☑ Pravila foruma i savjeti

Koronavirus (COVID-19)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 16 jul 2020 05:11

Ja bih volio da bude vakcina do kraja ove godine nadam se da ce biti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bosnaprkosna » 19 jul 2020 22:31

Eh ovako da iznesem svoje vidjenje povodom korone.26.jula sam dobio temeraturu i kasalj.Otisao sam doktoru i uputili su me na testiranje i bio sam pozitivan.Temperaturu sam imao 3 dana i nije prelazila 38,0.Kasljao sam takodje tako 2/3 dana i poslije toga nista sve je prestalo.U izolaciji sam bio 15 dana.Sto se tice virusa ne mogu puno reci osim da je mene izgleda hvala Bogu zahvatio taj blazi oblik,ali svjedoci smo da ima slucajeva kod kojih je virus u dosta tezem obliku.Mogu samo reci da se opet izlazi na vidjelo nesposobnost nase administracije jer sam tek sad u petak dobio rijesenje za izolaciju ,a rijesenje za prestanak izolacije i mogucnost kretanja nema ni na vidiku ,policija me takodje obisla u cetvrtak kad je izolacija prosla to dovoljo sve govori.Tako da se po pravilu ne bih smio ni kretat iako je sve proslo ali eto .

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 20 jul 2020 02:29

Danas je 19 Juli pa ne znam kako si mogao da imas virus 26. Super bas mi je Drago da si imao lagane simptome
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bosnaprkosna » 20 jul 2020 23:57

Jack je napisao/la: 20 jul 2020 02:29 Danas je 19 Juli pa ne znam kako si mogao da imas virus 26. Super bas mi je Drago da si imao lagane simptome
pardon 26.juna greska u pisanju

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 21 jul 2020 11:52

Vidi se efekt Covid19.Mjesas mjesece,uskoro ces reci da je med secer i obratno

No,svaka ti cast.Nacuo sam da krvna grupa A najgore prolazi s tim virusom.Sad ne znam koja si krvna grupa ali eto
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bosnaprkosna » 21 jul 2020 23:09

Jack je napisao/la: 21 jul 2020 11:52 Vidi se efekt Covid19.Mjesas mjesece,uskoro ces reci da je med secer i obratno

No,svaka ti cast.Nacuo sam da krvna grupa A najgore prolazi s tim virusom.Sad ne znam koja si krvna grupa ali eto
Ne znam Jack sta si zelio ovim reci ali eto.Sto se tice krvne grupe nulta pozitivna sam.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la amkos » 25 jul 2020 13:48

bosnaprkosna je napisao/la: 19 jul 2020 22:31 Eh ovako da iznesem svoje vidjenje povodom korone.26.jula sam dobio temeraturu i kasalj.Otisao sam doktoru i uputili su me na testiranje i bio sam pozitivan.Temperaturu sam imao 3 dana i nije prelazila 38,0.Kasljao sam takodje tako 2/3 dana i poslije toga nista sve je prestalo.U izolaciji sam bio 15 dana.Sto se tice virusa ne mogu puno reci osim da je mene izgleda hvala Bogu zahvatio taj blazi oblik,ali svjedoci smo da ima slucajeva kod kojih je virus u dosta tezem obliku.Mogu samo reci da se opet izlazi na vidjelo nesposobnost nase administracije jer sam tek sad u petak dobio rijesenje za izolaciju ,a rijesenje za prestanak izolacije i mogucnost kretanja nema ni na vidiku ,policija me takodje obisla u cetvrtak kad je izolacija prosla to dovoljo sve govori.Tako da se po pravilu ne bih smio ni kretat iako je sve proslo ali eto .
Jesi li bio izgubio čulo okusa i mirisa ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 29 jul 2020 13:23

Ima ljudi koji nemaju nikakve simptome poput predsjednika Bjelorusije Lukasenka.
Neki nazalost i umiru od tog
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 29 jul 2020 13:32

Zvanicno 4.5 miliona ljudi u Americi ima Covid19.Nezvanicno prica se o izmedju 25-50 miliona Amerikanaca.Svaki dan zvanicno oko 60 000 dobije pozitivan nalaz na Coronavirus
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la bosnaprkosna » 03 aug 2020 00:02

amkos je napisao/la: 25 jul 2020 13:48
bosnaprkosna je napisao/la: 19 jul 2020 22:31 Eh ovako da iznesem svoje vidjenje povodom korone.26.jula sam dobio temeraturu i kasalj.Otisao sam doktoru i uputili su me na testiranje i bio sam pozitivan.Temperaturu sam imao 3 dana i nije prelazila 38,0.Kasljao sam takodje tako 2/3 dana i poslije toga nista sve je prestalo.U izolaciji sam bio 15 dana.Sto se tice virusa ne mogu puno reci osim da je mene izgleda hvala Bogu zahvatio taj blazi oblik,ali svjedoci smo da ima slucajeva kod kojih je virus u dosta tezem obliku.Mogu samo reci da se opet izlazi na vidjelo nesposobnost nase administracije jer sam tek sad u petak dobio rijesenje za izolaciju ,a rijesenje za prestanak izolacije i mogucnost kretanja nema ni na vidiku ,policija me takodje obisla u cetvrtak kad je izolacija prosla to dovoljo sve govori.Tako da se po pravilu ne bih smio ni kretat iako je sve proslo ali eto .
Jesi li bio izgubio čulo okusa i mirisa ?
Culo okusa i mirisa nisam bio izgubio,jesam samo izgubio apetit malo ,nisam mogao jesti nije mi se dalo al nako 7 dana je proslo.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 07 nov 2020 01:01

Ovdje su uveli maksimalne restikcije.Ne mozes ni na van bez maske

Takodjer kod mene gdje zivim.Ima jedna kompanija poznata,mozda ste culi za nju.Zove se MODERNA.A ona je rekla izmedju 25-29 Novembra znaci od 25 Novembra do kraja tog mjeseca.Da ce reci nesto oko vakcine i da li djeluju.Jedna druga kompanija.Pfizer koja je Njemacko-Americka kompanija.Oni su rekli do Bozica ce imati sigurno odgovor oko vakcine.Tako znaci od 25 Novembra--25 Decembra.Plan im je da 2 vakcine budu u opticaju.Ima jos jedna Astra-Zeneka ili Zeneca.Oni su rekli da ce do 15 Januara imati odgovor na pitanje da li vakcina djeluje,Tako......

Nadam se da ce biti nesto do kraja godine.Pa cak ako i ne bude do kraja ovog mjeseca.Jer ide mi na zivce maska
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 10 nov 2020 05:24

Samo da vam javim svima da kompanija Pfizer vakcina njena 90% je efikasna.i trazit ce do 10 Decembra da se potvrdi od strane FDA(Food and drug administration).Sto znaci neka vrsta normalnijeg zivota bi mogla da bude vec krajem Marta/Aprila 2021 godine.Do kraja 2021 godine bi moglo da bude haman blizu normale

Navodno plan im je da prije Bozica dadnu prve vakcine za pacijente.Uglavnom rekose od 10-25 Decembra ocekuju da krenu s ovim.Znaci mjesec dana jos treba cekati
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Limas100 » 10 nov 2020 16:11

The US pharmaceutical company Pfizer and its German partner BioNTech on Monday said that their coronavirus vaccine was more than 90% effective in preventing Covid-19 among those without evidence of prior infection.
Jedan intresantan detalj je da su osnivaci ove partnerske firme iz Njemacke dva Turska muslimana koja zive u Njemackoj.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 10 nov 2020 22:26

Bravo.Ono sto je sad vazno je da namjeravaju cak ovog mjeseca da dobiju dozvolu FDA.Ako se ta dozvola dobije.Nakon sto se namiri lokalno stanovnistvo u Americi.Iako ovo je isto vazno jer sta budu imali u Americi,imat ce u Njemackoj.Tako ako se krene s vakcinom u Americi.Isti taj dan ce i Njemacka vlada dati dozvolu za vakcinaciju.Neki kazu sad ovdje ocekuju masovnije to izmedju Aprila i Juna.Vidit cemo.Ovog mjeseca postoje male sanse da Fda approve this vaccine i da se krene s ovim
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Drina » 15 nov 2020 13:06

Proveo sam 20ak dana u Bosni. Jos uvjek ima masa ljudi koji tripuju na neke zavjere, ne vjeruju u pandemiju i vode svoju "slobodnu politiku". Pridrzavanje mjera je slabo ili nikako. Bar prema onome sto sam vidio.

I u sopstvenoj rodbini imam takvih budalasa. I moja tetka je i na FB pisala razne gluposti a onda oboljela i ona i njeno troje djece. 15 dana je bila potpuno slomljena. I sada kada vise nije zarazena osjeca slabost i gubitak snage.

Nas narod je bas na svoju ruku. Voli da se pravi pametan u svemu i svacemu. Dode sebi kada ga poklopi.

Mislim da je broj zarazenih i umrlih mnogo veci od sluzbenih podataka. Mnogi se zaraze ili umru a da se i ne testiraju.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la amkos » 15 nov 2020 14:11

Drina je napisao/la: 15 nov 2020 13:06 Proveo sam 20ak dana u Bosni. Jos uvjek ima masa ljudi koji tripuju na neke zavjere, ne vjeruju u pandemiju i vode svoju "slobodnu politiku". Pridrzavanje mjera je slabo ili nikako. Bar prema onome sto sam vidio.

I u sopstvenoj rodbini imam takvih budalasa. I moja tetka je i na FB pisala razne gluposti a onda oboljela i ona i njeno troje djece. 15 dana je bila potpuno slomljena. I sada kada vise nije zarazena osjeca slabost i gubitak snage.

Nas narod je bas na svoju ruku. Voli da se pravi pametan u svemu i svacemu. Dode sebi kada ga poklopi.

Mislim da je broj zarazenih i umrlih mnogo veci od sluzbenih podataka. Mnogi se zaraze ili umru a da se i ne testiraju.
Ima i ljudi koji su već par godina oboljeli od teških bolesti i na kraju im se objavi da su umrli od korone i tako se ukopaju a imali (gluho bilo) rak ili slično. Ima svega, puno je dezinformacija. Mislim da će se tek za par godina saznati tačno šta je ovo, jer ima dosta nelogičnosti, fake news itd. Ali da ljudi umiru sve više, to je fakt.

A to za pridržavanje mjera, naš narod se uozbilji kad broj umrlih počne da raste.
Jednostavno je puno umrlih, najviše zbog toga što na red za umiranje dolaze baby boom generacije rođene poslije WWII a korona to sada još više ubrzava i pospješuje. Nažalost.

Dosta ljudi smatra da je ovaj virus proizveden u laboratoriji s ciljem smanjenja svjetske populacije (a znamo da je to jedan od ciljeva tajnih društava) i smanjenja pritiska na penzione fondove. Mislim da je istina negdje na pola puta. Naivno bi bilo misliti da ne postoji neki "viši cilj" iza ovoga svega. Jer ništa nije slučajno na ovom svijetu.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 16 nov 2020 16:50

Moderna je danas rekla da im je vakcina 94% uspjesna.Pfizer je rekao slicno
Do kraja godine jos 2 kompanije Johnson& Johnson i jos jedna ce reci da li vakcina djeluje.Ovako na prvu.Rekao bih da do iduce zime.Sve dolazi u normalu.Sto znaci winter is coming.A vakcine makar van Usa nema.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 22 nov 2020 02:19

Tamo negdje oko Bozica planiraju da vakcinisu prve ovdje u Americi,Znaci jos mjesec dana bez bilo kakve vakcine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 09 dec 2020 23:15

Kod mene vakcinacija krece u Ponedeljak

3 faze

1 faza sredina Decembra 2020-15 Februar 2021.Medicinske sestre,80+ godina,stari,bolesni
2 faza 65+ godina,debeli.Ja bih mogao u ovu kategoriju komotno

3 faza svi ostali 15 Aprila,2021 nadalje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41189
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Koronavirus (COVID-19)

Post Postao/la Jack » 09 dec 2020 23:17

Pfizer i Moderna.Moras 2 puta da primis vakcinu.Ne znam jedna je 3 sedmice razmak.A jedna vakcina 4 sedmice razmak.Tako da znate

Ovo Rusko smece Sputnjik.Nemojte ni sanjati da primite tu vakcinu.Ko zeli naravno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite