☑ Pravila foruma i savjeti

Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 12 okt 2020 05:44

29 Novembra pocinje izvlacenje grupa i ekipa za predstojece svjetsko prvenstvo u Kataru.Po meni mislim da ce to biti Dzekine zadnje kvalifikacije.Bit ce izmedju Marta-Novembra 2021 godine odigrane znaci u tih 8 mjeseci,sve utakmice.Tako da znate.Kako stvari stoje.Mi cemo u 3 grupi nakon ovih blamaza od rezultata koje smo imali
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Drina » 12 okt 2020 20:31

Ako nista ovaj Bajevic je ubacio nekoliko mladih igraca.Posebno je bitno da ovi odbrambeni igraci pocnu igrati mladi i u tandemu. Da se uigraju.

Treba ubacit sto vise igraca ispod <25 god i zapoceti neki novi ciklus.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 12 okt 2020 23:16

Nazalost u Bosni nema kvalitetnih igraca.To je tako.Niti se igraci prodaju u neke bolje klubove.Ova dva pojacanja odbrana .Cijelo vrijeme su igrali za mladje reprezentacije Svedske.Tu imamo nekog potencijala.Ali dalje nista.Napadac kakav je Ibisevic mi njega nemamo.A da ne pricamo o kvalitetu Dzeke.Takvog mozemo da sanjamo.Jos da dodam da mi nemamo fakticki ni golmana kao nekad,Begovic je propao.

Svaki igrac koji igra u nekom boljem klubu zovnuti.Ne mozes ti ocekivati da ti Visca igra neku bitnu ulogu.To da je neki igrac davno bih zavrsio u Italiji.A i dobro je Lulic rekao.Niko nije ozbljan,svak ide na kolace,pravi se kreten.Nema tu profesionalaca.Covjek je makar non-stop trcao na terenu.Ovakva odbrana kakva jeste je katastrofa

Ne znam.Skeptican sam da mi mozemo otici ponovo na Svjetsko.A kamoli Europsko.Bojim se da ne zavrsimo kao Bugarska za 2-3 godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Bosman » 28 nov 2020 04:20

Ma ima igraca. Kod nas nema volje, trke i organizacije. Sve nesto neozbiljno.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Bosman » 28 nov 2020 04:20

slika

Avatar
BosniaFirst
Član
Postovi: 283
Pridružen/a: 29 maj 2018 00:49

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la BosniaFirst » 28 nov 2020 18:05

Bosman je napisao/la: 28 nov 2020 04:20 slika
Deja vu

Opet smo ondje gdje smo započeli 2006./2007.g.; sa žestokom konkurencijom Slovenije, Luksemburga, Farskih Otoka; sa starom generacijom reprezentativaca koja će se uskoro oprostiti; sa korumpiranim savezom koji sistematski uništava fudbal u državi; opet se mučimo protiv "slabih" reprezentacija i poluamatera i nerijetko gubimo protiv njih.

Ako se neko od starijih forumaša sjeća kako smo to stanje riješili tada i izvukli se iz blata, slobodno neka napiše, ja sam bio previše mlad da bi bio upućen tada, a i nije me ni interesovalo.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 29 nov 2020 12:37

Prilicno zalosno.A jos je gore da bez dijaspore.Stanje bi bilo jos gore.Imamo 2 fina potencijala u Ahmedhodicu i Hadzikadunicu.Cija jedina zasluga je Svedska i ta drzava.Bosna je imala itekako velike koristi od ovog jer ova kupus liga fali jednog Tatara kao neko cudo.Iako lik ne igra ni u ligi petice.Po meni bez dijaspore bilo bi jos poraznije

Ahmethodzic,Hadzikadunic,imamo jos Kolasinca.Kakvo stanje je da je odbrana.Uz malo trenerske pameti.Moze da bude dobro bolja nego sto je Susic raspolagao sa Zahirovicem i kompanijom.Jedini problem je nedostatak spica,tj napadaca.Jer ocigledno nakon Dzeke ovdje smo u teskoj banani.Ostali jedva gola mogu da zamirisu ili dobace.Po meni mozda imamo jos 2-3 pojacanja koja ce dobro doci.Jedan u sredini.Ali nijedan napadac vrijedan spomena.Podsjeti me na onu pricu o onom Svicarcu koji nije dobijao poziv od saveza pa je izabrao Svicarsku.Da smo njega imali daleko bi bolje stojali.Cak i usporeni Ibisevic je profesionalac za neke raznorazne Pisce i ostale kreme Bosanskog fudbala
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 29 nov 2020 12:39

BosniaFirst je napisao/la: 28 nov 2020 18:05
Bosman je napisao/la: 28 nov 2020 04:20 slika
Deja vu

Opet smo ondje gdje smo započeli 2006./2007.g.; sa žestokom konkurencijom Slovenije, Luksemburga, Farskih Otoka; sa starom generacijom reprezentativaca koja će se uskoro oprostiti; sa korumpiranim savezom koji sistematski uništava fudbal u državi; opet se mučimo protiv "slabih" reprezentacija i poluamatera i nerijetko gubimo protiv njih.

Ako se neko od starijih forumaša sjeća kako smo to stanje riješili tada i izvukli se iz blata, slobodno neka napiše, ja sam bio previše mlad da bi bio upućen tada, a i nije me ni interesovalo.


Veoma,veoma lose.Makar smo imali zalaganje kod Spahica i ostalih.Ovdje se i ne zalaze.Dopustamo poraze od jednog Kipra.Sve u svemu kad pogledamo ovo.Nismo i zasluzili bolje.I da je jos gore od ovog.Ovdje nije potencijalan igrac iz Bosne u zadnjih 5 godina nije se prodao u ligu petice.Ili dalje.Sto znaci da smo na razini Slovenije pa i oni su bolji od nas sad.Posebno kad Dzeko ode a vjerujem da ce to biti oko 2022 godine.Tek tad smo zavrsili s nadama
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Drina » 07 dec 2020 19:00

Svjetsko prvenstvo će se održati od 21. novembra do 18. decembra 2022. u pet katarskih gradova (Doha, Lusail, Al Khor, Al Wakrah, Al Rayyan).

Grupa A: Portugal, Srbija, Republika Irska, Luksemburg, Azerbejdžan

Grupa B: Španija, Švedska, Grčka, Gruzija, Kosovo

Grupa C: Italija, Švicarska, Sjeverna Irska, Bugarska, Litvanija

Grupa D: Francuska, Ukrajina, Finska, Bosna i Hercegovina, Kazahstan

Grupa E: Belgija, Vels, Češka, Bjelorusija, Estonija

Grupa F: Danska, Austrija, Škotska, Izrael, Farski Otoci, Moldavija

Grupa G: Nizozemska, Turska, Norveška, Crna Gora, Latvija, Gibraltar

Grupa H: Hrvatska, Slovačka, Rusija, Slovenija, Kipar, Malta

Grupa I: Engleska, Poljska, Mađarska, Albanija, Andora, San Marino

Grupa J: Njemačka, Rumunija, Island, Sjeverna Makedonija, Lihtenštajn

Sta reci. Francuska svjetski prvak i jaka ekipa. Imaju puno dobrih igraca. Bice tesko protiv njih. Nadam se da ce forsirati Giroud u napadu. On ce iduce godine imati 35 god. i njega nasa odbrana moze kako tako imati pod kontrolom. Imaju par pozicija gdje su "slabiji" ali realno gledano 3 klase su iznad nasih.

Ukrajina je isto bolja ekipa od nas ali eto. Mozda se moze izvuci nesto. X u Ukrajini i pobjeda kuci i ispred njih smo. Valjda moze pobjediti Finsku i Kazakstan. Mada nas je rasturio onaj Puki proslu put. Lik je driblao kao da je Mesi :P
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Gorcin » 07 dec 2020 23:52

Grčevita borba za 4. mjesto.
Nećemo mi lahko ni za Kazahstanom.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la amkos » 08 dec 2020 21:55

Dosta teška grupa. Baraž bi bio uspjeh ovdje.
Ukrajina je zeznuta ekipa a Finska ima Pukija. :mrgreen:
Francuze da ne spominjem.

Kad skonta čovjek nekad smo protiv Francuza igrali k'o Brazil u po' Pariza a danas teško da im možemo parirati. :roll:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 09 dec 2020 01:42

Ako ce ti okupljanje reprezentacije sluziti da se najedes bureka i cevapa i neces ozbiljno shvatiti ovo.Onda ces zavrsiti na 4 mjestu.Tacnije i to ce biti tesko.Sve u svemu ove ekipe nisu neki bauk.Ali ako ne bude zalagnja,ako budes imao trenera bez ikakvog autoriteta,ako budes imao po babi i amidzi ljude koji su tu jer popunjavaju nacionalni kljuc a ne sto igraju dobro.Primjer Vrancica niko ne zove.Ali zovu glupog Piscu koji je propalitet.Na krilu.Odbrana za Spahica i ova odbrana je komedija.Primamo 3 gola od Kipra od par minuta.Neki nas Puki prcaju kao da smo Malta.Mentalitet je pola ekipe.Njemacka bez Njemackog mentaliteta nikad ne bi bili prvaci svijeta.Kod nas neke balerine dodju radi druzenja.A Rezultat nikad.Fudbalski savez s mediokritetom koji je slupao Aerodrom Sarajevo i ostali stranacki uhljubi koji se ne razumiju u tematiku je dovela do ovog


Po meni Ukrajina je malo jaca od nas.Krila su im svemirski brod za malog i nesposobnog Piscu od 170 cm i 65 kila.Bilo je malih krila tipa Nani u Portugalu ali ovaj je totalni raspad sistema.Sjecam se kako je Lulic pokrivao krilo.Pa taj covjek je bio profesor za ovog.Ne znam

Sve ce nam u Martu reci vise kad budemo igrali s Fincima

Poraz u gostima.Nema sanse za baraz.A na kraju bolje da zavrsimo 3 ili 4.Ne volim vise da 7 put izgubimo u barazu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Bosman » 05 jan 2021 06:37

Nista od izbora selektora...

Onaj Dodikov gura Peteva a nasi kao guraju Barbareza.
Po meni ni jedan ni drugi nisu rjesenje .

Trebalo bi mozda probati s Bajramovicem. Covjek ima barem malo iskustva kao asistent u Bundesligi.
Bolje i to nego nekog propalog Bugarina.

Ostrozac
Član
Postovi: 51
Pridružen/a: 09 jan 2021 15:35

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Ostrozac » 10 jan 2021 13:21

Po meni bi najbolji izbor bio Terzic.
Mlad,ambiciozan,koji je finih godina bio pomočnik.
Ali pošto je dogurao do glavnog trenera Borusie Dortmund,pitanje dali je realno.
Inace ima dosta zanimljivih nasih ljudi,ali nece.I razumijem jih,kad moraju slusati ljude koji su 2x sutnuli loptu.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 16 jan 2021 20:05

Nesposoban savez zovu raznorazne Cipetice i ostale Sabane dok imamo ljude koji igraju u ligi petice i ne dobijaju pozive.Naprimjer Demirovic je slucaj igraca koji ima 22 godine i on ne dobija pozive.A trebao je da bude sad najbolja zamjena Dzeke.Momak nije talent kao Dzeko ali moze od njega da bude novi Ibisevic.I ovo je super sta smo prije imali.Imamo Gojaka ali i on ne igra stalno.I sta dalje.Pjanic koji nikad nije dao nesto u reprezentaciji

Savez kao i budale oko saveza zovu podobne ljude a ne sposobne.Da smo mi imali zamjenu Dzekinu u Demirovicu.Mozda bi i isli dalje.Kad Dzeki ne ide.Neces zvati nekog iz Rizespora tipa Visca i Kasimpasa.Momak ima 50 kila i 1.70.Niti ima stas,niti ima sposobnost za nesto vise i jace


Da nema dijaspore realno ono sto bi mi imali je Kazakhstan 2.0.Nista.Borili bi se za 4 mjesto.Po meni moramo igrati za 1 mjesto jer ekipa koja ima Pjanica i Dzeku i koja ima talente u Hadzikadunicu i onom momku.Ne bi trebali da se boje neke Finske i Ukrajine.To je realnost
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 16 jan 2021 20:13

Puki je na razini Demirovica koji ima sansu da se razvija jer Finski fudbalki savez nije vodjen od nepismenih mafijasa.To je sramota


Sto se tice nase ekipe.Pa realno ako ne uzmemo Finsku 24 Marta.Nemamo sta da trazimo dalje.Ukrajina je favorit za 2 mjesto.Ako mi ne mozemo Fince da uzmemo.To je kraj


https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA ... FA_Group_D


Po meni imamo sad dobru buducnost



Hadzikadunic.Ahmethodzic.Imamo Prevljaka koji igra u Belgiji i koji ima sansu ako nastavi ovako.Da makar ode u osrednji klub Bundes Lige.Imamo onda jos Demirovica koji raste konstantno.Naravno nemamo megatalenta kao Dzeku ali ovaj momak zasuzuje da bude zamjena Dzeki



Jednostavno zvati ljude koji su tu.Koji imamo koristi i u formi.Ako budes zvao raznorazne Cipetice i ostale lijeve igrace.A ako ne budes zvao Demirovica.Onda znas i sam sta te ceka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 16 jan 2021 20:16

amkos je napisao/la: 08 dec 2020 21:55 Dosta teška grupa. Baraž bi bio uspjeh ovdje.
Ukrajina je zeznuta ekipa a Finska ima Pukija. :mrgreen:
Francuze da ne spominjem.

Kad skonta čovjek nekad smo protiv Francuza igrali k'o Brazil u po' Pariza a danas teško da im možemo parirati. :roll:
Bosna ima Dzeku i Pjanica ali oba su mentalni patuljci.Pjanic takodjer.Pa kad dodju crnci iz Francuske.Oni se zagube

Realno imamo Prevljaka koji igra u zivotnoj formi.Sve boljeg Demirovica.Imamo nekog ko zna da igra na krilu tipa Demirovic i igra u BUNDES LIGI.Ima 22 godine,dosta je visi i jaci od Pisce.Ali i dalje ce taj Savez zvati nekog Piscu od 1.70 cm i 55 kila iz neke Turske Saban lige od momka koji dobija sansu u osrednjom klubu Bundes Lige

Nas savez ce zvati neke budale koji nemaju ni kluba ili po nacionalnom kljucu.Dok Prevljak i Demirovic koji rasturaju nece ni dobiti pozive.I sta ocekivati od raznoraznih Pukija.Da se sramotimo protiv jedne Finske.Fuj sta vam je
:lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Ostrozac
Član
Postovi: 51
Pridružen/a: 09 jan 2021 15:35

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Ostrozac » 21 jan 2021 19:34

Dobili smo novog selektora.
Bio je red na pravoslavnim,i izabrali su. :popkorn:
Sad nas zanima samo,koga ce se zvati.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Bosman » 22 jan 2021 03:07

Ostrozac je napisao/la: 21 jan 2021 19:34 Dobili smo novog selektora.
Bio je red na pravoslavnim,i izabrali su. :popkorn:
Sad nas zanima samo,koga ce se zvati.
Ivaylo Petev

odmah cemo vidit na prvom spisku je li ozbiljan selektor ili menadzerski selektor...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Svjetsko prvenstvo 2022 godine kvalifikacije

Post Postao/la Jack » 24 jan 2021 03:57

Demirovic jos jedan gol i to Bundes Liga.Ali nek se propali Pisca zove iz Turske lige koji moze da sanja ligu petice.A Demirovica ko sisa.Komedija je ovo.Realno uz Ahmethodzica,Demirovica pa i Prevljaka u kakvoj su formi.Imali bi sanse da uzmemo i Francuze

Ali trener ce zvati neke propalitete iz Turske lige,lijeve igrace koje niko nije cuo.Dok ljudi koji igraju u najboljim klubovima ili ligama svijeta.Oni nece ni vidjeti poziva

Samo kad bi ta tri igraca igrala imali bi daleko bolji protok igre.A gdje je ostatak.Meni je veci kriminal Pisca aka Vrsajevic 2.0.Igra i dalje.Odron od igraca i totalni vezaros koji nikad nece vidjeti bolje lige od Turske.To govori o njegovoj kvaliteti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite