☑ Pravila foruma i savjeti

Povrsina popis 2013

Moderator/ica: Drina

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 29 apr 2019 20:24

http://www.bosanskehistorije.com/geogra ... popis-2013

http://www.bosanskehistorije.com/geogra ... e-povrsine

http://www.bosanskehistorije.com/geogra ... 013-godine

imam jedan zadatak za vas.Ostatak od ove silne povrsine cine Bosnjaci

Tu imate sabrane Nenaseljena sela+Srbe+Hrvate

U Bosni imas 4-5 Romskih sela.Nista vise.

Uglavnom saberite mi ovo Nepoznato+Srbi+Hrvati zajedno za svaku opstinu.I onda sto ostane to su Bosnjaci.Ja fakat nemam snage da radim ovo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Ukinimo kantone
Član
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 okt 2018 21:34

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Ukinimo kantone » 07 dec 2019 23:54

Realno stanje na terenu je takvo da Bošnjaci imaju većinu živorođenih u : TK,USK,KS,BPK,ZDK minus Usora,SBK minus Kreševo,Vitez i Dobretić,,,,,u HNK Konjic,Jablanica i naš dio Mostara (izborne jedinice),u PK-a Odžak,,,Brčko distrikt,,,,u RS-u,Srebrenica,Vukosavlje i Novo Goražde ako računamo živorođene s te općine koji se rađaju u Goraždu a s roditeljima su u Novom Goraždu......koliko je to teritorije BiH ??? Je li to oko 38 % ?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 08 dec 2019 18:28

Oko 35%.Iako Bosanski Petrovac je oko 50-50% danas,tako mozda smo manjina tamo ali smo veoma blizu vecine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 08 dec 2019 21:35

Nemam morala da pricam ovo za povrsinu,jer sam vec nekoliko puta obradio tu tematiku.Jer imam podatke ne samo za opstine nego i za naseljena mjesta za svako naseljeno mjesto,pa kad ti ja kazem da je 33-34% a ne famoznih 22% a neki su jos smanjivali i vise(Skutorski blesani).Onda ti je jasno ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Ukinimo kantone
Član
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 okt 2018 21:34

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Ukinimo kantone » 21 dec 2019 18:28

Mi jesmo većina na oko 33 % već sada,ali mislio sam na većinu gledano po broju živoođenih.Ta brojka bi trebala biti veća još za nekih 4-5 %

Avatar
sema
Član
Postovi: 355
Pridružen/a: 08 okt 2013 21:19

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la sema » 22 dec 2019 16:50

Ukinimo kantone je napisao/la: 07 dec 2019 23:54 Realno stanje na terenu je takvo da Bošnjaci imaju većinu živorođenih u : TK,USK,KS,BPK,ZDK minus Usora,SBK minus Kreševo,Vitez i Dobretić,,,,,u HNK Konjic,Jablanica i naš dio Mostara (izborne jedinice),u PK-a Odžak,,,Brčko distrikt,,,,u RS-u,Srebrenica,Vukosavlje i Novo Goražde ako računamo živorođene s te općine koji se rađaju u Goraždu a s roditeljima su u Novom Goraždu......koliko je to teritorije BiH ??? Je li to oko 38 % ?
A Osmaci kod Kalesije?

Ukinimo kantone
Član
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 okt 2018 21:34

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Ukinimo kantone » 23 dec 2019 17:05

Teško je reći da li smo većina živorođenih u Osmacima jer se naši iz Osmaka prijavljuju u FBiH.Prošlegodine smo s katolicima i u Glamoču bili pola-pola.Sa te dvije općine bi to onda bilo na oko 40 % teritorije BiH,većina živorođenih.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 04 mar 2020 05:37

Ne radi se ovdje o povrsini.Jer ovo je obicna glupost servirana od par polupijanih vlaha iz Zagreba.Glavni arhitekta gluposti je glupa ustaski kreten koji je 2 puta bio u Bosni i koji zna iz Zagreba sve ceste od Konjica do Mostara.Iako sam toj budali rekao ima 10 tak godina ali budala ne slusa.Da ima 20 tak godina da je ukinuta ustaska enklava u Konjicu on je to i dalje oznacavao kao tzv Hrvatski teritorij.Povrsina je dobra,ali ne igra ulogu.Onaj ko je bio u Bos Petrovcu naprimjer vidio je nepreglednu pustinju.Ako ides kolima od Kljuca do Bihaca cirka 90 km.Poslije Bos Petrovca naci ces na 2-3 naselja i to je to.Naravno,da je to planski napravljeno i prije nego sto je ona ustaska budala rodjena.Cetnici su to radili jos prije te budale.A evo i sad iskompleksirane ustashe to rade


Vec 1962 godine ondasnji savez cetnika/komunista objavljuje novu ''kartu'' i sve one nepregledne prostore,poslije popisa 1961.Ubacuje kao Srpska ili Hrvatska naselja.Tako fakticki u Bihacu imas dominaciju Srba povrsinski,koji imaju vise povrsine od Bihaca od skoro 600 km2 od ukupno 945 km2 danasnje opstine Bihac.Ubacis vlaski zaseok kraj sume.U toj sumi nemas nista.Ali na rubu te sume i onda sve je to postalo ''Srpsko''.Boom.Srpsko selo povrsine 50 km2..Eto tako se je to radilo u Beogradu



Tako i prije te budale.Arhitekti iz Beograda su sve sume proglasili Srpskim i svu drzavnu imovinu Srpskom iako je bila i ostala DRZAVNA.Njima tim budalama su krivi Bosnjaci,Islam.Cinjenicu da svi gradovi su danas Bosnjacki.Obicni ti vlaski Hdz botovi kreteni pisu na ustaskim forumima

Evo ti naprimjer grad Mostar
Procitao sam BLISKOSTOCNI I Europski Mostar


Mostar je obicno selo za Europske prilike.Cirka 60 000 stanovnika..Sav taj 'Europski ; dio je napravljen od komunjara,i zgradama koje se raspadaju.Sta ima tu Europski sem sto rijec Europljan oznacava krizare,krizarske ratove i neki nadrealni primjer

Sta je tu Europski?Obicna komunisticka spavaonica s par visokih nebodera,nikakvih parkova,nikakve kulture.Na stranu tu sto su napravili pozoriste i sve poslije 1995 godine.Ali gleda se historija i kultura.To oni nemaju.Sta je tu Europski

Bio sam u jebenom Zahumu govna su poslije kise plivala tamo.Gledao sam nebodere s CENTRA 2 kako fasada im se raspada.Good Job Komunjare.I nikakav pregled cesta,nikakvu historiju.Jedino sto je RONDO fin dio ali i to su Njemci projektovali


Povrsina je vazna ali gleda se kupovna moc.Koliko firmi imas.Sta imas i kakve koristi imas od 1100 km2 opstine Glamoc s manje od 4000 stanovnika zadnjeg popisa a sad i manje.Vaznije je imati kupovnu moc,industriju,vece gradove.Nego par zabacenih selendra.Vidjelo se na primjeru Bihaca gdje im se ''Srpski prostor'' smanjio s 600 tinjak km2 na 300.Ali eto


To za povrsinu su jedino napaceni vlasi,iskompleksirani koji ne mogu da prezale cinjenicu da su Bosnjaci tu.Da su faktor u Bosni,vecina u Bosni.Da drze sve gradove.Da u jednom gradu Brckom se je skupilo vise ljudi za 1 Mart.Nego sto je cijela katolicka populacija u opstini Brcko,ako odbijes stare,maloljetne,nepokretne..itd

Prijedor je klasican primjer opstine gdje Bosnjaci drze ekonomiju i sve vise preuzimaju,.Nisu demografski izguili nijedno naselja makar seosko za raziku od eto nazovi Hrvata.Iako je u Prijedoru nacinjen genocid nad Bosnjacima

Povrsina je lijepa ali je to pustinja.Bosna nema plodne povrsine puno.Ona je uvijek bila skocentrisana po slivovima velikih rijeka:Vrbas,Sana,Sava,Una i Drina te Neretve.Svi veci gradovi,svi gradovi se nalaze na rijekama.Ne nalaze se na Perucic ili nekoj zabiti oko Bos Petrovca ili Bos Grahova koje su dobre lokacije za snimanje horror filmova.i to je to
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 04 mar 2020 05:45

Dodji u Bos Grahovo poslije 7 sati navece.Ili idi cestom Bos Grahovo-Livno i nek ti se kola pokvare.Naic ces na par vlaskih zabacenih katuna,starackih domova i ako nemas rezervnu gumu ili ako se ne znas snaci.Bolje ti je da uzmes pusku i gledas da iz sume nece naci kakav medjed,vuk ili sta li vec.Dobro za snimanje horror filmova.Ziva istina

Kakve koristi ustashe imaju od Bos Grahova sem sto stiti kiflu(HRVATSKA) Od neke moguce Srpske ekspanzije koja se je desila vec.Srbi su vecina u toj opstini.Da to nije Hrvatsko jer se nalazi u Hrvatskom kantonu?Ah.A ako je neka tzv Hrvatska opstina u Bosnjackom kantonu.Onda moze,zar ne?

Dajte budimo realni,Kupujte imovinu sve vise i vidjet cete kako ce proci Srpska zemlja

Najbolji primjer ti je selo Zeljusa kod Mostara.Oko 90% zemlje je bilo u vlasnistvu firme HEPOK MOSTAR.Nije bilo tu ''Srpske'' zemlje.Ali svu povrsinu i svo naselje su oznacili kao Srpskim.Sta je tu bilo Srpsko?Nista.Ali vlasti u BEOGRADU su tako radile statistiku

Da.To me ne iznenadjuje.Uvijek ce biti iskompleksiranih cetnika i ustasha.Kako bude sve manje katolika u Bosni sto je opet greska Hdz i Hrvatske politike.Javljat ce se takvi ''biseri;; koji su experti kao sto sam i ja expert za SIRIJSKI RAT.Znam svako selo i zaseok zadnjih par godina ali nisam nikad bio u Siriji,ne znam Arapski,ali nije to sad vazno.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la krhan » 04 mar 2020 16:21

Jack je napisao/la: 04 mar 2020 05:45 Dodji u Bos Grahovo poslije 7 sati navece.Ili idi cestom Bos Grahovo-Livno i nek ti se kola pokvare.Naic ces na par vlaskih zabacenih katuna,starackih domova i ako nemas rezervnu gumu ili ako se ne znas snaci.Bolje ti je da uzmes pusku i gledas da iz sume nece naci kakav medjed,vuk ili sta li vec.Dobro za snimanje horror filmova.Ziva istina

Kakve koristi ustashe imaju od Bos Grahova sem sto stiti kiflu(HRVATSKA) Od neke moguce Srpske ekspanzije koja se je desila vec.Srbi su vecina u toj opstini.Da to nije Hrvatsko jer se nalazi u Hrvatskom kantonu?Ah.A ako je neka tzv Hrvatska opstina u Bosnjackom kantonu.Onda moze,zar ne?

Dajte budimo realni,Kupujte imovinu sve vise i vidjet cete kako ce proci Srpska zemlja

Najbolji primjer ti je selo Zeljusa kod Mostara.Oko 90% zemlje je bilo u vlasnistvu firme HEPOK MOSTAR.Nije bilo tu ''Srpske'' zemlje.Ali svu povrsinu i svo naselje su oznacili kao Srpskim.Sta je tu bilo Srpsko?Nista.Ali vlasti u BEOGRADU su tako radile statistiku

Da.To me ne iznenadjuje.Uvijek ce biti iskompleksiranih cetnika i ustasha.Kako bude sve manje katolika u Bosni sto je opet greska Hdz i Hrvatske politike.Javljat ce se takvi ''biseri;; koji su experti kao sto sam i ja expert za SIRIJSKI RAT.Znam svako selo i zaseok zadnjih par godina ali nisam nikad bio u Siriji,ne znam Arapski,ali nije to sad vazno.
I to je nase, bolje da se medjedi, vukovi i jeleni tuda secu nego li neki djikani i drugi neprijatelji nase zemlje.
:fes:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 09 mar 2020 08:37

Vidis ja imam kolektivan spisak svih opstina,svih naseljenih mjesta,kako Brcko distrikta,tako cetniteta,tako i Federacije.I napisao sam povrsinu nenaseljenih mjesta Federacije Bih i jos neke opstine.Fazon je da ovi iskompleksirani nemaju ama bas nista,sem lupetanja.I kad ja kazem da je brojka 33% onda je to tu negdje,a ne 24%.Fazon je ''pojas Gaze'' kako ga ustashe zovu bas i nije pojas ako dodas ovdje +9%
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 09 mar 2020 13:06

Bravo MB Ćatiću. Upravo tako.
Osim što broj više nije 33% nego je oko 37-38%.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 09 mar 2020 13:51

Nazalost ti ljudi stvarno misle da se gledaju etnicke linije iz 1996 godine.Pa,sjecam se jedan glupi ustasha je pricao o Hrvatskim enklavama Turija,Zabrdje i Zaslivlje kod Konjica,iako sam ja pricao da je Zabrdje Bosnjacko,da je ta nazovi ''Hrvatska enklava' ugasena prije 15 tak godina,ali dzaba nekim pricati

Uostalom,slazem se.Nek oni i dalje pricaju o bajkama Skutorije i Konzumu koji rastura
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 09 mar 2020 14:43

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 09 mar 2020 13:06 Bravo MB Ćatiću. Upravo tako.
Osim što broj više nije 33% nego je oko 37-38%.

Vidi novih ulica Glamoca

24% :lol: :lol: :lol:

Stara imena ulica/Nova imena ulica

1)Trg A.Kelave/Trg zrtava fasistickog terora
2) Dr Ante Starcevica/Junuza Durura
3) Dr Alojzije Stepinac/Nikola Bojinovic
4)Dalmatinska
5)Josip Bana Jelacica/Ivo Lole Ribara
6)Antuna Gustava Matos/Dr Ivana Ribara
7)S.S Kranjcevic/Dusana Cubica
8)Stjepana Radica/Bratstva i Jedinstva
9)Kralja Tomislava/Krajiskih Brigada
10)Zrinskih Frankopana/Dusana Kovacevica
11)Vukovarska/Dubravska
12)Fra Ivana Jukica/Homarska
13)Blajburskih zrtava i Bugojanska/Proleterska
14)Rudjera Boskovica/Jugoslovenske ratne mornarice
15)Kraljice Katarine/Vida Perduha
16)Stjepana 2 Kotromanica/Omladinska
17)Kulina Bana/Novosadska
18)Ante Brune Busica/Pionirska
19)Pavla Klesica/Milana Gavrica
20)Tina Ujevica/Ersef Bosnic
21)Petra Kresimira 4/Hasici Gornji
22)Marka Marulica/Hasici Gornji lijevi dio
23)Domobranska/Hasici Donji
24)Kralja Zvonimira/Bilica Brijeg
25)Kralja Tvrtka/Ostrin Brijeg
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 09 mar 2020 18:57

Kakvo ponizavanje.Da je 1 Hrvatska ulica ostala.Ovako ''izginuse'' svi Jelacici,Tomislavi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 10 mar 2020 09:02

Povrsinu naseljenih mjesta radili su Geodeti iz Beograda krajem 50 tih godina proslog stoljeca da bi svoj ''rad'' zavrsili 1962.Sta su uradili je mudro jer su zadnji vlaski zaseok kraj planine ili brda.Cijeli taj zaseok bacili kao Srpski.Kako jedno selo Bosnjaci u opstini Sanski Most ima preko 40 km2 povrsine.Ima i gorih slucajeva od tog.U medjuvremenu neke podatke ulice Glamoca poput JRM su promjenjene.Ali u sustini promjena je nebitna
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 10 mar 2020 11:26

Povrsina je fina ali sta ces na kraju dana?Jesti sumu?

Vecina stanovnika u BOS Bojnoj su tzv Srbi ali mi drzimo vecinu zemlje sad prvi put.Ekonomija je sva u nasim rukama.Bas jedan nas covjek uzeo preko 50 hektara zemlje citaj 500 duluma od cetnika.Pcelar.U nekim selima Krupske opstine tipa Vranjska.Mi zaposljavamo tzv Srbe i svu ekonomiju drzimo

Umjesto tog.Gledaj koliko imamo industrije,poslovnih subjekata,zemljisnog vlasnistva.Ta njihova vecina ce doci i proci.Prije nego poslije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 19 mar 2020 02:56

Oni su mentalno jos u 1996 jer misle da vladaju neprikosnoveno u Jajcu, da imaju kontrolu nad Novim Travnikom, Busovacom, da ih je 100 % u Vitezu , Kiseljaku,Zepcu, da Bosnjaka nema u Brckom , da je Zapadna Hercegovina centar gradnje i razvoja a da su Sarajevo i Gorazde jos u rusevinama, da je Tesanj kasaba sa par trafika, da Konzum drma po Bosni i da su u Aluminiju jos plate od nekoliko hiljada KM. Vjeruju u gluposti i to im se sve odbija od glavu jer sto duze misle da je tako to je bolje za nas :D
E,pa bolan.Momak.Nemoj tako.To je bistra Hrvatska glavica.Pa to su ekonomski divovi.Imaju Violetu iz Gruda i mafijaski Herring koji dobija poslove zbog nase gluposti.I na tome se bogati.Imaju kladionice koji je jedino nusprodukt nase Bosnjacke gluposti.Kao i laznu Gospu Medjugorsku gdje su djeca dobila Suncanicu.Pa,vidjeli gospu.Kao sto vecina Muskaraca danas vidi Lisu Ann.Oni vide gospu.Mozda na tom kamenjaru posranom moras da vidis gospu.Sta se moze

U pravom zivotu.U centru Glamoca vec 15 godina postoje nove ulice Glamoca.Nijedna ustaska ulica Glamoca..U pravom zivotu.Nije bilo krmetine u centru Jajca za 1 Mart,2020 godine..U pravom zivotu selo koje je ''Hvo'' drzao a radi se o Zabrdju kod Konjica.Ima Bosnjacku vecinu.U pravom zivotu.Imas 2 semafora van Zapadnog Mostara i mozda 1 gradic s preko 5000 stanovnika a to je Siroki Brijeg.Ostali nakmeceni Njemci aka Duvnjaci i Capljinci su samo extra se popisali tog dana u tim zabacenim selendrama



Ta bolesna,bolesna opsjednutost procentima je nesto sto nama odgovara.Mozda je ono GOEBELS/SRANJO politika.Ako ponovis 1000 puta laz.Mozda povjerujes,ili ti se usta iskrive od kolicine lazi.Ali,sta vam ja mogu

Gleda se ko drzi vecinu gradova,prometnice,planine i brda,ko drzi ekonomiju.Ponajvise se nasmijem kad se ustasha javi koji nije uspio da dodje do rijeke Neretve.I pocne da prica o procentima

Znas.Nama odgovaraju ovakvi mentalno zaostali debili iz Hdz koji vode tzv Hrvatski narod u Bosni.Ucinak je takav da nemas nikad vise Bosnjackih sela i Bosnjacke zemlje od opstine Jajce,Gornji Vakuf,Bugojno,Busovaca,

Sad ako Jozo Skutor kaze da je to 24.Onda je tako.Ha,ja

Uzivajte u Adi Ciganliji.Skokovi s Mostarske i zgrade Ledare u Mostaru mozete zamjeniti.Mislite da skacete u hladnu Neretvu.Da i vi neki sport izmislite
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 09 nov 2021 23:57

Povrsina je bitna ali bitno je izdanje,strategija,nacionalna svijest,skolovanje.Evo navescu sad da cirka 22 km2 Glamocke opstine je toliko sjebana uranijom.Da u narednih 100 godina niko nece moci da zivi tamo.Tamo gdje je najvise padalo ''Odlucne Barbare''.Naravno,mozes ti da zivis ali kad su na tom prostoru pobjegli i nasi i cetnici onda ti je jasno da je tu povrsina nebitna.Naravno,ako ti zelis Rak.Bujrum.Ja cu vam reci koja je to najsmrtnosnija zona poslije Cernobila u Europi gdje ''covjek'' bas i ne prolazi

U najgore doba dana Bihacki dzep je imao 807 km2 povrsine.Od tog 2 gradica:Bihac i Cazin,jedno malo vece selo Buzim i jedan manji dio grada Bosanska Krupa,znaci ovo je period 1993 godine.Unsko-Sanski kanton ima povrsinu od 4240 km2 danas .Uz tu i 281 km2 bivse opstine Drvar koja se sad nalazi na podrucju opstine Bihac.Tacnije na cirka 6 km od centra Drvara danas ti je Usk kanton.Toliko je blizu Drvar da ako Bosnjaci Usk pljunu.On ce brzo biti oslobodjen



Ako ti ljudi 1993 nisu vjerovali da ce nestati.Onda je glupo pricati o nekim enklavama.Bihackom dzepu,Bihackoj enklavi.Imas fakticki onda i Banjalucku enklavu.Jedina stvar je hoce li mozda Bosnjaci iz Brckog vjerovati u sebe i hoce li se spremati ako se sta desi.Jer s Srpskim Brckom i okupacijom fakticki tog grada sad ponovo.Bosnjaci bi imali veoma negodan geografski raspored.Od Gorazda koji nije CESTOVNO povezan Sarajevom i gdje ne postoji nikakva dobra cesta ili veza za dalje,citaj poluenkave.Do Bihackog dzepa ili Usk enklave.


Do nas je da vjerujemo 2022 ili 2025 da li je Bihac enklava.Ili bas mozda i nije.Jer sve se svodi na tome sta ti vjerujes,koliko znas.A povrsina

Pa recimo da Bosnjacki dio grada Mostara iznosi 10 km2.Od cirka 18 km2 grada Mostara.Od tog 10 km2 grada Mostara cine brda koja su u''sastavu'' grada.Sta mislis da su Ustashe uzele 2 km2 grada Mostara na lijevoj obali.Gdje bi danas bili.Bosnjaci bi bili pregazeni odatle kao sto je svak pregazen na 22 km2 opstine Glamoc gdje mozes da dobijes jedino rak ili gore bolesti ako zelis da zivis dole

Koliko znas,sta mozes danas ili sutra je vaznije od onog sta ti imas.Povrsina se sutra moze promjeniti.Gore ili dole.Ali pamet ostaje tu.Ko bude glup i nespreman.Njegova povrsina moci ce da se mjeri u masovnim grobnicama.Ali da ne duzim
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41242
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 11 nov 2021 11:08

Naravno ali svai cetnik i ustasha prica bajke o 75% Krscanske Bosne ili 78% Krscanske Bosne i 22% ''Rezervata'' iako nemaju nijedan statisticki podatak o tome.To je strasno bolesna fascinacija koja ima jedino cilj novi genocid nad Bosnjacima.
Nista vise ni manje jer statisticka nauka ih prikazuje lazovima.To je realnost.Realnost je da Bosnjaci cine izmedju 33-34% vecinske povrsine,da je Armija Bih sama drzala 16 262 km2 sto je cirka 32%+ Teritorije i to nakon rata,ali fakticki smanjuje se procent i onog sto je Armija Bih u ratu drzala od zdruzenih agresorskih medija.To me ne cudi



Ipak ako kazes da su Bosnjaci vecina na 35% Bosne da su vecina u Brcko distriktu i da su moguca vecina u samom gradu Brcko zvuci daleko bolje za Bosnjake.Nego kad im naturas laznu propagandu o 22%.A to je glupost ista kao ona laz o tzv Turskoj Hrvatskoj''

Izmisljotina i glupost Uzp fasista i cetnika.


Ali nam jasno ukazuje na sta su oni sve spremni da rade kad zanemaruju statisticku nauku,zanemaruju cinjenice na terenu kao i da dalje plasiraju takve besramne laze.To je ipak plan i politika Beograda i Zagreba u pocetku a to je mini Musimanski rezervat.Pa ako nije uspjelo.Onda laznim medijskim nalozima da se takvo sta plasira u javnosti o 22%
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite