☑ Pravila foruma i savjeti

Bošnjačka strategija

Moderator/ica: Drina

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la bilbo » 29 jun 2021 23:50

Jedna je činjenica jasna i to trebamo uzeti u obzir, mi gubimo stanovništvo negativnim priraštajem i emigracijom. Ako se naš narod i naša vlast ne promijeni na bolje vjerovatno se nećemo nikad više demografski oporaviti.

Shodno tome treba se postaviti u budućnosti u određivanju prioriteta, a najvažniji prioritet je raditi na homogenizaciji našeg prostora.

Treba pogledati etničku kartu po naseljima pa će biti jasan pravac djelovanja. Naprimjer, u USK popuniti prazan prostor oko Grmeča između Ključa, Sanskog Mosta, Bosanske Krupe i Bosanskog Petrovca pa tako povezati prostor naših naselja u kompaktnu cjelinu od Sane do Une. Zatim, popunjavati BPK koji je strateški važan kao Brčko.

Kad ovaj preduslov ispunimo onda možemo gledati i periferne općine koje su trenutno miješane ili smo manjina a koje se naslanjaju na naš kompaktan prostor.

I nikad ne ispustiti iz vida da je ovo sadašnje stanje mira samo privremeno dok ponovo ne izbije rat tako da je upitno naseljavati se u one općine koje ne bi mogli odbraniti u prvom iznenadnom udaru, na primjer Glamoč, Neum, Srebrenica, itd.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Bosman » 30 jun 2021 05:08

Sto se tice genocidne, ja mislim da bi bilo najbolje da se kupuje zemlja u Vlasenici, Milicima i Bratuncu.
Tu bismo mogli solidno presjeci istocnu genocidnu.

slika

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la sema » 01 jul 2021 20:26

Japod je napisao/la: 29 jun 2021 22:21 Najvažniji gradovi za naseljavanje Bošnjaka su: Brčko, Mostar, Stolac, Neum,Odžak,Glamoč,Kupres,Srebrenica,Vukosavlje,Vitez. Kada bi smo u gradu Brčko uspjeli doći na nekih 55 % to bi za Banjalučku enklavu ( zapadni dio Genocidne) djelovalo psihološki i ubrzalo bi isaljevanja iz tog privremeno okupiranog dijela naše zemlje. Isto je za Mostar. Vrijeme je da krenemo u Neum,imat ćemo evo cestu do bošnjački većinskog grada Stoca,sad je do nas. Što se tiče I. Sarajeva, teško da bi nasi ljudi zeljeli gore, tu su Vlasi 99 %, ne znam,nema tu nesto da bi privuklo nase ljude,a mislim da iako oni jesu tu nesto i izgradili da ce to dosta biti prazno,demografski padovi im tu tek slijede. Samo im ne treba davat poslove po Sarajevu. 3000 četnika iz Stočnog radi u Šeheru.
Bosanski Petrovac, Osmaci, Jezero, Novo Gorazde, Trnovo, Zepce, Kiseljak itd.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la amkos » 01 jul 2021 21:51

sema je napisao/la: 01 jul 2021 20:26
Japod je napisao/la: 29 jun 2021 22:21 Najvažniji gradovi za naseljavanje Bošnjaka su: Brčko, Mostar, Stolac, Neum,Odžak,Glamoč,Kupres,Srebrenica,Vukosavlje,Vitez. Kada bi smo u gradu Brčko uspjeli doći na nekih 55 % to bi za Banjalučku enklavu ( zapadni dio Genocidne) djelovalo psihološki i ubrzalo bi isaljevanja iz tog privremeno okupiranog dijela naše zemlje. Isto je za Mostar. Vrijeme je da krenemo u Neum,imat ćemo evo cestu do bošnjački većinskog grada Stoca,sad je do nas. Što se tiče I. Sarajeva, teško da bi nasi ljudi zeljeli gore, tu su Vlasi 99 %, ne znam,nema tu nesto da bi privuklo nase ljude,a mislim da iako oni jesu tu nesto i izgradili da ce to dosta biti prazno,demografski padovi im tu tek slijede. Samo im ne treba davat poslove po Sarajevu. 3000 četnika iz Stočnog radi u Šeheru.
Bosanski Petrovac, Osmaci, Jezero, Novo Gorazde, Trnovo, Zepce, Kiseljak itd.
Rogatica, Modriča...
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
apilk5
Član
Postovi: 293
Pridružen/a: 07 nov 2020 21:16

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la apilk5 » 01 jul 2021 23:25

amkos je napisao/la: 01 jul 2021 21:51
sema je napisao/la: 01 jul 2021 20:26
Japod je napisao/la: 29 jun 2021 22:21 Najvažniji gradovi za naseljavanje Bošnjaka su: Brčko, Mostar, Stolac, Neum,Odžak,Glamoč,Kupres,Srebrenica,Vukosavlje,Vitez. Kada bi smo u gradu Brčko uspjeli doći na nekih 55 % to bi za Banjalučku enklavu ( zapadni dio Genocidne) djelovalo psihološki i ubrzalo bi isaljevanja iz tog privremeno okupiranog dijela naše zemlje. Isto je za Mostar. Vrijeme je da krenemo u Neum,imat ćemo evo cestu do bošnjački većinskog grada Stoca,sad je do nas. Što se tiče I. Sarajeva, teško da bi nasi ljudi zeljeli gore, tu su Vlasi 99 %, ne znam,nema tu nesto da bi privuklo nase ljude,a mislim da iako oni jesu tu nesto i izgradili da ce to dosta biti prazno,demografski padovi im tu tek slijede. Samo im ne treba davat poslove po Sarajevu. 3000 četnika iz Stočnog radi u Šeheru.
Bosanski Petrovac, Osmaci, Jezero, Novo Gorazde, Trnovo, Zepce, Kiseljak itd.
Rogatica, Modriča...
Prvo učvrstiti zaleđe u Pederaciji i Brčkom, genocidna tek nakon što Pederacija postane Bošnjački entitet

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 02 jul 2021 09:35

apilk5 je napisao/la: 01 jul 2021 23:25
amkos je napisao/la: 01 jul 2021 21:51
sema je napisao/la: 01 jul 2021 20:26

Bosanski Petrovac, Osmaci, Jezero, Novo Gorazde, Trnovo, Zepce, Kiseljak itd.
Rogatica, Modriča...
Prvo učvrstiti zaleđe u Pederaciji i Brčkom, genocidna tek nakon što Pederacija postane Bošnjački entitet
:gut:
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Herceg
Član
Postovi: 48
Pridružen/a: 13 mar 2019 22:47
Lokacija: Titan

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Herceg » 07 jul 2021 12:05

Braćo

Čvrsto stanovništvo i život samo može se razradit uz jaku privredu.
Zbog toga moramo gledat gdje i kako da podržavamo domaću privredu.

Često naši izbjegavaju "svoje", i to se mora promijenit, mislim to je jedan veliki problem.
Varamo naše, nismo odani našim privrednicima i zavidimo ako je neko uspješan u poslu.

Treba nam biti u DNKa da trebamo našu privredu pojačat gdje god je moguće.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la bilbo » 07 jul 2021 12:35

Herceg je napisao/la: 07 jul 2021 12:05 Braćo

Čvrsto stanovništvo i život samo može se razradit uz jaku privredu.
Zbog toga moramo gledat gdje i kako da podržavamo domaću privredu.

Često naši izbjegavaju "svoje", i to se mora promijenit, mislim to je jedan veliki problem.
Varamo naše, nismo odani našim privrednicima i zavidimo ako je neko uspješan u poslu.

Treba nam biti u DNKa da trebamo našu privredu pojačat gdje god je moguće.
Tačno zapažanje, imam problem od naših ljudi i firmi u poslu kad se ne drže dogovorenog pa gubim i novac i vrijeme, a posao mi tada zaostaje umjesto da se razvija.

Avatar
Herceg
Član
Postovi: 48
Pridružen/a: 13 mar 2019 22:47
Lokacija: Titan

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Herceg » 07 jul 2021 14:39

bilbo je napisao/la: 07 jul 2021 12:35 Tačno zapažanje, imam problem od naših ljudi i firmi u poslu kad se ne drže dogovorenog pa gubim i novac i vrijeme, a posao mi tada zaostaje umjesto da se razvija.
Dal ima pravi forum za mala i srednja preduzeća koja bi se mogla vezat izmedju sebe i posebno sa dijasporom?

Ja vidim samo tako izlaz, moramo ekonomski, biti iznad. I posebno u razvoju proizvoda i tehnologija.
Znam da za mnogo našeg naroda zvuči to bombastično, ali bilo je bombastično da se opstane ono zlo i one šerove koji su nas napali i stjeli nam otet našu očevinu, pa smo opstali.

I naravno pravili i razvijali, Bosanske Firme sada stoju bolje i pregled naprijed izgleda još bolje. Ja mislim da će korona nama pomoć kad zapadne firme miču proizvodnju iz Kine i tih dalekih zemalja.

To je jedino što možemo učinit, i to u svim sektorima.

atif
Član
Postovi: 6270
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 07 sep 2021 08:57

Herceg je napisao/la: 07 jul 2021 14:39
bilbo je napisao/la: 07 jul 2021 12:35 I naravno pravili i razvijali, Bosanske Firme sada stoju bolje i pregled naprijed izgleda još bolje. Ja mislim da će korona nama pomoć kad zapadne firme miču proizvodnju iz Kine i tih dalekih zemalja.

To je jedino što možemo učinit, i to u svim sektorima.
Novalić o povećanju penzija i plata, rastu ekonomije, Hranjenu i Bloku 7
Pojašnjava da je prošle godine urađen Program ekonomske stabilizacije i oporavka.


"Tačno smo predvidjeli da će zapadna Evropa promijeniti dobavni lanac. Neće htjeti više iz Kine i Indije, reći će hajmo u istočnu i jugoistočnu Evropu, gdje se i mi nalazimo. Naš osnovni cilj bio je donijeti takve mjere da očuvamo vitalnost tih preduzeća. Izvoznih i svih drugih. I tu smo proveli sve mjere koje su pokazale da su naša preduzeća očuvala vitalnost u pandemiji jer su ekspresno reagirala na tu izvoznu ponudu i pokrivenost uvoza izvozom su podigli čak za 11%. Te mjere nisu uopšte ono što se vidi u javnom diskursu."
https://vijesti.ba/clanak/545641/novali ... -i-bloku-7


Moze li Truho napraviti mapu sa opstinama od vitalnog znacaja za domovinu i bosnjake? Zamoli bih vas da koristite prave nazive. O kojem petrovcu je rijec, bosanskom petrovcu ili drugom nekom?

atif
Član
Postovi: 6270
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 07 sep 2021 13:32

Bosnjaci moraju glasno i svagdje govoriti da je Bosna i Hercegovina garant stabilnosti mira na balkanu. I samo kad ona bude uredjena kao i evropske gradjanske drzave bice stabilnost balkana.

Selmo Cikotić za Stav: Mrak se neće ugasiti mrakom, a Bošnjaci se ne plaše nikog niti prijete ikome
STAV: Koliko su dobar znak sve češće vježbe koje Oružane snage BiH imaju s američkom vojskom?

CIKOTIĆ: To je višestruko korisno. Prvo, smatram da je na našem prostoru, kao na bilo kojem drugom dijelu svijeta, prisutan i važan aksiom: Da bi živio u miru, moraš biti spreman za rat. Čak smatram da je to na našem prostoru važnije nego na bilo kojem drugom jer imamo historijsko iskustvo da su ratovi bili uvijek usmjereni ka BiH. Drugo, mi nikada nismo napadali naše susjede, a obrnute situacije su u mnogim prethodnim ratovima bile prisutne. Prednost Oružanih snaga BiH je što mehanizmom odvraćanja i obeshrabrivanja destimulira potencijalnog napadača u namjeri da silom pokuša riješiti bilo šta u BiH, a upravo to je ključni garant stabilnosti ne samo BiH već i regije u cjelini. Ovo govorim bez obzira na to što neke zemlje u regiji vole za sebe kazati da su one garant stabilnosti, historijska iskustva i pravila pokazuju da je stabilnost BiH ključni indikator stabilnosti Balkana.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Batonac » 08 sep 2021 03:39

atif je napisao/la: 07 sep 2021 13:32 Bosnjaci moraju glasno i svagdje govoriti da je Bosna i Hercegovina garant stabilnosti mira na balkanu. I samo kad ona bude uredjena kao i evropske gradjanske drzave bice stabilnost balkana.

Selmo Cikotić za Stav: Mrak se neće ugasiti mrakom, a Bošnjaci se ne plaše nikog niti prijete ikome
STAV: Koliko su dobar znak sve češće vježbe koje Oružane snage BiH imaju s američkom vojskom?

CIKOTIĆ: To je višestruko korisno. Prvo, smatram da je na našem prostoru, kao na bilo kojem drugom dijelu svijeta, prisutan i važan aksiom: Da bi živio u miru, moraš biti spreman za rat. Čak smatram da je to na našem prostoru važnije nego na bilo kojem drugom jer imamo historijsko iskustvo da su ratovi bili uvijek usmjereni ka BiH. Drugo, mi nikada nismo napadali naše susjede, a obrnute situacije su u mnogim prethodnim ratovima bile prisutne. Prednost Oružanih snaga BiH je što mehanizmom odvraćanja i obeshrabrivanja destimulira potencijalnog napadača u namjeri da silom pokuša riješiti bilo šta u BiH, a upravo to je ključni garant stabilnosti ne samo BiH već i regije u cjelini. Ovo govorim bez obzira na to što neke zemlje u regiji vole za sebe kazati da su one garant stabilnosti, historijska iskustva i pravila pokazuju da je stabilnost BiH ključni indikator stabilnosti Balkana.
OSBIH nažalost nisu garant ničeg.Da bilo šta bude odmah se vojska raspada,bježanje srba s opremom itd.Vidimo primjer Afganistana ameri odoše i šta bi,vidjeli smo danas šta europa misli o nama i izjave Njemaca kako smo bukvalno divljaci,kako trebaju dat Hrvatima sva i veća prava i kao ih ima 8,9 posto da bi nas divljake kontrolisali,kako su Bošnjaci nacionalisti,a radi se o tome kako pripremaju teren da za budući sukob okrive nas mi smo i pored tog svega dopustili da budemo nenaoružani,sva naša oprema u vojsci je iz 2 sv rata.Tehnika OSBIH-a je katastrofa od tenkova do helikoptera bolje smo imali 96 nego sad.MI nemamo više ljudstva da nadoknađuju nedostatak tehnike.Nedostatak tehnike se plaća skupo ljudskim životima,a veliki gubitci bi za nas značili demografski kraj!Mi već sad ne možemo demografski preživjet rat ni upola kakav je bio 91.Naša namjenska nije dovoljna ni za šta to što imamo metke i puške i koji rpg što pravimo bez složeni borbeni sistema,tenkova,dronova,borbeni helikoptera nemamo šta tražit,a borbeni avioni da ne spominjem.Sad da se zarati veliko pitanje je šta bi bilo.Narod koji je haman u 21 st doživio genocid da dozvoli sebi da bude nenaoružan nema šta da traži.U nekom budučem ratu Bošnjaci da sačuvaju BiH bi morali vodit ofanzivni rat,Srbi bi se zabarikadirali na entitetske linije imaju tehniku i kako da mi osvojimo išta bez tehnike.Prema tome mi smo apsulutno nepsremni,demografski smo kolabirali i bilo kakav rat bi za nas bio ravan apokalipsi.Da se nisu oformile OSBIH da postoji danas Armija Bošnjaci bi samo od akciza mogli skupit za godinu toliko novca da kupe brobene avione tenkove,borbena vozila,dronove,helikoptere i da stave tačku na priče oko podjele BiH.Danas samo možemo molit Boga da rata ne bude.

atif
Član
Postovi: 6270
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 10 sep 2021 11:08

https://politicki.ba/news/read/18540

Nije problem Schmidt. Problem je Sarajevo!
Nedavno je glavni grad Bosne i Hercegovine hodočastio Recep Tayyip Erdogan. Usput je obišao Predsjedništvo BiH, dobio ponudu da bude "pošteni posrednik" i to ne od Šefika Džaferovića, već Milorada Dodika, te otišao na neku svadbu.

I dobro je da se i to desilo.

Još bi ljepše bilo da je barem na toj svadbi bila neka Angela Merkel ili Ursula von der Leyen. Ili barem Josep Borrell. Ali njih nije bilo.

I tu smo opet na bolnoj spoznaji da naših političkih predstavnika faktički nema nigdje.

Dragan Čović je na redovnim sedmičnim prijemima kod čelnika Hrvatske.

Milorad Dodik je redovni gost Beograda. A njegova ekipa je već danima u Rusiji.

Sarajevo je zaboravilo kako izgleda Ankara, Rijad mogu - eventualno - nadletjeti tokom puta za Džidu. Brisel je tek blijedeća uspomena, dok im postaje sve teže Vašington naći na mapi.

U Njemačkoj je u toku izborna kampanja.

To da iz Sarajeva neko nazove socijaldemokratu Olafa Scholza i da ga pita barem kako je, ne možemo ni sanjati.

Postaje već neobjašnjivo i pakleno bolno samoizoliranje političkih Bošnjaka.

Oni su preokupirani ličnim interesima i uljuljkani u vlastitoj projekciji "popularnosti".

Neki od njih vjeruju da će im svijet opet doći na noge, kako je dolazio prije više od dvije decenije. Neki, pak, više i ne mogu sakriti prezir prema Zapadu, pa im se gadi i pomisao da bi se tamo trebali naći, sjesti, pričati...

Nismo propustili vozove, propustili smo brojne posljednje vagone inicijativa i foruma na kojima smo mogli, trebali, MORALI biti.

Imamo ogromnu dijasporu koja nas zanima samo u kategoriji novčanih doznaka.

Imamo armiju pametnih i sposobnih ljudi. No, doživljavamo ih kao prijetnju i sumnju. Znamo da su bolji od nas, pa nam zato i ne trebaju!

U Bijeloj kući imamo čovjeka koji nam je naklonjen. I cijeli niz ljudi u njegovoj administraciji s kojima možemo meritorno pričati o svemu u BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Jack » 29 sep 2021 12:34

Za pocetak najbolje je da ti manje pises jer sam uvjeren da sam te prije banirao.Niko novi ne dolazi na ovaj forum.To je realnost.A ja nemam vremena i zivaca da gledam ko je baniran ovdje ili nije.Imam svojih stvari da rijesim

Tako nemoj davati nikakve sugestije.Kopiraj vijesti sto su bile.Tako neces imati problema ovdje i neces biti baniran.Da sam zelio necija misljenja otisao bih na forum Klixa i tamo pisao a ovo sve zatvorio
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zenicaninn
Član
Postovi: 1077
Pridružen/a: 27 okt 2013 23:03

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Zenicaninn » 27 okt 2021 22:35

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/narodn ... s/2182027/

Genocidna tvorevina nije potvrdila povredu vitalnog interesa

Evo nekih od oluka koji stupaja na snagu inshaAllah.

- Odlukea o prihvatanju Sporazuma između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Republike Turske o uzajamnoj zaštiti i razmjeni tajnih podataka, koji se odnosi na Sporazum u oblasti odbrambene industrije

- Odluka o pokretanju postupka za vođenje pregovora radi zaključivanja Sporazuma o bezbjednosnoj saradnji između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Republike Turske

- Zaključak o otvaranju Ambasade Republike Azerbejdžan u Sarajevu

- Odluka o pokretanju postupka za vođenje pregovora radi zaključivanja Sporazuma između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Islamske Republike Pakistan o saradnji u borbi protiv međunarodnog kriminala, terorizma, nezakonite trgovine drogom i organizovanog kriminala

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمْ

“Allah neće promijeniti stanje jednog naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe!” (Er-Ra’d, 11.)

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la ljiljan89 » 29 okt 2021 23:04

Ja cu vam reci i u ovome nema niti jedne greske

Nasi balijanderi su se okomili ko ce vladati nad BHT, nad elektroprivredom, nad putevima pederacije

Niko, ama bas niko, ni ovi izdajnici sto se predstavljaju kao zastitnicia Bosnjaka SDA, niti ove pedercine koje se slove kao ljevicarima, niti ovi ustasocetnici iz Vlaske Stranke nemaju zajednicki cilj, a to je ocuvanje i napredak Bosne.

Niko od njih ne trosi novac na lobiranje u EU i USA. Svi oni trose energiju na BHT i vec spomenute drzavne institucije, ima tu stranaka koje nisam ni spomenuo poput SBB i NiB.

Mi smo osudjeni na propast. Zato nas pored Bidenove vlasti gone ko gamad Rusi i Srbi jer su ulozili na desetine miliona na lobiranja.

Sta su nasi uradili? Ama bas nista... Jedino sto imamo su pojedinci koji posalji tweet ili pismo kojem kongresmenu.

Zaboravi na demografiju i poklapanje ustasa, zaboravi na genocidnu proslost RS-a kad mi sami ne znamo da iskoristimo OSNOVU DIPLOMATIJE.

Toliko od mene.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Jack » 29 okt 2021 23:27

Vi iz Sarajevo samo kukate kao vlaske snase.To vam je Sarajevska politika dala.Da ste radili na razvoju drugih dijelova Bosne van Sarajevskog Pasaluka.Mozda bi nesto bilo drugo.I koje je to mi.Ti pricas o mnozini.Prosipas Sarajevski defetizam jer u toj magli i ne znas bolje.-Ipak shvacam ja tebe

Dovoljno je pogledati medije po Sarajevu 20 tak dana.Onda dobijes muku u stomaku.Ali ne trebas pricati u mnozini jer da nije tako.Davnih dana bi se Bosna podjelila.A sigurno se nije podjelila jer tamo neki Forto kaze da nece ili Bakir ili onaj pijandura debela

Nego sto neki drugi lobiraju a ne zive u Bosni,sto znaju i sto imas danas daleko vise Bosne i lobiranja od onog sto procitas na kliksu.Ali sta bi ti o tome realno znao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ljiljan89
Član
Postovi: 740
Pridružen/a: 03 feb 2013 14:04
Lokacija: Sarajevo

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la ljiljan89 » 29 okt 2021 23:47

Ja nisam Sarajlija vec Gradiscanac

Sve i da jesam to nista ne mijenja situaciju.

Ne govorim o razvoju drzave nego o finansiranju lobistickih grupa u USA i EU sto nam sada stize na naplatu jer su srbi i rusi izfinansirali njihova dejstva poput novog izbornog i tolerancije Dodika u krsenju dejtonskog sporazuma.
Bog Bosna i Bošnjaci

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Jack » 30 okt 2021 00:03

Sve je to malo jer se servira glupost po medjima u Sarajevu i kad glavna zanimancija je trac Senada od Srbije i njegovo kvazi novinarstvo.Onda znas sta i gdje

Srbi su ozbiljni faktor jer imaju nacionalni plan koji provode zadnjih 150 tak godina.Sasvim uspjesno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

mladunce
Član
Postovi: 25
Pridružen/a: 17 jan 2015 21:12

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la mladunce » 31 okt 2021 02:46

Da ne budem pogrešno shvaćen daću par svojih zapažanja i jedan osvrt na Nobelovu nagradu iz ekonomije jedne godine koja ima veze s ovim (strategijom Bošnjaka) . Prvo, primijetim da ovdje nema mnogo istinski razboritih ljudi. Čim nastane neka frka portal umukne a baš tad me zanima šta ima ko da kaže. A onda kad krenu komentari to je sila od defetizma pa čak i kod šefa kako ga neki zovu koji je poprilično agresivan ali i ambivalentan u svojim stavovima. Koristiti podle termine tipa mediji u Sarajevu, Sarajevska politika itd. Za grad u kom je od čistača do premijera sve goli muhadžir prve ili pete generacije očekivao sam od Željke Cvijanovic a ne od nekog ovdje ozbiljnog. Ali da ne trošim vrijeme na to... Samo na znanje. Drugo, ovaj nobelovac je zaključio živeći sa svojom porodicom na Siciliji da je jug zaostao jer na jugu niko nikom ne vjeruje. Kult nepovjerenja i skrivanja informacija. Komšija krije i najnebitniju stvar od komšije ko zmija noge dok na sjeveru Italije dva lika se prvi put sretnu i dogovore posao na kafi. Po mom mišljenju velika je greška što se Ne potiče protok ideja pa evo i na ovom forumu. Zdrave ideje bi isplivala a pogrešan rukavac bi se isušio i prestala bi lutanja. Isključivanje nije dobro kao ni to da se trudimo biti prepametni. Nekako osjetim neko nezdravo podilaženje a bilo je mnogo zanimljivih razmišljanja od raznih forumaša. Nama je ozdravljenje u dijagnozi terapiji a ne u exterminaciji drugačijeg mišljenja. Dakle, što se mene tiče u stanju moralnom, ekonomskom, duhovnom, političkom i svakom drugom Bošnjaci su dali maksimum na što sam lično ponosan. Bolji smo u svemu osim u nacističkih ideologiji koja traje ne nekih 150 tak godina nego tačno 220 godina i tzv. Prvog srpskog genocida. Rusi su sponzori i to je počelo onda kad su Osmanlije pukle na istoku od Rusa. S ovakvom današnjom konstalacijom odnosa ni nacija od 10 Milion ne bi mogla izići na kraj. Ali mi izlazimo na kraj i tu smo. Narod koji je trebao nestati. Ne može jedan medij ili 50 medija promijeniti ljudima njihovo iskustvo makoliko se upinjali. Svi vi ste odrastali bez ijednog medija, ubijani ste u pojam i stidili se na časovima "SH". Ovo je samo iskušenje a ako krene frka vjerujem da ima u tome nečeg dobrog za nas. Kad sam danas pročitao da je onaj Nuhanovic izjavio da će se staviti na raspolaganje sutra Armiji Bosne srce mi je zaigralo. A takvih znam desetine a znam da i oni koji kažu drugačije lažu. I oni će ustati jer nema Bosne bez Bošnjaka ali ni Bošnjaka bez cijele Bosne. Sve drugo je Ujgurizacija. I na kraju, kontaktiram sa Đikanima. Ako mislite da je među nama stanje loše kod njih je goli truhlatak. Imao sam još neke misli al eto da ne pretjeram a možda su to samo neke gluposti.

Odgovorite