☑ Pravila foruma i savjeti

Povrsina popis 2013

Moderator/ica: Drina

Avatar
momak
Član
Postovi: 667
Pridružen/a: 09 dec 2013 20:26

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la momak » 11 nov 2021 17:30

Mi se svakako moramo razsirivati.
Moje misljenje kako do toga je.Da bi se morali napraviti ustvari jacati centri,da se nam ljudi ne okupljaju samo oko Sarajeva.
Znaci.Na zapadu ekonomski jak Bihac,jaku Zenicu.Pojacati ulaganje u Gorazde i Mostar,te negdje u sredini tipa Travnik.
Da ljudi koji su maljo podalje imaju jake bosnjacke sredine.Da imaju da se tamo dolazi na posao,fakultete,nocni izlasci,...

A da krstasi lazu oko % Bosne,taj mit jim je na tom forumu bio razbijen davnihdana :beret:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 11 nov 2021 19:24

To je isto kao kad bi neko rekao da Ajnstajnova teorija relativiteta nije tacna.Ovo je drska laz koja se plasira kroz ustaske medije pa i cetnicke,koja se stalno plasira i po nekim medijima nazovi Bosanskim.Cak sta vise Armija Bih je drzala 16 264 km2.Znam u svaki zaseok,svako selo sta je sta bilo.Dok su Bosnjaci drzali preko 33% demografske vecine

Ali lakse je napisati 22% ili 25% jer ako napises da su Bosnjaci vecina na 35% Bosne.Onda nazovi krscanska Bosna,onda nazovi Hrvatsko-Srpska Bosna i nema toliku prednost

Ovo je prvenstveno propaganda Goebelsa i Ustasoidnog pacova koji je plasirao DEZINFORMACIJE NA Engleskoj wikipediji.Dok nije dobio sut kartu.Hrvatska wikipedija je uporiste radikalnih nacista,fasista i ostalih Uzp ustasha koji plasiraju lazi

I to je to.Vjeruj mi znam svako selo koje je Armija drzala,znam svaki zaseok,bas sad pisem jednu demografsku analizu za opstinu Jajce i znam fakticki svaki zaseok i brdasce sto je drzala Armija Bih.Ustaska propaganda lazira podatke i kaze da je Hvo drzao dio Donjeg Vakufa

FAKE NEWS kao i nazovi procenti sto plasiraju
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 21 nov 2021 22:35

Ona stara senilna budala kod Senada od Srbije ponovo prica o 23% Bosne.Rekao sam da je to fake news,nema nikakve priblizne istine.No.,kako taj tzv akademik i stara-senilna budala nije uspio a ni Senad od Srbije da dadne dobru argumentaciju o tim procentima

Senad od Srbije bi krivicno odgovarao u Engleskoj i Njemackoj pa i u Americi radi plasiranja neistine i njihovih smijesnih ''akademika''

No,opet ponavljam.Zar niste primjetili politiku laznih procenta koji su se prvo plasirali iz krugova ustaske dijaspore o procentima.Nigdje nema smisla,nigdje ni priblizne istine.Ali kad u po Sarajeva ti dodje neka budala i spomene 23%.To je fakticki ne samo sirenje defetizma,nego sirenje ustasko-cetnicke smijesne propagande o procentima.Ali znam ipak zasto ustasko-cetnicki troleri to rade

Lakse je reci 77% Srpsko-Hrvatske Bosne jer ako kazes 66%.To znaci da se Bosnjaci pikaju na 1/3 Bosne i da su vecina na 1/3 Bosne demografski,vojno,ekonomski,iitd.Sto bas i jesu.I velika je razlika kad kazes 23 ili 33%.

Podsjeca me na cetnicku propagandu da u Brckom gradu Srbi cine 80% Stanovnistva neke 2008 godine.Sad su spali na 65%.A neki cetnici i javno kazu da su Srbi 60% u gradu Brckom.Sto je ogromna razlika izmedju onog sto su pricali prije 15 godina i ono sto pricaju danas.Iako i to je glupa propaganda jer Srba u gradu Brckom nema toliko procentualno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Japod
Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 08 maj 2021 18:12

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Japod » 22 nov 2021 13:02

Mnogo Bošnjaka koji se vode i kao obrazovani i danas vjeruju i kažu da je Jajce hrvatski grad, da je hrvatski Vitez i Novi Travnik. To su budale s diplomama koji nemaju veze s realnim stanjem. Pa u tom istom Novom Travniku skoro pričam s našim Bošnjakom koji mi kaže da je u dijelu grada koji je držala ARBiH i danas 99 % Bošnjaka,a da je u dijelu grada Novi Travnik koji je u ratu okupirao tzv.HVO, od bivše granice pa nekih stotinjak metara u bivšem okupiranom dijelu grada oko 50 % Bošnjaka a do prije 20 godina tu je bilo 99 % Katolika.Dalje u dubinu grada s katoličkom većinom ,katolici su sa 100 % 1996.spali na oko 80 %.Bošnjaci su prešli bivsu liniju razgranićenja i malo po malo uzimaju i dio grada koji je bio pod okupacijom tzv.HVO. Prva zgrada u dijelu Novog Travnika od bivše linije koja je 1996.imala 100 % katolika danas ima više Bošnjaka. Zamišljena linija nije vise gdje je bila nego je potisnuta do zgrade općine.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 23 nov 2021 22:55

Medijske kuce plasiraju cetnicko-ustaske lazi umjesto da se odmah doticne tv kuce,i portali sankcionisu i suoce s tuzbama.Pa im na -kraj ne bi bilo da plasiraju takvu kolicinu Goebels lazi koje je onaj idiot kod Senada od Macve plasirao.Senzacionalizam i trac su jedina odlika njegove pameti i medijske kuce.Zapamti da u Engleskoj kazes takvo sta ili u Americi bio bi suocen s tuzbama i morao bih da dobro placas
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 23 nov 2021 23:03

Danasnji grad Novi Travnik je bio podijeljen u 2 mjesne zajednice prije rata

Boris Kidric 4595 stanovnika
Marsal Tito 6927 stanovnika

Kad se to sabere sve.Dobijes 11 522 stanovnika s popisa 1991.Zato sam i vise nego uvjeren da grad Novi Travnik su cinile te 2 mjesne zajednice.E,sad jos ne znam tacno Kalinska je bila sastavni dio koje mjesne zajednice ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 10 jan 2022 22:57

Fake news se brise uzp propaganda
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 12 jan 2022 20:35

Evo ga.Mozda sam mogao i malo bolje ali to je to.Posebno oko Srednje Bosne i posebno oko Viteza.Neke nejasnoce imam za tu opstinu ko je drzao nekih par naselja

https://www.bosanskehistorije.com/geogr ... 000-godine
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 12 jan 2022 21:03

Oh,ipak je malo bolje bilo
Armija Bih je drzala komplet slijedeca naselja:

Lupac
Preocica
Ljubic
Tolovici
Poculica
Vrhovine
Prnjavor
Sivrino Selo
Putkovici
Brdo
Bukve
Vraniska


Armija Bih je drzala


Dio Dubravice(Gornju Dubravicu).Ustaska propaganda lazira podatke da su Dubravicu drzale snage Hvo.Nisu
Kruscica oko 95% naselja
Vitez,znaci Stari dio grada ili Stari Vitez


U bitci za Gornju Dubravicu Hvo je nakon sto je uzeo Pirice i Ahmice krenuo na Sivrino Selo i podijeljeno selo Dubravicu.Nas dio sela se je zvala G.Dubravica.Njihov Donja.I nikad to nisu uzeli


Izgleda da je Armija Bih drzala i Prebilovice kraj Novog Travnika.Novo za mene.Pa ovo u Vitezu za Hrvatsku stranu je katastrofa.Inace ovaj borac mi je rekao da je falilo 500 metara da Armija Bih presjece put kraj Dubravice.Hvo je sve snage dao u odbranu D.Dubravice taj dio Dubravice koji je uz magistralu.Sve u svemu.Sad mi je sve jasno za Vitez
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 12 jan 2022 21:06

Japod je napisao/la: 22 nov 2021 13:02 Mnogo Bošnjaka koji se vode i kao obrazovani i danas vjeruju i kažu da je Jajce hrvatski grad, da je hrvatski Vitez i Novi Travnik. To su budale s diplomama koji nemaju veze s realnim stanjem. Pa u tom istom Novom Travniku skoro pričam s našim Bošnjakom koji mi kaže da je u dijelu grada koji je držala ARBiH i danas 99 % Bošnjaka,a da je u dijelu grada Novi Travnik koji je u ratu okupirao tzv.HVO, od bivše granice pa nekih stotinjak metara u bivšem okupiranom dijelu grada oko 50 % Bošnjaka a do prije 20 godina tu je bilo 99 % Katolika.Dalje u dubinu grada s katoličkom većinom ,katolici su sa 100 % 1996.spali na oko 80 %.Bošnjaci su prešli bivsu liniju razgranićenja i malo po malo uzimaju i dio grada koji je bio pod okupacijom tzv.HVO. Prva zgrada u dijelu Novog Travnika od bivše linije koja je 1996.imala 100 % katolika danas ima više Bošnjaka. Zamišljena linija nije vise gdje je bila nego je potisnuta do zgrade općine.
Ja sam evo prvi put saznao da je Armija Bih drzala pola Dubravice kraj Viteza.Vjerovao sam ustaskim lazima kad su oni rekli da je to drzao Hvo.Nije.Ovaj jedan sto je bio u bitci za G.Dubravicu kazu da je mrtvij Havajaca bilo koliko hoces ali nikad nisu usli u G.Dubravicu.Ja to vidis nisam znao.Sok.Sok :shock:


Sto znaci od Bosnjackih sela oni su okupirali

Pirice,Donju Vecerisku,Gacice i Divjaku,kao i Ahmice
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la abu seid » 12 jan 2022 21:15

Jack je napisao/la: 12 jan 2022 20:35 Evo ga.Mozda sam mogao i malo bolje ali to je to.Posebno oko Srednje Bosne i posebno oko Viteza.Neke nejasnoce imam za tu opstinu ko je drzao nekih par naselja

https://www.bosanskehistorije.com/geogr ... 000-godine
:gut:
Analiza odlična.
Od mene samo jedan prijedlog (opet ja sa prijedlogom :mrgreen: ). Kod ovakvog analitičkog teksta bih izbjegavao epitete ustaški fašisti, mlatimudan, debil i sl.
Tvoji tekstovi i analize su objavljivani u novinama i tekstovi bi trebali biti profesionalni. Nemoj dati da te savladaju emocije, nego poklopiš sve lažljivce samim činjenicama.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 12 jan 2022 21:16

:lol: Ah,da.Shvacam.I da.Slazem se s tobom.Prepravit cu malo profesionalnije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 12 jan 2022 21:31

Napravio sam odredjene ''korekcije'' i to bez uvreda.Profesionalno i dodao sam neke nejasnoce oko Viteza i Novog Travnika gdje i do 2 sela koje je Hvo drzao,makar sam ja tako mislio.Ipak je sad pod kontrolom Armije Bih bilo

Armija Bih je po meni drzala cirka 16 250 km2 ili haman 32% povrsine Bosne.Mozda nesto malo manje.Na datum 1./1/2000

Postojala je kasarna Armije Bih u Divicanima prije formiranja oruzanih snaga.Jos nemam spisak naselja Elektroprivrede.Ali to je tu negdje

Hvala na primjedbi i ipak sam uracunao takvo sta i promjenio sam ovo sve.Ipak da ne misle ljudi da sam ja manijak 24/7.Samo odredjeni period :D
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
abu seid
Član
Postovi: 1307
Pridružen/a: 01 nov 2013 12:13

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la abu seid » 12 jan 2022 21:49

:gut: Super!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 14 jan 2022 09:19

Namjerno sam napisao 2000 godine jer izmedju 1995-2000 doslo je do pomjeranja granica u smislu ko je sta drzao.Radi se o 7 slucajeva

1)Ukinuta je Konjicka enklava Hvo
2)Ukinuta je Vareska enklava Hvo
3)Jedan mali dio Potoka je ubacen pod stranu Hvo
4)Na podrucju opstine Kresevo naseljena mjesta Kojsina,Vranci i Dezevice je stavljena pod kontrolu Hvo.Isto kao i Here na podrucju opstine Prozor to je drzao Hvo zadnjeg dana rata

Pribilovici ocigledno drzao Hvo.Jos jedna moja greska.S tim da onda teritorij pod kontrolom Hvo je iznosio cirka 12,5% na podrucju opstine Novi Travnik a ne 10%
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 16 jan 2022 01:33

A da krstasi lazu oko % Bosne,taj mit jim je na tom forumu bio razbijen davnihdana
Oni i dalje plasiraju takvu informaciju jer su to Hdz botovi ili Uzp propaganda fasisti.Najveci demografski kadar im je 2 puta bio u Bosni i nikad nije znao da je promjenjena teritorija i etnicka struktura u nekom selu oko Konjica.Ko je sta drzao prije 25 godina to je jednostavno nemoguce.Evo danas imas Dezevice koje su u potpunosti reintegrisane pod Elektroprivredu Mostar Hrvatski dio ali i sam popis je rekao da ima 3 puta manje Hrvata nego 1991 tamo.A pitanje je da li je i gore.I ako pogledas crkvene podatke za Dezevicu.,Dobijes da je gore.I jel neko misli ko je sta drzao prije 25 godina.Da ce i dalje.Gleda se demografija i raspored naseljenih mjesta

Sve u svemu uradio sam i ovo.Jos da mi je naci onaj podatak kojeg ganjam malo duze
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 17 sep 2023 03:24

Danas se prica o Hrvatskom Jajcu i Travniku

Tzv Hrvatski Travnik Hvo je drzao 2,7% povrsine danasnje opstine Travnik
Mnogi ne znaju da je Amija Bih drzala Malo Vitovlje i da i danas 5,1 km2 opstine Dobretici(Suma) je pod nadleznoscu Elektroprivrede Bih.Tamo niko naravno ne zivi ali opet.Kolika je povrsina opstine Dobretici?I da li od tih 100% naseljenih Hrvatskih sela.Sve je gusto Hrvatsko,da se ne moze disati.Ili je pola od tog suma,a sela su razbacana par km od drugih?

.Po tom istom debilnom pristupu.Bosnjaci su kontrolisali vise Dobretica procentualno.Nego Hrvati Travnika.Jer ako je 5 km2 od 63 km2 opstine Dobretici.To je haman 8%.A takve velike procente Hvo je mogao da sanja u Travniku

Ili oslobadjanje Jajca.Niko da ne spomene da je Armija Bih drzala 105 km2 opstine Jajce.15 Naseljenih mjesta,i jos 4 dijela naseljenih mjesta.Da je to malo preko 30% teritorije opstine Jajce gdje ne postoji ni dan-danas Elektroprivreda Herceg Sumske ili ostalo


No,najgore od svega su procenti.Idem citam prije par dana na onom Jugobalijskom forumu Klixa.Opet bajke o 23% Muslimanije.O Hvo vojsci,.o Srpsko-Hrvatskoj Bosni .Koje su to gomile lazi

U nekim zapadnim drzavama bi isli na sud i placali bi odstetu generacije onih koji laziraju ovakve podatke.Samo kod nas prolazi fake news ala Hurmasica ili ovo o 23%.Katastrofa
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 17 sep 2023 03:28

Jack je napisao/la: 12 jan 2022 21:03 Oh,ipak je malo bolje bilo
Armija Bih je drzala komplet slijedeca naselja:

Lupac
Preocica
Ljubic
Tolovici
Poculica
Vrhovine
Prnjavor
Sivrino Selo
Putkovici
Brdo
Bukve
Vraniska


Armija Bih je drzala


Dio Dubravice(Gornju Dubravicu).Ustaska propaganda lazira podatke da su Dubravicu drzale snage Hvo.Nisu
Kruscica oko 95% naselja
Vitez,znaci Stari dio grada ili Stari Vitez


U bitci za Gornju Dubravicu Hvo je nakon sto je uzeo Pirice i Ahmice krenuo na Sivrino Selo i podijeljeno selo Dubravicu.Nas dio sela se je zvala G.Dubravica.Njihov Donja.I nikad to nisu uzeli


Izgleda da je Armija Bih drzala i Prebilovice kraj Novog Travnika.Novo za mene.Pa ovo u Vitezu za Hrvatsku stranu je katastrofa.Inace ovaj borac mi je rekao da je falilo 500 metara da Armija Bih presjece put kraj Dubravice.Hvo je sve snage dao u odbranu D.Dubravice taj dio Dubravice koji je uz magistralu.Sve u svemu.Sad mi je sve jasno za Vitez


Armija Bih nije drzala Brdo.Pirici ne znam mislim da nije.Ostalo sve tacno.Mnogi danas pricaju o Dubravici i ovo i ono.Ali ovo selo se dijeli na Donju i Gornju i ova druga Gornja to je drzala Armija Bih.Na mapi nema takvog
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Povrsina popis 2013

Post Postao/la Jack » 30 mar 2024 00:28

Kako prikladno.Genocidno krme Dodik rece da Balije mogu da imaju 25%

Oh,a i vi mozete da nacrtate pare na toalet papiru.I koriste takvo sta i zamislite da imaju neku vrijednost :D :D
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite