☑ Pravila foruma i savjeti

Debili

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Debili

Post Postao/la atif » 22 jun 2020 10:16

PANIKA U HRVATSKOJ; Poznati epidemiolog otkriva: Novak Đoković zarazio i Andreja Plenkovića!?

Epidemiolog Bernard Kaić smatra da sve kontakte Grigora Dimitrova treba testirati i staviti u samoizolaciju te dodaje da je i premijer Hrvatske Andrej Plenković potencijalno ugrožen.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/160 ... ovica.html

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Debili

Post Postao/la Limas100 » 23 jun 2020 23:25

Nisam bio siguran hocu li podjeliti ovo ovde i jos nisam siguran gdje da stavim ovo ali evo ovde. Morao sam jel me toliko sokiralo koliko negativan i pretjeran jedan text moze biti.


https://jajce-online.com/2020/06/23/cij ... pskom-dnu/


Odvratno i gadno opisujem ovakve "VIJESTI"
:vomit:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Debili

Post Postao/la amkos » 23 jun 2020 23:42

Limas100 je napisao/la: 23 jun 2020 23:25 Nisam bio siguran hocu li podjeliti ovo ovde i jos nisam siguran gdje da stavim ovo ali evo ovde. Morao sam jel me toliko sokiralo koliko negativan i pretjeran jedan text moze biti.


https://jajce-online.com/2020/06/23/cij ... pskom-dnu/


Odvratno i gadno opisujem ovakve "VIJESTI"
:vomit:
Gdje ti živiš, u BiH ili vanka ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 24 jun 2020 09:33

amkos je napisao/la: 23 jun 2020 23:42
Limas100 je napisao/la: 23 jun 2020 23:25 Nisam bio siguran hocu li podjeliti ovo ovde i jos nisam siguran gdje da stavim ovo ali evo ovde. Morao sam jel me toliko sokiralo koliko negativan i pretjeran jedan text moze biti.


https://jajce-online.com/2020/06/23/cij ... pskom-dnu/


Odvratno i gadno opisujem ovakve "VIJESTI"
:vomit:
Gdje ti živiš, u BiH ili vanka ?
Stojim u prodavnici u redu za kasu i ispred mene penzionerka koja prica sa kolegicom kako su im male penzije, kako ne valja nista u drzavi, visoke cijene i sl i onda na toj istoj kasi trazi uvoznu kiselu vodu, samo to, dosla samo da kupi uvoznu kiselu vodu.

Sta mislis gdje se to dogodilo , u BIH i to u mjestu gdje su 95 % Bosnjaci ili vani ?
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Debili

Post Postao/la Limas100 » 24 jun 2020 20:03

amkos je napisao/la: 23 jun 2020 23:42
Limas100 je napisao/la: 23 jun 2020 23:25 Nisam bio siguran hocu li podjeliti ovo ovde i jos nisam siguran gdje da stavim ovo ali evo ovde. Morao sam jel me toliko sokiralo koliko negativan i pretjeran jedan text moze biti.


https://jajce-online.com/2020/06/23/cij ... pskom-dnu/


Odvratno i gadno opisujem ovakve "VIJESTI"
:vomit:
Gdje ti živiš, u BiH ili vanka ?
Rodjen sam i zivim u Svedskoj za sad.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Debili

Post Postao/la Limas100 » 24 jun 2020 20:05

Mehmed beg Catic je napisao/la: 24 jun 2020 09:33
amkos je napisao/la: 23 jun 2020 23:42
Limas100 je napisao/la: 23 jun 2020 23:25 Nisam bio siguran hocu li podjeliti ovo ovde i jos nisam siguran gdje da stavim ovo ali evo ovde. Morao sam jel me toliko sokiralo koliko negativan i pretjeran jedan text moze biti.


https://jajce-online.com/2020/06/23/cij ... pskom-dnu/


Odvratno i gadno opisujem ovakve "VIJESTI"
:vomit:
Gdje ti živiš, u BiH ili vanka ?
Stojim u prodavnici u redu za kasu i ispred mene penzionerka koja prica sa kolegicom kako su im male penzije, kako ne valja nista u drzavi, visoke cijene i sl i onda na toj istoj kasi trazi uvoznu kiselu vodu, samo to, dosla samo da kupi uvoznu kiselu vodu.

Sta mislis gdje se to dogodilo , u BIH i to u mjestu gdje su 95 % Bosnjaci ili vani ?
Pa vjerovatno u BiH i to sto je zalosno je to kako takve stvari o penziji govori i moj dajdza koji je nedavno dobio svedsku penziju.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Debili

Post Postao/la atif » 25 jun 2020 14:19

Crkveno-velikosrpski narativ Latić Hulusić

slika

Monstruozne je izjave Nejra Latić Hulusić dala za N1 televiziju. Koliko se da prepoznati a i po njenom priznanju, ova dijaspori nepoznata osoba, kćerka je Nedžada Latića.

– Nikad njemu i njegovom bratu nisam halalila to što su 90-ih učestvovali u stvaranju jednog monstruma koji im je pobjegao iz laboratorije. To je SDA. Ta stranka je monstrum pobjegao iz laboratorije poštenih ljudi, koji su zamišljali nešto što se zove demokratija. Strašno je to kada imate nešto napravljeno bazirano na nacionalnoj politici, to je pitanje sekunde kad će to otići u nacionalizam i fašizam. Nikad ni jednom ni drugom to nisam halalila, rekla je Latić Hulusić.

Ovakve stavove je teško analizirati jer su zasnovani na neistinama. Omalovažavanje i vrijeđanje vlastitog oca i njegovog brata Džemaludina Latića, najbolje pokazuje duševno prokliznuće Latić Hulusić gdje su jasni fragmenti kulture naricanja i kletve koja znamo gdje obitava. Govoriti o demokratiji u BiH nemoguće je bez SDA jer su upravo osnivači ove partije bili rodonačelnici skidanja omče komunističko-ateističkog jednoumlja. Optuživati SDA da je fašistička stranka u kojoj su brojne patriote, borci, intelektualci, simptom je raspuknuća “mislioca” kod koga se gube prostor, vrijeme i istina i postaju nedefinisana masa. Upravo je to najbolji opis nastupa Latić Hulusić, masa riječi bez utemeljenja u racionalnom i činjeničnom.

– Koncept vjere i religije je u našem društvu nedovoljno definisan. Nažalost, živimo u zemlji gdje se poistovjećuje koncept religije i koncept nacije. U vrijeme buđenja i čežnje za slobodnim ispoljavanjem identiteta, neke vođe svatri naroda su iskoristile taj jedan bezobrazni koncept ljudske želje za pripadanjem i ljudske prirodne želje za vjerovanjem ili nevjerovanjem. Oni su spojili u jednom trenutku religiju i državu, rekla je Latić Hulusić.

Zanimljivo je da ona u apsolutno sekularnoj državi vidi spojenost religije i države. Možda su ovi elementarni pojmovi nepoznati Latić. Da vlada njihovim značenjima, znala bi da je BiH sekularna država. Ipak, najvjerovatnije Latić Hulusić smeta što BiH mogu voditi ljudi koji imaju i vjerski identitet. Odgovaralo bi joj da su ateisti državni dužnosnici i ostali koji zauzimaju pozicije u državnom sistemu. Samo kada bi se odrekli vjere i vjerskog identiteta, onda bi mogli biti dio državnog aparata, poručuje gošća N1. Suludo. Zanimljivo je da Latić Hulusić tu nedozvoljenu simbiozu religijskog i državnog vidi tamo gdje je nema, u Sarajevu, ali je ne primjećuje tamo gdje je dominantna, u Banja Luci, Laktašima, Biljeljini i Kalinoviku, tamo gdje škole, ministarstva i mnoge druge institucije imaju krsne slave.

Nije poznato po čemu je Latić Hulusić poznata i zbog čega je relavantna osoba za gostovanje u TV programu. Ipak saznajemo da je rediteljka. Google to i potvrđuje. Postavlja se pitanje zbog čega ona nema nijedan poznat rad. Da li je krivo društvo koje je uložilo mnogo novca i resursa u proizvodnju beskorisnih kadrova? Koliko se može vidjeti, umjesto po filmovima, Latić Hulusić je poznata jer piše online pisma. Hit je bilo ono upućeno prema predsjedniku SDA. Ništa više od prosječnog korisnika interneta, posebno društvenih mreža, koji te nove medije koristi za iskazivanje političkih stavova. Uzme li se u obzir dubina frustracije Latić Hulusić, njena zaokupljenost nebitnim pojavama, ali i predimenzioniranje evidentnih anomalija, pa sve to iskazano na megapatetičan način, što ponekada stvara osjećaj straha kod gledatelja koji u tome prepoznaje kliničke simptome, vjerovatno vidimo rađanje još jednog miljenika bosanskohercegovačke javnosti.

Zamalo je Latić Hulusić zaplakala jer je predsjednik SDA Bakir Izetbegović uporedio SDA sa restoranom. – To, jednostavno, boli, rekla je. Ova je metafora više pogodila gošću N1 nego četnička orgijanja po Srebrenici. Iskopavanje dječijih koščica iz masovnih grobnica nisu je potakla kao ovaj Izetbegovićev opis SDA. Upravo ovaj momenat pokazuje s kakvim se sve paranormalnim a ujedno i opasnim pojavama susreće bh. društvo. U svojim detektovanjima problema u BiH izbjegla je spominjanje Milorada Dodika, pa ju je te blamaže i otkrivanja pozicije zaštitnika velikosrpstva bezuspješno pokušao spasiti voditelj postavljajući joj pitanje o predsjedniku SNSD-a.

Bilo bi dobro da Latić Hulusić možemo objasniti kao izgubljenu rediteljku koja nekreativnost i nedokazanost u scenskoj umjetnosti pokušava nadomjestiti užasnim nastupima i izletima u polja politike i analitike. Ne bi to bila ni prva politički pristrasna aktivistkinja koja se lažno predstavlja, a mediji joj zbog toga daju nesrazmjerno veliki prostor, neprofesionalno tepajući takvim istomišljenicima, poput njenog domaćina u studiju Nikole Vučića. Mnogo gore od svih tih anticivilizacijskih pojava je to što su njeni stavovi, koje smo ovdje analizirali, crkveno-velikosrpski, a deklarativno su muslimansko-građanski. Slabo zamaskirani.
http://deblokada.com/crkveno-velikosrps ... c-hulusic/

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 26 jun 2020 14:48

Ko ce drugi nego titine jugobalije da spasavaju turisticku sezonu uzp-ovcima :vomit:
Doista, u parku hotela mogu se vidjeti samo automobili sa registarskim oznakama Bosne i Hercegovine. Na polupraznim plažama dozivaju se djeca; Edin, Irma, Iman, Ana, Haris, Darija, Faruk – uglavnom sa sarajevskog asfalta, presretni što im se pružila prilika da uživaju u čarima mora.

U restoranima i kafićima tipični bosanski govor, priča se o povećanju broja zaraženih u Bosni i Hercegovini, o uobičajenim političkim temama sa bosanskohercegovačkih prostora, komentarišu se vijesti i emisije medija iz Bosne i Hercegovine, baš kao da u tim ugostiteljskim objektima nema nikoga osim Bosanaca i Hercegovaca, kao da nema čak ni domaćih stanovnika.

Mersudin iz Sarajeva sa suprugom i dvjema kćerkicama stiže u Dubrovnik u samo predvečerje i potvrdi da su svi oni, koji su imali priliku da dobiju nekakav turistički aranžman, krenuli kako bi prešli granicu i našli se u Hrvatskoj do ponoći, kad počinje primjena mjere o samoizolaciji.

"Pošao sam s djecom i ženom, pa šta bude, bio sam spreman i da se vratim kući... Niko mi nije garantovao da ću preći granicu, ali vidiš šta se dešava – ako sad ne vidim more, teško da ću ga vidjeti do kraja sezone. Ko to ima luksuz da straći dvije sedmice u samoizolaciji, i gdje, ako ćemo pravo govoriti, da bi proveo pet-šest dana na odmoru? Ovo u Bosni mi se nimalo ne sviđa, daj Bože da opet ne budu proglašene rigorozne mjere", priča taj pomalo zabrinuti čovjek, osvrćući se da ga djeca ne bi čula.
http://balkans.aljazeera.net/blog/kako- ... s-hrvatske
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 11 aug 2020 14:57

Nova Bila sinonim za ustastvo ne samo u Vitezu vec i sire i debil njima iz Amerike da salje poklone kao da nema nikoga u Sapni da posalje kome bi bila potrebnija :vomit: I kako da Deny nije debil kada je otisao u Ameriku 2009 a vec promjenio ime.
Poklon kosilica iz Amerike spojila dvije porodice u Bosni (Video)

Porodice Jurić iz Nove Bile i Omerović iz Sapne spojila je kosilica koju je Deny poslao braći Jurić koji se bave održavanjem dvorišta.

Predrag Jurić, otac Kristijana i Danijela, obećao je ugostiti Omeroviće i ispeći jedno janje. Danas je bio susret u kojem je bilo i emocija. Deny je došao s majkom i ocem u Novu Bilu da upozna Juriće.

Druženje uz janjetinu i podsjećanje kako je sve teklo dok kosilica nije stigla u Novu Bilu bio je samo dio programa posjeta. Nakon toga zajedno su otišli posjetiti kulturno povijesne znamenitosti grada Travnika u kojem Deny nikada nije bio. Eto kosilica iz Amerike je spojila dvije obitelji koji su postali i dobri prijatelji, izvještava Srećko Stipović


http://miruhbosne.com/?p=62928
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Debili

Post Postao/la atif » 22 sep 2020 23:24

AMIR REKO SA NEGATORIMA GENOCIDA U SREBRENICI GLUMI MIROTVORCA
Dobro u Srebrenici uopće ima Bošnjaka kad se sagleda ko joj sve radi o glavi!
Ovom Amiru ostaje samo da citira Ratka Mladića od 11. jula 1995. Svakako se slikao na istom mjestu!

slika

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 23 sep 2020 08:51

hamza je napisao/la: 22 sep 2020 23:24 AMIR REKO SA NEGATORIMA GENOCIDA U SREBRENICI GLUMI MIROTVORCA
Dobro u Srebrenici uopće ima Bošnjaka kad se sagleda ko joj sve radi o glavi!
Ovom Amiru ostaje samo da citira Ratka Mladića od 11. jula 1995. Svakako se slikao na istom mjestu!

slika
Ja sa odavno shvatio da je ovaj tip kvisling i kukavicije jaje koje je ubaceno Bosnjacima i sada to i otvoreno pokazuje. Pitanje je samo sta je ovaj sve radio za vrijeme agresije tajno kada ovako javno staje na stranu agresora i genocidasa ?
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Debili

Post Postao/la atif » 06 nov 2020 08:41

Sram te bilo Lejla! Hoćeš li i ti sa njima na paradu srama! Nije ti did izvlačio mudrost iz anomalija nego iz kulture, vjere i časne knjige!

“Kada Allah i Poslanik Njegov nešto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahođenju postupe.” (El-Ahzab, 36.)



Unuka Alije Izetbegovića podržala LGBTQ populaciju: U Sarajevu će uvijek biti mjesta za sve
Nađa Dizdarević-Berberović, direktorica sarajevskog Muzeja "Alija Izetbegović" i unuka prvog predsjedavajućeg Predsjedništva Bosne i Hercegovine Alije Izetbegovića, podržala je LGBTQ populaciju. Riječi podrške je napisala na svom Twitter profilu.
"Odreći se borbe za osnovna ljudska prava? Možda su sarajevski 'liberali' u 2020. zamijenili ideologije zarad ličnih interesa, to ne znači da LGBTQ osobe neće slobodno šetati svojim gradom. Hoće, jer u Sarajevu će uvijek biti mjesta za sve ljude", napisala je Dizdarević-Berberović uz objavljenu animaciju srca obojenog u bojama koje su simbol LGBTQ osoba.

Ova njena objava je izazvala reakcije drugih korisnika Twittera, kako onih koji su je podržali, tako i neistomišljenika.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/unuka-a ... /201105008

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Debili

Post Postao/la Bosman » 10 dec 2020 16:32

Edin Forto: "Ne stidim se bošnjaštva, jer ja nisam Bošnjak.
Ja se osjećam kao Bosanac i Hercegovac."


slika

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Debili

Post Postao/la Bosman » 16 dec 2020 23:12


Avatar
Steve_Rogers
Član
Postovi: 421
Pridružen/a: 06 jul 2020 21:38

Re: Debili

Post Postao/la Steve_Rogers » 17 dec 2020 02:29

Bosman je napisao/la: 10 dec 2020 16:32
Edin Forto: "Ne stidim se bošnjaštva, jer ja nisam Bošnjak.
Ja se osjećam kao Bosanac i Hercegovac."


slika
Kretenčina. Kako će mu se ovo uzeti za zlo, jedva čekam. :popkorn:

A čim zine zamiriše mi na pakšu-merakliju.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 17 dec 2020 09:24

Steve_Rogers je napisao/la: 17 dec 2020 02:29
Bosman je napisao/la: 10 dec 2020 16:32
Edin Forto: "Ne stidim se bošnjaštva, jer ja nisam Bošnjak.
Ja se osjećam kao Bosanac i Hercegovac."


slika
Kretenčina. Kako će mu se ovo uzeti za zlo, jedva čekam. :popkorn:

A čim zine zamiriše mi na pakšu-merakliju.
Volio bi i ja da je tako ali male su sanse jer oni koji glasaju za njega a pogtovo koji ga podrzavaju to rade jer bas zbog ovoga. To je ono sto njegovi glasaci i oni koji mu daju podrsku i zele, da u Sarajevu imaju nekoga ko ne radi za Bosnjake vec za jugo-balije i ostalu FGR.

Pogledaj i Konaovica koji ustvari stoji iza Forte i vuce konce, oni koji mu daju podrsku to su nastavili i da rade i poslije otvorenog zabijanja noza u jedinstvo Bosnjaka, gdje se vidjelo da im nije cilj samo " borba protiv korupcije i pravdu " kao sto su to pokusavali da predstave vec doslovno da razbiju jedinstvo Bosnjaka tamo gdje je jedinstvo najvise potrebno. Na isti nacin kao sto su to komunjare do sada radile, sada je palica samo razmjenjena a cilj i metode su isti.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 25 jan 2021 15:40

kradeze ima jednog, jedinog clana OV u citavom kantonu i komunjare i FGR im daju mjesto u vladi :vomit:
SDP, NS i PDA saglasni: HDZ dobija ministra u Vladi TK
https://vijesti.ba/clanak/522874/sdp-ns ... u-vladi-tk
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 05 feb 2021 08:53

Ovaj smrad redovno brani i cetnike i ustase, nije ni cudno da je taj fakultet leglo kvislinga.
Polemiku i žestoke reakcije u genocidne stvorevine je izazvala Inckova formulacija koja pripisuje srpskom narodu kolektivnu krivicu, za koju u genocidnoj stvorevini kažu da neće biti dobra za buduće dijaloge. I analitičari ističu da nijednom narodu nije pripisana kolektivna odgovornost, pa ni nakon zločina tokom Drugog svjetskog rata. Profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, Enver Kazaz, nijednog trenutka ne spori da veličanje ljudi koji su optuženi za ratni zločin treba spriječiti i osuditi ali da je nametanje kolektivne odgovornosti jednom narodu, apsurd.

„Nemoguće je govoriti o etničkoj kolektivnoj odgovornosti, već o političkoj, institucionalnoj i individualnoj odgovornosti za ratne zločine u ratu u BiH. Ovakav stav Incka pokazuje da on ne razumije problem odgovornosti za ratne zločine. I pokazuje da Incko nije dorastao antropološkom i etničkom planu govora o ratnim zločinima. Takav njegov stav ga ne razlikuje od domaćih političara koji vole govoriti u ime vlastitih nacija“, kaže Kazaz, navodeći da bi Incko trebao da se izvini za izjavu o kolektivnoj odgovornosti.
https://vijesti.ba/clanak/524164/incko- ... upstina-rs
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
apilk5
Član
Postovi: 293
Pridružen/a: 07 nov 2020 21:16

Re: Debili

Post Postao/la apilk5 » 16 feb 2021 22:45

https://www.klix.ba/vijesti/bih/baralij ... /210215128
Vijećnice Naše stranke u Gradskom vijeću Mostara Irma Baralija i Boška Ćavar poručile su nakon izbora novog gradonačelnika da su slijedile svoje principe i svojom suzdržanošću pokušale spasiti ideju građanske države na primjeru iz Mostara.

Baralija je kazala da je najbitnije da je gradonačelnik izabran, da Gradsko vijeće funkcioniše, da je usvojena odluka o privremenom finansiranju i da kreće rješavanje problema.
"Uvijek se u Mostaru podignu političke cijene kako bi se svi zablokirali u svoje rovove iako je od rata prošlo 25 godna. Boška i ja nismo pristale da idemo u te rovove, najviše Boškinom zaslugom koja je prije mjesec rekla da neće biti ničija 18 ruka. Ne možete reći da nije bila iskrena i principijelna. Razumijemo da u većini slučajeva u politici izgleda da data riječ ne znači ništa. Mi u Našoj stranci ne funkcionišemo tako i nismo neko ko vodi vijećnike na rub, ne pristajemo na politiku gdje postoje dvije vrlo stare, duboko podijeljene strukture, i podjelu na Bošnjake i Hrvate, SDA i HDZ", rekla je Baralija.

Istakla je da oni koji ne pripadaju toj definiciji nemaju druge opcije nego da nađu treći put. Kazala je da su od ideje o rotirajućem gradonačelniku odustali jer su HDZ i HRS bili protiv toga.

"Nismo se uspjeli dogovoriti i nije bilo prihvatljivo da idemo dalje s prijedlogom, bez obzira od koga dolazi. Prijedlog nije loš, ali momenat možda nije bio pravi, možda ćemo ga opet predložiti kada bude govora o Statutu. Ja znam da će mnogi u BiH večeras komentarisati da li smo izdajnici, a mi smo samo pokušali spasiti ideju građanske države na primjeru iz Mostara. Potrebno je da postoji treći put, da ima neko ko ne stoji ispod kišobrana SDA i HDZ-a", rekla je Baralija.

Boška Ćavar je kazala da se uprkos pritiscima i komentarima osjeća dobro jer je slijedila svoje principe.

"Moj kandidat je bila Irma Baralija koja je Bošnjakinja, ne može me niko optužiti da sam glasala za Hrvata. Ako to nekome nije odgovaralo, to je njegov problem", rekla je Ćavar.

Kada je riječ o nastavku saradnje Bh. bloka, odnosno Naše stranke i SDP-a, Baralija je kazala da stranka iz koje dolazi u ovom trenutku ne zatvara ta vrata ukoliko dođe do određenih redefiniranja odnosa. Istakla je da su problemi između njih rješive prirode i da treba vidjeti može li se naći zajednički jezik.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Debili

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 10 mar 2021 15:43

SDP prodao izbore u Srebrenici cetnicima i sada im u toj istoj Srebrenici ovaj debil pristupa :vomit:
Pukovnik Huso Salihović postao član SDP BiH

Danas je Socijaldemokratskoj partiji BiH pristupio penzionisani pukovnik Armije BiH i jedan od komandanata odbrane istočne Bosne Huso Salihović.

slika

Salihović je prilikom pristupanja predsjedniku SDP BiH Nerminu Nikšiću poklonio svoju knjigu i izrazio spremnost da pomogne u radu OO SDP Srebrenica.
https://vijesti.ba/clanak/528077/pukovn ... an-sdp-bih
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Odgovorite