☑ Pravila foruma i savjeti

NBA

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 18 jun 2021 22:36

The Celtics are trading Kemba Walker to the OKC Thunder

:?: :?:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 28 jun 2021 10:14

Nba draft 29 Jula.Valjda danas dolazi novi trener Celticsa
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: NBA

Post Postao/la Alp arslan » 02 jul 2021 06:29

Musa napustio Efes, nisu produžili klauzulu i sad je izvjesno da će da se vrati u ABA ligu :shock: iskreno koliko god da je bio lijen i nije iskoristio priliku (čitaj nije mogao) žao mi ga je.

https://sportsport.ba/kosarka/musa-aba- ... ovi/402550

Izgleda Milvoki igra sa Phoeniksom finale, Kris Paul mi je drag i nadam se da će dobit prsten jer ga zaslužuje.

Ovaj četnik vasilis je MVP eurolige ali nisam baš siguran kako će ići u NBA, jer ima 12-13 poena po utakmici, sa takvom statistikom u Euroligi u NBA bi imao neka 4 poena.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 30 jul 2021 06:19

Prodje prvih 50 i nema Luke Garze.Jos svega 10 igraca je ostalo za 2022 godinu Nba draft
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 30 jul 2021 06:21

Drina je napisao/la: 07 maj 2021 17:32 Kenan Kamenjaš i Karlo Matković izlaze na NBA draft
Bosanskohercegovački košarkaši Kenan Kamenjaš i Karlo Matković izlaze na ovogodišnji NBA draft.


Centri Sparsa i Mega Soccerbeta su se odlučili prijaviti za draft, objavio je njihov menadžer Miško Ražnatović.

Kamenjaš (21) je ove sezone najbolji igrač sarajevskog Sparsa, te je ove sezone u prosjeku postizao 19 poena, uz 10,4 skokova u ABA 2 ligi.
Matković (20) je u ABA ligi na prosjecima od 6,1 poena, 3,3 skoka i 0,9 blokada.

NBA draft je zakazan za 29. juli.
Kao sto sam rekao.Mogu oni da izadju prijavi se 1000+ ljudi za Nba draft.Ali bude izabrano 60.I to je to
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 30 jul 2021 06:23

Cestitke.Luka Garza 52 pick Detroit Pistons.Idealan klub za njega.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: NBA

Post Postao/la Alp arslan » 15 aug 2021 17:35

Garza pokazuje da može biti dobar igrač, danas je ubacio 20 uz 14 skokova samo ni sam nisam shvatao koliko je spor dok nije počeo igrati, lik je sporiji od Jokića ali igra.

Turci dobili dva All-star centra u NBA, Alperen Sengun iz Bešiktaša 19 godina ubacuje po 25 i 15 sa par blokada u ljetnoj ligi za Houston i Omer Yurtseven 23 godine 213 CM, ovaj Omer nije ni draftovan, uzeo ga Miami u ljetnu ligu i kad su vidjeli kako igra, potpišu ga na 2 godine 3.5 miliona dolara ugovor, po 5 blokada i 25 poena ima u svakoj utakmici a i na tabli je vrhunski..

Dva centra dobiše koji se izdvajaju i po harizmi i po igračkim sposobnostima, oni će im biti okosnica nac tima.

Luku moramo naturalizovati al ne znam koliko će se uklopiti sa našima iskreno, jer tu je i jezička barijera a i sporost, tako da ne znam fkt

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: NBA

Post Postao/la Drina » 16 aug 2021 08:58

Nema veze ako je spor. Nama bi dobro dosao. Moramo privuci svakog iole dobrog igraca. Imaju kvalifikacije, finalni turniri itd i moras imati bar 15-20 solidnih kosarkasa. Uvjek imas one koji su povrijedeni, ne mogu doci zbog klupskih obaveza itd... Zato je neophodno imati tu neku bazu od 15-20 igraca.


Ali izgleda da nema nekih velikih ambicija kod nasih ljudi u kosarkaskom savezu.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: NBA

Post Postao/la Alp arslan » 05 sep 2021 03:07

Drina je napisao/la: 16 aug 2021 08:58 Nema veze ako je spor. Nama bi dobro dosao. Moramo privuci svakog iole dobrog igraca. Imaju kvalifikacije, finalni turniri itd i moras imati bar 15-20 solidnih kosarkasa. Uvjek imas one koji su povrijedeni, ne mogu doci zbog klupskih obaveza itd... Zato je neophodno imati tu neku bazu od 15-20 igraca.


Ali izgleda da nema nekih velikih ambicija kod nasih ljudi u kosarkaskom savezu.
Ok sve to ali koliko možemo imati naturalizovanih? Ako se priča o naturalizovanju Amara Alibegovića i Garze, imamo već naturalizovanog šutera, a pritom imamo već dobre centre u Nurkiću i Kamenjašu, koliko će se sve to uklopiti u konačnici?

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: NBA

Post Postao/la Drina » 05 sep 2021 12:25

Ovaj John Roberson ce ubrzo napuniti 33 godine. Dakle on ide ka kraju karijere. Odradit ce ovaj ciklus za nas i to je sto se moze ocekivati od njega.
Pratio sam malo ovu zensku reprezentaciju i dvije amerikanke su igrale za nas u kvalifikacijama. Ne u isto vrijeme ali su igrale.

Luka Garza ima 22 godine. Prema meni treba 15-20 igraca da bi uspjesno prosao kroz sve kvalifikacijske cikluse i turnire. Bilo bi greska ne izboriti se da dobije nase drzavljanstvo i bude nam na raspolaganju. Jusuf je odlican ali pitanje je koliko ce on ucestvovati u kvalifikacijskim turnirima itd.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: NBA

Post Postao/la Drina » 16 dec 2021 08:02

Portland los ove sezone. Nizu poraze k'o na traci
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Alp arslan
Član
Postovi: 163
Pridružen/a: 06 mar 2018 11:49

Re: NBA

Post Postao/la Alp arslan » 06 jan 2022 23:08

Drina je napisao/la: 16 dec 2021 08:02 Portland los ove sezone. Nizu poraze k'o na traci
Portland je užasan, lilard je "izapran" igrač ove sezone, gledam sinoć izgubiše od Majamija i onaj gmaz Herro gurnu Nurkića sa leđa jer se naljutio kad mu je ovaj postavio screen u koji se zapucao, Nurkić mu udari čvoku i odmah kazna, izbačaj, NBA je postala takva da moraš trpiti kad te neki klošari vrijeđaju i guraju bez da im išta možeš učiniti.

Turci su ove godine dobili dva rookija i to centra Alperen Šenguna i Omer Yurtsevena, ni jedan od njih nema korjene sa Balkana, možda čak najbolja godina za njih u NBA jer obojica su vrhunski igrači, Šengun možda i najbolji passer u NBA, a Yurtseven talentovan maksimalno, prvi ruki u historiji koji ima mislim 7 uzastopnih utakmica sa preko 12 skokova, ovaj Yurtseven nije bio ni izabran od strane Miamija nego ga doveli u Ljetnu ligu i on tamo razvalio sve, bio najbolji igrač i odmah mu dali 2 godišnji ugovor, 22 godine a mnogo zreo momak, u ruki sezoni igra tako ozbiljno da je neviđeno, kakav sleeper pick za Miami to je nevjerovatno.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: NBA

Post Postao/la Drina » 19 jan 2022 06:45

Nurkic je povezao dosta dobrih utakmica.
Samo imam osjecaj da je losiji kada je sut u pitanju. Ali zato ima snagu i tu mu tesko ko moze parirati. Jednostavno ugura suparnika pod kosem i onda lagano polaganje. Ako vec ne ide sut moze i to :respekt:
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: NBA

Post Postao/la Zmaj » 22 jan 2022 15:09

Big Nurk odlican sinoc protiv Bostona.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: NBA

Post Postao/la Drina » 23 jan 2022 11:47

Zmaj je napisao/la: 22 jan 2022 15:09 Big Nurk odlican sinoc protiv Bostona.
Do daljnjeg nas najbolji kosarkas ikad. Mozda ga neki mladi nekad zamjeni ali do sada nismo imali boljeg kosarkasa. Ipak on ima gomilu izuzetno dobrih utakmica u NBA
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: NBA

Post Postao/la Drina » 03 feb 2022 06:57

Ipak su losi. Portland fakticki nema odbrane. Katastrofa kako igraju. Ni glave ni repa.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 10 feb 2022 22:42

Nurkicu ugovor zavrsava ove godine.Znaci slobodan agent je od kraja ove sezone.Najbolje je da bjezi u tim koji bi mogao da bude bolji s njim poput Bostona.Mi nemamo centra ni za lijeka.Imamo solidnu odbranu.Ili u neki losiji tim gdje bi bio glavni ili jedan od glavnih igraca tipa Detroit
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 13 apr 2022 02:54

Nurkicu je bolje da ostane tamo gdje jeste jer drugi timovi ga ne zele i on nema sta da ponudi.Po meni Musa se je razvikao i pao.Dobro za momka pokupio je nesto para.tako

Onaj Garza dobija po par minuta u propalom Detroitu.Inace da ga nije Detroit izabrao.Morao bih da igra kosarku u Europi.Nije ni to katastrofa kazem vam
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1435
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: NBA

Post Postao/la Pita sirnica » 13 apr 2022 13:15

Znaci Nurkic nema mogućnost u jaci tim naredne sezone? Jeli radi čestih ozlijeda?
Dijeluje mi da ima snage pod košem.

Mislim da bih za Luku bilo možda najbolje da ode u španjolsku Ligu.

Ali u suštini mene najviše interesuje dali ćemo daj dvojac vidjeti u Kelnu! Jedva čekam temu protiv svaba...
B -> B -> B

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41352
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: NBA

Post Postao/la Jack » 13 apr 2022 13:17

Nema sanse.Mozda ga jedino Detroit bude htio.Ovi veci klubovi sigurno nece
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite