☑ Pravila foruma i savjeti

Popis 2013

Moderator/ica: Drina

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Popis 2013

Post Postao/la kliker » 12 aug 2018 10:18

Malo se tu sta desava Meteoru... Naprimjer put do Stoca je toliko los da covjek radije ide preko Bilece Berkovica a ne preko Ljubinja...

Trebinje ima elektroprivredu mocne brane tu su zaposlili sve cetnike.... Od prijasnje industrije sve je otislo u Honduras osim Industrije Alata ona se transformise u Takovo keksaru...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 15 aug 2018 00:38

Meni je sasvim jasno da demografija,ekonomija su glavni razlozi zasto ce biti rat.Dodik iz godine u godinu provicira,dok Ohr ne radi nista.To je i budali jasno da zapad forsira rat,jer davnih dana su mogli da koriste Bonska ovlastenja i smjene cetnika.Broj ustasha je toliko opao,da potrcko Covica M.T sin nesudjenog ratnog zlocinca kaze da je Bosna nemoguca drzava i da bez Hrvata nece biti Bosne.Lijepo i direktno nam covjek od 72 godine prijeti,ono sto njegov otac nije uspio da uradi.A to je da unisti Bosnjake.Prije par godina Dodik je pricao da u Sumskoj imas 1.5 miliona Srba,pa je popis bio i rekao je nesto sasvim drugo

Ono sto je jasno je da sto vrijeme bude vise prolazilo.Ustashe ce biti sve manji faktor,pa otud zadnjih godinu dana prijetnje Covica i onog Kara potrcka mu i ostalih ustasha.Nasa ulizivacaka politika koja je dala mjesto cetnicima i ustasham citaj 2/3 od ministra odbrane do vanjskog ministra,cak ustashe imaju vise pozicija nego koliko im je procent stanovnistva.

No,meni je jasno a vecini nije da se sprema rat,klanje i unistavanje Bosnjaka servirano od strane Srbije.Jer oni znaju da nemaju vremena puno.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Popis 2013

Post Postao/la kliker » 15 aug 2018 07:22

Jack je napisao/la:Meni je sasvim jasno da demografija,ekonomija su glavni razlozi zasto ce biti rat.Dodik iz godine u godinu provicira,dok Ohr ne radi nista.To je i budali jasno da zapad forsira rat,jer davnih dana su mogli da koriste Bonska ovlastenja i smjene cetnika.Broj ustasha je toliko opao,da potrcko Covica M.T sin nesudjenog ratnog zlocinca kaze da je Bosna nemoguca drzava i da bez Hrvata nece biti Bosne.Lijepo i direktno nam covjek od 72 godine prijeti,ono sto njegov otac nije uspio da uradi.A to je da unisti Bosnjake.Prije par godina Dodik je pricao da u Sumskoj imas 1.5 miliona Srba,pa je popis bio i rekao je nesto sasvim drugo

Ono sto je jasno je da sto vrijeme bude vise prolazilo.Ustashe ce biti sve manji faktor,pa otud zadnjih godinu dana prijetnje Covica i onog Kara potrcka mu i ostalih ustasha.Nasa ulizivacaka politika koja je dala mjesto cetnicima i ustasham citaj 2/3 od ministra odbrane do vanjskog ministra,cak ustashe imaju vise pozicija nego koliko im je procent stanovnistva.

No,meni je jasno a vecini nije da se sprema rat,klanje i unistavanje Bosnjaka servirano od strane Srbije.Jer oni znaju da nemaju vremena puno.
Jos jedan rat i Balkan ostade pust u roku 10 godina...

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 aug 2018 10:03

kliker je napisao/la:
Jack je napisao/la:Meni je sasvim jasno da demografija,ekonomija su glavni razlozi zasto ce biti rat.Dodik iz godine u godinu provicira,dok Ohr ne radi nista.To je i budali jasno da zapad forsira rat,jer davnih dana su mogli da koriste Bonska ovlastenja i smjene cetnika.Broj ustasha je toliko opao,da potrcko Covica M.T sin nesudjenog ratnog zlocinca kaze da je Bosna nemoguca drzava i da bez Hrvata nece biti Bosne.Lijepo i direktno nam covjek od 72 godine prijeti,ono sto njegov otac nije uspio da uradi.A to je da unisti Bosnjake.Prije par godina Dodik je pricao da u Sumskoj imas 1.5 miliona Srba,pa je popis bio i rekao je nesto sasvim drugo

Ono sto je jasno je da sto vrijeme bude vise prolazilo.Ustashe ce biti sve manji faktor,pa otud zadnjih godinu dana prijetnje Covica i onog Kara potrcka mu i ostalih ustasha.Nasa ulizivacaka politika koja je dala mjesto cetnicima i ustasham citaj 2/3 od ministra odbrane do vanjskog ministra,cak ustashe imaju vise pozicija nego koliko im je procent stanovnistva.

No,meni je jasno a vecini nije da se sprema rat,klanje i unistavanje Bosnjaka servirano od strane Srbije.Jer oni znaju da nemaju vremena puno.
Jos jedan rat i Balkan ostade pust u roku 10 godina...
Sahara je pusta jer se u njoj umre za 24 sata bez vode - mjesta nemoguća za život će biti pusta. Ratovi opustoše teritoriju za jedan manji period i život se tu uvijek vrati. Ne postoji historijski primjer gdje je rat zaustavio život na teritoriji koja ima vode i zelenila. Drugim riječima dok god Balkan ima rijeke i zelenila, on neće ostati pust i nenaseljen, pogotovo ako imamo u vidu da se u sljedećih 50 godina očekuje 500 miliona do milijardu izbjeglica radi klimatskih promjena - to jest ljudi koji će bježati radi manjka vode. Nerealno je očekivati da bar 0.5% njih neće završiti na teritoriju gdje ima manjka ljudi a viška vode, kao što je Balkan.

A što se tiče konkretno nas u sljedećih 5 godina, mi dok se ne kutarišemo dušmanskih genocidnih i nasilnih pretenzija prema nama i njihovog vjerovanja da oni mogu uzimati iz Bosne šta hoće ili da nam mogu prijetiti, belaja kod nas nažalost hoće biti - jer to je klasična psihologija nasilnika - dok mu ne razbiješ nos, on te se neće okaniti.

Jack je ovdje u pravu 100% - Srbija hoće probati s nasiljem i sve realne i objektivne analize forsiraju zaključak da Srbija već uveliko radi na tome. Također bih dodao da će se Hrvati priključiti na isti način kao i prošli put, isprva praviti lažna savezništva s nama, pa uslovljavati protok hrane trećim entitetom, pa nas napasti kao i oni.

Neodgovorena pitanja su samo:
1) kako će reagovati na ovo sve velike sile - što je nepredvidivo jer se toliko toga mjenja na zapadu i vrlo naglo, i postoje vrlo jako ultra-desničarski, anti-Muslimanski mediji koji će raditi sve što mogu da napakoste BiH i Bošnjacima, i
2) kako će reagovati Bošnjaci.
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Popis 2013

Post Postao/la kliker » 15 aug 2018 17:53

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
kliker je napisao/la:
Jack je napisao/la:Meni je sasvim jasno da demografija,ekonomija su glavni razlozi zasto ce biti rat.Dodik iz godine u godinu provicira,dok Ohr ne radi nista.To je i budali jasno da zapad forsira rat,jer davnih dana su mogli da koriste Bonska ovlastenja i smjene cetnika.Broj ustasha je toliko opao,da potrcko Covica M.T sin nesudjenog ratnog zlocinca kaze da je Bosna nemoguca drzava i da bez Hrvata nece biti Bosne.Lijepo i direktno nam covjek od 72 godine prijeti,ono sto njegov otac nije uspio da uradi.A to je da unisti Bosnjake.Prije par godina Dodik je pricao da u Sumskoj imas 1.5 miliona Srba,pa je popis bio i rekao je nesto sasvim drugo

Ono sto je jasno je da sto vrijeme bude vise prolazilo.Ustashe ce biti sve manji faktor,pa otud zadnjih godinu dana prijetnje Covica i onog Kara potrcka mu i ostalih ustasha.Nasa ulizivacaka politika koja je dala mjesto cetnicima i ustasham citaj 2/3 od ministra odbrane do vanjskog ministra,cak ustashe imaju vise pozicija nego koliko im je procent stanovnistva.

No,meni je jasno a vecini nije da se sprema rat,klanje i unistavanje Bosnjaka servirano od strane Srbije.Jer oni znaju da nemaju vremena puno.
Jos jedan rat i Balkan ostade pust u roku 10 godina...
Sahara je pusta jer se u njoj umre za 24 sata bez vode - mjesta nemoguća za život će biti pusta. Ratovi opustoše teritoriju za jedan manji period i život se tu uvijek vrati. Ne postoji historijski primjer gdje je rat zaustavio život na teritoriji koja ima vode i zelenila. Drugim riječima dok god Balkan ima rijeke i zelenila, on neće ostati pust i nenaseljen, pogotovo ako imamo u vidu da se u sljedećih 50 godina očekuje 500 miliona do milijardu izbjeglica radi klimatskih promjena - to jest ljudi koji će bježati radi manjka vode. Nerealno je očekivati da bar 0.5% njih neće završiti na teritoriju gdje ima manjka ljudi a viška vode, kao što je Balkan.

A što se tiče konkretno nas u sljedećih 5 godina, mi dok se ne kutarišemo dušmanskih genocidnih i nasilnih pretenzija prema nama i njihovog vjerovanja da oni mogu uzimati iz Bosne šta hoće ili da nam mogu prijetiti, belaja kod nas nažalost hoće biti - jer to je klasična psihologija nasilnika - dok mu ne razbiješ nos, on te se neće okaniti.

Jack je ovdje u pravu 100% - Srbija hoće probati s nasiljem i sve realne i objektivne analize forsiraju zaključak da Srbija već uveliko radi na tome. Također bih dodao da će se Hrvati priključiti na isti način kao i prošli put, isprva praviti lažna savezništva s nama, pa uslovljavati protok hrane trećim entitetom, pa nas napasti kao i oni.

Neodgovorena pitanja su samo:
1) kako će reagovati na ovo sve velike sile - što je nepredvidivo jer se toliko toga mjenja na zapadu i vrlo naglo, i postoje vrlo jako ultra-desničarski, anti-Muslimanski mediji koji će raditi sve što mogu da napakoste BiH i Bošnjacima, i
2) kako će reagovati Bošnjaci.
Nemoj majke ti opet o emigracijama.... Begovi naselise Srbe po Bosni pa nas o ljutu jadu zabavise..

Ne znam da li se slazem da ce nas Srbi napast no sto bi Tito reko zivi ko da rata nikad nece biti al budi spreman ako se sutra zarati. ORUZJA sto vise to bolje!!

elvir0220
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 11 aug 2018 17:57

Re: Popis 2013

Post Postao/la elvir0220 » 15 aug 2018 20:35

Sumnjam da ce rata biti dok god je svjetski poredak ovakav sa amerikom.. a ostace takav jos bar 20 godina. Kapital takodje cini cuda i zemlje ratom vrlo malo postizu, a i elite.

Ono cega se ja bojim je totalni krah srbije kao drzave. Volio bi da oni pocnu ici prema EU jer ce tada kreditima biti jos vise prisiljeni da igraju politiku MMF.

Je li iko od vas primjetio da hrvatska nije pisnula nista za BiH odkako je u EU.. tako ce biti i sa srbijom. Plus konacno ce ispumpati bh srbe u vecim kolicinama.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 16 aug 2018 12:49

Valjas gluposti nevidjenje.Mmf drzi politiku svijeta nevezano za Eu i par drzava je uspjelo da se sacuva Mmf pa je dobilo rat:Jemen,Libija,Sirija i sad zakuhavanje od strane cetnika.Prestani da trolas i spominjes Srbiju tema je Bosna popis 2013

Inace cu ti brisati poruke ili gore.Hvala
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 16 aug 2018 12:55

Jack je ovdje u pravu 100% - Srbija hoće probati s nasiljem i sve realne i objektivne analize forsiraju zaključak da Srbija već uveliko radi na tome. Također bih dodao da će se Hrvati priključiti na isti način kao i prošli put, isprva praviti lažna savezništva s nama, pa uslovljavati protok hrane trećim entitetom, pa nas napasti kao i oni.
Naravno.Prvo je Praljak ucinio nevidjenu glupost samim cinom samoubistva jer niko u svijetu ne bi ni pogledao za UZP.Ovako neki znaju sad vise od tog.Ovako da je osudjen,niko ne bi imao problem oko tog.Po meni jasno je da Srbija i Hrvatska tempiraju podjelu.Ustashe imaju malo lukaviji plan jer su clanica Eu i ne mogu protiv Njemacke,pa kroz Hdz medije koji ionako drze sve medije katolika u Bosni pokusavaju da uniste nas,sto im ne ide.A brojka katolika ide dole svake godine

Sa sto manje katolika u Bosni sanse za raspad Bosne su sve manje,jer ako nisu mogli 1991.Kako ce da uspiju u namjeri ako bude 350 000 Katolika u Bosni i 900 000 cetnika tamo.Srba ima nesto malo vise,ali oni su daleko stariji.I imaju nekih 10-15 tak godina.

Ko misli da Dodik igra samostalno a ne kako mu Srbija kaze je blesav skroz.Sve je to jasno zacrtano u Beogradu i oni znaju da sto duze vrijeme bude prolazilo oni nemaju sanse,sto znaci da oni ako ne zarate u narednih 10-15 tak godina imat ce demografski opustenu Istocnu Bosnu.Brcanski koridor koji ce biti sve vise Bosnjacki.Polupraznu Istocnu Hercegovinu i dijelom jedan dio pravoslavaca u Federaciji koji ce biti asimiliran.Nema njih par miliona u Sumskoj nego debelo manje od milion i ta brojka je svake godine sve manje.A pozicija Sumske i geografija im ne ide na ruku
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Popis 2013

Post Postao/la kliker » 16 aug 2018 14:24

Jack je napisao/la:
Jack je ovdje u pravu 100% - Srbija hoće probati s nasiljem i sve realne i objektivne analize forsiraju zaključak da Srbija već uveliko radi na tome. Također bih dodao da će se Hrvati priključiti na isti način kao i prošli put, isprva praviti lažna savezništva s nama, pa uslovljavati protok hrane trećim entitetom, pa nas napasti kao i oni.
Naravno.Prvo je Praljak ucinio nevidjenu glupost samim cinom samoubistva jer niko u svijetu ne bi ni pogledao za UZP.Ovako neki znaju sad vise od tog.Ovako da je osudjen,niko ne bi imao problem oko tog.Po meni jasno je da Srbija i Hrvatska tempiraju podjelu.Ustashe imaju malo lukaviji plan jer su clanica Eu i ne mogu protiv Njemacke,pa kroz Hdz medije koji ionako drze sve medije katolika u Bosni pokusavaju da uniste nas,sto im ne ide.A brojka katolika ide dole svake godine

Sa sto manje katolika u Bosni sanse za raspad Bosne su sve manje,jer ako nisu mogli 1991.Kako ce da uspiju u namjeri ako bude 350 000 Katolika u Bosni i 900 000 cetnika tamo.Srba ima nesto malo vise,ali oni su daleko stariji.I imaju nekih 10-15 tak godina.

Ko misli da Dodik igra samostalno a ne kako mu Srbija kaze je blesav skroz.Sve je to jasno zacrtano u Beogradu i oni znaju da sto duze vrijeme bude prolazilo oni nemaju sanse,sto znaci da oni ako ne zarate u narednih 10-15 tak godina imat ce demografski opustenu Istocnu Bosnu.Brcanski koridor koji ce biti sve vise Bosnjacki.Polupraznu Istocnu Hercegovinu i dijelom jedan dio pravoslavaca u Federaciji koji ce biti asimiliran.Nema njih par miliona u Sumskoj nego debelo manje od milion i ta brojka je svake godine sve manje.A pozicija Sumske i geografija im ne ide na ruku
Ja mislim da Srbija ide na to da mirno odcjepi rs. Nije Vucic lud, vidio je koliko kostaju ratovi valja se brinuti za bioloski opstanak naroda, jebo zemlju ako nemas narod da to naseli.
Sad njihova taktika je da nam ogade ovu zemlju, zato ce sad Dodik u predsjednistvo: da baljezga iduce 4 godine. Cilj je da kada nam ogade zemlju, mi sami kazemo hajte vise odcjepite se...
Tu Bosnjaci ne smiju upast u zamku. Nama treba jaka vojska sa modernim naoruzanjem. Da vlah vidi ako krene da ce naletit na tvrdo onda se oni nece ni usudit.
Ja vjerujem da oni zato pizde kad god im Bakir Izetbegovic spomene oruzje...

elvir0220
Član
Postovi: 45
Pridružen/a: 11 aug 2018 17:57

Re: Popis 2013

Post Postao/la elvir0220 » 16 aug 2018 22:30

Jack je napisao/la:Valjas gluposti nevidjenje.Mmf drzi politiku svijeta nevezano za Eu i par drzava je uspjelo da se sacuva Mmf pa je dobilo rat:Jemen,Libija,Sirija i sad zakuhavanje od strane cetnika.Prestani da trolas i spominjes Srbiju tema je Bosna popis 2013

Inace cu ti brisati poruke ili gore.Hvala
Nadovezo sam se debatu oko srbije i rata. Tvrdim da nam rat i s kim nece niceg dobrog donijeti.. samo ekonomija uvezivati sela graditi pogone i sto vise razviti mrezu Dijaspora - Bih.. ko sto je izrael uradio..
Pustimo Srbiju nek ratuje sa kosovom bugarskom i trecima.. nek se njima brojke smanjuju

I da sa vratimo na temu popisa... Mislim da je popis trebao biti odradjen profesionalnije.. onaj momak je popisao i mog amidju koji je u njemackoj od 71. godine. Ali bez obzira na te greske mislim da u sustini oslikava populacijsku sliku bih tako da nas ima preko 50% in real terms

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 16 aug 2018 22:44

Ja mislim da Srbija ide na to da mirno odcjepi rs. Nije Vucic lud, vidio je koliko kostaju ratovi valja se brinuti za bioloski opstanak naroda, jebo zemlju ako nemas narod da to naseli.
Tacno tako.Kosovo je samo izgovor za podjelu Bosne sto je njihov jedini i trajni cilj.Srbi u Makedoniji pa i u Ulcinju imam bas jedan primjer cetalja koji je prodao nekom nasem covjeku imanje tamo ove godine.Sve vise odlaze ka Srbiji i tamo gdje oni nemaju vlast lagano sve vise iseljavaju i asimiliraju se.Rekao sam da je njih 10 miliona u Srbiji i 2 u krmetnjaku davnih dana bi oni pokrenuli nesto.Ovakve provokacije nece se tolerisati jednog dana

Oni nemaju vremena beskonacno.To je cilj.10-15 tak godina i ako ne postignu cilj a zna se sta im je cilj.Oni su donji u Bosni.Ovo sto Dodik radi je posljedica gubitka Kosova,osipanja naroda demografskog kako i ekonomskog pustosenja Srbije i iseljavanja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Popis 2013

Post Postao/la kliker » 17 aug 2018 09:48

Jack je napisao/la:
Ja mislim da Srbija ide na to da mirno odcjepi rs. Nije Vucic lud, vidio je koliko kostaju ratovi valja se brinuti za bioloski opstanak naroda, jebo zemlju ako nemas narod da to naseli.
Tacno tako.Kosovo je samo izgovor za podjelu Bosne sto je njihov jedini i trajni cilj.Srbi u Makedoniji pa i u Ulcinju imam bas jedan primjer cetalja koji je prodao nekom nasem covjeku imanje tamo ove godine.Sve vise odlaze ka Srbiji i tamo gdje oni nemaju vlast lagano sve vise iseljavaju i asimiliraju se.Rekao sam da je njih 10 miliona u Srbiji i 2 u krmetnjaku davnih dana bi oni pokrenuli nesto.Ovakve provokacije nece se tolerisati jednog dana

Oni nemaju vremena beskonacno.To je cilj.10-15 tak godina i ako ne postignu cilj a zna se sta im je cilj.Oni su donji u Bosni.Ovo sto Dodik radi je posljedica gubitka Kosova,osipanja naroda demografskog kako i ekonomskog pustosenja Srbije i iseljavanja
Mi uvijek moramo bit spremni. Dosta toga bi mi mogli uradit za vojsku. Neka opstine preuzmu odrzavanje kasarni i slicno, ciscenje i druge gluposti al ono vojske sto imamo da bude sve pod puskom a ne neki kancelarijski misevi... Da se sav novac trosi na obuku i novu opremu a ovo sporedno nek odradi drzava i njeni organi opstine, kantoni i ostali matraci...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 16 okt 2018 19:27

Ja mislim da Srbija ide na to da mirno odcjepi rs. Nije Vucic lud, vidio je koliko kostaju ratovi valja se brinuti za bioloski opstanak naroda, jebo zemlju ako nemas narod da to naseli.
Mirno otcjepljenje je sad nemoguce.Bosna je sve vise drzava Bosnjaka.Svaka godina koja prodje gdje broj Srba manji za cirka 40 000 na prostoru bivse Jugoslavije ne ide u prilog Vucicu.Navescu primjer sela Dubrave kraj Brckog.Na izborima 2012 godine Bosnjaci su ucestvovali s 1,7% birackog tijela.Na izborima 2018 Bosnjaci su na skoro 7% redovnih biraca u ovom selu.Zapamti da je ovo fakticki 100% homogeno katolicko selo bilo.Ovdje je doselio jedan nas covjek ima 7 djece.Iz Sandzaka je.Sto se tice tog.Niko nece reci da Dubrave kraj Brckog nece biti i dalje Hrvatsko selo,ali.Vidi se cinjenica da ljudi imaju muda da upadnu fakticki u to 100% njihovo selo i dodju.To je dobar princip.Naravno,ako bi jos 2-3 vitalnije porodice nase dosle u ovo selo.Ne bi me cudilo da za nekih 10-15 godina budemo imali 20% u ovom selu


Mic po mic.To je to.Sto se tog tice.Svaka godina koja prodje je godina gdje sve manje Srba.Sve manje tzv Hrvata a sad se javlja i nasa mladez u nekad 100% Hrvatskim selima.Svaki pocetak je tezak ali jedno je kad ti upadnes u 100% Hrvatsko selo,drugo kad upadnes u 90%.A nesto sasvim treci kad imas Hrvatsko selo gdje udio Bosnjaka iznosi preko 20%.Naprimjer u Ljubacama kraj Tuzle sad su Bosnjaci na 41%.Biracki spisak 2010 godine je rekao da su Bosnjaci u ovom selu 33%.Ovo je sad ozbiljno.Par ovakvih godina i vidi se promjena iako ja vjerujem da ce biti prije


Sto se tice tzv Srba i Hrvata.Sem par naselja novih.Oni su veoma malo uzeli nase imovine na selu.Evo ti prazna Fazlagica Kula,sta su Srbi uzeli tamo.A mi smo sve preuzeli od Srba u dolini Neretve ili smo na putu.Sta su sem Bobanova i Suskova preuzele ustashe.I ta dva sela su sprcila podalje od magistrale.Koje to naselje su poceli da preuzimaju od nas ili da su porasli u zadnjih 5 godina.Nijedno,vjeruj mi

Zato je malo teze reci da je podjela Bosne moguca jer pogledaj panicarenje ustasha.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 17 okt 2018 03:26

Jack je napisao/la:
Ja mislim da Srbija ide na to da mirno odcjepi rs. Nije Vucic lud, vidio je koliko kostaju ratovi valja se brinuti za bioloski opstanak naroda, jebo zemlju ako nemas narod da to naseli.
Mirno otcjepljenje je sad nemoguce.Bosna je sve vise drzava Bosnjaka.Svaka godina koja prodje gdje broj Srba manji za cirka 40 000 na prostoru bivse Jugoslavije ne ide u prilog Vucicu.Navescu primjer sela Dubrave kraj Brckog.Na izborima 2012 godine Bosnjaci su ucestvovali s 1,7% birackog tijela.Na izborima 2018 Bosnjaci su na skoro 7% redovnih biraca u ovom selu.Zapamti da je ovo fakticki 100% homogeno katolicko selo bilo.Ovdje je doselio jedan nas covjek ima 7 djece.Iz Sandzaka je.Sto se tice tog.Niko nece reci da Dubrave kraj Brckog nece biti i dalje Hrvatsko selo,ali.Vidi se cinjenica da ljudi imaju muda da upadnu fakticki u to 100% njihovo selo i dodju.To je dobar princip.Naravno,ako bi jos 2-3 vitalnije porodice nase dosle u ovo selo.Ne bi me cudilo da za nekih 10-15 godina budemo imali 20% u ovom selu


Mic po mic.To je to.Sto se tog tice.Svaka godina koja prodje je godina gdje sve manje Srba.Sve manje tzv Hrvata a sad se javlja i nasa mladez u nekad 100% Hrvatskim selima.Svaki pocetak je tezak ali jedno je kad ti upadnes u 100% Hrvatsko selo,drugo kad upadnes u 90%.A nesto sasvim treci kad imas Hrvatsko selo gdje udio Bosnjaka iznosi preko 20%.Naprimjer u Ljubacama kraj Tuzle sad su Bosnjaci na 41%.Biracki spisak 2010 godine je rekao da su Bosnjaci u ovom selu 33%.Ovo je sad ozbiljno.Par ovakvih godina i vidi se promjena iako ja vjerujem da ce biti prije


Sto se tice tzv Srba i Hrvata.Sem par naselja novih.Oni su veoma malo uzeli nase imovine na selu.Evo ti prazna Fazlagica Kula,sta su Srbi uzeli tamo.A mi smo sve preuzeli od Srba u dolini Neretve ili smo na putu.Sta su sem Bobanova i Suskova preuzele ustashe.I ta dva sela su sprcila podalje od magistrale.Koje to naselje su poceli da preuzimaju od nas ili da su porasli u zadnjih 5 godina.Nijedno,vjeruj mi

Zato je malo teze reci da je podjela Bosne moguca jer pogledaj panicarenje ustasha.
Ako nas je popis i statistika prvačića išta naučila kroz ove godine, naučila nas je da je demografija ključ političkih promjena u ovom dijelu Balkana, te da je ona najbolji način da se osigura svijetla budućnost BiH pa možda i bez krvoprolića. Mada sa ustaško-četničkim fašistima nikad ne znaš.

Ipak, posrbljeni vlasi ne mogu mirnim putem pocjepati BiH i oteti Genocidnu Tvorevinu bez zauzimanja Brčkog, a u Brčkom Bošnjaci izgleda demografski napreduju u relativnom odnosu. Polako, ali napreduju. Bošnjaci danas drže etnički čistu teritoriju u Brčkom sve do Save. Čak su Vlasi pošli i iseljavati svoje iz okolnih opština u Brčko, ne bi li povećali svoje brojeve, ali je jasno da Bošnjaci tu opet napreduju. Hrvati, s druge strane, nestaju iz Brčkog, time povećavajući udio Bošnjaka u Brčkom naspram vlaškom udjelu. Bez Vlaške većine u Brčkom ne može biti mirnog odcjepljenja. Već sada je ono nemoguće. Može samo nasiljem. A takvo nešto će početi rat.

S druge strane, mi ćemo imati probleme sa Ustašama sve dok oni definitivno i jasno ne izgube Mostar. Njima apsolutno nije stalo do položaja Katolika u Posavini, Srednjoj Bosni, Sarajevu ili bilo gdje drugo osim zapadnom Mostaru i zapadnoj Hercegovini. Njihovim demografskim slomom u Zapadnom Mostaru bi se ti ustaški problemi u dobra doba riješili.

Ja vidim da je broj beba ove godine u HNK i SBK skočio u odnosu na prošlu. Da li su to oni. Ili mi. Ili oboje. Vidjećemo. Ali se nešto dešava i u Srednjoj Bosni i u HNK.

E sada. Da li će naši kreteni na vlasti napokon imati dovoljno mozga da iskoriste slamanje Aluminija u svoju korist i da zatraže nešto u našu korist. Ili će poljubit škutorima guzicu još jednom, vidićemo.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 17 okt 2018 03:40

Mozda to zvuci malo lose,ali ako Hrvati nestaju iz Brckog.Zasto se ne okrenemo tamo gdje je lakse.Ocekivanje ulaska u cetnicka sela Brckog su nemoguca.Tamo gdje postoji sansa.Zasto da ne.To je to

Inace Dubrave se nalaze odmah juzno od Bosnjackog sela Cerik danas.A nekad tamo nije bilo Bosnjaka na popisu 1991.Tja,ako moze Cerik.Zasto ne mogu i Dubrave.Pa na kraju i ostala njihova sela

Tim gore za Dubrave je moj moto :mrgreen:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Popis 2013

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 17 okt 2018 04:27

Jack je napisao/la:Mozda to zvuci malo lose,ali ako Hrvati nestaju iz Brckog.Zasto se ne okrenemo tamo gdje je lakse.Ocekivanje ulaska u cetnicka sela Brckog su nemoguca.Tamo gdje postoji sansa.Zasto da ne.To je to

Inace Dubrave se nalaze odmah juzno od Bosnjackog sela Cerik danas.A nekad tamo nije bilo Bosnjaka na popisu 1991.Tja,ako moze Cerik.Zasto ne mogu i Dubrave.Pa na kraju i ostala njihova sela

Tim gore za Dubrave je moj moto :mrgreen:
Ja se apsolutno slažem s tobom. Naravno da trebamo kupovati takozvanu Hrvatsku zemlju jer će ona na kraju krajeva ići na rasprodaju i biće najjeftinija. Kad iz jedne kuće ode 3-4 djece, svakom je jasno da od te zemlje nema ništa više za tu porodicu.

Neki Bošnjak tu može ponuditi nešto što bi im dosta značilo. Pogotovo s tim što plodna zemlja u Bosni zaraste u šumu za 5-10 godina i tad je teže i prodat.

Mislim da će prirodnim putem ta napuštena tvz. Hrvatska zemlja ići uglavnom Bošnjacima upravo jer će upravo oni biti ti koji su najzainteresovaniji za nju.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 18 okt 2018 18:43

Naravno da je glupo pricati da ce Dubrave biti Bosnjacko selo.Ima nas malo vise sad ovdje.Izbori 2010 9 redovnih biraca.Izbori 2018 41 redovnih biraca.Ali ovo je veoma veliko selo

Sasvim je jasno da ako gledas naselje Ljubace 357 Bosnjaka biraca izbori 2010.459 Bosnjaka biraca redovnih izbori 2018.Da ovdje dolaze Bosnjaci.Ovo selo je vec selo gdje dolaze novi Bosnjaci,koje ima preko 40% biraca.Naravno maloljetni su uvijek u debeloj vecini Bosnjaci.Tako realno je ocekivati da ovo selo bude Bosnjacko za par godina.To je sigurno nase kao sto je i sigurna smrt.

Naravno,da se treba uzimati zemljiste i kuce.Tamo gdje bude otvaranje.Ulazak u Europu nece biti do 2025 a pitanje je da li ce biti i 2030.Tajni planovi Eu tek pricaju o ulasku Bosne u Eu negdje oko 2035 godine medju zadnjim drzavama.Ustashe ce raditi blokadu svega i svacega,to se vec vidi danas.Onda je nama jedina preostala stvar da izmjenimo sve.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Popis 2013

Post Postao/la Jack » 26 okt 2018 01:07

http://www.bosanskipetrovac.gov.ba/inde ... i-petrovac

Treba mi ovako nesto biracko mjesto i ulice.Pa bih mogao tacnije da znam tacno sve ulice gdje smo mi vecina u Brckom i Mostaru iako Mostar je mnogo lakse naci
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: Popis 2013

Post Postao/la sema » 26 okt 2018 12:21

Pa sve ulice nazvane po Srbima zalosno i tuzno

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Popis 2013

Post Postao/la Zmaj » 26 okt 2018 20:55

sema je napisao/la:Pa sve ulice nazvane po Srbima zalosno i tuzno
Nemoj tako dragi sema, Ante i Stevo ce se naljutit. /s
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Odgovorite