☑ Pravila foruma i savjeti

Palestina

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Palestina

Post Postao/la amkos » 16 nov 2012 23:20

Dova za Palestinu


Gospodaru, mi Te molimo, svjedočeći da nema drugog boga mimo Tebe, Ti si Jedini i Moćni, Ti nisi rodio niti si rođen i Tebi niko nije ravan! Allahu, nema drugog boga osim Tebe, Ti obilno daruješ, Ti si Stvoritelj nebesa i Zemlje i Tebi pripada sva Uzvišenost i Počast!

Allahu, neka je salavat i selam na našeg prvaka, Muhammeda, s.a.v.s., na njegove časne supruge, majke mu'mina i na njegovu porodicu, kao što si Ti donio salavat na porodicu Ibrahimovu; Tebi pripada zahvala i slava!

Naš Gospodaru, Tebi pripada zahvala, kao što priliči Tvojoj Uzvišenosti i nenadmašnoj Moći!

Allahu, Ti čuješ naše riječi, Ti vidiš naše mjesto i Tebi ništa naše nije skriveno. Upućujemo ti molbu onoga čija pleća su se Tebi ponizila i koji je prepustio sve Tebi. Obraćamo Ti se dovom poniznog i skrušenog roba. Molimo te naš Gospodaru da pomogneš našu braću i sestre u Palestini, od Tvojih i naših neprijatelja!

Allahu, otkloni od njih i od nas nevolje i strah, pokri njihove i naše sramote, uništi njihove i naše neprijatelje i osveti se onima koji njima i nama čine nasilje i koji njih i nas ponižavaju!

Allahu, ko bude želio islamu i muslimanima učiniti dobro, Ti to od njega primi i nagradi ga, a ko bude želio islamu i muslimanima zlo, učini da se njegovo zlo njemu vrati, neka njegove zle slutnje budu uzrokom njegove propasti i uništi ga kao što si uništio Ad i Semud!

O Ti Koji si objavio Knjigu i Koji pokrećeš oblake, uništi skupine neprijatelja, uništi Cioniste i pomozi nam protiv njih!

O Allahu, izliječi i očisti srca mu'mina!

Allahu, pokaži nam na neprijateljima islama veličinu Tvoje Moći, o Ti Kojeg ništa na nebesima i Zemlji ne može spriječiti!

Allahu, Ti si Gospodar potlačenih i naš Gospodar; kome nas prepuštaš, strancu koji nas muči i neprijatelju kojem si dopustio da vlada sa nama!

Ako Ti na nas nisi srdit, mi se ne brinemo i nadamo se samo Tvojoj Milosti!

Allahu, naša braća u Gazi, od Tebe traže pomoć, pa im pomozi i oni se na Tebe oslanjaju, pa ih ne prepuštaj nikome mimo Tebe!

Allahu, zaštiti ih kako Ti hoćeš i sa čime hoćeš, jer Ti možeš sve što hoćeš.

Allahu, oni su napadnuti, pa im pomozi, oni su gladni, pa ih nahrani, oni su bez odjeće, pa ih ogrni, oni su bosi, pa ih obuj, oni su bolesni, pa ih ozdravi, oni su preplašeni, pa ih učini sigurnim, oni su protjerani, pa ih zaštiti i oni su siromašni, pa im podari iz Svoje hazne!

Allahu, Tebi pripadaju riznice nebesa i Zemlje, pa im iz njih podari i otvori im bereket nebesa i Zemlje i zaštiti ih Svojom zaštitom!

Allahu, smiluj se bolesnicima i ranjenicima koji se nemaju čime liječiti, smiluj se gladnima i žednima, koji čak ni vode nemaju i smiluj se onima koji nemaju odjeće, u ovim zimski danima!

Allahu! Ti si nama i njima dovoljan i na Tebe se najbolje osloniti.

Allahu, molimo te da nam pomogneš da oslobodimo Mesdžidu-l-Aksa, iz ruku okupatora, uništi okove oko Mesdžida, vrati ga muslimanima i propiši nam da u njemu upotpunimo svoj namaz!

Allahu, uljepšaj nam naše vjerovanje, uljepšaj nam dunjaluk i ahiret i učini nam dunjalučki život ispunjen svakim dobrom, a smrt nam učini rasterećenjem od svih nedaća!

Allahu, učini nas od onih koji čine dobro, podari nam iz svake nedaće izlaz, iz svake brige, rasterećenje i iz svake teškoće olakšanje!

Allahu, povećaj nam, a nemoj nam umanjivati, podari nam, a ne uskrati nam, povećaj naš ugled, a nemoj nas poniziti, budi uz nas, a ne protiv nas i pomozi nas, a nemoj nam odmagati!

Allahu! Naredio si nam dovu i obećao si da ćeš je primiti!

Mi Te molimo, kao što si nam naredio, pa primi naše dove, kao što si obećao!

Uzvišen je naš Gospodar i daleko od onoga kako ga oni predstavljaju.

Neka je selam na poslanike i neka je hvala Allahu, Gospodaru svjetova



http://ar-ar.facebook.com/notes/jasmin- ... 661?ref=nf
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 17 nov 2012 18:24

Šta mislite kako ce se odvijati situacija oko Palestine, da li je moguce da cionisti i Gazu zbrisu sa lica Zemlje ??

islamski svijet ceka i ceka i ceka...
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Palestina

Post Postao/la edin » 17 nov 2012 20:20

Nece je zbrisati sa lica zemlje. Cak da ih i potpuno vojno okupiraju uz svjetsko gledanje kroz prste tesko da ce konacna pobjeda biti njihova. Ne mozes ubiti 1,7 milion ljudi.
Palestinci i vecina ostalih Arapa je navikla zivjeti u losim uslovima i oni ce trpiti bilo koji scenarij jer nemaju drugih opcija. Zamisli danasnjeg Jevreja da mu oduzmes prednosti modernog zivota.

Izrael ce opstati dok god je Zapad nadmocan nad muslimanima. Bilo koja promjena tog odnosa na svjetskoj razini, znacio bi i kraj Israela, zbog njegove geo politicke pozicije. Okruzen sa 1 milijardom muslimana, koji su neprijateljski nastrojeni.
Nazalost Palestinci ce jos dugo godina trpiti ova sranja, jer nema sanse da se iko od muslimanskih zemalja (poput Turske ) direktno umjesa.

Gledao sam neke podatke u kojima se navodi da ce broj Arapa biti veci od broja Jevreja u Izraelu kroz 30 godina. I to ne racunajuci WEST BANK i GAZU.
Mozda je vrijeme da Arapi promjene taktiku i da ih demokratskim putem preglasaju u njihovim institucijama.
Ne zelim se ogrijesiti i reci da nije herojstvo ici pistoljem protiv tenka, ali zasigurno postoji pametniji nacin.

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Palestina

Post Postao/la sarajlija » 17 nov 2012 21:38

Nece jevreji dozvolit da arapa bude vise nego njih u Izraelu jer to za njih znaci gubitak drzave a zbog cega cijela ova frka? Pa bas zbog toga. Naravno da bi arapi trebali promjeniti taktiku i ici na to da ih bude sto vise unutar Izraela ali moraju se i naoruzat. Medzutim lako je nama pricat treba ovo treba ono a bit ce onako kako je vec odredzeno.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Palestina

Post Postao/la Abidaga » 17 nov 2012 23:27

Henry Kissinger: "In 10 years, there will be no more Israel!"
http://www.nypost.com/p/pagesix/cindy_a ... jAxsWoFYoO

http://www.presstv.ir/detail/264485.html
The idea of Israel’s inexorable collapse is no longer a taboo as more top brass US officials are explicitly attesting to the fact, with prominent US diplomat Henry Kissinger saying, “In 10 years, there will be no more Israel.” Kissinger is not saying that Israel is in danger but could be saved if we just gave it additional trillions of dollars and smashed enough of its enemies with our military.. He is not offering a way out. He is simply stating a fact: In 2022, Israel will no longer exist!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 18 nov 2012 00:37

pa zar nece prvo izrael vladati svijetom,,ovo je nelogicno sto kisindzer govori...

a jos nije amerika u potpunosti pala na koljena..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Palestina

Post Postao/la Abidaga » 18 nov 2012 00:56

FsdzMRXfY4Y
rtiSpQH7WE8

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Palestina

Post Postao/la edin » 18 nov 2012 12:45

Amkos o kakvom ti padanju USA na koljena pricas?
Amerika ce vladati svijetom i narednih 100 godina, to je ocito.
Ovo sto pricaju da ce je Kina i Indija preteci u svakom pogledu su smijesne. Tako su svojevremeno predvidjali i SSSR da ce biti jaci od USA u ekonomskom smislu.

Narednih 100 godina USA je ko medo prema vukovima:D

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 18 nov 2012 13:16

edin je napisao/la:Amkos o kakvom ti padanju USA na koljena pricas?
Amerika ce vladati svijetom i narednih 100 godina, to je ocito.
Ovo sto pricaju da ce je Kina i Indija preteci u svakom pogledu su smijesne. Tako su svojevremeno predvidjali i SSSR da ce biti jaci od USA u ekonomskom smislu.

Narednih 100 godina USA je ko medo prema vukovima:D

ja bas ne mislim tako..Ja mislim da ce poslije 2020 Izrael vladati svijetom i biti Nr. 1.. A i sve je uradjeno do tog dana..Tako da ne vidim nikakvu prepreku Izraelu.. Ocito je da se svasta kotrlja iza scene sto cemo mi tek u buducnosti osjetiti..

Mora doci dana kad ce Izrael vladati svjetom, to moze biti sutra, moze da 10 godina , moze ta 50 godina..nezz..ali ja pretpostavljam ovako..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Palestina

Post Postao/la edin » 18 nov 2012 13:50

amkos je napisao/la:
edin je napisao/la:Amkos o kakvom ti padanju USA na koljena pricas?
Amerika ce vladati svijetom i narednih 100 godina, to je ocito.
Ovo sto pricaju da ce je Kina i Indija preteci u svakom pogledu su smijesne. Tako su svojevremeno predvidjali i SSSR da ce biti jaci od USA u ekonomskom smislu.

Narednih 100 godina USA je ko medo prema vukovima:D

ja bas ne mislim tako..Ja mislim da ce poslije 2020 Izrael vladati svijetom i biti Nr. 1.. A i sve je uradjeno do tog dana..Tako da ne vidim nikakvu prepreku Izraelu.. Ocito je da se svasta kotrlja iza scene sto cemo mi tek u buducnosti osjetiti..

Mora doci dana kad ce Izrael vladati svjetom, to moze biti sutra, moze da 10 godina , moze ta 50 godina..nezz..ali ja pretpostavljam ovako..
Po kojem to prorocanstvu?:D

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Palestina

Post Postao/la sarajlija » 18 nov 2012 14:07

amkos je napisao/la:
edin je napisao/la:Amkos o kakvom ti padanju USA na koljena pricas?
Amerika ce vladati svijetom i narednih 100 godina, to je ocito.
Ovo sto pricaju da ce je Kina i Indija preteci u svakom pogledu su smijesne. Tako su svojevremeno predvidjali i SSSR da ce biti jaci od USA u ekonomskom smislu.

Narednih 100 godina USA je ko medo prema vukovima:D

ja bas ne mislim tako..Ja mislim da ce poslije 2020 Izrael vladati svijetom i biti Nr. 1.. A i sve je uradjeno do tog dana..Tako da ne vidim nikakvu prepreku Izraelu.. Ocito je da se svasta kotrlja iza scene sto cemo mi tek u buducnosti osjetiti..

Mora doci dana kad ce Izrael vladati svjetom, to moze biti sutra, moze da 10 godina , moze ta 50 godina..nezz..ali ja pretpostavljam ovako..
Pa Izrael vec i vlada svijetom nekako iz daljine, ili bolje receno preko USA. Koliko para su dobili od USa do sada? Zbog cega? Sta USA dobija nazad od njih? Pogledaj da u UN-u protiv Izraela ne mozes pisnut. USA ce vjerujem lagano potonut u buducnsti i samim time i Izrael pada.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 19 nov 2012 00:08

edin je napisao/la:
amkos je napisao/la:
edin je napisao/la:Amkos o kakvom ti padanju USA na koljena pricas?
Amerika ce vladati svijetom i narednih 100 godina, to je ocito.
Ovo sto pricaju da ce je Kina i Indija preteci u svakom pogledu su smijesne. Tako su svojevremeno predvidjali i SSSR da ce biti jaci od USA u ekonomskom smislu.

Narednih 100 godina USA je ko medo prema vukovima:D

ja bas ne mislim tako..Ja mislim da ce poslije 2020 Izrael vladati svijetom i biti Nr. 1.. A i sve je uradjeno do tog dana..Tako da ne vidim nikakvu prepreku Izraelu.. Ocito je da se svasta kotrlja iza scene sto cemo mi tek u buducnosti osjetiti..

Mora doci dana kad ce Izrael vladati svjetom, to moze biti sutra, moze da 10 godina , moze ta 50 godina..nezz..ali ja pretpostavljam ovako..
Po kojem to prorocanstvu?:D

po logici..

a i mislim da onaj imran dobro razmislja i ispravno razmislja..iako je i on covjek i moze pogrijesiti..prvo je engleska vladala, pa amerika, sad je red na izrael da vlada svijetom..

samo je pitanje od kada tacno..sad smo mislim u fazi prestanka vladavine amerike i pocetak je vladavine izraela..sto mozemo u svakodnevnom zivotu jako primjetiti a ne nesto dublje da trazimo...

ne zanosim se puno tim stvarima ali logicki rezonujem stvari i upravo se sve desava kako je i Kur an odredio..

zato me i ne cudi ova izraelska danasnja "svemoc"..

ali...


http://www.youtube.com/watch?v=tpViKnUzXjk
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 19 nov 2012 00:11

sarajlija je napisao/la:
amkos je napisao/la:
edin je napisao/la:Amkos o kakvom ti padanju USA na koljena pricas?
Amerika ce vladati svijetom i narednih 100 godina, to je ocito.
Ovo sto pricaju da ce je Kina i Indija preteci u svakom pogledu su smijesne. Tako su svojevremeno predvidjali i SSSR da ce biti jaci od USA u ekonomskom smislu.

Narednih 100 godina USA je ko medo prema vukovima:D

ja bas ne mislim tako..Ja mislim da ce poslije 2020 Izrael vladati svijetom i biti Nr. 1.. A i sve je uradjeno do tog dana..Tako da ne vidim nikakvu prepreku Izraelu.. Ocito je da se svasta kotrlja iza scene sto cemo mi tek u buducnosti osjetiti..

Mora doci dana kad ce Izrael vladati svjetom, to moze biti sutra, moze da 10 godina , moze ta 50 godina..nezz..ali ja pretpostavljam ovako..
Pa Izrael vec i vlada svijetom nekako iz daljine, ili bolje receno preko USA. Koliko para su dobili od USa do sada? Zbog cega? Sta USA dobija nazad od njih? Pogledaj da u UN-u protiv Izraela ne mozes pisnut. USA ce vjerujem lagano potonut u buducnsti i samim time i Izrael pada.

pa zar nije logicno da se lazni mesih vec nalazi u izraelu. i da ce vladati iz jerusalema.. kako mislis izrael pada, nema logike...

edine odgovori mi zasto se namjerava srusiti Mesdzidul Aksa i zasto je vazan solomonov hram i kome , sto bas na mjestu dzamije zele taj hram ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Palestina

Post Postao/la Bosnjak » 19 nov 2012 01:03

.
Zadnja izmjena: Bosnjak, dana/u 24 sep 2018 16:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Razum
Član
Postovi: 253
Pridružen/a: 20 okt 2012 01:32

Genocidan plan za Gazu?

Post Postao/la Razum » 19 nov 2012 02:00

Svijet bi se prije svega trebao zabrinuti zbog genocidnog plana izraelskog ministra unutarnjih
poslova Elija Jišaija
koji je rekao da je "cilj operacije 'Kolona oblaka' poslati Gazu u
Srednji vijek"
, te "da jedino tako Izrael može bit miran 40 godina" (objavljeno na Haaretz.com).
Cilj napada je, dakle, učiniti uvjete za život u Gazi nemogućim, što bi primoralo milion i pol
preostalih Palestinaca - većinom izbjeglica sa teritorija pod kontrolom Izraela - da napuste i tih
360 kvadratnih kilometara najvećeg izbjegličkog kampa na svijetu. (To je otprilike urbana površina
grada Sarajeva na kojem živi tri puta više stanovika.)

Palestinci u Gazi već decenijama žive u očajnim uvjetima izraelske ekonomsko-političke blokade,
a Izrael se kao kolektiv ponaša bahato i nasilnički te - poput manijaka zlostavljanog u
djetinjstvu
- funkcionira neracionalno i na potpuno poremećenom sistemu vrijednosti.

Svijet bi trebao osuditi napade na Gazu, zaštiti civile na tih 1,33 % historijske Palestine, a
naposljetku pomoći samim Izraelcima da prevaziđu krizu vlastitog sistema vrijednosti.

Avatar
edin
Član
Postovi: 183
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:00

Re: Palestina

Post Postao/la edin » 19 nov 2012 07:53

Amkos ti si bivsi moderator sa skoro 5000 postova. Kad se pozivas na neki "izvor" kao sto je Kur'an trebao bi naci tacnu suru i ajet i onda se pozivati na to.
Odnosno onako kako se navodi tekst iz Kur'ana kad zelis nesto prenijeti.

Ja sam procitao Kur'an 7-8x i ne sjecam se toga o cetrdeset.......Ako grijesim, onda oprosti.

Ali sam cuo previse puta da se neko poziva na Kur'an. Poput nekog prorocanstva o "zutim mravima", pa su teoreticari zavjera identifikovali njih kao Kineze koji ce napasti svijet.
Iskreno prvi put sam Kur'an procitao da nadjem to, ni slova, ni rijeci, ni ajeta o tome. Tako da je izmisljotina.

I na mnogim internetskim stranicama, i nekim komentatorima islamskim, se spominje mnogo toga sto nije u Kur'anu spomenuto.
Ono sto ti hocu reci je da budes odgovoran i ako se pozivas na Kur'an prenesi Bozije rijeci onako kako se prenose ili ako se pozivas na drugi izvor reci odakle ti to.

Gdje to pise u Kur'anu da ce Izrael vladati svijetom? I citao sam i ja te testove o Solomonovom hramu, medjutim koliko je to sve tacno, Bog sami zna....
Mnogo stvari se naizmisljalo od islamskih ucenjaka, mnogo hadisa pripisalo Muhammedu.
NEko je na ovom forumu pisao da ce nakon Armagedona, biti borba muslimana i krscana macevima. Sto je meni totalno glupo, ja ne znam odakle te price uopste pocinju i ko ima hrabrosti da ih pusti u promet.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 19 nov 2012 14:20

"Kada vidite vojsku da krece iz Horosana" to je pokrajina koja obuhvata podrucije Irana , Afganistana ,Tadzikistana ,i Uzbeistana, rekao je Poslanik Muhammed a.s, "idi i pridruzi joj se. Cak i ako moras puzati preko leda". Jer niko nece moci zaustaviti tu vojsku sve dok ne dodje do Jeruzalema. Merjemin (Marijin) sin ce biti spusten na zemlju , Isa a.s ( Isus) ili Mehdi (Mesija) , on ce biti na celu te vojske...... sve do konacne Pobjede..... ali nece biti spusten sve dok Izrael ne zavlada svijetom ,,,, Izrael mora zavladati svijetom .... A Jevreji ,, bili su odabran narod od Allaha ( Boga ) , Ali ih je prokleo do sudnjeg dana jer im je poslao Musu a.s ,pa mu nisu povjerovali , pa im je poslao Isu a.s (Isusa Krista) pa ni njemu nisu povjerovali , aaaaaa kako bi tek povjerovali Muhammedu a.s, kada cak nije bio ni njihovog roda ( arap je bio).......... oni su proklet narod do sudnjega dana....
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Palestina

Post Postao/la amkos » 19 nov 2012 14:27

Bosnjak je napisao/la:“Forty days; a day like a year, a day like a month, a day like a week, and the rest of the days like your days.”

Ovo se ne mora nužno odnositi na Englesku, SAD i Izrael, to je zasad samo pretpostavka. Hoću reći ne treba svoje razmišljanje podrediti tome da će se sve dešavati na način da je teza Engleska-SAD-Izrael apriori tačna.
Znam, bosnjak ali ovo je i logicno razmisljanje.. ko je vladao prije SAD a ?

da nije Kina ? Nije. Da nije Indija ? Nije. Da nije Bosna ? Nije..Ko je onda ? Odgovor je Engleska.

Ko sada vlada ? SAD.

Ko ce vladati poslije SAD a ? Moje misljenje je Izrael. Jer logika mi tako govori, a i svi procesi koji su u toku. Otkud Izraelu tolika snaga, narod od 7 miliona ljudi ili vise da bude tako jak..Nema logike..Morao je neko da preda tu snagu Izraelu, a to je Amerika. Sto u lovi, sto u ekonomiji ,sto u vojnoj opremi itd itd..

Koja je logika rusenja dzamije Al Aksa ? Mozda da se pravi trzni centar ili zgrada ? Ne bih rekao..

Zasto stoji maketa Solomonovog hrama u haremu dzamije Al Aksa ? eto tako, bezveze jel.. Ljudi otvorimo oci..Ne budimo slijepi iako imamo oci..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Genocidan plan za Gazu?

Post Postao/la amkos » 19 nov 2012 14:31

Razum je napisao/la:Svijet bi se prije svega trebao zabrinuti zbog genocidnog plana izraelskog ministra unutarnjih
poslova Elija Jišaija
koji je rekao da je "cilj operacije 'Kolona oblaka' poslati Gazu u
Srednji vijek"
, te "da jedino tako Izrael može bit miran 40 godina" (objavljeno na Haaretz.com).
Cilj napada je, dakle, učiniti uvjete za život u Gazi nemogućim, što bi primoralo milion i pol
preostalih Palestinaca - većinom izbjeglica sa teritorija pod kontrolom Izraela - da napuste i tih
360 kvadratnih kilometara najvećeg izbjegličkog kampa na svijetu. (To je otprilike urbana površina
grada Sarajeva na kojem živi tri puta više stanovika.)

Palestinci u Gazi već decenijama žive u očajnim uvjetima izraelske ekonomsko-političke blokade,
a Izrael se kao kolektiv ponaša bahato i nasilnički te - poput manijaka zlostavljanog u
djetinjstvu
- funkcionira neracionalno i na potpuno poremećenom sistemu vrijednosti.

Svijet bi trebao osuditi napade na Gazu, zaštiti civile na tih 1,33 % historijske Palestine, a
naposljetku pomoći samim Izraelcima da prevaziđu krizu vlastitog sistema vrijednosti.

Ma nema cionistima spasa, oni su prokleti od Boga..tako da..

ubiti 11 clanova jedne porodice, ubiti djete od 5 godina, bebu od nekoliko mjeseci itd itd..to zdrav razum ne moze pojmiti..

Samo meni zao onih pravih Jevreja koji protestvuju protiv cionista, daju podrsku Palestini,,a izgleda i oni ce nagrabusiti..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Palestina

Post Postao/la sarajlija » 19 nov 2012 14:43

edin je napisao/la:Amkos ti si bivsi moderator sa skoro 5000 postova. Kad se pozivas na neki "izvor" kao sto je Kur'an trebao bi naci tacnu suru i ajet i onda se pozivati na to.
Odnosno onako kako se navodi tekst iz Kur'ana kad zelis nesto prenijeti.

Ja sam procitao Kur'an 7-8x i ne sjecam se toga o cetrdeset.......Ako grijesim, onda oprosti.

Ali sam cuo previse puta da se neko poziva na Kur'an. Poput nekog prorocanstva o "zutim mravima", pa su teoreticari zavjera identifikovali njih kao Kineze koji ce napasti svijet.
Iskreno prvi put sam Kur'an procitao da nadjem to, ni slova, ni rijeci, ni ajeta o tome. Tako da je izmisljotina.

I na mnogim internetskim stranicama, i nekim komentatorima islamskim, se spominje mnogo toga sto nije u Kur'anu spomenuto.
Ono sto ti hocu reci je da budes odgovoran i ako se pozivas na Kur'an prenesi Bozije rijeci onako kako se prenose ili ako se pozivas na drugi izvor reci odakle ti to.

Gdje to pise u Kur'anu da ce Izrael vladati svijetom? I citao sam i ja te testove o Solomonovom hramu, medjutim koliko je to sve tacno, Bog sami zna....
Mnogo stvari se naizmisljalo od islamskih ucenjaka, mnogo hadisa pripisalo Muhammedu.
NEko je na ovom forumu pisao da ce nakon Armagedona, biti borba muslimana i krscana macevima. Sto je meni totalno glupo, ja ne znam odakle te price uopste pocinju i ko ima hrabrosti da ih pusti u promet.

Veliki dio ovoga o cemu raspravljamo ili smo raspavljali se zasniva na hadisima i u one hadise za koje islamska ulema smatra da su vjerodostojni nema razloga da ne vjerujemo. Ja cu samo napomenuti da bez hadisa nebi znali kako klanjat, znaci hadisi nisu za odbacit. Rekao si da imas u familiji efendiju/e pa de ga pitaj i malo nam razjasni ovo.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Odgovorite