☑ Pravila foruma i savjeti

Zenica - izgradnja i ekonomija

Moderator/ica: abu seid

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la amkos » 10 jun 2013 00:23

Dobar potez, da ne idu svi u Sarajevo. Bolje im je bit hadžija u Tešnju, nego rob u Sarajevu.

Al malo smo otišli off..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

marli
Član
Postovi: 847
Pridružen/a: 25 okt 2012 22:58

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la marli » 13 jun 2013 22:07

http://www.mizzenica.ba/

Pozivom na broj 090 292 015 donirate 3 km za izgradnju kompleksa sultan ahmedove džamije.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la amkos » 13 jun 2013 22:37

Hvala marli. Bio sam u Zenici kad je bila tekma s Grčkom i vidio sam da stoji onako sve , završena AB konstrukcija. Ima još dosta posla, prozori , vrata, fasada itd..

Zato zovite.... :mrgreen: :zastava:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la noel malcolm » 13 jun 2013 23:34

marli je napisao/la:http://www.mizzenica.ba/

Pozivom na broj 090 292 015 donirate 3 km za izgradnju kompleksa sultan ahmedove džamije.
ok
:gut:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 28 jun 2013 08:59

Imam zanimljivu informaciju u vezi parcele na kojoj ce se nalaziti IPF. Na dubini od nekih 150-200 metara su pronasli izvore termalne vode i vec su vrsili probna busenja. Ne znam da li je neko od forumasa bio na svecanosti ili prolazio pored lokacije-mozda ste primjetili ogromnu kolicinu vode u okolici...
Namjera je da se taj termalni izvor iskoristi za zagrijavanje IPF-a...

http://imageshack.us/photo/my-images/4/wx6t.jpg/

http://img832.imageshack.us/img832/5954/3ea1.jpg

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 16 jul 2013 10:06

http://www.ekapija.com/website/bih/page ... u-u-Zenici


Ovdje mozete da vidite 3D prikaz buduce TE Zenica

http://www.youtube.com/watch?v=7wUf_DWMvZs

Kineska firma ce da izgradi ovu TE sa svojom internacionalnom radnom snagom uz min. zaposljavanje nase, dosta materijala gradjevinskog (cement, cijevi, zelj armature i sl) ce kupiti od BH proizvodjaca, za gradnju ce im platit njemacka firma STIEG koja ce poslije toga da koristi TE na 15 god tako ce vratit pare koje su ulozili u izgradnju i zaraditi dodatno, poslije 15 god TE ce biti predata Zenici, time bi Zenica trebala da rijesi problem grijanja i napajanja grijanjem grada,TE ce biti na plin a ne na cumur ili ugalj tako da ce zagadjenje biti min. (dakle nije ovo kopija TE Kakanj vec nesto mnogo modernije) Grad ce dobit nova radna mjetsa, jos jednu jaku firmu koja ce placat porez i doprinosit budjetu grada , kantona , entiteta i drzave tako da bi se u sustini svi trebali radovat.A najvise mi Zenicani inace investicij je u iznosu od 250 mil eura imate detaljnu temu KTG Zenica na skyscrapercity.com

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 04 aug 2013 22:20

http://www.zenicablog.com/media/k2/item ... 9a4_XL.jpg

Kako bi Tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona imalo bolje uvjete za rad, iduće godine počet će gradnja zgrade ove institucije. Izgradnja će biti finansirana iz evropskih pretpristupnih fondova u iznosu od tri miliona i dvije stotine hiljada maraka.

Vesna Kaknjo, glavna tužiteljica u Tužilaštvu Zeničko-dobojskog kantona (ZDK), kazala je da će nova zgrada biti funkcionalnija i omogućit će “normalne uvjete za rad i kadrovsko popunjavanje”. Kaknjo je pojasnila da su kroz projekat OSCE-a ove godine zaposlili dva stručna saradnika za rad na predmetima ratnih zločina, a kako bi ih smjestili, morali su isprazniti prostorije daktilobiroa. U Tužilaštvu ZDK-a na predmetima ratnih zločina trenutno rade tri tužioca i dva stručna saradnika. Tužiteljica Kaknjo je rekla kako smatra da oni ostvaruju dobre rezultate, istaknuvši da je trenutno u fazi istrage 20 predmeta, kojima je obuhvaćeno 78 osoba, dok su u fazi prijave 34 predmeta, protiv 122 osobe.

- Tokom ove godine podigli smo četiri optužnice protiv pet osoba - dodala je Kaknjo. Prema njenim riječima, u malim kancelarijama rade po dva tužioca, stručni saradnik, daktilograf itd.


Inace za sve kloji ne prave skyscrapercity.com - posebno temu oko Zenice, bitno je istaci da se radovi na GGM nastavljju i odvijaju dobrom brzinom uprkos ljetnoj zegi , takodjer radovi na izgradnji IPF u Radakovu su u punom jeku i vidljivi su vec temelji buduce zgrade fakulteta dok samo 200m dalje medju zgradama radakova su vec nikli temelji buduce zgrade internata kojeg finansira udruzenje Bosnjaka u Turskoj ..takodjer unutar mitala i kompleksa zeljezare rade na raznim sitnim i vecim rekonstrukcijama na koksari slike necu da objavljujem vec imaju na temi Zenica www.skyscrapercity.com

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la ABen » 05 aug 2013 08:17

Postavi slike ako nije tesko.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 05 aug 2013 10:43

ABen je napisao/la:Postavi slike ako nije tesko.
ma,nije mi tesko postavit slike ali rekoh da ne zauzimam prostor na forumu ovdje kad ima tona slika na skyscraper-u posebno u podforumu BiH Centar

tako da radije ne bih ima mnogo slika tu vec, ali cu postavit sliku idejnog rjesenja za izgradnju zgrade tižilaštva ZDK

slika

slika

slika

Dakle plan je obnoviti i modernizirati postojeću zgradu tužilaštva te na prostoru parkinga iza već postojeće zgrade napraviti novu zatim obadvi zgrade ujedinit staklenom polusferom , dakle nova zgrada će biti odmah preko puta zgrade BNP na trgu Republike BiH nasuprot zgradi IK banke i preko puta srednje muzičke škole,koncept je moderan i odlićno će se uklopiti u susjedne objekte jedino ostaje nada da će se po završetku ovog projekta uraditi i rekonstrukcija trga republike BiH

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 17 aug 2013 13:05

http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... &Itemid=15

Bosnjacko selo Halilbey nadomak Izmira danas je svecano u Zenici pobratilo se sa MZ Gradisce u Zenici preporucujem da pogledate prilog prilicno zanimljivo

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la noel malcolm » 21 aug 2013 18:03

Dezidijat je napisao/la:http://www.rtvze.ba/index.php?option=co ... &Itemid=15

Bosnjacko selo Halilbey nadomak Izmira danas je svecano u Zenici pobratilo se sa MZ Gradisce u Zenici preporucujem da pogledate prilog prilicno zanimljivo
Dezidijat, imaš li podatke koliko je ove godine u prvom roku upisano brucoša

na Univerzitet u Zenici?
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Bosni » 23 aug 2013 04:31

wXvSEPMF2jQ

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 01 sep 2013 11:41

subota, 31 Avgust 2013 21:46
Galerija:Crkvice, Crkvičko brdo
veličina slova Printaj E-pošta

Pred svečano otvaranje FIFA/UEFA centra na Crkvičkom brdu, te u njegovoj neposrednoj blizini zabilježili smo lijepo uređene zone, pa sa posjetiocima Zenicabloga želimo podijeliti i pohvaliti sve one koji čine da grad bude ljepši (od sugrađana do institucija koje se bave uređenjem grada), piše nam Nermin H..



Prelijepo uređena nova kružna raskrsnica u zeničkom naselju Crkvice, okolina Osnovne škole Mak Dizdar, ali i novo "Zmajevo gnijezdo" samo su neke od zabilježenih lijepo uređenih zona. Također u galeriji pogledajte i fotos raskrsnice prije rekonstrukcije iz perioda kada je ona bila sa semaforima (02.05.2009). Pozdravljaju vas Nermin H. i Zenicablog.

http://www.zenica.tv/index.php/foto-gal ... vicko-brdo

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Drina » 14 sep 2013 20:26

Pretprosle sedmice sam bio u Zenici u onom shoping centru. Prvi put. Dobro je izgraden. Kupio sam gomilu stvari tamo. Malo sam predahnuo u ovom kaficu/restoranu na spratu odakle se vidi ovaj pomocni teren.

Dezidijat. Kako se zove ovaj ugostiteljski objekat? Gore na spratu.(slikao sam iz ugostiteljskog objekta)



slika
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 15 sep 2013 19:04

Drina je napisao/la:Pretprosle sedmice sam bio u Zenici u onom shoping centru. Prvi put. Dobro je izgraden. Kupio sam gomilu stvari tamo. Malo sam predahnuo u ovom kaficu/restoranu na spratu odakle se vidi ovaj pomocni teren.

Dezidijat. Kako se zove ovaj ugostiteljski objekat? Gore na spratu.(slikao sam iz ugostiteljskog objekta)



slika
iskreno znam dje si bio al ne mogu da se sjetim imena ovog kafica mada sam nekoliko puta tu sjedio,meni se taj trgovacki centar ne svidja nekako je slabo iskoristen ima previse slobodnog prostora koji nije adekvatno iskoristen smatram da su napravili gresku sto nisu iznad trgovackog centra izgradili soliter sa 100tinjak stanova mada arena je odlicna

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Drina » 15 sep 2013 20:19

Uvjek moze bolje no meni je dobro uradeno. Cisto je a nisam primjetio praznih poslovnih prostora. Mozda bude perioda kad se neki zatvore pa dok dodu novi. To je standardno. Pitam za ovaj kafic/restoran jer je osoblje bilo jako usluzno, bar ova djevojka sto je nas posluzila. A i postena je posto je odmah rekla kolegicama za baksis. Nisam siguran da bi svi uradili kao ona.

Hrana je bila prosjek, pa cak i losa ako cemo iskreno ali usluga je dobra.

Meni je jako bitno da je cisto. To na prvom mjestu. Bio sam ja svukuda po trznim centrima u EU i nije nista bolja. Cak suprotno.Imas puno starih trznih centara koje je pregazilo vrijeme.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 19 okt 2013 21:44

Odlican projekat rezultat saradnje Zenice- Tesnja- Sarajeva (VELIKI PROJEKAT)

wu-2GpOK6KQ

Otvorenje toplane na biomasu u Nemili

i_7xdNj2h04

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la noel malcolm » 19 okt 2013 22:11

[quote="Dezidijat"]Odlican projekat rezultat saradnje Zenice- Tesnja- Sarajeva (VELIKI PROJEKAT)

wu-2GpOK6KQ

Ovo varenje jeste napredak,

prvenstveno iz razloga što je prijašnje ručno varenje bilo nepouzdano i mnogo puta su se

filteri morali bušiti pa iz motora vaditi kliještima ili nekim drugim primitivnim načinima,

jer su ovi poklopci odvrtača pucali pod pritiskom odvrtača.

Još jedan u nizu odličnih poslovnih poteza MANN & HUMMELA, tešanjskog giganta.

:gut: :gut: :gut:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la ABen » 15 nov 2013 13:07

Pušten u rad 12 miliona KM vrijedan filter za visoku peć
T. C. 15/11/2013 12:53:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/17855 ... u-pec.html

ZANICA - ArcelorMittal Zenica danas je obilježio važan događaj u okviru svog kontinuiranog programa zaštite okoliša - početak rada značajnog, novog sistema filtera u okviru pogona visoka peć. Ovim projektom, kako je istaknuto na prigodnoj svečanosti, sve emisije koje dolaze iz visoke peći bit će u okviru zakonskih predviđenih normi.

Novi sistem za otprašivanje livne platforme visoke peći pustili su u rad presijecanjem vrpce premijer Federacije BiH Nermin Nikšić, generalni direktor ArcelorMittala za Evropu Augustine Kochuparampil, generalni direktor za ArcelorMittal jedinice istočne Evrope Bertrand Jacqier i načelnik Općine Zenice Husejin Smajlović.

Premijer Nikšić uputio je čestitke rukovodstvu ove kompanije za realizaciju ovog
projekta.

- Zadovoljstvo mi je vidjeti da se realizira ono što smo dogovarali s rukovodstvom kompanije i lokalnom zajednicom i sindikatom a to je da se očuvaju radna mjesta i realiziraju ovakvi projekti.

Generalni direktor kompanije ArcelorMittal Zenica Mukund Kulkami je kazao da su ponosni danas što zvanično puštaju u rad ovaj veliki okolišni projekt koji predstavlja važnu prekretnicu na njihovom putu ka smanjenju utjecaja na okoliš u Zenici. Istakao je da je ovo bio kompleksan i zahtjevan projekt u smislu vremena tehničkih izazova i investicija. Montaža filtera, opreme vrhunskog kvaliteta po njegovim riječima rađena je tokom proizvodnog procesa što je predstavljalo veoma težak zadatak.

- Već radimo na realizaciji drugih projekata kojima ćemo nastaviti da radimo na poboljšanju našeg utjecaja na okoliš i ostajemo posvećeni realizaciji tih projekata - rekao je Kulkami.

Generalni direktor ArcelorMittala za Evropu Augustine Kochuparampil je kazao da je ovaj projekt bio dio njihove kontinuirane inicijative da proizvode čelik na način koji je u skladu s okolišnim standardima te da će prednost ovog projekta osjetiti svi stanovnici Zenice.

Načelnik Općine Zenica Husejin Smajlović kazao je da ovaj projekt predstavlja dio aktivnosti potrebnih da se osigura kvalitetan zrak u Zenici te da ukazuje na opredjeljenje ArcelorMittala da realizira složene ekološke projekte.

- Svjesni smo da je to složen i zahtjevan projekt i očekujemo od federalnih, kantonalnih, općinskih vlasti, ArcelorMittala da svi zajedno daju doprinos da se te aktivnosti ubrzaju - rekao je Smajlović.

Projekt “Sekundarno otprašivanje livne platforme visoke peći” u departmentu visoke peći predstavlja jedan od najvećih okolišnih projekata koji implementira ArcelorMittal.

Zenica je dio dugoročnog okolišnog programa u koji se kontinuirano investira od realizacije Feniks projekta- ponovnog pokretanja integralne proizvodnje u 2008. godini.

Ovaj projekt je vrijedan oko 12 miliona maraka i značajno će utjecati na smanjenje emisija iz pogona visoke peći te stvoriti bolje uvjete za rad za oko 160 radnika koji obavljaju poslove u ovom pogonu i za šire područje Zenice. Implementacija projekta počela je potpisivanjem ugovora 15. decembra 2011., a građevinski radovi su počeli 1. oktobra 2012. godine. Završni radovi finalizirani su tokom obavljanja godišnjeg remonta visoke peći krajem septembra 2013., nakon čega su izvršene i “tople” probe kompletnog sistema otprašivanja, odnosno filtera.

Sistem otprašivanja uključuje dizajn i instalaciju zrakovoda na mjestima gdje je prisutna najveća emisija štetnih čestica i cijeli sistem će biti automatiziran. Kako bi se ilustrirala veličina gabarita filterskih postrojenja, može se reći da je riječ o visini petospratnice, koja radi na principu odsisavanja dimnih plinova s dva radna kola, odnosno ventilatora, teških po šest tona. Slijedeći standarde okolinske dozvole za pogon visoke peći, cilj ovog projekta jest da reducira emisije čvrstih čestica i ostalih polutanata. Kao rezultat, s ugradnjom sistema za otprašivanje livne platforme visoke peći, osigurat će se otprašivanje više od 90 posto čvrstih čestica tokom livanja sirovog gvožđa i troske.

Nakon ugradnje filterskog postrojenja vidljive emisije crvene prašine s livne platforme će se u potpunosti eliminirati, a emisije na dimnjaku filterskog postrojenja će zadovoljiti granične vrijednosti emisija.

Sistem sekundarnog otprašivanja livne platforme visoke peći dizajnirala je i instalirala renomirana turska kompanija “CVS MAKINA INSAAT VeTIC, A.S. koristeći najmoderniju opremu u Evropi.

Svečanosti su prisustvovali federalna ministrica za okoliš i turizam Branka Đurić, kantonalni premijer ZDK-a Munib Husejnagić te predstavnici kantonalnih i lokalnih vlati.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Abidaga » 06 apr 2016 17:41

AL1GPfPzx9w#t=66

Odgovorite