☑ Pravila foruma i savjeti

Bosanska Krupa demografska mapa

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 27 okt 2012 07:12

http://bosanskehistorije.com/index.php? ... &Itemid=54

Ovo je mapa opcine Bosanska Krupa s popisa iz 1991 godine.Kao sto vidite.To nije bas tacno,jer sad postoji nesto sto se zove Buzim

Danasnje selo Dobro Selo, mnogi ne znaju to.Bilo je tesko cetnicko uporiste koje je Huska Miljkovic u 2 svjetskom ratu zapalio :huhu: :huhu:
Pravoslavnih je bilo u Mahmic Selu, te Pistalinama i Ljusinama.Ljusina je bilo jako cetnicko selo u 2 svjetskom ratu.Pistaline su imale jako pravoslavno stanovnistvo

Muslimani su zivjeli samo oko Konjodera

Nekad su Muslimani znali da budu lincovani u po bijela dana.Kad bi presli lijevu obalu Une, i usli u ''svetu Srpsku planinu Grmec''

Hvala Atif Aga.Nisi Huska, ali uzeo si Grmec :rocky:



Na popisu 1991.Ljusina je bila nasa :huhu:
Dobro Selo nase :huhu:
Banjani skoro pa nasi :huhu:


Kako dalje

Trn u oku Bosnjacima ovdje i jedino cetnicko selo preko Une je IVANJSKA.Imate poziciju na mapi.Ne znam sta se moze, ali danas.Ekonomski ih se moze poklopiti ovdje

Perna je pokupovana :huhu: .To znam s sigurnoscu :zastava:
Zalin ce biti nas sad na popisu.Potkalinje isto.Nekad je jedino Arapusa odoljevala nasratajima cetnickih zlikovaca.Reis-Ulema.Dzemaludin Causevic je iz ARAPUSE.Poznato je da je Arap jedan poginuo na tom mjestu.Otom se zove Arapusa.Ti su ljudi svasta i svakakve terore trpili, posebno od onih sumskih hajduka


NAJPOZNATIJI CETNICKI KRAJ OVDJE U 2 SVJETSKOM RATU.BILA JE SELO.ZOVE SE VRANJSKA.Odatle su napadali u 2 svjetskom ratu.Odatle su napadali i u ovom

Sta se moze?

Reklamirajte po forumima, facebooku, rodbini, rodjacima, pisite mailove tajkunima


Mi danas moramo da poklopimo.IVANJSKU I VRANJSKU

KLJUCNA SELA


Pitanje je samo

Mozemo li se mi povezati, uvezati i organizovati
I napraviti nesto, sto nije bilo moguce?Da poklopimo preko interneta.Cetnicko selo

Bilo bi super.Youtube.Pa, reklamirajte Bosnjacku Vranjsku.Kao Aben.Pregovarati, pa nek spuste cijenu.Onda ih poklopimo


:vojnik4:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la krhan » 28 jun 2015 02:33

Jack mozes li nam aktualizirati stanje u B.Krupi? Jesmo li poklopili jos koje selo?

Jesu li npr. Pucenik ili G.Petrovici ublizini Arapuse sada nasi?

Naj radije bih volio u tvojim manirima da nam napises jednu vecu analizi uvezi poklapanja ustasko- cetnickih sela, dali ima gdje pomaka i gdje?

Hajd ako ti nije mrsko, nisi zadugo piso analize. :vojnik2: :glasses:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 28 jun 2015 02:57

Krupa nema ''Hrvate''.Bila je Austrijska vlast koja im je crkvu katolicku napravila.Na imanju bega koji je otisao za Tursku.Nije bilo katolika.I nisu se Bosnjaci pitali nista.Mozes misliti kad bi Neum ovako osvanuo s dzamijom.

http://www.avaz.ba/clanak/153231/u-krus ... na-dzamija

U Krupoj.Grad znaci.Ima oko 30 tak pravoslavnih porodica.Ovog puta ih je popisano 200 tinjak.Nista vise,Mizeran je broj njihov i popisanih.U samom gradu prodali su oko 90% imovine.U Krusnici gdje ih je bilo 90% nekad.Sad je dzamija napravljena

Pucenik je prazan.2 kuce su citave.I to je to.Ostalo sve zarasta u korov.Ima lovacko drustvo Pucenik.7 Lovaca,sve Bosnjaci.Ima i 7 Srba takodjer.Nema mladih,sve su stariji ostali.Dosta zemlje je uzeto u Puceniku.Dosta.Neki iz Krupe sad furaju to jer je selo 3-4 km od centra grada.A,jeftino se prodaje

Gudavac i ostala sela.Veoma malo imovine.Dalje od grada,slabija zemlja.Najvise ''Srba'' je u Radicima odakle je M.Lonic poslanik Sdp za Krupu.On im je obnovio Radice i tamo imaju najvise djece.Nema neke kupovine imovine dole.U Vranjskoj je takodjer uzeto izmedju 200-300 duluma zemlje.U samom selu imamo pilanu Harbas..Nas covjek je sef.Ima nesto malo vise vlaha u Vranjskoj i mladih,ali znatno manje od Radica

U G.Petrovicima nema neke kupovine zemljista.Iako je blize Arapuse selo

Od ovih sela da je nase.Perna je nasa.Pokupovana komplet do 2005.Nije bilo Bosnjaka na popisu 1991.Perna je na lijevoj obali Une.Vazno selo.Cetalji su preko Perne htjeli da i Buzim uzmu jednom

Nazalost.Sarajevska multi-kulti politika S.Pudarica i Sdp krmaka.Pomogla je cetnicima davanjem gradjevinskog materijala,stoke i para u Ivanjskoj.Pa je veoma malo imovine u samoj Ivanjskoj uzeto.Nema Bosnjaka u Ivanjskoj koliko ja znam.A i ne prodaju.To nazalost zahvalite se Sarajevu za ovo.Ovo je veoma opasno jer je selo na lijevoj obali Une..I to je sad haman pa i jedino selo Srpsko od Kladuse do Krupe preko Une.Ivanjska.Granici se s Blatnom koja je u krmetnjaku

Jasenica je dosta uzeta.Jasenica se nekad zvala Turska.Nasa.I Hasanbegova.Hasan Beg Besirevic je naseljavao na svoju zemlju pravoslavne vlahe.Pa se je nekad zvala Hasanbegova Jasenica,kasnije Vlaska Jasenica,kasnije Srpska.U Jasenici su brdo zemlje prodali.

Banjani su pokupovani.I oko 60 Srpskih kuca u D,Ljusini.Dio Ljusine gdje su Srbi zivjeli.

Srba preko lijeve obale Une i nema sem Ivanjske danas

Ovo ostalo nije vrijedno spomena
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la krhan » 28 jun 2015 03:56

Steta za G. Petrovice. Vranjska ce ako Bog da uskoro biti nasa. Cim ima tu nasa firma nasi poceli tu zivjeti blizina grada.

Eh kad bi mogli da poklopimo G.Petrovice,Jasenice + Velike,Gorinja, Potkalinje i Benakovac tad bi bili na konju.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 28 jun 2015 04:09

Pilana Harbas.Drzi je nas covjek.Provjereno za Vranjsku

;)


Ovo je autenticni Krajiski Govor.Tako da ne bude zabune.

Ovo mi je prije copy+Paste

Vranjska 40 vikendica 250 dunuma zemlje, Pučenik ima plantaža malina i kupito isto zemlje Bošnjaka nema, Gudavac plantaža malina oko 70 dunuma i nešto kupito zemlje
Imamo i 2 kuce u Vranjskoj.I u jednom zivi nas covjek 6 mjeseci.I obradjuje zemlju masovno.Moguce je da bude Bosnjaka u Vranjskoj ovog puta

Eh kad bi mogli da poklopimo G.Petrovice,Jasenice + Velike,Gorinja, Potkalinje i Benakovac tad bi bili na konju.
Benakovac je vlaska vukojebina podno Grmeca,okruzena nasim selima,bez ijednog jaceg Srpskog naselja.To je bilo blize Majkic Japre.Tamo gdje ih je bilo 500.Danas ih nije 30

Velika Jasenica je zabacena vlaska vukojebina gdje je 11 Vlaha popisano.To je bolan nevazno

Benakovac.Malo su se osilili gore.Imaju cak i 1 maloljetnog krmci.Ali,cuj.Nece dugo.Nema ih puno.

Potkalinje ima nasih ljudi.Mozda je ovo nase.Moguce

Gorinja.Pih.Daj bolan.Nevazno,apsolutno nevazno

Znate zasto se zove Grmec planina.Jer je stalno Grmljavo.Crno.Mracno.Krajiski govor.Crnjak.Pogledas u planinu.Crnjak i dan i noc.GRMEC

Nece dole ostati vlaha niti 100

Veci problem ti ja vidim u Bos Petrovcu gdje imaju jezik njihov,jaca sela,gdje imaju vise osnovaca i gdje nema ama bas nikakvog plana Bosnjaka za poklapanja tih sela.Nikakvih
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la krhan » 28 jun 2015 04:39

Upravu si Jack. Ja se nepoznajem najbolje uvez Krupe bio sam jednom kad sam se vraco iz V. Kladuse (bili na kuli Hrnjice Muje) :zastava: a ovako kad sam pogledo na kartu pa vecina tih sela su kraj "asfalta" pa sam pomislio ovo bi bilo pravo za poklopiti i iz strateskog razloga a uz to jeftinije cete prodaju zemlju u Krajini nego na Tuzlanskoj regiji a ujke su totalno bezobrazni.

A sto se tice B. Petrovca Imas li mapu od B.Petrovca pa malo da i tu opstinu prokomentarises.

Koja su sada nasa sela i koja bih bliskoj buducnosti mogla biti nasa?
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 28 jun 2015 04:58

Abeveg je iz Bos Krupe on ti moze reci detaljnije stanje o tom kraju.Ali,kazem ovo za Banjane i Ljusinu.To je zavrseno.Sto se tice grada,pouzdano znam da ih je 30 tak porodica ostalo.Sitnis ih je ostao.Nema ih niti 1% u gradu danas.Katolika nema u Bosanskoj Krajini.Posebno ono sto se pise Usk kanton.Ima ih kraj Bihaca pod Pljesevicom,nesto ih je u gradu,ali realno.Neces naci vise od 20 tak porodica katolickih od Kljuca,Sane i Krupe zajedno.Bihac ih ima znatno vise,u hiljadama,ali i to je znatno manje nego prije.Komsijski odnosi se nisu mjenjali puno,iako je prodano dosta.Primjer Vedrog Polja kraj Bihaca



Sav taj kraj je proklet.Ali,makar na tom kraju nece biti vise cetnika.Jasenica je nasa pouzdano
Ovo za V.Jasenicu.Nevazno.Gorinja? :rofll:
Benakovac je jedini uz cestu Sana-Krupa.Pri samom kraju Krupe prema Lusci Palanci.Tu ima nesto vlaha,cak imaju i 1 maloljetnog.Obaraju rekorde gore.Ali,nema nista jace

505 Buzimska je prosla kroz taj kraj.Tamo gdje su oni prosli.Recimo,da su sela kao iz zone sumraka.Od Pucenika nadalje

Evo ti kako izgledaju neka naselja

Pucenik:

https://www.youtube.com/watch?v=HozQGVsRD_c

Vepar zaglavio u blatu.Ova sekcija su sve nasi lovci tamo nema Srba

https://www.youtube.com/watch?v=YQ7jtNsNcwI

https://www.youtube.com/watch?v=J9fMgWp1eaU

Uglavnom isto je kao i prije 5 godina.Nista.Sve zaraslo.a sve vise prodaju


Jedino stratesko vazno naselje ovdje je Vranjska i Ivanjska.Ovo ostalo je sve nase.Benakovac nije toliko vazan.Ivanjska je znaci jedino vazno naselje.


A sto se tice B. Petrovca Imas li mapu od B.Petrovca pa malo da i tu opstinu prokomentarises.

Pa,sutra.Dosta za danas
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 28 jun 2015 18:47

http://i.imgur.com/N4Htk1q.png

Evo mape B.Petrovca.

Orasko Brdo je malo vlasko selo bilo na popisu 1991.Nisu se vracali tamo nakon rata, a i zemlja im je masovno pokupovana.Nenaseljeno,ali je i nase

Prkosi.Neki nasi su furali to selo,ali nema nista.

U Krnjeusi 1 vlah je prodao kucu.Zivi nasa porodica.Prvi put bi Krnjeusa trebala da ima 2-3 Bosnjaka ako bog da sad na popisu 2013

Dobro Selo.Ja fakat ne znam za ovo.Previse mi je popisano gore.Previse.Mozda je dio Petrovca upisan kao Dobro Selo,ili su se vlasi popisali ovdje masovnije


Nema nekog poklapanja.Busije bi trebale da budu nase selo

Jedino Revenik.Uzeto je dosta zemlje od vlaha.Hiljade duluma zemlje+.Provjereno.Ima i par nasih porodica u ovom selu.Ovo selo je uz grad odmah

Par vikendida ima nasih u Ostrelju.To je prijevoj planinski izmedju Drvara i Petrovca.Ovo ostalo je sve njihovo nazalost

Po Kljucu ih nema

Tamo su vampiri.Nemaju nijednog ucenika u osnovnim skolama dole.Nijednog.Srpsko pitanje od 2020 godine u Kljucu je zavrseno

Inace saznao sam da je jedan vlah prodao kucu u Suhaci.Zivi lik u Modrici?Nekom nasem.Cuj,da su ih u Modrici naseljavali




Suhaca ce puci za 10 tak godina max
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 08 jul 2015 21:32

Krhane vecina je to vukojebina usred sume.Posebno za Krupu.Prolazio si sam.Znas kakav je Grmec.Vlaska sela oko Krupe ce tesko proci jarane


Ljutocka dolina kod Bihaca ne zaboravljaju.Dole nema Srba.Zivih makar.To je haman sve do Martin Broda.Prvo selo Srpsko je tek oko 50 km juzno od Bihaca.Ostalo je zavrseno.Lohovo i Pritoka kao dva veca

Sad,bit ce tesko,ali ako Srbi budu podjebavali.Posebno po Krajini.Mogla bi pasti mrtva glava kod njih,posebno u Krupoj.

Krupa i Kljuc su jarane duplo zajebaniji od Prijedora.Kljuc pogotovo.Dole Srba nema u tragovima.Tragovima

U Donjem Sokolovu ovog puta popisana 3 vlaha.Bilo ih 500 zadnjeg popisa.3.Niti 1% nije popisan a selo je bilo solidno.Eto vam rast ''Banja Luke'' i Prijedora.Sela su oni fakat izgubili po Krajini koliko hoces


Mene jarane vise brine Petrovac,jer nema interesa Krajiskih Bosnjaka ka nekom naseljavanju tog kraja.Mozda ce biti interes za Vranjsku,jer pilana je u nasem vlasnistvu dole.A nije daleko od Krupe.Mozda bude interes i za Ivanjsku.Ali,bit ce tesko Krnjeusa

Ovi podivljali vlasi bi mogli da isprovociraju u Krajini.I to ce oznaciti pocetak rata.Jer vjeruj mi,tamo narod nece okrecati obraze i cekanje samaranja kao po Sarajevu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la krhan » 09 jul 2015 01:19

Hvala ti na objasnjenju. Bio sam brate al jedno je biti kao muhadzir a drugo je poznavanje situacije na terenu, ja sam viidio onu mapu i vidjeh da ima puno vlaske boje na mapi pa sam te zamolio da mi objasnis kako je stanje na terenu.

Jack koliko ima nasih u i okolo Kulen Vakufa vidim na karti da juzni dio od Bihaca nije dobro popunjen a prolazio sam jednom tim pravcem kad smo isli u V Kladusu na kulu Hrnjice Muje i kako sam vidio ima lijepe ravnice za sirenja na tom potezu.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 09 jul 2015 02:46

Jack koliko ima nasih u i okolo Kulen Vakufa vidim na karti da juzni dio od Bihaca nije dobro popunjen a prolazio sam jednom tim pravcem kad smo isli u V Kladusu na kulu Hrnjice Muje i kako sam vidio ima lijepe ravnice za sirenja na tom potezu.
Eh,slabo si ti vidio

Ima dosta nasih sela.To je Ljutocka dolina,Klisa,Orasac,Cukovi,Kulen Vakuf
Zove se tako jer se nalazi u dolini brda Ljutoc,koji je glavni dio Grmeca na tom pravcu

Sva Srpska sela na tom pravcu su ili nasa:Prascijak.Ili su zemljisno nasa,vidi pod Racic ali nenaseljena.Hrgar je zestoka vlaska vukojebina u brdu.Poznata po jami Tihotina gdje su bacali Bosnjacke zrtve proslog rata.Ima malo ravnice.Nema tu neke lijepe ravnice dok ne dodjes do Sanske doline.Tad se ravnica siri,otud naziv Sanska dolina

Ljutocka dolina nema Srba.Sumnjam da ce ih biti.Dovoljno ti je reci da u Doljanima nema nijednog njihovog.To ti sve govori
, ja sam viidio onu mapu i vidjeh da ima puno vlaske boje na mapi pa sam te zamolio da mi objasnis kako je stanje na terenu.
Oni ne mogu jednu cetu da sastave boraca za sve opcine Usk kantona van B.Petrovca.Sana,Kljuc,Krupa.Broj vojno sposobnih ali i mladjih Srba je minoran.Brine me iskreno Petrovac

Sumnjam da ce se odrzati po Puceniku i Vranjskoj.Skopcat ce Bosnjaci Krupe znacaj tih sela.Neki su vec skopcali
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la sema » 09 jul 2015 15:38

a realno mi nismo imali sela u Bos. Petrovcu zivjeli u gradu samo maltene.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 09 jul 2015 19:53

Nadjen je stari mezar prije par godina u Lastvama kod Krnjeuse.Vlasi su naravno odmah htjeli taj mezar da sruse.Nekih 200+ godina.Ocito da je tamo pocinjen skriven genocid nad Bosnjacima,pa su morali da bjeze dalje

Mislim da je nasa pozicija prema Vrtocama danas daleko bolja nego prije 20 godina
Orasko Brdo mala vlaska selendra je nestala totalno.Pricaju mi nasi da su uzeli dosta zemlje buzasto dole
Busije.Nekad selo s 500 vlaha u 2 svjetskom ratu.Blizu Bilaja.Moglo bi da bude nase ovog puta
Bilaj je nas naravno
Ostrelj je dosta nas

Po meni najvaznije je izbiti na magistralu i uzeti Vrtoce.To je kljucno selo ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la atif » 05 aug 2015 12:13

Mozemo li napraviti novu mapu za bosansku krupu i sanski most?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 05 aug 2015 17:04

Sto se tice Bos Krupe i Sanskog Mosta

Nema nikakvih novih vijesti,sem par

Prije 2-3 godine prodana je prva Srpska kuca u Jelasinovcima.Dosad nisu ama bas nista prodali dole
Suhace se masovnije kupe od vlaha.To selo je izmedju nasih,tako.Nema puno popisanih,a receno mi je da ima jedna nasa porodica dole
Ilidza tamo gdje je banja.Dosta je zemlje uzeto od vlaha.Isto kao i za Luzane.Vrhpolje i taj dio je uzeo dosta po Kljevcima

Ostalo nista

Krupa nema nikakvih pomaka,sem sto je grad 99% nas danas,i svi dijelovi grada su nasi.Stara Govedarnica gdje su oni cinili skoro 90% Stanovnistva.Danas je nasa,napravljena je i dzamija na desnoj obali grada.Tako sav grad Krupa koja je sira od Mostara,danas je ostala bez vlaha.Ima nesto pomaka u Puceniku,dosta iz Krupe ljudi uzimaju jer je blize gradu.Ali,za ostalo ne bih znao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
truho
Član
Postovi: 470
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:59

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la truho » 07 aug 2015 15:20

slika

Bos. Petrovac + Sanski Most - 1991

slika

Bos. Petrovac + Sanski Most - 2013
Zadnja izmjena: truho, dana/u 07 aug 2015 20:58, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 07 aug 2015 16:47

Skriljevita je nenaseljeno selo,a ne Hrvatsko.Dosta zemlje smo tamo uzeli
Podlug je mozda nas.Ovdje je dignuto novo naselje,i moglo bi biti nase naselje vec sad na popisu 2013
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BH-HZ
Član
Postovi: 1284
Pridružen/a: 17 nov 2012 21:22

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la BH-HZ » 07 aug 2015 19:31

Podlug i Luzani su bosnjacki,dio Koprivne koji je pripao FBiH takodje.
Bosna Bosnjacima!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la Jack » 07 aug 2015 19:59

Mislim da je tacno.Podlug je uz sami grad,znaci uz Sanu,ima fin polozaj.Nije to Lusci Palanka

Vjerujem da su Luzani nasi takodjer.Skriljevita je zabit u brdu,tamo nema nikog.Pobijeno je valjda 8-9 Hrvata u selu,spaljene im kuce.Bile su 3 starice ali su pomrle.Tako selo je stvarno prazno.Sasina je katolicko,njihovo Hrvatsko selo.Ima od grada 8-9 km,u brdu je razbacana,ali eto.Vazna je jer tu vodi put za Tomasicu pa dalje za Kozarac.Hrvata se popisalo 325 a ne zivi ih dole 70.I jos kazu Bosnjaci se losije popisali

Ivanjska me koleba,jer to je jedino danas po meni Srpsko selo na lijevoj obali Une,sem Bos Bojne.A Bojna je u Kladusoj,to ce biti nase,prije nego kasnije.Ne treba davati sansu cetaljima da imajuj mostobran preko Une

Raspitajte se za Glodinu ako znate
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bosanska Krupa demografska mapa

Post Postao/la atif » 10 aug 2015 16:50

Moze li se ova mapa dopuniti jer nije kompletna.

Za Sanski Most

Bosnjaci su vecina u Ilidzi, Podovima i Luzanima.

Stanovnika nemaju Donji i Gornji Lipnik, Djurici, Mrkalji, Skrljevita, Hadrovci.

Glavice nisu ucrtane.

U bosanskom Petrovcu

Orasko Brdo je sve nase. Pokupovata zemlja.
Revenik bi trebao biti isto nas.

Odgovorite