☑ Pravila foruma i savjeti

Bosanske piramide

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 01 nov 2012 20:26

Sve o bosanskim piramidama
Bosanske piramide su teorija pseudoistraživača Semira Osmanagića koja tvrdi da se nedaleko od grada Visokog nalazi više piramida izgrađenih ljudskom rukom u davnoj prošlosti. Prema istoj teoriji najveća piramida, Piramida Sunca, je prva takve vrste u Evropi a da je ona zapravo brdo Visočica, dok se Piramida Mjeseca zapravo brdo Plješevica, a treća Piramida Bosanskog Zmaja desno od prethodne. Istraživanja u cilju dokazivanja ove teorije su trenutno u toku, dok su detaljna istraživanja počela 14. aprila 2006. godine. Ova teorija je odbačena od strane kako domaćih tako i stranih stručnjaka u oblastima historije i arheologije. Izvor: Bosanska Wikipedija
Sta mislite o ovome? Cak i da nema piramida moglo bih se napravit dobar turizam oko ovoga i zaradit koju marku. 8-)

slika
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Jack » 01 nov 2012 20:33

Sta mislite o ovome? Cak i da nema piramida moglo bih se napravit dobar turizam oko ovoga i zaradit koju marku.
Oni imaju gospu.Mozemo i mi piramide

:)
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la sarajlija » 01 nov 2012 22:24

Pa da izgleda kao piramida nemoze niko opovrgnut. Sjecam se jendom ja u Visokom i bas gledam u tu Visocicu i kontam "ista piramida" heheh. Ako ce iko znati profitirati oko ovoga to su onda Visocaci jer ne kaze se dzabe zavrsio "Visocku trgovacku skolu" ili tako nesto.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Hercegorstak
Član
Postovi: 93
Pridružen/a: 25 okt 2012 19:57

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Hercegorstak » 01 nov 2012 22:53

Ovo sve govori:
Ova teorija je odbačena od strane kako domaćih tako i stranih stručnjaka u oblastima historije i arheologije.
To nije nikakva piramida, a ovaj Semir Osmanagić je totalno ćaknut. Budala lupa o vanzemaljcima i kopa onuda i ugrožava legitimna arheološka nalazišta iz srednjeg vijeka.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Jack » 01 nov 2012 23:38

Osmanagic je malo vise bijelog smrkao

:goofy: :respekt:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 02 nov 2012 02:23

Ali otkud onakve tunele, terase i artifakte? Ne moze sve to biti slucajnost, nesto se tu ipak nalazi. Ovdje vidim sansu za dobar turizam. Kad su skutori mogli napraviti grada od jedne selendre sto ne bih mi poboljsali Visoko da bude jaci ekonomski grad a i cijela opstina.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Hercegorstak
Član
Postovi: 93
Pridružen/a: 25 okt 2012 19:57

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Hercegorstak » 02 nov 2012 02:37

Zmaj je napisao/la:Ali otkud onakve tunele, terase i artifakte? Ne moze sve to biti slucajnost, nesto se tu ipak nalazi. Ovdje vidim sansu za dobar turizam. Kad su skutori mogli napraviti grada od jedne selendre sto ne bih mi poboljsali Visoko da bude jaci ekonomski grad a i cijela opstina.
Kao što sam reko, Visoko je odavno poznato legitimno arheološko nalazište, tu su bosanski kraljevi bili, a sigurno ima i stvari iz antičkog doba. Nema veze s piramidama. On sve što nađe povezuje sa "piramidom".

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 02 nov 2012 03:41

Licno sam sreo Osmanagica i moram rec da je vrlo pametan i kulturan covjek. Nije on neki ludjak ako ste to mislili. ;)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Hercegorstak
Član
Postovi: 93
Pridružen/a: 25 okt 2012 19:57

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Hercegorstak » 02 nov 2012 06:24

Zmaj je napisao/la:Licno sam sreo Osmanagica i moram rec da je vrlo pametan i kulturan covjek. Nije on neki ludjak ako ste to mislili. ;)
Koliko je on ljubazan ili šarmantan nema veze s njegovim naučnim teorijama. Pročitaj mu knjige pa ćeš viditi kakav je on "historičar" i samoproglašeni "amaterski arheolog". Jedan od nejgovih zaključaka je da su Maje bili porijeklom vanzemaljci kiji su prije živili na mitološkom kontinentu "Lemurija".

Samo u glupavoj Bosni se neko kao on može smatrati ekspertom.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41206
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Jack » 02 nov 2012 06:35

Jedan od nejgovih zaključaka je da su Maje bili porijeklom vanzemaljci kiji su prije živili na mitološkom kontinentu "Lemurija".
Da, i naravno.Ja, Khal-El ov sin, slazem se s tim

:gut:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la ABen » 02 nov 2012 08:09

Zmaj je napisao/la:Ali otkud onakve tunele, terase i artifakte? Ne moze sve to biti slucajnost, nesto se tu ipak nalazi. Ovdje vidim sansu za dobar turizam. Kad su skutori mogli napraviti grada od jedne selendre sto ne bih mi poboljsali Visoko da bude jaci ekonomski grad a i cijela opstina.
@zamj postavljaj slike da vide i drugi sta se tu pronaslo.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 03 nov 2012 15:30

Evo malo slika:

slika

slika
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 03 nov 2012 15:38

Piramida Mjeseca :zastava:

Bosanska Piramida Mjeseca je svojom visinom od 190 metara viša od Keopsove piramide u Egiptu (147 metara). Izgrađena je koombinacijom obrađenih ploča pješčara i gline. Kamenolomi za pješčar su locirani u okolini, kao i izvor gline koja je služila kao vezivo, vodonepropusni materijal i izolacija. Dizajn piramide je terasast što je jedinstven slučaj u svijetu piramida.

Gornji sloj ploča pješčara je lijepljen na osnovica. Između dva sloja je pronađen organski materijal na arheološkoj sondi broj 20 na zapadnoj strani piramide koji je, prema radiokarbonskoj analizi Instituta za fiziku Sleskog univerziteta iz Gliwica (Poljska, 2011), star 10.350 godina p.n.e. +/- 50 godina. Na taj način je naučno potvrđena iznimna starost gradnje Bosanske piramide Mjeseca koja je starija od kultura Sumera, Babilona i drevnog Egipta.

Institut za materijale Univerziteta u Zenici je potvrdio da je različita čvrstoća i poroznost pojedinih ploča pješčara u istom redu, sto potvrđuje da su ploče obrađivane od pješčara sa različitih dubina u kamenolomima. Inače, pješčar je građevinski materijal koji se i danas koristi u gradnji zbog dobrih karakteristika. Ispod Bosanske piramide Mjeseca se nalazi vodena akumulacija koja je povezana vodotokovima s piramidama Zmaja i Sunca.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

http://www.piramidasunca.ba/bs/piramida ... eseca.html
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Bosman » 03 nov 2012 15:42

Ja mislim da tu nesto ima... sad, dal' je to piramida, vrijeme ce reci

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 03 nov 2012 16:15

Pogledajte ovaj video:

Bosnian Pyramid Alignments

9YPXpxLTxAg&feature=g-user-u

slika
Topographic chart (1:24,000) with all three locations (Bosnian pyramids of the Sun, Bosnian Pyramid of the Moon and Pyramid of the Bosnian Dragon), formed an equilateral triangle with a distance of 2,2 km between the tops of the pyramids.
Slucajnost? :what:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la sarajlija » 08 nov 2012 17:28

Misljen je napisao/la:Ja mislim da tu nesto ima... sad, dal' je to piramida, vrijeme ce reci
Ja bih volio da su to piramide. U pocetku sam bio siguran da je to istina, medzutim danas nisam tako vise siguran. Na toj Visocici (tako se zove to brdo) je postojao srednjovjekovni grad koji se zvao Visoki pa se predpostavlja da je danasnje Visoko po njemu i dobilo ime. Eh sad vidis na ovim slikama imas svega i svacega tj. putevi itd.. meni tu nista nije cudno niti nemoguce jer kao sto rekoh tu je bio srednjovjekovni grad i to ne bilo koji nego Tvrtkov grad za koji se predpostavlja da je bio cak i stoni tj. glavni grad drzave u to doba. Znaci kada uzmes u obzir da su nasi kraljevi pokazivali raskos npr. zlatnik Tvrtkov koji je bio ako me pamcenje sluzi cak 4 puta veci nego Turski dukat pa udaja nase princeze u Madzarsku (ne sjecam joj se imena Elizabeta mozda??) kada joj otac salje Bog sami zna sta sve ne sa njom i o tome je pisano kao o necemu skoro pa ne vidjenom do tada, slobodno se postavlja pitanje zasto nebi jedan glavni grad Bosne u to doba bio jako fino uredzen tj. imao fine prilazne puteve itd.. sto se da vidjeti na postavljenim slikama?

To je moja teorija, radi drzave i nacije ja se nadam da je Osmanagic u pravu ali sumnjam.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 30 dec 2012 19:44

ut02WuGIcnA

Od 24:35 imate o bosanskim piramidama.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Razum
Član
Postovi: 253
Pridružen/a: 20 okt 2012 01:32

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Razum » 31 dec 2012 05:12

Ovdje Osmanagić tvrdi da su u tunelima pronašli monolite (blokove) sa simbolima
koji najvjerovatnije predstavljaju prvo europsko pismo.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 31 dec 2012 16:34

Da tako je, zanimljivo je da ta slova koja su otkrili u tunelima izgledaju kao nordijske rune. Ti si nam objasnio da smo moguca genetska braca s nordiskim narodima a ovo bih moglo bit jos jedan dokaz za to.

Pokusat cu nac jednu sliku s tim slovima. ;)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bosanske piramide

Post Postao/la Zmaj » 31 dec 2012 19:40

slika
Ovo je blizu ulaza za tunel Ravne

slika
Kameni megalit u tunelu.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Odgovorite