☑ Pravila foruma i savjeti

Bošnjačka strategija

Moderator/ica: Drina

Limas100
Član
Postovi: 508
Pridružen/a: 27 mar 2018 18:50

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Limas100 » 31 okt 2021 05:43

mladunce je napisao/la: 31 okt 2021 02:46 Da ne budem pogrešno shvaćen daću par svojih zapažanja i jedan osvrt na Nobelovu nagradu iz ekonomije jedne godine koja ima veze s ovim (strategijom Bošnjaka) . Prvo, primijetim da ovdje nema mnogo istinski razboritih ljudi. Čim nastane neka frka portal umukne a baš tad me zanima šta ima ko da kaže. A onda kad krenu komentari to je sila od defetizma pa čak i kod šefa kako ga neki zovu koji je poprilično agresivan ali i ambivalentan u svojim stavovima. Koristiti podle termine tipa mediji u Sarajevu, Sarajevska politika itd. Za grad u kom je od čistača do premijera sve goli muhadžir prve ili pete generacije očekivao sam od Željke Cvijanovic a ne od nekog ovdje ozbiljnog. Ali da ne trošim vrijeme na to... Samo na znanje. Drugo, ovaj nobelovac je zaključio živeći sa svojom porodicom na Siciliji da je jug zaostao jer na jugu niko nikom ne vjeruje. Kult nepovjerenja i skrivanja informacija. Komšija krije i najnebitniju stvar od komšije ko zmija noge dok na sjeveru Italije dva lika se prvi put sretnu i dogovore posao na kafi. Po mom mišljenju velika je greška što se Ne potiče protok ideja pa evo i na ovom forumu. Zdrave ideje bi isplivala a pogrešan rukavac bi se isušio i prestala bi lutanja. Isključivanje nije dobro kao ni to da se trudimo biti prepametni. Nekako osjetim neko nezdravo podilaženje a bilo je mnogo zanimljivih razmišljanja od raznih forumaša. Nama je ozdravljenje u dijagnozi terapiji a ne u exterminaciji drugačijeg mišljenja. Dakle, što se mene tiče u stanju moralnom, ekonomskom, duhovnom, političkom i svakom drugom Bošnjaci su dali maksimum na što sam lično ponosan. Bolji smo u svemu osim u nacističkih ideologiji koja traje ne nekih 150 tak godina nego tačno 220 godina i tzv. Prvog srpskog genocida. Rusi su sponzori i to je počelo onda kad su Osmanlije pukle na istoku od Rusa. S ovakvom današnjom konstalacijom odnosa ni nacija od 10 Milion ne bi mogla izići na kraj. Ali mi izlazimo na kraj i tu smo. Narod koji je trebao nestati. Ne može jedan medij ili 50 medija promijeniti ljudima njihovo iskustvo makoliko se upinjali. Svi vi ste odrastali bez ijednog medija, ubijani ste u pojam i stidili se na časovima "SH". Ovo je samo iskušenje a ako krene frka vjerujem da ima u tome nečeg dobrog za nas. Kad sam danas pročitao da je onaj Nuhanovic izjavio da će se staviti na raspolaganje sutra Armiji Bosne srce mi je zaigralo. A takvih znam desetine a znam da i oni koji kažu drugačije lažu. I oni će ustati jer nema Bosne bez Bošnjaka ali ni Bošnjaka bez cijele Bosne. Sve drugo je Ujgurizacija. I na kraju, kontaktiram sa Đikanima. Ako mislite da je među nama stanje loše kod njih je goli truhlatak. Imao sam još neke misli al eto da ne pretjeram a možda su to samo neke gluposti.
Necu ja da nekog vrijedjam, nisam ni mislio nista reci ali eto kad je neko drugi onda cu i ja malo.

Slazem se da haman pa svi ovdje sire neku vrstu defetizma. Ne na nivou klixa i neki drugi mjesta ali ipak.

Kod srba najveci fašista je ok covjek za njih a za nas kad covjek ili politicar patriota nesto pogrjesi mi odmah navalimo ko da nam je on dušman.

Mislim nema smisla tako razmisljati, mi trebamo da smo jedinstveni i da podrzavamo ko god se trudi od nasi nema veze jel seljak neki ili SDAovac ili cak neki od bolji ljevicara u BiH.

Spominjem SDA zato sto su ipak najveca stranka koliko toliko Bosnjaka. I ne radi se o SDA nego o Bošnjacima i Bosni da me nebi neko nazvao botom ili nesto.

Pa kad neki pisu na forumu pomislio bi da smo vec izgubili sve. A ja svaki dan kontam imam li hrabrost da uradim sta svi mi trebamo da uradimo u slucaju frke u Bosni.

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la momak » 31 okt 2021 20:45

Vecina Bosnjak koji zive u Bosni bi sutra bila na razpolaganju djedovini.Vjerujem u to.
Svak od nas ima u familiji nekog,koji razmislja ili blekne nesto suprotno.
Prije nekih 10-tak dana smo tako i u nasoj familiji imali debate.

Reagirao sam vrlo ostro i surovo.
Ko nemoze pomoci vojno,zdravstveno a ko nece pomoci financijski,nek se istog trena odrekne Bosne i Bosnjastva.
Na njegovu imovinu se daje porez od 30%....To bi ja uradio.

I koliko sam pricam sa nasim ljudima.
Jesmo.Vecina je razocarana.Ali ako nisu pozitivno odgovorili,u njihovim ocima se vidi zelja za napredkom.

Drzava se stvara vise 10 x godina.A nas se nazalost jos mnogo duze,jer je neprijatelj pokusava u isto vrijeme urusit.
Samo pozitiva ljudi.
Ja vidim dosta pozitivnih stvari.Nije blef.Ozbiljno mislim.

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 23 dec 2021 02:34

Tegeltija smatra da je nevjerovatno da se vrše pretresi i saslušavaju politički ljudi iz manjeg bh entiteta ukoliko se želi stići do kompromisa u pronalaženju rješenja.

"Možete sankcionisati, procesuirati, možete tim ljudima potrošiti vrijeme, ali u šumskojj nemate dovoljan broj ljudi koji će prihvatiti tu politiku koju želi da nametne Sarajevo", rekao je Tegeltija za RTsumsku
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/22 ... ltate.html

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 05 jan 2022 20:57

Historijski pomak za porodice s troje i više djece
Skupština Kantona Sarajevo usvojila je Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti porodica s djecom. U sklopu usvojenih mjera izglasana je i mjera koja se odnosi na uvećanje dječijeg dodatka za 10% porodicama s troje i više djece.

Ova usvojena mjera, koja je predložena od strane Udruženja “Porodice tri plus” predstavlja historijski pomak, jer iako nije donijela značajnije finansijsko uvećanje, njen poseban značaj ogleda se u činjenici da se porodice s troje i više djece prvi put zakonski prepoznaju kao društvena kategorija koju je neophodno sistemski podržavati – ističu iz Udruženja ”Porodice tri plus”.

“Izvjesno je da uvećanje od 10% neće značajno utjecati na poboljšanje kvaliteta života višečlanih porodica te se stoga nadamo da će biti uvažene i druge mjere koje smo predložili u okviru seta mjera za podršku ovoj populaciji” – ističu iz Udruženja “Porodice tri plus”, te dodaju da su njihovi predstavnici održali sastanak s resornom ministricom Ivanom Prvulović, na kojem su za ovu mjeru predlagali uvećanje 50%. Nadaju se da će prijedlog novčanog iznosa za ovu mjeru biti u potpunosti uvažen u narednom periodu.

“Nadamo se da je ovo samo početak za sistemsku podršku višečlanim porodicama te da će se ubuduće donositi sve manje socijalnih, a sve više razvojnih mjera za ovu populaciju” – zaključuju.

Iz Udruženja ističu da je stanje u drugim kantonima – kada je riječ o dječijem dodatku – mnogo alarmantnije te da se u pojedinim kantonima za ovu mjeru ne izdvaja niti jedna marka. Stoga, naglašavaju da će ustrajavati, kao i do sada, u svojoj borbi da sve ostale pronatalitetne mjere koje predlažu jednako zažive u svim kantonima FBiH, s posebnim naglaskom na mjere koje se odnose na višečlane porodice.
https://saff.ba/historijski-pomak-za-po ... ise-djece/


atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 19 jan 2022 18:36


Avatar
bosnaponosna
Član
Postovi: 118
Pridružen/a: 10 jan 2019 20:12
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la bosnaponosna » 19 jan 2022 20:58

- Povećanjem budžetskih sredstava bi se otvorile mogućnosti proširenja postojećih programa i projekata, s jedne strane, i kreiranje novih programa u rubnim dijelovima FBiH usmjerene na manjinski povratak u regije Posavine, regije Srebrenica i područja općina Drvar, Glamoč, Bosansko Grahovo i Bosanski Petrovac – navodi se u obrazloženju.
Umjesto da sav taj iznos ulažemo u povratnike u Podrinju, Krajini, Hercegovini, pa i Posavini, kreiraju se programi za Drvar, Glamoč, Bosansko Grahovo i Bosanski Petrovac... :joojj:
Velikim Bogom se kunemo da robovi biti nećemo! :zastava:

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 22 jan 2022 21:43

Za koga to Dodik aukciju sprema?
Na Skupštini akcionara “Hidroelektrana na Trebišnjici” (HET) otkazana je, privremeno, dokapitalizacija ovoga preduzeća s ciljem pribavljanja sredstava za završetak Hidroelektrane Dabar, koja je, podsjetimo, trebala biti puštena u pogon još prije četiri godine.
Razlog za otkazivanje emisije akcija HET-a na Banjalučkoj berzi, kako je obrazloženo, jeste stav predstavnika Vlade sumske i Uprave HET-a da treba doraditi dokumentaciju za emisiju akcija, odnosno još jednom razmotriti predloženi model dokapitalizacije i to nakon žestokih kritika manjinskih akcionara da se akcije HET-a prodaju u bescijenje. Ipak, stav Vlade je da se načelno ne protivi dokapitalizaciji.

Zapravo, frka oko dokapitalizacije HET-a nastala je onoga trenutka kada je premijer Federacije BiH Fadil Novalić kazao kako bi Elektroprivreda Bosne i Hercegovine trebala učestvovati u dokapitalizaciji, a Elektroprivreda BiH nakon toga izašla u javnost sa stavom da namjerava učestvovati.

Ova najava u entitetu sumske dočekana je kao “prst u oko” entitetu koji sebe, iako bez realnog pokrića, naziva “boljim dijelom” Bosne i Hercegovine. Bio je to trenutak u kojem su se rastrijeznili i oni što su bili u najdubljem snu o ekonomskom blagostanju šumske.

Istovremeno, nerealno niska cijena akcija HET-a očito je bila pripremljena za već poznatog kupca, Milorad Dodik je spominjao Srbiju kao kupca. Vjerovatno je bila u pitanju neka trgovina između Dodika i Vučića, ali se Elektroprivreda BiH upetljala u igru pa se sada traži neko novo rješenje. Cijena je očito porasla. Jer na berzi kupuje onaj ko ponudi više, a ne onaj za koga je cijena naštimana.

Da je svima u entitetu šumske bez obzira jesu li u Dodikovoj vlasti ili su u opoziciji prst u oku činjenica da Elektroprivreda BiH spremno čeka emisiju akcija HET-a pokazuje i saopštenje Vukote Govedarice, člana Predsjedništva SDS-a: „I sada poslije svega, pošto HET nema novac za završetak radova, smišljena je ideja emisije akcija na Banjalučkoj berzi koja će, nemam sumnju, zadržati državni kapital ali i narušiti postojeću strukturu kapitala. Ako u toj strukturi novog akcijskog kapitala bude Elektroprivreda Federacije BiH, onda je to poraz i poniženje politike ove vlasti“. Mada se porazom može i smatrati neznanje, kao recimo neznanje Vukote Govedarice, jer nije Elektroprivreda Federacije BiH nego Elektroprivreda BiH.
https://stav.ba/vijest/za-koga-to-dodik ... prema/7122

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 27 jan 2022 03:15

https://stav.ba/vijest/projekt-sirenja- ... adine/7161

KAKVA OMLADINA, TAKVA I BUDUĆNOST

Genocid u Agresiji na Republiku Bosnu i Hercegovinu (1992–1995) počinile su generacije koje su živjele u zajedničkoj državi, služile zajedničku vojsku i pohađale zajedničke škole. Današnja srpska omladina u Bosni i Hercegovini živi u entitetu gdje se veličaju ratni zločinci i pohađaju škole gdje se uči kako je Bosna stoljetna srpska zemlja.

Iako je međunarodna zajednica uložila ogroman novac i trud u međuetnički dijalog, jasno je da je današnja srpska omladina ekstremnija nego ikad. O tome svjedoče mnogi komentari, video i slike na društvenim mrežama. Nedavno je na platformi Tik Tok objavljen video gdje omladinci pjevaju “ja sam rođen gdje džamije nema, muslimane mrzim od malena”. Za vrijeme matura i pravoslavnih blagdana širom manjeg entiteta omladina slavi uz nacionalističke pjesme “ne volim te, Alija”. Srpski studenti Fakulteta za kriminalistiku Univerziteta u Sarajevu za 9. januar provocirali su ostale studente u internim grupama na društvenim mrežama nacionalističkim komentarima.

Ovo nisu pojedinačni incidenti, nego oslikavaju stanje jednog društva, o čemu govori i činjenica da doslovno niko od srpskih vjerskih, političkih i akademskih predstavnika nije osudio ove provokacije – a šutnja je znak odobravanja. Naime, srpska nacionalna kultura zasnovana je na mržnji prema islamu i muslimanima, i to neće promijeniti ni milione seminara. Srpski narod nije kao njemački 1945. godine prošao proces denacifikacije, nego su uz blagoslov međunarodne zajednice za sve počinjene zločine nagrađeni vlastitom administrativnom jedinicom.

Jednostavno, genocid se u srpskom društvu čuva kao nacionalno blago i slavi kao najveća srpska pobjeda u 20. stoljeću. Šta je bošnjački odgovor na ovo stanje? Širenje ljubavi, tolerancije i mira svakako je humano kad si okružen državama kao što su Norveška, Švedska i Danska. Nažalost, Bosna i Bošnjaci okruženi su Hrvatskom i Srbijom, državama koje i dalje imaju teritorijalne pretenzije na našu teritoriju. U ovakvom kontekstu poziv na pacifizam zapravo je poziv na kapitulaciju i nacionalno samoubistvo. To ne znači da Bošnjaci trebaju ići u drugu krajnost i oponašati Srbe u svojoj mitomanskoj mržnji prema drugim i drugačijem, jer to svakako nije u duhu naše vjere, kulture i mentaliteta.

No, jednako tako ni trenutno stanje gdje se u odgojno-obrazovnim institucijama ne spominje agresija, gdje se u mnogim kafićima mogu čuti pjesme supruge ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana i gdje se u bošnjačkim porodicama nedovoljno govori o srpskim zločinima nije dobro jer otvara dvije krajnosti: jedna je ispiranje mozga od raznih NVO-a o navodnom građanskom ratu, a druga je vjerska i nacionalna radikalizacija. Bošnjaci kao narod koji nema alternativnu domovinu moraju biti svjesni da opstanak na ovim prostorima među dva agresivna nacionalizma uz ulaganje u državotvorno i tzv. probosansko zahtijeva i jačanje nacionalne svijesti, svijesti o svojoj tragičnoj, ali i slavnoj prošlosti, identitetu i kulturi.

Ne smije se dovoditi u pitanje istina o Agresiji i Genocidu zarad utopijskih predstava o multikulturi, koja istinski nikad nije zaživjela na ovim prostorima, ne barem nakon odlaska Osmanlija. Samo jak bošnjački narod garantira opstanak Bosne i Hercegovine, ali jakog naroda nema bez nove generacije koja poštuje sebe, svoju prošlost i koja samouvjereno gleda u budućnost. Za to nam je potreban novi pristup, svjesnost da živimo u stanju specijalnog vida rata gdje je potrebno neutralizirati negativan utjecaj nevladinih organizacija i udruženog medijsko-političkog poduhvata, koji se trude da bošnjačkoj omladini ogade ovu državu tako da jedini izlaz vide u odlasku iz ove zemlje.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Zmaj » 18 mar 2022 16:32

Znamo li ko su naši narodni heroji?..Znamo li išta o tim ljudima?..Nezim ef.Halilović Muderris
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la momak » 21 mar 2022 20:20

Tacno sve je upravu.
Vrijedno pogledati i poslusati.

Bistrik2
Novi kolač
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 dec 2018 14:14

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Bistrik2 » 30 apr 2022 01:20

Broj srba u GT

U postu na forumu demografije Jack je naveo da je broj srba u osnovnim školama u GT 79.500

Ja bih ovdje iznio matematički rezultat o njihovom broju u GTu.

Broj osnovaca je savršen broj koji pokazuje prisustvo određenog broja djece u školama.
Oni imaju 9 razreda škole što znači da je prosjek broja djece po razredu: 79.500 / 9 = 8.833

Prošle godine njihov statitički zavod je dao podatak za 2020 da je prosječna starost pri umiranju u GTu za muške 72 godine a za žene 77,9 godina. To znači da u 2020 oni prosječno žive 72 godine muški i 77,9 godina žene ili u totalu 74,95.

Ako uzmemo prosječan broj djece u razredu koji sam gore računao od: 8.833 i pomnoži se sa prosjekom broja godina koliko žive to jest sa 74,95 dobije se trenutni broj srba u GTu od:

662.000!!!!! :shock: :mrgreen: :aplauz:

Njih nema milion, nema njih ni 800.000 - njihov broj je 662.000 u GT!

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Burek » 30 apr 2022 01:30

Bistrik2 je napisao/la: 30 apr 2022 01:20 Broj srba u GT

U postu na forumu demografije Jack je naveo da je broj srba u osnovnim školama u GT 79.500

Ja bih ovdje iznio matematički rezultat o njihovom broju u GTu.

Broj osnovaca je savršen broj koji pokazuje prisustvo određenog broja djece u školama.
Oni imaju 9 razreda škole što znači da je prosjek broja djece po razredu: 79.500 / 9 = 8.833

Prošle godine njihov statitički zavod je dao podatak za 2020 da je prosječna starost pri umiranju u GTu za muške 72 godine a za žene 77,9 godina. To znači da u 2020 oni prosječno žive 72 godine muški i 77,9 godina žene ili u totalu 74,95.

Ako uzmemo prosječan broj djece u razredu koji sam gore računao od: 8.833 i pomnoži se sa prosjekom broja godina koliko žive to jest sa 74,95 dobije se trenutni broj srba u GTu od:

662.000!!!!! :shock: :mrgreen: :aplauz:

Njih nema milion, nema njih ni 800.000 - njihov broj je 662.000 u GT!
Ima nih vise. Starije generacije su jace.

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la atif » 30 apr 2022 12:41

Ko su izdajnici?

Oni ne se trebaju uvijek javno imenom staviti na stub srama!

Kenan Dautović: General Mahmuljin je osuđen zbog tri lažna svjedočenja najbližih saradnika


https://saff.ba/kenan-dautovic-general- ... saradnika/

Bistrik2
Novi kolač
Postovi: 4
Pridružen/a: 07 dec 2018 14:14

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Bistrik2 » 07 maj 2022 01:51

Burek je napisao/la: 30 apr 2022 01:30
Bistrik2 je napisao/la: 30 apr 2022 01:20 Broj srba u GT

U postu na forumu demografije Jack je naveo da je broj srba u osnovnim školama u GT 79.500

Ja bih ovdje iznio matematički rezultat o njihovom broju u GTu.

Broj osnovaca je savršen broj koji pokazuje prisustvo određenog broja djece u školama.
Oni imaju 9 razreda škole što znači da je prosjek broja djece po razredu: 79.500 / 9 = 8.833

Prošle godine njihov statitički zavod je dao podatak za 2020 da je prosječna starost pri umiranju u GTu za muške 72 godine a za žene 77,9 godina. To znači da u 2020 oni prosječno žive 72 godine muški i 77,9 godina žene ili u totalu 74,95.

Ako uzmemo prosječan broj djece u razredu koji sam gore računao od: 8.833 i pomnoži se sa prosjekom broja godina koliko žive to jest sa 74,95 dobije se trenutni broj srba u GTu od:

662.000!!!!! :shock: :mrgreen: :aplauz:

Njih nema milion, nema njih ni 800.000 - njihov broj je 662.000 u GT!
Ima nih vise. Starije generacije su jace.
Koliko jače?
Ako broj do kojeg sam došao podijelimo na 2 dijela to jest na one mladje i na one starije, za koliko procenata možemo pomnožiti ovaj drugi stariji (džuturum) dio?

Dio od 331.000.

10%
20%
30%
?

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Zmaj » 07 maj 2022 20:02

Bistrik2 je napisao/la: 07 maj 2022 01:51
Burek je napisao/la: 30 apr 2022 01:30
Bistrik2 je napisao/la: 30 apr 2022 01:20 Broj srba u GT

U postu na forumu demografije Jack je naveo da je broj srba u osnovnim školama u GT 79.500

Ja bih ovdje iznio matematički rezultat o njihovom broju u GTu.

Broj osnovaca je savršen broj koji pokazuje prisustvo određenog broja djece u školama.
Oni imaju 9 razreda škole što znači da je prosjek broja djece po razredu: 79.500 / 9 = 8.833

Prošle godine njihov statitički zavod je dao podatak za 2020 da je prosječna starost pri umiranju u GTu za muške 72 godine a za žene 77,9 godina. To znači da u 2020 oni prosječno žive 72 godine muški i 77,9 godina žene ili u totalu 74,95.

Ako uzmemo prosječan broj djece u razredu koji sam gore računao od: 8.833 i pomnoži se sa prosjekom broja godina koliko žive to jest sa 74,95 dobije se trenutni broj srba u GTu od:

662.000!!!!! :shock: :mrgreen: :aplauz:

Njih nema milion, nema njih ni 800.000 - njihov broj je 662.000 u GT!
Ima nih vise. Starije generacije su jace.
Koliko jače?
Ako broj do kojeg sam došao podijelimo na 2 dijela to jest na one mladje i na one starije, za koliko procenata možemo pomnožiti ovaj drugi stariji (džuturum) dio?

Dio od 331.000.

10%
20%
30%
?
slika

Jel ti sad jasnije?
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Drina » 12 maj 2022 08:01

Bistrik2 je napisao/la: 30 apr 2022 01:20 Broj srba u GT

U postu na forumu demografije Jack je naveo da je broj srba u osnovnim školama u GT 79.500

Ja bih ovdje iznio matematički rezultat o njihovom broju u GTu.

Broj osnovaca je savršen broj koji pokazuje prisustvo određenog broja djece u školama.
Oni imaju 9 razreda škole što znači da je prosjek broja djece po razredu: 79.500 / 9 = 8.833

Prošle godine njihov statitički zavod je dao podatak za 2020 da je prosječna starost pri umiranju u GTu za muške 72 godine a za žene 77,9 godina. To znači da u 2020 oni prosječno žive 72 godine muški i 77,9 godina žene ili u totalu 74,95.

Ako uzmemo prosječan broj djece u razredu koji sam gore računao od: 8.833 i pomnoži se sa prosjekom broja godina koliko žive to jest sa 74,95 dobije se trenutni broj srba u GTu od:

662.000!!!!! :shock: :mrgreen: :aplauz:

Njih nema milion, nema njih ni 800.000 - njihov broj je 662.000 u GT!
Ima ih izmedu 850-900.000. Ovo je za cijelu Bosnu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41357
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Jack » 25 maj 2022 12:28

Tako nekako.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la amkos » 17 aug 2022 14:40

Najveće bošnjačke strateške greške: Od Farza do suneta
Čak i kada bih na raspolaganje dobio kompletan broj Oslobođenja, a ne samo ovu kolumnu, ne bih mogao nabrojati i, barem površno, analizirati sve greške bošnjačke i takozvane probosanske politike u poslijeratnom periodu. Zato sam prinuđen izdvojiti one ključne greške zbog kojih se Bosna i Hercegovina sada klacka između istoka i zapada i zbog kojih su oni koji je nagrizaju iznutra gradili svoj sistem.

Priča je sigurno počela ranije, ali događaji iz 1993. godine tri decenije kasnije su došli na naplatu. Mediji iz Republike Srpske prošle su sedmice objavili da “postoji osnovana sumnja” da je osuđeni ratni zločinac Sakib Mahmuljin pobjegao u Tursku. Istina je da je Mahmuljin, nakon što je u aprilu ove godine osuđen na osam godina robije, umjesto u zatvor, otišao u Tursku, pravdajući se da je na liječenju. Sedmicu već traje saga o Mahmuljinu, čijim se “liječenjem”, zapravo, poništava prošlogodišnje očigledno bjekstvo optuženika za genocid Milomira Savčića. I nije greška sa bivšim komandantom Trećeg korpusa Armije RBiH stara sedam dana. Strateška greška je učinjena prije tridesetak godina, kada je bošnjački politički vrh naredio armijskom da potčini odred El Mudžahid. Kasnije će doći akcija Farz i zločini ovih, uglavnom, odbjeglih kriminalaca iz arapskih zemalja. Onda će Haag presuditi Amiru Kuburi i Enveru Hadžihasanoviću, osudivši ih po komandnoj odgovornosti za ratne zločine. Najveća je kazna ipak stigla generala Sakiba Mahmuljina i tako su danas trojica visokih oficira Armije RBiH, koja je, prije svega, vodila oslobodilački rat, pravosnažno osuđena zbog zločina koje su počinila “braća sa istoka”.

Političkih grešaka bilo je mnogo. No, jedna od ključnih je ona iz 2001. godine, kada je međunarodna zajednica na Mrakovici organizirala pregovore o provedbi presude Ustavnog suda BiH kojom je naloženo da su svi narodi u BiH konstitutivni u cijeloj zemlji. Zlatko Lagumdžija je tada bio glavni pregovarač. Lideri su se usaglasili, ali je provedba dogovorenog prepuštena OHR-u. Wolfgang Petritsch je nametnuo izmjene entitetskih ustava. Republika Srpska je dobila Vijeće naroda, a Federacija BiH – proširen Dom naroda FBiH. Šta je to u praksi značilo dobro smo naučili proteklih dvadeset godina. Asimetričnim su rješenjima Federaciji stavljeni okovi, a Republika Srpska je, uz sve svoje druge mane, postala funkcionalniji entitet, gdje su se odluke donosile prostom većinom i gdje niko nije mogao blokirati odluku većina.

Mislim da je bio kraj 2005. godine i tada sam, kao novinar Oslobođenja, pratio sjednicu Glavnog odbora SDA u Tuzli. Iza zatvorenih vrata, dobro se sjećam, vodila se rasprava hoće li stranka podržati smjenu SDS-ove Vlade Republike Srpske sa Perom Bukejlovićem na čelu. Većina je bila da se ruši i da se za premijera imenuje Milorad Dodik. No, jedan čovjek je bio protiv. “Pravimo historijsku grešku. SDS je opterećen prošlošću, crnim listama. Mislim da nam je pametnije ostati s njima u koaliciji”, rekao je tada Hasan Čengić. SDA ga nije poslušala. Oborili su Vladu Pere Bukejlovića i doveli na vlast Milorada Dodika. Do danas nije svrgnut.

U martu 2006. godine pod pokroviteljstvom SAD-a usaglašen je paket ustavnih promjena u BiH. Svi koji išta znaju o pravu i političkim sistemima znaju da je to bio paket koji je jačao državu Bosnu i Hercegovinu. Srbi su bili za. No, ključnu ulogu u rušenju imao je Haris Silajdžić sa par otpadnika iz SDA. Aprilski paket nije dobio dvotrećinsku podršku u Predstavničkom domu. Silajdžić je te jeseni dobio izbore, ali država Bosna i Hercegovina je krenula ka provaliji.

U oktobru 2010. godine SBiH i SDA su doživjeli debakl. Trijumfovao je SDP. Bivši visoki predstavnik Valentin Inzko je izračunao da je pet trećina od 17, Lijanovićeve paštete (mine) su podmetane pod vozila HDZ-ovih zeničkih zastupnika i SDP je dobio historijsku šansu. Dragana Čovića nije bilo u vlasti. Hrvatske su pozicije na federalnom nivou popunili kadrovi HSP-a i Narodne stranke Radom za boljitak. Ali, Zlatko Lagumdžija se predomislio. Vratio je HDZ u igru, a Miloradu Dodiku je, za poziciju Denisa Bećirovića, isporučio Zakon o prebivalištvu, Zakon o sukobu interesa i Zakon o javnim nabavkama. Prvi zakon je koštao povratnike, druga dva su danas prepreka evropskom putu BiH.

Lagumdžija je cijenu platio 2014. godine. Već naredne će SDA formirati Vladu Federacije BiH sa HDZ-om i DF-om, a u Vijeću ministara su za partnere izabrali SDS i PDP. Dragan Čović je, ponovo, bio manjina u Vladi Federacije, ali animoziteti na relaciji DF-SDA su rezultirali izbacivanjem stranke Željka Komšića iz vlasti. Onda je umro Salko Bukvarević, a SDA-ova ministrica Elvira Dilberović je svoju federalnu fotelju odlučila zamijeniti onom ambasadorskom. Ove dvije pozicije nikada nisu popunjene, pa sad bez HDZ-a ne može funkcionisati Vlada Federacije BiH u svom osmogodišnjem mandatu.

Kada su u oktobru 2018. godine prebrojani listići, bilo je jasno da je SNSD pobjednik i da bez njih neće moći biti formirano Vijeće ministara BiH. No, tada SDA pravi dvije kardinalne greške. Prvo je, zarad ubrzo izgubljene “tajnice i vozača” Senada Bratića, Bakir Izetbegović dao Miloradu Dodiku četvrtog delegata u Klubu Srba, a onda je, tako oslabljeni Izetbegović odlučio formirati Vijeće ministara BiH sa SNSD-om, ne uslovljavajući time izbor Vlade Federacije. Dodikova i Čovićeva mašina je počela da vrti, Fadil Novalić je upao u žrvanj, a malo zatim i cijela država. I danas bošnjačkim liderima, i onima u vlasti i onima u opoziciji, ne preostaje ništa drugo nego da glade bradu, koja je, eto, sunet.
https://istraga.ba/najvece-bosnjacke-st ... do-suneta/
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Bošnjačka strategija

Post Postao/la Abidaga » 17 aug 2022 20:46

amkos je napisao/la: 17 aug 2022 14:40 Najveće bošnjačke strateške greške: Od Farza do suneta
Mediji iz Republike Srpske prošle su sedmice objavili da “postoji osnovana sumnja” da je osuđeni ratni zločinac Sakib Mahmuljin pobjegao u Tursku. Istina je da je Mahmuljin, nakon što je u aprilu ove godine osuđen na osam godina robije, umjesto u zatvor, otišao u Tursku, pravdajući se da je na liječenju. Sedmicu već traje saga o Mahmuljinu, čijim se “liječenjem”, zapravo, poništava prošlogodišnje očigledno bjekstvo optuženika za genocid Milomira Savčića. I nije greška sa bivšim komandantom Trećeg korpusa Armije RBiH stara sedam dana. Strateška greška je učinjena prije tridesetak godina, kada je bošnjački politički vrh naredio armijskom da potčini odred El Mudžahid. Kasnije će doći akcija Farz i zločini ovih, uglavnom, odbjeglih kriminalaca iz arapskih zemalja. Onda će Haag presuditi Amiru Kuburi i Enveru Hadžihasanoviću, osudivši ih po komandnoj odgovornosti za ratne zločine. Najveća je kazna ipak stigla generala Sakiba Mahmuljina i tako su danas trojica visokih oficira Armije RBiH, koja je, prije svega, vodila oslobodilački rat, pravosnažno osuđena zbog zločina koje su počinila “braća sa istoka”.
Greska bi bila da se vrati iz Turske bez dronova. Ovako je izbjegao 8 godina zatvora za smrt 50? genocidni cetnika.

Odgovorite