☑ Pravila foruma i savjeti

Lokalni izbori 2024.

Moderator/ica: Drina

Kome planirate dati svoje povjerenje na Lokalnim izborima 2024. godine?

Anketa traje do: 01 okt 2024 22:37.

SDA
12
48%
DF/GS
6
24%
SDP/NiP/NŠ/SPU
2
8%
NES
0
Nema glasova.
SBiH
2
8%
SBB
0
Nema glasova.
PDA
0
Nema glasova.
BHI-KF
0
Nema glasova.
SNAGA NARODA (Ramo Isak)
0
Nema glasova.
NAPRIJED (Šemsudin Mehmedović)
3
12%
 
Ukupno glasova: 25

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Prolaznik » 14 feb 2024 14:08

patriota je napisao/la: 14 feb 2024 13:32 SDA je kriva što je NiP došao do izražaja i trojka pobijedila na prošlim izborima. SDA je leglo nepotizma i kriminala, a narod je htio promjenu. Zato se SDA i raspada uzduž i poprijeko... NiP je samo skup bivših SDA "igrača"...

DF, NES i SzBiH će biti nosioci na sledećim izborima.
Ovo su lokalni izbori i svaka opstina je specificna. Kad i ako budu opsti izbori 2026. onda cemo raspravljati o kantonalnom, entitetetskom i drzavnom nivou.
Ove mjesovite opstine koje sam spomenuo: Odzak,Zepce, Vitez, Jajce, N. Travnik... kandidati mogu biti samo iz SDA ili neko koga podrzi SDA. U suprotnom pobjedjuju hrvatski kandidati. Pokusao je NiP u N. Travniku i Jajcu pa sta su napravili? Direktno odigrali za HDZ. U ovim opstinama je polarizovano biracko tijelo na nacionalnoj osnovi i to je tako. Ovde prodje nema i velike podrske medju Bosnjacima niko mimo SDA. Zato sam napisao da SDA mora napraviti kompromis sa DF, NES i SBiH, a HDZova trojka nek podrzava koga hoce. Ako hoce u patriotski blok bujrum, a ako nece eto im treci entitet i HB. Pa cemo da vidimo.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 14 feb 2024 17:20

Prolaznik je napisao/la: 14 feb 2024 14:08
patriota je napisao/la: 14 feb 2024 13:32 SDA je kriva što je NiP došao do izražaja i trojka pobijedila na prošlim izborima. SDA je leglo nepotizma i kriminala, a narod je htio promjenu. Zato se SDA i raspada uzduž i poprijeko... NiP je samo skup bivših SDA "igrača"...

DF, NES i SzBiH će biti nosioci na sledećim izborima.
Ovo su lokalni izbori i svaka opstina je specificna. Kad i ako budu opsti izbori 2026. onda cemo raspravljati o kantonalnom, entitetetskom i drzavnom nivou.
Ove mjesovite opstine koje sam spomenuo: Odzak,Zepce, Vitez, Jajce, N. Travnik... kandidati mogu biti samo iz SDA ili neko koga podrzi SDA. U suprotnom pobjedjuju hrvatski kandidati. Pokusao je NiP u N. Travniku i Jajcu pa sta su napravili? Direktno odigrali za HDZ. U ovim opstinama je polarizovano biracko tijelo na nacionalnoj osnovi i to je tako. Ovde prodje nema i velike podrske medju Bosnjacima niko mimo SDA. Zato sam napisao da SDA mora napraviti kompromis sa DF, NES i SBiH, a HDZova trojka nek podrzava koga hoce. Ako hoce u patriotski blok bujrum, a ako nece eto im treci entitet i HB. Pa cemo da vidimo.
Tu treba dodati i Veliku Kladušu gdje je nip igrao za ratnog zločinca. To isto su uradili u Višegradu kao i za entitetsku koaliciju domovina. Međutim smiješno je govoriti o krađi sda a malograđanske stranke nisu kriminalne kao sdp (slučaj reket sa asa) ili pederska naša stranka kad forto dijeli pare svom babi ili štite ubice (doktore) male djevojčice Džena Gadžun.
Dobro je da se sda prečisti i da bude jedno vrijeme u opoziciji ali sda ima najveći kapacitet, tradiciju i znanje i zbog toga će se vratiti na vlast. Nije dobro da ovi izdajnici budu predugo na vlasti jer će radi fotelja sva naša prava prodati a pored toga taj ološ će posijati veliku snutnju u narodu i imat ćemo previše jugobalija. O razbijanju drzave Bosne da i me govorim.

Velika Kladuša NES kandidat za načelnik

https://www.cazin.net/vijesti/komsic-po ... m-kladusom
SDA USK: Usaglašena politička platforma "Zajedno za Veliku Kladušu"

14.02.2024. / 12:23

U prostorijama SDA sinoć je u Krajini održan sastanak DNZ BiH - Krajiška stranka, Socijaldemokratske partije (SDP), Naše stranke (NS), Demokratske fronte (DF), Stranke demokratske akcije (SDA) i Nezavisne liste, na kojem je tema razgovora bila politička platforma i aktivnosti oko izbora zajedničkog kandidata za načelnika na predstojećim Lokalnim izborima, saopćeno je iz SDA Unsko-sanskog kantona.
https://faktor.ba/vijest/sda-usk-usagla ... usu/224863

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Limas100 » 14 feb 2024 19:30

patriota je napisao/la: 14 feb 2024 13:32 SDA je kriva što je NiP došao do izražaja i trojka pobijedila na prošlim izborima. SDA je leglo nepotizma i kriminala, a narod je htio promjenu. Zato se SDA i raspada uzduž i poprijeko... NiP je samo skup bivših SDA "igrača"...

DF, NES i SzBiH će biti nosioci na sledećim izborima.
Izvinjavam se al nije nikakva trojka pobjedila na izborima nego su nametnuti od strane fasciste Schmidta. Tako da zaboravi te glupost...

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Limas100 » 14 feb 2024 19:34

atif je napisao/la: 14 feb 2024 17:20
Prolaznik je napisao/la: 14 feb 2024 14:08
patriota je napisao/la: 14 feb 2024 13:32 SDA je kriva što je NiP došao do izražaja i trojka pobijedila na prošlim izborima. SDA je leglo nepotizma i kriminala, a narod je htio promjenu. Zato se SDA i raspada uzduž i poprijeko... NiP je samo skup bivših SDA "igrača"...

DF, NES i SzBiH će biti nosioci na sledećim izborima.
Ovo su lokalni izbori i svaka opstina je specificna. Kad i ako budu opsti izbori 2026. onda cemo raspravljati o kantonalnom, entitetetskom i drzavnom nivou.
Ove mjesovite opstine koje sam spomenuo: Odzak,Zepce, Vitez, Jajce, N. Travnik... kandidati mogu biti samo iz SDA ili neko koga podrzi SDA. U suprotnom pobjedjuju hrvatski kandidati. Pokusao je NiP u N. Travniku i Jajcu pa sta su napravili? Direktno odigrali za HDZ. U ovim opstinama je polarizovano biracko tijelo na nacionalnoj osnovi i to je tako. Ovde prodje nema i velike podrske medju Bosnjacima niko mimo SDA. Zato sam napisao da SDA mora napraviti kompromis sa DF, NES i SBiH, a HDZova trojka nek podrzava koga hoce. Ako hoce u patriotski blok bujrum, a ako nece eto im treci entitet i HB. Pa cemo da vidimo.
Tu treba dodati i Veliku Kladušu gdje je nip igrao za ratnog zločinca. To isto su uradili u Višegradu kao i za entitetsku koaliciju domovina. Međutim smiješno je govoriti o krađi sda a malograđanske stranke nisu kriminalne kao sdp (slučaj reket sa asa) ili pederska naša stranka kad forto dijeli pare svom babi ili štite ubice (doktore) male djevojčice Džena Gadžun.
Dobro je da se sda prečisti i da bude jedno vrijeme u opoziciji ali sda ima najveći kapacitet, tradiciju i znanje i zbog toga će se vratiti na vlast. Nije dobro da ovi izdajnici budu predugo na vlasti jer će radi fotelja sva naša prava prodati a pored toga taj ološ će posijati veliku snutnju u narodu i imat ćemo previše jugobalija. O razbijanju drzave Bosne da i me govorim.

Velika Kladuša NES kandidat za načelnik

https://www.cazin.net/vijesti/komsic-po ... m-kladusom
SDA USK: Usaglašena politička platforma "Zajedno za Veliku Kladušu"

14.02.2024. / 12:23

U prostorijama SDA sinoć je u Krajini održan sastanak DNZ BiH - Krajiška stranka, Socijaldemokratske partije (SDP), Naše stranke (NS), Demokratske fronte (DF), Stranke demokratske akcije (SDA) i Nezavisne liste, na kojem je tema razgovora bila politička platforma i aktivnosti oko izbora zajedničkog kandidata za načelnika na predstojećim Lokalnim izborima, saopćeno je iz SDA Unsko-sanskog kantona.
https://faktor.ba/vijest/sda-usk-usagla ... usu/224863
Meni je interesantno kako narod ko fol zeli promjene od kriminalaca u SDA kako kazu a onda glasaju za PDA i NIP gdje su tacno najveci kriminalci iz SDA se skupili nakon sto nisu mogli srati u SDA.

Avatar
Sulejman Kanuni
Član
Postovi: 47
Pridružen/a: 08 dec 2012 12:15

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Sulejman Kanuni » 15 feb 2024 07:57

SDA treba cistiti redove ali ne treba zaboraviti da je to stranka koja je osnovala; Savjet odbrane 1991, Patriotsku Ligu, poslije ARBIH, rah Alija i SDA su jedini koji su se kao politicka stranka suprostavili agresiji na RBIH dok je SDP npr zamrznuo rad, a na pocetku agresije , 06.04.1992, organizovali su , "spontane proteste" u Sarajevu pred Skupstinom, sa ciljem rusenja legalne vlasti , za sta imaju fotografije i video dokazi. Referendum za nezavisnu BIH je uglavnom organizovala SDA. SDA su Safet Hadzic , zlatni ljiljan jedan od glavnh organizatora odbrane, Safet Zajko zl ljiljan, Nezim Halilovic Muderis zl ljiljan i gazija, Ismet Hadzic Mutevelija, heroj odbrane Sarajeva i Dobrinje i mnogi drugi heroji . Mozemo imati koaliciju,DF , NES, 3-4 patriotske stranke za koje ce Bosnjaci glasati ako nece za SDA ali ne 100 bosnjackih strancica i slicno , ali sa izdajnicima iz NIP a, NS (nase srbske stranke) i SDP a, nikad i za takve ni jedan Bosnjak ne treba da glasa !!!

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la BosniaUser » 15 feb 2024 13:47

Mislim da svaka općina ima svoju specifičnost jer su u pitanju lokalni izbori - negdje se glasa za "predstavnika svoj naroda", negdje za političku stranku, a negdje za kandidata
Zanimljiv će biti rezulatat u Odžaku, Žepču, Varešu, Vitezu, Kiseljaku i Novom Travniku - da li će ostati hdz -ov kadar na čelu kao načelnik

A hoće li pobjediti SDA ili neko drugi u Sarajevu, Tuzli ili Zenici mislim da je nevažno

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 19 feb 2024 20:13

Može li admin prebaciti ovu temu na politiku???


Moguća koalicija probosanskih stranaka
u šeher Banja Luci
Jusuf Arifagić, potpredsjednik Platforme za progres iz entiteta Rg, kazao je da je Platforma za progres politička opcija koja je shvatila da jedan od fokusa njenog djelovanja mora biti i manji entitet.

- U prethodne dvije godine radili smo kao tim da pokrenemo određene procese na 49 posto njene teritorije kojih su se mnoge političke stranke odrekle. Otvorili smo kancelariju u Banjoj Luci i napravili prve korake ka okupaljanju bosanskohercegovačkih stranaka radi zajedničkog nastupa na Lokalnim izborima 2024. godine. Sljedeći sastanak bi se trebao održati sljedećeg utorka. Ono za šta smo se uvijek zalagali i za šta ćemo se zalagati i ovaj put, jeste da na listama budu ljudi koji žive i rade u entitetu i koji razumiju i dijele probleme povratnika, a ne kao do sada, da o sudbini povratnika odlučuju ljudi koji žive u entitetu FBiH - rekao je Arifagić, saopćeno je iz Platforme za progres.
https://faktor.ba/vijest/novo-vodstvo-p ... nic/225309

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 19 feb 2024 21:36

Krucialni vakat ako se bošnjaci ne dogovore onda ćemo izgubiti srebrenicu!

https://politicki.ba/vijesti/ko-ce-biti ... nice/48560

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Jack » 19 feb 2024 21:37

Srbi cine 70% redovnih biraca u Srebrenici tako da nema sanse da mi to uzmemo sada
To govorim vec 10+ godina ocigledno me neki ne slusaju

:cekicglava: :(
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Prolaznik » 19 feb 2024 23:22

2012 je pobijedio Camil Durakovic sa 47% glasova jer su Servi imali 2 kandidata.
Teoretska sansa postoji, jer opet najavljuju 2 kandidata.
2 kandidata kod Serva i 1 nas sa maksimalnim izlaskom na izbore. U bilo kojem drugom slucaju vrlo tesko.
P.S. to je bilo prije nego sto su SDP i Denis Becirovic glasali za Zakon o prebivalistu i desetkovali bosnjacko biracko tijelo u RS

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Drina » 20 feb 2024 20:45

Pa i na proslim izborima je Camil Durakovic pozvao na bojkot pa onda pozvao da se glasa, ne glasa....i vecina nije glasala i zato imamo tako mali udio u vlasti.

Napravio je konfuziju. Ne kazem da bi imali vecinu ali ne bi bilo kao sto je danas da oni mogu izglasati sto god zele.

Na drugoj strani glav'i krovac je Becirevic i SDP kao sto je prethodni navedeno.

I sada naravno bilion partija jednog lica. Svaki poznatiji momak u svakom sokaku ce imati svoju partiju.


Citao sam da u pederaciji trebas skupiti samo 50 potpisa da bi osnovao svoju partiju (jedan od uslova). Pa neko ce naci 50 cigana i dati im po 5 maraka i eto liste za smijesnih 250KM.

Samo to da podignes na 5000 potpisa u startu bi sasjekao taj fenomen
Biće onako kako Bošnjaci odluče

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 21 feb 2024 10:49

Đikanske laži Dobrice Čosića
POLITIČKI HAOS U SREBRENICI: SNSD protiv kandidature Mladena Grujičića, SDS podržava načelnika općine, ulje na vatru dolijeva stranka Jelene Trivić…

-Mi smo otvorili mnogo projekata koji se privode kraju ili su započeti i to treba nastaviti“, kaže Mladen Grujičić, načelnik Srebrenice.


Bliže se izbori u Srebrenici, a imena potencijalnih kandidata za načelnika općine iskaču na sve strane. Neki svoje kriju kao zmija noge. Nikada više i podjela u vladajućem SNSD-u.

Lokalni SNSD je već objavio ime kandidata. Radi se o Milošu Vučiću, novom imenu na srebreničkoj političkoj sceni. Međutim, kandidat bi ponovo da bude i aktuelni načelnik iz SNSD-a, Mladen Grujičić.

„Mi smo imali odbor i naš kandidat je mlad čovjek koji živi u Srebrenici diplomirani pravnik, radi u Telekomu, Miloš Vučić, 35 godina. Jednoglasna odluka odbora, znači, od 22, 21 je glasao. I ova dva koja nisu mogli da dođu na sjednicu su rekli da podržavaju taj naš stav. Mislimo da preko ovog mladog momka možemo da napravimo novi pomak prije svega da dođe više investicija u Srebrenicu. Taj dio Podrinja je specifičan pogotovo zato što imamo jednu politiku koja se pokušava nametnuti a to je politika izmjene izbornog zakona za Srebrenicu da bi manjina vladala većinom. Te scenarije smo već vidjeli gdje u Srebrenici glasa 1.000 Bošnjaka, u vrećama iz Amerike dođe šest, sedam hiljada. I prema tome nama treba jedan kandidat“, rekao je za ATV Radomir Pavlović, predsjednik OO SNSD Srebrenica

„Ja mislim da Srebrenica nije mjesto za eksperimentisanje, za 'ajd možda će ovaj nešto više uraditi'. Svi mi možemo i želimo mnogo više ali prilike su onakve da uradite onoliko koliko je to moguće. Vjerujem da ova pozicija zahtijeva kontinuitet u poslu koji smo započeli u tom ekonomskom razvoju Srebrenice. Mi smo otvorili mnogo projekata koji se privode kraju ili su započeti i to treba nastaviti“, kaže Mladen Grujičić, načelnik Srebrenice.

Svi zajedno, za sada se čini kao nemoguća misija. Grujičić ima podršku drugih partija iz skupštinske većine. Iz SDS-a poručuju da Srpska lista mora biti jedinstvena, a što se kandidata tiče, tu nemaju dileme.

„Razgovori se obavljaju u dvije kolone, nažalost. Ili uslovno rečeno, u tri kolone. Jedna su ove srpske političke partije koje čine skupštinsku većinu uključujući i jedan dio SNSD-a kojeg zastupa i načelnik Grujičić. Ja sada kao stanovnik Srebrenice i dugogodišnji političar i čovjek koji od `93. godine vodi SDS u Srebrenici u različitim uslovima, ja tu nemam dileme. Ako ja kao Momčilo Cvjetinović kao građanin odlučujem onda bi to bio Mladen Grujičić ne samo u odnosu na gospodina Miloša Vučića, već i na one kandidate koji kao slobodni strijelci izlijeću“, kaže Momčilo Cvjetinović, predsjednik OO SDS Srebrenica.

Priča se da bi i Narodni front Jelene Trivić mogao da ima svog kandidata. Ime koje je bilo u igri je i Branimir Kojić.

„Od tog trenutka sve političke partije u Srebrenici, jer ja nisam član nijedne političke partije, od tog trenutka svi kreću udar na mene kao da sam ja ratni zločinac. A odgovorno tvrdim da više volim Srebrenicu nego svi oni zajedno. Sada vidim da je SNSD dao svog kandidata. I na tom sastanku SNSD-a se pominjalo moje ime, predsjednik lokalnog SNSD-a je zabranio da se govori o mom imenu jer ja nisam član partije“, rekao je Branimir Kojić.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/34 ... rivic.html

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Prolaznik » 21 feb 2024 13:30

Samo nek se kandiduju. Sto vise to bolje. Vjerovatno ce i kod nas biti vise kandidata, ali ko ce normalan u Srebrenici glasati za kandidata kojeg podrzavaju Njiva, Klosarkas i ja nisam Bosnjak Forto. Mada ima i takvih. Nazalost.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 21 feb 2024 21:31

Govorio je i o saradnji s DF-om i o jakom opozicionom bloku.

"Što se tiče nas i Komšića, to je jedna stara sprega. Mi se držimo već dugo zajedno. Nije to nešto formalizovano, ali smo na istim politikama. Mi smo mogli vrlo lako se opredijeliti za Dragana Čovića, odbaciti Komšića i pričati ovu priču trojke i odabrati vlast. Mi smo odabrali Komšića da bismo branili državu. Tu su stvari sasvim jasne. Tu dolaze stranke koje imaju nešto slabiji rezultat ali koje respektujemo i želimo saradnju, NES i SBiH", kazao je Izetbegović za Hayat.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/34 ... ravdu.html

Japod
Član
Postovi: 166
Pridružen/a: 08 maj 2021 18:12

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Japod » 23 feb 2024 11:41

Ukoliko Bosnjaci u Novom Travniku budu imali jednog zajednickog kandidata ubjedljivo osvajamo poziciju nacelnika. U Varesu cak i sa dva nasa kandidata jedan nas ce biti izabran. Prosli puta su bila 3 nasa kandidata,koliko i u Novom Travniku ( totalna šizofrenija). U Kiseljaku, Vitezu, Odžaku će presuditi koliko fiktivnih glasova iz Hrvatske ce doci za UZP kandidata za nacelnika. Ukoliko budu iole pošteni izbori mi bi mogli bar jednu od te tri opštine osloboditi.

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Prolaznik » 23 feb 2024 14:21

Mislim da ce koalicija okupljena oko SDA osvojiti mjesto nacelnika Novi Travnik bez obzira na broj kandidata. NiP je jednom prodao svoje ublehe i narod ih je skonto davno. Nije im to Sarajevski kanton da palamude suplju pricu svake godine.
Ostale opstine zavise puno od tih glasova poste, bice jasnija situacija kad dodju prijave iz inostranstva.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 09 mar 2024 17:16

U Duvnu održan sastanak predsjednika HNP-a, HDZ-a 1990, HSS BiH, novoosnovane stranke HDS-a te Čapljinske nezavisne stranke (ČNS).

Domaćin sastanka bio je predsjednik HNP-a Ivan Vukadin, a HDZ 1990 predstavljao je predsjednik Ilija Cvitanović i Nediljko Rimac, ministar zdravstva FBiH.

U ime HSS-a BiH sastanku je prisustvovao predsjednik Mario Karamatić, HDS-a Ivo Tadić i Zdravko Marošević, dok je Čapljinsku nezavisnu stranku predstavljao predsjednik Pero Previšić.

Kako je naglašeno, tema sastanka su prvenstveno bili odnosi među strankama i potencijalna saradnja na izborima.

"Tema sastanka je bila zajednička saradnja u predstojećem vremenu u okviru svih političkih događanja koje nas očekuju počevši od izbora za Sabor Republike Hrvatske, do lokanih izbora u oktobru 2024. Idući sastanak je dogovoren u narednom periodu u Žepču", stoji u zajedničkom saopćenju stranaka.

Okupljeni se već duži period definiraju kao opozicija aktuelnim politikama HDZ-a i njegovog predsjednika Dragana Čovića.

U Livanjskom kantonu vlast su uz partnere formirali upravo HDZ 1990 i HNP, a ono što je interesantno jeste da u radu ne učestvuje HDZ.

Slična situacija je i u Žepču gdje je početkom februara formiran Hrvatski demokratski savez (HDS), a njegov predsjednik Ivo Tadić istaknuo je kako je osnivanje stranke prije svega rezultat nezadovoljstva politikom HDZ-a.

"Razlozi su u prvom redu sve ono što se dešavalo zadnjih godina unutar ZDK i Žepču. Želimo napraviti demokratsku stranku u kojoj ćemo se uvažavati i gdje ćemo imati mlade ljude koji imaju ideje i planove. U prvom redu želimo sarađivati sa svim opozicionim strankama, danas smo dio vlasti u ZDK i želimo uticati na sve procese, posebno unutar kantona" kazao je tada Tadić.

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la Prolaznik » 09 mar 2024 20:11

Svi su oni isti. Svi podrzavaju HB, UZP, treci entitet, Tuđmana... Ne treba nasjedati na price sarajevske FGR da su oni opozicija HDZu. Jesu, ali jedino u smislu da ce se podijeliti glasovi pa nasi kandidati ako budemo jedinstveni u nekim opstinama imaju vecu sansu da pobijede.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la atif » 09 mar 2024 21:33

https://vox.ba/2024/03/08/u-bih-se-osni ... -se-zvati/


U Bosni i Hercegovini se uoči predstojećih Lokalnih izbora osniva nova politička stranka.

Naziv nove stranke je Bosanska stranka prosperiteta, a osnivač je Salko Selman, bivši član Stranke demokratske akcije koji je tu stranku napustio 2014. godine kada je imenovan za direktora Razvojne banke FBiH.

Prema saznanjima Voxa, Selman je u Srednjobosanskom kantonu do sada uspio okupiti uglavnom bivše kadrove Saveza za bolju budućnost, stranke koja je doživjela potpuni krah na posljednjim Općim izborima.

BiH je već rekorder po broju političkih stranaka. Na prošlim Općim izborima je učestvovalo 90 stranaka i 38 koalicija.

SDA Srebrenica podržala Fejzića kao zajedničkog kandidata za načelnika općine
https://faktor.ba/vijest/sda-srebrenica ... ine/227062

BosniaUser
Član
Postovi: 890
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Lokalni izbori 2024.

Post Postao/la BosniaUser » 12 mar 2024 07:42

Japod je napisao/la: 23 feb 2024 11:41 Ukoliko Bosnjaci u Novom Travniku budu imali jednog zajednickog kandidata ubjedljivo osvajamo poziciju nacelnika. U Varesu cak i sa dva nasa kandidata jedan nas ce biti izabran. Prosli puta su bila 3 nasa kandidata,koliko i u Novom Travniku ( totalna šizofrenija). U Kiseljaku, Vitezu, Odžaku će presuditi koliko fiktivnih glasova iz Hrvatske ce doci za UZP kandidata za nacelnika. Ukoliko budu iole pošteni izbori mi bi mogli bar jednu od te tri opštine osloboditi.
U N.Travniku hrvata je oko 40% i mislim da će tu Bošnjak ponovo postati načelnik
U Odžaku su hrvati od 55% i samo 2 njihova kanidata mogu učiniti prolaz jednom Bošnjaku
U Vitezu je hrvata oko 48% i tu će biti zanimljivo, mislim da će Bošnjak pobjediti pored svega
U Kiseljaku hrvati čini oko 60% upisanih birača jer gotovo 2 hiljade Bošnjaka iz Kiseljaka ima prijavljeno prebivalište u Kantonu Sarajevu, tako da tu nemamo nikakvu šansu
U varešu hrvati čine oko 25% i tu će biti Bošnjak ili onaj hrvat što je do sad bio jer su ga Bošnjaci birali
U Žepču hrvati čine oko 53% i tu će biti zanimljivo jer je tamo nastalanova stranka nezadovoljnih politikom HDZ-a pa ćemo možda vidjeti Bošnjaka kao načelnika

Odgovorite