☑ Pravila foruma i savjeti

Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Moderator/ica: abu seid

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 09 jan 2022 01:51

Pa nismo je nikad ni imali nešto posebno razvijenu u poređenju sa drugim sektorima.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la amkos » 10 jan 2022 22:46

abu seid je napisao/la: 01 jan 2022 18:18 Izgleda da je počela sa radom fabrika slatkiša Tako d.o.o. u Hadžićima. Vlasnik je Benjamin Kasumović.
"Tako" slatkiši se inače proizvode u Sandžaku, Prijepolje,a u Sarajevu za sada izgleda samo jedan proizvod iz njihovog asortimana.
https://tako.rs/sr/proizvodi


slika
Ova firma se nalazi prekoputa novog Robota u Hadžićima. Ondje ima dosta prostora za nove firme i nove hale.
Zanimljiv mi je naziv "Tako", vrlo sličan nazivu "Takovo".
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 10 jan 2022 23:51

Ta poslovna zona još nije završena, nema kompletnu infrastrukturu.
Evo, pošto se žališ na konditoraj još par stvari :D

savijače (štrudle) smrznute
slika JAMI štrudle

slika KLAS savijače



slika MBA profiterol (mini princes krofne)

slika FINE FOOD Costata jabuka

slika FINE FOOD Costata višnja

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Zmaj » 11 jan 2022 17:03

Zmaj je napisao/la: 16 dec 2021 22:17
abu seid je napisao/la: 16 dec 2021 21:53
Zmaj je napisao/la: 16 dec 2021 21:44

Kupio prije dva dana Jordan cetkicu za 2 BAM.
Znači uštedio si 6 maraka za 6 mjeseci. :D
S tim što je kvalitet slabiji.
6 mjeseci za jednu cetkicu? Previse je to za mene.

Dolazim uskoro u Bosnu pa cu bas da kupim tu wow Cawex cetkicu.
Isao sam maksuz u DM u BBIu da vidim i bilo je par tih Cawexa, ali 8,55 za obicnu cetkicu je previse tako da nista od te kupovine. Inace, prvi put da idem u BBI Centar i pozitivno sam se iznenadio, pravi shopping mall
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Zmaj » 11 jan 2022 17:13

Odlicni su ovi Swity juicevi. Iznenadio sam se kad sam vidio da se proizvode u Gradaccu.

slika


I Bingove krastavice su odlicne. Ako me pamcenje sluzi, mislim da se proizvodi u Srebreniku.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 11 jan 2022 17:50

Zmaj je napisao/la: 11 jan 2022 17:03
Zmaj je napisao/la: 16 dec 2021 22:17
abu seid je napisao/la: 16 dec 2021 21:53
Znači uštedio si 6 maraka za 6 mjeseci. :D
S tim što je kvalitet slabiji.
6 mjeseci za jednu cetkicu? Previse je to za mene.

Dolazim uskoro u Bosnu pa cu bas da kupim tu wow Cawex cetkicu.
Isao sam maksuz u DM u BBIu da vidim i bilo je par tih Cawexa, ali 8,55 za obicnu cetkicu je previse tako da nista od te kupovine. Inace, prvi put da idem u BBI Centar i pozitivno sam se iznenadio, pravi shopping mall
:rofll:
Već zamišljam tebe i Huseina u rovu kako trebate branit Bosnu. Jedan kaže neću u napad, zima mi napolju, drugi kaže, šta ću se borit kad su se političari dogovorili. :lol:

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 11 jan 2022 17:54

Zmaj je napisao/la: 11 jan 2022 17:13 Odlicni su ovi Swity juicevi. Iznenadio sam se kad sam vidio da se proizvode u Gradaccu.

slika


I Bingove krastavice su odlicne. Ako me pamcenje sluzi, mislim da se proizvodi u Srebreniku.
Da, Fana Srebrenik.
Čudi me da nisi znao za Swity. Oni su svojevremeno držali 50 posto tržišta u BiH, kvalitetom bili najbolji dok ih nije Selimović preuzeo i potpuno upropastio.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Zmaj » 11 jan 2022 18:20

abu seid je napisao/la: 11 jan 2022 17:50
Zmaj je napisao/la: 11 jan 2022 17:03
Zmaj je napisao/la: 16 dec 2021 22:17

6 mjeseci za jednu cetkicu? Previse je to za mene.

Dolazim uskoro u Bosnu pa cu bas da kupim tu wow Cawex cetkicu.
Isao sam maksuz u DM u BBIu da vidim i bilo je par tih Cawexa, ali 8,55 za obicnu cetkicu je previse tako da nista od te kupovine. Inace, prvi put da idem u BBI Centar i pozitivno sam se iznenadio, pravi shopping mall
:rofll:
Već zamišljam tebe i Huseina u rovu kako trebate branit Bosnu. Jedan kaže neću u napad, zima mi napolju, drugi kaže, šta ću se borit kad su se političari dogovorili. :lol:
Mozes ti braniti Bosnu tako sto ces kupovati neke "premium" cetkice ali radije cu potrositi taj novac u korisnije stvari koji nasi ljudi proizvode. Tokom novogodisnjeg vikenda u Sa potrosio sam 300 bam i sve gledao da pare idu nasim ljudima i proizvodima tako da...
abu seid je napisao/la: 11 jan 2022 17:54
Zmaj je napisao/la: 11 jan 2022 17:13 Odlicni su ovi Swity juicevi. Iznenadio sam se kad sam vidio da se proizvode u Gradaccu.

slika

I Bingove krastavice su odlicne. Ako me pamcenje sluzi, mislim da se proizvodi u Srebreniku.
Da, Fana Srebrenik.
Čudi me da nisi znao za Swity. Oni su svojevremeno držali 50 posto tržišta u BiH, kvalitetom bili najbolji dok ih nije Selimović preuzeo i potpuno upropastio.
Bravo, Fana Srebrenik. Odlican prozivod.

Moguce da sam cuo za Swity prije, ako su bili lideri kao sto kazes, ali da sam vremenom zaboravio na njih.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 11 jan 2022 21:17

Zmaj je napisao/la: 11 jan 2022 18:20 Mozes ti braniti Bosnu tako sto ces kupovati neke "premium" cetkice ali radije cu potrositi taj novac u korisnije stvari koji nasi ljudi proizvode. Tokom novogodisnjeg vikenda u Sa potrosio sam 300 bam i sve gledao da pare idu nasim ljudima i proizvodima tako da...
Branio sam je puškom, inače RVI, a sada se borim. Ekonomski.
Nemoj se ljutiš, malo se zezam. ;)

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Zmaj » 12 jan 2022 14:16

abu seid je napisao/la: 11 jan 2022 21:17
Zmaj je napisao/la: 11 jan 2022 18:20 Mozes ti braniti Bosnu tako sto ces kupovati neke "premium" cetkice ali radije cu potrositi taj novac u korisnije stvari koji nasi ljudi proizvode. Tokom novogodisnjeg vikenda u Sa potrosio sam 300 bam i sve gledao da pare idu nasim ljudima i proizvodima tako da...
Branio sam je puškom, inače RVI, a sada se borim. Ekonomski.
Nemoj se ljutiš, malo se zezam. ;)
Slava tebi i svim ostalim borcima.

Znam da se zezas ali ja kad imam svoj stav budem malo tvrdoglav. :zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 12 jan 2022 22:40

U par dana nekoliko odličnih vijesti vezanih za domaće proizvode, ovoga puta na policama u EU
Tuzlanskoj kompaniji odobren izvoz u Evropsku uniju

Vrhunski mesni delikatesi od visokokvalitetnog pilećeg, goveđeg i purećeg mesa čine Menprom jednom od vodećih mesnih industrija u našoj zemlji a oni će se uskoro naći na policama širom Evrope.
Krajem 2008. godine u Menpromu su uspješno implementirali HALAL certifikat u okvire proizvodnje. Pored certifikata, kontrola zdravstvene ispravnosti i kvaliteta proizvoda se takođe svakodnevno vrši i u sklopu labaratorije koje je opremljena najsavremenijom opremom iz te oblasti.

Fokusirani na tradicionalne metode proizvodnje, korištenje samo najkvalitetnijeg mesa uz poštivanje najviših standarda, Menprom je prije dvije godine uspješno započeo izvoz u Ujedinjene Arapske Emirate.

Danas je za ovu uspješnu kompaniju stigla još jedna izuzetno lijepa vijest i priznanje.

Naime, Kompaniji Menprom odobren je izvoz proizvoda u EU što je potvrda dugogodišnjeg predanog, kontinuiranog rada i vrhunske kvalitete proizvoda.

“Pileći i pureći delikatesni proizvodi moći će se pronaći na policama širom starog kontinenta. Ovo sigurno ne bi bilo moguće bez vaše stalne podrške, i na tome vam se od srca zahvaljujemo. Ovu vijest smo dočekali kao svojevrsni novogodišnji poklon, te nam je dodatna motivacija i vjetar u leđa za izvrsnu 2022. godinu koja je pred nama!” navode iz Menproma.
https://www.biznisinfo.ba/tuzlanskoj-ko ... sku-uniju/

slika MBA proizvodi u Austriji (BILLA plus)

slika EZ Busovača (Švicarska)

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 13 jan 2022 01:10

Meni su ove tene vrh.

slika slika MIBH - Travnik

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 15 jan 2022 13:14

Novo iz EZ : omekšivači Amore i Bloom.

slika

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Jack » 19 jan 2022 11:37

Viewing profile - Buckingham

Activation Justification
: Fan sam naše historije a još više želio bih kontaktirati admina i urediti stranicu kupujmo domaće. Mogu je napraviti da bude do jaja.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Jack » 19 jan 2022 11:51

Prilicno smijesna osoba.Odmah je poletio na mape.Koji izgovor.Mislim zasluzuje ako nista da bude na forumu.Samo da ne bude trolao :lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 19 jan 2022 12:44

Pa nemoj tako pisati dok je čovjek još aktivan.
Jedino ako nisi vidio nešto što mi ne možemo vidjeti, recimo neku sumLjivu IP adresu.

Avatar
Bosniakum
Član
Postovi: 140
Pridružen/a: 08 jan 2022 20:58

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Bosniakum » 19 jan 2022 17:03

Mene zanima nešto. Da li je moguće razviti kakvu aplikaciju za telefon koja omogućuje da skenira artikle iz prodavnica, recimo preko bar koda ili nešto tome slično, te tako detektuje da li je riječ o domaćem proizvodu ili ne? Vidim da na prvoj stranici ima lista svih domaćih proizvoda koji se proizvode, a nadam se i kupuju u našim prodavnicama. Kad bi se razvio i unaprijedio kakav napredan algoritam za prepoznavanje i detektovanje istih.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 19 jan 2022 21:58

Bosniakum je napisao/la: 19 jan 2022 17:03 Mene zanima nešto. Da li je moguće razviti kakvu aplikaciju za telefon koja omogućuje da skenira artikle iz prodavnica, recimo preko bar koda ili nešto tome slično, te tako detektuje da li je riječ o domaćem proizvodu ili ne? Vidim da na prvoj stranici ima lista svih domaćih proizvoda koji se proizvode, a nadam se i kupuju u našim prodavnicama. Kad bi se razvio i unaprijedio kakav napredan algoritam za prepoznavanje i detektovanje istih.
Bila je jednom takva aplikacija, ima 4-5 godina, ali je imala ograničeni broj proizvoda i bila je vezana za kojekakve nagrade. Ubrzo se ugasila, upravo radi sistema nagrađivanja koje se mnogima nije svidio.
Na prvoj stranici je nekih 750 slika proizvoda. Kada znaš da svaki taj proizvod ima različite okuse/mirise plus različite gramaže, a svaki kod je tu različit, onda dođeš na jedan ogromni broj barkodova koji bi trebao unijeti u jednu aplikaciju. A baze podataka za te bar kodove nema. Pitanje je kako napraviti takvu jednu bazu podataka. Ne smijemo zaboraviti da mi ovdje na forumu imamo samo jedan dio proizvoda iz BiH.

Avatar
Bosniakum
Član
Postovi: 140
Pridružen/a: 08 jan 2022 20:58

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la Bosniakum » 19 jan 2022 22:14

abu seid je napisao/la: 19 jan 2022 21:58
Bosniakum je napisao/la: 19 jan 2022 17:03 Mene zanima nešto. Da li je moguće razviti kakvu aplikaciju za telefon koja omogućuje da skenira artikle iz prodavnica, recimo preko bar koda ili nešto tome slično, te tako detektuje da li je riječ o domaćem proizvodu ili ne? Vidim da na prvoj stranici ima lista svih domaćih proizvoda koji se proizvode, a nadam se i kupuju u našim prodavnicama. Kad bi se razvio i unaprijedio kakav napredan algoritam za prepoznavanje i detektovanje istih.
Bila je jednom takva aplikacija, ima 4-5 godina, ali je imala ograničeni broj proizvoda i bila je vezana za kojekakve nagrade. Ubrzo se ugasila, upravo radi sistema nagrađivanja koje se mnogima nije svidio.
Na prvoj stranici je nekih 750 slika proizvoda. Kada znaš da svaki taj proizvod ima različite okuse/mirise plus različite gramaže, a svaki kod je tu različit, onda dođeš na jedan ogromni broj barkodova koji bi trebao unijeti u jednu aplikaciju. A baze podataka za te bar kodove nema. Pitanje je kako napraviti takvu jednu bazu podataka. Ne smijemo zaboraviti da mi ovdje na forumu imamo samo jedan dio proizvoda iz BiH.
Jasno! To mi je onako palo na pamet dok sam gledao zaista podugačku listu proizvoda. Ja isključivo kupujem domaće, i moram priznati da nisam znao za sve ove artikle. Primjerice, nisam uopšte znao za ovu Royal majonezu ili kako već se zove.

P.S. Tvoja profila slika mi se dopada. Riječ je o poznatom grafičaru Dragulju.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Lista BH proizvoda - KUPUJ DOMAĆE!

Post Postao/la abu seid » 19 jan 2022 22:38

Bosniakum je napisao/la: 19 jan 2022 22:14
abu seid je napisao/la: 19 jan 2022 21:58
Bosniakum je napisao/la: 19 jan 2022 17:03 Mene zanima nešto. Da li je moguće razviti kakvu aplikaciju za telefon koja omogućuje da skenira artikle iz prodavnica, recimo preko bar koda ili nešto tome slično, te tako detektuje da li je riječ o domaćem proizvodu ili ne? Vidim da na prvoj stranici ima lista svih domaćih proizvoda koji se proizvode, a nadam se i kupuju u našim prodavnicama. Kad bi se razvio i unaprijedio kakav napredan algoritam za prepoznavanje i detektovanje istih.
Bila je jednom takva aplikacija, ima 4-5 godina, ali je imala ograničeni broj proizvoda i bila je vezana za kojekakve nagrade. Ubrzo se ugasila, upravo radi sistema nagrađivanja koje se mnogima nije svidio.
Na prvoj stranici je nekih 750 slika proizvoda. Kada znaš da svaki taj proizvod ima različite okuse/mirise plus različite gramaže, a svaki kod je tu različit, onda dođeš na jedan ogromni broj barkodova koji bi trebao unijeti u jednu aplikaciju. A baze podataka za te bar kodove nema. Pitanje je kako napraviti takvu jednu bazu podataka. Ne smijemo zaboraviti da mi ovdje na forumu imamo samo jedan dio proizvoda iz BiH.
Jasno! To mi je onako palo na pamet dok sam gledao zaista podugačku listu proizvoda. Ja isključivo kupujem domaće, i moram priznati da nisam znao za sve ove artikle. Primjerice, nisam uopšte znao za ovu Royal majonezu ili kako već se zove.

P.S. Tvoja profila slika mi se dopada. Riječ je o poznatom grafičaru Dragulju.
Za mnogo proizvoda ne možeš ni znati, jer se plasiraju regionalno. Nećeš u Sarajevu naći mnoge stvari kao recimo u Gračanici ili obrnuto.

Svaka čast za Dragulja. Dobro si prepoznao. :gut:

Odgovorite