☑ Pravila foruma i savjeti

NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 27 apr 2023 23:01

48 protiv
50 za
Vlada se formira u ponedeljak
😆
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

DjerzelezAle
Član
Postovi: 54
Pridružen/a: 31 aug 2016 22:18

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la DjerzelezAle » 27 apr 2023 23:50

U ponedjeljak je 1 maj - neradni dan u Bosni a i SDP bivoli moraju zaliti pivo uz pečenje.

Sjednica je zakazana za sutra, 28 april u 14:00 sati, a i naređeno je od OHR-a (američke ambasade) da sutra mora proći glasanje i formirati se vlada.

Sutra su i protesti pred parlamentom koji počinju u 13:00 sati.
Smrt fašizmu, nacizmu i KOMUNIZMU. Sloboda narodu!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 28 apr 2023 07:48

Debela Bisera
Smuseni Ramiz
Ministar koji ne zna zakopcati kosulju
Cvikeras iz Tuzle expert za Prijedor 😆
65 godisnji dvicaros
I sefica za lazne diplome

Skupit ce se 200 penzionera
I to je to
Od danas ocekuj napade ustasha na Mostar
Ne vjerujem da mogu Srednjobosanski kanton napraviti nesto

Sretno vam svima u smogu Sarajeva
Uzivajte u Sarajevu I Sarajevskom Pasaluku
Moj kraj Je mafijaska Sda I Sdp stranka predala cetnicima prije 30 godina
Pa mi.ne smeta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 28 apr 2023 07:49

Jack je napisao/la: 27 apr 2023 23:01 48 protiv
50 za
Vlada se formira u ponedeljak
😆
😆
Tipujem na moju kladionicu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 28 apr 2023 09:15

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ramo-is ... /230428014

Kakva intelektualna faca
Gdje ovaj intellectual giant kupio diplomu

Ministar policije
Pablo bi bio ponosan na ovog ministra
😆 🤣 😂
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

DjerzelezAle
Član
Postovi: 54
Pridružen/a: 31 aug 2016 22:18

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la DjerzelezAle » 28 apr 2023 18:16

Čast pojedincima ali kada poslušaš neke zastupnike SDA i DF u današnjem obraćanju u parlamentu FBiH i ne čudi stanje u koje su Bošnjaci zapali...
Smrt fašizmu, nacizmu i KOMUNIZMU. Sloboda narodu!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 28 apr 2023 18:18

Stomak me boli ne mogu da moderisem ovo kasnije otkljucam
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 13 sep 2023 03:05

Naravno armija botova za sendvic je minirala ovu temu kao i otjerala ljude odavde.Nije to nista novo
Jugobalijski sljam forum Kiks sluzi samo da se lakse proguta Sarajevski Pasaluk u narednih 20 godina

A tu Njemacki Gargamel je glavni za Federaciju Bih.Bosnjaci se zavaravaju da vecina Bosnjaka sluzi glavom ili ima neki imperativ,no kad vidis uticaj Hrvatske i posebno Srbije citaj Turbofolk sranje kao i cinjenicu da ljudi 15 godina u Sarajevu uce o nekoj tzv drzavnoj zajednici bez nekih Sda teletabisa koji su tad bili na vlasti do Sdp komunjara i ove zadnje trojke -cetvorke ili devetorke

Sve je jasno da Bosnjaci postaju novi Palestinci i da Daytonski sporazum sluzi samo da se Bosnjaci ne bi slucajno radikalizovali ili slucajno pokupovali neko tzv Hrvatsko ili Srpsko selo

Bijeda o vijestima o 3 Osnovca Martin Broda istog sela gdje su cete i cete cetnika odlaze u zadnjih 100 godina paliti i ubijati Bosnjacka sela u blizini.Niko iz Sarajeva i ostalih nazovi medija se nisu raspisali





Po meni Njemacki Gargamel je samo sluzbenik za Sarajevski Pasaluk i nema nikakve moci i uticaja na poziciju krmaka genocidnih.To je svima jasno



A vi mlatite prazne slame i laprdajte po Jugobalijskom kliksu.Nista se nece promjeniti bitnije ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la atif » 13 sep 2023 08:55

Muhasilović: Dodik je Rg de facto otcijepio, Schmidtov neodlazak u Banju Luku svjesno urađen potez, igraju istu igru

Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Christian Schmidt otkazao je danas ranije najavljenu posjetu Banjoj Luci, nakon što su njegov poziv za sastanak odbili predstavnici opozicije iz entiteta šumske, a jedini koji je pristao na sastanak s njim je potpredsjednik Ćamil Duraković.
Neka zaobilazi...
Dodik o Schmidtovim "manifestacijama nemoći": Shvatio da nije dobrodošao, ne može ući u institucije Rg-a

Prethodno je predsjednik Rg-a Milorad Dodik najavio da će Schmidt biti uhapšen ako dođe u šumsku, da bi kasnije tu izjavu ublažio pričom o njegovoj nepoželjnosti u tom entitetu, a potom je generalna sekretarka predsjednika šumske donijela naredbu o zabrani korištenja službenih prostorija Palate za sastanke sa visokim predstavnikom.

Duraković je potvrdio kasnije da je sastanak otkazan, "iz razloga poznatih OHR-u". Schmidt, odnosno OHR, nisu se zvanično oglašavali.

Javnost u Bosni i Hercegovini opravdano se pita da li je nedolaskom u Banju Luku Schmidt kapitulirao pred Dodikom i de facto priznao da su Dodikove odluke iznad njegovih, a mnogi se sve glasnije pitaju da li je ustvari na sceni dogovoreni igrokaz Schmidta i Dodika pred odluku o državnoj imovini koju treba da donesu OHR-ovi neimenovani eksperti, kao i odluke o Ustavnom sudu Bosne i Hercegovine.

Komentar smo zatražili od dr. Jahje Muhasilovića, političkog analitičara i profesora međunarodnih odnosa i geopolitike.


- Mislim da tu ima više stvari - kao prvo, ono što imamo de facto na terenu, što je realnost da, naročito nakon zatvaranja entitetskih granica, a čemu je prethodilo nekoliko mjeseci procesa intenzivne okupacije državnih institucija u Bosni i Hercegovini, gdje visoki predstavnik ne da nije ništa uradio da zaustavi Milorada Dodika, već je vukao poteze koji su Dodiku išli na ruku, pokazalo je da de facto mi Bosnu i Hercegovinu imamo samo na papiru - kaže Muhasilović.

Ono što imamo na terenu, dodaje, jest da Dodik kada god poželi može zatvoriti entitetsku, administrativnu liniju razgraničenja.

- Evo to već treći puta danas demonstrira, a kad god poželi može postaviti snajperiste po krovovima kao '92, a da nigdje nema te međunarodne zajednice niti EUFOR-a kao garanta mira da ga zaustavi. Naravno, ovo što je Schmidtu sad zabranjen odlazak u Banju Luku, na što Schmidt nije smio da riskira, još je jedan pokazatelj da je Dodik pobijedio u svojim separatističkim namjerama i da je očito Schmidt poslan sa namjerom da od Bosne i Hercegovine napravi ovakvu disfunkcionalnu državu kakva jeste - smatra Muhasilović.

Dodaje da su mnogi, uključujući i njega, čak i prije dolaska Christiana Schmidta u BiH ukazivali na to da on dolazi upravo sa tom namjerom.

- Ovdašnji mediji, čast izuzecima, ali jedan veliki dio medija je uspavljivao narod da su to teorije zavjere, da Schmidt dolazi da skloni Dodika, da oslabi Dodika, da zavede red, da očisti korupciju... I ne samo Schmidt već i ostali - Gabriel Escobar, američki ambasador Murphy i cijela ta strana garnitura. Međutim sad evo godinu i po-dvije nakon toga, mi vidimo da smo mi de facto izgubili Bosnu i Hercegovinu, da su pobjednici u Bosni i Hercegovini prvo Dodik, pa onda Čović, a da je međunarodna zajednica sa svim potezima im ustvari išla na ruku - kaže Muhasilović.

Hapsit će, neće ga hapsiti
Dok Dodik igra "toplo-hladno" sa Schmidtom, u sjeni ostaju njegove prijetnje o secesiji entuteta zbog državne imovine

Dodaje kako "misli da tu ima i igrokaza u dijelu gdje se vidi da je međunarodna zajednica pomagala Dodiku, da su zapravo igrali za isti cilj".

- A što se tiče toga da Schmidt nije smio otići u Banju Luku - to nam pokazuje da je to zapravo kulminacija ovoga što se dešavalo dvije godine i da više ni međunarodna zajednica, ne da više ne smije, nego mislim da i ne želi intervenisati protiv Dodika. Mi vidimo zapravo da je Dodik de facto napravio državu od tog entiteta. S tim da će mediji sad pričati o tome je li to Schmidt ne smije otići u Rg. Ne - ovo je svjesno urađeno. Nije baš da oni ne smiju, međunarodna zajednica ima kapacitet, kao prvo EUFOR, zatim NATO, Tužilaštvo, SIPA-u... Imaju oni mnogo instrumenata preko kojih su da su htjeli mogli zaustaviti Dodika, ali oni nisu to željeli. Schmidt i cijela ova garnitura zapadnih diplomata koji djeluju u Bosni i Hercegovini posljednjih nekoliko godina su upravo poslani sa ciljem da Dodik ovo na kraju uradi - kaže Muhasilović.

Dodaje i kako "neće stati" i da "ovo nije kraj balade".

- De facto Dodik se jeste otcijepio, sad ide priča o državnoj imovini, ide priča o Ustavnom sudu, ide priča o raznoraznim gasnim interkonekcijama, prekidanjem putnih komunikacija sa "bošnjačkim kantonima", evo vidimo da se blokira autoput Prenj... Izolacija na međunarodnom planu ove bošnjačke enklave što je ostalo u Bosni i Hercegovini i tako dalje, dok na kraju Bosna i Hercegovina ne bude nekakva konsocijacija koja samo ima na papiru, ima tamo neku stolicu u UN-u, ima nekakvu možda fudbalsku reprezentaciju vrlo neuspješnu, u svim ostalim sferama na međunarodnoim planu vrlo neuspješna i kada budu imali takvu jednu invalidnu Bosnu i Hercegovinu, čekat će se samo povoljan geopolitički trenutak kada će Srbija i Hrvatska izlobirati da se konačno i raspadne - smatra Muhasilović.


Dodaje da su tome doprinijeli međunarodna zajednica i visoki predstavnik Christian Schmidt.

- Pola krivice je na njihovoj strani, a pola na svim ostalim - Srbije, Hrvatske, Dodika, Čovića, ali i "Trojke", koju ne treba izuzeti od toga, jer i "Trojka" je odigrala krucijalnu ulogu da se ovo desi. Bez njih se ovo ne bi ni desilo - dodaje naš sagovornik.

Kada je u pitanju odluka visokog predstavnika u vezi sa državnom imovinom, Muhasilović kaže da je to isti slučaj kao i sa odlukom o zabrani negiranja genocida ili zabrani neprovođenja Schmidtovih odluka.

- Oni (vlasti u Rg-u) će samo reći: "Mi ne priznajemo tvoje zakone i tvoje odluke o državnoj imovini", a on (Dodik) je danas demonstrirao da Schmidtu može zabraniti da dođe, da može zatvoriti entitetsku granicu, da može da ne sprovodi njegove zakone, tako da OHR više nema nikakvu funkciju. Schmidt je svoju historijsku zadaću koju je trebalo da im ispuni ispunio, on je njima prokrčio put, oni su to uradili i sve njegove ostale proklamacije koje u budućnosti bude davao, bit će samo usmjerene prema Bošnjacima da im daje neku lažnu nadu kao i do sada, a Dodik će efektivno na terenu sve kontrolisati. Tako da ide državna imovina, ne znam hoće li to biti za sedam dana, za mjesec, godinu... Ai vrlo brzo bi trebalo da ide i to, iako će međunarodna zajednica govoriti, naravno samo Bošnjacima, jer ih ostali ne fermaju, da oni osuđuju, pozivaju Dodika, otvaraju nekakve lažne procese protiv njega itd., ali efektivno na terenu će Dodik da kontroliše državnu imovinu u prvom izvodu, u drugom izvodu Srbija - kaže Muhasilović.


U vezi sa sastankom predstavnika institucija šumske, lidera stranaka i srpskih predstavnika u institucijama BiH, koji je za sutra u 13 sati najavio Dodik, na kojem će se razgovarati "o situaciji na nivou BiH i o aktuelnoj političkoj situaciji u Rgu", Muhasilović kaže:

- Ukrupnjavanje srpskog faktora. To više nije samo politika SNSD-a, to je sad srpska politika u Bosni i Hercegovini i on tome daje sad dodatnu težinu i konotaciju, tako da on uozbiljuje stvar - kaže Muhasilović.

Dodaje da "sve i da mi sada kažemo međunarodnoj zajednici: 'OK, mi se na vas više ne možemo osloniti', da mi više nismo u poziciji da možemo išta uraditi".

- Tužilaštvo smo izgubili, Ustavni sud smo na korak da izgubimo, SIPA-u s obzirom na to da ne može bez Tužilaštva da reaguje, nemamo, obavještajnu službu smo izgubili, Ministarstvo vanjskih poslova nam vodi diletant, oružane snage svakako imaju taj etnički princip, dosta su nefunkcionalne.... Tako da mi sad, evo i da ignorišemo međunarodnu zajednicu, upitno je koliko mi možemo išta više uraditi. Mada, ovo nama treba da bude zadaća da mi počnemo iznutra da gradimo svoju državu, od ovoga malo što nam je ostalo jer i to malo što nam je ostalo ako se nastavi ovim tempom ćemo izgubiti - kaže Muhasilović.


Dodaje da sve što se trenutno dešava, dešava se "upravo zbog 'Trojke'".

- Mene ne iznenađuje ovo što je Dodik uradio, što je Čović uradio, čak me ne iznenađuje ni međunardna zajednica, mi smo vidjeli šta je međunarodna zajednica i u ratu. Ono što me najviše ljuti je da se među Bošnjacima našlo ljudi - dakle "Trojka" da pristanu na ovo. To je ono s čim se mi sad efektivno na terenu možemo obračunati - zaključuje naš sagovornik.
https://faktor.ba/vijest/muhasilovic-do ... gru/210008

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Post Postao/la Jack » 13 sep 2023 09:47

Ko je on da ga zovem imenom
Niko
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Post Postao/la Jack » 20 sep 2023 13:36

1 nacista iz Ohr je javno prijetio Bosnjacima 1998 da ako postoje 3 opstine u Mostaru da se moraju formirati 3 opstine u Travniku i to Hrvatske.Nikad,pa ni tad nijedan nije tzv visoki predstavnik napravio neku opstinu za Bosnjake kao prekrajanje opstine Zepce,prijetnje za Travnik,uspostavljanje jedinstvenog Mostara i jos druge primjer Gornjeg Vakufa gdje svaka odluka mora da se donese s 2/3 vecinom.I to je sve bilo zasluga tzv Ohr.Zamsli na razini opstine oni su rekli da 2/3=50% tamo

Tako nemojte biti budale i uzdati se u neki Ohr.Ocito sad ne bi prosla odluka za Travnik ali nikad se ne zna sta oni namjeravaju
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41185
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Post Postao/la Jack » 26 mar 2024 18:08

😆 🤣 😂

Nametni ga Smite

Lik kao statista u nekom p*** filmu🎥
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6257
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Post Postao/la atif » 10 apr 2024 19:14

https://faktor.ba/ekonomija/promo/bivse ... uro/185251

Novo ucjenjvanje Bošnjaka
Bivšeg guvernera Centralne banke Bosne i Hercegovine Kemala Kozarića čudi Sattlerova izjava, jer bi, kaže, trebao znati uvjete pod kojima se ulazi u evropsku monetarnu uniju.
ad
Prvi je da BiH postane članica EU-a, pa onda da ispuni četiri kriterija.
– Mi od četiri kriterija imamo dva: fiksni kurs i nisku inflaciju. S druge strane, imamo nezaposlenost preko deset posto i tekući račun koji je negativan, tako da ne ispunjavamo master kriterije. Inače unilateralna eurozacija nije dozvoljena, moramo ispuniti te kriterije da bi razmišljali o evropskoj valuti – rekao je Kozarić.
Profesor Branimir Skoko kazao je da građani Bosne i Hercegovine vjeruju u konvertibilnu marku i da to pokazuje i rast depozita.
Napominje da je Hrvatska početkom prošle godine prešla na euro, što su trgovci iskoristili da dignu ili zaokruže cijene, pa su rast cijena platili građani.
– Ja ne znam koji bi to bili značajniji benefiti. Trenutno smo u procesu uvođenja SEPA platnog prometa i to treba olakšati platni promet, ali nije vezan za euro, to je proces koji je poguran dobivanjem kandidatnog statusa i nije uvjetovan ni vezan uvođenjem eura – istakao je Skoko.

Odgovorite