☑ Pravila foruma i savjeti

Zenica - izgradnja i ekonomija

Moderator/ica: abu seid

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 03 feb 2013 20:32

zvanicno,maloprije je bio Hazbo Licina na rtvze kaze da nema govora o prodaji ljetovalista Duce u Omisu vec idu sa ciljem da nadju partnera za obnovu i izgradnju ljetovalista

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 05 feb 2013 21:52

u zaseoku Kelave u naselju Klopce,inace 90 posto stanovnistva tog zaseoka su hrvati s podrucja Livna dosli tu poslije drugog svj rata,danas je doslo do demostracija.Naime,opcina je dala dozvolu firmi Radic d.o.o da zapocne eksloapaciju kamenoloma u tom naselju,inace tuda prolazi i toplovod a na proljece starta i gradnja koridora Vc , sto definitivno znaci da ce taj strateski vazan mikro geo prostor uskoro postati veliko gradiliste i nikako mirno i udobno mjesto za zivot.Predstavnik zaseoka Slavko Kelava je optuzio vlasti da to namjerno cine da bi otjerali hrvate sa tog mjesta,s druge strane direktor firme radic d.o.o. inace Bosnjak nudi da u buducem kamenolomu zaposli 30tak ljudi..mada tesko jer u tom zaseoku nema mladjarije sve vecinom starci mada u ostatku Klopca koje je inace najvece naselje u Zenici ima dosta mladjarije Bosnjaka..

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 20 feb 2013 18:50

http://zenicablog.com/zenica/vijesti/it ... enici.html


Danas je u Zenici zamjenik premijera R.Turske inace obecao je donirati novac za lijecenje nase mlade sugradjanke Amile Halilic kojoj hitno treba operacija koja ce biti izvrsena u Turskoj. Moja licna zelja je da potpomogne i projekat izgradnje amfiteatra pored sahat kule u zenicko turskom parku :D inace ima projekat i fakat je odlican

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la noel malcolm » 02 mar 2013 18:45

U Žepču se nastavlja investicija u firmu Car Trim, koja radi auto presvlake,

nešto poput Preventa Visoko.

Sa sadašnjih 300 radnika broj zaposlenih bi iduće godine trebao porasti na 500 radnika.

Inače ova firma je nastala izdvajanjem iz firme Elchy Tex Žepče ,

čiji je vlasnik Midhat Karamehmedović, koji je i doveo njemce u Žepče i sada ih nagovorio

da prošire svoju proizvodnju.

Plate radnika su od 400 do 600 KM i redovne su a svi radnici su osigurani.

Čak se dešava i problem nedostatka radne snage, pa dosta radnika dolazi iz Zavidovića.

:mashallah: :mashallah: :mashallah:

Btw, radi se o proizvodnji koja je rađena u Rumuniji , koja se sada zbog povećanih europskih poreza

nakon ulaska Rumunije u EU kao i povećanja plata u tekstilnoj branši u toj zemlji seli kod nas.

http://regija.ba/contents/3770
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

marli
Član
Postovi: 847
Pridružen/a: 25 okt 2012 22:58

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la marli » 03 mar 2013 15:38

:mashallah:
Samo neka se radi, da se zadrže ljudi u zemlji, a naročito je bitno što je žepče. Izgleda da smo tamo u svakom smislu dobro organizovani.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 03 mar 2013 19:44

noel malcolm je napisao/la:U Žepču se nastavlja investicija u firmu Car Trim, koja radi auto presvlake,

nešto poput Preventa Visoko.

Sa sadašnjih 300 radnika broj zaposlenih bi iduće godine trebao porasti na 500 radnika.

Inače ova firma je nastala izdvajanjem iz firme Elchy Tex Žepče ,

čiji je vlasnik Midhat Karamehmedović, koji je i doveo njemce u Žepče i sada ih nagovorio

da prošire svoju proizvodnju.

Plate radnika su od 400 do 600 KM i redovne su a svi radnici su osigurani.

Čak se dešava i problem nedostatka radne snage, pa dosta radnika dolazi iz Zavidovića.

:mashallah: :mashallah: :mashallah:

Btw, radi se o proizvodnji koja je rađena u Rumuniji , koja se sada zbog povećanih europskih poreza

nakon ulaska Rumunije u EU kao i povećanja plata u tekstilnoj branši u toj zemlji seli kod nas.

http://regija.ba/contents/3770
Iskreno da kazem malo sam zbunjen sa informacijama koje cujem u vezi firme car trim iz Zepca, jedni govore da je firma trebala da starta za izgradnjom i radom jos prije 3 godine al nisu mogli dobiti urbanisticku saglasnot od Zovke odnosno nacelnika Zepca, druge informacije su da je direktor firme hrvat neki Kajic Andrej a nedavno slusam jednom momka iza Zepca zali se kako nema posla ovo ono, ja mu kazem pa jesil aplicirao za poso u firmi car trim cujem iz novina da im teba 500 radnika, taj mi momak veli;da je to hrv firma i samo hrvate zaposljavaju pa zato imaju i nedostatak radnika ...tako iskreno ne znam sta da kazem , volio bih kad bi da nam se javi neki Zepcak pa da nas malo detaljnije obavijesti o situaciji u tom gradicu, meni se nekako cini da su Bosnjaci tu vecina ali hrvati hadezeovci drze ekonomski prostor

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 03 mar 2013 21:36


Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la bilbo » 03 mar 2013 23:21

Dezidijat je napisao/la: .. taj mi momak veli;da je to hrv firma i samo hrvate zaposljavaju pa zato imaju i nedostatak radnika ...tako iskreno ne znam sta da kazem , volio bih kad bi da nam se javi neki Zepcak pa da nas malo detaljnije obavijesti o situaciji u tom gradicu, meni se nekako cini da su Bosnjaci tu vecina ali hrvati hadezeovci drze ekonomski prostor
Podigao mi se pritisak od ove informacije!
Zar smo toliko jadni da ne možemo ništa učiniti Hrvatima,a koji su sa svih strana okruženi našim teritorijem!?
Isti slučaj je i u Jajcu,nalaze se u enklavi a drže hidroelektrane,ferosilicij i ostalo.
Muka mi je od naših beskičmenjačkih vođa i stranaka,bezglavih i vječno poniznih prema svima.

P.S. Halalite na offtopicu

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 04 mar 2013 18:26

bilbo je napisao/la:
Dezidijat je napisao/la: .. taj mi momak veli;da je to hrv firma i samo hrvate zaposljavaju pa zato imaju i nedostatak radnika ...tako iskreno ne znam sta da kazem , volio bih kad bi da nam se javi neki Zepcak pa da nas malo detaljnije obavijesti o situaciji u tom gradicu, meni se nekako cini da su Bosnjaci tu vecina ali hrvati hadezeovci drze ekonomski prostor
Podigao mi se pritisak od ove informacije!
Zar smo toliko jadni da ne možemo ništa učiniti Hrvatima,a koji su sa svih strana okruženi našim teritorijem!?
Isti slučaj je i u Jajcu,nalaze se u enklavi a drže hidroelektrane,ferosilicij i ostalo.
Muka mi je od naših beskičmenjačkih vođa i stranaka,bezglavih i vječno poniznih prema svima.

P.S. Halalite na offtopicu
fakat te razumijem , cesto sam u Zepcu,osim malih radnjica, mesnica i frizerskih salona, majtora i zanatlija koji vecinom rade na crno nemas ni jednu jacu Bosnjacku firmu u tom gradicu.Sve firme iz Zepca koje drze Bosnjaci grade svoje pogone i sele prema Begovom Hanu,zeljeznom polju,Zenici i sl u ind zoni Zepca nemas ni jednu bosnjacku firmu

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 08 mar 2013 12:17

http://zenicablog.com/zenica/biznis/ite ... itutu.html

jedna pozitivna ekonomska vijest iz Zenice utice i na podrucje Zepca takodjer :zastava:

inace samo da napomene Ziraat Banka do ljeta otvara poslovnicu u BL osim toga pozivam sve Bosnjake koji su u istocnoj Bosni, Hercegovini ili drugim okupiranim dijelovima RBIH da prijave svoje poslovne ideje u turkish zirrat banku i uzmu beskamatni kredit za pokretanje posla na tim podrucjima , ima vec sada jako finih i uspjesnih poslovnih ideja i poduzetnika koji su vec dobili ili su u procesu dobivanja beskamatnog kredita da zapocnu svoje poslove i firme na podrucju cetniteta,

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 13 mar 2013 22:25

Jeste da je kap u moru ali je lijepa informacija za opcinu Vares, barem se krenulo naprijed sa mrtve tacke,

U sjedištu Zeničko-dobojskog kantona, ministar privrede, Đemil Ugarak, potpisao je danas ugovore o koncesijama sa dva privredna društva, Greenstone Maglaj i MM projekt Kreševo.
Preduzeće Greenstone ovim se obavezalo da će vrijeme istraživanja mineralnog resursa dijabaza na ležištu Donji Rakovac, Općina Maglaj trajati jednu godinu, a koncesija za eksploataciju dodijeljena mu je na period od 20 godina. Minimalna visina koncesione naknade za istraživanje i eksploataciju dijabaza iznosit će 0,85 KM po metru kubnom čvrste mase. Ovom prilikom direktorica Greenstone-a Azra Mujanović naglasila je da planiraju uposliti 50-tak novih radnika na poslovima istraživanja i eksploatacije.
Drugi koncesioni ugovor potpisan je danas sa privrednim društvom MM projekt Kreševo, koje je firma-kćerka australske kompanije Balamara. Ova kompanija dobila je koncesiju na 25 godina za eksploataciju olova, cinka i barita na ležištima Veovača i Rupice-Juraševac na području općine Vareš. Vrijeme istraživanja je pet godina prije početka eksploatacije. MM Projekt već je uplatio iznos od 175.205 KM kao jednokratnu koncesionu naknadu, a 70 odsto tih sredstava biće uplaćen općini Vareš.
Inače, minialna godišnja realizacija predmeta koncesije je 100.000 tona rovne rude, a koncesiona naknada je 1,50 KM. Naglašeno je da će u startu posao dobiti između 20 i 30 radnika, a kada se okonča period istraživanja, računa se da bi posao trebalo dobiti oko 100 radnika.
Ovom prilikom ministar privrede Đemil Ugarak izrazio je zadovoljstvo što su ne samo domaći već i strani investitori prepoznali vrijednost resursa na području Zeničko-dobojskog kantona, a danas potpisani koncesioni ugovori znače ne samo novi priliv sredstava u kantonalni i općinske budžete, već i otvaranje novih radnih mjesta, saopšteno je iz sjedišta ZDK. preneseno sa www.rtvze.ba

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 26 mar 2013 22:11

Dezidijat je napisao/la:Spoj orijenta i evropskih standarda gradnje: 18 miliona KM za novo zdanje IPF-a u Zenici


U Zenici bi ove godine trebala početi izgradnja nove zgrade Islamskog pedagoškog fakulteta koja će koštati ukupno 18 miliona maraka. Nakon što su obezbijeđeni lokacija, građevinska dozvola te dio sredstava potreban za početak radova, otvoren je međunarodni javni poziv za izbor izvođača radova.

Zuhdija Adilović, dekan ovog fakulteta, istakao je za eKapiju da je realizacija jedne od najvećih investicija na prostoru Zenice rezultat višegodišnjih napora da se nađe adekvatno prostorno rješenje za rad i razvoj IPF-a kojeg pohađa oko 800 studenata.

"Fakultet je trenutno smješten u jedan manji objekat koji smo uzeli od općine Zenica pod zakup. No, fakultet se vremenom razvio, osnovali smo dva nova odsjeka, pa je to bio razlog zašto smo odlučili da potražimo novo rješenje za smještaj fakulteta. Uspjeli smo dobiti lokaciju na vakufskom zemljištu u naselju Radakovo, gdje će se graditi objekat površine devet hiljada metara kvadratnih", navodi Adilović.



slika

slika
http://www.akos.ba/vakufska-direkcija-p ... -u-zenici/

Vakufska direkcija pomaže izgradnju nove zgrade IPF- u Zenici


U utorak 26. marta 2013. godine muftija zenički mr. Ejub ef. Dautović u svom Uredu u Zenici primio je direktora Vakufske direkcije hfz. mr. Senaida Zajimovića.

Sastanku u Uredu muftije prisustvovali su i dekan Islamskog pedagoškog fakulteta u Zenici prof. dr. Zuhdija Adilović i koordinator u Vakufskoj direkciji Asmir Neimarlija.

Povod posjete direktora Vakufske direkcije Muftijstvu zeničkom bio je potpisivanje sporazuma o realizaciji donatorskih sredstava za pomoć u izgradnji objekta Islamskog pedagoškog fakulteta u Zenici.

Sporazum su potpisali predsjednik Upravnog odbora IPF u Zenici muftija zenički mr. Ejub ef. Dautović, s jedne i direktor Vakufske direkcije hfz. mr. Senaid Zajimović, s druge strane.

(akos.ba/rijaset.ba)

govorio sam da nece odustat od ovog projekta i mislim da je sada izvjesno da ce gradnja zapoceti ove godine,

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la amkos » 27 mar 2013 00:31

A što se ne gradi dalje onaj kompleks sultan ahmedove džamije, baš sam u petak vidio da sve stoji..

I kako se zove ono mjesto na autoputu prema Zenici (lijevo kad se ide prema Zenici iz Sa) , gdje se gradi ona nova džamija ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la noel malcolm » 27 mar 2013 09:46

Dezidijat je napisao/la:
Dezidijat je napisao/la:Spoj orijenta i evropskih standarda gradnje: 18 miliona KM za novo zdanje IPF-a u Zenici


U Zenici bi ove godine trebala početi izgradnja nove zgrade Islamskog pedagoškog fakulteta koja će koštati ukupno 18 miliona maraka. Nakon što su obezbijeđeni lokacija, građevinska dozvola te dio sredstava potreban za početak radova, otvoren je međunarodni javni poziv za izbor izvođača radova.

Zuhdija Adilović, dekan ovog fakulteta, istakao je za eKapiju da je realizacija jedne od najvećih investicija na prostoru Zenice rezultat višegodišnjih napora da se nađe adekvatno prostorno rješenje za rad i razvoj IPF-a kojeg pohađa oko 800 studenata.

"Fakultet je trenutno smješten u jedan manji objekat koji smo uzeli od općine Zenica pod zakup. No, fakultet se vremenom razvio, osnovali smo dva nova odsjeka, pa je to bio razlog zašto smo odlučili da potražimo novo rješenje za smještaj fakulteta. Uspjeli smo dobiti lokaciju na vakufskom zemljištu u naselju Radakovo, gdje će se graditi objekat površine devet hiljada metara kvadratnih", navodi Adilović.



slika

slika
http://www.akos.ba/vakufska-direkcija-p ... -u-zenici/

Vakufska direkcija pomaže izgradnju nove zgrade IPF- u Zenici


U utorak 26. marta 2013. godine muftija zenički mr. Ejub ef. Dautović u svom Uredu u Zenici primio je direktora Vakufske direkcije hfz. mr. Senaida Zajimovića.

Sastanku u Uredu muftije prisustvovali su i dekan Islamskog pedagoškog fakulteta u Zenici prof. dr. Zuhdija Adilović i koordinator u Vakufskoj direkciji Asmir Neimarlija.

Povod posjete direktora Vakufske direkcije Muftijstvu zeničkom bio je potpisivanje sporazuma o realizaciji donatorskih sredstava za pomoć u izgradnji objekta Islamskog pedagoškog fakulteta u Zenici.

Sporazum su potpisali predsjednik Upravnog odbora IPF u Zenici muftija zenički mr. Ejub ef. Dautović, s jedne i direktor Vakufske direkcije hfz. mr. Senaid Zajimović, s druge strane.

(akos.ba/rijaset.ba)

govorio sam da nece odustat od ovog projekta i mislim da je sada izvjesno da ce gradnja zapoceti ove godine,
Amin, ali dabogda!
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 27 mar 2013 21:47

amkos je napisao/la:A što se ne gradi dalje onaj kompleks sultan ahmedove džamije, baš sam u petak vidio da sve stoji..

I kako se zove ono mjesto na autoputu prema Zenici (lijevo kad se ide prema Zenici iz Sa) , gdje se gradi ona nova džamija ?

Ne znam vjeruj mi svi se to pitamo,moje misljenje je da je razlog u nedostatku novcanih sredstava jer kompleks sultan Ahmedove dzamije se gradi putem donacija ali ova zgrada islamskog pedagoskog fakulteta je prioritet jer je skoal u pitanju,cilj je privuci dosta stranih studenata takodjer kojih vec ima u Ze trenutna zgrada je fakat premala da primi tolike studente.

Mjesto pored magistralnog puta o kojem govoris je Novo Radakovo, ova zgrada IPF sa slike ce se graditi na toj livadi pored nove dzamije,time ce ta nova dzamija postati dio kompleksa pedagoskog fakulteta.Prijatelj sam sa arhitektom koji je dizajnirao projekat IPF i definitivno ce se tu graditi za tu namjenu vec imaju pare .

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la amkos » 27 mar 2013 23:27

Onda mi je nejasno što se išlo u projekat sultan Ahmedove džamije ako je IPF prioritet. Trebalo je možda prvo početi IPF pa onda ovaj kompleks.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 28 mar 2013 07:52

amkos je napisao/la:Onda mi je nejasno što se išlo u projekat sultan Ahmedove džamije ako je IPF prioritet. Trebalo je možda prvo početi IPF pa onda ovaj kompleks.

pa to je dobro pitanje, ali Mi nismo narod poznat po logici.Ali opet kompleks sultan Ahmedove se poceo graditi 2008 godine tada jos nije bilo odluceno hocel se IPF prosirivat u Zenici ili ne.Mislim da je finalna odluka donesena tek 2012 godine.Idealno bi bilo da se obadva projekta izgrade usporedno ali vidjet cemo .

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 28 mar 2013 23:05

Vijećnici Općine Zenica danas su jednoglasno odobrili Ugovor o zajedničkom pothvatu, potpisan između Fondacije Turk-Bošnjak, kulturni centar i načelnika Zenice, Husejina Smajlovića, kojim se ovaj turski centar obavezao na finansiranje izgradnje zeničkog internata za djevojke i djevojčice slabog imovnog stanja s područja općine Zenica u Radakovu., objavila je rtvze U roku od 30 dana Općina će izdati urbanističku saglasnost za gradnju, za projekat ustupa zemljište u općinskom vlasništvu, a objektom koji će biti izgrađen na površini od hiljadu kvadratnih metara, upravljaće Fondacija, koja je u BiH do sada izgradila 13 internata.

- Važno je, kako donijeti kvalitetnu odluku, tako i donijeti je na vrijeme, - kazao je govoreći o budućem internatu načelnik Općine Zenica, Husejin Smajlović. - Meni su najdraži projekti koji nisu planirani, koji nam, takoreći, padnu s neba. Realizacijom ovog projekta sedamdesetoro djece ženskog pola u općini Zenica gubi izgovor da nije završilo školu zato što nije imalo prostor i uslove za to. Ja neću govoriti koliko izgradnja ovog objekta košta, ja sam insistirao da bude lijep i funkcionalan, a oni su mi rekli da će biti nivoa hotela sa četiri zvjezdice. Ja nisam siguran hoće li ovaj projekat donijeti korist Zenici od 100 miliona, 70 ili 50 miliona, ali u svakom slučaju donijeće neprocjenjivu vrijednost u finansijskom smislu, a s druge strane, otvoriće priliku djeci, čiji roditelji ne mogu da ih prate u njihovoj želji u sticanju nauke, - kazao je Smajlović pozivajući vijećnike da podrže Ugovor o zajedničkom pothvatu na izgradnji Edukativnog internata u naselju Radakovo. Smatra se da će internat vrlo brzo biti izgrađen i otvoren, možda već u septembru.

Dakle legle su pare, gradnja pocinje iduci mjesec a po svemu sudeci bit ce govoto do kraja 2013 godine :vojnik2:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Drina » 29 mar 2013 08:39

Ima li ikakvih novosti u vezi renoviranja/izgradnje autobuske stanice u Zenici? To bi trebao biti jedan od prioriteta.
Prije par godina sam prolazio pokraj one postojece i i sva je u raspadnom stanju
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Zenica- izgradnja

Post Postao/la Dezidijat » 30 mar 2013 00:01

Drina je napisao/la:Ima li ikakvih novosti u vezi renoviranja/izgradnje autobuske stanice u Zenici? To bi trebao biti jedan od prioriteta.
Prije par godina sam prolazio pokraj one postojece i i sva je u raspadnom stanju
Slazem se s tobom, i ne samo stanica vec i zeljeznicka takodjer,pa idealno arhitektonsko rjesenje postoji mozes ga vidjeti na skyscrapercity.com u temi Zenica , medjutim jos se valjda ceka da se zavrse zapoceti projekti.Firma Zenica bus je ponovo ozivjela digla se iz mrtvih to je kao pocetak.Osim toga renovirali su javne wc na stanici mada nije to nista od onoga sto se moze napravit.

Odgovorite