☑ Pravila foruma i savjeti

Irak i Sirija

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la ZV Keli » 19 jul 2017 23:13

Ahrar se poslije ovog katastrofalnog poraza rastopio. Vec pet grupa im je defektovalo u Hts

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la ZV Keli » 21 jul 2017 12:47

Presle su neke elitne jedinice Ahrara u Hts. Cak je i Badiya sa svojih 7000 vojnika kao grupa presla u Hts. U Ahraru ce ostati samo oni naknadno jer neke glavne grupe Ahrara ne zele borbu sa Hts ili su vec defektovale.

Zinki nije defektoval iz Hts samo je jedan dio i to piliticko vodstvo dok su vojnici i vojni emiri ostali.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 21 jul 2017 18:17

Izgleda da su pregovori izmedju Ahrara i htsa u toku.

Inace, tezak dan za Hizbice u Guti. Oslobadjanje Kudsa odgodjeno.
Potpis

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 25 jul 2017 22:56

Ne mogu ja ovo vise :lol: :lol:

First LGBT Unit Created to Fight ISIS in Syria. Its Name? The Queer Insurrection

http://www.newsweek.com/first-lgbt-unit ... ion-641148

slika
:mrgreen:
Potpis

Samed

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Samed » 02 aug 2017 03:26

slika

Trenutna mapa (02.08.2017)

Crveno - Vojska Sirije
Zeleno - Pobunjenici
Narandžasto - Kurdi
Crno - ISIS

Vojska Sirije - polako ali sigurno napreduje prema Deir-Ezoru (najvećem gradu na istoku države). Ove godine su oslobodili najveći dio teritorije od početka rata i konstantno napreduju na istoku.

Pobunjenici - Imaju svojih muka u provinciji Idlib. Sve je pošlo na dolje od kako su se počeli medjusobno boriti. Gube sve više teritorije iz dana u dan, posebno na juznom i jugoistocnom frontu.

Kurdi - Za par dana se očekuje završetak operacije na Rakku. Šta dalje? Ići na Deir-Ezor pa se "trkati" sa vojskom Sirije ko će prvi ili možda nastaviti borbe sa pobunjenicima u regiji Aleppo? Vidjećemo.

ISIS - Za njih su ovo možda i posljednji mjeseci, ne bih rekao da mogu više od četiri mjeseca da izdrže, iz dana u dan sve su manji i manji.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 02 aug 2017 10:13

Ne vidi se mapa.

Mislim da nece doci do vecih sukoba izmedju Kurda i rezima, Rakku ce vjerovatno iskoristiti da dobiju nesto zauzvrat u pregovorima.

A pobunjenici su najveci gubitnici ovdje, izigrani od svih...

Sto se tice Idliba:

http://www.al-monitor.com/pulse/origina ... idlib.html
Potpis

Samed

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Samed » 02 aug 2017 14:43

Crow Jane je napisao/la:Ne vidi se mapa
https://southfront.org/wp-content/uploa ... 24x952.jpg

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 02 aug 2017 18:37

Novo mlado meso :mrgreen:

slika
Potpis

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Zmaj » 02 aug 2017 20:56

Ma kakvi pobunjenici. Ne zna se kod njih ni ko pije ni ko placa.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 20 aug 2017 14:27

Sultan Fatih je napisao/la: Jedna opaska, režim nije pokrenuo ofanzivu da bi stigao u Deir ez Zor prije pkk terorista, jer je već dogovoreno da Deir ez Zor ide režimu (ionako drže više od pola grada Dier ez Zora) a druga stvar pkk teroristi i kada bi htjeli da ga zauzmu (što je glupost jer će ga ionako morati predati Arapima, to je Arapski grad) nemaju dovoljno vojnika jer su gurnuli sve na Raku, koju neće zauzeti ni za 50 dana.
Mislim da sebe ovdje mogu samo citirati, prošlo je više od 50 dana kako sam i rekao a pkk teroristi nisu još uvijek zauzeli Raqqu, i za to će im trebati sigurno još više od 20 dana, a možda i 30, dok se režim polako ali sigurno približava Deir ez Zoru, koga ionako manje viš drži u svojim rukama.

Kako sam prije bio i rekao, Deir ez Zor ide režimu, i to je već davno dogovoreno, a pkk teroristi dok ne završe sa Raqqom neće niti imaju snage kretati na neke druge frontove.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Sultan Fatih » 20 aug 2017 14:30

Zmaj je napisao/la:Ma kakvi pobunjenici. Ne zna se kod njih ni ko pije ni ko placa.
Oni piju, a narod plaća manje - više je barem do sada tako bilo, bar što se tiče FSA koje-kakvih grupacija, i izdajnika Ahraru Šama i Jaishul Islama, barem njihovih vođa.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Zmaj » 20 aug 2017 20:13

Sultan Fatih je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la: Jedna opaska, režim nije pokrenuo ofanzivu da bi stigao u Deir ez Zor prije pkk terorista, jer je već dogovoreno da Deir ez Zor ide režimu (ionako drže više od pola grada Dier ez Zora) a druga stvar pkk teroristi i kada bi htjeli da ga zauzmu (što je glupost jer će ga ionako morati predati Arapima, to je Arapski grad) nemaju dovoljno vojnika jer su gurnuli sve na Raku, koju neće zauzeti ni za 50 dana.
Mislim da sebe ovdje mogu samo citirati, prošlo je više od 50 dana kako sam i rekao a pkk teroristi nisu još uvijek zauzeli Raqqu, i za to će im trebati sigurno još više od 20 dana, a možda i 30, dok se režim polako ali sigurno približava Deir ez Zoru, koga ionako manje viš drži u svojim rukama.

Kako sam prije bio i rekao, Deir ez Zor ide režimu, i to je već davno dogovoreno, a pkk teroristi dok ne završe sa Raqqom neće niti imaju snage kretati na neke druge frontove.
Sve je vec dogovoreno:
slika
Deconfliction line between the SDF / US and SAA / Russia. Any violating force will be bombed by the US or Russia
Sultan Fatih je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:Ma kakvi pobunjenici. Ne zna se kod njih ni ko pije ni ko placa.
Oni piju, a narod plaća manje - više je barem do sada tako bilo, bar što se tiče FSA koje-kakvih grupacija, i izdajnika Ahraru Šama i Jaishul Islama, barem njihovih vođa.
Pricamo o arapima. Narod koji je vazda podijeljen bio i kome rijec suradjivanje ne postoji.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Abidaga » 21 aug 2017 20:13

Zmaj je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la:
Sultan Fatih je napisao/la: Jedna opaska, režim nije pokrenuo ofanzivu da bi stigao u Deir ez Zor prije pkk terorista, jer je već dogovoreno da Deir ez Zor ide režimu (ionako drže više od pola grada Dier ez Zora) a druga stvar pkk teroristi i kada bi htjeli da ga zauzmu (što je glupost jer će ga ionako morati predati Arapima, to je Arapski grad) nemaju dovoljno vojnika jer su gurnuli sve na Raku, koju neće zauzeti ni za 50 dana.
Mislim da sebe ovdje mogu samo citirati, prošlo je više od 50 dana kako sam i rekao a pkk teroristi nisu još uvijek zauzeli Raqqu, i za to će im trebati sigurno još više od 20 dana, a možda i 30, dok se režim polako ali sigurno približava Deir ez Zoru, koga ionako manje viš drži u svojim rukama.

Kako sam prije bio i rekao, Deir ez Zor ide režimu, i to je već davno dogovoreno, a pkk teroristi dok ne završe sa Raqqom neće niti imaju snage kretati na neke druge frontove.
Sve je vec dogovoreno:
slika
Deconfliction line between the SDF / US and SAA / Russia. Any violating force will be bombed by the US or Russia
Hoce li Asadovci imati granicni prelaz sa Irakom?

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 22 aug 2017 16:20

Najvjerovatnije.

slika

SAA je krenula prema Zoru

https://isis.liveuamap.com/en/2017/22-a ... ezzor-from
Potpis

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Jack » 22 aug 2017 18:43

Mislio sam da odem u Siriju malo ratujem.Ali cuo sam da nema interneta,da zene hodaju pokrivene,nema debelih guzova za starog Jacka.Da novopecene ubacuje kao suicide bomberse.Pa sam rekao sebi da cu preskociti.

Steta.Prava steta.Citam jedan bivsi Isilovac iz Bosne.Kaze dobro je bilo ratovati za Islamsku drzavu ali nisam nikako mogao da podnesem to sto nije bilo interneta.Pa sam morao da se vratim.Rekao sam ja.Nesto su nekretnine slabe.Baci te u stan,.sutra Rusi ga zbombaju

Fsa i ovi kreteni ne vide koliko je sati.Asad ce okrenuti na Idlib ako ne sad ove godine.Onda sigurno iduce godine.I to ce bit kraj za njih.Steta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 23 aug 2017 00:39

Ovo je kao novost :lol:

Exclusive: U.S. forces to stay in Syria for decades, say militia allies

http://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKCN1AX1RI
Potpis

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Jack » 24 aug 2017 06:38

slika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 24 aug 2017 20:33

#loveislove :lol:
slika
Potpis

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Crow Jane » 24 aug 2017 20:36

Daes uzeo dva sela u zapadnoj Rakki... navodno ubili stotinjak Assadovaca

slika
Potpis

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41197
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Irak i Sirija

Post Postao/la Jack » 25 aug 2017 05:44

Nema nista od tog ako se ne otvori novi front.A onaj puz oko Alepa nije metak ispalio vec zadnja 4 mjeseca prema Assadu.Oko Hame ponovo izgubljene sve pozicije.Dara uzeli haman cijelu mahalu pa su prestali ratovati.Ali sta se moze
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite