☑ Pravila foruma i savjeti

HNK-Mostarski kanton

Moderator/ica: Drina

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Burek » 18 apr 2024 18:42

Gorcin je napisao/la: 18 apr 2024 13:49 slika

:mrgreen: :mrgreen:
Jel to fotošop? Inace je tesko za njih dobit bosanske papire a kamoli jos tudeg.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Gorcin » 18 apr 2024 22:50

Živa istina.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Jack » 23 apr 2024 20:20

Ma da je meni naci spisak prvačića ili osnovaca u opstini Neum to da vidim ima li nas tamo ili nema

Bez spiska ne mogu da kazem nesto vise
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Drina » 06 maj 2024 11:35

Jack je napisao/la: 23 apr 2024 20:20 Ma da je meni naci spisak prvačića ili osnovaca u opstini Neum to da vidim ima li nas tamo ili nema

Bez spiska ne mogu da kazem nesto vise
Prosle sedmice sam bio u Neumu. Doduse samo 24h. Isao sam od Mostara preko Stoca i onda do Neuma onom ,ovom cestom.

- Prvo sam primjetio da je u samom Stocu izgradeno nekoliko kruznih tokova i to kvalitetnih. To nije bio slucaj kada sam bio tamo zadnji put. Isto ova nova cesta ne pocinje od samog Stoca vec sa brda koje se nalazi iznad. Cesta je dobro uradena samo ne shvatam sto su ogranicili brzinu na 60-80km/h kada mozes voziti 100km/h na vecem dijelu bez ikakvih problema

- Isao sam u Bingo u Neumu. Nalazi se na samom ulazu iz pravca Stoca. Dosta povise glavne magistrale i daleko od mora. Tako da ako si smjesten u Neumu onda moras ici autom u Bingo. Rekao bih ne tako dobra lokacija.Pretpostavljam da nisu mogli poklopiti neku bolju lokaciju.

Sam Bingo nije veliki. Vise kao neka trgovina. Radnik koji je bio na kasi je bio nas. Vidio sam na bedzu. Sada ne znam odakle je. Isto tako znam za par iz Zenice koji radi u Nemu. Dvoje mladih ljudi. Rodeni zenicani ali zive i rade dole. Tako da je i ovaj mozda iz unutrasnjosti.

Jos uvjek ima napustenih i porusenih objekata u Neumu i to uz samo more. Ja sam tu zadnji put bio mozda prije 12-13 godina i tada sam primjetio istu stvar. Koliko vidim konobari i radnici su generalno nasi ljudi. Vidio sam i imena tih vila/apartmana koje drze nasi ljudi. Vidi se po prezimenima.

Ima potencijala da se poklopi zaledina Neuma. Sada tu ima dobra cesta vjerovatno ce to postatiti privlacnije nasim ljudima iz unutrasnjosti. Sto se tice samog Neuma tu nema nikakvog prostora za gradnju. Jedino preuzimanje objekata. Bingo je preuzeo hotel Zenit i to je jedan plus. Tak krupniji kapital moze da pomogne da se poklopi sto vise prostora dole

Ali vidio sam dosta stranaca. Mozda i vise nego nasih. Poljski se prica na sve strane
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41340
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Jack » 07 maj 2024 06:51

Kao osoba koja nikad nije bila u Neumu.Upio sam sve sto si napisao.Jedno je biti u nekom kraju a drugo gledati iz Hrvatske preko google maps ili Srbije i biit strucnjak.Bio sam u Mostaru makar pa sam upoznat s tim krajem

Sto se tice Neuma gledao sam reportazu i cestu Stolac-Neum put jer sam bio znatizeljan kako to izgleda.I vidio sam cim prodjes par km juzno od Stoca veliki krs i kamenjar koji se spusta sve do Neuma gradica,a tesko je ovo i smatrati gradicem

Pa,ocigledno je da nema prostora na tako malom podrucju.Ovo ispadne i gora verzija Jajca ko je bio zna kako je grad herav i nema puno prostora za siriti,pa i brda su puna.Ovaj je kraj mnogi gori od Neuma,jer ima neka mini promenada uz more gdje dolina,dok kraj grada je vec krs i kamenjar.Sto je prilicno sokantno za mene licno jer ocekivao sam ravniji teren

- Isao sam u Bingo u Neumu. Nalazi se na samom ulazu iz pravca Stoca. Dosta povise glavne magistrale i daleko od mora. Tako da ako si smjesten u Neumu onda moras ici autom u Bingo. Rekao bih ne tako dobra lokacija.Pretpostavljam da nisu mogli poklopiti neku bolju lokaciju.
No,kako su ipak dozvolili takvo sta uz zivog Konzuma je veoma cudno.

Sve u svemu.Jasno je da nemas puno prostora za sirenje,da potencijalno moras da preuzimas vec izgradjene objekte kako si ti rekao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Burek » 07 maj 2024 08:46

Sta je sa onim poluostrvu preko puta Neuma? Jel on cijeli zasticen? I ima jos jedno malo selo izmedzu Neuma i GP prema Dubrovniku. Bilo bih zanimljivo viditi dali ima puta is tok sela do mora.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: HNK-Mostarski kanton

Post Postao/la Drina » 07 maj 2024 11:40

Jack je napisao/la: 07 maj 2024 06:51 Kao osoba koja nikad nije bila u Neumu.Upio sam sve sto si napisao.Jedno je biti u nekom kraju a drugo gledati iz Hrvatske preko google maps ili Srbije i biit strucnjak.Bio sam u Mostaru makar pa sam upoznat s tim krajem

Sto se tice Neuma gledao sam reportazu i cestu Stolac-Neum put jer sam bio znatizeljan kako to izgleda.I vidio sam cim prodjes par km juzno od Stoca veliki krs i kamenjar koji se spusta sve do Neuma gradica,a tesko je ovo i smatrati gradicem
Ovo mi je prvi put da idem tim potezom Stolac-Neum. To je ogroman i nenaseljen prostor. Ali sve je krs i kamen. Ne znam kako je prije taj narod opstajao tamo. Tamo jedino turizam moze da privuce stanovnike. Ubjeden sam da ce doci do toga. Trenutno je to stalo dole oko Bune-Blagaja. Mislim na te vile za iznajmljivanje. Vjerovatno se to sada spusti i nize u ovom pravcu zbog puta i prometnosti koja ce se povecati u i oko Stoca
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite