☑ Pravila foruma i savjeti

Karta razdvajanja nakon Daytona

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 08 jan 2018 11:01

Radi se o specijalnom datumu

14/9/1993 kad je Armija s Ilijine Grude usla u zaseok Stupari.Sa Ilijine Grude koja je kao neko malo vece Brdo od 1500 metara,koje dominira tim krajem.Tu takodjer se spominje i ovladavanje Velikog i Malog Kriza,sela Grevica,Hudutskog,Meopotocja?Toscanice i Lizeperca.

Sto je opet takticki uspjeh jer je ovladano dijelom DOLJANA.Armija je uzela Doljane u Aprilu,ali kasnije je sve izgubilo.Ilijinu Grudu su drzale ustashe,kao i 2/3 Boksevice.Zelio bih da znam tacnu crtu razdvajanja
Ps:Ja sam mislio da je dzamija u Zukicima-Doljani.,A ocigledno dzamija se nalazi u Pacicima.Uglavnom pogledaj jos jednom ovu mapu koju sam postavio.I tu vidis tacnu crtu.To bih zelio da razjasnim

Znam da je napisana knjiga o Jabllanici u ratu 2012 godine.Pa mozda se o tome prica
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Gorcin » 08 jan 2018 11:51

Ma Križ je ovamo s druge strane jezera...Rajan, Majan i te kote, oko Lizoperaca i Tošćanice...to je već ratište koje naslanja na slobodnu prozorsku teritoriju i na Klis.

Ne'am šta gledat jarane, ova linija koju su ucrtali strejndžeri je odokativna linija. Zukići i Pačići su bili no man's land. Zukići su oko puta koji vodi za Soviće dok se kroz Pačiće desno odvaja put koji vodi prema Gračacu preko pominjane kote Pomen. U tom rejonu se nalazi i planinsko selo Međupotočje, to je na padinama Pisvira prema Gračacu i tud su nekud bile ustaške linije iznad Gračaca. Armija je uzimala ta neka sela i zaseoke ali nije uspostavljala linije zbog hebenog pristupa i nepovoljnog položaja. Moguće da su držani ovi Stupari, ne znam ovamo kud je išla linija na Čvrsnicu, tamo svakako ni vuk ne more ostat.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 08 jan 2018 12:24

Probaj da mi nadjes tu knjigu koja je napisana 2012.Mozda tamo nesto vise ima.Online naravno,skenirana verzija sigurno postoji
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 11 feb 2018 06:44

https://www.cazin.net/vijesti/kako-je-p ... juc-ribnik
'vi biste da nam date ovu vukojebinu, a da mi vama damo ovu ravnicu uz rijeku'.
:rofll:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Bosni » 12 feb 2018 10:24

Jack je napisao/la:https://www.cazin.net/vijesti/kako-je-p ... juc-ribnik
'vi biste da nam date ovu vukojebinu, a da mi vama damo ovu ravnicu uz rijeku'.
:rofll:
Već je prošlo 20+ godina od te razmjene. Da li je se isplatilo za nas?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 12 feb 2018 10:34

Pa,glavni vodovod u Kljucu je bio lociran tamo.Tako da cetnici ne mogu da blokiraju bilo sta,da je to slucajno danas dio Sumske.Kao sto to rade naprimjer u Sarajevu,i kao sto blokiraju Gas i kao sto bi blokirali dosta stvari da mogu.
Nijedno Bosnjacko selo nije u Sumskoj na podrucju bivse opcine Kljuc.Tako da je realno veoma dobro+ sto je sad entitetska linija 7 km od Kljuca,a bila je 4.Pa je malo teze da Srbi udaraju po Kljucu kao nekada
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 16 feb 2018 11:16

Naprimjer u selu Stara Rijeka.Crkva katolicka je u Federaciji.Avlija oko crkve u cetnitetu,.Najvise kuca u cetnitetu.Meni je pravo tesko kad vidim kako su neka sela podijeljena i kako niko nije imao inicijativu da se napravi nesto oko tih sela.Zamisli u S.Rijeci izadjes u jedan entitet,udjes u drugi,ne znas ni gdje je ''entitetska linija'' koju Dodik sve vise tretira kao drzavnu dok Sda mentoli i Sdp komunjare se svadjaju i gledaju oko budzeta sta da rade ili kako
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 24 feb 2018 04:34

Ima i gore.Selo Batkovci

http://www.predsjednikrs.net/%D0%B4%D0% ... 2/?lang=sr

Po saznanju da obitelj Mire Rivića koji ima devetero djece živi u jako teškim uvjetima u selu Batkovci, općina Oštra Luka, dopredsjednik Jerković zajedno sa savjetnikom ministra za izbjeglice i raseljena lica Vlade Republike Srpske Ivom Kamenjaševićem i načelnikom općine Oštra Luka Draganom Stanarom dana 28.11.2017. godine odlučili su ih posjetiti.

Kao načelnik općine svakodnevno se susrećem sa strankama i budući smo mala općina znam otprilike koji su problemi, ali moram priznati da kao čovjek za ovu obitelj nisam bio spreman svjedočiti u kakvim uvjetima žive, te sam emotivno uzbuđen i potresen današnjom posjetom. Imovina obitelji Rivić je na samoj crti entitetskog razgraničenja što dodatno otežava cjelokupnu situaciju, ali činjenica da žive u ovakvom objektu je užasna. Općina će se aktivno uključiti u realizaciju programa pomoći obitelji Rivić, a posebno mi je drago što je dopredsjednik Jerković izdvojio vremena kako bi zajedno posjetili ovu obitelj – izjavio je načelnik općine Oštra Luka Dragan Stanar.

Imovina obitelji Rivić nalazi se na samoj entitetskoj crti razgraničenja općine Oštra Luka (Republika Srpska) i Sanskog Mosta (Federacija BiH), te sukladno tome, moramo zajednički sa Ministarstvom za izbjeglice i raseljena lica Vlade Republike Srpske na čelu s ministrom Davorom Čordašem i Federalnim ministarstvom raseljenih osoba i izbjeglica na čelu s ministrom Edinom Ramićem uz uključivanje Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH pokušati pronaći rješenje kako bi im se pomoglo na način da im se izgradi nova obiteljska kuća, a sve u cilju osiguranja dostojanstvenog i kvalitetnijeg života ove obitelji. Iskoristiti ću ovu prigodu i zahvaliti se načelniku općine Oštra Luka koji je izrazio spremnost pomoći u cjelokupnom procesu stambenog zbrinjavanja ove obitelji.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Ciljuge1
Član
Postovi: 157
Pridružen/a: 03 nov 2012 19:47

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Ciljuge1 » 25 feb 2018 21:37

Jack je napisao/la:https://www.cazin.net/vijesti/kako-je-p ... juc-ribnik
'vi biste da nam date ovu vukojebinu, a da mi vama damo ovu ravnicu uz rijeku'.
:rofll:
Prvi put cujem da je Otoka i dva bosnjacka sela kod Kljuca po Daytonu pripali manjem BH entitetu.Mislim da je dobro su su ova sela usla u sastav federacije.Kod nas u Tuzlanskom Kantonu su se isto desile razmijene i to na podruciju Kalesije i mislim Sapne.Interesuje me dalije se desile razmjene teritorije i na drugim djelovima BiH?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 09 mar 2018 02:51

Prvi put cujem da je Otoka i dva bosnjacka sela kod Kljuca po Daytonu pripali manjem BH entitetu.Mislim da je dobro su su ova sela usla u sastav federacije.Kod nas u Tuzlanskom Kantonu su se isto desile razmijene i to na podruciju Kalesije i mislim Sapne.Interesuje me dalije se desile razmjene teritorije i na drugim djelovima BiH?
Najveci dio Otoke se nalazi na lijevoj obali Une

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=44.96 ... ka%20otoka

Taj dio je u ratu drzala Armija Bih.Cetnici su drzali desnu obalu Une.Iako ima i tu dosta kuca.Da
Desna obala je zamjenjena za Hasane.Cetnici su zeljeli rodno selo Branka Copica i onda su se slozili s tim

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ka ... juc-ribnik



u Unsko-Sanskom kantonu nema toliko podijeljenih sela kao po Posavini vidi selo Grebnice,Ostra Luka.Imate popis vidit ces sepet tih sela podijeljenih

Jedino selo gdje podija vidljiva je Stara Rijeka kod Sanskog Mosta,cirka 20 km juzno od Prijedora.Naime katolicka crkva u samom selu je zavrsila u Federaciji,dok najvise zemlje i kuca je u krmetnjaku
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 31 mar 2018 13:24

Liskovica je zabaceno katolicko selo s 10 tak katolika.Vecina katolicke imovine je uzeta od Bosnjaka u susjednom selu Vlasinje,gdje je popisano ispod 5 Hrvata.Ako je zemlja jeftina onda neki imaju korist od tog u susjednom selu Vlasinje,.Pa Bosnjaci kupuju nekretnine i zemlje u Kalajevu kraj Ljubije a znam da su mjerkali nesto po Staroj Rijeci.U Sasini vec dolaze i ima Bosnjaka/Sasina je zabaceno selo u brdu,nikakvih puteva.Pa opet prodaje se i dolazi.Ako u Vlasinju misle da imaju koristi onda ce kupovati.Uostalom Liskovica je vazno selo jer se naslanja na cetnicko selo Bjelajce.Pa sto vise cetnicke imovine u Liskovici moze da bude lose po nas


slika

Da li je ova mapa tacna pitam se samo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 19 aug 2019 22:16

Javio mi se lik koji je bio borac 44 BB i rekao mi je da Stupari su bili pod kontrolom Armije ali je rekao da su Stupari nevazni koliko je Ilijina Gruda vazna.Prepricao mi je dogadjaje o uzimanju ove kote

Samo mi jos nije jasno stanje za zaseoke Pacici i Orlovac.Probat cu da saznam takvo sta.Stupari su cisto katolicki zaseok Doljana inace
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 20 aug 2019 00:43

Moram da dobijem neku potvrdu o uzimanju planinarskog doma na Cvrsnici lokalitet Veliki Vilinac 2112 metara od strane Armije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 20 aug 2019 00:46

Pacici su Bosnjacki zaseok Doljana.Tamo imas glavnu Doljansku dzamiju.

Nas nije bilo u Orlovcu i Stupari.Cinili smo vecinu u Pacicima i Zukicima.Imamo jos jedan zaseok ne znam koji bas.Ostalo sve katolicko
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Gorcin » 20 aug 2019 10:05

Jack je napisao/la: 20 aug 2019 00:43 Moram da dobijem neku potvrdu o uzimanju planinarskog doma na Cvrsnici lokalitet Veliki Vilinac 2112 metara od strane Armije
Planinarski dom na Vilincu je bio miniran od strane havajaca.
Mislim da su u onoj ex JNA bazi na vrhu Čvrsnice bili oni svo vrijeme. Pristupni put prema gore ide sa Risovca a danas su gore reptitori Eroneta. S ove jablaničke strane, Čvrsnica je nedođija prema kanjonu Neretve, nemam pojma kud su tu linije bile i je li ih ikako bilo.
Drežnjaci su ih smlatili na početku sukoba na Batačkim Lazinama, to je prilaz G. Drežnici sa Blidinja i to je to. Nema tu 2 puta da valja, sve ostalo jedva orlovi mogu proć', a ne čovjek.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 20 aug 2019 16:06

Hvala lijepo.Sad napokon imam predstavu.Takodjer receno mi je kod doma u Doljanima je bila linija.I da sa 100 metara nije bila nicija zona.Tako po nekim mojim haj da kazem predstavi.Orlovac cijeli Hvo.Pacici Armija Bih/Hvo medjuzona.Dom u Doljanima neka medjuzona.Stupari Armija Bih

Pacici su inace sam kraj Doljana.Zadnje selo,tacnije zaseok su Stupari.I onda ti dodje Ilijina Gruda najvaznije brdo Doljana i to je kraj sela
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 21 aug 2019 08:42

Hvala ti lijepo.Mozes li mi opisati liniju na potezu Kosor-Buna.Jesu li oni vodopadi ili brzaci Bune bili linija razdvajanja.Kao i na potezu Malo Polje-Gubavica.Gdje je tacno bila linija na tom pravcu.Ostalo si prije objasnio kako za Potoke tako i za grad Mostar kad si nacrtao pa mi je tamo sve jasno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 21 aug 2019 08:43

Nisam neki stucnjak za Doljane ali ako je Dom u Doljanima to je haman kraj sela bila linija razdvajanja.Onda fakticki Pacici koji se naslanjaju na Dom u Doljanima sjevernije.Mogli su biti isto nicija zona ili Armija Bih ili Hvo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 21 aug 2019 08:46

U Maju 1984 godine Indijska vojska je napala Pakistansku na potezu Sijacenskog ledenjaka.I uzela od Pakistana cirka 2500 km2 prostora sto je haman nesto malo vise od pola Mostarskog kantona.I sve to na nadmorskoj visini izmedu 7300-8200 metara.Sto je 4 puta vise od Cvrsnice i Velikog Vilinca i u arhivi Indijske vojske imas fakticki svaki potok ucrtan.Pa je meni cudno gdje su sve te silne ratne mape isparile.

Ovo je podrucje Kasmira za one koji ne znaju
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41209
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Karta razdvajanja nakon Daytona

Post Postao/la Jack » 21 aug 2019 09:29

Jack je napisao/la: 31 mar 2018 13:24 Liskovica je zabaceno katolicko selo s 10 tak katolika.Vecina katolicke imovine je uzeta od Bosnjaka u susjednom selu Vlasinje,gdje je popisano ispod 5 Hrvata.Ako je zemlja jeftina onda neki imaju korist od tog u susjednom selu Vlasinje,.Pa Bosnjaci kupuju nekretnine i zemlje u Kalajevu kraj Ljubije a znam da su mjerkali nesto po Staroj Rijeci.U Sasini vec dolaze i ima Bosnjaka/Sasina je zabaceno selo u brdu,nikakvih puteva.Pa opet prodaje se i dolazi.Ako u Vlasinju misle da imaju koristi onda ce kupovati.Uostalom Liskovica je vazno selo jer se naslanja na cetnicko selo Bjelajce.Pa sto vise cetnicke imovine u Liskovici moze da bude lose po nas


slika

Da li je ova mapa tacna pitam se samo

Ova mapa je prilicno tacna.Jedino su fulali Krkace ili krcmace tako nekako.Hvo u cijelosti.Orlovac isto.Stupari nasi.Ostalo manje-vise identicno.Jedino ove Pacice ne znam tacno da odredim
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite