☑ Pravila foruma i savjeti

Neo-Osmanizam

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 14 nov 2019 09:58

Ne postoji nacionalisticka opcija kod Bosnjaka.Postoji mini rasisticka i mini Otomanska.Ovaj bi uzeo rahatlokum prije pa nema veze sto su iste te Osmanlije ubile Huseina Kapetana,sto su iste te Osmanlije instalirale Omer Pasu Latasa da ubija Bosansku vlastela.Da su te iste Osmanlije ukinule sistem Bosanskih kapetanija.Da su isti prodavali Bosnjake kao da su poderane gace na pijaci i teritorij koji je bio naseljen Bosnjacima i koji je bio Islamski i koji je odbranjen od krstakih ratova primjer Cetingrada.

Meni su ti likovi jos gori od likova koji se busaju ja sam Sarajlija,ja sam ovo i ono.Ne pitam se ko si,sta si.Nego koliko znas.Dzaba da si i marsovac.Osmanlije su samo preko televizora gledali kad su mog rodjaka strpali u logor Trnopolje i Omarsku.Ja nisam vido ''Tursku konjicu;; da je spasila mog rodjaka ubijenog u 23 godini.Ili jednog koji recimo je ubijen u 40 tim godinama zivota.Ne pricam ti o oduzetoj imovini.Jer ja dinara nisam vidio

Nemojte biti u zabludi.Njima su puna usta Srebrenice iz Stambola.Kakve veze ima s tim.Turska Konjica.Osmanlije.Aman-Zaman

Hvala im na baklavi,tufahijama,Turcizmima koje koristim od mahom,,helep,carapa,dzak,cizma i cekic.Dijelom i na cevapima.Njihovi Doner Cevapi su zesce sranje.Ali nek se drze Turske

Ne treba mi ni Neo Osmanizam .Nema selameta od njih,fajde

Moj rahmetli dide je imao obicaj da kaze.Da se usikari.Ali eto.Nek se oni usikari u Stambolu i Bursi i nek nas puste na miru,Vidjeli smo koliko smo pomoci dobili od njih
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Alp arslan » 14 nov 2019 20:29

Jack je napisao/la: 14 nov 2019 09:58 Ne postoji nacionalisticka opcija kod Bosnjaka.Postoji mini rasisticka i mini Otomanska.Ovaj bi uzeo rahatlokum prije pa nema veze sto su iste te Osmanlije ubile Huseina Kapetana,sto su iste te Osmanlije instalirale Omer Pasu Latasa da ubija Bosansku vlastela.Da su te iste Osmanlije ukinule sistem Bosanskih kapetanija.Da su isti prodavali Bosnjake kao da su poderane gace na pijaci i teritorij koji je bio naseljen Bosnjacima i koji je bio Islamski i koji je odbranjen od krstakih ratova primjer Cetingrada.

Meni su ti likovi jos gori od likova koji se busaju ja sam Sarajlija,ja sam ovo i ono.Ne pitam se ko si,sta si.Nego koliko znas.Dzaba da si i marsovac.Osmanlije su samo preko televizora gledali kad su mog rodjaka strpali u logor Trnopolje i Omarsku.Ja nisam vido ''Tursku konjicu;; da je spasila mog rodjaka ubijenog u 23 godini.Ili jednog koji recimo je ubijen u 40 tim godinama zivota.Ne pricam ti o oduzetoj imovini.Jer ja dinara nisam vidio

Nemojte biti u zabludi.Njima su puna usta Srebrenice iz Stambola.Kakve veze ima s tim.Turska Konjica.Osmanlije.Aman-Zaman

Hvala im na baklavi,tufahijama,Turcizmima koje koristim od mahom,,helep,carapa,dzak,cizma i cekic.Dijelom i na cevapima.Njihovi Doner Cevapi su zesce sranje.Ali nek se drze Turske

Ne treba mi ni Neo Osmanizam .Nema selameta od njih,fajde

Moj rahmetli dide je imao obicaj da kaze.Da se usikari.Ali eto.Nek se oni usikari u Stambolu i Bursi i nek nas puste na miru,Vidjeli smo koliko smo pomoci dobili od njih
Pod Osmanlijama smo stekli svu slavu, mi faktički i nemamo perioda u historiji koji je bio slavniji od vremena Begova, Aga, Vezira, osim ako nećeš da kažeš da je predislamsko doba bilo nekako slavno, kad ni guzicu oprati nisu znali? u vrijeme Ejaleta nam je država bila na vrhuncu moći! To što je jedan vlah latas napravio elitocid nije ni toliko bitno za današnju politiku, mrzimo latasa i mrzimo odmetnuti centar moći carstva koji je to uradio i naredio, Osmanlije danas ne postoje, to se priviđa samo jugobalijama koje svakako mrze sve što ima veze sa islamom, Erdogan je 93 godine govorio "Vojsku u Bosnu!" i imaš snimak toga, a i da postoje šta će osmanlije spašavati ljude koji ih mrze, koji su nevjernici, koji su u krevetu sa vlasima? Pa SDP i jugobalije bi ih prodale i da su došli pomoći ovom narodu kojem faktički i ne treba pomoć, koji nije zaslužio da mu se pomogne. Što bi oni spašavali neke otpadnike? ovdje se javlja takvo licemjerstvo što se tiče današnje Turske da je to bolesno, kakve veze ima Kapetan Gradaščević sa današnjom Turskom i onom iz 92? Nema nikakve i to vi znate odlično, nego je fol odvojiti Bošnjake od duhovne braće, tek sada zaživa u TR pokret neo-osmanizma, danas je Turska na vrhuncu moći od kako postoji kao nezavisna država, bitno je imati njih kao prijatelje, pola Bosne obnoviše preko Tike, jeste sadaka ali i ne zaslužujemo bolje, loše složen politički sistem je kriv što nam oni ne ulažu u namjensku industriju, industriju generalno, za to se je trebalo malo više boriti, kad bude jednonacionalna, unitarna država ja ti obećavam da će nam ovi Erdoganovi Turci pomoći više nego iko.. A do tada pusti priče o Kapetanu i Osmanskom periodu kada su nas izdali, jer od toga nema nikakve fajde, u Istanbulu kad kažeš da si Bošnjak samo što ti ne ljube noge, na zapadu kada kažeš da si Bošnjak i musliman gledaju na te kao na crnca..

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 nov 2019 06:37

Ima tu dosta istine što i jedan i drugi kažete.
S jedne strane Jack je u pravu jer zadnjih 100 godina Osmanskog Carstva Bošnjaci nisu imali ništa osim nož u leđa od tada već zaluđenih i smušenih Turaka, kao i gubitke u ljudstvu i zemljištu i oni su to sve aminovali. S druge strane, Jack možda ne zna da je ova Turska vlast sušta suprotnost od one iz 1990tih. Totalno drugi svijet.

A Alparslan idealizira 450 godina OCa. Nije svako stoljeće imalo istu vrijednost niti svaki Sultan isto poštovanje prema Bosni. Neki su zaista poštovali Bosnu a neki nisu. Jeste tih prvih 200-300 godina bio nekako zlatni period Bošnjaka ali ono što je uslijedilo je dosta toga zasjenilo.
Samo BiH.

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Alp arslan » 15 nov 2019 07:27

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 15 nov 2019 06:37 Ima tu dosta istine što i jedan i drugi kažete.
S jedne strane Jack je u pravu jer zadnjih 100 godina Osmanskog Carstva Bošnjaci nisu imali ništa osim nož u leđa od tada već zaluđenih i smušenih Turaka, kao i gubitke u ljudstvu i zemljištu i oni su to sve aminovali. S druge strane, Jack možda ne zna da je ova Turska vlast sušta suprotnost od one iz 1990tih. Totalno drugi svijet.

A Alparslan idealizira 450 godina OCa. Nije svako stoljeće imalo istu vrijednost niti svaki Sultan isto poštovanje prema Bosni. Neki su zaista poštovali Bosnu a neki nisu. Jeste tih prvih 200-300 godina bio nekako zlatni period Bošnjaka ali ono što je uslijedilo je dosta toga zasjenilo.
Tačno i to niko ne osporava, kurvino kopile latas je isto što i Ataturk za Bošnjačke muslimane, bilo je lošeg ali po meni je bilo više dobrog od carstva, ipak su nam donjeli pravu vjeru, mi smo narod koji je procentualno imao najveći broj plemića, više od bilo kojeg naroda u svijetu, ne možemo baciti bebu zajedno sa vodom za kupanje, današnja Turska vodi neo-otomansku politiku, mi ne možemo trenutno da se ogrebemo za korist ali ne treba ih odmah odbacivati iz naših krugova ili još grdnije prekinuti kontakt i komunikaciju, ne znam šta je sa narodom koji želi da ih otjeramo od sebe, mislim razumijem jugobalije, oni mrze sve što podsjeća na islam ali neshvatljivo mi je da neko želi odbaciti nekoga ko nam pruža ruku, mi nemamo prijatelja ljudi, ove što smo imali su uglavnom pomrli ili su na marginama, treba lobirati i u vašingtonu, i lobira se, koliko možemo, ali neka i Turske, nema niko da lobira u Izraelu i Moskvi, pa šta fali onda da imamo vrapca u grani sa Turskom? oni čak nisu toliko ni prisni nama, oni gledaju na ovaj prostor kao imperijalna sila, Rusija podržava dodika puno više nego što Erdogan podržava Bakira (Puno, puno više) Ivancov se mješa u sve interne poslove BIH kao vegeta a opet Bakira i Bakirovo prijateljstvo sa Erdoganom pljuju svakodnevno, jedina kancerogenija priča od onoga mita o zlatnim kašikama i vreći zlata je ta..

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Limas100 » 15 nov 2019 23:12

Razumijem sta Jack hoce da kaze ali slazem se sa Alp Arslanom 100% :respekt:

DjerzelezAle
Član
Postovi: 54
Pridružen/a: 31 aug 2016 22:18

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la DjerzelezAle » 16 nov 2019 09:39

Kada je 2019. godina, imaš slobodu da izučavaš i čitaš šta hoćeš i opet ovakvi stavovi o Turcima kao nekim spasiteljima Bošnjaka... Bošnjačko-tursko "bratstvo" ne postoji, makar ne onako kako ga vi želite predstaviti a i taj neo-osmanizam kao ideologija današnjice je veliko zlo za Bosnu.

Malo o tom tursko-bosanskom prijateljstvu od danas pa u historiju iz malo drugačijeg pogleda.

Puna usta kako je država Turska prijatelj sa Bosnom a ekonomske investicije minorne. Možete samo zamisliti kakvo prijateljstvo vlada između Srbije i Turske... Ali nema veze obnovili su Aladžu i Ferhadiju, braća muslimani. I još veći nonsense, po Dejtonskom sporazumu RS treba finansirati obnovu a druga stvar što su bošnjački političari nesposobni da to isforsiraju. Turska prijateljski nastrojena prema Bošnjacima i busaju se u prsa kako u Turskoj živi 3-5-7 ili koliko već miliona Bošnjaka a ne postoji državna školska institucija u Turskoj da ima opciju uzimanja učenja Bosanskog jezika. Davno je umro Ataturk, izgradnja i čišćenje Anatolije od Grka i Armena je završena. Nije li vrijeme?

Agresija na Bosnu. Predsjednik Turske, Turgut Ozal, je u prvim mjesecima agresije 1992. godine podržavao Slobodana Miloševića i JNA i smatrao je te operacije legitimnim pravom. U prvoj godini rata je poginulo preko 30.000 Bošnjaka a ukupno u čitavom ratu preko 60.000 Bošnjaka, znači polovina ukupnih žrtava. Učešće Turaka u odbrani. NIKAKVO. Prodaja naoružanja i oružja ? NULA. Sad će turkofili reći ali oni tada nisu bili jaki, nisu bili u dobrom geo-političkom položaju. Da nisu, ali nije bio ni Pakistan pa nam je prodavao oružje, municiju i slao osoblje za organizovanje odbrane i pored pretnji Amerike i Evrope da će im uspostaviti embargo. Pravo lice prijatelja vidiš u lošim vremenima a "doniranje" para za mene nije dovoljno ako će neko pričati o nekakvom bratstvu. Istina Turci su naučili grešku u Bosni pa su onda sve ono što nisu radili u Bosni radili na Kosovu. Prodavali oružje, slali specijalce i vojno osoblje itd itd.

Kada odeš u prošlost, nazad 250 ili 300 godina, ovakvih primjera gdje osmanski/turski sultani "izdaju" Bosnu i Bošnjake su brojni. Od Berlinskog kongresa pa do Svištova ili Požarevačkog mira iz 1718. godine i neki se mogu razumiti jer je to većinom čista geopolitička igra.
Ali poseban događaj, kojeg nikada neću moći svariti u toj priči o "tursko-bošnjačkom prijateljstvu", je iz 1850-1852. godine koji i danas vuče posljedice. Sultan iliti moćni kalifa Abdulmedzid Prvi kako bi spriječio pobune u budućnosti, daje naredbu da svako ko zna čitati ili pisati u Bosanskom ejaletu mora biti pogubljen. Bez obzira da li je kriv ili ne. Osmanska vojska je prolazila od grada do grada, vršila javna vješanja i vukla konjima one koji su bili krivi za pobune. O tome vam piše Galib Šljivo, Bosna i Hercegovina 1850-1852. godina. Sada posljedica toga je to što u vrijeme kada se formiraju nacije, Bošnjaci su ostali bez ljudi koji su bili u mogućnosti da rade na tome a to su iskoristili Hrvati i Srbi i desilo se što se desilo. Negiranje Bosne kao države, negiranje Bošnjaka kao nacije i negiranje bosanskog jezika je počelo i nastavilo se do danas.

Nego uzdaj se u se i u svoje kljuse a ako želiš da širiš svoj uticaj među stranim silama, onda Albanci su najbolji primjer.
Smrt fašizmu, nacizmu i KOMUNIZMU. Sloboda narodu!

berbir
Član
Postovi: 110
Pridružen/a: 16 mar 2018 23:38
Lokacija: Vogošća

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la berbir » 16 nov 2019 13:32

Ni Turgut Ozal, ni Abdulmedžid Prvi nisu bili muslimani. Oba su bila opčarana zapadnjačkim načinom života. Možda i nema tursko-bošnjačkog bratstva, ali muslimanskog sigurno ima. Miješaš odnos države i naroda i koristiš primjere kad su Turska i Osmanlije bile pod vlašću nemuslimana. Vidi se iz tvog odabira primjera vladara da si tendenciozan.
Većina ljudi na svijetu želi da živi u suverenim državama, a ne da se stavlja pod vlast nekog dalekog cara.
Termin neo-osmanizam koriste neprijatelji Turske i muslimana i korištenje tog termina, je ustvari optužba Bošnjaka i Turaka da "šuruju" da opet napadnu "Evropu". A svi znamo šta ide poslije tih optužbi. Prvo se napiše scenario, pa Nobelova nagrada, pa se čeka svjetska kriza, pa onda od prvog komšije čujes: "Ubij Turčina!"

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Limas100 » 16 nov 2019 15:34

Koliko god da su pojedini turski kreteni nas izdali mene to nikad nece natjerati da se odreknem islamskog bratstva ili da zaboravim kolektivnu narodnu mrznju koji ateisti i krscani imaju prema Muslimanima...

DjerzelezAle
Član
Postovi: 54
Pridružen/a: 31 aug 2016 22:18

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la DjerzelezAle » 16 nov 2019 16:47

berbir je napisao/la: 16 nov 2019 13:32 Ni Turgut Ozal, ni Abdulmedžid Prvi nisu bili muslimani. Oba su bila opčarana zapadnjačkim načinom života. Možda i nema tursko-bošnjačkog bratstva, ali muslimanskog sigurno ima. Miješaš odnos države i naroda i koristiš primjere kad su Turska i Osmanlije bile pod vlašću nemuslimana. Vidi se iz tvog odabira primjera vladara da si tendenciozan.
Većina ljudi na svijetu želi da živi u suverenim državama, a ne da se stavlja pod vlast nekog dalekog cara.
Termin neo-osmanizam koriste neprijatelji Turske i muslimana i korištenje tog termina, je ustvari optužba Bošnjaka i Turaka da "šuruju" da opet napadnu "Evropu". A svi znamo šta ide poslije tih optužbi. Prvo se napiše scenario, pa Nobelova nagrada, pa se čeka svjetska kriza, pa onda od prvog komšije čujes: "Ubij Turčina!"
On je bio kalifa a samim tim i vođa muslimana. Realno ako ćemo tako gledati za svakog sultana možeš naći nešto što ga čini nemuslimanom...

Između ostalog odabir sultana nije bitan, posebno za 19 stoljeće. Za mnoge sultane se mogu naći iste stvari, čak u geopolitičkom pogledu i gore za Bošnjake i Bosnu. U činjenicama nema se šta biti tendeciozan... Ili jeste tako ili nije, nema trećeg i nemoj mi bacati tu floskulu ko ove komunjare kad im kažeš nešto negativno za Tita i Jugoslaviju.

Pričaš o nekom muslimanskom bratstvu... Ajde dobro, reci mi koliko je ono Turaka bilo u Bosni i branilo Bošnjake i Bosnu od četnika i ustaša? Čak štaviše turska javnost i mediji iz 90tih nas nisu ni smatrali Bošnjacima nego su mislili da smo muslimanski ostaci Osmanskog carstva.

Koji neprijatelji muslimana ? :D Amerika ? Ako izuzmemo zadnjih par godina, najveći saveznik Turske je Amerika. Sad su ko sa Rusima, a opet izgleda da ne poznaješ historiju i šta je sve Rusija uradila muslimanima Kavkaza i Krima... Ili evo šta je Rusija sve uradila Bosni i Bošnjacima kroz historiju, na političkom polju, jedan od primjera avgust 92. blokirali rezoluciju UN u kojoj se ističe da se u Prijedoru sprovodi genocid.

Većina ljudi na svijetu želi da živi u suverenim državama, a ne da se stavlja pod vlast nekog dalekog cara.
Evo ga slažemo se u nečemu...

Kao što sam napisao i ranije. Uzdaj se u se i u svoje kljuse. Historija se često ponavlja ali nažalost mnogi ne nauče ništa iz nje...
Smrt fašizmu, nacizmu i KOMUNIZMU. Sloboda narodu!

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Limas100 » 16 nov 2019 17:00

Ja mislim da je najbitnije biti dobar musliman a sad sta drugi rade to me ne zanima. I naravno trebamo mi sami se boriti a ne cekati turke ili nekog drugog da nam pomogne ali mi smo ipak bratski/prijateljski narodi.

I ne razumjem sta je cilj ovom pricom, da mi budemo jedan mali narod bez ikakve veze drugim muslimanima ili sta?

Pa ja bi volio da kazem da se borim za nesto vece od "samo" Bosnjaka i bosne.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Limas100 » 16 nov 2019 17:17

Mislim normal stav bi trebao da bude "Turci su nam prijatelji ali moze puno bolje" dosta mi je Bosnjaka Islamofoba i anti Turaka. Kad ste vidjeli toliko Srba da napadu Rusiju a kako ja znam Rusi nikad nisu bas nesto pomogli Srbe.

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Alp arslan » 17 nov 2019 04:41

Opet se ponavlja ista priča "koliko su nam pomogli Turci 92, izdale nas osmanlije, prodali nas, latas, Bosanski jezik u Turskoj, gdje su bili kad je bilo najteše"
kao što rekoh, to je sve tačno, Osmansko carstvo nije bilo hilafet uopšte, oni su proširili Kufr u muslimanske zemlje više nego iko do sada, primjer u slučaju Egipta, kada su Osmanlije došle bilo je nula mauzoleuuma-grobnica kojima su se ljudi klanjali, ali kada su otišli bilo je preko 6000 grobnica i mjesta gdje se ljudi klanjaju, ali shvatite ljudi više da nema, da ne postoje "turkofilu" nego su to sve ljudi koji gledaju na strateško partnerstvo, tačno je da se u TR ne može biti Bošnjak, tačno je da mi imamo samo sadaku od današnje Turske preko Tika organizacije itd itd ali razmisli zašto je to tako, čovjek mora biti kriminalno glup da uloži u ovakvu BIH, a onda vi pričate što ne ulažu? Što ne spašavaju? Koga da spašavaju čovječe?
Postoje ljudi koji sagledavaju geo-politiku i ovi koji uz pomoć bukvalnog baliliuka odbacuju sve što dolazi od muslimana, isto kao što jugobalije odbacuju sve što je protiv Tite, i ovi odbacuju sve što ima veze sa partnerstvom sa Turskom, šta će meni neki anti-turci koji mi govore ono što svi znamo i koji me uvjeravaju da treba i Tursku maršnuti od BIH? Ili šta vi ustvari govorite, kako treba postupiti sa njima? da čujemo te velike intelektualne gromade? Da Bakir treba da se odljepi od Turske, Kome će to pomoći u bilo čemu? Ko nam je prijatelj, gdje treba tražiti prijatelja? Možda da kao srbi idemo u Rusiju?, možda u Makronovoj-Orbanovoj-Johnsonovoj evropi koja nas je izdala nebrojeno puta, ljudi krive Tursku koja nije pomogla ali ko jeste pomogao? Navedi mi jednu državu koja nama pomaže jer nas voli i gotivi? Jel nam pomaže Kurcova Austrija jer su oni najviše uložili? Austrijanci nas vole jel? dajte tu jednu državu?

Nema je i znate vi svi to dobro ali lakše je peglati sa pričama kako nam Turci nisu pomogli i kako su nas Osmanlije izdale nego razmišljati o sadašnjoj situaciji i kakva situacija može biti u budućnosti, umjesto da pričate o tome šta nije valjalo u prošlosti vi bi da uništite eventualno sve što bi moglo imati koristi po nas, i u budućnosti..
Opet kažem, ne postoje Turkofili, to je klasična anti-turska histerija, propaganda koja graniči čak i sa srpskim ultranacionalističkim ludilom o Turcima koji otimaju djecu i bacaju bebe lavovima
Turci nam jesu duhovna braća u onolikoj mjeri koliko su muslimani, mi trebamo imati prijatelje u njima i u svima ko nam pruži ruku, ali naravno uzdati se u sebe jer nas Evropa sigurno neće spasiti, a neće nas spasiti ni Kinezi, neće ni Rusi a teško da će i Amerikanci..

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 06:43

Tvoje znanje je povrsno a ti si zadrt i bezobrazan propagirajuci ovdje neki Osmanizam,Pan-Osmanizam ili velicanje Turskih izdajica.Turskih poltrona,ulizica i dzamijskih miseva sam upoznao mali milion.Mnogi su bili mentalno retardirani.Ti si jedan od onih koji zele da nauce nesto,ali tvoje znanje je nedovoljno

Rece mi komsija.You are so tall.You must be 6,3.I am 5.8.Kaze da sam ja 190 cm.A on je 173 cm.On u to vjeruje.Kao sto ti vjerujes u te ruzicaste slonove o Turskim okupatorima.To je glupost.Ja nisam vjernik,ne idem u dzamije i poserem se na svakog Turskog dupelisca.

Rekao sam komsiji,Good luck in being 5.8.Because i know im not 6.3.To je istina.Ja 190 cm ne mogu da nategnem.,Pa kad bi me objesilo o drvo i da me rastezete 2 dana.Nikad nisam rekao da sam toliko visok.Niti sam toliko visok.Istina volim da ukradem cm-2.Pa kazem da sam 6.2.Sto sam prilicno tu negdje blizu u cm-dva.Ali da ukradem 4-5 cm i slazem da sam toliko visok.Nisam

Bit ce ljudi koji ce vjerovati u Turske baklave,dzenetske hurije,.Oklagije s neba.Turska Islamska zajednica sinko priznaje Islamsku zajednicu Srbije.,Usko je povezana s takozvanim Reisom Srbije.Ali to je nevazno

Moje jedino pitanje jer si mi ti posrao se na rodjaka daljneg koji je bio Kozaracki beg a koji je ubijen od Tih Turaka kad su spalili Kozarac

Koje znacenje Alp Arslan ima za historiju Bosnjaka?Po cemu je on historijski poznata osoba?Sta je on uradio za Bosnu i Bosnjake

Turski dupelisci su na istoj razini kao Nacisti,rasisti,fasisti.Ne postoje nikakve minimalne razlike izmedju Bosanskih tzv nacional-socijalista ili ovih Turkesina sto uzdizu ovih par sepet smeca u nebo.Kao neke zastitnike Bosne i Bosnjaka.To je to.U tome je razlika.Njihova historija pocinje s tzv Sulejmanom Kanunijem.A zavrsava s tamo negdje 1878 godine.A prije tog a ni poslije nisu ni postojali Bosnjaci.Ako i jesu to je nebitan dio historije



Kao sto sam rekao komsiji.I am not 6.3.I was never 6.3.You are dellusional.You are not 5.8.You are far bellow that.Good luck in being that height.Jer realno.Ako on zeli da je magarac,slon,vezir,pasa da je 173 cm visok.Nek bude.Nije do mene da mu kazem koliko je visok.On nek vjeruje u sve to pa cak i vise.Sta me briga.Tja sto se mene tice you can believe in pink elephants

Interesantno.Brdo kraj Kozarca se zovu Pasini Konaci.Na mjestu gdje su Otomanski vojnici u sluzbi Omer Pase Latasa,vecinom Turci i Albanci.Spaili Kozarac.Dok se je Omer Pasa Latas cerekao.Kad je pallio takvo sta.

Ko zna.Da je taj Turski dupelizac spalio do temelja Sarajeva.Mozda bi bilo pametnijih ljudi,nacionalno svjesnih.A ne nekima kome historija pocinje od 1071 godine tamo negdje u Turkkmenistanu.Ipak sutra,ako dodje direktiva iz Sda centrale da su Turci to.Sutra ce se promjeniti takvo sta

Tja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 06:53

Za ove Turske dupelisce,Turkesine i Osmanlije.Znanje vam je povrsno pa zapisite ovo


1)Ukidanje Bosanskih kapetanija 1852 godina.Koje su postojale od 1698 godine.Bosanske Kapetanije su bile ideoloski plan Bosnjaka koji su jos za vrijeme velikog Beckog rata 1683-1699 godine forsirali medju Stambolom da samo domaci covjek moze da se odbrani i ako nastavi ovako.Da ce spustiti.Mnogi Turci,.Proto-Turci.,Turkesine i ostali krembili ne znaju da za vrijeme Velikog Mletackog rata 1645-1669 godine.Turci su ne jednom nego vise puta izdali Bosnjake

Opsada Cazme,povlacenje Turaka.,Uzimanje Petrinje od strane krstasa preko noci.Da ne pricam kako je palo zaledje Splita bez ispaljenog metka.Kako su Turci surovali s Mlecanima.Izdaju Herceg Novog.Povlacenje Bosnjaka iz Herceg Novog.Samostalno Bosnjacko uzimanje dijela Herceg Novog izmedju 1699-1720 godine kad je Trebinjski kapetan samostalno odbio povlacenje s prvobitnih linija.I da ne da Sutorinu.Ali haj to.Ono sto mnoge Turkesine ne znaju je da godinu dana prije dolaska u Bosnu 1682 godine.Bosanski viziri salju pismo glupom Kara Mustafi.Zadrt kao i ove velike Turkesine.U kojim mu kazu

Svijetli Sultane Kara Mustafo.Krscani su dobili strasna pojacanja.Mi se bojim za nestanak naseg naroda ako vi okrenete prema Becu.Molim vas prolongirajte vasu odluku.Jer bojim se da necemo moci da se branimo.Kao zapeta puska glupi Kara Mustafa kaze

Vi sitni bijedni nistarije.Ja sam sultan i ja cu napasti na Bec.Lijepo mu je receno sta ga ceka.Bosnjacki narod je uspio da se odbrani kad su sve linije pukle.Kad je pola Bosne uzeto.Jer su Bosanski ljudi za razliku od ostalih.Pripremili plan odbrane.Ako sve padne.Kao sto je pola Rumelije tad izgubljeno.Kara Mustafa je skaran ostao bez glave.Ali dalje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 06:57

2)Sentarski sporazum iz 1872 godine.Sentar ili Sveti Martin.Neformalni sporazum izmedju Austrije i Otomanskog carstva.O Aneksiji Bosne Austriji.A medju njima.Najveci nesporazum.Tj izdaja je kada je Bosanskom Ejaletu izdvojen.Da,dobro ste culi.Izdvojen Novopazarski Sandzak i pripojen Nisu.Kasnije kad je Nish pao.To je bio dio Kosovskog vilajeta ono sto je ostalo nakon sloma Srpske konjice na Merdarama 1878 godine

Popis i to zadnji kojeg je Osmanska drzava radila gdje je Novopazarski Sandzak bio dio Bosne sto je zacudo bio i za vrijeme Karadjordevica i Milosa Obrenovica je onaj iz 1851 godini.Svi poslije popisi tretiraju Novopazarski Sandzak kao nesto drugo.Sta mislis sad da su Bosnjaci iz Bihaca bili vladari i kazu

Irancima Dijarbakir.Sta ce to.Mi smo ovdje vladari.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 06:58

3) Ukidanje Bosanskog ejaleta 1852-1854 godine

Bosanski ejalet.Bosanske Kapetanije,.Autonomija koju je Bosna imala od 1702 godine je ukinuta za vrijeme Omer Pase Latasa.I rezultat je bio kraj Bosne i Bosnjaka nekih 30 tak godina kasnije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 06:59

4) Progon i deportacija Bosanskih Krajisnika.Progon i deporacija svih vidjenih Bosnjaka.Sjeca Bosanske vlastele nakon bune Huseina Kapetana.Progon Huseina Kapetana u Stambol.Dozivotna zabrana dolaska.Neki misle da je on i otrovan od tih Turaka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 07:04

Kada odeš u prošlost, nazad 250 ili 300 godina, ovakvih primjera gdje osmanski/turski sultani "izdaju" Bosnu i Bošnjake su brojni. Od Berlinskog kongresa pa do Svištova ili Požarevačkog mira iz 1718. godine i neki se mogu razumiti jer je to većinom čista geopolitička igra.
Ali poseban događaj, kojeg nikada neću moći svariti u toj priči o "tursko-bošnjačkom prijateljstvu", je iz 1850-1852. godine koji i danas vuče posljedice. Sultan iliti moćni kalifa Abdulmedzid Prvi kako bi spriječio pobune u budućnosti, daje naredbu da svako ko zna čitati ili pisati u Bosanskom ejaletu mora biti pogubljen. Bez obzira da li je kriv ili ne. Osmanska vojska je prolazila od grada do grada, vršila javna vješanja i vukla konjima one koji su bili krivi za pobune. O tome vam piše Galib Šljivo, Bosna i Hercegovina 1850-1852. godina. Sada posljedica toga je to što u vrijeme kada se formiraju nacije, Bošnjaci su ostali bez ljudi koji su bili u mogućnosti da rade na tome a to su iskoristili Hrvati i Srbi i desilo se što se desilo. Negiranje Bosne kao države, negiranje Bošnjaka kao nacije i negiranje bosanskog jezika je počelo i nastavilo se do danas.

A sta rece Galib Sljivo za period 1852-1853 godine kad je Otomanska sila spalila Maglaj,Kozarac i jos par gradova.Kad su ubijali Bosanske Pase.Pise li ista o tome.Pise li gospodin Sljivo o progonu Janjicara u Bosni.Pise li mozda gospodin Sljivo o vremenu kad su Turci ukinuli Bosanske Kapetanije i Bosanski Ejalet.A znam ja dobro da je o tome bio rahmetli Hamdija Kresevljakovic i Hazim Sabanovic koji je previse radio na razvoju Bosnjake nacije.Pa je umro od srcanog od premorenosti.Sta pise o tome Galib.Jel pise mozda o izdaji Novopazarskog Sandzaka


Nego kad vec imas knjige i kad sve tako znas a vidim da se razumijes.,Nabroj mi sve gradove koje je Omer Pasa Latas spalio.Gdje je pobio Bosanksu vlastelu.Zelim spisak svih gradova.Trkom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 07:09

Kad mi spomenes Aliju Djerzeleza.Mnogi ne znaju da je mjesto stradanja njegovo ili rodjenje.Jedno malo selo za koje vecina nikad nije culo

Gerzovo kod Varcar Vakufa..Gdje su cetnici jos 1985,1987 i 1988.Radili na unistavanju.Islamskog spomenika A.Djerzelezu.Da bi ga prije rata jos.Pod budnim okom Sarajeva i Jugobalija srusili.Ali sta ce ti Gerzovo.Ko zna gdje je to,sta je to.Turkesinama Bosna zavrsava do Travnicke kapije i da se malo rahatlokum zamezimo.Sto je Bosnjacki narod nestao u Podrinju

Jedini razlog zbog cega Srbi se nisu otcijepili je Brcko.Koje su Europljani i Turci komotno dali Cetnicima.Europljanima se nije zurilo pa su cak i nudil 2-3 milijardi pomoci.Da se izbjegli Bosnjaci iz okupiranih dijelova Sarajeva presele tamo koje je bilo pod vlascu u Sarajevu

Amerikanci su jedini faktor a ne neke Turske otpadci.Sto si ti ziv.To sto ti je sin ili unuk zivi.A ne neki Turci.Da nije bilo Amerikanaca.To bi danas sjetio kraj Vilsonovog Setalista i imao drzavu Srbiju na po Miljacke.Jer sigurno znam.Da 1 Korpus nije nista vojnicki uzeo za rata u gradu Sarajevu a sumnjam da bi mogao i dalje.

Da,.to je jedino pametno.Vilsonovo setaliste.Ljubite Amerima guzove jer da se je politika diktirala iz Ankare ili Beca.Mi bi bili Europski konjusari.Imali bi mini Gazu.Dok su se Turci rasirili po Anatoliji.Znas sta kazu.Ne moze i jare i pare

Ocito ne moze
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Neo-Osmanizam

Post Postao/la Jack » 17 nov 2019 07:13

Idite mi na zivce i ova retardirana tema
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite