☑ Pravila foruma i savjeti

Košarkaška reprezentacija BiH

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 02 okt 2021 13:09

Alp arslan je napisao/la: 05 sep 2021 03:05 Musa do sada ima ok nastupe u Breoganu, ubacuje oko 17 poena u prosjeku u ovim pripremnim turnirima i vidi se da je malo napredovao igrački, valjda ozbiljnije shvata karijeru nakon što je prestao biti "prospekt" i postao biti košarkaš ali ipak ga jedu pod košem, i dalje je fizički nejak i pada prilikom šuta i bilo kakvog kontakta https://reprezentacija.ba/334975-dzanan ... -valencije
Slozio bih se s ovim da je nejak. Izgleda da je izgubio i ono malo misica i mase sto je bio dobio u SAD. Opet izgleda vrlo krhko

S ovakvom tjelesnom gradom on mora da ima izuzetno dobar vanjski sut. Sut za 3 poena. Ako tu bude dobar onda nema veze sto nije jak pod kosem.

I nema sumnje da mu je bolje u ovako malom klubu gdje je kapiten i ima vrijeme na parketu. Igra u Spaniji koja ima najbolju ligu u Europi tako da ce redovno igrati protiv jakih igraca. Pravi klub za njega. Mislim da mu je ovo pravi izbor. Za 2-3 godine moze razmisliti ima li snage za nesto jace.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 29 nov 2021 16:53

Veceras se nastavljaju kvalifikacije za svjetsko prvenstvo.
Prije tri dana je Bosna pobjedila Cesku. Gledao sam utakmicu i Cesi su imali nevjerovatan uspjeh u sutu za 3 poena. Ne znam jesu li uvjek takvi ili su imali ludi noc ali u prvoj polovini su ubacivalo sve.

Na kraju smo ih dobili na misice. Musa odlican i bas je on dao impuls kad je trebalo. Ocito vise nema tako dobar sut kao kad je bio kadet ali je dobar u prodoru. Gegic je isto odigrao vrlo dobru utakmicu.


Veceras protiv Bugara. Ako dobijemo Bugare, a trebalo bi onda smo vrlo blizu prolaza u drugi ciklus kvalifikacija.
https://faktor.ba/vijest/bosnic-odabrao ... koj/145782


Mislim da igramo dobro je jer trener nas covjek i igraci su Bosnjaci. 99% To se odmah odrazi i na terenu. Ja cak ne bih pozivao ni ovog amerikanca. Uopste ne donosi bilo kakvu prevagu. Imamo igraca tog kalibra.


Jedino mi je cudan ovaj Atic. Ima odlicnu gradu, ima talenat ali je ocigledno da nema liderski karakter. Vidim cesto kako mu zadrhte ruke kada suta ili se osjeti da nije siguran. Velika steta jer on mozda ima najvise talenta ali nema samopouzdanje.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41237
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 30 nov 2021 05:07

https://en.wikipedia.org/wiki/2023_FIBA ... e)#Group_F


Prva 3 iz grupe E igraju s prva 3 iz grupe F.I onda od tih 6 u 2 fazi.Prva 3 upadaju na Euro

Ovdje je jedino jasno da Francuzi su za 3 koplja iznad svih repki.Po meni Litvanija je jaka ekipa ako mozemo uzeti njih jednom.Imamo sanse da prodjemo na Euro.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 01 dec 2021 11:48

Ocekivana pobjeda protiv Bugara. Dobar procetak kvalifikacija i logicno bi trebali proci ovaj prvi krug. Ne znam prenose li se bodovi i u iduci krug? Mislim da prenose. Ove kvalifikacije u kosarci zakomplikuju do bola.

Atic je bio kriminalan protiv Bugara. Njemu treba neki mentor ili psiholog da mu povrati samopuzdanje. Ostalo sve ima.
I ovaj nas amerikanac mi je li-la. Ne vidim da je on ikakva dodatna vrijednost nasoj ekipi. Mozemo i bez njega.

U drugoj fazi su Francuzi favoriti. Mada i oni igraju s D ekipom i ubjeden sam da ce ih neko pobjediti. Litvanija isto vjerovatno jaca od nas. Ali mi fakticki igramo u najjacem sastavu i najmanje smo pogodeni neigranjem NBA igraca. Plus ovi nasi igraju 4-5 godina zajedno i uigrani su.

Bila bi velika stvar da se izbore za SP
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Alp arslan » 01 dec 2021 17:53

Atić je po meni možda i najbolji igrač po talentu u repki, čak bolji i od Muse i Kamenjaša, Iskreno tragičniji mi je Vrabac, on nije povezao ništa u ove dvije utakmice protiv Češke i Bugarske, i Lazić je izrazito loš, mogu slobodno reći da Lazić i ne treba igrati u ovoj reprezentaciji.. Moram isto tako primjetiti da naši igraju odbranu dosta dobro, osim kad protivnik ide preko Robinsona, što mi je bilo malo i iznenađujuće jer nismo nikad bili poznati po odbrani, ali opet se naši ne "odljepe" baš tako lako, ono protiv Češke je moglo završiti i nepovoljnim rezultatom da nismo imali sreće u po meni najboljoj trećoj četvrtini u historiji, a Bugarska je igrala bolje nego što su ikad igrali, samo da ne postanemo reprezentacija protiv koje svi igraju bolje nego što inače mogu, jer onda smo gotovi.

Pozitivne impresije, visina ekipe, dobra uigranost, Musa, donekle i Gegić, Halilović, Kamenjaš na zadatku
Negativne stvari, vrabac nesiguran u napadu i odbrani, atić udavljen u napadu, lazić previše turnovera, robertson ne zna igrati odbranu

Sve u svemu nije loše za ove dvije utakmice protiv welterweight ekipa, hoće li biti dovoljno za plasman na SP i pobjedu nekih teškaša, vidjet ćemo, ja se nadam da hoće i da će svi biti zdravi što je najvažnije.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 06 dec 2021 17:33

Atic ima mentalni block. Ima neki urodeni strah i ruka mu zadrhti kada suta. Mislim da to ne moze premostiti. Mozda grijesim ali imam osjecaj da ce ostati na ovome. Veliki talenat ali nikad nece pokazati sta moze.

Imas npr Teletovica koji to nema vec ima taj zaboli me stav. Opali pa i preko 10 ruku ako treba. Liderski mentalitet. Preuzme odgovornost. Naravno Teletovic je izvrstan shooter i nije neki klosar vec vrsam kosakras. Ali ima to u sebi da bude glavni. S tim rodis ili to izgradis u ranom periodu karijere. To ne moze dobit matori starac.



Uglavnom nama pogoduje ovakav tip takmicenja jer smo najmanje osteceni neigranjem igraca iz NBA i jacih klubova. U biti nama fali samo Nurkic. Sada kada je Musa tu, mi imamo skorom sve igrace na raspolaganju. Samo mislim da ovaj amer i nije neko pojacanje. Ali mozda i nije bilo nekih opcija. Ko zna,

Uvezali su 6 pobjeda sto je dokaz da se to dobro poslozilo. Ocekujem da prodeno na SP. Sljedece utakmice protiv Litvanije ce biti pravi test. Ako mozemo dobiti njih, onda mozemo i Francusku
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la abu seid » 22 dec 2021 18:19

Luka Garza dobio bosansko državljanstvo. On će biti na raspolaganju selektoru Vedranu Bosniću u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. :zastava:

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Drina » 27 dec 2021 09:27

abu seid je napisao/la: 22 dec 2021 18:19 Luka Garza dobio bosansko državljanstvo. On će biti na raspolaganju selektoru Vedranu Bosniću u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. :zastava:
Odlicna vijest. Mi imamo mali bazen dobrih igraca i zato treba privuci svakog ko je iznad prosjeka. Eno sinoc zabio 20 poena.

Nekako mi izgleda nezgrapno kada se krece ali ima dobar sut i ima snagu. Samo moze biti plus za nas jer daje dodatnu opciju. Pogotovo sto u kosarci uvjek imas igraca koji ne igraju sto zbog povreda, sto zbog nekih klupskih obaveza ili pravila.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41237
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 02 jan 2022 11:14

Opet zabio 20 poena jos je brzi od Nurkica a iste su visine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1421
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 02 jan 2022 11:36

Nadam se da ce mu priznati da su probali s 10 god da ga upisu. Pa da moze proc kao bh igrač, a ne kao naturalizovani.

Super se momak snašao u NBA. Dobro se razvija....
:vojnik2:
B -> B -> B

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Alp arslan » 19 aug 2022 16:38

Garza je izgleda potpuno ispao iz NBA, vjerovatno će karijeru nastaviti negdje drugo, prespor je za NBA.

Eurobasket 2022, pripremne utakmice naše reprezentacije i nisu baš puno obećavale. Gledao sam ovu protiv Estonije, nama je Jusuf Nurkić najbolji šuter, dodavač a PG nam ne radi ništa, krila su nam očajna, Robertsona nije ni trebalo voditi na EB, ovo što je do sada pokazao je jako loše, Atić katastrofa, on je trenutno možda i najgori, Musa je u obje utakmice izgledao kao protiv Bugarske, užas živi.

Pratio sam ovih dana i utakmice U16 i u18 i mogu reći da imaju identičan problem kao i seniori, nemaju šutere, loše uigrane akcije, sve grade samostalno, ma sramota živa. Teško da će se neko od te djece najesti hljeba od košarke, jedino ovaj Mulić i Trnka povremeno odskaču, ali još uvijek je jako tanko.

Edit: Luka Garza potpisao za Minesota Timbervolvse, a Atić i dalje ostao najgori u reprezentaciji BIH :D
https://www.detroitnews.com/story/sport ... 874952001/

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 31 aug 2022 16:26

slika

Sutra pocinje EuroBasket 2022!
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1421
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 31 aug 2022 16:51

Zmaj je napisao/la: 31 aug 2022 16:26 slika

Sutra pocinje EuroBasket 2022!

Ko dolazi sve na tekme?
Bit će teško, ali nadam se pobijedi protiv Mađarske. Ali opet, najslađe bi bilo ako bi pobijedili švabe...
B -> B -> B

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 01 sep 2022 21:13

Veoma vazna pobjeda danas! U drugom poluvremenu smo bili odlicni. :zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 02 sep 2022 00:08

Jako važna pobjeda. :gut: :aplauz:

Mislim da nam trebaju 2 pobjede za prolaz u 1/16 finala. Samo ne znam koga još možemo pobjediti jer je grupa prejaka. :what:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41237
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 03 sep 2022 08:00

Statisticki je moguce da prodjes i s 1 pobjedom.Sto je opet 1/5 sansa znaci 20%.Nije bez sansi samo ocekivati da Madjari uzmu nekog.Iako realno nasa grupa je najteza jer ima i laksih grupa od nase.Pa je tu neka nada ali tesko.Tesko jer mi nikad nismo usli u grupnu fazu

Slovenija opet ima Doncica i ona ce proci.Francuzi su visoki pred kosem ali nemaju nekog extra playmakera.Njemci imaju Theisa koji je dobro krilo.I manjeg Shroedera.

Vidit cemo.Zijanimo li od Njemaca.Najvise sanse dajem onda protiv Litvanije.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41237
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Jack » 03 sep 2022 16:49

Mentalni patuljci 👌
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Zmaj » 03 sep 2022 17:32

Dobro prvo poluvrijeme ali onda je koncentracija pala u trecoj cetvrtini i Nijemci poceli sa tricama. Nista, idemo dalje!
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la amkos » 03 sep 2022 21:43

Tesko jer mi nikad nismo usli u grupnu fazu
Kako nismo ? A 1993. u Njemačkoj ?
Tada smo prošli grupu i završili kao osmi. Rahmetli Dino Bilalović bio najbolji strijelac prvenstva sa 25 koševa po utakmici u prosjeku.

Šteta za današnji poraz. Od gotovog veresija. Vodiš 11 razlike i na kraju izgubiš 10 razlike.
Sutra bi bilo dobro pobjediti ali biće teško.

Jedino možda da ganjamo drugu pobjedu protiv Litvanije ali i to će biti teško jer će se oni čupati i vaditi na nama.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1421
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Košarkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la Pita sirnica » 04 sep 2022 09:55

Bila jako dobra atmosfera, veoma dobro navijanje. Čak smo i svabe "animirali" da bolje navijaju.

Šta je upalo u oko jeste pad koncentracije a i snage pred kraj 2/4. Od Aticeve tehnicke sve do 6 min u 3/4 naši se nisu uspjeli vratiti u igru. Ako vidiš da neide šut za 3 onda idi na koš i traži tu bodove ili prekršaj....
Pa i one hekticni pokušaji....
Ti 5 min u 3/4 su odlučili pobijednika i pokazalo, moje mišljenje, loše odluke trenera.

Sada naučit od grešaka i nastojat Nurkica i Musu bolje i jače podržat i protiv Slovenije odigrat slično ko protiv svaba, ako može s manje pokušaja za 3.

Za kraj, nisam uopšte razočaran. Kapa do poda za momke. Svi su dali sve od sebe (a svi znamo kako je zeznuto igrat košarku).

Ustat, jednoc se stresti , i dalje! :zastava:
B -> B -> B

Odgovorite