☑ Pravila foruma i savjeti

Grad Brcko izbori 2020 godine

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 03 nov 2021 12:37

Zapravo imam ja podatke za grad Brcko po ulicama

https://skupstinabd.ba/ba/2199-odluka-o ... a-bhs.html

Spisak svih izbornih jedinica distrikta Brcko 2020 godine s odgovarajucim ulicama

Sta tu sad fali?

Fali spisak biraca kojeg mozete naci na kraju

U roku 7 dana ovaj fajl ce automatski biti izbrisan.Kako se neki motaju ovdje jer znaju da svak zna ko ima biracke spiskove,zivorodjene..itd

Pa ko ima zivaca i vremena.Ja cu dostaviti biracki spisak Brcko distrikta 2020 godine

Na onom linku imate spisak svih ulica ili spisak sela koje se nalaze pod tim birackim mjestom

E sad fino laganini.Podjelite se u grupe.Pa izbrojte broj Bosnjaka po nekim dijelovima za koje smatrate da je grad Brcko.Naci cete takvo sto jer grad cine vecinom ulice


https://easyupload.io/dqgp05
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 05 nov 2021 13:05

Imate zivaca da citate sta ja radim i sta se radi.Ali nemate zivaca da prebrojavate ljude s birackog spiska.Planeri za Brcko i eksperti znam da ih i ovdje ima.Kad treba da se broji onda se zagubite.Ne ide to tako brzo

Na kraju dana ja nemam zivaca i vremena da brojim sve ovo.Ko zeli da broji grad Brcko.Nema puno vremena

:mrgreen: :mrgreen:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 05 nov 2021 13:10

slika


slika

Ova druga je najbolja i najdetaljnija mapa grada Brckog ikad uradjena.Naravno s ovog portala.Ne postoji Hrvatski dio grada Brckog i nijedan dio grada Brckog nema vise od 5% Hrvata.Nijedan

Dok neki dijelovi grada Brckog imaju preko 95% Bosnjaka i Roma poput:Dizdaruse,Starog Rasadnika,.Broduse,Suljagica Sokaka i Klanca.Tih 5 dijelova grada,vise su predgradja i nemaju neki veci udio Srba znaci vise od 5%


Dok neki dijelovi grada imaju manji procent Bosnjaka ali jos uvijek ti dijelovi su Bosnjacki tipa Kolubara,Meraje.Ivici..itd
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

emirbrcko1
Novi kolač
Postovi: 7
Pridružen/a: 08 jun 2020 00:38

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la emirbrcko1 » 06 nov 2021 09:41

Ja kao Brčak mogu vam reći da linija podjele bošnjačkog i istočnog Brčkog jeste sami centar grada. Prateći centar dolazi se do katoličke crkve, te se nastavlja na gradskom parku. Pola Novog brčkog pripada Bošnjacima. Grcica je nastala kao naselje za povratnike Bošnjake, međutim mnogi su prodati svoje kiće i preselili se u drugi dio grada, najviše na Klanac. Ivici su 90 posto bošnjački , Kolobara isto tako, Rosulje imaju mislim samo jednu srpsku obitelj (starci), te jednu hrvatsku, koju cine 4 osobe. Pored njih ima bračni par iz Tunisa, koji se asimilirao i kojim se djeca izjašnjavaju kao Bošnjaci.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 06 nov 2021 11:42

Momak.Ja sam drzavni zavod za statistiku ovdje.Ne trebas mi pricati kakvo je stanje jer dugo vremena sam upoznat s ovim slucajem.Iako neki dijelovi grada imaju manje procenta Bosnjaka tipa Ivici ali ovo vecinom sto si rekao je tacno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Zmaj » 06 nov 2021 18:15

emirbrcko1 je napisao/la: 06 nov 2021 09:41 Ja kao Brčak mogu vam reći da linija podjele bošnjačkog i istočnog Brčkog jeste sami centar grada. Prateći centar dolazi se do katoličke crkve, te se nastavlja na gradskom parku. Pola Novog brčkog pripada Bošnjacima. Grcica je nastala kao naselje za povratnike Bošnjake, međutim mnogi su prodati svoje kiće i preselili se u drugi dio grada, najviše na Klanac. Ivici su 90 posto bošnjački , Kolobara isto tako, Rosulje imaju mislim samo jednu srpsku obitelj (starci), te jednu hrvatsku, koju cine 4 osobe. Pored njih ima bračni par iz Tunisa, koji se asimilirao i kojim se djeca izjašnjavaju kao Bošnjaci.
Kakva ja situacija na zapadnom ulazu grada, mislim na naselje Mujkici i gdje su danas BP Neskovic i Antunovic. Vidim da je centar policije BD tu izgradjen?

I sta kazes za novoizgradjenu zaobilaznicu?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

emirbrcko1
Novi kolač
Postovi: 7
Pridružen/a: 08 jun 2020 00:38

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la emirbrcko1 » 08 nov 2021 19:28

U zapadnom ulazu u grad žive srbi to je dio koji se spaja sa Grbavicom. Oko zgrade policije apsolutna većina su Bošnjaci , lično ne poznajem niti jednog srbina iz toga dijela grada. Uopće u okrugu od 500 metara ima samo jedna srpska obitelj Perić. Obilaznica je uradjena skoro na liniji razgraničenja prije uspostave distrikta i sadašnji gradonačelnik Kadrić je za to zaslužan. Ja se ispricavam vama ako sam vas uvrijedio, no ja živim na Ivicima i u Rosuljama i jedine obitelji koje trenutačno žive ovdje (Ivici) a da nisu Bošnjaci su Romi u kolektivnom smještaju.

emirbrcko1
Novi kolač
Postovi: 7
Pridružen/a: 08 jun 2020 00:38

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la emirbrcko1 » 08 nov 2021 19:35

Zmaj je napisao/la: 06 nov 2021 18:15
emirbrcko1 je napisao/la: 06 nov 2021 09:41 Ja kao Brčak mogu vam reći da linija podjele bošnjačkog i istočnog Brčkog jeste sami centar grada. Prateći centar dolazi se do katoličke crkve, te se nastavlja na gradskom parku. Pola Novog brčkog pripada Bošnjacima. Grcica je nastala kao naselje za povratnike Bošnjake, međutim mnogi su prodati svoje kiće i preselili se u drugi dio grada, najviše na Klanac. Ivici su 90 posto bošnjački , Kolobara isto tako, Rosulje imaju mislim samo jednu srpsku obitelj (starci), te jednu hrvatsku, koju cine 4 osobe. Pored njih ima bračni par iz Tunisa, koji se asimilirao i kojim se djeca izjašnjavaju kao Bošnjaci.
Kakva ja situacija na zapadnom ulazu grada, mislim na naselje Mujkici i gdje su danas BP Neskovic i Antunovic. Vidim da je centar policije BD tu izgradjen?

I sta kazes za novoizgradjenu zaobilaznicu?
Samo da se nadovežem oko benzinskih tj. Kraj stadiona je bošnjački dio grada, kao i Mujkići, ali to nije ulaz u grad. Grad je iznimno velik radi razbacanosti predgrađa.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Zmaj » 08 nov 2021 21:09

emirbrcko1 je napisao/la: 08 nov 2021 19:28 U zapadnom ulazu u grad žive srbi to je dio koji se spaja sa Grbavicom. Oko zgrade policije apsolutna većina su Bošnjaci , lično ne poznajem niti jednog srbina iz toga dijela grada. Uopće u okrugu od 500 metara ima samo jedna srpska obitelj Perić. Obilaznica je uradjena skoro na liniji razgraničenja prije uspostave distrikta i sadašnji gradonačelnik Kadrić je za to zaslužan. Ja se ispricavam vama ako sam vas uvrijedio, no ja živim na Ivicima i u Rosuljama i jedine obitelji koje trenutačno žive ovdje (Ivici) a da nisu Bošnjaci su Romi u kolektivnom smještaju.
emirbrcko1 je napisao/la: 08 nov 2021 19:35 Samo da se nadovežem oko benzinskih tj. Kraj stadiona je bošnjački dio grada, kao i Mujkići, ali to nije ulaz u grad. Grad je iznimno velik radi razbacanosti predgrađa.
Znaci gradsko naselje Gluhakovac je nase i tu bi trebao biti pocetak grada, jel tako? Ima li nas u Donjoj Grbavici? Gdje bi ti rekao je "granica" nas i vlaha na zapadnoj strani?

slika


I dobro dosao na forum!
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 08 nov 2021 21:37

Grbavica nema Bosnjaka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la bosnaprkosna » 09 nov 2021 11:28

I sta mislis Emire koji su procenti stanovnistva u gradu?Da li cinimo vecinu u gradu ili je tijesna borba?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 09 nov 2021 14:21

Grad Brcko po svim parametrima ima izmedju 41-48% Bosnjaka.Srbi su vecina kako god okrenes jer imaju vecinu prvacica.E,sad.Pitanje je samo koliko i sta cini grad.Jer znam da naprimjer 3 osnovna skola Brcko cine grad+Grbavica.Pa,tako cetnici navuku sebi procente iako bi mogli da formiraju znaci i 16 Osnovnu skolu Grbavica.Koja je opet veca od Os Krepsic,Bukvika ili drugih minijaturnih skola s par prvacica ako i toliko.Sto znaci realno da oni demografski svjesno planiraju inzinjering kako da nabace vise procenata

Samo da kazem da sva Srpska djeca iz sjevernog dijela Lopara su upisana u 1 osnovnu skolu Brcko.Koja je i 30-40 km udaljena od nekih njihovih sela.Za takvo sta bi Emir trebao da nam nadje nesto najvaznije ovdje a to je etnicku strukturu prvacica od 1-5 Osnovne skole.To vam je grad i predgradja.Na osnovu tog bih mogao da vam kazem i tacnije procente
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 09 nov 2021 14:23

Gluhakovac je pola/pola izmedju nas i cetnika

Podjelio bih naselja,tj mahale Brckog u 3 kategorije

Bosnjacka manjina
Od 50-90% Bosnjaka
90-100% Bosnjaka,ovdje sam i uracunao naprimjer i Rome


Od 90-100% Bosnjaka su

Dizdarusa,Rijeke,Klanac,Suljagica Sokak,Brodusa i Stari Rasadnik.Tu realno nema nesto i nema neki veci broj cetnika cak sumnjam da ih je tamo i preko 5%.Znaci fakticki naselja bez Srba


Ivici i Meraje po meni imaju izmedju 70-80% Bosnjaka
Gluhakovac,Kolobara to su naselja oko 60% Bosnjaka,eventualno 65%

Ovo Burica Brdo ne bih znao gdje se nalazi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

emirbrcko1
Novi kolač
Postovi: 7
Pridružen/a: 08 jun 2020 00:38

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la emirbrcko1 » 11 nov 2021 19:02

Zmaj je napisao/la: 08 nov 2021 21:09
emirbrcko1 je napisao/la: 08 nov 2021 19:28 U zapadnom ulazu u grad žive srbi to je dio koji se spaja sa Grbavicom. Oko zgrade policije apsolutna većina su Bošnjaci , lično ne poznajem niti jednog srbina iz toga dijela grada. Uopće u okrugu od 500 metara ima samo jedna srpska obitelj Perić. Obilaznica je uradjena skoro na liniji razgraničenja prije uspostave distrikta i sadašnji gradonačelnik Kadrić je za to zaslužan. Ja se ispricavam vama ako sam vas uvrijedio, no ja živim na Ivicima i u Rosuljama i jedine obitelji koje trenutačno žive ovdje (Ivici) a da nisu Bošnjaci su Romi u kolektivnom smještaju.
emirbrcko1 je napisao/la: 08 nov 2021 19:35 Samo da se nadovežem oko benzinskih tj. Kraj stadiona je bošnjački dio grada, kao i Mujkići, ali to nije ulaz u grad. Grad je iznimno velik radi razbacanosti predgrađa.
Znaci gradsko naselje Gluhakovac je nase i tu bi trebao biti pocetak grada, jel tako? Ima li nas u Donjoj Grbavici? Gdje bi ti rekao je "granica" nas i vlaha na zapadnoj strani?

slika


I dobro dosao na forum!
Ispricavam se na kasnom odgovoru. Tačno je da je Gluhakovac naš i da je to početak grada. Procenat bas i Srba u grad je mnogo teško odrediti zbog toga što oni dovode ljude izvan grada i distrikta da rade u državnom sektoru. Grbavica nema Bošnjaka ali je iznimno malo naselje. Pričao sam sa nekim iz MZ Ivici i ta osoba mi je rekla da na području Ivika nema preko 20 Srba koji stalno žive tu. Ivici su možda najveće površinom naselje u Brčkom. Podijeljeni su po novim pravilima na Ivici 1,2,2. Do prije nekoliko godina bila je podjela na Nove i Stare Ivike. Iskreno hvala vam sto se bavite mojim gradom. Po budućoj struci sam učitelj, ali sada nažalost nemam pristup podacima trenutačno o broju osnovaca. Trebao bih sljedeće godine početi pripravnički.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 11 nov 2021 19:09

Saznat cu ja to do kraja godine.Ovako ili onako ali cu saznati
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

emirbrcko1
Novi kolač
Postovi: 7
Pridružen/a: 08 jun 2020 00:38

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la emirbrcko1 » 11 nov 2021 19:10

Jack je napisao/la: 09 nov 2021 14:23 Gluhakovac je pola/pola izmedju nas i cetnika

Podjelio bih naselja,tj mahale Brckog u 3 kategorije

Bosnjacka manjina
Od 50-90% Bosnjaka
90-100% Bosnjaka,ovdje sam i uracunao naprimjer i Rome


Od 90-100% Bosnjaka su

Dizdarusa,Rijeke,Klanac,Suljagica Sokak,Brodusa i Stari Rasadnik.Tu realno nema nesto i nema neki veci broj cetnika cak sumnjam da ih je tamo i preko 5%.Znaci fakticki naselja bez Srba


Ivici i Meraje po meni imaju izmedju 70-80% Bosnjaka
Gluhakovac,Kolobara to su naselja oko 60% Bosnjaka,eventualno 65%

Ovo Burica Brdo ne bih znao gdje se nalazi
Srba u Kolobari je malo. Srbi se skrivaju u tome naselju. Burica brdo je naselje za istočne strane Brke, izmedju centra i obale pokraj Pacifika. U to naselje nisam siguran koji je etnički sastav. Do prije rata je bilo Bošnjačko. Podatke koje dobijete od strane izvora na papiru morate donekle ignorirati. Stanje nekih naselja koje ste naveli je mnogo drugačije u realnosti. Odrastao sam igrajući fudbal na Ficibajeru, koje je dio Kolobare, tu srpske djece osim par nije bilo. Meraje imaju jednu hrvatsku porodicu na primjer samo (Vidaković ), a po glasačkim listama bi se zaključilo da ih je mnogo vise.

emirbrcko1
Novi kolač
Postovi: 7
Pridružen/a: 08 jun 2020 00:38

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la emirbrcko1 » 11 nov 2021 19:12

Jack je napisao/la: 11 nov 2021 19:09 Saznat cu ja to do kraja godine.Ovako ili onako ali cu saznati
Još jednom hvala vama na trudu. Vaše podatke sam koristio u srednjoj školi kada sam kreirao seminarski rad na temu "Demografija distrikta", iz geografije.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 24 nov 2021 00:28

Brcko izbori 2020


Meraje 1:566 Redovnih biraca/424 Bosnjaka i 142 Krscana
Meraje 2:663 Redovna biraca/540 Bosnjaka i 123 Krscana

Mislim da mogu jednu mahalu da prebrojim u dan.Iduci put mahala Klanac.To cu sutra znaci
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 24 nov 2021 20:04

Klanac 1:727 Redovnih biraca/666 Bosnjaka
Klanac 2:766 Redovnih biraca/742 Bosnjaka
Klanac 3:691 Redovnih biraca/617 Bosnjaka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41192
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Grad Brcko izbori 2020 godine

Post Postao/la Jack » 26 nov 2021 21:26

Volio bih da se napravi jedna bolja i kvalitetnija mapa grada Brckog.Ali sta ja znam.Vidit cu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite