☑ Pravila foruma i savjeti

UEFA Liga nacija

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Gorcin » 18 okt 2018 08:27

amkos je napisao/la:
Gorcin je napisao/la:
Jack je napisao/la:Juzna tribina bi kostala nekih 5.5 miliona km do 6 miliona km.1 mjesto u Ligi nacija nas vodi u famoznu grupu A gdje sam kvalitet Europe+ nam daje 3 miliona Eura.Sasvim dovoljno da se izgradi juzna tribina

Fudbalski savez treba da usmjeri pare ka izradnji Grbavice.Poslije mogu da vide Kosevo ili Zenicu
Dotle mi guramo Rođeni Arenu bez saveza :mrgreen:
Vidio sam dosta love se prikupilo, mogao bi i krov leći uskoro. Znam da su počeli radove. Iako je po meni ona tribina gdje je postavljena konstrukcija za krov malo na harašo, onaj srednji dio tribine skroz odudara. :what:
To je legendarna "Tanina kućara", đe ćeš to dirat, imaće za 50 godina status kultne građevine :mrgreen:
Sad bez zezancije, mogao se jedino rušiti taj centralni dio što je iziskivalo dodatne troškove a za šta nije bilo sredstava, pogotovo ne u onom Veležu prije godinu-dvije koji je od grobara preuzet klinički mrtav. Mislim da se iz one nakarade od tribine na kućici izvukao maksimum.
Nosiva konstrukcija za krov na zapadnoj tribini je skoro završena, trebalo bi to do zime biti sve gotovo. Naručene su i stolice.
Po planu bi naredna stavka trebli biti reflektori.
Poslije toga krov sjeverne tribine.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 15 nov 2018 13:04

Eto sad uzeli smo 1 mjesto,i usli u grupu A lige nacije,nakon sto smo osvojili 1 mjesto ovdje

Danas zadnja utakmica protiv Austrije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la amkos » 15 nov 2018 22:39

Čestitke našoj repki !!! :zastava: :zastava: :zastava:

:huhu: :huhu:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Zmaj » 15 nov 2018 22:46

slika

:zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la amkos » 15 nov 2018 23:01

Eto sad uzeli smo 1 mjesto,i usli u grupu A lige nacije,nakon sto smo osvojili 1 mjesto ovdje
Kako si znao ovo prije utakmice ? :respekt:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 17 nov 2018 04:50

Takodjer i 600 000 km koje ce Fudbalski savez dobiti za ovo 1 mjesto.Dovoljno da se dadne u izgradnju Grbavice makar krova to je nekih 1.5 miliona km ili da se pomogne ali sve sumnjam da nece te pare zavrsiti u dzepu nekog u savezu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Zmaj » 17 nov 2018 18:31

Sta vi kazete, Begovic ili Sehic na golu?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Zenicaninn » 17 nov 2018 19:10

Zmaj je napisao/la:Sta vi kazete, Begovic ili Sehic na golu?
Sta vi kazete, Begovic ili Sehic na golu?[/quote]

Sehic nije mogao puno pokazati jer nam odbrana nikad nije bila bolja.

Mislim da je Prosinecki dobru ekipu slozio. Sad izgledaju kao uigrana i ozbiljna ekipa a ne kao ljudi iz mahale koji su se skupili na termin.

Trebalo se vec davno razbiti "tkivo" ekipe starih igraca koji se ne boje izgubiti poziciju u ekipi pa taj stav i pokazuju igrom na terenu.

Treba nastaviti za ovakvim mladim igracami koji su zeljni da se pokazu u reprezentaciji i imaju ambicije da razvuju karijeru.
A mi kao navijaci trebamo malo odustati sentimentalnih osjecaja prema igračima u repci i tako nekim izzvakanim igracima cementirati pozicije u repki.

Treba nam stav kao u svaba sto se tice repke. Samo rad i disciplina. Ako ne pokazujes na terenu ono sto se od tebe ocekiva onda noga i idemo dalje. Da vidis kako onda svi ginu na terenu.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 17 nov 2018 19:48

Sve je to slabo.Jedino od Gojaka mozes da ocekujes neku karijeru.Ako se i Duljevic uozbilji mogao bi u Bundes Ligu.Ovi ostali svi su donji.Mi smo igrali s realno slabijim protivnicima kakva je nasa odbrana vidit ce se protiv Spanije.Da ne padne par komada tamo,ali haj
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Drina » 18 nov 2018 13:51

Jack je napisao/la:Takodjer i 600 000 km koje ce Fudbalski savez dobiti za ovo 1 mjesto.Dovoljno da se dadne u izgradnju Grbavice makar krova to je nekih 1.5 miliona km ili da se pomogne ali sve sumnjam da nece te pare zavrsiti u dzepu nekog u savezu
Koliko sam citao savez ce dobiti 3 miliona eura. To je dovoljno za rad saveza. Nema tu dovoljno para za neka veca ulaganja infrastrukturu. Treba ponovo da se kvalifikuju na euro ili svjetsko i onda mogu uraditi nesto znacajnije.


Inace po kvalitetu imamo ispodprosjecnu ekipu. To se vidi i po klubovima gdje igraju. Vecina je u Belgiji. Nije to losa liga ali to je daleko od svjetske klase. To je dobra liga za odskociti negdje dalje. Ali sve to nadoknade trcanjem. Ne sjecam se da smo imali ekipu koja ovoliko trci. Mozda nisam u pravu ali to je moj dojam.

Dobro je sto su upali medu prvih 12 ekipa u Europi. To garantuje da ce igrati protiv jakih reprezentacija.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Zmaj » 18 nov 2018 17:26

Drina je napisao/la:
Jack je napisao/la:Takodjer i 600 000 km koje ce Fudbalski savez dobiti za ovo 1 mjesto.Dovoljno da se dadne u izgradnju Grbavice makar krova to je nekih 1.5 miliona km ili da se pomogne ali sve sumnjam da nece te pare zavrsiti u dzepu nekog u savezu
Koliko sam citao savez ce dobiti 3 miliona eura. To je dovoljno za rad saveza. Nema tu dovoljno para za neka veca ulaganja infrastrukturu. Treba ponovo da se kvalifikuju na euro ili svjetsko i onda mogu uraditi nesto znacajnije.


Inace po kvalitetu imamo ispodprosjecnu ekipu. To se vidi i po klubovima gdje igraju. Vecina je u Belgiji. Nije to losa liga ali to je daleko od svjetske klase. To je dobra liga za odskociti negdje dalje. Ali sve to nadoknade trcanjem. Ne sjecam se da smo imali ekipu koja ovoliko trci. Mozda nisam u pravu ali to je moj dojam.

Dobro je sto su upali medu prvih 12 ekipa u Europi. To garantuje da ce igrati protiv jakih reprezentacija.
Samo trojica igraju u Belgiji i Vranjes je od njih jedini standardan u ekipi. Vise igraca imas u npr. Serie A i nebi se slozio da smo ispodprosjecni, vise smo jedna prosjecna ekipa.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Drina » 18 nov 2018 17:54

Vranjes,Nastic,Cimirot bilo ih je jos

Pa ne znam. Za prosjek bi trebali imati bar 5-6 nadprosjecnih igraca a mi imamo samo 2. Dzeko i Pjanic. A Dzeko je pri kraju karijere. Na proljece 33 godine a to je vrlo blizu kraja za napadaca. Ovo ostalo je sve ispod prosjeka. Pogledaj imena klubova gdje igraju. Neki tipa Duljevic igraju i u drugoj lizi.

Dakle imamo samo dva iznad prosjecna igraca. Mogao bi dodati i Kolasinca koji je u dobrom klubu ali je i on tamo cesto na klupi

I nekako imam osjecaj da se ovi nasi mladi igradi ne znaju prodati. Neki cak i nazaduju tipa Kodro ili Hajrovic
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 18 nov 2018 19:44

Sve je to slabo ali sad prvi put imamo priliku da igramo s najboljim ekipama Europe u fudbalu.Tu nam dolaze najbolji i najkvalitetniji i moramo vidjeti ko nam je ovdje najbolja opcija


Sto se tice ovog.
Žrijeb kvalifikacionih grupa za EP na programu je 2. decembra 2018. godine u Dablinu.

I mi smo sad sigurno u 2 sesiru.Sto znaci realno da je to veoma dobra opcija

Kvalifikacije će se igrati od marta do novembra 2019. godine (plasman na EP izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe).

+ ako budemo 3 igramo baraz za Euro jer smo pobjednici lige nacija.Mislim sad realno ako se ovakva sansa ne iskoristi u tih 6-7 mjeseci od Marta do Novembra 2019 godine onda ne znam kad ce

Mi smo sad u dobroj poziciji.Sjecamo se kad smo bili nekad u 4 sesiru.Sad smo u 2.Opet nam dolazi neka jaca ekipa iako dajte nam sad radije Portugal.Ali ova pobjeda je drasticna.I ne radi se o tome,nego se radi o 6 miliona km premije.I jace ekipe atraktivnije koje dolaze traze prenos u Hdtv pa moze kroz sponzore od Adidasa nadalje da namaknu dovoljno da se u Bosni izgradne 2 solidna stadiona

Ove pare dijelom treba uloziti da se izgradi Grbavica i Bilino Polje.I kasnije gledati sta uraditi s Kosevom
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Drina » 18 nov 2018 20:17

Da. Mogu se nakupiti solidne pare

Osigurano :

-3 milona €
- 4 utakmice protiv dvije jake reprezentacije i tu ce zaraditi puno novca
- ogromne sanse da produ na euro i tu ce se sliti puno novca

NIkad vise novca u fudbalu i to se povecava iz godine u godinu. Gadaju se milionima. Sad i neki ofrlji igrac ima sanse da zaradi 2-3 milona € igrajuci u nekom poluklubu
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 18 nov 2018 21:54

Naravno mi igramo s najboljim sad u ligi nacija.To ce nam kroz tv prenose dati velike pare,a da ne pricam o premiji ako uzmu slucajno kakvu jacu ekipu ovdje

Po meni mi imamo sanse da prodamo igrace ili da nam igraci zavrse u kakvom boljem klubu.Evo naprimjer Gojak nikad ne bi mogao da se proda iz nase smijesne lige.Ima i Duljevic koji bi mogao u Bundes Ligu.Ili onaj Krunic.Ostalo polovnjaci ali nikad se ne zna.Golman nam je zacudo solidan
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Drina » 18 nov 2018 22:16

Ja sam najvise ocekivao od Hajrovica i Besica. Mislio sam da ce oni zavrsiti u nekim jakim klubovima a ono nazadovanje.
Pa i ovaj Visca. Imao je dobrih sezona u Turskoj a nije uspio da se prebaci bar u Njemacku. Nemaju dobre menadzere
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Zmaj » 21 nov 2018 01:07

Ovako izgleda naredno izdanje Lige nacija: BiH među najboljih 12 selekcija Evrope

Poznato je kako će izgledati naredno izdanje Lige nacija, odnosno koje selekcije će se takmičiti u kojem rangu ovog takmičenja.
Desilo se zaista nekoliko zanimljivih promjena. Naša selekcija je napredovala, te je iz Lige B prešla u Ligu A koju su napustili Njemačka i Hrvatska i oni će iduće sezone nastupati u Ligi B.

U niži rang sele se Turska i Slovenija. Turci su napustili Ligu B i igrat će u Ligi C, a Slovenci su iz C ispali u posljednju, D. Makedonija i Kosovo su napredovali iz D u C, a Srbija iz C u B.

Naredno izdanje Lige nacije će početi u septembru 2020. godine, a ovako će izgledati sastavi liga:

Liga A: Engleska, Holandija, Portugal, Švicarska, Belgija, Francuska, Italija, Španija, BiH*, Ukrajina*, Švedska*, Danska*

Liga B: Njemačka**, Island**, Poljska**, Hrvatska**, Češka, Rusija, Austrija, Vels, Škotska*, Finska*, Norveška*, Srbija*

Liga C: Slovačka**, Turska**, Sjeverna Irska**, Republika Irska**, Albanija, Izrael, Mađarska, Grčka, Bugarska, Rumunija, Crna Gora, Gruzija*, Bjelorusija*, Kosovo*, Makedonija*

Liga D: Estonija**, Slovenija**, Litvanija**, Kipar**, Kazahstan, Latvija, Andora, Luksemburg, Moldavija, San Marino, Azerbejdžan, Farska Ostrva, Malta, Armenija, Gibraltar, Lihtenštajn

* ekipe koje su ušle u viši rang
** ekipe koje su ispale u niži rang
https://www.klix.ba/sport/nogomet/ovako ... /181120132
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 06 jul 2020 05:29

Za manje od 2 mjeseca pocinje Liga nacija
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la Jack » 15 aug 2020 23:32

To bi trebalo da krene za par sedmica inace.Ne znam bas tacan datum kad krece liga nacija.Ona utakmica s Sjevernom Irskom je 6 Oktobra,to znam vec
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: UEFA Liga nacija

Post Postao/la ljiljan89 » 24 aug 2020 12:56

Pjanic fasovao koronu

Pjanić ne igra protiv Poljske i Italije!

https://sportsport.ba/fudbal/pjanic-ne- ... ije/372990
Bog Bosna i Bošnjaci

Odgovorite