☑ Pravila foruma i savjeti

Amerika

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Amerika

Post Postao/la kliker » 30 sep 2018 16:16

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
kliker je napisao/la:I onda se neki čude što su Amerikanci izabrali Trampa...
????

Pa imaš li pojma da je većina trampovaca iz domova u kojima su njihovi djedovi pričali također strane jezike?
U SADu je ovo uvijek bio slučaj.
Ma ja u Americi se svi vole i nema nikakvih problema. I u povijesti su se isto voljeli i mazili od sve te ljubavi nastadoše SADe.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 01 okt 2018 04:06

Nagal si.

Govorim ti da pričanje stranih jezika u SAD u obimu oko 20% populacije je norma već 200 i kusur godina. Nema nikakve veze s ljubavi.
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Amerika

Post Postao/la kliker » 01 okt 2018 08:13

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Nagal si.

Govorim ti da pričanje stranih jezika u SAD u obimu oko 20% populacije je norma već 200 i kusur godina. Nema nikakve veze s ljubavi.
Znam brate al evo da ti bas objasnim sta sam mislio jebi ga ne razumijemo se najbolje...
Nekad su stranci bili Irci, Nijemci itd. uglavnom bijelci. Demografija se mijenja sve je vise latinosa, azijata, crnaca a sve manje bijelaca. (To su jednostavno cinjenice, pokazivao sam ti prije statistiku Kalifornije koja je zastrasujuca.)
Zbog toga su se bijelci nasli ugrozeni i zbog toga su dijelom glasali da izaberu onu budalu od Trampa. Slazes se?
Zato moj komentar od prije; ne cudi me da glasaju za Trampa. Prirodno je da se osjecaju ugrozeni jer i jesu ugrozeni bijelci izumiru to je cinjenica.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 05 okt 2018 04:10

kliker je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:Nagal si.

Govorim ti da pričanje stranih jezika u SAD u obimu oko 20% populacije je norma već 200 i kusur godina. Nema nikakve veze s ljubavi.
Znam brate al evo da ti bas objasnim sta sam mislio jebi ga ne razumijemo se najbolje...
Nekad su stranci bili Irci, Nijemci itd. uglavnom bijelci. Demografija se mijenja sve je vise latinosa, azijata, crnaca a sve manje bijelaca. (To su jednostavno cinjenice, pokazivao sam ti prije statistiku Kalifornije koja je zastrasujuca.)
Zbog toga su se bijelci nasli ugrozeni i zbog toga su dijelom glasali da izaberu onu budalu od Trampa. Slazes se?
Zato moj komentar od prije; ne cudi me da glasaju za Trampa. Prirodno je da se osjecaju ugrozeni jer i jesu ugrozeni bijelci izumiru to je cinjenica.
Bijelci izumiru ali nisu ugroženi. Čak šta više oni druge ugrožavaju i diskriminiraju. Bijelci ne izumiru jer ih neko tlači. Oni izumiru jer im je familija postala tegoba i stvar prošlosti.

Isto kao što kod nas Škutori izumiru ali nisu ugroženi. I oni druge ugrožavaju i diskriminiraju. Ni oni ne izumiru jer ih neki tlači. Oni izumiru radi svoje diskriminatorne politike i nasilnog mentaliteta prema Bošnjacima s kojima neće da dijele državu a moraju.

U oba slučaja te skupine izumiru ali nisu ugrožene.

I glasovi za Trumpa nisu nikakav odraz revolta diskriminirane bijele mase jer diskriminirana bijela masa ne postoji u SADu. To su gluposti koje širi Trump i njegovi luđaci isto ko što Čović širi gluposti da su oni diskriminirani a najpovlaštenija skupina ljudi u BiH. Glasovi za Trumpa su samo nastavak politike da bijelci kontrolišu sve. Glasovi za Trumpa su revolt protiv Crnca koji je bio predsjednik 8 godina a po njihovom on to nije smio biti.

Kapiraš?
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Amerika

Post Postao/la kliker » 05 okt 2018 08:42

Ne kapiras ti šta ja tebi pišem... činjenica je ono što sam napisao.. Ti pravis interpretacije jesu li zaista ugrozeni ili ne... Činjenica je da se tako osjećaju i da su izabrali onog luđaka iz protesta... Nigdje ja nisam napisao da ih neko ubija ili ugrožava čak smatram da su sami sebi krivi. I da tlace o uvijek su tlacili sve oko sebe nema tu ništa novo..
Imam dojam da samo kontriras da bi se nešto nadmudrivao....

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Amerika

Post Postao/la Abidaga » 18 okt 2018 23:16

Pravna država: Marko dobio 24 i po godine zatvora jer je zapalio džamiju u Texasu
http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=49280

:respekt:

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 19 okt 2018 06:47

Abidaga je napisao/la:Pravna država: Marko dobio 24 i po godine zatvora jer je zapalio džamiju u Texasu
http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=49280

:respekt:
Razumijem skroz da se činovi nasilja iz mržnje (prema bilo kome) moraju oštro kažnjavati ali 24.5 godine nije zajebancija. U BiH pokolje ustaša ili četnik pola sela i dobije 5 godina. Ovaj nije nikog ubio i izaće ako Bog da za nekih 15-20 godina.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Amerika

Post Postao/la Jack » 25 okt 2018 01:28

Amerika je pravna drzava.Naprimjer pedofili u Americi znaju da dobiju dozivotni zatvor ili najmanje 20 godina.Kao onaj Jarred iz Subway reklame.,Kod nas zgazis kolima 2 cure,dobijes 15 godina.U Americi bi dobio dozivotni zatvor,mozda i smrtnu kaznu.Svaki osudjeni dobije natpis da je s**** predator i mora da se javi komsijama,pokuca na vratima komsija i da kaze da je pedofil ili da je silovatelj ili gore

Tja.A na jugu Amerike su jos strozi zakoni nego na sjeveru

Jeste li vidjeli da je Trump rekao da ako slucajno Meksiko primi izbjeglice.Da ce on angazovati Americku vojsku.Da se napravi red i migranti iz Hondurasa vrate kucama.Drzava od skoro 350 miliona.I on bi da salje vojsku na migrante iz Hondurasa
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 okt 2018 17:25

Jack je napisao/la:Amerika je pravna drzava.Naprimjer pedofili u Americi znaju da dobiju dozivotni zatvor ili najmanje 20 godina.Kao onaj Jarred iz Subway reklame.,Kod nas zgazis kolima 2 cure,dobijes 15 godina.U Americi bi dobio dozivotni zatvor,mozda i smrtnu kaznu.Svaki osudjeni dobije natpis da je s**** predator i mora da se javi komsijama,pokuca na vratima komsija i da kaze da je pedofil ili da je silovatelj ili gore

Tja.A na jugu Amerike su jos strozi zakoni nego na sjeveru

Jeste li vidjeli da je Trump rekao da ako slucajno Meksiko primi izbjeglice.Da ce on angazovati Americku vojsku.Da se napravi red i migranti iz Hondurasa vrate kucama.Drzava od skoro 350 miliona.I on bi da salje vojsku na migrante iz Hondurasa
Jared je dobio svega 5 godina zatvora. Ne 20. U SADu ima "plea agreement" gdje tuzilac trazi manju kaznu u zamjenu za priznanje, da bi rijesio slucaj sto prije i sto jeftinije.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Amerika

Post Postao/la Jack » 26 okt 2018 04:47

Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Amerika

Post Postao/la Jack » 28 okt 2018 00:38

Sad ce izbori ovdje za 10 tak dana.Na razini kongresa.Sto je opet bitno jer ako demokrate uzmu vecinu u kongresu.Mogli bi da Trumpa bace na optuzenicku klupu

Bit ce svasta i ovdje zadnjih par dana
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Amerika

Post Postao/la Jack » 28 okt 2018 00:39

Vidim neko pucao na Zidovski centar u Pittsburghu.Ubijeno 11 cifuta

Takodjer ovaj sto je slao pipe bombs uhapsen.Nema dana ovdje da nema nekog veseljaka
Ili school shooting ili pipe bombs,ili mail threatening ili attempted murder

Ma sve veseljaci
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Amerika

Post Postao/la kliker » 28 okt 2018 10:10

Jack je napisao/la:Vidim neko pucao na Zidovski centar u Pittsburghu.Ubijeno 11 cifuta

Takodjer ovaj sto je slao pipe bombs uhapsen.Nema dana ovdje da nema nekog veseljaka
Ili school shooting ili pipe bombs,ili mail threatening ili attempted murder

Ma sve veseljaci
Odnos Amerikanaca prema oružju je bolestan... Nije ni čudo što se svako malo desi neki masakar. Ovdje u Evropi možeš kupit lovačku pušku i to nakon ozbiljnih provjera i tečajaeva..

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 07 nov 2018 13:02

Na kongresnim izborima sinoć, dvije Muslimanke izabrane za SAD Kongres, jedna sa hidžabom.

https:www.vox.com/platform/amp/2018/11/6/1804 ... r-historic

https://nypost.com/2018/11/06/first-mus ... tives/amp/


Ova žena, Ilhan Omar, rođena u Mogadishu, Somaliji. Živjela u izbjegličkom kampu 4 godine. Udata i majka 3 djece. U januaru ide u U.S. Congress.

Ne kaže se đaba sve je moguće u Americi.
Samo BiH.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Amerika

Post Postao/la Abidaga » 07 nov 2018 19:59

kliker je napisao/la:Odnos Amerikanaca prema oružju je bolestan... Nije ni čudo što se svako malo desi neki masakar. Ovdje u Evropi možeš kupit lovačku pušku i to nakon ozbiljnih provjera i tečajaeva..
Odnos Bosnjaka prema oruziju (nakon kolektivnog razoruzavanja 1878. godine) je bolestan. Nije ni cudo sto nam se svako malo desi neki genocid. Da je 8000 srebrenicana imalo americki odnos prema oruziju ni jedan ne bi bio zaklan. Mozda bi svaki dan neko ginuo kao u Americi ali bi trebalo 20 godina da dostignemo 8000 zrtava. Znam da nije politicki korektno propagirati amerikanizaciju Bosnjaka ali po pitanju prava svakog Bosnjaka na lovacko oruzije to je sunet.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Amerika

Post Postao/la kliker » 08 nov 2018 07:40

Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:Odnos Amerikanaca prema oružju je bolestan... Nije ni čudo što se svako malo desi neki masakar. Ovdje u Evropi možeš kupit lovačku pušku i to nakon ozbiljnih provjera i tečajaeva..
Odnos Bosnjaka prema oruziju (nakon kolektivnog razoruzavanja 1878. godine) je bolestan. Nije ni cudo sto nam se svako malo desi neki genocid. Da je 8000 srebrenicana imalo americki odnos prema oruziju ni jedan ne bi bio zaklan. Mozda bi svaki dan neko ginuo kao u Americi ali bi trebalo 20 godina da dostignemo 8000 zrtava. Znam da nije politicki korektno propagirati amerikanizaciju Bosnjaka ali po pitanju prava svakog Bosnjaka na lovacko oruzije to je sunet.
Imas pravo.. Mi sebi nemozemo priustit da budemo razoruzani.. Al i danas imas puno oruzja pa nemas ovih skolskih pucanja itd.. To mi kaze da nisu bas sasvim svoji u SADu...

Avatar
Lilium Bosniacum
Član
Postovi: 189
Pridružen/a: 08 okt 2017 11:12

Re: Amerika

Post Postao/la Lilium Bosniacum » 08 nov 2018 15:07

kliker je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
kliker je napisao/la:Odnos Amerikanaca prema oružju je bolestan... Nije ni čudo što se svako malo desi neki masakar. Ovdje u Evropi možeš kupit lovačku pušku i to nakon ozbiljnih provjera i tečajaeva..
Odnos Bosnjaka prema oruziju (nakon kolektivnog razoruzavanja 1878. godine) je bolestan. Nije ni cudo sto nam se svako malo desi neki genocid. Da je 8000 srebrenicana imalo americki odnos prema oruziju ni jedan ne bi bio zaklan. Mozda bi svaki dan neko ginuo kao u Americi ali bi trebalo 20 godina da dostignemo 8000 zrtava. Znam da nije politicki korektno propagirati amerikanizaciju Bosnjaka ali po pitanju prava svakog Bosnjaka na lovacko oruzije to je sunet.
Imas pravo.. Mi sebi nemozemo priustit da budemo razoruzani.. Al i danas imas puno oruzja pa nemas ovih skolskih pucanja itd.. To mi kaze da nisu bas sasvim svoji u SADu...
U pravu ste obojica.

Amerikanci imaju bolestan odnos prema oružju, ne zato što su svi naoružani i manje-više svako ima pištolj u kući. Problem je koliko je to etablirano i u medijima, i u politici i u kulturi. Naravno da treba naoružat svakog povratnika do zuba, govorimo o pištolju, municiji, lovačkoj pušci, uniformi, čizmama, etc. ali ne smijemo sebi dozvoliti da to postane fanatizam. Nama oružje treba za ne daj Bože ako nas katolički ili pravoslavni vlasi krenu napadat, a ne da ih otvoreno nosamo po čaršiji i upucamo komšiju jer je pogrešno postavio među na vikendici. Lično naoružavanje moramo forsirat za ne daj Bože, samo za odbranu pogotovo u osjetljivim područijima (Prijedor, Podrinje, Semberija, Hercegovina).

A da sad imamo neku NRA sličnu organizaciju ili da onako otvoreno nosamo oružje po gradu i da automate pokazujemo u predizbornim spotovima, to ne.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 nov 2018 05:52

I ja mislim da obojica imate poentu.

Sa jedne strane, nakon genocida bi nam grijeh bio da smo ikad više nenaoružani, ali s druge, oružje se ne smije davati u ruke ljudima koje psihijatar nije dobro ispitao ili onima za koje se zna da se ne znaju kontrolisat u ljutnji, imaju historiju nasilja ili slično.

Na žalost u nekim dijelovima SAD pušku možeš kupiti sa običnom vozačkom dozvolom. Nikakva dodatna provjera nije potrebna.
Samo BiH.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Amerika

Post Postao/la kliker » 09 nov 2018 20:42

BosnjackaHercegovina je napisao/la:I ja mislim da obojica imate poentu.

Sa jedne strane, nakon genocida bi nam grijeh bio da smo ikad više nenaoružani, ali s druge, oružje se ne smije davati u ruke ljudima koje psihijatar nije dobro ispitao ili onima za koje se zna da se ne znaju kontrolisat u ljutnji, imaju historiju nasilja ili slično.

Na žalost u nekim dijelovima SAD pušku možeš kupiti sa običnom vozačkom dozvolom. Nikakva dodatna provjera nije potrebna.
Pasa moj ja nisam oponirao na lovacko oruzje vec na to sto mozes kupit puskomitraljez kao privatna osoba.. koji ce to vrag ikome..

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Amerika

Post Postao/la Abidaga » 09 nov 2018 23:15

kliker je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:I ja mislim da obojica imate poentu.

Sa jedne strane, nakon genocida bi nam grijeh bio da smo ikad više nenaoružani, ali s druge, oružje se ne smije davati u ruke ljudima koje psihijatar nije dobro ispitao ili onima za koje se zna da se ne znaju kontrolisat u ljutnji, imaju historiju nasilja ili slično.

Na žalost u nekim dijelovima SAD pušku možeš kupiti sa običnom vozačkom dozvolom. Nikakva dodatna provjera nije potrebna.
Pasa moj ja nisam oponirao na lovacko oruzje vec na to sto mozes kupit puskomitraljez kao privatna osoba.. koji ce to vrag ikome..
Koliko sam shvatio radi se o ustavom zagarantovanim pravom gradjana SAD da sami brane svoju slobodu. Nisu ludi da vjeruju da ce ih braniti JNA, UN ili NATO nego se uzdaju u sopstvenu sposobnost i logiku da je puskomitraljez dobra garancija da ih nikakav komsija nece tako lahko zarobiti, silovati i strpati u masovnu grobnicu.

Odgovorite