☑ Pravila foruma i savjeti

Velika Britanija

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Abidaga » 17 sep 2017 14:43

Lordovi najavili scenario za početak novog rata: Šta ako Srbi bace bombu na džumu u Doboju?!

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Dnevno-politički događaji

Post Postao/la The Destroyer » 13 okt 2017 23:40

Razmišljao sam da ovo stavim na temu Velika Britanija, ali po meni je ovo puno važnije za Bosnu i Bošnjake, jer se u suštini radi o našoj zemlji. Britanski Dom Lordova raspravljao je o Balkanu sat i po prvi put:

https://www.youtube.com/watch?v=M62yMBXt0wE

A ovdje je skraćeni snimak druge rasprave (zasad nema cijelog snimka ove druge rasprave):

https://www.youtube.com/watch?v=M62yMBXt0wE

Kome je mrsko gledati 90 minuta prve rasprave, mogu ukratko prepričati ako hoćete jer sam odgledao, a za drugu raspravu skraćeni snimak traje 8 minuta, tako da se tu nema šta prepričavati.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la amkos » 14 okt 2017 00:25

Bila je ova vijest @The Destroyer ranije. :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la dennis » 14 okt 2017 00:33

U Domu lordova imamo jednu našu baronesu.
==BOSNA==

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la The Destroyer » 14 okt 2017 00:49

dennis je napisao/la:U Domu lordova imamo jednu našu baronesu.
Da, Arminka Helić, vjerovatno rodbina načelnika Gračanice Nusreta Helića.

S tim da nam ne pomaže nešto pretjerano. Po mom ličnom utisku snimaka, lordovi su prilično pro-četnički orijentirani.

Neke njihove izjave su čak vrlo ekstremne, tipe one da će muslimansko stanvništvo na Balkanu do 2040. narasti na nedopustivo visok procenat zahvaljujući natalitetu, ili one da, u slučaju odcijepljenja genocidne i škutoristana, se nipošto ne smije dozvoliti nezavisna bošnjačka država Sa-Ze-Tu (što valjda implicira da se i to mora priključiti genocidnoj ili škutoristanu, mada to nije eksplicitno rečeno, ali to je jedini zaključak iz konteksta rečenice).

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la dennis » 14 okt 2017 02:37

Jesu to neke starije izjave ili iz tog videa?

Žešća paranoja koja nema utemeljenja u stvarnosti. Balkan općenito gubi stanovnistvo, i broj muslimana na Balkanu se zapravo smanjuje, iako sporije od kriscana. Albanija je spala sa 3 i po miliona na na 2.8 miliona stanovnika, nijedna europska država nije izgubila procentualno toliko stanovnika, a ni Bosna nije bolja (ko je od nas sa foruma u Bosni?) Turci u Bugarskoj piši propalo. Kosovo vjerovatno nikad neće ni doći do 2 miliona zbog iseljavanja. Tako da ja ne znam čime oni plaše Engleze. Ako izuzmemo pola Istanbula koji je formalno na Balkanu i koji cvate u svakom smislu... cijeli Balkan osim dijelova Grčke je jedan veliki jad iz kojeg bježi ko god može.

Čista Paranoja koja ima za cilj da se autohtoni muslimani na balkanu prikazu kao "opasnost". To je i dalje opasno jer te tendencije zapravo nikad nisu nestale, samo bi se uspavale.
==BOSNA==

dennis
Član
Postovi: 460
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la dennis » 14 okt 2017 03:03

Malo sam pogledao video. Sta reci nego da je Arminka stidljiva.
==BOSNA==

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 okt 2017 05:50

The Destroyer je napisao/la:Razmišljao sam da ovo stavim na temu Velika Britanija, ali po meni je ovo puno važnije za Bosnu i Bošnjake, jer se u suštini radi o našoj zemlji. Britanski Dom Lordova raspravljao je o Balkanu sat i po prvi put:

https://www.youtube.com/watch?v=M62yMBXt0wE

A ovdje je skraćeni snimak druge rasprave (zasad nema cijelog snimka ove druge rasprave):

https://www.youtube.com/watch?v=M62yMBXt0wE

Kome je mrsko gledati 90 minuta prve rasprave, mogu ukratko prepričati ako hoćete jer sam odgledao, a za drugu raspravu skraćeni snimak traje 8 minuta, tako da se tu nema šta prepričavati.
Lord David Howell je jedan rasistički štakor koji podjednako mrzi i Bošnjake koliko i Amerikance a opasniji je dušmanin našeg naroda od Vučića. Njegove optužbe su smiješne sa strane činjenica i logike ali su jako jako zabrinjavajuće sa stanovištva našeg opstanka. Reći da NATO nije zaustavio rat nego UNPROFOR je isto ko ono kad Srbi kliču “nas i Rusa 200 miliona.” NATO jeste zaustavio rat ili je barem tome pridonio mnogo više nego UN.

Dalje ovaj rasistički štakor kritikuje prevoz oružja Bošnjacima i kaže ljudima u Engleskom parlamentu da se tako naoružao Bin Laden, očito i lagajući ljudima i pričajući bajke koje veze s mozgom nemaju, ali i pokušavajući okaljati Bošnjake s nečim totalno nevezanimi što se desilo 6 godina nakon rata u BiH.

I ono najstrašnije - niti jednom nije spomenuo genocid, konc logore, masovne grobnice Bošnjačkih civila, silovanja, pljačke, ubistva niti ih je nazvao problemom - a jeste nazvao problemom “radikalizaciju Muslimana” - to jest 5-10,000 Bošnjaka koji su odluči ostaviti Hanafi Islam i živjeti selajfiskim načinom života - to je ovom fašističkom letu veći problem nego što je 70% države etnički očišćeno od Bošnjaka.
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Abidaga » 14 okt 2017 10:27

dennis je napisao/la:broj muslimana na Balkanu se zapravo smanjuje, iako sporije od kriscana.
Lordovima smeta sto procenat muslimana stalno raste u svim drzavama Balkana (osim Bugarske).

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Jack » 14 okt 2017 11:21

Muslimani cine izmedju 11-15% novorodjene djece u V.Britaniji iako ih je svega 4%.U Samoj Engleskoj taj procent je jos veci,jer Wales i Scotland nemaju toliko puno Muslimana.M.Rose je Pro-cetnicki nastrojen bio oduvijek.I cim oni imaju RASPRAVU.Onda je sasvim JASNO.Da stvari se ne desavaju prema njihovim zeljama.Bosna je manje Failed State od Uk gdje u Birmingemu ima pola miliona Muslimana ili u Londonu preko milion.Engleska danas ima 3 miliona Muslimana.Za 20 tak godina ta cifra ce biti izmedju 6-7 miliona.Sto znaci da jedan od najvecih nataliteta svijeta Muslimanske populacije je bas u toj istoj Uk

Iducu raspravu moze da bude u Londonistanu,Manceristanu i Birmingemstanu.

Failed state jer 90% Turista posjecuje dijelove pod kontrolom Bosnjaka,sto namjenska industrija nikad jaca,sto cestovni i avio saobracaj je u rukama Bosnjaka.Ako je to fail,gdje broj katolika pao s 811 000 krajem 1991 na 390 000 krajem 2016.Onda super

Nema dileme da ustashe su sve nervoznije.Tu je i onaj kromanjonac Turskih gena Karamatic pricao i psovao u po Sarajeva.Kao i neki tzv Hrvatski predstavnici.Broj Hrvata je u Bosni svake godine sve manji i za 20 tak godina on ce biti sigurno ispod 300 000.Moguce cak i 250 000.Sad skopcaj da ce za 20 Godina jedna Engleska imati 6 miliona Muslimana jer Muslimanski natalitet tamo je najjaci na svijetu+Doseljavanje iz Pakistana,Jemena i tih krajeva,a tamo zena ima prosjek 9 djece.Pa sad skopcaj,kakva je buducnost

Engleska je otocna drzava i house of lords su nominalno baljezganja Engleza u stara vremena Kraljice Viktorije

Sun never sets at English empire.Sun never gets to Uk.Taj otocic prohladan gdje kisa pada non-stop i muskarci izgledaju semi-retardirano.Cross breeding.Jednostavno ne kopca realnost i to novu.Ali,dobro

Zapamtite ovo sto sam rekao danas.I ako budem mrtav za 20 godina.Pogledajte Londonistan I BROJ Muslimana u Engleskoj.Kakav ce biti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Zitko
Član
Postovi: 353
Pridružen/a: 19 jan 2013 01:12

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Zitko » 14 okt 2017 13:31

Nikakav znacaj ne treba davati ovom klubu penzionera koji ubijaju slobodno vrijeme bistreci svjetsku politiku. Da ne govorom o nepismenom rasisti M. Rozeu koji je u svojoj polupismenoj knjizi izjavio da Alija Izetbegovic kao musliman ne moze razumjeti Mocerta.
Engleska ima samo dva cilja na Balkanu:zaustavljanje sirenja uticaja Njemaca i zaustavljanje sirenja uticaja Rusa. A pogotovo su protiv zajednickog rada Rusa i Njemaca kao na primjer u danasnjoj Srbiji. Zato ce se polomiti da maknu Vucica. U ratu su bili protiv nas dok nismo zaratili sa Hrvatima. Danas su nam oni ko neki kobajagi saveznici koliko oni ikome to mogu biti. Ipak siromahu je zauhar i kad mu muha u usta uleti

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la The Destroyer » 14 okt 2017 23:28

dennis je napisao/la:Malo sam pogledao video. Sta reci nego da je Arminka stidljiva.
Ja sam malo tražio o Arminki, i ono što mi se ne sviđa jeste da krije svoju biografiju kao zmija noge. Nigdje ne piše odakle je (mada je javna tajna da je Gračanlijka), nije nikada dala skoro ni jedan intervju za britanske medije (čak je jednom u Parlamentu izjavila da nikada neće dati nikome intervju), nikada nije posjetila Bosnu iako joj familija živi ovdje, pobjegla je 92-e dok joj je porodica ostala ovdje da se bori, itd.

Da Bogdom da bude šta, ali meni ova žena ne ulijeva Bogzna kakvo povjerenje.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 okt 2017 04:10

The Destroyer je napisao/la:
dennis je napisao/la:Malo sam pogledao video. Sta reci nego da je Arminka stidljiva.
Ja sam malo tražio o Arminki, i ono što mi se ne sviđa jeste da krije svoju biografiju kao zmija noge. Nigdje ne piše odakle je (mada je javna tajna da je Gračanlijka), nije nikada dala skoro ni jedan intervju za britanske medije (čak je jednom u Parlamentu izjavila da nikada neće dati nikome intervju), nikada nije posjetila Bosnu iako joj familija živi ovdje, pobjegla je 92-e dok joj je porodica ostala ovdje da se bori, itd.

Da Bogdom da bude šta, ali meni ova žena ne ulijeva Bogzna kakvo povjerenje.
Meni ulijeva ama baš nikakvu nadu.
Nakon što je anti-Bošnjačko govno Lord David Howell završio svoj verbalni proljev, njen prvi komentar je bio “slažem se sa Lord Howellom uglavnom” - pljunuo bi je u usta da je ikad vidim. Govno izdajničko.

Ulizica i glupača koja se očito prodala za karijeru. Od nje nema niti Bošnjakinje niti patriote. Gore mi je sjela njena reakcija Howellu nego njegove gluposti.
Samo BiH.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Zmaj » 15 okt 2017 15:26

"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Crow Jane » 18 okt 2017 18:52

Arminku Helic mozete pratiti na Twitteru

https://twitter.com/arminkahelic

Koliko vidim, nista ne pise, samo retweeta
Potpis

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Jack » 18 okt 2017 20:42

Zmaj je napisao/la:Lord Zmaj :D

https://www.lordtitles.co.uk/
Ja sam Lord Humungus.Tako odavno sam uzeo tu titulu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Abidaga » 28 okt 2017 13:30


Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Velika Britanija

Post Postao/la amkos » 02 nov 2017 14:10

Abidaga je napisao/la:Lordovi najavili scenario za početak novog rata: Šta ako Srbi bace bombu na džumu u Doboju?!
M62yMBXt0wE
Moore: Ciljani teroristički napad mogao bi imati pogubne posljedice ?!?
Svjedočeći pred Helsinškim komitetom SAD-a, institucijom SAD koja se bavi sigurnošću i suradnjom u Europi, Moore je istakao da ne vjeruje u opasnost povratka Balkana i BiH na nasilje poput onog od prije 25 godina.

- No, ciljani teroristički napad na jedno mjesto mogao bi imati pogubne posljedice - upozorio je on.
https://www.vecernji.ba/vijesti/moore-c ... ce-1205014
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Abidaga » 08 nov 2017 20:04

Od sledeće godine Velika Britanija će formirati specijalnu jedinicu za operativno reagovanje na Zapadnom Balkanu.
„To znači da će 600 vojnika biti spremno da operativno reaguje u regionu“, dodali su u resoru. Navedeno je da će jedinica dopuniti snage koje su „već bazirane na Kosovu“ i snage evropske misije u Bosni i Hercegovini.


https://rs-lat.sputniknews.com/evropa/2 ... ja-Kosovo/

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Velika Britanija

Post Postao/la Abidaga » 10 jul 2019 23:54

Abidaga je napisao/la: 24 jun 2016 15:30 Scottish independence is “highly likely” after the UK voted to leave the EU:
http://www.theguardian.com/politics/201 ... is-certain
it is ‘democratically unacceptable’ that Scotland would be taken out of EU against its will
slika

Northern Ireland has voted to remain in the EU by a majority of 56% to 44%:
http://www.bbc.com/news/uk-northern-ireland-36614443


Velika Britanija bi u naredne 2 godine mogla postati mala labava drzavna unija Engleske i Vels.
No-deal Brexit poses ‘real risk’ of break-up of United Kingdom
https://www.ft.com/content/2d8d3a54-a25 ... f48f366f7d
There is a “real risk” of the United Kingdom breaking up, with all four nations going their own way in the event of a no-deal Brexit, Theresa May’s cabinet has been warned.David Lidington, the prime minister’s de facto deputy, told fellow ministers that the possibility of a disorderly no-deal exit from the EU was “sharpening” the challenge of the UK staying together.Mr Lidington warned that the independence movement in Scotland posed a “significant and urgent political challenge”, which would increase if the Scottish National party secured a majority in the 2021 Holyrood elections.In a cabinet document, sections of which have been seen by the FT, Mr Lidington said a recent increase in support for Plaid Cymru confirmed “we cannot be complacent about Wales’s attitude to the Union and independence”.And in a stark warning about the impact of Brexit on Northern Ireland, Mr Lidington pointed to demands for a “border poll” that could see the island of Ireland reunited, with moderates attracted by social liberalisation in the Republic. “There is a real and genuine conversation going on on the island of Ireland about a future border poll,” he said. “A no-deal exit, in which Direct Rule must necessarily be introduced, would sharpen this further.”

Odgovorite