☑ Pravila foruma i savjeti

NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Limas100
Član
Postovi: 509
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Limas100 » 13 sep 2021 21:11

Prije postati šehid nego pristati na podjelu... (Ili raspravu o tome)

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la enis1991 » 13 sep 2021 22:42

Niti smo.ja , a vjerujem niti natalitetlija pricali o podjeli BiH. Konstatovali smo da smo u milosti i nemilosti vecih igraca. To je cinjenica , isto kao i cinjenica da nas je nasa vojna sila spasila 92-95 i da nema sumnje da bi se ista probudila u jos jacoj postavi i 2021 ili koje god hocete.

A daleko bismo jace funkcionisali, ili bili jaci u svakom smislu da FBIH kontrolisemo bez HDZ-a. U tom smislu je i bilo moje, a i njegovo razmisljanje da se 'kupuje' vrijeme nekim primirjem politickim, sa srbima, a da se ustase stisnu maksimalno.

Tesko se boriti sa 2 neprijatelja, mada smo se mi uspjeli izboriti sa 6 u periodu 92-95. Ovo sve pod uslovom da medju srbima ima sagovornika. Nekako ih je i bilo povremeno, po neki slucaj.

Premalo radimo i prema vani. Orjentisali smo se prema Turskoj, te nemamo podrsku UAE i Saudije pretjerano gdje se mogu izvuci investicije i utjecaj na politickoj sceni svijeta. Takodjer nemamo taj momenat sa Iranom, koji nam samo moze doprinijeti.

U Evropskoj uniji nemamo kontakte, lobiste niti se trudimo to napraviti.
Kod srba to nije tako. Svaki " zvanicnik " EU koji dodje u BG biva ponudjen najprije njihovim zenama, novcem, nekretninama i Bog sami zna cim ne.
Mislim da mozemo jos vise, daleko vise.

Izvinjavam se ako je moj posto ostavio dojam da razmisljam u smislu podjele BiH!! To je nasa domovina i bez nje nema ni nas.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 sep 2021 00:39

Vi koji mislite da je ovo priča o podjeli BiH ili ne znate da čitate ili niste skontali o čemu se piše.

Niko ovdje ne želi podjelu BiH. Ovo je forum patriota BiH a ne izdajnika BiH.

Pitanje je samo da li se Schmidtu može vjerovati ili ne, i ako ne, šta uraditi da se njegova šteta smanji. Također, ni natalitetlija nije govorio da je Dejton dobra stvar nego da bi FGR izdajice čak i u RBiH bez entiteta kontrolisali Bošnjake zajedno sa Srbi-Hrvatima te da i ovaj Dejton ima neke koristi za nas. A to ima smisla. Jer gledaj odluka kao što je na primjer MTel odluka i gledaj demografiju koja se raspada ali opet teže po njih nego po nas.

Ovdje se radi o analizi situacije u kojoj smo. I 10 glava je bolje nego 9, je bolje nego 8 itd.

Ne znam uopšte odakle vam ta priča da neko priča o podjeli Bosne. Jel mi čitamo istu temu ikako???
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 sep 2021 00:42

I ja se iskreno nadam da se jack neće ljutiti na moj post. Ja Jacka znam lično i odličan je lik. Ali živac samo taki a mi ne možemo ništa dobit osim strpljivom borbom.

Zato ovaj forum mora postati forum slobodnih diskusija. Slažem se da izdajice treba izbacivat. Ali nije izdajica onaj koji razmišlja trezveno pa makar bilo i pogrešno.
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Abidaga » 14 sep 2021 06:39

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 14 sep 2021 00:39 Vi koji mislite da je ovo priča o podjeli BiH ili ne znate da čitate ili niste skontali o čemu se piše.

Niko ovdje ne želi podjelu BiH. Ovo je forum patriota BiH a ne izdajnika BiH.

Pitanje je samo da li se Schmidtu može vjerovati ili ne, i ako ne, šta uraditi da se njegova šteta smanji. Također, ni natalitetlija nije govorio da je Dejton dobra stvar nego da bi FGR izdajice čak i u RBiH bez entiteta kontrolisali Bošnjake zajedno sa Srbi-Hrvatima te da i ovaj Dejton ima neke koristi za nas. A to ima smisla. Jer gledaj odluka kao što je na primjer MTel odluka i gledaj demografiju koja se raspada ali opet teže po njih nego po nas.

Ovdje se radi o analizi situacije u kojoj smo. I 10 glava je bolje nego 9, je bolje nego 8 itd.

Ne znam uopšte odakle vam ta priča da neko priča o podjeli Bosne. Jel mi čitamo istu temu ikako???
Lajati protiv gradjanske RBiH u korist genocidne RS ne moze biti nista drugo nego izdajnicki cin isto kao vase otvoreno propagiranje SAVEZA sa genocidnim cetnicima, Srbijom i cak Rusijom protiv NATO-pakta! Totalno ste bili zalutali dok Jack nije podigao crveni karton. U ratu bi vas neko streljao zbog mastanja o savezu sa cetnicima jer nekada rijeci i ustav nisu dovoljne da ljudi shvate i prihvate da postoje granice slobodi govora. U svakom slucaju smatram da natalitetliji treba ponuditi drugu sansu da dokaze da nije poslat od nekoga na forum da uoci izbora siri propagandu protiv gradjanske RBiH poput onih cetnicko-ustaski vehabosa koji svake godine pred izbore se pojave sa pricom kako bosnjaci ne trebaju glasati, kako ni jedna probosanska stranka ne valja i kako sve treba prepustiti cetnicima.

Bosnium
Član
Postovi: 96
Pridružen/a: 14 nov 2012 00:06

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Bosnium » 14 sep 2021 13:29

https://vijesti.ba/clanak/546291/sda-pi ... jorizirani

Hrvati imaju 106% više a Bošnjaci 36% manje pozicija u odnosu na procenat ova dva naroda u etničkoj strukturi BiH.
Stranka demokratske akcije (SDA) uputila je pismo Uredu Visokog predstavnika međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini, jer, kako navode, predstavnici HDZ-a BiH i, naročito, predstavnici državnih institucija Republike Hrvatske, učestalo plasiraju neosnovane tvrdnje o diskriminaciji i majorizaciji Hrvata u Bosni i Hercegovini u pogledu njihove političke zastupljenosti, te o potrebi izmjena Izbornog zakona BiH kako bi se Hrvati osjećali “zastupljeno”.

Pismo je, također, upućeno Delegaciji EU u Bosni i Hercegovini i Uredu Specijalnog predstavnika EU u BiH, te amabasadorima zemalja članica Vijeća za implementaciju mira (PIC).

Iz SDA upozoravaju da je zabrinjavajuće da se takve tvrdnje, olako i bez upoznavanja sa svarnim stanjem, prihvataju i u dijelu diplomatskih krugova.

Smatraju da bi se predstavnici međunarodnih institucija u Bosni i Hercegovini, prije javnog iznošenja stavova, obavezno trebali upoznati sa činjenicama i pokazateljima lako dostupnim cjelokupnoj javnosti.

Iz SDA su ovom prilikom prezentirali podatke iz evidencija nadležnih agencija Bosne i Hecegovine i Federacije BiH, kao i službenih listova BiH i FBiH .

S obzirom na to da se zagovarači teze o diskriminaciji Hrvata pozivaju na Ustav BiH, nužno je imati u vidu relevantnu odredbu (Član IX , stav 1., tačka 3.) Ustava BiH: “Funkcioneri imenovani na položaje u institucijama Bosne i Hercegovine , u pravilu, odražavaju sastav naroda Bosne i Hercegovine”.

U kontekstu navedene odredbe Ustava Bosne i Hercegovine trenutna situacija u Bosni i Hercegovini je sljedeća kada su u pitanju direktori, zamjenici direktora i druga imenovana lica u upravnim organizacijama na nivou BiH koje imenuje Vijeće ministara: Bošnjaka kojih je 50,11 posto stanovništva BiH ima 36 imenovanih (32,4 posto od ukupnog broja pozicija), Hrvata kojih je 15,43 posto stanovništva BiH ima 35 (31,5 posto od ukupnog broja pozicija), Srba, koji čine 30,78 posto stanovništva BiH, ima 39 imenovanih (35,1 posto od ukupnog broja pozicija), te od Ostalih kojih ima 2,73 posto stanovništva ima jedan imenovani (0,9 posto od ukupnog broja pozicija). To znači da razlika u odnosu na pripadajući broj pozicija kod Bošnjaka iznosi -36 posto, kod Hrvata +106 posto, Srba +8,0 posto i Ostalih -63 posto.

Dakle, Hrvati imaju 106 posto više a Bošnjaci 36 posto manje pozicija u odnosu na procenat ova dva naroda u ukupnoj etničkoj strukturi naroda Bosne i Hercegovine.



Na nivou Federacije BiH, kada su u pitanju direktori, zamjenici direktora i članovi upravnih/nadzornih odbora upravnih organizacija i privrednih društava na nivou FBIH koje imenuje Vlada FBiH, Bošnjaka koji čine 70,4 posto stanovništva ima 147 imenovanih na funkcije, odnosno 64,1 posto od ukupnog broja funkcija, Hrvata koji čine 22,4 posto stanovništva ima 77 imenovanih na funkcije, odnosno 33,6 posto od ukupnog broja funkcija, Srba koji čine 2,5 posto stanovništva ima troje imenovanih na funkcije, odnosno 1,3 posto od ukupnog broja funkcija, te Ostalih koji čine 4,6 posto stanovništva ima dvoje imenovanih na funkcije, odnosno 0,4 posto od ukupnog broja funkcija. To znači da razlika u odnosu nabroj pripadajućih funkcija kod Bošnjaka iznosi -9,0 posto, Hrvata +50 posto, Srba -48 posto i Ostalih -91 posto.



Prema navedenim pokazateljima Hrvati imaju 50 posto više, a Bošnjaci 9,0 posto manje funkcionerskih pozicija u FBiH u odnosu na broj pozicija koji im pripada prema etničkom sastavu stanovništva Federacije Bosne i Hercegovine.

Značajno je napomenuti, navode iz SDA, da su svi imenovani hrvatski funkcioneri i na nivou BiH i na nivou FBiH, skoro bez izuzetka, imenovani na prijedlog HDZ-a.

- Poznato vam je da je paritetna etnička zastupljenost u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine, Domu naroda PS BiH i Domu naroda Parlamenta FBiH propisana ustavima. Iako za sastav Vijeća ministara nije propisan takav etnički paritet, Hrvati su zastupljeniji od daleko brojnijih Bošnjaka, jer imaju tri ministra i generalnog sekretara Vijeća ministara, a Bošnjaci samo tri ministra. Umjesno je pitanje zašto je situacija sa etničkom strukturom funkcionera koje imenuje Vijeće ministara i Vlada FBiH takva. Kako je i zašto do toga došlo? - navodi se u pismu.

Iz SDA podsjećaju da su u poslijeratnom periodu vođeni brojni razgovori političkih predstavnika Bošnjaka i Hrvata sa ciljem uređenja odnosa u FBiH. Uz izraženu spremnost bošnjačkih političkih predstavnika na kompromise, činjeni su ustupci sa ciljem osiguranja pozicije malobrojnijeg hrvatskog naroda.

- Nažalost, sve što je u tim dogovorima postignuto, predstavnici HDZ-a ne cijene i ne smatraju dovoljnim, nego tek osnovom za sve veće, agresivnije pa i nemoguće zahtjeve. Na nivou BiH takve zahtjeve ostvaruju neprincipijelnom partnerstvom sa SNSD-om. U takvim odnosima, politički predstavnici Bošnjaka su majorizirani i onemogućeni da osiguraju Ustavom zagarantovanu zastupljenost Bošnjaka na funkcionerskim pozicijama. Na nivou FBiH takve zahtjeve HDZ nastoji ostvariti ucjenama kroz mehanizme Doma naroda Parlamenta FBiH, koji nema samo nadležnost zaštite vitalnih nacionalnih interesa, nego, kao nigdje u svijetu, ima veće nadležnosti od Predstavničkog doma. Višegodišnje onemogućavanje imenovanja Vlade FBiH nakon izbora 2018. i blokada imenovanja sudija Ustavnog suda FBiH zorno pokazuju zloupotrebe pozicije HDZ-a putem Doma naroda Parlamenta FBiH - navodi se u pismu SDA.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 sep 2021 14:02

Abidaga je napisao/la: 14 sep 2021 06:39
BosnjackaHercegovina je napisao/la: 14 sep 2021 00:39 Vi koji mislite da je ovo priča o podjeli BiH ili ne znate da čitate ili niste skontali o čemu se piše.

Niko ovdje ne želi podjelu BiH. Ovo je forum patriota BiH a ne izdajnika BiH.

Pitanje je samo da li se Schmidtu može vjerovati ili ne, i ako ne, šta uraditi da se njegova šteta smanji. Također, ni natalitetlija nije govorio da je Dejton dobra stvar nego da bi FGR izdajice čak i u RBiH bez entiteta kontrolisali Bošnjake zajedno sa Srbi-Hrvatima te da i ovaj Dejton ima neke koristi za nas. A to ima smisla. Jer gledaj odluka kao što je na primjer MTel odluka i gledaj demografiju koja se raspada ali opet teže po njih nego po nas.

Ovdje se radi o analizi situacije u kojoj smo. I 10 glava je bolje nego 9, je bolje nego 8 itd.

Ne znam uopšte odakle vam ta priča da neko priča o podjeli Bosne. Jel mi čitamo istu temu ikako???
Lajati protiv gradjanske RBiH u korist genocidne RS ne moze biti nista drugo nego izdajnicki cin isto kao vase otvoreno propagiranje SAVEZA sa genocidnim cetnicima, Srbijom i cak Rusijom protiv NATO-pakta! Totalno ste bili zalutali dok Jack nije podigao crveni karton. U ratu bi vas neko streljao zbog mastanja o savezu sa cetnicima jer nekada rijeci i ustav nisu dovoljne da ljudi shvate i prihvate da postoje granice slobodi govora. U svakom slucaju smatram da natalitetliji treba ponuditi drugu sansu da dokaze da nije poslat od nekoga na forum da uoci izbora siri propagandu protiv gradjanske RBiH poput onih cetnicko-ustaski vehabosa koji svake godine pred izbore se pojave sa pricom kako bosnjaci ne trebaju glasati, kako ni jedna probosanska stranka ne valja i kako sve treba prepustiti cetnicima.
Pročitao sam ti samo prvu rečenicu i skontao da si nepismen.
Haj ti ponovo čitaj pročitano. Nema smisla se dalje prepirat.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 sep 2021 14:54

Ja bi bolan umro za građansku BiH bez entiteta i etničkih veta.

Uopšte se ne radi o pristanku ni na šta nego o tome kako izbjeći šta nam se sprema i kako vidjeti proces od tačke u kojoj smo do finalne tačke, što je građanska država bez entiteta. O tome se priča. Ali nekima je ili lijeno čitati ili lijeno razmišljati o onom što se piše - pa im je lakše reći da se radi o nečem desetom.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 14 sep 2021 14:54

Evo ovaj Schmidt otvoreno počinje da pokazuje svoje ustaško lice.


"SB" NA LICU MJESTA: Komšić nakon iznenadnog sastanka sa Schmidtom - "Rekao sam mu da, ako je to cilj, TO NEĆE IĆI!"


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... e_ici.html
Samo BiH.

Bosnium
Član
Postovi: 96
Pridružen/a: 14 nov 2012 00:06

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Bosnium » 14 sep 2021 19:33

sta bi u sustini znacilo ako nametnuo ovaj Fuelov model za biranje predstavnike?

https://vijesti.ba/clanak/546328/schmid ... ka-komsicu

Interensantno da nevidim nit Bakira nit Dzafera da vako postupa kolikoKomsic..

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41398
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 14 sep 2021 22:13

Nemoj me savjetovati I trolati temu ja Sam sef ovdje I vecina ne zeli da cita ovakve jadne defetisticke poruke da su zeljeli mozda bi isli na forum klix I tamo slusali tvoje savjete Ali ovdje ja ""savjetujem""
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41398
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 15 sep 2021 01:31

Bosnjacka Hercegovina je pametan covjek i on je upoznao moju majku takodjer.Takodjer on iz prve ruke ce vam reci da je moj otac rahmetli odavno.Tako sto neki pricaju da mi je Babo Sulejman ..itd

Sto se tice savjeta.Hvala vama na savjetu ali ja bih primio mozda savjet od oca.Ali kako je on vec 12 godina na onom drugom svijetu.ja sam sam svoj majstor.Ne radi se tu o principu slobode govora.Probaj da napises nesto ovako protiv Amerike,Rusije ili Njemacke.U Rusiji bi te noc progutala.A u Americi bi zavrsio na jednom suncanom mjestu koje se zove GUANTANAMO BAY.Imao bih dobar ten mora se priznati pa bi te zamjenili i za Arape

Naprimjer forumas Bosnjacka Hercegovina sigurno ne zna da 81% policajaca u Bijelom Polju i cak 93% u Vrapcicima su bili Srbi.Srbi su nudili Hujki mini Muslimansko more Podvelez i Blagaj ali je Hujka rekao.Moze znas kad.Covjek nije imao ni podrsku u vlastitom narodu,nije imao ni oruzje,ni policiju.I na kraju su mu rekli.E.,jebi ga Hujka.Ako ne pristanes na to.Muslimani ce u Mostaru nestati


A to je to.Zamisli covjeku nude da bude pasa ili sef Blagaja i Podvelezja.I on ih lijepo odjebao.Ne radi se ovdje o slobodi govora jer Albanac bi te u roku veceras zaklao i popisao bih ti se na dijete.Strasni ljudi.Uvijek sam imao 2 Albanca iza sebe.Jer sam znao ako si imao njihovu podrsku u mladosti.Da ti niko nista ne smije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41398
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 15 sep 2021 01:33

Dok se mi smijemo....

Zabranjen je bosanski jezik u manjem entitetu

Kriminalizovana zastava sa Ljiljanima

Uzimaju povratnicima zemlju kroz prekrajanje katastra

Hapse gradjane BiH u sprezi sa Srbijom

Kriju i prebacuju preko Drine svoje zlocince.
Uvode obiljezavanje srpskog jedinstva i srpske zastave u skole i institucije, namecu svoje izmisljene praznike djeci povratnika

Sta smo mi uradili za ovo vrijeme? Donijeli presudu na sudu u Bihacu da u Bosanskom Peterovcu kokarda na glavi policajca nije krsenje zakona.

Uz to klali se cije je Sarajevo, trojke, cetvorke ili SDA uhljeba.

Nisu u stanju jebene skole napraviti kao ispostave skola iz Federacije za povratnicku djecu, vratiti Ljiljane gdje god se mogu istaci krenuvsi od stadiona nasih klubova, finansirati pravnu zastitu povratnika na sudovima koji ih progone zbog svih pobrojanih razloga - od Ljiljana pa nadalje, zabraniti jebenu kokardu i srpsku zastavu kao kontra mjere u kantonima gdje se to moze provesti, uvesti u skole jezik 'bosanskih srba".

Dosta kmecanja, taman nam je kako zasluzujemo. Glavno nam je dokazati kako mi nemamo desne politicke opcije, da smo svi kolektivno djeca cvijeca samo je pitanje boje, jel' zelena, crvena ili narandzasta. Sve ista bezmuda govna samo drugacije ofarbana.



Pa,to nije nista novo.Cak sta vise vec vidjeno.Saburaj.zabijaj glavu u pijesak dok ti se ovdje drzava dijeli.Ovaj bi i Nato pakt pocjepao iz daleke Njemacke.Mislim sta radis u Njemackoj onda.Rusija je velika i siroka za takve poglede.Ja ti savjetujem da preselis u Rusiju

Savjeti su kao i budale.Na svakom koraku svak ti moze dati savjet i na svakom koraku mozes da vidis i nadjes budalu.Znaci pisi-propalo

Uz ovakvo razmisljanje.Tvoji sinovi ce zivjeti u Muslimanskom rezervatu.A unuci ce zivjeti u Turskoj
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41398
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 15 sep 2021 01:34

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 14 sep 2021 14:54 Evo ovaj Schmidt otvoreno počinje da pokazuje svoje ustaško lice.


"SB" NA LICU MJESTA: Komšić nakon iznenadnog sastanka sa Schmidtom - "Rekao sam mu da, ako je to cilj, TO NEĆE IĆI!"


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... e_ici.html


Izbori u Njemackoj su ove godine.On je uvijek imao jaku podrsku Merkelove.Ako Njemacka promjeni premijera.On nece moci da radi i dobija podrsku izravno kao sto je dobijao dok je Merkelova bila na vlasti.Sad ti je jasno ko je iza Dodika cijelo ovo vrijeme.Ko mu je upute davao i zasto Europska unija nikad nije banirala Dodika i dala mu sankcije kao Amerika.Jasno je kao dan.Zar ne?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41398
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 15 sep 2021 01:37

Limas100 je napisao/la: 13 sep 2021 21:11 Prije postati šehid nego pristati na podjelu... (Ili raspravu o tome)
Svi mi umiremo.Neko prije neko poslije.Neko ladi dupe i laprda.Neko se skupi u Cetinju i kaze nikad u Srbiju.Dok mi gledamo kako se Srbija siri preko Drine.Oni iz Sarajeva ne rade nista.Dok ti ne izbije granica kraj Sarajeva

Zapamti momak.Albanci su krenuli u rat jer su vjerovali u svoje ciljeve znaci posebno Kosovo i Makedonija.Danas su Albanci priznat narod u 3 drzave.Danas Bosnjacki prvacic ne moze da pohadja uci na Bosanskom jeziku u najvecem dijelu cetniteta.Danas imas stanje da ti se hapse generale,da ti se ponizava ponos.A to ti je jarane i gore od smrti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Abidaga » 15 sep 2021 01:38

Bosnium je napisao/la: 14 sep 2021 19:33 sta bi u sustini znacilo ako nametnuo ovaj Fuelov model za biranje predstavnike?

https://vijesti.ba/clanak/546328/schmid ... ka-komsicu
Sve ti pise:
Fuleov model za izbor članova Predsjedništva predviđao je da se jedan član Predsjedništva BiH bira iz Republike Srpske, a dva člana Predsjedništva BiH direktno iz Federacije BiH, koja je jedna izborna jedinica. Model je za Federaciju predviđao sljedeće: da bi prvi član Predsjedništva BiH bi kandidat koji je u Federaciji BIH dobio najveći broj glasova, s tim da bi se jasno utvrdilo u kojih pet kantona je dobio najviše glasova. Drugi član Predsjedništva BIH bio bi kandidat koji je naredni po broju ukupnih glasova u Federaciji uz uslov da ima više od 50 posto glasova iz druge grupe kantona, odnosno u onih pet kantona u kojima nije pobjedio prvi kandidat. Kantoni po predloženom modelu nisu bili fiksirani, kako je to tražio HDZ BiH, već su bili promjenljiva kategorija a u radnoj verziji na sastancima stranačkih lidera sa Fuleom taj model se nazivao modelom 'plutajućih kantona'.

Limas100
Član
Postovi: 509
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Limas100 » 15 sep 2021 02:49

Jack je napisao/la: 15 sep 2021 01:37
Limas100 je napisao/la: 13 sep 2021 21:11 Prije postati šehid nego pristati na podjelu... (Ili raspravu o tome)
Svi mi umiremo.Neko prije neko poslije.Neko ladi dupe i laprda.Neko se skupi u Cetinju i kaze nikad u Srbiju.Dok mi gledamo kako se Srbija siri preko Drine.Oni iz Sarajeva ne rade nista.Dok ti ne izbije granica kraj Sarajeva

Zapamti momak.Albanci su krenuli u rat jer su vjerovali u svoje ciljeve znaci posebno Kosovo i Makedonija.Danas su Albanci priznat narod u 3 drzave.Danas Bosnjacki prvacic ne moze da pohadja uci na Bosanskom jeziku u najvecem dijelu cetniteta.Danas imas stanje da ti se hapse generale,da ti se ponizava ponos.A to ti je jarane i gore od smrti
Ali ustaše i četnici bi jos dalje isli od ovog maltretiranja. Ja stvarno mislim da neke bitne stvari sa vremenom idu u nasu korist i zato je nama najbolje pokusavati politicki sto vise izboriti a ako oni krenu u sukob onda im je kraj i netreba dalje misliti.

Ako mi svi znamo da nema kraja dok dobijemo sta hocemo nemogu nam nista, i tačka.

Naravno apsolutno sve i jedan koji sebe smatra patriotom treba da se bori za Bosnu, narod i vjeru. I to na bilo koji nacin od ekonomskog aspekta pa do fronta.

Nema sta kukati u slucaju rata isto.

I mislim isto da bi pola ovih kretena sto glasaju za ove strancice izdajnicke po sarajevu branilo Bosnu zato sto pola ih nemaju pojma za sta glasaju ali znaju sta treba uraditi na kraju krajeva.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 sep 2021 06:31

CHRISTIAN SCHMIDT PORUČIO: Nije na strani Čovićevog HDZ-a...
Schmidt je govorio o aktuelnoj situaciji u BiH, ali i planovima za budućnost. Poručio je da trenutna blokada rada državnih institucija, nikome ne donosi dobro.


Da bi se riješili svi ključni problemi, uključujući blokadu rada državnih institucija i dogovor o izmjenama Izbornog zakona Bosne i Hercegovine, neophodno je da političari ostanu za istim stolom, čak i kada je teško, izjavio je za BHRT visoki predstavnik Christian Schmidt u njegovom prvom televizijskom intervjuu u BiH nakon preuzimanja funkcije.

Schmidt je govorio o aktuelnoj situaciji u BiH, ali i planovima za budućnost. Poručio je da trenutna blokada rada državnih institucija, nikome ne donosi dobro.

“Blokade nikada ne doprinose uspjehu i ne donose dobro. U Njemačkoj se kaže: ‘Bolje razgovarati jedni sa drugima, nego razgovarati o drugima’. Ko želi nešto da pokrene, mora da razgovara da bi nešto potaknuo. Ne smijemo dopustiti da BiH na njenom putu ka Evropskoj uniji doživi neuspjeh ili da zastajkuje na tom putu. Na ovaj put pozivam izabrane predstavnike države BiH”.

Visoki predstavnik se prije nekoliko dana sastao sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

“Predsjednik Srbije pozvao je visokog predstavnika međunarodne zajednice u BiH na zvaničan razgovor. Za budućnost BiH potrebno je razgovarati sa glavnim gradovima u regiji, i to je ono što ja radim. Važno je razgovarati i o pripremama za samit zapadnoevropskih zemalja koji će biti održan u oktobru, kao i o poboljšanju privredne saradnje zemalja Zapadnog Balkana i to su bile teme o kojima smo razgovarali”, rekao je Schmidt.



Visoki predstavnik je u razgovoru odbacio kritike da se u svojim pogledima na izmjene Izbornog zakona svrstao na stranu Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Poručio je kako odgovornost za rješenje pitanja izmjena Izbornog zakona nose domaći političari.

“Ja sam impresioniran koliko ‘čitača misli’ ima u regiji jer te misli o kojima se izvještava i koje su, navodno, skrivene u mojoj glavi, uopšte nisu tu. Puno je bolje raditi na rješenju, na izmjenama Izbornog zakona koje, između ostalog, moraju uključivati borbu protiv izbornih prevara. Osim toga, mora se osigurati da se ispoštuju odluke Suda za ljudska prava u pogledu učešća “ostalih”, rekao je Schmidt.

On je istakao kako se, iako je teško, mora sjesti za sto i naći zajedničko rješenje jer to i jeste uloga politike.

“Evropska unija i međunarodna zajednica vrlo rado će u tome pomoći, međutim odgovornost za ovo leži kod odabranih predstavnika različitih stranaka i naroda u BiH”, rekao je Schmidt.

Visoki predstavnik je rekao kako će raditi na tome da se poboljša situacija stanovnika u BiH, a ne političara.



Najvažnije je, kaže, da se poboljša kvaliteta života, te dodaje kako se puno političke energije troši na neke druge stvari.

“Moraju se osigurati određeni pravni uslovi, obezbijediti vladavina prava, što će za neke biti neugodno, ali to je neophodno. Ja ću korisiti sve mogućnosti koje mi stoje na raspolaganju, na umrežavanju sa Evropskom unijom, sa raznim međunarodnim akterima, a mjerilo prema kojem ćemo mjeriti je li se situacija ovdje poboljšala je da li će u narednoj deceniji mladi ljudi reći – ‘da, rado živim ovdje, volim svoj život ovdje’. To je zadatak koji je pred nama, a koji nije lak i potrebna je podrška sviju da bi se to osiguralo”, rekao je visoki predstavnik.

Govoreći o mogućnosti zatvaranja OHR-a u perspektivi, Schmidt je kazao kako ne postoji vremenski plan za to.

“Ne postoji neki vremenski plan u tom pogleda, samo postoji zadatak – da se dođe do toga da situacija dozvoli da se OHR, ali i zadatak koji on obavlja zaključi i da se traže novi oblici saradnje. Želim da u političkom smislu upozorim da to ne znači da će se međunarodna zajednica nakon toga prestati zanimati za BiH jer previše su ljudi ovdje propatili. Zadatak ostaje, funkcionalnosti ostaju, samo možda na neki drugi način”, rekao je Schmidt.

Visoki predstavnik je dodao kako je stekao utisak da ljudi u Sarajevu, Banjaluci, Mostaru… žele isto – da žive zajedno i da mogu zajedno da se razvijaju.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... hdz_a.html
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 sep 2021 06:36

Jack je napisao/la: 15 sep 2021 01:34
BosnjackaHercegovina je napisao/la: 14 sep 2021 14:54 Evo ovaj Schmidt otvoreno počinje da pokazuje svoje ustaško lice.


"SB" NA LICU MJESTA: Komšić nakon iznenadnog sastanka sa Schmidtom - "Rekao sam mu da, ako je to cilj, TO NEĆE IĆI!"


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... e_ici.html


Izbori u Njemackoj su ove godine. On je uvijek imao jaku podrsku Merkelove. Ako Njemacka promjeni premijera.On nece moci da radi i dobija podrsku izravno kao sto je dobijao dok je Merkelova bila na vlasti.Sad ti je jasno ko je iza Dodika cijelo ovo vrijeme.Ko mu je upute davao i zasto Europska unija nikad nije banirala Dodika i dala mu sankcije kao Amerika.Jasno je kao dan.Zar ne?
Nije mi jasno. Jel mislis da je Njemacka iza Dodika?
Jel to mislis radi interesa Njemacke sa Rusijom oko plina i plinovoda?
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41398
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 15 sep 2021 08:42

Naravno,pretvaraju se u javnosti da su nam prijatelji.Ali izmedju price rade sve na destabilizaciji Bosne.Prije su S.Fulea podupirali i javno koji je ultimatum davao Bosnjacima Mostar da prihvate njegov plan.

Jasno je sta im je namjera.Cetnici ce izgubiti Kosovo.Pa da se namire Vucic je dobio mig od Njemacke da ce dobiti dio Bosne ako prizna Kosovo.Kao i Crnu Goru.Samo kod nas imas mafijasa malog tipa Scepo ali i previse tih Kvislinga koji bi za malo vlasti i rodjenu majku prodali

Albanci su ozbiljniji narod.Vucic kod Albanaca nema sanse nikakve.Zato on ide gdje mu je lakse
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite