☑ Pravila foruma i savjeti

Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Zmaj » 23 dec 2012 02:51

Mora savez zaposliti jednog profesionalca koji ce trazit potencijalne igrace, imati razgovor i pomoc momcima o vezi drzavljanstva i pasosima. Meni je glupo da igrac sam mora da se tjese s ovim. Vrlo je vazno da makar jednog skauta imamo za dijasporce.

Mahmutovic i Ljevakovic su stari i nebi mogli nesto puno promjeniti nasu danasnju igru. Jedino sam cuo da ovaj Cajic ima neka talenat. Mislim cak da ima jos nasi igraca u mladim ekipama Teplica.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

BATONKULIN
Član
Postovi: 65
Pridružen/a: 02 nov 2012 00:12

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la BATONKULIN » 28 dec 2012 15:01

Bičakčić posjetio N/FS BiH: Odrekao se Njemačke i igrat će za našu zemlju

slika

Danas je u Sarajevu organizirano druženje članova N/FS BiH sa novinarima. Druženje je predvodio predsjednik Saveza, Elvedin Begić, a prisustvovali su još i Ivica Osim, Jasmin Baković...

Ono što je vjerovatno najljepša vijest sa pomenutog jeste posjeta mladog fudbalera, defanzivca njemačkog drugoligaša E. Braunschweiga Ermina Bičakčića, koji je danas potvrdio kako će u budućnosti nositi dres Bosne i Hercegovine.

Bičakčić je se odazvao na poziv iz N/FS BiH i danas prisustvovao druženju na kome je istakao kako je izabrao BiH kao svoju zemlju za koju bi trebao nastupati u budućnosti.

- Oduševljen sam pozivom iz N/FS BiH, te atmosferom i pozitivnim ambijentom koji vlada oko naše reprezentacije. Kada se spomene BiH srce zaigra, zbog toga sam odlučio da ću u budućnosti biti vjeran bh. dresu, kazao je Bičakčić.

Iz Saveza su već pokrenuli postupak kako bi Ermin Bičakčić bio što prije dostupan, na raspolaganju selektoru naše A reprezentacije, Safetu Sušiću.

Decembar 2012
Reprezentacija.ba

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 28 dec 2012 15:13

Super vijest.Nadam se da ce se nesto i s Kolasincem rijesiti.Ipak momak igra u Salkeu.Nije regularan ali bolje od tamo nekih Krasnodara i sta jos

Susic ako ima malo slame.Odmah ga zvati protiv Slovenaca.I na klupu protiv Grka, ako zatreba uci nam ovdje.To je obavezno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 31 dec 2012 06:27

Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Zmaj » 31 dec 2012 17:05

Na ovoj temi pisemo o potencijalnim igracima i njihove transferi a na onoj drugoj temi(reprezentivci) pisemo o onima koji su vec postali dio nase repke npr. Stevanovic. ;)
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

BATONKULIN
Član
Postovi: 65
Pridružen/a: 02 nov 2012 00:12

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la BATONKULIN » 10 jan 2013 19:57

Potencijalni reprezentativci Kolašinac, Halilović. Hajrović i Seferović pozvani na okupljanje

slika

Za nadolazeću prijateljsku utakmicu naše fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv selekcije Slovenije pozivi će biti upućeni i četvorici talentiranih mladića, potencijalnih reprezentativaca naše zemlje.

Naime, čelnici Saveza su odlučili pozvati Alena Halilovića (Dinamo Zagreb), Sejada Kolašinca (Schalke 04), Harisa Seferovića (Fiorentina), te Sejada Hajrovića (Arsenal) na okupljanje našeg nacionalnog tima u Kopru.

Pomenuti igrači će ukoliko dođu u Sloveniju imati priliku da se upoznaju sa radom reprezentacije, te razgovarati sa selektorom Safetom Sušićem, kao i družiti se sa reprezentativcima.

- Ovim gestom želimo pokazati ovim mladim fudbalerima da su im vrata naše reprezentacije širom otvorena. Želimo da se prekine sa pričama o tome da N/FSBiHnije stalo do naših mladih fudbalera jer to nije istina. Neka dođu, upoznaju se s dešavanjima atmosferom kod nas, razgovaraju s kim žele i vide kako sve to izgleda. No, ako ovi fudbaleri i dalje budu neodlučni, to ne znači da ćemo obustaviti naše aktivnosti da ih vratimo tamo gdje pripadaju, kazao je za Dnevni avaz predsjednik našeg nogometnog Saveza, Elvedin Begić.

10 Januar 2013
Reprezentacija.ba

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la ABen » 10 jan 2013 19:59

BATONKULIN je napisao/la:Potencijalni reprezentativci Kolašinac, Halilović. Hajrović i Seferović pozvani na okupljanje

slika

Za nadolazeću prijateljsku utakmicu naše fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv selekcije Slovenije pozivi će biti upućeni i četvorici talentiranih mladića, potencijalnih reprezentativaca naše zemlje.

Naime, čelnici Saveza su odlučili pozvati Alena Halilovića (Dinamo Zagreb), Sejada Kolašinca (Schalke 04), Harisa Seferovića (Fiorentina), te Sejada Hajrovića (Arsenal) na okupljanje našeg nacionalnog tima u Kopru.

Pomenuti igrači će ukoliko dođu u Sloveniju imati priliku da se upoznaju sa radom reprezentacije, te razgovarati sa selektorom Safetom Sušićem, kao i družiti se sa reprezentativcima.

- Ovim gestom želimo pokazati ovim mladim fudbalerima da su im vrata naše reprezentacije širom otvorena. Želimo da se prekine sa pričama o tome da N/FSBiHnije stalo do naših mladih fudbalera jer to nije istina. Neka dođu, upoznaju se s dešavanjima atmosferom kod nas, razgovaraju s kim žele i vide kako sve to izgleda. No, ako ovi fudbaleri i dalje budu neodlučni, to ne znači da ćemo obustaviti naše aktivnosti da ih vratimo tamo gdje pripadaju, kazao je za Dnevni avaz predsjednik našeg nogometnog Saveza, Elvedin Begić.

10 Januar 2013
Reprezentacija.ba
:what:

Bili Susic njih zvao ako nije 100% siguran. :what:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Zmaj » 11 jan 2013 21:48

Selektor reprezentacije BiH poručio
Sušić: Halilović nije pozvan, niti ću ga ubrzo zvati
Piše: A. Haznadarević Danas, 16:11

Nakon što je objavljeno da će na okupljanje fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine pred prijateljski duel sa Slovenijom biti između ostalih pozvan i mladi Alen Halilović, podigla se velika prašina u susjednoj Hrvatskoj.

Iako je predsjednik N/FS BiH Elvedin Begić izjavio da će igrači biti pozvani samo na upoznavanje, Hrvati su to shvatili kao alarmantnu situaciju sa kojom bi i definitivno mogli izgubiti jednog od najvećih talenata evropskog fudbala. Stoga su novinari Nove TV kontaktirali bh. selektora Safeta Sušića, koji je poručio:

"Ne znam o kojem se pozivu radi. Ni na koga neću vršiti pritisak da igra za BiH. Halilović je taj koji mora odlučiti šta želi, uz pomoć roditelja i okoline".

Nada se da će biti profesionalac kao otac Sead

"Znam da je ogromni talent, jedan od najvećih koji se u posljednje vrijeme pojavio na našim prostorima. Ipak, na osnovu nekoliko minuta što sam ga gledao protiv PSG-a ne mogu tačno reći o kakvom se igraču radi. Hoće li postati veliki fudbaler ovisi isključivo o njemu, a ja se nadam kako hoće. Znam mu oca, koji je bio pravi profesionalac, a nadam se da je i 'mali' takav."

Ne može biti pozvan

"On i ne može biti pozvan. Čak i kad bih ga pozvao, ne može se odazvati jer je igrao za mladu reprezentaciju Hrvatske. Ako i ima BiH putovnicu, mora promijeniti i državljanstvo. Oni koji su pisali senzacionalističke naslove nisu dovoljno informisani. Nije sve tako jednostavno, recimo Mensur Mujdža imao je dosta problema da bi stekao pravo nastupa za BiH. I on je igrao za mladu nacionalnu selekciju Hrvatske, pa mu je trebala posebna potvrda HNS-a i cijela procedura trajala je pet-šest mjeseci."

Nije na spisku selektora

"Selektor je taj koji zove igrače, a ne neko iz Saveza. Spisak za Sloveniju objavit ćemo oko 20. januara, a na njemu neće biti Halilovića. Ako ćemo ga zvati, bit će to eventualno za sljedeće kvalifikacije, poslije SP-a u Brazilu 2014. Čak bi i to možda bilo prerano. Pa on ima 16 i pol godina, teško da može biti u bilokakvim kombinacijama."

Prošlo je vrijeme kada smo molili igrače

"Svi oni koji žele igrati za BiH najprije se moraju jasno deklarisati i napraviti sve sa svoje strane da imaju uredne papire. Savez i ja smo tu da im pomognemo, ali nikoga nećemo moliti i pritiskati. Nekada smo igrače molili, ali danas je drugačija situacija. Zahvaljujući sve boljim rezultatima postali smo cijenjeni i svakome treba biti zadovoljstvo nositi dres BiH i igrati s Džekom, Pjanićem, Begovićem...", zaključio je selektor Safet Sušić.

http://sportsport.ba/bh_fudbal/susic-ha ... vati/95981
:o :evil:

Ako je stvarno Susic ovo reko onda je on nikakav selektor, komad budale... Mrdni guzicu iz Pariza i uradi nesto konkretno da dovedes talente u repku a ne Vrsajevica, Sunjica, Svraku, Avdukica i ostale amatere!
Jel to nema komunikacije izmedju selektora i saveza?! :vomit:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Zmaj » 17 jan 2013 19:47

Još jedan bh. internacionalac u Seriji A

Enis Nadarević novi fudbaler Genove

slika

Piše: D. Rodić Danas, 14:10
Ekipa Genove dovela je u svoje redove bh. internacionalca, Enisa Nadarevića.

25-godišnji Nadarević igra na poziciji napadača, a u redove kluba iz Serije A stigao je iz Varesea. Ranije u svojoj karijeri je igrao za cazinsku Krajinu.

U ovom klubu koji se trenutno takmiči u Seriji B je od 2008. godine. Ubilježio je 66 nastupa. Tokom sezone 2009/2010 Boravio je i na posudbi u Sanviteseu za koji je odigrao 56 utakmica u kojim je postigao i 30 golova.

Nadarević je danas prošao liječničke preglede nakon kojih je ugovor potpisan, a tokom dana će održati i prvi trening u novom klubu.

http://sportsport.ba/ino_fudbal/enis-na ... nove/96404
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Zmaj » 17 jan 2013 19:48

yUbfqHnpe8U

Sad imamo 4 Bosnjaka u Serie A klubovima. Nadarevic, Pjanic, Lulic i Seferovic :zastava:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la ABen » 17 jan 2013 20:03

Igra na istoj poziciji kao Salihovic, a posto je ovaj skroz iz forme onda je dobra opcija.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 20 jan 2013 02:55

Prvi put cujem za ovog momka.No, ako se izborio u Italiji, znaci da nije los

Mozda na klupu, ili da ga se pozove protiv haj da kazemo jedne Latvije.Negdje u Junu cini mi se igramo tad s njima.Ne bih nikog dirao sem Vranjesa protiv Grka, posebno nas napad, ali opet, ako se neki nas napadac ozlijedi.Moramo da imamo jednog kvalitetnog u igri
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 20 jan 2013 02:58

Ako je stvarno Susic ovo reko onda je on nikakav selektor, komad budale... Mrdni guzicu iz Pariza i uradi nesto konkretno da dovedes talente u repku a ne Vrsajevica, Sunjica, Svraku, Avdukica i ostale amatere
Bas tako, on je strucnjak tipa Mancini.Ponekad mu se potrefi.Koliki je strucnjak, vidjelo se protiv Grka, gdje su nas poderali.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BATONKULIN
Član
Postovi: 65
Pridružen/a: 02 nov 2012 00:12

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la BATONKULIN » 21 jan 2013 16:35

21 Januar 2013 Reprezentacija.ba

Haris Seferović i Sead Hajrović dolaze u Ljubljanu upoznati Zmajeve!

slika

Iako do pozivom predviđenog roka nisu stigle potvrde o dolasku u Sloveniju na okupljanje reprezentacije gostiju Fudbalskog saveza BiH Alena Halilovića, Seada Hajrovića, Harisa Seferovića i Seada Kolašinca, naši interacionalci sa švicarskim pasošem ipak će 6. februara pristići u Ljubljanu.

Kao gosti predsjednika Elvedina Begića i generalnog sekretara NFSBIH Jasmina Bakovića na okupljanje reprezentacije u Ljubljani sigurno će doći fudbaleri Fiorentine i Arsenala Haris Seferović i Sead Hajrović.

- Mogu potvrditi da su svoj dolazak na okupljanje reprezentacije u Ljubljani povodom prijateljske utakmice fudbalskih reprezentacija Slovenije i BiH do sada potvrdili Sead Hajrović i Haris Seferović. - rekao je za Reprezentacija.ba generalni sekretar NFSBIH Jasmin Baković.

Pomenuti dvojac, koji predstavlja potencijalna pojačanja naše reprezentacije u budućnosti, pozvan je u Sloveniju kako bi se upoznao sa rukovodstvom NFSBIH-a, te stručnim i igračkim kadrom naše "A" selekcije.

Od strane fudbalera Dinama iz Zagreba Alena Halilovića i Schalkea 04 Seada Kolašinca NFSBIH nije dobio potvrdu dolaska.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 21 jan 2013 19:16

Dobar podatak.Iako ja mislim da ce Kolasinac igrati za nas.U to sam siguran

Kao i Bicakcic.Bez obzira na sve

Cim krene 2014, moramo poceti da ganjamo Halilovica
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Bosnjak » 21 jan 2013 20:01

Jack je napisao/la:Dobar podatak.Iako ja mislim da ce Kolasinac igrati za nas.U to sam siguran

Kao i Bicakcic.Bez obzira na sve

Cim krene 2014, moramo poceti da ganjamo Halilovica
A za ovu dvojicu "Švicaraca" nisi siguran?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 21 jan 2013 20:08

A za ovu dvojicu "Švicaraca" nisi siguran?
Ovaj prvi je mnogo veci patriota od brata mu.Seferovic ce igrati on je iz Bosanske Krajine, i velik je navijac Bosne, zato ce i doci

Nisam siguran u

Harisa Vuckica
Alena Halilovica

Bicakcic, Kolasinac i Hajrovic ce igrati za nas.U to nema sumnje.Bicakcic je dobar talent i njegov tim ima sanse da udje u Bundes Ligu.
Kolasinac ce igrati za nas.Njemacka ima mnogo bolje igrace na pozicijama koje on igra, a mi nemamo, a momak je talent.Nije stvar sto ili kako, nego sto Njemci samo super vrhunske igrace sebi uzimaju


Uz Bicakcica, Kolasinca i Hajrovica.Za nas nema zime sto se tice odbrane

Treba nam jos jedan napadac dobar ubrzo

I jos jedan playmaker.Cim krene 2014.Sve snage prema Halilovicu usmjeriti
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 21 jan 2013 20:13

Seferovic je bolji potencijal od Ibisevica.Ja sam prilicno zadovoljan
Evo vijest i sa
sportsport.ba

"Čuo sam se sa kapitenom Spahićem, doći ću u Ljubljanu, ostalo mi je još samo da rezervišem let. Velika mi je čast što ću imati priliku da upoznam sve bh. igrače. Već sam ranije upoznao Džeku, Spahića, Ibričića i evo nedavno i Pjanića", kaže Seferović u razgovoru za SportSport.ba, dodavši:

"Trebam da se odajvim iz švicarske mlade reprezentacije i da onda zaigram za bh. reprezentaciju. Naravno da mi je želja da zaigram za BiH, ali želim najprije da posjetim reprezentaciju i da popričam sa selektorom Safetom Sušićem, da vidim kakvo on ima mišljenje o meni i da li računa na mene za reprezentaciju."

U Fiorentini Seferović sve češće igra, zbog čega je jako sretan. "Zadovoljan sam, igram sve više i zasad je dobro. Do ljeta ćemo vidjeti šta i kako, ali moguće je da na ljeto odem iz kluba. No, ranije da bi se o tome pričalo."

Posebno je oduševljen Pjanićem, kojeg u budućnosti vidi u nekom velikom klubu.

"Veliki je igrač i čeka ga velika karijera. Mislim da će biti u samom vrhu svjetskog nogometa. Nedavno smo se upoznali kada je Fiorentina igrala protiv Rome. Odličan je momak i bit će mi drago ako budemo dijelili i reprezentativnu svlačionicu."
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Bosnjak » 21 jan 2013 20:14

Vučkić ima jedan nastup za Sloveniju, sa njim je završeno...

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Zaboravljeni i potencijalni reprezentativci BiH (FUDBAL)

Post Postao/la Jack » 21 jan 2013 20:18

Bosnjak je napisao/la:Vučkić ima jedan nastup za Sloveniju, sa njim je završeno...
Steta, ali zato ne smijemo izgubiti Seferovica.To nam je prioritet u napadu.Da se mene pita ja bih njega uveo u igru protiv Lihtenstajna, nek se Ibisevic odmori.Da vidimo sta i on zna

Samo da on zaigra za nas

E, s Halilovicem.To bi bilo masovno pojacanje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite