☑ Pravila foruma i savjeti

Srbistan

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 06 jan 2016 11:25

Obilježavanje “Dana RS-a”: Vučić potvrdio da dolazi u Banju Luku 9. januara
http://faktor.ba/obiljezavanje-dana-rs- ... 9-januara/

Premijer Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je danas kako će 9. januara biti u Banjoj Luci, na obilježavanju "Dana Republike Srpske", iako je Ustavni sud BiH taj datum proglasio neustavnim, ocijenivši da se njime potiče neravnopravnost konstitutivnih naroda.

Nakon sastanka s predstavnicima koalicije SPS-JS-PUPS, Vučić je novinarima kazao kako je danas telefonski razgovarao s članom Predsjedništva BiH Mladenom Ivanićem, dodavši kako se radi o redovitoj komunikaciji te da se Srbija ne miješa u unutarnje odnose BiH i RS, javio je Tanjug.

– Mi samo želimo sačuvati punu stabilnost Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i cijele regije. To je naš prioritetni interes – rekao je Vučić.

On je naveo da kao predsjednik Vlade Srbije veoma poštuje predsjednika RS-a Milorada Dodika, predsjednicu entitetske vlade Željku Cvijanović te da ih smatra svojim prijateljima.

– Neću se miješati u unutarnje političke odnose u RS, a ni u BiH, jer su moji prijatelji i Čović i Bevanda i Bakir i Zvidzić – izjavio je Vučić.

(Faktor.ba)
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Srbistan

Post Postao/la Bosni » 06 jan 2016 12:00

Da mi je samo naći svih onih analtičara i eksperata koji su najavljivali promjenu u politici smrdije prema Bosni nakon dolaska na vlast ovog smrada. Pa da im naredam sve njegove izjave i sve što je dosad uradio. Ako nam je ovo prijatelj, nama ne trebaju neprijatelji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 07 jan 2016 14:32

07.01.2016. / 12:12h Politika - Saslušajte šta ću da kažem pa donesite sud
Vučić: Srbija nijednog sekunda neće ugroziti teritorijalni integritet BiH
http://vijesti.ba/clanak/292583/vucic-s ... gritet-bih

Saslušajte to što ću da kažem u Banjoj Luci, u Republici Srpskoj, i molim vas da poslije toga donosite svoj sud, rekao je premijer Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu za Radio Slobodna Europa uoči odlaska na proslavu Dana Republike Srpske 9. siječnja, koji je Ustavni sud BiH proglasio neustavnim.

Navodeći da zna da će na proslavu doći i Mladen Ivanić, srpski član Predsjedništva u Sarajevu, Vučić je ocijenio da je s tog stanovišta pitanje njegovog odlaska u Banjoj Luci donekle licemjerno.

"Dakle, bit će najviši predstavnik Bosne i Hercegovine na tome. Srbija poštuje Bosnu i Hercegovinu i želi da ima najbliži moguće odnose s njom. Srbija nijednog sekunda neće ugroziti teritorijalni integritet BiH. Da je to htjela, i da to hoće, mogla je i može da učini. I u ovakvom stanju u svijetu, tko zna na šta bi to ispalo. Ne pada nam na pamet da to radimo, da to hoćemo i da to želim ", naveo je Vučić.

Podsjetivši da je Srbija garant Daytonskog sporazuma, ali da i svojom politikom čuva integritet Bosne i Hercegovine i integritet entiteta Republike Srpske unutar BiH, Vučić je poručio: "Saslušajte to što je šta ću da kažem u Banjaluci, u Republici Srpskoj, i molim vas da poslije toga donosite svoj sud ".

Ponovio je da Srbija želi najbolje moguće odnose, jer, kako je rekao, nitko nije lud da provodi najteže reforme a kad stvari krenu na bolje da se vrati u duboki mulj svađama i političkim sukobima.

"Pa, to bi samo luđak radio. Vjerujte mi da nisam na toj razini", poručio je premijer. Na opasku da je došlo vrijeme da u istu rečenicu ne može da stane da se Beograd zalaže za jačanje stabilnosti BiH, a da istovremeno podržava Milorada Dodika, Vučić je rekao da se on ne miješa u unutrašnje političke odnose u Republici Srpskoj.

"Vrlo sam se pazio, držao i čuvao dalje od toga. Nemamo političku stranku u RS, imaju razne neke napredne stranke koje nemaju veze s nama. Dakle, nemamo političku stranku, nemamo ništa. Uvijek sam se čuvao. Poštujem Milorada Dodika kao predsjednika, poštujem Željku Cvijanović kao predsjednika Vlade, ali poštujem i Mladena Ivanića i poštujem i Mladena Bosića, i sa svima imam kontakt, i sve ih poštujem ", naglasio je premijer.

Kako je rekao, ni na koji način nije se umiješao u bošnjačku političku scenu i svi su oni njegovi, od Bakira Izetbegovića, Denisa Zvizdića ... "Sve ih poznajem i sa svima imam dobre odnose", naveo je Vučić dodajući da dobri odnosi obvezuju ljude, te da se takve optužbe ne mogu čuti ni od jednog političara u Republici Srpskoj. Upravo zbog te ravnoteže i poštenog pristupa ovom pitanju svi su ljuti na njega, primijetio je Vučić i zaključio: "moje je da poštujem narodnu odluku u Republici Srpskoj".

(Vijesti.ba / FENA)
Reci to iz beograda i postuj odluku suda i sud BiH.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 07 jan 2016 14:34

07.01.2016. / 12:25h Politika - Predsjednik Srbije
Nikolić: Republika Srpska treba slaviti 9. januar
http://vijesti.ba/clanak/292585/nikolic ... i-9-januar

Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da Republika Srpska treba da slavi svoj dan, javlja Tanjug.

Nikolić je to rekao novinarima nakon Božićne liturgije u Sabornoj crkvi, upitan da li ima poruku za Dan Republike Srpske, koji se obilježava 9. januara.

Ustavni sud BiH proglasio je nedavno neustavnim Dan Republike Srpske.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji će prisustvovati obležavanju Dana RS, rekao je za Radio Slobodnu Europu, uoči odlaska u Banjaluku, da je Srbija garant Daytonskog sporazuma, ali da i svojom politikom čuva integritet BiH i integritet entiteta Republike Srpske unutar BiH i poručio: "Saslušajte to što ću reći u Banjaluci, u Republici Srpskoj, i molim vas da posle toga donosite svoj sud ".

(Vijesti.ba / FENA)
Mi im Bosnjaci inace trebamo biti zahvalni za ovo sta govore, jer nas sa tim podsjecaju i uvijek nam otvaraju oci da znamo sa kakvim se cetnicima borima. Ovako nikad necemo pasti u san koji mi Bosnjaci volimo.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 08 jan 2016 13:31

Skandalozna prijetnja Aleksandra Vučića: “Da hoće, Srbija može ugroziti teritorijalni integritet BiH”
http://saff.ba/skandalozna-prijetnja-al ... o-qHpXSmpo

Januar 7th, 2016

slika

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je u intervjuu za Radio Slobodna Europa komentirao svoj dolazak u Banja Luku na proslavu Dana entiteta Republika Srpska, koji je Ustavni Sud BiH proglasio neustavnim.

“Republika Srbija poštuje BiH i želi da ima najbliže moguće odnose sa BiH. Republika Srbija ni jednog sekunda neće da ugrozi teritorijalni integritet BiH”, rekao je između ostaloga Vučić.

Da je to htela i da to hoće, mogla je i može da učini. I u ovakvom stanju u svetu ko zna na šta bi to ispalo. Ne pada nam na pamet da to radimo. Mi smo i garant Dejtonskog sporazuma, ali i svojom politikom čuvari integriteta BiH i entiteta RS-a unutar BiH. Saslušajte šta je to što ću reći u Banja Luci u RS-u i molim vas da poslije toga donosite svoj sud”, poručio je Vučić u intervjuu koji će u cijelosti biti objavljen u četvrtak.

Premijer Srbije, ujedno i predsjednik Srpske napredne stranke (SNS), najavio je ranije kako će doći na proslavu Dana Republike Srpske, koja se u tom bh. entitetu obilježava 9. siječnja.

Prioritetni interes

U utorak, nakon sastanka s predstavnicima SPS-a i drugih političkih stranaka u vlasti, Vučić je govorio o telefonskom razgovoru koji je imao sa članom Predsjedništva BiH Mladenom Ivanićem, rekavši kako je to dio redovne komunikacije.

Ponovio je kako se Srbija ne miješa u unutrašnje političke odnose BiH i Republike Srpske.

“Samo želimo da sačuvamo punu stabilnost Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i celog regiona, to je naš prioritetni interes”, rekao je Vučić.

Naveo je i kako, kao predsjednik Vlade Srbije, “veoma poštuje predsednika Republike Srpske Milorada Dodika, predsednicu Vlade RS-a Željku Cvijanović”, te ih “smatra svojim prijateljima”.

“Neću da se mešam u unutrašnje političke odnose u RS-u, a ni u BiH, jer su moji prijatelji i [Dragan] Čović i [Vjekoslav] Bevanda i Bakir [Izetbegović] i [Denis] Zvizdić”, dodao je Vučić.

TKtQILuNfo0
Da se ne boji, sutra bi napao Bosnjake u Bosni, a tako i Srbi iz Genocidne bi zaratovali. Ovo je dovoljno da se vidi da oni razmisljaju o ratu a sigurno i planiraju rat sa Bosnom i Bosnjacima.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 10 jan 2016 21:20

Srbija se naoružava za “udar na tuđu teritoriju”?!
http://saff.ba/srbija-se-naoruzava-za-u ... pK7VpXSmpo

Januar 10th, 2016

slika

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije Ljubiša Diković najavio je modernizaciju oružanih snaga, uključujući nabavku dva višenamjenska helikoptera, haubica “nora” i oklopnog vozila “lazar”, te istakao da Srbija mora da razvija sisteme koji mogu da izvrše “udar na tuđu teritoriju”.

“Ugrožavanje sigurnosti i potencijalna agresija na Srbiju krenuli bi iz neke od zemalja u okruženju. Nadamo se da to neće biti, ali vojničko razmišljanje mora biti i mora nas voditi ka tome da u zaštiti integriteta imamo snage i sposobnosti da uzvratimo udar na teritoriju zemlje agresora”, rekao je on.

Diković kaže da se Vojska Srbije modernizira u skladu sa planovima i da se to sada radi po planovima do 2020. godine, a da se radi na planu modernizacije do 2025. godine.

Naveo je da je zbog restriktivnog finansiranja vojska odlučila da prvo modernizira postojeće naoružanje, zatim da razvija naoružanje u saradnji sa domaćom odbrambenom industrijom i da na kraju kupuje naoružanje na tržištu.

“Posebna pažnja biće posvećena opremanju snaga za hitno reagiranje”, rekao je Diković.

On je napomenuo da će Vojska Srbije u 2016., 2017. i godinama iza izvršiti i završiti modernizaciju sistema PVO “kub”, moderniziranje stanica za vođenje raketa za raketne sisteme, samohodne haubice “SORA” kalibra 122 milimetara, kao i artiljerijske municije i raketa većeg kalibra.

Ističem opremanje sa višenamenskim oklopnim vozilom “Lazar”, sa raketnim sistemom “Morava” i ovih dana uvodimo na verifikaciona ispitivanja top haubicu “Nora” kalibra 155 milimetara. Uvođenje u naoružanje školskog aviona “Lasta” očekuje se u 2016. godini”, rekao je Diković.
slika
oklopno vozilo Lazar

slika
raketni sistem Morava

slika
top haubicu “Nora” kalibra 155 milimetara
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Srbistan

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 11 jan 2016 21:28

Sprema se belaj.

Rusija upravo objavila da su spremni da naoružaju Srbe svojim najsavremenijim nauružanjem. Svi smo to okusili na svojoj koži i svi znamo šta to znači.

http://news.yahoo.com/russia-says-ready ... 58256.html

BELGRADE, Serbia (AP) — Russia is ready to arm its Balkan ally Serbia with sophisticated weapons, the Russian deputy prime minister said Monday, which could be at odds with Belgrade's desire to join the European Union.

Dmitry Rogozin said in Belgrade that "we are ready to directly support our Balkan ally" in the purchase of weapons, including the S300 surface-to-air missile system.

"We will consider (Serbia's) request in the shortest possible period," Rogozin said.

Serbia and Balkan rival Croatia, a NATO member, have recently clashed over alleged Croatian plans to acquire long-range missiles that could strike Serbia. The two neighbors were at war in the 1990s.

Serbia's prime minister, Aleksandar Vucic, told a joint news conference that Serbia will remain militarily neutral, but won't allow itself to become "an easy target."

Serbia, traditionally a Russian ally, has officially sought EU membership, but has been struggling to overcome strong opposition from pro-Kremlin nationalists. So far, Serbia has resisted pressure from the EU to join in sanctions against Russia.

Many Western officials fear that increasing Russia's political, economic and military role in Serbia and a Serb-controlled part of Bosnia could destabilize the Balkans, which is still reeling from wars in the 1990s. Serbs are seen as the last true Russian allies in the southeastern European region.

Rogozin, who presented Vucic with a model of S300 at the news conference, said that if Serbia had the air defense system in 1999, it would have avoided destruction from the three-month NATO air campaign launched against it over Belgrade's bloody crackdown against Kosovo Albanian separatists.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srbistan

Post Postao/la amkos » 11 jan 2016 21:54

Sta smo mi poduzeli po ovom pitanju ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Srbistan

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 11 jan 2016 22:24

amkos je napisao/la:Sta smo mi poduzeli po ovom pitanju ?
Ne mnogo.

Kao i 92e, sljedeći planski pokolj nad Bošnjacima ćemo dočekati ili nenaoružani ili neadekvatno naoružani. Srbi će imati sve ono što im treba od Ruskih govana po pitanju oružja. Mi ćemo imati pola našeg naoružanja u rukama Četnika u Genocidnoj tvorevini a sa drugim pola ćemo se nešto kao braniti. Od to, imaj u vidu da će Škutori također uzeti komad naoružanja koji treba da nas brani - znači imaćemo manje od pola, možda negdje oko 30%. Isto tako, imaćemo i namjensku industriju koja će u prvim danima napada Četnika na Bošnjake biti bombardovana i kompletno uništena i nakon toga nebitna, a imaćemo (to jest već imamo sada) i rukovodstvo koje je i postavljeno tu da bude nespremno i izgubljeno.

Sa druge strane, imamo i anti-Muslimanski nastrojenu EU i SAD, koji će morati da biraju ili da podrže Muslimane Bošnjake protiv Srba i time iskoriste Bošnjake da se zaustavi Ruski uticaj u Evropi, ili da dozvolje pokolj Muslimana (što bi mnogi od njih rado voljeli da vide) ali uz cijenu proširenja Ruskog uticaja u Evropi.

E sad je pitanje, koga više zapad mrzi, nas ili Ruske poltrone? Ako izaberu da mrze nas, onda nam se ne piše dobro. Ako izaberu da zaustave Ruse, onda možda i bude nešto od ovog.

Ono što nam ide u prilog je homogena teritorija i prilika da se samoorganiziramo, kao i činjenica da su demografski i jedni i drugi dušmani u BiH u godinama, s manjkom omladine i manjkom vojne sile na tlu. Ali to ne znači da oni neće poslati svoje vojske na tlo BiH isto kao što su radili i prije.

Što znači da ćemo mi vjerovatno pretrpiti težak udar na početku agresije ali imamo bolje šanse da kako vrijeme odmiče dođemo do naoružanja i pružimo jači otpor, ali tad će međunarodna zajednica reagirati i zaustaviti konflikt, naravno, na našu štetu i njihov spas.

Završićemo sa opet razrušenom Bosnom i politički i ekonomski kontrolirani od strane onih koji nas, bez ikakvog razloga, mrze, dok ćemo nastaviti biti intelektualno kontrolirani od strane elite koja ne zna ulicu preći.

Nažalost, da će budućnost Bošnjaka opet da ovisi o drugima, a ne o nama.
Samo BiH.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Srbistan

Post Postao/la Bosni » 26 jan 2016 04:14

http://sandzakpress.net/sda-sandzaka-na ... kragujevcu
SDA Sandžaka najoštrije osuđuje skandalozan govor Predsjednika Tomislava Nikolića u Kragujevcu

Novi Pazar, Srbija – SDA Sandžaka najoštrije osuđuje skandalozan govor Predsjednika Tomislava Nikolića u Kragujevcu.

Tomislav Nikolić, pored toga što je kao Predsjednik Republike grubo prekršio Ustav, on je još jednom pokazao da je ostao čvrsto privržen politici otvorene netrpeljivosti prema građanima Srbije drugih nacionalnosti.

Srbija je zemlja bogata i ponosna na svoje različitosti, ona nikada nije bila zemlja kakvom je Predsjednik Nikolić danas predstavlja u svom govoru, niti će ikada biti onakva kakvom je on zamišlja.

Imajući u vidu radikalsku politiku iz koje je Nikolić iznikao, te činjenicu da je njegov kabinet direktno rukovodio rehabilitacijom četničkog vođe Draže Mihajlovića odgovornog za masovna ubistva Bošnjaka i etničko čišćenje Sandžaka, riječi koje je danas izgovorio upravo podsjećaju na pisane naredbe Draže Mihajlovića kojim je naređivao čišćenje državne teritorije “od nenarodnih i nenacionalnih” elemenata.

SDA Sandžaka traži od Ustavnog suda i svih nadlježnih državnih organa da hitno preduzmu sve mjere i odlučno zaustave neželjene efekte u društvu kakve mogu nastati kao posljedica ovakvih neodgovornih postupaka nosioca najviših državnih funkcija.

Bošnjaci će zajedno sa svojim komšijama Srbima i svim građanima Srbije drugih nacionalnosti nastaviti da grade svoju sretnu sadašnjost i sigurnu budućnost u ovoj zemlji zasnovanu na poštovanju i očuvanju bogatstva različitosti.
Sve manje djece se rađa, bračni parovi se sve češće obraćaju ljekarima i rješenje traže u inostranstvu. To rješenje treba da bude ovjde, ta djeca treba da budu srpska djeca, sa srpskim genetskim materijalom, sa srpskim kodom, sa srpskom prošlošću i srpskom budućnošću. To me je vodilo da se zalažem da se ovakav centar izgradi u Kragujevcu, jer nije sve Beograd.

Tomislav Nikolić
Sve manje i manje...

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Srbistan

Post Postao/la Dezidijat » 26 jan 2016 09:51

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
amkos je napisao/la:Sta smo mi poduzeli po ovom pitanju ?
Ne mnogo.

Kao i 92e, sljedeći planski pokolj nad Bošnjacima ćemo dočekati ili nenaoružani ili neadekvatno naoružani. Srbi će imati sve ono što im treba od Ruskih govana po pitanju oružja. Mi ćemo imati pola našeg naoružanja u rukama Četnika u Genocidnoj tvorevini a sa drugim pola ćemo se nešto kao braniti. Od to, imaj u vidu da će Škutori također uzeti komad naoružanja koji treba da nas brani - znači imaćemo manje od pola, možda negdje oko 30%. Isto tako, imaćemo i namjensku industriju koja će u prvim danima napada Četnika na Bošnjake biti bombardovana i kompletno uništena i nakon toga nebitna, a imaćemo (to jest već imamo sada) i rukovodstvo koje je i postavljeno tu da bude nespremno i izgubljeno.

Sa druge strane, imamo i anti-Muslimanski nastrojenu EU i SAD, koji će morati da biraju ili da podrže Muslimane Bošnjake protiv Srba i time iskoriste Bošnjake da se zaustavi Ruski uticaj u Evropi, ili da dozvolje pokolj Muslimana (što bi mnogi od njih rado voljeli da vide) ali uz cijenu proširenja Ruskog uticaja u Evropi.

E sad je pitanje, koga više zapad mrzi, nas ili Ruske poltrone? Ako izaberu da mrze nas, onda nam se ne piše dobro. Ako izaberu da zaustave Ruse, onda možda i bude nešto od ovog.

Ono što nam ide u prilog je homogena teritorija i prilika da se samoorganiziramo, kao i činjenica da su demografski i jedni i drugi dušmani u BiH u godinama, s manjkom omladine i manjkom vojne sile na tlu. Ali to ne znači da oni neće poslati svoje vojske na tlo BiH isto kao što su radili i prije.

Što znači da ćemo mi vjerovatno pretrpiti težak udar na početku agresije ali imamo bolje šanse da kako vrijeme odmiče dođemo do naoružanja i pružimo jači otpor, ali tad će međunarodna zajednica reagirati i zaustaviti konflikt, naravno, na našu štetu i njihov spas.

Završićemo sa opet razrušenom Bosnom i politički i ekonomski kontrolirani od strane onih koji nas, bez ikakvog razloga, mrze, dok ćemo nastaviti biti intelektualno kontrolirani od strane elite koja ne zna ulicu preći.

Nažalost, da će budućnost Bošnjaka opet da ovisi o drugima, a ne o nama.
Da, fakat situacija je ozbiljna nismo spremni nikako. Mozda po selima ima još naoružanja ali đaba i to kad imamo hrpu omladine koja ne zna opalit iz pištolja. Srbi odlićno koriste trenutnu islamofobiju u americi i svijetu da proguraju svoje političke interese. U slučaju da nas i napadnu uz njihove četnike računaj i još par hiljada dobrovoljaca iz svijeta žednih muslimanske krvi. Sad ostaje nam samoorganizacija, pomo od Turske i još nekih prijateljskih zemalja za naoružanje i dobrovoljce

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 26 jan 2016 09:53

Ponavljanje historije, kao u zadnjih 200 godina. Bosnjaci se ubijaju i onda ispocetka kao da nista nije bilo. Pa ponovo na klanje.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Srbistan

Post Postao/la Bosni » 01 feb 2016 02:06

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... -os-srbija
Bosanski Šamac: Vučić i Dodik u Gornjoj Crkvini otvaraju OŠ "Srbija"

Predsjednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić i predsjednik Republike Genocidne Milorad Dodik danas će u Gornjoj Crkvini kod Bosanskog Šamca otvoriti novoizgrađenu Osnovnu školu "Srbija".

Osnovna škola u Gornjoj Crkvini stradala je u proljetnim poplavama 2014. godine a sredstva, u iznosu od oko jedan milion maraka, za njenu izgradnju i opremanje osigurala je Vlada Republike Srbije, Fond solidarnosti Republike Genocidne i Program UN za razvoj (UNDP).

Najavljeno je da će svečanosti otvaranja novoizgrađene škole prisustvovati nastavnici, učenici i roditelji, te visoki dužnosnici Vlade Republike Srbije, Vlade Republike Genocidne, predstavnici međunarodnih institucija i drugi mnogobrojni gosti.
Evo slika tkz. pomirenja Bosne i smrdije.

Oslobođenju šuknem što nisu obavezno stavili Bosanski ispred Šamca.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Srbistan

Post Postao/la Bosni » 03 feb 2016 21:48

kqLOs2FA4T4
Evo slika tog "pomirenja" u smrdiji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srbistan

Post Postao/la ABen » 19 feb 2016 17:13

Nikolić potpisao Zakon o NATO
http://www.rtvbn.com/375601/Nikolic-pot ... kon-o-NATO
Petak 19. Feb 2016 16:44

Predsednik Srbije potpisao Zakon o potvrđivanju sporazuma između Srbije i NATO, potvrđeno je za "Blic" u kabinetu predsednika.

Zakon o saradnji sa NATO izazvao je oštre polemike u Srbiji, koje traju već danima.

Sve je počelo 12. februara kada je Skupština Srbije ratifikovala Sporazum o saradnji sa NATO koji predviđa slobodu kretanja i imunitet svim pripadnicima NATO.

Mnogi smatraju da je na taj način Srbija sve bliža članstvu NATO što se kosi sa stavom vlasti da je Srbija vojno neutralna.

Na ovaj sporazum reagovala je i zvanična Moksva, poručivši našoj zemlji da očekuja da ona ostane vojno neutralna.

Izvor: Blic
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Srbistan

Post Postao/la Abidaga » 10 mar 2016 12:10

slika
Šešelj smatra da Srbija, kako je rekao, više nije nezavisna poslije potpisivanja sporazuma sa NATO, i da je zato u znak protesta zapalio zastave EU i NATO.
http://thebosniatimes.ba/clanak/3364

Avatar
The Destroyer
Član
Postovi: 277
Pridružen/a: 22 jan 2016 00:46

Re: Srbistan

Post Postao/la The Destroyer » 10 mar 2016 20:29

Abidaga je napisao/la:slika
Šešelj smatra da Srbija, kako je rekao, više nije nezavisna poslije potpisivanja sporazuma sa NATO, i da je zato u znak protesta zapalio zastave EU i NATO.
http://thebosniatimes.ba/clanak/3364
Što više razmišljam, više se pitam zašto je Hag pustio ovu matoru budalu. Sigurno nisu zbog "zdravstvenog stanja". Ovdje se krije nešto.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Srbistan

Post Postao/la Zenicaninn » 10 mar 2016 21:29

The Destroyer je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:slika
Šešelj smatra da Srbija, kako je rekao, više nije nezavisna poslije potpisivanja sporazuma sa NATO, i da je zato u znak protesta zapalio zastave EU i NATO.
http://thebosniatimes.ba/clanak/3364
Što više razmišljam, više se pitam zašto je Hag pustio ovu matoru budalu. Sigurno nisu zbog "zdravstvenog stanja". Ovdje se krije nešto.

Naravno da nisu. Cuj zbog "zdravstvenih razloga". Koliko su haški usudjeni bili u Haagu iako su imali zdravstene problema pa su krepali zbog njih tamo.

Ovaj jedino ima psihički zdravstvenih problema, ali upravo zbog tih psihičkih problema treba i biti u Haagu jer je opasnost za ostale.

Definitivno ima drugi razlog što je pusten. Ja predpostavljam da je puštena da pravi nered i stvara nestabilnost. Kome i zasto to jedino zapad zna.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Srbistan

Post Postao/la Abidaga » 22 mar 2016 10:36

Vlah izveo je samoubilački napad u Beogradu
21.03.2016
Vladimiru M. (57) razneo se u 12.38 sati danas u Ulici Ilije Garašanina, nakon što je u poslastičarnici "Petković" aktivirao eksplozivnu napravu. Kako "Blic" saznaje, reč o poznatoj beogradskoj poslastičarnici koja je u vlasništvu bivšeg ministra kulture i savetnika premijera za kulturu i predsednika Zajednice muzeja nauke i tehnike Bratislava Petkovića. Prijatelj Bratislava Petkovića, Ljuba Mitić, kaže da je bivši ministar u poslastičarnici bio samo pola sata pre eksplozije.

Nastavnik iz Pravno-birotehničke škole koja se nalazi u blizini poslastičarnice kaže da je za dlaku izbegao smrt.
- Gotovo svaki dan kupujem doručak u toj poslastičarnici. Danas su mogli tu da me raznesu - rekao je on reporteru "Blica".

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbistana je saopštilo da u pitanju "nije" teroristički akt.

http://www.blic.rs/vesti/hronika/razneo ... je/3t0zscd
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/regi ... -narkoman-

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srbistan

Post Postao/la Jack » 22 mar 2016 18:52

Nazalost nije sve dok nije ubio nekog sem sebe.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite