☑ Pravila foruma i savjeti

SDP

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41224
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: SDP

Post Postao/la Jack » 25 jul 2021 16:02

Imas li ti neki dokaz.Ako nemas ovo ce biti brisanje jer sijela ne prolaze danas u 21 stoljecu.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
apilk5
Član
Postovi: 293
Pridružen/a: 07 nov 2020 21:16

Re: SDP

Post Postao/la apilk5 » 25 jul 2021 19:34

https://faktor.ba/vijest/pljuste-optuzb ... jak/132748
Pljušte optužbe: Ko je naredio uklanjanje spomen-transportera iz maglajskog naselja Ulišnjak?

Burno je ovih dana u Maglaju, nakon što su općinske vlasti naložile uklanjanje vojnog transportera iz naselja Ulišnjak, a kojeg su tokom agresije pripadnici Armije RBiH preoteli od srpske vojske.

Transporter je postavljen kao spomenik u čast hrabrim pripadnicima Armije koji su ga uništili, ali je sada uklonjen.

Ranije su uklanjanje tražili Srbi koji žive u ovom naselju, navodeći da se radi o "provociranju povratnika", a u sve se uključila međunarodna zajednica, koja je tražila da se spomenik izmjesti na neku drugu lokaciju.

Iz SDA su osudili uklanjanje spomenika i za to optužili općinskog načelnika koji dolazi iz SDP-a.

- Ovim činom degradirana je naša borba za slobodnu i demokratsku Bosni i Hercegovinu, domovinu svih naroda. Naše patriote su u časnoj borbi i braneći svoj kućni prag uništile navedeni transporter, dakle nikoga mi nismo napadali i niko ne treba da nas krivi za uništavanje transportera. Jako dobro znamo kome je transporter smetao i koga je podsjećao na zlodjela koja je činio i gdje je spriječen da ih čini dalje. Takvi su i napisali navedeno pismo, i to su svjesno čekali više od dvadeset godina kada će doći vlast podobna za ostvarivanje njihovih planova. Ovaj čin za SDA Maglaj, nije završena stvar, naprotiv ovo je tek početak naše slijedeće borbe koju će voditi naši vijećnici u OV Maglaj - saopćili su iz te stranke.

Ubrzo je stigao odgovor predstavnika SDP-a, koji su objavili pismo koje je na adrese nekoliko međunarodnih organizacija poslao bivši povjerenik MZ Ulišnjak, član IO SDA Maglaj i kandidat ove stranke za Općinsko vijeće na proteklim izborima. U tom pismu on upoznaje zvaničnike međunarodnih organizacija o novoj lokaciji za transporter.

- Bećirović u tom pismu upoznaje zvaničnike međunarodnih organizacija o novoj lokaciji i već tada 15.06.2021. rukovodstvo maglajske SDA ZNA da će transporter biti uklonjen?! Pitamo vas, čijim novcem je danas uklonjen transporter i ko je dao nalog? Ubrzo ćemo javnosti prikazati i ostale dokumente, a do tada se valjajte u sopstvenim lažima - naveli su iz SDP-a u saopćenju.

Potom se oglasio i načelnik Maglaja Mirsad Mahmutagić.

- Poštovani sugrađani, hvala vam na porukama koje primam, ali i vašoj zabrinutosti. Tu sam s vama kao i dosad i tu ćemo i dalje biti zajedno. Pomalo pratim sve laži i bljuvotine vezano za izmještanje transportera. Pojavili se miševi, osjetili da bi mogli profitirati. Žao mi ih je brzo će nazad u mišje rupe. Neka još malo se raspišu, više će se sramotiti ako obraza imaju i oni koji se zaklinju, a obmanjuju javnost. Vidim javio se i Općinski odbor SDA Maglaj da priča o patriotizmu. Pa vi ste sve, pa i ovo prodali. To će Maglajlije imati priliku vidjeti za koji dan. Pored toga, mudro pišete da nije gotova priča oko transportera. Hoćete da kažete bit će na drugoj lokaciji i vi se izborili za to?! Nije niko lud da vama u to povjeruje. Ćutio sam čuvajući dignitet Vlade ZDK, ma šta ja mislio o njoj. Sve će se obrnuti, vi trgovci i miševi ćete se stidjeti, valjda - naveo je on.

Na to je uzvratio SDA vijećnik u OV Maglaj Jasmin Begić, koji je kazao da se načelniku "pričinjavaju neki miševi".

- Pokretač inicijative je Boro Jevtić, inače SDP-ov kandidat koji je predložen, i oni ga izglasali na OV za povjerenika MZ Bočinja. Boro Jevtić, koji vjerovatno ne zna nabrojati godišnja doba, a da zna napisati onakvo pismo i još nabrojati i poslati svim onim institucijama, djeluje nestvarno. Dobro se zna ko je napisao mu to pismo, i iz čije "kuhinje" dolazi, a znaju to i građani Maglaja - naveo je Begić, dodavši da građani očekuju ostavku načelnika Mahumtagića.

Reagirali su i iz Medžlisa IZ Maglaj zbog, kako su naveli, uvođenja teških mašina u mezarje.

- Javno pitamo "izvršioce radova" ko im je dao nalog i dopuštenje da mogu uvesti teške mašine u vakufsko zemljište (mezarje) s ciljem uklanjanja uništenog transportera koji na tom mjestu "opominje" od okončanja agresije, bez ikakve saglasnosti i prethodnog obavještenja vlasnika zemljišta - Medžlisa IZ Maglaj? Ko će im platiti za "obavljeni posao"? Javiti se mogu i nalogodavci... - naveli su na svom Facebook profilu.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: SDP

Post Postao/la Zmaj » 15 mar 2022 14:48

Dervo Sejdić novi član Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine

U prostorijama Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine Dervo Sejdić je potpisivanjem pristupnice zvanično postao novi član SDP BiH.

Dervo Sejdić je jedan od najpoznatijih boraca za prava manjina u Bosni i Hercegovini, te je višegodišnji predsjednik Saveza Roma u BiH.

Poznat je i po tome što je 2009. godine uputio apelaciju Sudu za ljudska prava u Strazburu, u kojoj su se žalio na nemogućnost da se pripadnici manjina u Bosni i Hercegovini kandiduju za članove Predsjedništva BiH.

"Zbog mog angažmana u borbi za prava manjina u BiH, nisam imao priliku da se politički aktiviram do sada. Zato je članstvo u SDP BiH samo logičan nastavak mog aktivizma, čime ću se lakše boriti za prava manjina u Bosni i Hercegovini", naveo je Sejdić.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDP

Post Postao/la Abidaga » 01 jun 2022 00:50

30. maj. 2022
Suad Kurtćehajić napustio SBiH i pristupio SDP-u :joojj:
https://ba.n1info.com/vijesti/suad-kurt ... pio-sdp-u/
“Iskreno ja sam na Umri naučio klanjati i tamo mi je bilo lijepo. Poslije Umre sam klanjao još nekoliko puta u džamija i kući i nije isti doživljaj tako da sam polako odustajao... A drugi problem je što ja u transcedentalnoj meditaciji ponekad toliko duboko ulazim u sebe možda i jače nego kad sam bio na Umri tako da sam uvijek u procesu duhovnog rasta”, odgovorio je mrtav-hladan Kurtćehajić.
https://stav.ba/vijest/kurtcehajic-na-u ... tajao/9326

Steta sto nije izabrao DF (kaze da jos nije oprostio Komsicu prodaju Sutorine za brzi ulazak CG u Nato). Ipak veliki plus za SDP :respekt:


Avatar
Herceg
Član
Postovi: 48
Pridružen/a: 13 mar 2019 22:47
Lokacija: Titan

Re: SDP

Post Postao/la Herceg » 09 jun 2022 15:55

Abidaga je napisao/la: 01 jun 2022 00:50 30. maj. 2022
Suad Kurtćehajić napustio SBiH i pristupio SDP-u :joojj:
https://ba.n1info.com/vijesti/suad-kurt ... pio-sdp-u/
“Iskreno ja sam na Umri naučio klanjati i tamo mi je bilo lijepo. Poslije Umre sam klanjao još nekoliko puta u džamija i kući i nije isti doživljaj tako da sam polako odustajao... A drugi problem je što ja u transcedentalnoj meditaciji ponekad toliko duboko ulazim u sebe možda i jače nego kad sam bio na Umri tako da sam uvijek u procesu duhovnog rasta”, odgovorio je mrtav-hladan Kurtćehajić.
https://stav.ba/vijest/kurtcehajic-na-u ... tajao/9326

Steta sto nije izabrao DF (kaze da jos nije oprostio Komsicu prodaju Sutorine za brzi ulazak CG u Nato). Ipak veliki plus za SDP :respekt:


Ja cijenim Kurtcehajica, neznam sto bi ga blatijo? Ovo nek se dogovori sa bogom to je njegova stvar nije nasa. A kao strucnjak i Akademik sto ipak ima neke inicijative nebi ga odpiso. Sto je otiso u SDP? Pa sta, kod bas su stranke isto ko obrok, neko samo pitu, a neko mijenja...

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDP

Post Postao/la Abidaga » 09 jun 2022 20:10

Herceg je napisao/la: 09 jun 2022 15:55 Sto je otiso u SDP? Pa sta, kod bas su stranke isto ko obrok, neko samo pitu, a neko mijenja...
To i jeste problem. On kao profesor bi trebao imati neki minimum sopstvenog ideoloskog ubjedjenja i politicke orijentacije da mu liberalizam SBiH i socialdemokratija ne znace toliko malo da ih se moze odreci preko noci. Ljudi bez ideologije (Abdic, Radoncic, Galijasevic) su potkupljivi i zato opasni za Bosnu.

Avatar
Herceg
Član
Postovi: 48
Pridružen/a: 13 mar 2019 22:47
Lokacija: Titan

Re: SDP

Post Postao/la Herceg » 10 jun 2022 11:43

Abidaga je napisao/la: 09 jun 2022 20:10
Herceg je napisao/la: 09 jun 2022 15:55 Sto je otiso u SDP? Pa sta, kod bas su stranke isto ko obrok, neko samo pitu, a neko mijenja...
To i jeste problem. On kao profesor bi trebao imati neki minimum sopstvenog ideoloskog ubjedjenja i politicke orijentacije da mu liberalizam SBiH i socialdemokratija ne znace toliko malo da ih se moze odreci preko noci. Ljudi bez ideologije (Abdic, Radoncic, Galijasevic) su potkupljivi i zato opasni za Bosnu.
Razumijem tvoj stav, ali opet moram reci, upucej sam u rad Kurtcehajica i nisam jos vidio da je radio protiv nase drzave ili stavio se na uslugu, kao Galijasevic ili da je truho kao Abdic... A na drugo stranu vidimo nastupe i radove u okviru ngo-a u kojima on predstavlja ozbiljne tematike, ja to gledam kao struju, njegova je na pravoj strani za mene, mozda sutra nece biti...

Avatar
Herceg
Član
Postovi: 48
Pridružen/a: 13 mar 2019 22:47
Lokacija: Titan

Re: SDP

Post Postao/la Herceg » 10 jun 2022 11:46

Pitam se jedno, Vojin Mijatovic?

Dali je igrac protiv drzave ili za drzavu?

Onaj Cetnik Vukanovic iz Hercegovine veli da je Dodikov igrac, ali meni se cini da je njegova prica ozbiljna pa i otvoreno kritizira SDP i sve nedostatke stranke.

Meni se svidja kod njega jedna stvar, a to je da poziva da mi moramo sami biti odgovorni, odpisat zapad ameriku rusiju tursku vec jednostavno sami definisat sta nam je politika ja to nisam cuo bas cesto od Sarajevskih Stranka.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: SDP

Post Postao/la Limas100 » 10 jun 2022 15:05

Herceg je napisao/la: 10 jun 2022 11:46 Pitam se jedno, Vojin Mijatovic?

Dali je igrac protiv drzave ili za drzavu?

Onaj Cetnik Vukanovic iz Hercegovine veli da je Dodikov igrac, ali meni se cini da je njegova prica ozbiljna pa i otvoreno kritizira SDP i sve nedostatke stranke.

Meni se svidja kod njega jedna stvar, a to je da poziva da mi moramo sami biti odgovorni, odpisat zapad ameriku rusiju tursku vec jednostavno sami definisat sta nam je politika ja to nisam cuo bas cesto od Sarajevskih Stranka.
Meni smeta sto gura pricu o nekim Bosancima.
Kad je bio na jednom skupu rekao je da smo se trebali popisati kao Bosanci na popisu 2013. A to bi jedino Bosnjaci uradili i niko vise odprilike, i to na svojoj steti zato sto bi odbacili svu svoju historiju. I na kraju krajeva to sto on hoce da svi budemo jedan narod je i bila istina kad su oni se izjasnjavali kao Bosnjaci.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDP

Post Postao/la Abidaga » 10 jun 2022 21:03

Herceg je napisao/la: 10 jun 2022 11:43
Abidaga je napisao/la: 09 jun 2022 20:10
Herceg je napisao/la: 09 jun 2022 15:55 Sto je otiso u SDP? Pa sta, kod bas su stranke isto ko obrok, neko samo pitu, a neko mijenja...
To i jeste problem. On kao profesor bi trebao imati neki minimum sopstvenog ideoloskog ubjedjenja i politicke orijentacije da mu liberalizam SBiH i socialdemokratija ne znace toliko malo da ih se moze odreci preko noci. Ljudi bez ideologije (Abdic, Radoncic, Galijasevic) su potkupljivi i zato opasni za Bosnu.
Razumijem tvoj stav, ali opet moram reci, upucej sam u rad Kurtcehajica i nisam jos vidio da je radio protiv nase drzave ili stavio se na uslugu, kao Galijasevic ili da je truho kao Abdic... A na drugo stranu vidimo nastupe i radove u okviru ngo-a u kojima on predstavlja ozbiljne tematike, ja to gledam kao struju, njegova je na pravoj strani za mene, mozda sutra nece biti...
U pravu si. Njemu je stranacka pripadnost prvenstveno sredstvo da postigne cilj i mozda je jednostavno procjenio da SBiH propada. Ipak mislim da su njegovi stavovi o gradjanskoj drzavi blizi DF nego SDP.
Herceg je napisao/la: 10 jun 2022 11:46 Pitam se jedno, Vojin Mijatovic?

Dali je igrac protiv drzave ili za drzavu?

Onaj Cetnik Vukanovic iz Hercegovine veli da je Dodikov igrac, ali meni se cini da je njegova prica ozbiljna pa i otvoreno kritizira SDP i sve nedostatke stranke.

Meni se svidja kod njega jedna stvar, a to je da poziva da mi moramo sami biti odgovorni, odpisat zapad ameriku rusiju tursku vec jednostavno sami definisat sta nam je politika ja to nisam cuo bas cesto od Sarajevskih Stranka.
Da je protiv drzave ne bi izabrao SDP ali kao Srbin iz Banja Luke ne moze priznati da savez sa Turskom i Amerikom protiv Rusije realno nema alternativu. Nama je svakako potreban jedan probosanski Srbin iz RS u Predsjednistvu BiH i dok se ne pojavi neko bolji od Mijatovica nasa patriotska duznost je da ga podrzavamo.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDP

Post Postao/la Abidaga » 26 jun 2022 11:07

Ni mjesec nije izdržo: Kurtćehajić napustio SDP :mrgreen:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDP

Post Postao/la Abidaga » 30 jun 2023 23:14

Zukan Helez: Dodik nam je na bajramskom sijelu u Konjicu opsovao genocid u Srebrenici a Nermin Niksic me je nakon toga natjerao da se Dodiku izvinem! Konakovic, Ademovic i Forto nisu bili za to da Dodika svi zajedno zakoljemo ?!

atif
Član
Postovi: 6261
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: SDP

Post Postao/la atif » 01 jul 2023 10:26


Odgovorite