☑ Pravila foruma i savjeti

Željko Komšić i Demokratska fronta

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ABen » 08 apr 2013 08:13

Abidaga je napisao/la:"Neću glumiti lažnu multitetičnost stranke. Znam da ja, zbog svoje životne i ratne prošlosti, nemam prolaz u Republici Srpskoj i zapadnoj Hercegovini, ali imam obavezu da nađem ljude koji će uspjeti probiti te barijere", rekao je Komšić, dobitnik najvišeg ratnog prizanja ARBiH 'Zlatni ljiljan', koji je u julu prošle godine napustio SDP BiH.
U prevodu:
Necu kupiti srpske glasove a ni hrvatske tamo gdje su oni vecina i sa tim necu njihove korpuse razbijati. Oni su Srbi i Hrvati. Ali pokusat cu pokupiti koliko je moguce Bosnjackih glasova tamo gdje su Bosnjaci vecina. Jer su Bosnjaci isto i Bosnaci.

Sad cemo imati jos jednu stranku koja ce jos vise pokusati da razbije nas Bosnjacki korpus i imat cemo jos jednu opoziciju koja ce se vuci na svoju stranu i jos manje sanse da dodemo do dogovora u Federaciji. :pih:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Roger Wilco » 08 apr 2013 09:09

Znači da rekapituliramo stanje u DF-u:

Nadolazeća DF. Uzdanica mnogih razočaranih bošnjaka.
Glavna nada Željko Komšić, etnički Hrvat, navodni pseudobosanac, ideološki naginje populističkom komunizmu, politički oblikovan i profiliran u Lagumdžijinom SDP-u sa svim što to podrazumjeva.
Potpredsjedinici mu stranke hrvatica, srbin i bivša SDP-ova bošnjakinja (bosanka?)
Predsjedništvo stranke, od 11 članova 7 nebošnjaka a od bošnjaka (bosanaca?) tu je Munir Alibabić Munja, bivši prvi pendrek UDBE a za još dva bivša SDP-ova bošnjačka (bosanska?) člana iz Krajine pristalice DF ističu kako su uvijek odbijali koalicije sa "vehabijama" i "anti-sekularnom falangom" iz ASDA koju im je nametalo nedovoljno crveno Lipovačino vodstvo.
Ipak mračnjak Alibabić je vrhunac.

Sada zamišljam moguću situaciju.
Danas sutra koaliciija: SDP - SBB - DF u "borbi" za bošnjačke nacionalne interese.
Ja mislim da bi to bio do tada nezabilježen trenutak u historiji, jedan biološki ugrožen narod pod opsadom sebi bira ideološke neprijatelje, kompromitirane individue i ljude druge nacionalnosti da ga predstavljaju i zastupaju.
Ako se desi nešto slično ovome mi ne da ne zaslužujemo biti politički narod, nego ne zaslužujemo biti narod uopšte.
Meni lično će ovo (uz popis) biti ne samo odličan pokazatelj i presjek situacije u bošnjaka, nego i gdje stoje moja shvatanja u odnosu na većinu a i dobar broj forumaša ovdje (zajedno sa mnom) će moći vidjeti svoj i položaj ideja koje dijelimo, da li su avangarda nadolazećeg bošnjačkog buđenja ili su potočić odvojen od glavnog toka, subkultura, neka naša verzija "bijele emigracije", nešto što postoji ali poptuno nerelevantno, neprikladno trenutku i osuđeno da usahne.

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Jakub » 08 apr 2013 18:01

Brate,uputi nas I napisi koja je to najbolja stranka za nas Bosnjake?
Napisi !

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ABen » 08 apr 2013 18:19

Jakub je napisao/la:Brate,uputi nas I napisi koja je to najbolja stranka za nas Bosnjake?
Napisi !
@jakube bolje nemoj glasati nego da dajes svoj glas njemu. Dosta je Bosnjaka mislilo da ce im sa SDP ili SBB doci bolje vrijeme. I nije doslo. Nemoj te davati svoje glasove odmah nekom. Nek se pokaze kao politicar pa onda cemo svi glasati.
A dosad se nije pokazao kao politicar a imao je priliku.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ZV Keli » 08 apr 2013 21:53

ABen je napisao/la:
Jakub je napisao/la:Brate,uputi nas I napisi koja je to najbolja stranka za nas Bosnjake?
Napisi !
@jakube bolje nemoj glasati nego da dajes svoj glas njemu. Dosta je Bosnjaka mislilo da ce im sa SDP ili SBB doci bolje vrijeme. I nije doslo. Nemoj te davati svoje glasove odmah nekom. Nek se pokaze kao politicar pa onda cemo svi glasati.
A dosad se nije pokazao kao politicar a imao je priliku.
Nema vece gluposti nego ne izaci na izbore i ne glasati,tako im dajes legimitet.Ako vec neces da glasas,dodji i ponisti listic.
Sto se tice najbolje stranke sumnjam da ijedna radi u interesu Bosnjaka ali opet nijedna ne radi ni u interesu Hrvata i Srba.Jednostavno svaka ali svaka stranka radi za svoj djep

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Bosman » 08 apr 2013 22:48

100X je bolje glasati za recimo Seferov BPS, pa cak i SDA,
nego za izdajnike SDP ili SBB.

Jakub
Član
Postovi: 343
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:25

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Jakub » 08 apr 2013 22:53

Nista mi nisi pomog'o.

Vjeruj mi da ne zelim da provociram,kunem se,Ali ne vjerujem da si siguran u ovo sto pises protiv DF.
Tebi jednostavno smeta sto je Komsic nemusliman I tebe ne interesuje valja li on ili ne valja.
Necu Ja za njega glasati.Ne brini !

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Abidaga » 08 apr 2013 22:58

ABen je napisao/la:bolje nemoj glasati nego da dajes svoj glas njemu.
ZV Keli je napisao/la:Nema vece gluposti nego ne izaci na izbore i ne glasati,tako im dajes legimitet.Ako vec neces da glasas,dodji i ponisti listic.
Ko ne glasa protiv separatista direktno jaca njihovu poziciju.
ZV Keli je napisao/la:Sto se tice najbolje stranke sumnjam da ijedna radi u interesu Bosnjaka
Mislim da nas ASDA jos nikad nije iznevjerila: http://www.asda.ba/

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Jack » 09 apr 2013 04:01

Sefer je oratoran marginalac.Ne zna dvije recenice da sastavi.Isto kao i ''milioner'' Radoncic.Silni milioni mu nece pomoci u 2014.U to budite sigurni
Neću glumiti lažnu multitetičnost stranke. Znam da ja, zbog svoje životne i ratne prošlosti, nemam prolaz u Republici Srpskoj i zapadnoj Hercegovini, ali imam obavezu da nađem ljude koji će uspjeti probiti te barijere", rekao je Komšić, dobitnik najvišeg ratnog prizanja ARBiH 'Zlatni ljiljan', koji je u julu prošle godine napustio SDP BiH
Primjer FRAGMENTACIJE.Nepovezana recenica, koja nema veze s tematikom.Fragmentation.Obicno ako pises na faksu recenice pune fragmenata, gdje se ne zna, a ko pije ili i placa, dobijes keca.Ocigledno ''skolovani '' Komsic krece s fragmentima.Koliko god to bilo smijesno, ovo je sad paradoks?.

Znaci, on nece glumiti laznu multietnicnost?Ali, unaprijed sad kaze da ne ocekuje glasove cetnika iz Sumske, jer i sam kaze da nema ''prolaz'' inace, ovom ne bih dao da napise clanak u novinama, a kamoli knjigu?!

.Ko je citao djela Lea Tolstoja, mogao je da bude sokiran, duzinom njegovih recenica.Ali, opet legenda i ikon Tolstoj je sve to lijepo zna da zapakuje.Ova njegova ''Komsiceva'' izreka, me podsjeca na njegov roman:Smrt Ivana Ilicha'' gdje se covjek lagano privikava na smrt, zna da je osudjen.E, sad umjesto Ivana Ilicha.Kolateralna zrtva nisu Ivani Ilichi, nego Bosnjaci i umjesto jedan, ja ovdje vidim i puna 2 miliona.Ako poredis naprimjer Rat i Mir, i tu malu ;''knjizicu'' vidis da ova druga knjiga ima poentu.I posebno mi se svidja, imam ja i citao sam Tihi Don od Gogola, ali omiljen roman su mi MRTVE DUSHE.E, vidis.Mene Komso podsjeca na lika, koji bi kupovao groblja u nastanku, citaj Bosnjacke glasove'' kaze da nece se kititi ''multietnicnosti'' ali pritom svjesno, jer ponekad postoji i nesvjestan oblik price, jer ja sad ne znam?Jel on ozbiljan u ovom sto pise, ili mi smo neke nove MRTVE DUSE za Komsica


Cija je stranka Komsicu?De, mi razjasni, jos jednom ono?

Jel Demokratska fronta.Pa, ti bi ni manje nego na front.Prosli idiot je napravio savez za bolju buducnost?Iako buducnost mu je bila crna, cim padeze nije savladao, a jos je 20 godina u Bosni, pa ti sad vidi.Da pare ne mogu da kupe pamet, bez obzira koliko mislio da imas ''diploma''

I koji je to tvoj cilj, koja je logika stranke.Da uzmes 200 000 glasova Bosnjaka iz Sdp i Sbb.Ili ono

Ocigledno, mi smo ili savremeno glupi, jer vec smo prije Niela Armstronga.Pjevali da ''Mujo'' kuje konja po mjesecu''.

Ili smo brutalno ludi, da jos jedna ubleha moze da prodje.Gdje bio Komso ''zlatni ljiljan'' kada je juce Nikolic rekao da je Srpska nova drzava u nastajanju.Eto, vidi.Samo jadan Bakir Izetbegovic, a po Jakubu.Bakir je kriv za neplodnu zemlju, smak svijeta i buduci rat tamo negdje izmedju Koreja, jer fakat.Komso, moj pametni, cijenjeni sin ''Brut''

Vidis, umjesto sina Bruta.Mozemo mi da budemo brutalno mrtvi, uz ovakvu pamet.Ja fakat se divim, kad vidim ovakve idiote, kad vidim da ovakvi kreteni nam valjaju prazne recenice.Najveci Hrvat i to ''Najveci'' ce meni pamet da soli.Pihhhh

E, moji Bosnjaci.Ne zasluzujete zivot, a kamoli drzavu.Sta vam je ovo?Jel vam pamet pregorila?

Podsjeca me na roman Preobrazenje od Kafke, kada se ovaj pretvara u insekta.Kafka, Tolstoj.Sve su to bili pametni ljudi.Neki i slabo shvaceni.Ali, bome.Kod nas nema tog covjeka, da zna povezati i uraditi 2 stvari, nije se rodio do danas

Dzaba.Mozemo da pjevamo uz ovakve ''genijalce''.Novi hit

''Masovna sahrana''

Nemam rijeci, koliko sam sokiran, koliko mi se gadi sve ovo.

Kad mi neko kaze protiv Amerike.Da nije bilo Amerike, danas bi ti imao pasos za drugu drzavu preko Vrbanja Mosta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ABen » 09 apr 2013 08:30

ZV Keli je napisao/la:
ABen je napisao/la:
Jakub je napisao/la:Brate,uputi nas I napisi koja je to najbolja stranka za nas Bosnjake?
Napisi !
@jakube bolje nemoj glasati nego da dajes svoj glas njemu. Dosta je Bosnjaka mislilo da ce im sa SDP ili SBB doci bolje vrijeme. I nije doslo. Nemoj te davati svoje glasove odmah nekom. Nek se pokaze kao politicar pa onda cemo svi glasati.
A dosad se nije pokazao kao politicar a imao je priliku.
Nema vece gluposti nego ne izaci na izbore i ne glasati,tako im dajes legimitet.Ako vec neces da glasas,dodji i ponisti listic.
Sto se tice najbolje stranke sumnjam da ijedna radi u interesu Bosnjaka ali opet nijedna ne radi ni u interesu Hrvata i Srba.Jednostavno svaka ali svaka stranka radi za svoj djep
Rijec je bila ili dati glas za komunjaru ili ne glasati. Prije nego sto neko glasa za komunjaru, bolje mu je da nikako ne glasa. Nek ostane kuci.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ABen » 09 apr 2013 08:32

Misljen je napisao/la:100X je bolje glasati za recimo Seferov BPS, pa cak i SDA,
nego za izdajnike SDP ili SBB.
Naravno da je bolje. Ali bolje je i neglasati nikako nego glasati za njih.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ABen » 09 apr 2013 08:41

Jakub je napisao/la:Nista mi nisi pomog'o.

Vjeruj mi da ne zelim da provociram,kunem se,Ali ne vjerujem da si siguran u ovo sto pises protiv DF.
Tebi jednostavno smeta sto je Komsic nemusliman I tebe ne interesuje valja li on ili ne valja.
Necu Ja za njega glasati.Ne brini !
Ma neprovociras ti mene. Samo je zalosno @Jakube da trcimo kao ovce pred rudu. I to godinu i po pred izbore.
Tako smo isto mnogim politicarima dali sanse unaprijed. Umjesto da sacekamo da prvo pokaze dali zna sta radi ili ne.
Na zapadu 95% politicara mora da se pokaze kroz svoj rad prije nego dobije neku sansu.
Mi Bosnjaci dizemo Komsica, kojem smo dali sansu. I sta nam je pokazao? Nista! Barem meni.
Samo se povukao kao popisana pic** i pustio onom kretenu Lagumdziji da nas razbija i prodaje ustasama i cetnicima.

Pravi politicar/borac se nebi nikad povukao nego bi ostao tu da se napravi sto manje stete.

Zato pusti ga nek se dokaze i uradi nesto za narod pa cemo onda svi mi glasati za njega.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la e-din » 09 apr 2013 09:04

ne kontam ovu polemiku oko komsica i njegove stranke.

za njega ce glasati sdp i sbb. te dvije stranke ce manje vise nestati na izborima 2014. glasaci sda ce i dalje glasati za sda. oni nisu prelivode kao glasaci ove druge dvije stranke.

uostalom. ja se jako nadam da ce sve i jedan forumas "glasati za prvi mart". tako da je jos vise svejedno kojoj stranci dajes glas!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Jack » 09 apr 2013 11:45

Sdp nece nestati, oni ne mogu da nestanu, to sam i ja mislio prije 8 godina, ali na kraju nije islo, kako je trebalo

Sbb ce manje-vise nestati s politicke scene.Imat ce 2 mandata, a mozda cak i 1.Znacajan pad ce biti

No, vidis njegova stranka nije multietnicka, ali cuj?Nece Hrvati i Srbi glasati za njega?Onda ce garant marsovci da glasaju za njega, ili Bosnjaci, a, kako ''marsovaca'' i nema, onda mora da ce Bosnjaci glasati

Znaci cova odmah kaze, na koga racuna

:vomit: :vomit:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Roger Wilco » 09 apr 2013 13:01

Jakub je napisao/la:Brate,uputi nas I napisi koja je to najbolja stranka za nas Bosnjake?
Napisi !
Pa otkud ja znam?!
I inače se gnušam politikanstva i stračarenja ali to smatram pogotovo pogubnim kada pričamo o interesima, pogledima, stavovima koji bi svi trebali da dijelimo. Ne raspravljamo mi ovjde o neke dvije ili ti bošnjačke stranke pa da sada ja navijam za jednu a blatim drugu. Pričam o tome kako je suludo tražiti išta pozitivno, ne u nebošnjačkim nego u ANTIBOŠNJAČKIM strankama.
Ne znam za koga treba glasati ali znam za koga ne treba.

SDP, NS ili ovaj nadolazeći DF su stranke za koje iole upućen i politički svjestan bošnjak jednostavno ne može glasati jer su to stranke koje su u svojim programima, ideologijama, kadrovima, politikama suštinske suprotne svemu onome što su bošnjački interesi. I to je već dokazano njihovim operativnim djelovanjem na terenu.
Šta je SBB je bilo jasno svakome ko je pratio lik i djelo, a pogotovo medijsko djelovanje njenog vlasnika (sjećam se da smo o ovome pisali i na starom forumu) ali eto sada je i najnaivnijima jasno o čemu se radi.
SBiH je praktično stranka čiji je šef i lider po meni bio prilično pozitivna pojava ali koja je kao stranka bila katastrofa, prepuna oportunista, kadrovski katastrofalna, bez bilo kakvog programa i ideologije osim ulaska u vlast i priklanjanja trenutno jačem.

Ostaje nam ruinirana i sasvim misteriozna SDA (dobri i katastrofalni pozezi im idu ruku pod ruku) koja je sjenka same sebe, BPS koja je stranka jednog lica i to vrlo kontroverznog i prilično pozitivna ASDA za koju je pitanje ima li kakvih većih kapaciteta.
I šta da ti čovjek kaže?!
Jednostavno ne znam.

Ali nije ovdje priča o strankama.
Pričamo o bošnjačkim nacionalnim interesima i o njihovom razumjevanju.
Pričam o tome da je nevjerovatna naivnost očekivati da naše bošnjačke nacionalne interese zastupa i promoviše: hrvat, neokomunist, uzdanica anacionalnih militantnih sekularista, dugogodišnji kadrovik i đak SDP škole i kao što smo vidjeli predsjednik stanke u čijem predsjedništvu, pored večinskih srba i hrvata, sjede takvi mračni tipovi poput Alibabića.
Mene to brine.
Da su bošnjaci toliko nacionalno neosvješteni, toliko politički nepismni, toliko ukalupljeni da su nesposobni naučiti bilo šta iz već proživljenog u takvoj mjeri da su u stanju da glasaju protiv samih sebe i svojih interesa?!
Na kraju krajeva brine me da li je to možda u stvari i naša prava mjera, da li je to u suštini ono što kritična masa među nama i želi...možda bošnjački nacionalni interesi za većinu bošnjaka kao kolektiv i ne postoje?
Ako to bude tako mi jednostavno nismo političan narod a to će u određenom vremenskom roku dovesti do procesa da ne budemo više narod uopšte.

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la e-din » 09 apr 2013 14:40

Jack je napisao/la:Sdp nece nestati, oni ne mogu da nestanu, to sam i ja mislio prije 8 godina, ali na kraju nije islo, kako je trebalo

Sbb ce manje-vise nestati s politicke scene.Imat ce 2 mandata, a mozda cak i 1.Znacajan pad ce biti

No, vidis njegova stranka nije multietnicka, ali cuj?Nece Hrvati i Srbi glasati za njega?Onda ce garant marsovci da glasaju za njega, ili Bosnjaci, a, kako ''marsovaca'' i nema, onda mora da ce Bosnjaci glasati

Znaci cova odmah kaze, na koga racuna

:vomit: :vomit:
nece nestati totalno naravno, ali mislim da ce biti nevazan faktor. kao sto su sada NS ili SBIH ili BPS.. imamo mi tovar takvih stranaka koje nam uzimaju glasove malo po malo a bosnjaci se raspiaju i rasipaju i dijele i dijele. do te mjere da imamo i sda i asda pa sdp i sdu i evo sad i df.

citam neki dan clanak kod srba se desava suprotno. ljudi skontali izgleda prije nas u cemu je fazon. tamo se stranke spajaju. DP i NDS. evo clanka: http://www.24sata.info/vijesti/politika ... okret.html

ja sam duboko ubjedjen da ce komsiceva stranka biti jaca od sdpa na izborima 2014. sto? pa evo samo trebamo pogledati kako ljudi vide neku novu nadu i uclanjuju se u stranku ili lajkuju stranicu na fb itd..

osim toga je svima jasno da narod voli komsica. evo primjer izbori 2010 (broj glasova):

komsic: 337k
sdp: 266k + 18k

ako bude opet nesto kao ova glupa "sestorka" (cuj 6 partija vode drzavu, pa nije ni cudo da nista ne funkcionise, ne mogu se 2 dogovoriti a kamoli 6 :) ) onda u tom slucaju ce biti SDA i DF. nema sanse da SDP i SBB mogu napraviti parlamentarnu vecinu sa ostalima....

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Demokratska Fronta

Post Postao/la Abidaga » 13 apr 2013 13:44

Abidaga je napisao/la:Munir Alibabić izabran za člana Predsjedništva stranke:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-n ... /130407085
Bicakcic o Alibabicu i procesu protiv Mladih muslimana 1983 godine:
ZDAhD7KBxq8

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Drina » 14 apr 2013 00:12

Ne podrzavam glasanje za ovu stranku. Nista pozitivno nece proizaci iz ovoga. Mislim bivsi udbas i cinkaros Munja je tu jedan od najbitnijih faktora. Sve je jasno.

Likovi kreiraju stranke samo kako bi sebi obezbjedili fotelju i sve sto to donosi. Kakva politika kakvi nacionalni interesi.
Nije nam neophodno 50 stranaka
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la Abidaga » 14 apr 2013 00:19

Komšić: Otkazao sam ne samo put u Beograd nego i put u Ankaru
12.04.2013
Moja dvojica kolega, gospoda Radmanović i Izetbegović, mogu potvrditi da sam sigurno bio "zagovornik" posete Predsedništva BiH Beogradu. Gospodin Izetbegović je čak insistirao na tome da se prvo desi trilateralni susret u Ankari, pa tek onda poseta Beogradu. Smatrajući da nam nije neophodan "posrednik" - ako se tu uopšte radi o bilo kakvom "posredništvu" - složili smo se da prvo idemo u Beograd, a nakon toga u Ankaru..
- I kada je taj susret dogovoren, sledi, kako to reče gospodin Nikolić, "sastanak rukovodstva dve srpske države". Mislim na njegov i Dodikov susret. I to nismo komentarisali. Međutim, nakon njegovog skandaloznog govora u Ujedinjenim nacijama, na skupu koji je "režirao" Vuk Jeremić, Nikolić na bilateralnom susretu sa delegacijom BiH koju predvodi Radmanović, ponavlja tu izjavu, naglašavajući da je to namerno rekao. Dakle, nije mu se "omaklo". Bez obzira čime su te njegove izjave motivisane, a ima raznih tumačenja, ovo se svuda u svetu i diplomatiji blago zove - mešanje u unutrašnje odnose i poslove susedne zemlje, a precizno, i u svetu i na našim prostorima, prizivanje raspada susedne zemlje. O čemu onda i zašto da razgovaramo? Zna se kako su razni "Nikolići" i razni "Komšići" razgovarali kada je, nadam se po poslednji put na ovim prostorima, propao pokušaj raspada moje zemlje.. Očigledno je naše strpljenje, razumevanje i volja da do susreta dođe, potpuno pogrešno shvaćeno kod gospodina Nikolića. To je razlog zašto sam otkazao, ne samo put u Beograd, nego i put u Ankaru na trilateralni sastanak.. Nemam nikakvog direktnog iskustva sa Nikolićem, a izgleda da će tako i ostati do kraja mog mandata.

http://www.danas.rs/danasrs/svet/globus ... _id=259065


Na osnivačku skupštinu DF-a došao je i professor Slavo Kukić, kojeg je SDP nakon izbora 2010. godine bio predložio za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH..
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Os ... 87315.html

Slavo Kukić: Velika je greška Bakira Izetbegovića što Bošnjake gura u naručje Turskoj.. Svoju evropsku „zeleno-transferzalnu orijentaciju“, ovaj potomak oca „Islamske deklaracije“ pokazuje i na druge, krajnje čudne načine. Optuživši susjede, Srbiju i Hrvatsku, za agresiju, i pomoć, političku i financijsku, koju svojim sunarodnicima ovdje pružaju nakon rata, prvi čovjek kolektivnog šefa se nije libio apostrofirati kako se i o bosanskim muslimanima, i to po istom povijesnom pravu, ima tko brinuti. Erdogan je, veli on, „globalni muslimanski lider, on zastupa stavove, on artikulira interese i izgovara riječi koje su na ponos mnogim muslimanima i mnogim Bošnjacima.“ Istina je da sam, ako me se pita, osobno puno skloniji Turskoj koja baštini filozofiju Ataturka nego ovoj koja uništava i svaki trag sjećanja na njega. Istina je, ne sporim, da su i jedna i druga izraz volje turskog naroda – i da ih takve, pa sviđale mi se ili ne, treba i poštivati. Ali, istina je da ovoj zemlji nikad i ništa dobro nisu donosili nikakvi „globalni“, lideri izvan ove zemlje, posebice ako u njoj izazivaju asocijacije koje proizvode društvene konflikte – pa zvali se oni Tuđman, Milošević, Erdogan ili kako god drugačije. Istina je, potom, da ozbiljnu teorijsku kritiku ne mogu izdržati ni uprošćavanja koja prakticira prvi čovjek bh. predsjedništva. Potpuno suprotno. Nitko ozbiljan, naime, ne može sporiti da su bh. Hrvati i Srbi dijelovi dvaju naroda koji su, koliko jučer, kao cjelina živjeli u istoj državi. I da su danas, stjecajem historijskih okolnosti, od njih razdvojeni državnim međama. Sporiti im, prema tome, pravo na intezivne veze s njima i danas ravno je tragediji. Ali, ruku na srce, i štetno za BiH kao državu i društvo u cjelini. Ta vrsta paralela, međutim, potpuno je neutemeljena želi li se u vezu dovesti bh. Bošnjake – pa i muslimane kao religijsku skupinu – s Turcima. Jer to, onda, implicira i logiku da su Bošnjaci etnogenetski ustvari Turci.. Povijesna je istina, hoću reći, potpuno suprotna – Bošnjaci su autohton narod koji ovdje, baš kao Hrvati i Srbi, bilo kao religijske grupe, bilo kao etnije – živi stoljećima. I koji, sukladno tome, „zajedničku prošlost“, zasnovanu na „zajedničkoj historiji, kulturi i tradiciji“, nikada nije dijelio s Turcima :fes: nego s narodima s kojima je, na prostoru zajedničkog obitavanja, dijelio zajedničku sudbinu. A to su, da ne bude dvojbi, Hrvati i Srbi prije svih – i svi ostali dakako – i to ne bilo koji nego ovi bosanski i hercegovački. Za razliku od njih, pak, Osmanlije s ovim prostorom imaju veze tek kao "osvajači" – poput mnogih drugih koji ovuda prođoše. I zbog čega nikome pametnu na um ne pade da se s njima identificira.

http://www.depo.ba/_blog/?p=1882

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Željko Komšić i Demokratska Fronta

Post Postao/la ABen » 14 apr 2013 00:42

Drina je napisao/la:Ne podrzavam glasanje za ovu stranku. Nista pozitivno nece proizaci iz ovoga. Mislim bivsi udbas i cinkaros Munja je tu jedan od najbitnijih faktora. Sve je jasno.

Likovi kreiraju stranke samo kako bi sebi obezbjedili fotelju i sve sto to donosi. Kakva politika kakvi nacionalni interesi.
Nije nam neophodno 50 stranaka
Tacno to, imam osjecaj da sve ove patriotske izjave idu samo na to da bi se Bosnjacima pokupili glasovi. On je mogao Lagumdziju zaustaviti i SDP da prodaju Bosnu kad je toliki patriota. Ali nije, nego samo se povukao.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite