☑ Pravila foruma i savjeti

Oružane i policijske snage BiH

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Abidaga » 30 jul 2022 20:54

Dzumrukcija je napisao/la: 29 jul 2022 20:59
Konaković potvrdio informaciju Raporta: MUP-ovi će pripremiti operativne planove odgovora za slučaj da Dodik krene u secesiju


Elmedin Konaković, predsjednik NiP-a i zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo potvrdio je informaciju Raporta da će uskoro biti održan operativni sastanak MUP-ova koji će imati za cilj pripremi eventualnog odgovora na seceziju koju priziva Milorad Dodik.

Konaković, zajedno sa Sašom Magazinovićem i Edinom Fortom, gostuje u Centralnom dnevniku Senada Hadžifejzovića.

Tu je Konaković pojasnio o čemu se radi.

“Niko neka ne očekuje da ćemo posmatarti da nam neko na ulaze i izlaze kantona planira dovesti policiiju ili armiju”, naveo je Konaković.

“Mi smo ovih dana imali sastanke u okivru sigurnosnih provjera. Zatražit ćemo da MUP-ovi pripreme operativne planove za ovakvu situaciju. Čampara je pozvao na nivou FBiH, sastat će se i kantonalni MUP-ov. To nećemo nijemo posmatarti i prenijeli smo to ovim ljudima iz američke administracije”, rekao je Konaković.

On je istakao da onog trenutka kada neko stavi policiju ili vojsku na mjesto gdje smatra da je neka granica, kreće sukob u BiH.

“Ja sam sa Soukbunara, mjesto gdje je počeo jedna od najkrvavijih sukoba u Evropi. I neće nam se to ponoviti”, naveo je Konaković.
https://raport.ba/konakovic-potvrdio-in ... -secesiju/

Da kucnem u drvo, hvala Bogu da je konačno svaki Bošnjak shvatio i da nema više čekanja.

:rat:
To je bila vijest 02.10.2021 . Znaci prosle godine. Ove godine ga taj isti Forto demantuje:

27.07.2022
"Nas plaši prebrojavanje Bakira Izetbegovića za rat. S kim se Bakir Izetbegović planira boriti? Na koje mlade ljude računa? Na mlade koji su napustili našu zemlju zbog kriminalne politike SDA i njihovih partnera ne može računati. Gotovo pola miliona građana otišlo je iz BiH od 2013. godine. U ovom trenutku, korake ka iseljavanju iz BiH poduzelo je 23 hiljade mladih. U posljednjih pet godina upisano je deset hiljada manje osnovaca i petnaest hiljada manje studenata. Ne može računati ni na one koji nemaju dovoljno za osnovne namirnice, a ne za puške. Jedino prebrojavanje u našoj zemlji je u oktobru, i SDA će izgubiti. - poručili su iz Naše stranke."

https://avaz.ba/vijesti/bih/760902/nasa ... ?komentari

slika

27.07.2022
Nermin Nikšić: "Naši prioriteti se drastično razlikuju. Izjave Izetbegovića dižu tenzije, prijete miru i vrijeđaju građane BiH. Jednu noć, samo jednu noć da je prenoćio u rovu, zemunici ili pod otvorenim nebom ne bi ni pomišljao da prebrojava 'lovce i mlade' zamišljajući kako dronovi i roboti mijenjaju našu djecu koja odlaze iz ove prelijepe zemlje."

Pitao je da li Izetbegović zaista misli da još uvijek u Bosni i Hercegovini ima roditelja koji su spremni slati djecu u rat?

"Koga on prebrojava i za čiji račun? Nema tog robota koji može nadoknaditi izgubljenu mladost. Dosta nam je više Izetbegovićevog huškanja i besmislica. Pustite nas da živimo u miru.", zaključio je Nikšić.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/niksic- ... /220727136

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Limas100 » 31 jul 2022 05:34

Abidaga je napisao/la: 30 jul 2022 20:54
Dzumrukcija je napisao/la: 29 jul 2022 20:59
Konaković potvrdio informaciju Raporta: MUP-ovi će pripremiti operativne planove odgovora za slučaj da Dodik krene u secesiju


Elmedin Konaković, predsjednik NiP-a i zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo potvrdio je informaciju Raporta da će uskoro biti održan operativni sastanak MUP-ova koji će imati za cilj pripremi eventualnog odgovora na seceziju koju priziva Milorad Dodik.

Konaković, zajedno sa Sašom Magazinovićem i Edinom Fortom, gostuje u Centralnom dnevniku Senada Hadžifejzovića.

Tu je Konaković pojasnio o čemu se radi.

“Niko neka ne očekuje da ćemo posmatarti da nam neko na ulaze i izlaze kantona planira dovesti policiiju ili armiju”, naveo je Konaković.

“Mi smo ovih dana imali sastanke u okivru sigurnosnih provjera. Zatražit ćemo da MUP-ovi pripreme operativne planove za ovakvu situaciju. Čampara je pozvao na nivou FBiH, sastat će se i kantonalni MUP-ov. To nećemo nijemo posmatarti i prenijeli smo to ovim ljudima iz američke administracije”, rekao je Konaković.

On je istakao da onog trenutka kada neko stavi policiju ili vojsku na mjesto gdje smatra da je neka granica, kreće sukob u BiH.

“Ja sam sa Soukbunara, mjesto gdje je počeo jedna od najkrvavijih sukoba u Evropi. I neće nam se to ponoviti”, naveo je Konaković.
https://raport.ba/konakovic-potvrdio-in ... -secesiju/

Da kucnem u drvo, hvala Bogu da je konačno svaki Bošnjak shvatio i da nema više čekanja.

:rat:
To je bila vijest 02.10.2021 . Znaci prosle godine. Ove godine ga taj isti Forto demantuje:

27.07.2022
"Nas plaši prebrojavanje Bakira Izetbegovića za rat. S kim se Bakir Izetbegović planira boriti? Na koje mlade ljude računa? Na mlade koji su napustili našu zemlju zbog kriminalne politike SDA i njihovih partnera ne može računati. Gotovo pola miliona građana otišlo je iz BiH od 2013. godine. U ovom trenutku, korake ka iseljavanju iz BiH poduzelo je 23 hiljade mladih. U posljednjih pet godina upisano je deset hiljada manje osnovaca i petnaest hiljada manje studenata. Ne može računati ni na one koji nemaju dovoljno za osnovne namirnice, a ne za puške. Jedino prebrojavanje u našoj zemlji je u oktobru, i SDA će izgubiti. - poručili su iz Naše stranke."

https://avaz.ba/vijesti/bih/760902/nasa ... ?komentari

slika

27.07.2022
Nermin Nikšić: "Naši prioriteti se drastično razlikuju. Izjave Izetbegovića dižu tenzije, prijete miru i vrijeđaju građane BiH. Jednu noć, samo jednu noć da je prenoćio u rovu, zemunici ili pod otvorenim nebom ne bi ni pomišljao da prebrojava 'lovce i mlade' zamišljajući kako dronovi i roboti mijenjaju našu djecu koja odlaze iz ove prelijepe zemlje."

Pitao je da li Izetbegović zaista misli da još uvijek u Bosni i Hercegovini ima roditelja koji su spremni slati djecu u rat?

"Koga on prebrojava i za čiji račun? Nema tog robota koji može nadoknaditi izgubljenu mladost. Dosta nam je više Izetbegovićevog huškanja i besmislica. Pustite nas da živimo u miru.", zaključio je Nikšić.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/niksic- ... /220727136

Bože sačuvaj izjava Nikšića i Forte.

Kolika budala moraš biti da kao Bošnjak i Musliman da njima vjerueš....OMG!

(Mislim inače a ne na vas lično :beret: )

Dzumrukcija
Član
Postovi: 412
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Dzumrukcija » 31 jul 2022 11:11

@Abidaga

Naletio sam na nekog bota NiP-a/Naše Stranke s ovim člankom.

Kakav jad i čemer je taj Nermin Nikšić, problem mu je izjava Bakira, a nije mu problem što se SDP kleo u EU i ostale podvale.

SDP je smiješna stranka i oni bi kao da tutore šta i kako.

Oboje Nikšićeve djece je zdimilo i ovo što je govorio, to je govorio o sebi, jer njegova su zdimila vani, a imala su sve uslove da ostanu u BiH...

Koji bogalj je Nermin Nikšić, e svašta.

Nekada sam mislio da nama Bošnjacima treba politički pluralizam, a evo zadnjih godinu dana vidim, da svaki Bošnjak treba biti SDA i da se svi problem riješavaju samo unutar SDA. Ovo mrcvarenje s novim strankama je gubljenje vremena.

Od ovih bogalja nema ništa...

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la bosnaprkosna » 31 jul 2022 20:47

Jack ako mozes molim te zabranit ove razgovore u Bosnjackim strankama.Ni cemu ne donosi samo dalje razdjeljivanje,
a za vas koji podrzavate Sda samo mogu reci nista oni nisu bolji ni od sdpa,nipa df ili bilo koje druge nase stranke,imali su tolike godine vlast i toliko puta su iznevjerili da je o tome suvisno govoriti.Neka glasa svako za koga hoce i to je to,nema potrebe niko da utjece na nekoga.

Limas100
Član
Postovi: 506
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Limas100 » 31 jul 2022 21:15

bosnaprkosna je napisao/la: 31 jul 2022 20:47 Jack ako mozes molim te zabranit ove razgovore u Bosnjackim strankama.Ni cemu ne donosi samo dalje razdjeljivanje,
a za vas koji podrzavate Sda samo mogu reci nista oni nisu bolji ni od sdpa,nipa df ili bilo koje druge nase stranke,imali su tolike godine vlast i toliko puta su iznevjerili da je o tome suvisno govoriti.Neka glasa svako za koga hoce i to je to,nema potrebe niko da utjece na nekoga.
Kako da ne.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Abidaga » 31 jul 2022 21:43

bosnaprkosna je napisao/la: 31 jul 2022 20:47 Jack ako mozes molim te zabranit ove razgovore u Bosnjackim strankama.Ni cemu ne donosi samo dalje razdjeljivanje,
a za vas koji podrzavate Sda samo mogu reci nista oni nisu bolji ni od sdpa,nipa df ili bilo koje druge nase stranke,imali su tolike godine vlast i toliko puta su iznevjerili da je o tome suvisno govoriti.Neka glasa svako za koga hoce i to je to,nema potrebe niko da utjece na nekoga.

Dzumrukcija
Član
Postovi: 412
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Dzumrukcija » 31 jul 2022 22:16

@bosnaprkosna

Nigdje, niti u jednoj državi nema SDP, kao što je tzv. "SDP BiH".

Da li si ikada bosnaprkosna našao negdje vijest da "SDP Hrvatske" kritikuje Milanovića zbog njegovih izjava?

Pa što se taj tzv. "SDP BiH" nikada nije oglasio na secesiju Dodika, HDZ-ove prijetnje, a da, pa oni samo žele vlast od SDA.

Mi Bošnjaci smo lud narod, SDA je jedino kriva što Nikšić nije podletio pod neku autobombu i samoubio se.

@Abidaga svaka čast na ovome što postavljaš. Cilj je da se obezglave Bošnjaci i da naprave anarhiju i onda da tzv. "SDP BiH" i sl. kurtoni glume pluralizam preko leđa Bošnjaka.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la bosnaprkosna » 31 jul 2022 23:33

Problem je sto vama smeta bilo koja druga bosnjacka stranka koja nije Sda. Imam osjecaj da bi pristali na totalitarni rezim ako bi se osiguralo da je sda ta stranka.Shvatao bih to da su oni savjesna,drzavnicka stranka koja zaista radi 100% u dobrobit bosnjaka i bosne,ali su toliko puta zbog sitnih interesa zanemarili opste interese naroda i drzave da ne mogu povjerovati da ima ljudi koji prelaze preko toga.Pa koji ce nam k demokratija,za sta sluze izbori,valjda da kaznavamo nerad,sdp je dobio 2010 izbore ,narod im je dao sansu,i oni su tu sansu prokockali za sva vremena zakonom o prebivalistu i drugim podilazenjima dodiku i covicu,ali su zato kaznjeni i poslani na smetljiste ,nikad se nisu od tog poraza oporavili,sto apsolutno podrzavam.Prije sam do izbora 2020 glasao uvijek za sda,ali ne vise.Sve se cekalo rijesit ce u stranci stvari,rijesit se nekompetentne,korupcijske,nedostojne kadrove,poradit ce malo na imidzu stranke,stvoir ce nekog lidera ali to je izgleda bajka.I ne moze mi niko promjenit taj osjecaj da im odgovara ovo stanje i drzave i svega.
i bar ne budite licemjerni kao sda.sad bi malo islamsku Bih sad bi gradzansku ali smetaju sve lijeve stranke,apsurd.Nikakve ni ideologije ni strategije ni oni sami ne znaju sta bi htjeli.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41347
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Jack » 01 aug 2022 09:12

Zamolio bih vas da ne reklamirajte nikakve stranke ovdje.Ovo nije niciji stranacki portal za razliku od nekih nazovi portala'
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Abidaga » 01 aug 2022 17:46

bosnaprkosna je napisao/la: 31 jul 2022 23:33 Problem je sto vama smeta bilo koja druga bosnjacka stranka koja nije Sda. Imam osjecaj da bi pristali na totalitarni rezim ako bi se osiguralo da je sda ta stranka.Shvatao bih to da su oni savjesna,drzavnicka stranka koja zaista radi 100% u dobrobit bosnjaka i bosne,ali su toliko puta zbog sitnih interesa zanemarili opste interese naroda i drzave da ne mogu povjerovati da ima ljudi koji prelaze preko toga.Pa koji ce nam k demokratija,za sta sluze izbori,valjda da kaznavamo nerad,sdp je dobio 2010 izbore ,narod im je dao sansu,i oni su tu sansu prokockali za sva vremena zakonom o prebivalistu i drugim podilazenjima dodiku i covicu,ali su zato kaznjeni i poslani na smetljiste ,nikad se nisu od tog poraza oporavili,sto apsolutno podrzavam.Prije sam do izbora 2020 glasao uvijek za sda,ali ne vise.Sve se cekalo rijesit ce u stranci stvari,rijesit se nekompetentne,korupcijske,nedostojne kadrove,poradit ce malo na imidzu stranke,stvoir ce nekog lidera ali to je izgleda bajka.I ne moze mi niko promjenit taj osjecaj da im odgovara ovo stanje i drzave i svega.
i bar ne budite licemjerni kao sda.sad bi malo islamsku Bih sad bi gradzansku ali smetaju sve lijeve stranke,apsurd.Nikakve ni ideologije ni strategije ni oni sami ne znaju sta bi htjeli.
Nismo ti mi krivi sto si ti dobrovoljno svoj glas dao za SDA. Punoljetan si i sam snosis svu odgovornost za svoje odluke. Ako ti smeta totalitarizam nemoj uskracivati drugima slobodu govora. Ovo je slobodan bosnjacki forum i nase je pravo da ne prihvatamo tvoju laznu tezu da SDA "nije" bolja od SDP kada se radi odbranbenoj politici. Ja licno ne glasam za SDA. Ranije sam glasao za SBiH i ove godine moj glas ide za DF ali to ne znaci da cu tebi dozvoliti da mi uvodis cenzuru protiv govora istine.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 02 aug 2022 10:50

Bosnaprkosna,

Imam osjećaj da ti baš ne znaš ljude na ovom forumu.

Toliko.
Samo BiH.

bosnaprkosna
Član
Postovi: 147
Pridružen/a: 26 okt 2018 21:12

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la bosnaprkosna » 02 aug 2022 13:33

Ne znam licno nikoga,a izgleda da se ne kopcamo ni ovako online na forumu,ali helem nejse da ne offtopicarim.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Abidaga » 02 jan 2023 21:36

slika
02.01.2023
Ministar privrede Kantona Sarajevo Adnan Delić potpisao sporazum s Nusretom Kovačevićem, predsjednikom Kantonalnog saveza "lovačkih" udruženja, po kojem Ministarstvo sufinansira nabavku materijalno-tehničkih sredstava rada za potrebe Saveza i "lovačkih" udruženja..

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... njima.html

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 01 feb 2023 22:20

Ukrali helikoptere i nikom ništa! UKRALI

jedan vratili, drugi ništa, a Slovenci se usutili, kao i uvjek

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... trebi.html

Za MUP bi bilo strateški bolje da nabava 20-30 DIY-dronova, s 20 min kapacitetom letenja i 2-5 Kg nosivosti, s termalnom i IR-kamerom
B -> B -> B

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 02 feb 2023 20:18

OS BiH imaju u arsenalu s tenkovima Patton veoma potenciometar naoružanje.

Kako smo u prošlosti mogli ovdje čitat, ovi tenkovi mogli bi dobit update na cijev od 120 mm. Kao i druge opcije (najnovija s port for drone) može predstavljat kičmu odbrane Rep BiH, i to za min 15 godina. Upravo 120-cijev je najvažnija opcija. Ruski/stari yugo-tenkovi nemaju nikakvu mogućnost odbrane od modernih kalibara.

Nažalost političko torpediranje je zadnjih godina uspješno blokiralo ovu mudru obnovu u Turskoj. S jahačima apokalipse snsd I kra-de-ze će sve učinit da unište ove tenkove u narednom periodu.

Za NATO bi ovi bili takođe sposobni tenkovi. U kombinaciji s teškim tenkovima ovi predstavlja opasnu falancu.

https://www.fr.de/politik/panzer-news-u ... 29172.html
B -> B -> B

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 21 mar 2023 20:28

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/29 ... _foto.html


https://istraga.ba/materijal-skinut-sa- ... tu-ruskih/

Nažalost, jahači apokalipse su predali kompletnu vlast snsd I hdz. OS BiH stoje pred totalnim kolapsom. Nikakvi pritisak na razarace Rep BiH više nije moguć. Ide se na onesposobljenje odbrane.

Ovakvo brzo unistenje svih institucija, drzavnih firmi, ....
Nisam ni slutio. Sve sto se u zadnjih 25 godina izgradilo na drzavnom nivou bit će u ovoj godini onesposobljeno.... rekordna brzina unistenje
B -> B -> B

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 22 jun 2023 11:36

Pošto milokrad-snsd I kra-de-ze s jahačima apokalipse proaktivno unistavaju državu I sve njihove institucijama, izgleda neko iz nip-a se sjetio da mu ćete I uje mogu zaklat porodicu I prijatelje. Narucio oklopna vozila u Kanadi. Ta vozila su I u Ukrajni. Nisu loša, konfiguracija dobra.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /230622017

Da vas podsjetim da OS BiH imaju još oni famozni ca 20 ili 40 mil KM od Turska vlade gdje mogu narucit za potrebe OS oružje, vozila, ....
I to se komplet blokira već nekoliko godina....
B -> B -> B

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 04 jul 2023 14:39

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pogleda ... /230704100

1,5 mil koje su se investirati u BiH, dodatni obrtaj, novac ostaje velikim dijelom u Rep BiH.
Firma dobija dodatnu reputaciju....
B -> B -> B

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 06 jul 2023 17:29

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/30 ... _foto.html

Ovaj članak ima jednu veoma, veoma opasnu poruku. Njemačka investira u nekoliko objekata u OS BiH, grijanje, vodovod.
Kasarna u dijelu Republike BiH koji je administrator u manjem entitetu izostavljen.
Ovaj mali komentar je veoma bitan.
To dokazuje da su Srbi u OS BiH pod kontrolom milokrad-snsd!!!!

Smrdi iz OS BiH bi sutra krenuli u pokolj, a civilizovani zapad to zna. A kao i uvijek tolerisao, sve dok se Bošnjaci nebudu branili
B -> B -> B

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Oružane i policijske snage BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 07 nov 2023 21:33

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/32 ... jacha.html

Nažalost radi se veoma slabo...

Jahači apokalipse su uspijeli s milokrad-snsd I kra-de-ze da blokiraju svaki napredak OS BiH.
Onesposobljavuju jedinu odbranu među Bošnjacima I novim genocidom.
B -> B -> B

Odgovorite