☑ Pravila foruma i savjeti

AC Unity (all about)

Avatar
V Corps
Član
Postovi: 47
Pridružen/a: 17 maj 2018 14:35

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la V Corps » 12 apr 2019 23:44

kalašnjikov je već viđen na djelu, nažalost, samo u nekoliko sekundi. Nešto se pravi i radi, ali mi ne znamo. Spominju rakete, pa PRETIS izbaci oglas. Spominju APC, pa na onom sastanku u TRZ-u, na stolu nacrt istog. Nešto se valja, a mi ne znamo :mrgreen:
Pitao sam pojedine novinare STAV-a i Faktora zašto ne naprave reportažu u tome šta se radi u NI i dobio sam zanimljiv odgovor. Sve fabrike haman su zabranile pristup istima i sve informacije idu na kapaljku. Tokom one posjete u IK novinarima nije dopušteno da sve snimaju niti je iko od predstavnika IK iznio podatke da su tu nove mašine kojima smo u stanju praviti cijevi 12.7mm snajpera kojima bi se ta posjeta malo više zainteresovala običnom građaninu. A naši novinari ko novinari. Nisu @Meteor da znaju šta su mašine za dubinsko bušenje cijevi. :beret:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 12 apr 2019 23:47

damirR je napisao/la: 12 apr 2019 23:29 Bio onaj kalasnjikov iz kojeg je pucao Amerikanac mada izgleda jos nije usao u serijskoj proizvodnji.Po meni ne treba puno komplikovati sa verzijama SCAR-a i tome slicno.Za nase uslove su kalasnjikov i m4 sasvim ok a ionako AC proizvodi djelove za te puske.Mozda kasnije da se prosiri proizvodnja i doda neki mirtaljez slican M 84 i snajperska puska,vise nego dovoljno za nas sto se lakog naoruzanja tice.

Sa nasim kapacitetima i strucnjacima u NI sve ovo bi se moglo zavrsiti za par mjeseci tako da ni meni bas nije jasno cemu ovo odugovlacenje,cak su genocidni proizveli pistolj a ona kopija REXa koju su nasi najavili vise niko ni ne pominje.
Smijesno je porediti industrijske kapacitete AC Unitija sa fabrikom u Bratuncu...Svako u garazi moze sklepati 10-20 pistolja, pusaka, 1-2 vozila zavariti sa TIG/MIG aparatima 2 boce kisika i argona to uslikati i predstaviti kao wooow veliki industrijski kapacitet...Bekto se ipak dokazao isporukom milionskom proizvodnjom dijelova za njemacku auto industriju. Fabrika u Bratuncu nema 10 % industrijskih kapaciteta kao AC Uniyti.
....................
slika :Studyy:

Avatar
damirR
Član
Postovi: 100
Pridružen/a: 22 feb 2019 19:59

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la damirR » 12 apr 2019 23:57

Meteor je napisao/la: 12 apr 2019 23:47
damirR je napisao/la: 12 apr 2019 23:29 Bio onaj kalasnjikov iz kojeg je pucao Amerikanac mada izgleda jos nije usao u serijskoj proizvodnji.Po meni ne treba puno komplikovati sa verzijama SCAR-a i tome slicno.Za nase uslove su kalasnjikov i m4 sasvim ok a ionako AC proizvodi djelove za te puske.Mozda kasnije da se prosiri proizvodnja i doda neki mirtaljez slican M 84 i snajperska puska,vise nego dovoljno za nas sto se lakog naoruzanja tice.

Sa nasim kapacitetima i strucnjacima u NI sve ovo bi se moglo zavrsiti za par mjeseci tako da ni meni bas nije jasno cemu ovo odugovlacenje,cak su genocidni proizveli pistolj a ona kopija REXa koju su nasi najavili vise niko ni ne pominje.
Smijesno je porediti industrijske kapacitete AC Unitija sa fabrikom u Bratuncu...Svako u garazi moze sklepati 10-20 pistolja, pusaka, 1-2 vozila zavariti sa TIG/MIG aparatima 2 boce kisika i argona to uslikati i predstaviti kao wooow veliki industrijski kapacitet...Bekto se ipak dokazao isporukom milionskom proizvodnjom dijelova za njemacku auto industriju. Fabrika u Bratuncu nema 10 % industrijskih kapaciteta kao AC Uniyti.
Pa to mi je i bila poenta,da su oni sa daleko manjim kapacitetima od nase NI proizveli kakav-takav pistolj kojeg uveliko reklamiraju po sajmovima a mi onog naseg cekamo vec skoro 3 godine i cekacemo ga jos kako stvari stoje.

Avatar
V Corps
Član
Postovi: 47
Pridružen/a: 17 maj 2018 14:35

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la V Corps » 13 apr 2019 00:06

Bekto je godinama radio "plastiku" za BMW, VW i druge. Zašto ne bi radio i za AK, AR, Glock i slično?

slika

Za sve to su potrebne odlične mašine, sirovine i radnici

slika

Ako je Porše bio zadovoljan, zašto ne bi i pripadnik MUP-a USK opremljen automatom 9mm domaće proizvodnje i odličnih performansi :D

slika

Ipak, kad zatreba nešto jača vatrena moć, nije loše pri ruci imati pušku, naravno iz AC-U, u kalibru 7.62mm, bipodom, dužom cijevi i okvirom od 60 metaka. :rat:

slika

Neka, samo polahko. Sve će doći na svoje, jako brzo :zastava:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 13 apr 2019 00:12

damirR je napisao/la: 12 apr 2019 23:57
Meteor je napisao/la: 12 apr 2019 23:47
damirR je napisao/la: 12 apr 2019 23:29 Bio onaj kalasnjikov iz kojeg je pucao Amerikanac mada izgleda jos nije usao u serijskoj proizvodnji.Po meni ne treba puno komplikovati sa verzijama SCAR-a i tome slicno.Za nase uslove su kalasnjikov i m4 sasvim ok a ionako AC proizvodi djelove za te puske.Mozda kasnije da se prosiri proizvodnja i doda neki mirtaljez slican M 84 i snajperska puska,vise nego dovoljno za nas sto se lakog naoruzanja tice.

Sa nasim kapacitetima i strucnjacima u NI sve ovo bi se moglo zavrsiti za par mjeseci tako da ni meni bas nije jasno cemu ovo odugovlacenje,cak su genocidni proizveli pistolj a ona kopija REXa koju su nasi najavili vise niko ni ne pominje.
Smijesno je porediti industrijske kapacitete AC Unitija sa fabrikom u Bratuncu...Svako u garazi moze sklepati 10-20 pistolja, pusaka, 1-2 vozila zavariti sa TIG/MIG aparatima 2 boce kisika i argona to uslikati i predstaviti kao wooow veliki industrijski kapacitet...Bekto se ipak dokazao isporukom milionskom proizvodnjom dijelova za njemacku auto industriju. Fabrika u Bratuncu nema 10 % industrijskih kapaciteta kao AC Uniyti.
Pa to mi je i bila poenta,da su oni sa daleko manjim kapacitetima od nase NI proizveli kakav-takav pistolj kojeg uveliko reklamiraju po sajmovima a mi onog naseg cekamo vec skoro 3 godine i cekacemo ga jos kako stvari stoje.
Ako se neko u medijima pojavi 10 puta to ne znaci da su povecali industrijske kapacitete 10x vise ili da su povecali obim proizvodnje...Prema toj formuli Ni u Srbistanu trebala bi da proizvodi space shuttle :mrgreen: :D
Reklamiraju po sajmovima da im neko da para da mogu prvo nabaviti repromaterijal i prosiriti industrijske kapacitete kupovinom novih masina, isto rade kao i braca im preko Drine. Cekaju da neka budala uleti sa parama pa ce oni nesto razvijati i proizvoditi. Samo sto takvih budala danas nema. Zasto su Malezijci dolazi u Pretis da se uvjere u industrijske kapacitete ? Isto tako sto su dolazili Saudijci da vide kako to funkcionise pa su tek onda pokrenuli fabriku granata kod kuce ?!
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 13 apr 2019 00:54

V Corps je napisao/la: 12 apr 2019 23:44 kalašnjikov je već viđen na djelu, nažalost, samo u nekoliko sekundi. Nešto se pravi i radi, ali mi ne znamo. Spominju rakete, pa PRETIS izbaci oglas. Spominju APC, pa na onom sastanku u TRZ-u, na stolu nacrt istog. Nešto se valja, a mi ne znamo :mrgreen:
Pitao sam pojedine novinare STAV-a i Faktora zašto ne naprave reportažu u tome šta se radi u NI i dobio sam zanimljiv odgovor. Sve fabrike haman su zabranile pristup istima i sve informacije idu na kapaljku. Tokom one posjete u IK novinarima nije dopušteno da sve snimaju niti je iko od predstavnika IK iznio podatke da su tu nove mašine kojima smo u stanju praviti cijevi 12.7mm snajpera kojima bi se ta posjeta malo više zainteresovala običnom građaninu. A naši novinari ko novinari. Nisu Meteor da znaju šta su mašine za dubinsko bušenje cijevi. :beret:
:gut:

Dovoljno je da se vidi alat i da bude jasno o cemu se radi.

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 18e9MEl3vv
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 87309.html

Obicni CNC strug prilagodjen za dubinsko busenje cijevi.

slika
....................
slika :Studyy:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Zeleni-Fes » 13 apr 2019 22:27

Meteor je napisao/la: 12 apr 2019 23:39
Zeleni-Fes je napisao/la: 12 apr 2019 22:51 Dok oni ne stave list svojih proizvoda na web stranici, sa svim informacijama oni za sad ne prave ni jedno oružje. Napraviti pušku sa AR sistemom sad vise nego jednostavno. U USA ima nekoliko malo većih radionica koje prave AR puške za $500-600 dolara.

Sve specifikacije za dijelove se mogu naći otvoreno na internetu.

Eh sad kad bi oni unaprijedili to i napravili nešto moderno slično SCARU ili Českoj 805, to bi bilo stvarno nešto što bi se moglo prodavati po cijelom svijetu.
Najjeftinija varijanta AR-15/M4 koristi vecinu gabaritnih dijelova od polimera, a on ima slabije termicke osobine na povisenoj temperaturi u poredjenje sa celicima i legurama aluminijuma. Normalno da je za dugotrajniju eksploataciju bolja kombinacija sa metalima, ali kad je velikoserijska(masovna) proizvodnja u pitanju(u slucaju nuzde) bolji je polimer iako ima slabije termicke osobine od metala. Polimer se zagrije i presuje pod pritiskom do 400 tona i to je sve sto se tice obrade/proizvodnje nema nikakvog finaliziranja dodatnog brusenje, termicke obrade...



Ako nadjem tabelu sa specifikacijama polimerskih materijala postavit cu, slicna je sa tabelom metala/celika.
ZA AR u 9mm polimera je OK. Glock već dugo godina pravi pištolje u 9mm,. 40S&W i čak u 10mm ( jak kalibar) bez ikakvih problema.

Ali kad AC Unity na svojoj stranici stavi AR9 kao jedan od proizvoda a pri tome ne napise osnovne karakteristike, onda je to skroz diletantski.

Svaki ozbiljni korisnik hoće da zna, kakva je zaštita metalnih dijelova, unutrašnjost cijevi, Jel sanduk od metala ili polimera, dali koristi glock, uzi ili coltove magazine, koji čelik koriste za izradu cijevi itd.

Sto se tice naoružanja, ja mislim da bi ova puška u kalibru 10mm trebala da bude u svakom autu naše policije. Pa kad bagra iz Šumske dodje da krade u SA da vide kako 10mm prolazi kroz auto ko kroz margarin.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 13 apr 2019 22:31

Zeleni-Fes je napisao/la: 13 apr 2019 22:27
Meteor je napisao/la: 12 apr 2019 23:39
Zeleni-Fes je napisao/la: 12 apr 2019 22:51 Dok oni ne stave list svojih proizvoda na web stranici, sa svim informacijama oni za sad ne prave ni jedno oružje. Napraviti pušku sa AR sistemom sad vise nego jednostavno. U USA ima nekoliko malo većih radionica koje prave AR puške za $500-600 dolara.

Sve specifikacije za dijelove se mogu naći otvoreno na internetu.

Eh sad kad bi oni unaprijedili to i napravili nešto moderno slično SCARU ili Českoj 805, to bi bilo stvarno nešto što bi se moglo prodavati po cijelom svijetu.
Najjeftinija varijanta AR-15/M4 koristi vecinu gabaritnih dijelova od polimera, a on ima slabije termicke osobine na povisenoj temperaturi u poredjenje sa celicima i legurama aluminijuma. Normalno da je za dugotrajniju eksploataciju bolja kombinacija sa metalima, ali kad je velikoserijska(masovna) proizvodnja u pitanju(u slucaju nuzde) bolji je polimer iako ima slabije termicke osobine od metala. Polimer se zagrije i presuje pod pritiskom do 400 tona i to je sve sto se tice obrade/proizvodnje nema nikakvog finaliziranja dodatnog brusenje, termicke obrade...



Ako nadjem tabelu sa specifikacijama polimerskih materijala postavit cu, slicna je sa tabelom metala/celika.
ZA AR u 9mm polimera je OK. Glock već dugo godina pravi pištolje u 9mm,. 40S&W i čak u 10mm ( jak kalibar) bez ikakvih problema.

Ali kad AC Unity na svojoj stranici stavi AR9 kao jedan od proizvoda a pri tome ne napise osnovne karakteristike, onda je to skroz diletantski.

Svaki ozbiljni korisnik hoće da zna, kakva je zaštita metalnih dijelova, unutrašnjost cijevi, Jel sanduk od metala ili polimera, dali koristi glock, uzi ili coltove magazine, koji čelik koriste za izradu cijevi itd.

Sto se tice naoružanja, ja mislim da bi ova puška u kalibru 10mm trebala da bude u svakom autu naše policije. Pa kad bagra iz Šumske dodje da krade u SA da vide kako 10mm prolazi kroz auto ko kroz margarin.
+1

Slazem se, volio bih i ja da vise napisu specifikacija o meterijalima. Mogu cak i snimiti neki Tour video kako se proizvodi neki dio...

....................
slika :Studyy:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Zeleni-Fes » 13 apr 2019 22:35

damirR je napisao/la: 12 apr 2019 23:29 Bio onaj kalasnjikov iz kojeg je pucao Amerikanac mada izgleda jos nije usao u serijskoj proizvodnji.Po meni ne treba puno komplikovati sa verzijama SCAR-a i tome slicno.Za nase uslove su kalasnjikov i m4 sasvim ok a ionako AC proizvodi djelove za te puske.Mozda kasnije da se prosiri proizvodnja i doda neki mirtaljez slican M 84 i snajperska puska,vise nego dovoljno za nas sto se lakog naoruzanja tice.

Sa nasim kapacitetima i strucnjacima u NI sve ovo bi se moglo zavrsiti za par mjeseci tako da ni meni bas nije jasno cemu ovo odugovlacenje,cak su genocidni proizveli pistolj a ona kopija REXa koju su nasi najavili vise niko ni ne pominje.
Nemozes se zadovoljiti sa time što praviš AK pušku. Pa radionice u Pakistanu prave nekoliko stotina komada samo sa ručnim alatom. Naravno za nedaj bože i to je odlično.

Treba razmišljati o tome kako da se napravi nesto sto se moze plasirati i na inostrana tržista. Lakša, preciznija verzija AK (R4) ili robusnija I izdržljivija verzija AR.

Tek kad počneš prodavati vani onda si siguran da će ta fabrika postojati još 10 ili 20 godina.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 14 apr 2019 01:00

Zeleni-Fes je napisao/la: 13 apr 2019 22:35
damirR je napisao/la: 12 apr 2019 23:29 Bio onaj kalasnjikov iz kojeg je pucao Amerikanac mada izgleda jos nije usao u serijskoj proizvodnji.Po meni ne treba puno komplikovati sa verzijama SCAR-a i tome slicno.Za nase uslove su kalasnjikov i m4 sasvim ok a ionako AC proizvodi djelove za te puske.Mozda kasnije da se prosiri proizvodnja i doda neki mirtaljez slican M 84 i snajperska puska,vise nego dovoljno za nas sto se lakog naoruzanja tice.

Sa nasim kapacitetima i strucnjacima u NI sve ovo bi se moglo zavrsiti za par mjeseci tako da ni meni bas nije jasno cemu ovo odugovlacenje,cak su genocidni proizveli pistolj a ona kopija REXa koju su nasi najavili vise niko ni ne pominje.
Nemozes se zadovoljiti sa time što praviš AK pušku. Pa radionice u Pakistanu prave nekoliko stotina komada samo sa ručnim alatom. Naravno za nedaj bože i to je odlično.

Treba razmišljati o tome kako da se napravi nesto sto se moze plasirati i na inostrana tržista. Lakša, preciznija verzija AK (R4) ili robusnija I izdržljivija verzija AR.

Tek kad počneš prodavati vani onda si siguran da će ta fabrika postojati još 10 ili 20 godina.
Jok, u Bosni treba desetak manjih fabrika pjesadijskog naoruzanja i podsklopova da proizvode od udarne igle, opruge, cijevi sa vise tehnologija, zatvaraca, sanduka, kundaka itd... Ne treba uopste bazirati proizvodnju na jednom mjestu tj. da samo jedna fabrika ucestvuje na razvoju, proizvodnji i finaliziranju. Znaci bazirati proizvodnju dijelova u manjim fabrikama od 200 m2 do 2000 m2. A u velikim halama moze se organizovati velikoserijsko sklapanje proizvoda ako bude trebalo.

Gledam raja rucno prave drvene kundake za lovacko naoruzanje umjesto da kupe manje CNC masine za serijsku obradu i proizvodnju.

Eh da je nama desetak tih Pakistanskih radionica, ne bih se ja zalio. :mrgreen:
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 14 apr 2019 01:08

Meteor je napisao/la: 14 apr 2019 00:49 Meni je zanimljivo kako Igman ima para da prosiri vojno industrijske kapacitete konkretno mislim na novi pogon za municiju sa godisnjim kapacitetom oko 50 miliona metaka, tvornicu puscanih cijevi i barutanu u Vogosci, a onaj posrani ustaski HS produkt ne moze nista novo da izgradi... :rofll: :rofll: :rofll:
Mislim da dobro posluje ta fabrika u Karlovcu ne bi naoruzanje prodavali bivsoj tzv islamskoj drzavi u Iraku i ovim pobunjenicima u Siriji, Zato su i izgubili zbog loseg naoruzanja koje im je Vatikan uvalio...

Kao sto Buba, Jala i Maja kupuju preglede i komentare na Youtubeu



tako se isto i HS produkt sluzi ovim metodama

https://www.youtube.com/results?search_ ... e+problems
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 14 apr 2019 21:03

Nesto razmisljam prije ce Igman proizvesti svoju automatsku pusku nego sto ce ustaski HS produkt izgraditi svoju fabriku municije... :lol: :lol:

viewtopic.php?f=32&t=1267&start=100#p120486

U ovih godinu dana Igman je izgradio novi proizvodni pogon, kupio nove masine sa godisnjim kapacitetom od 50 miliona komada metaka.

slika

slika

+
Proizvodnja puscanih cijevi u Igmanu na radijalnoj kovackoj masini

slika

na slikama smo vidjeli da imaju i fabriku koja proizvodi puscane cijevi. :mrgreen:
....................
slika :Studyy:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Zeleni-Fes » 14 apr 2019 23:47

Ne treba podcjenjivati i ismijavati se drugima. Pogotovo ne firmi koja je uspjela da napravi jedan od najbolje prodavanijih pištolja u svijetu i veoma dobru pušku (na osnovu svjedočenja ljudi koji su je koristili, ja nisam jos uvjek) HS radi odlično, i mi bi trebali da se ugledamo na njih a ne da im se ismijavamo. Rade pametno i inovativno. Prave ugovore sa strategijskim partnerima koji im omogućuju da se šire. Počeli su od jednog modela pištolja a sad imaju 5 modela pištolja, revolver, pušku. Kapu im skidam.

Da hoće neko kod nas biti tako uspješan.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 15 apr 2019 00:05

Zeleni-Fes je napisao/la: 14 apr 2019 23:47 Ne treba podcjenjivati i ismijavati se drugima. Pogotovo ne firmi koja je uspjela da napravi jedan od najbolje prodavanijih pištolja u svijetu i veoma dobru pušku (na osnovu svjedočenja ljudi koji su je koristili, ja nisam jos uvjek) HS radi odlično, i mi bi trebali da se ugledamo na njih a ne da im se ismijavamo. Rade pametno i inovativno. Prave ugovore sa strategijskim partnerima koji im omogućuju da se šire. Počeli su od jednog modela pištolja a sad imaju 5 modela pištolja, revolver, pušku. Kapu im skidam.

Da hoće neko kod nas biti tako uspješan.
Znas sta je HS pistolj u poredjenju sa Glokom ? Smece nevidjeno, kanta kakve nema na siroko i na daleko. Ili ne daj Boze da se uporedi za Ceskom Zbrojevkom. Meni je 1000 puta ljepsa ova ceska puska Bren od VHS-a (https://www.czub.cz/en/produkty/automaticke-zbrane.html). Kad se vec loze na Bullpup puske, bolja je AP austrijska Steyt Aug.

Website od Gloka: https://eu.glock.com/en
Website od Ceske Zbrojevke: https://www.czub.cz/en/produkty
Website od HS Produkta: https://hs-produkt.hr/

Da vidimo i crnogorce sa TM-10 i TM-M4A1

slika

slika
....................
slika :Studyy:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Zeleni-Fes » 15 apr 2019 00:48

Meteor je napisao/la: 15 apr 2019 00:05
Zeleni-Fes je napisao/la: 14 apr 2019 23:47 Ne treba podcjenjivati i ismijavati se drugima. Pogotovo ne firmi koja je uspjela da napravi jedan od najbolje prodavanijih pištolja u svijetu i veoma dobru pušku (na osnovu svjedočenja ljudi koji su je koristili, ja nisam jos uvjek) HS radi odlično, i mi bi trebali da se ugledamo na njih a ne da im se ismijavamo. Rade pametno i inovativno. Prave ugovore sa strategijskim partnerima koji im omogućuju da se šire. Počeli su od jednog modela pištolja a sad imaju 5 modela pištolja, revolver, pušku. Kapu im skidam.

Da hoće neko kod nas biti tako uspješan.
Znas sta je HS pistolj u poredjenju sa Glokom ? Smece nevidjeno, kanta kakve nema na siroko i na daleko. Ili ne daj Boze da se uporedi za Ceskom Zbrojevkom. Meni je 1000 puta ljepsa ova ceska puska Bren od VHS-a (https://www.czub.cz/en/produkty/automaticke-zbrane.html). Kad se vec loze na Bullpup puske, bolja je AP austrijska Steyt Aug.

Website od Gloka: https://eu.glock.com/en
Website od Ceske Zbrojevke: https://www.czub.cz/en/produkty
Website od HS Produkta: https://hs-produkt.hr/

Da vidimo i crnogorce sa TM-10 i TM-M4A1

slika

slika
A de ti meni reci koliko komada metaka si ispucao iz Glocka ili HS ili najviše komada ispucanog iz bilo kojeg drugog pištolja ili duge cijevi????

Pa onda možemo nastaviti diskusiju sta je smeće i sta nije.

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 15 apr 2019 01:08

Zeleni-Fes je napisao/la: 15 apr 2019 00:48 A de ti meni reci koliko komada metaka si ispucao iz Glocka ili HS ili najviše komada ispucanog iz bilo kojeg drugog pištolja ili duge cijevi????

Pa onda možemo nastaviti diskusiju sta je smeće i sta nije.
Pucam iz Gloka nekoliko stotina komada skoro svake druge sedmice. Sto pitas ? Cak je i Kragujevacka Zastava bolje oruzje od VHS-a.

Ne znam zasto imas potrebu braniti izvikano ustasko smece koje niko normalan ne kupuje osim korumpiranih sluzbenika. Licno znam da su pokusali uvaljivati pistolje kantonalnim mupovima preko HDZ-a. I to preko one zenicke firme.

Nama trebaju biti uzori industrijski razvijene drzave, a ne ovo divljacko UZP pleme sto nema nikakvu tradiciju u proizvodnji naoruzanja i municije.

Kad je osnovan HS produkt ? 1991. godine :rofll:
Kad je poceo sa proizvodnjom ? 2001. godine

Kad je osnovana Česká zbrojovka Uherský Brod ? 1919. godine
kad je osnovan Steyr Mannlicher AG. ? 1864. godine

Kad je osnovan Igman ? 1950. godine
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 15 apr 2019 01:12

Kako sam ovo zaboravio. Sad ce Igman paralelno moci testirati i kvalitet municije i kvalitet puscanih/pistoljskih cijevi. Sto znaci da ce imati manje troskove testiranja naoruzanja. ;)
:fes:
....................
slika :Studyy:

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 15 apr 2019 01:18

List of firearm brands
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_firearm_brands

Arsenal Arsenal, Inc Bulgaria Civilian, military Air defense equipment, artillery, munitions, explosives, ED devices, industrial machinery
AEK Kovrov Mechanical Plant,
Degtyaryov Plant Russia / USSR Combat
Bb Adams Arms United States Civilian, law enforcement, military
Baikal Lake Baikal Izhmekh Russia Civilian, combat Medical equipment
Benelli Benelli Armi SpA Italy
Beretta Beretta Italy
Bersa Bersa Argentina Civilian and military
Blaser Blaser Jagdwaffen GmbH Germany Civilian, law enforcement Outdoor
Browning John Browning Browning Arms Company United States Outdoor products
Bushmaster Bushmaster Firearms International United States
CZ Česká zbrojovka Česká zbrojovka Uherský Brod Czech Republic Civilian, law enforcement, military,
Colt Samuel Colt Colt's Manufacturing Company
Colt Defense United States Civilian, law enforcement, military, security
FN Fabrique Nationale Fabrique Nationale d'Armes de Guerre Belgium Military, law enforcement, security, civilian
Glock Gaston Glock Glock Ges.m.b.H. Austria
Heckler & Koch Heckler & Koch Germany
Henry Benjamin Tyler Henry Henry Repeating Arms United States Civilian
Ithaca Ithaca, New York Ithaca Acquisition, Inc United States Civilian
IZh [N 1] Izhmekh Russia / USSR Civilian Air guns
Kel-Tec Kel-Tec CNC Industries Inc. United States
Mossberg O.F. Mossberg & Sons United States
MP Mechanical Plant Izhmekh Russia Civilian, combat Air guns, non-lethal weapons
MTs Model' TsKIBa
TsKIB's Model TsKIB SOO,
Tula Arms Plant Russia / USSR Civilian [N 2]
OTs Obrazets TsKIBa
TsKIB's Specimen TsKIB SOO / KBP Russia / USSR Combat
Panther Arms
Patriot Ordnance Factory POF-USA Patriot Ordnance Factory, Inc. United States Civilian, law enforcement, military, security Gas-piston-operated weapon systems, firearm accessories, drop-in triggers, patriotic artwork, bolt carriers, bolts, upper receivers, barrel nut heatsinks, E^2 (E-Squared) barrels
Proarms Proarms Armory Czech Republic Civilian, law enforcement, military
Remington Eliphalet Remington Remington Arms United States Civilian combat
Ruger William B. Ruger Sturm, Ruger & Co. United States
S&W Horace Smith and Daniel B. Wesson Smith & Wesson United States Various[N 3][1]
Savage Savage Arms United States
SCCY SCCY Firearms United States
Seraphim Armoury (SA) Seraphim Armoury Inc. Canada Civilian, law enforcement, military, security Optics
SIG Sauer SIG Sauer Germany / USA Civilian, military
Springfield (historical) Springfield Illinois armory location Springfield Armory United States
Springfield (present) Springfield Armory, Inc. United States
SR Spetsial'naya Razrabotka
Special Development TsNIITochMash,
TsKIB SOO / KBP,
Tula Arms Plant Russia Combat
Steyr Steyr, Austria Steyr Mannlicher Austria Civilian, Combat
STI International Strayer, Tripp International Westwind Investors United States Civilian
Taurus Taurus Brazil / USA Civilian and military
TOZ Tula Arms Plant Russia / USSR Civilian
UWS Unified Weapons Systems United States Military, law enforcement
Walther Arms Carl Walther Carl Walther GmbH Sportwaffen Germany
Weatherby Roy Weatherby Weatherby United States Civilian
Winchester Oliver Winchester Winchester Repeating Arms Company United States
Belgium
....................
slika :Studyy:

Zeleni-Fes
Član
Postovi: 42
Pridružen/a: 29 jan 2019 15:15

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Zeleni-Fes » 15 apr 2019 02:16

Meteor je napisao/la: 15 apr 2019 01:08
Zeleni-Fes je napisao/la: 15 apr 2019 00:48 A de ti meni reci koliko komada metaka si ispucao iz Glocka ili HS ili najviše komada ispucanog iz bilo kojeg drugog pištolja ili duge cijevi????

Pa onda možemo nastaviti diskusiju sta je smeće i sta nije.
Pucam iz Gloka nekoliko stotina komada skoro svake druge sedmice. Sto pitas ? Cak je i Kragujevacka Zastava bolje oruzje od VHS-a.

Ne znam zasto imas potrebu braniti izvikano ustasko smece koje niko normalan ne kupuje osim korumpiranih sluzbenika. Licno znam da su pokusali uvaljivati pistolje kantonalnim mupovima preko HDZ-a. I to preko one zenicke firme.

Nama trebaju biti uzori industrijski razvijene drzave, a ne ovo divljacko UZP pleme sto nema nikakvu tradiciju u proizvodnji naoruzanja i municije.

Kad je osnovan HS produkt ? 1991. godine :rofll:
Kad je poceo sa proizvodnjom ? 2001. godine

Kad je osnovana Česká zbrojovka Uherský Brod ? 1919. godine
kad je osnovan Steyr Mannlicher AG. ? 1864. godine

Kad je osnovan Igman ? 1950. godine

Avatar
Meteor
Član
Postovi: 1931
Pridružen/a: 14 apr 2018 16:47

Re: AC Unity (all about)

Post Postao/la Meteor » 15 apr 2019 02:36

@Zeleni-Fes

ZABRANJENO JE: vrijeđati druge članove foruma !

Drži se teme !

AC Unity/Igman vojna industrija u BiH !

Pravila -->
viewtopic.php?f=10&t=1298
....................
slika :Studyy:

Odgovorite