☑ Pravila foruma i savjeti

Trump i muslimani

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Sultan Fatih » 29 jan 2017 20:26

Jack je napisao/la:Fatih rekao sam ti prije da se drzis teme i ne vrijedjas
Izvinjavam se, ali on me napada što Ja pokušavam da objasnim svjetsku urotu protiv Muslimana koji samo hoće da žive na svome i da ih niko ne dira.

Ako misliš na ono što sam mu rekao "neuki", evo to ću odmah obrisati, mada on se stvarno čini kao ne informiran o onome što se na bliskom istoku radi i o količini i srazmjeri genocida i etničkog čišćenja nad Muslimanima tamo, Wadi Barada juče i danas je odličan primjer.

Da ne bude off topic evo jedne dobre reportaže na aljazeeri o blokadi odluke.


F9nQCgq6jKU

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la abeveg » 29 jan 2017 22:37

Abidaga je napisao/la:28.01.2017
Jedino Iran uzvraća udarac: Zabrana ulaska za državljane SAD-a
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/iran ... /170128080
..vlasti Irana su najavile zabranu ulaska za američke državljane kao mjeru reciprociteta na zabranu Irancima da u naredna četiri mjeseca ulaze u SAD.
"Zabrana ulaska muslimanima u SAD je otvorena uvreda muslimanskom svijetu, a posebno za iranski narod", stav je iranskih zvaničnika, prenosi Reuters.
smaras vise, kako te ne izbace odavde vec jednom vec te trpe da siris njihovu propagandu ovuda? Jedino Iran kolje i ubija muslimane sa apetitiom i vjerskim ubjedjenjem.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Jack » 29 jan 2017 22:40

To je tebi razlog za ban?

Rekao sam prije sta i kako oko tog,ali dzaba mene ljudi ne slusaju nikako
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12074
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la amkos » 31 jan 2017 12:14

Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Sultan Fatih » 31 jan 2017 13:51

Sada je sve jasno zašto Iran ne želi i zašto se suprostavlja odluci da se Muslimanima zabrani ulazak u USA, a to je što se na taj način stopira raseljavanje Muslimana na zapad, jer smo vidjeli da su i neke druge zemlje iskazale simpatije prema ovoj odluci Amerike tipa Australija i Holandija,
ali idemo da analiziramo zemlju po zemlju :

- Iran : najviše imigranata iz Irana su Muslimani a ne pripadnici rafidijske vjere, naime u Iranu se sistemski vrši zlostavljanje, etničko čišćenje, etnocid, genocid nad Muslimanima iz Kurdistana ( uz granicu sa Irakom), Muslimanima iz Balochistana (uz granicu sa Pakistanom), Muslimanima uz granicu sa Turkmenistanom koji su većina u svojim provincijama, zbog torture nad Muslimanima od strane rafidija oni moraju da se sele i predstavljaju 90 % što rafidijama i odgovoara, što manje Muslimana manje problema za njih. Ako se zabrani Muslimanima iz Irana ulazak u USA onda se stopira raseljavanje Muslimana što rafidijama ne odgovara.

- Sirija : najviše imigranata, 99% i više iz Sirije su Muslimani a ne rafidije, nusajrije i kršćani, s obzirom da se u njihovim područijima ne vode borbe, već na području gdje se nalaze Sunitski Muslimani. Ako se Muslimanima zabrani ulazak u USA i kasnije u neke druge zapadne zemlje ovo može predstavljati ozbiljan problem u etničkom čišćenju Muslimana iz Sirije , što rafidjskim planovima predstavlja ozbiljan problem.

Jemen : Većina izbjeglica iz Jemena su Muslimani a ne rafidije zejdije, s obzirom da niti jedno zejdijsko područje u Jemenu nije okupirano od Muslimana, a mnoga područja na kojima su Muslimani većina su okupirana od zejdija, primjer je cijela obala Crvenog mora koja je Muslimanska a okupirana, s tim lahko je zaključiti da se borbe vode isključivo na Muslimanskim područijima koja su okupirana od strane zejdija, što logično tjera Muslimane da se sele, zejdije to ionako ne mogu jer je okolo sve more a na sjeveru graniče sa Saudijskom Arabijom sa kojom su u ratu.Ovo nikako ne odgovoara rafidijama i njihovim planovima raseljavanja Muslimana iz Jemena.

Irak : Irak je najočigledniji primjer gdje ovakva odluka zabrane ulaska Muslimana u SAD, koja će kasnije možda biti podržana i od strane drugih zemalja, najviše uništava planove rafidija da jednomg zauvijek završe planove sa konačnim uklanjanjem Muslimana iz Iraka. Ovdje je najlakše za uvidjeti da su najveći broj izbjeglica Muslimani, jer se borbe vode u Muslimanskim Sunitskim područijima i jer vlada koja je vođena rafidjskom vjerskom skupinom sistematski uništava i istrijebljuje Muslimane iz Iraka kao što su uradili u Bagdadu.

http://musingsoniraq.blogspot.ba/2009/11/blog-post.html

Ovakva odluka usporava njihove planove o sistematskom uklanjanju Muslimana iz Iraka.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Jack » 31 jan 2017 18:24

Fatih,prenosi vijesti bez komentara tvojih licnih.Hvala
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Abidaga » 31 jan 2017 18:57


Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Sultan Fatih » 31 jan 2017 21:37

Jack je napisao/la:Fatih,prenosi vijesti bez komentara tvojih licnih.Hvala
Nema problema naravno, ali Mislio sam da je ovo forum gdje svako može dati svoje mišljenje inače se pretvaramo u neki novinski portal tipa dnevni avaz ili klix, ali čak i na klixu ispod članka se može ostaviti komentar.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 40866
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Jack » 31 jan 2017 21:55

Hvala.
Ja sam zaduzen za misljenje.Tvoje i svacije.To je moj zadatak

Opet kazem hvala lijepo.Mlad si momak.inteligentan,zelis da naucis.Nije tesko skopcati kako se ponasati.Pa,da.Ipak ti si tek sad ovdje dosao
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Sultan Fatih
Član
Postovi: 90
Pridružen/a: 06 jan 2017 03:07

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Sultan Fatih » 31 jan 2017 22:31

Jack je napisao/la:Hvala.
Ja sam zaduzen za misljenje.Tvoje i svacije.To je moj zadatak

Opet kazem hvala lijepo.Mlad si momak.inteligentan,zelis da naucis.Nije tesko skopcati kako se ponasati.Pa,da.Ipak ti si tek sad ovdje dosao
Nema na čemu, i hvala i tebi na lijepim riječima. No, mislim da laskanje nije potrebno. Trudim se da ne uvrijedim nikoga, nadam se da se i lijepo ponašam, kako bilo trudim se reći istinu i predstaviti stvari onakvima kakve jesu.

Opet kažem nadam se da nikoga nisam uvrijedio, ali i dalje mislim da zločinca nazvati zločincem nije grijeh nego potreba, ne možemo se ponašati kao fahruman - saruman i bake, za njih su laži, prevare i sakrivanje istine ipak rezervisani.

I da, uvijek ću kategorički tvrditi da sam Ja, i samo Ja isključivo zadužen za svoje mišljenje, nadam se da to nije teško shvatiti.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Abidaga » 01 feb 2017 19:12

30.01.2017
Vlada Iraka odbila odluku iračkog parlamenta da se državljanima SAD zabrani ulazak u Irak
http://hms.ba/kontramjere-amerikanci-ne ... k-90-dana/

31.01.2017
Židovi rođeni u sedam muslimanskih zemalja na koje se odnosi uredba američkog predsjednika Donalda Trumpa, koji su dobili izraelsko državljanstvo mogu i dalje putovati u Sjedinjene Države, navelo je američko veleposlanstvo u Tel-Avivu
http://hr.n1info.com/a176923/Svijet/Svi ... u-SAD.html

01.02.2017
United Arab Emirates claims Donald Trump's migration ban is "not" anti-Islamic
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... lamic.html

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Abidaga » 07 feb 2017 18:29


Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5836
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Trump i muslimani

Post Postao/la Abidaga » 12 feb 2017 09:50

9.2.2017
Jonathan Moore poručio muslimanima: Ne pokrećite reviziju tužbe protiv Srbije!
https://www.klix.ba/vijesti/bih/moore-p ... /170209040
naš "savjet" je da se to zaustavi i da se sve snage skoncentrišu na budućnost
poručio da odustanu od revizije tužbe protiv Srbije za agresiju i genocid
Zaključio je da Misija OSCE-a u BiH ne govori samo u svoje ime s obzirom na to da su obavili konsultacije o ovom pitanju i s kolegama iz međunarodne zajednice.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Amerika

Post Postao/la Bosman » 15 feb 2017 05:34

Americka vanjska politika se nece mjenjat ljudi... To su samo puste vlaske fantazije.
Nema sanse da Amerikanci prepuste Balkan Rusima. Mene najvise brine Evropa i ova "federalizacija" koju nam probaju nametnuti.

I mislim da imate skroz pogresnu sliku o Trumpu. Covjek samo zeli najbolje za svoju drzavu. Da nasi politicari imaju barem 10% Trumpovog temperamenta, mi bismo vec imali bosnjacku Bosnu. :goofy:
Kao sto Jack rece, trebamo slati svoje lobiste u Washington ali nasi politicari nisu dovoljno pametni za takvo sta.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 15 feb 2017 20:37

Misljen je napisao/la:Americka vanjska politika se nece mjenjat ljudi... To su samo puste vlaske fantazije.
Nema sanse da Amerikanci prepuste Balkan Rusima. Mene najvise brine Evropa i ova "federalizacija" koju nam probaju nametnuti.

I mislim da imate skroz pogresnu sliku o Trumpu. Covjek samo zeli najbolje za svoju drzavu. Da nasi politicari imaju barem 10% Trumpovog temperamenta, mi bismo vec imali bosnjacku Bosnu. :goofy:
Kao sto Jack rece, trebamo slati svoje lobiste u Washington ali nasi politicari nisu dovoljno pametni za takvo sta.
Izvini Misljene, Trump niti shvata zasto je Amerika Amerika a niti joj zeli najbolje.

Amerika je velesila iz samo 2 razloga: 1) mudrost ustava SADa koji je rijesio nekoliko pitanja brilijantno: (a- podijeljenost vlasti na 3 dijela: predsjednik, kongres, sud gdje svak od ta 3 ima svoje snage i moci, b- pronasao odlican balans izmedju gradjanskih sloboda i zakonski kontrolisanog prostora gdje ljudi mogu raditi sve sto zele osim nekih par stvari koje stete drzavi i ljudima okolo, c- pronasao odlican balans izmedju 50 drzava i federalne vlade sto je omogucilo da neki dijelovi zemlje budu malo i razliciti ali da se opet osjecaju dijelom Amerike, i d- zabranio tlacnje bazirano na rasi, religiji, naciji sto je ocigledno dobro iz milion razloga) i 2) otvorenost imigrantima iz svih dijelova svijeta da dodju i doprinesu drzavi (sto je stvorilo situaciju gdje je SAD poprimila ono najbolje iz svih dijelova svijeta a odbacila ono najgore).

To je ono sto je Ameriku ucinilo velikom: sjajan ustav i otvorena imigracija. Trump ne shvata pola toga. Imigranti su donijeli sjajne ideje u drzavu, donijeli nove poglede na probleme, nove nacine razmisljanja, nekada cak i nove tehnologije i poslovne pravce. To je sve bogatilo SAD. Netacna je izjava da su Ameriku ucinili velikom oni koji su bili tu - upravo suprotno, stalni priliv imigranata, svjeze krvi, ljudi spremnih na odricanje da postignu nesto sto prije nisu mogli, ljudi koji su izgubili sve negdje drugo pa zure da to ponovo steknu u SAD - to je odigrao najznacajniju ulogu u snazi Amerike.

A ovo sto Trump radi upravo razvaljiva bas ono sto je Ameriku ucinilo velikom:

1) Izbacivanje Latinosa ce jako unazaditi, pogotovo zato sto bijelci ne radjaju djecu i drzavi je potrebna generacija Amerikanaca koji su djeca imigranata i koji su rodjeni tu - inace ce omjer imigranata koji su rodjeni vani biti preko 15% i to ce biti veliki problem za drzavu iz hiljadu razloga. Imigracija je dobra - ali ako imas 20-30% imigranata - onda se ti ljudi nikad nece asimilirati i postati Amerikanci.
2) Izgradnja zida je totalna glupost i rasisam najruznije vrste.
3) Izbacivanje Arapa - smijesno i zalostno. Plus niti jedan terorista u SAD nije iz tih 7 drzava.
4) On ne shvata da on nema pravo da izdaje zakone - to samo moze da radi kongres. Executive order nije zakon kao sto je kongresov zakon.
5) Bio u dosluhu s Rusima tokom kampanje dok su Rusi razvaljivali Clintonovu kampanju - sto je korak do izdaje drzave.
6) Covjek je totalni bjelacki rasista - od Jula 2015 godine, preko 50% djece u SAD nisu bjelci.
Samo BiH.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Amerika

Post Postao/la Bosman » 16 feb 2017 06:49

BosnjackaHercegovina je napisao/la:
To je ono sto je Ameriku ucinilo velikom: sjajan ustav i otvorena imigracija.
Da, imigracija ali LEGALNA i korisna imigracija.

Previse pratis "liberalne" medije koje svasta izmisljaju, prevrcu rijeci, itd. CNN, MSNBC, ... sve je to smece.

BosnjackaHercegovina je napisao/la:1) Izbacivanje Latinosa ce jako unazaditi, pogotovo zato sto bijelci ne radjaju djecu i drzavi je potrebna generacija Amerikanaca koji su djeca imigranata i koji su rodjeni tu - inace ce omjer imigranata koji su rodjeni vani biti preko 15% i to ce biti veliki problem za drzavu iz hiljadu razloga. Imigracija je dobra - ali ako imas 20-30% imigranata - onda se ti ljudi nikad nece asimilirati i postati Amerikanci.
On nece izbaciti "latinose". Veliki broj latinosa je glasao za Trumpa! On samo zeli izbaciti ilegalne imigrante. Znas li da je Obama izbacio 2.5 miliona ilegalnih imigranata? Je li Obama rasista?

BosnjackaHercegovina je napisao/la:2) Izgradnja zida je totalna glupost i rasisam najruznije vrste.
Ne vidim sta je tu rasisticko?! Zid ce stitit granicu. Tako ce dosta manje ulaziti ilegalnih Meksikanaca. Da li bi ti volio da u Bosnu ulazi desetine hiljada ilegalnih imigranata svake godine?
BosnjackaHercegovina je napisao/la:3) Izbacivanje Arapa - smijesno i zalostno. Plus niti jedan terorista u SAD nije iz tih 7 drzava.
Ne zeli izbaciti Arape iz US... Htio je blokirati ulaz drzavljanima tih 7 drzava na tri mjeseca dok pripreme novi administrativni sistem za primanje imigranata (extreme vetting).
A izmedju ostalog, Obamina administracija je napravila listu tih 7 drzava za koje se smatra da su najopasnije po drzavnoj sigurnosti Amerike. Znam da ni jedan terorista iz tih zemalja nije napao Ameriku direktno. Ali jesu napadali druge zemlje u Evropi i na Bliskom Istoku, ili recimo americku ambasadu u Libiji! Trump je samo htio da preuzme preventivnu mjeru.


BosnjackaHercegovina je napisao/la:4) On ne shvata da on nema pravo da izdaje zakone - to samo moze da radi kongres. Executive order nije zakon kao sto je kongresov zakon.
Executive order je itekako vazan akt. Kongres ima mogucnosti da obori taj order ali za sad mu nisu nista oborili jer ga kongres vecinom podrzava.
Jedino je onaj sudac iz Virdzinije uspio blokirat executive order o imigraciji, vjerovatno zato sto je neki liberalni sto mrzi Trumpa. Jer ako gledamo realno i racionalno, taj order ne krsi Ustav.. Nije banirao muslimane nego drzavaljne sedam zemalja koje predstavljaju prijetnju po drzavnoj sigurnosti. Imas desetine muslimanskih zemalja koje nisu banirane.
BosnjackaHercegovina je napisao/la:5) Bio u dosluhu s Rusima tokom kampanje dok su Rusi razvaljivali Clintonovu kampanju - sto je korak do izdaje drzave.
Nema nikakvih dokaza za to. Wikileaks mu jeste pomagao ali zato sto je on predstavljao manje zlo od Hillary koja je htjela direktnu konfrontaciju s Rusima.
BosnjackaHercegovina je napisao/la:6) Covjek je totalni bjelacki rasista
Ni za to nema dokaza. Demokrati su najveci rasisti jer oni koriste etnicke manjine samo za svoje politicke svrhe. A inace ih zaboli ona stvar za manjine.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 16 feb 2017 19:31

Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:
To je ono sto je Ameriku ucinilo velikom: sjajan ustav i otvorena imigracija.
Da, imigracija ali LEGALNA i korisna imigracija.

Previse pratis "liberalne" medije koje svasta izmisljaju, prevrcu rijeci, itd. CNN, MSNBC, ... sve je to smece.
1) Preko 500,000 legalnih imigranata sa zelenim kartonom su afektirani njegovim banom protiv 7 drzava. To su ljudi koji po zakonu SAD imaju sva prava osim pravo glasa. Procitaj sam: http://www.vox.com/2017/1/28/14425150/g ... slim-trump
2) 67,669 putnika i poslovnih putnika, 14,135 studenata na univerzitetima, 1,005 privremenih radnika i 772 vjerenika i vjerenica ne mogu su usli u SAD u 2015 - i takvi slucajevi su zabranjeni Trampovim banom. Procitaj sam: https://www.nytimes.com/interactive/201 ... .html?_r=0
3) Apelacioni Sud je rekao da ono sto Trump radi je ilegalno. Procitaj sam: https://www.nytimes.com/2017/02/09/us/p ... l-ban.html

Momak, ako ti mislis da su ovo lazi, ti zivis u svijetu snova. Licno poznajem advokate koji rade na slucajevima gdje su ljudi kojima su zagarantovana prava boravka u SAD napadnuti od strane Trumpa i sudovi konstantno dosudjuju da je Trump u krivu. Upravo danas sam imao takvu priliku da pricam upravo s tim ljudima. Ovdje se ne radi o 5-10 slucajeva. Ovdje se radi o 100,000-500,000 slucajeva. I svi ti ljudi su nelegalno napadnuti i svi ti ljudi imaju pravo da tuze. I svi su u pravu. Ne postoji sud koji se slozio s tobom a nije samnom po ovom pitanju.
Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:1) Izbacivanje Latinosa ce jako unazaditi, pogotovo zato sto bijelci ne radjaju djecu i drzavi je potrebna generacija Amerikanaca koji su djeca imigranata i koji su rodjeni tu - inace ce omjer imigranata koji su rodjeni vani biti preko 15% i to ce biti veliki problem za drzavu iz hiljadu razloga. Imigracija je dobra - ali ako imas 20-30% imigranata - onda se ti ljudi nikad nece asimilirati i postati Amerikanci.
On nece izbaciti "latinose". Veliki broj latinosa je glasao za Trumpa! On samo zeli izbaciti ilegalne imigrante. Znas li da je Obama izbacio 2.5 miliona ilegalnih imigranata? Je li Obama rasista?
Prvo, Trump jeste obecao da ce imati masovnu deportaciju Latino Amerikanaca. Procitaj sam: http://www.politifact.com/truth-o-meter ... -families/
Drugo, postoje stotine slucajeva gdje je Americki drzavljanin ozenio Meksikanku, i djeca im se rodila u SAD, a Trumpovci majku pokusavaju izbaciti iz drzave. Postoje takodjer slucajevi gdje su djeca se rodila ovdje, sto ih cini drzavljanima automatski, a Trump ih salje u Meksiko (u drzavi gdje nisu nikad ni bili). https://www.bostonglobe.com/news/politi ... story.html

Opet kazem - ono sto je on potpisao afektira stotine hiljada ljudi, a ne samo par stotina. I takve stvari se ne rade slucajno nego planski.

Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:2) Izgradnja zida je totalna glupost i rasisam najruznije vrste.
Ne vidim sta je tu rasisticko?! Zid ce stitit granicu. Tako ce dosta manje ulaziti ilegalnih Meksikanaca. Da li bi ti volio da u Bosnu ulazi desetine hiljada ilegalnih imigranata svake godine?
Ne vidis nista rasisticko da se pravi zid u 21 vijeku duzine 3,000 milja?
A ja bi naravno ABSOLUTNO podrzavao i podrzavam da u BiH dodje svaka izbjeglica koja trazi novi dom - bez ikakve dvojbe. Sto se mene tice niko ne bi sretniji od mene bio da vlada BiH dozvoli ulazak 100,000 Sirijskih izbjeglica danas.
Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:3) Izbacivanje Arapa - smijesno i zalostno. Plus niti jedan terorista u SAD nije iz tih 7 drzava.
Ne zeli izbaciti Arape iz US... Htio je blokirati ulaz drzavljanima tih 7 drzava na tri mjeseca dok pripreme novi administrativni sistem za primanje imigranata (extreme vetting).
A izmedju ostalog, Obamina administracija je napravila listu tih 7 drzava za koje se smatra da su najopasnije po drzavnoj sigurnosti Amerike. Znam da ni jedan terorista iz tih zemalja nije napao Ameriku direktno. Ali jesu napadali druge zemlje u Evropi i na Bliskom Istoku, ili recimo americku ambasadu u Libiji! Trump je samo htio da preuzme preventivnu mjeru.
Po pitanju izmisljotine da Trump ne zeli izbaciti Arape iz US: frgc_Lb0Qsg
Po pitanju napada na Americku Ambasadu - radi se o napadu Al kaide, koja je internacionalna teroristicka organizacija. Arapi nisu napali Americku Ambasadu. Teroristi jesu. Arapi najvise ginu u borbi protiv Terorista, ginu na hiljade - haj ti meni navedi 10 SAD vojnika koji su poginuli u borbama sa Al Kaidom ili ISISom?
Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:4) On ne shvata da on nema pravo da izdaje zakone - to samo moze da radi kongres. Executive order nije zakon kao sto je kongresov zakon.
Executive order je itekako vazan akt. Kongres ima mogucnosti da obori taj order ali za sad mu nisu nista oborili jer ga kongres vecinom podrzava.
Jedino je onaj sudac iz Virdzinije uspio blokirat executive order o imigraciji, vjerovatno zato sto je neki liberalni sto mrzi Trumpa. Jer ako gledamo realno i racionalno, taj order ne krsi Ustav.. Nije banirao muslimane nego drzavaljne sedam zemalja koje predstavljaju prijetnju po drzavnoj sigurnosti. Imas desetine muslimanskih zemalja koje nisu banirane.
Ti ocito nisi upoznat sa pravnom osnovom SAD uredjenja.
Sud je taj (ne kongres) koji moze ukinuti Executive Order - i Sud rekao da je Trumpov Executive Order neustavan i srusio ga, to jest da stvar bude ozbiljnija - izdao Restraining Order - to je mjera povodom koje bilo ko ko prekrsi tu naredbu moze ici u zatvor radi iste. Znaci sud je izdao Restraining Order - znaci ko ovo bude prekrsio, moze otic u zatvor.
Tu se ne radi o 1 liberlnom sudiji u Virginiji. Tu se radi o 2 sudiji u Massachusettsu, 2 sudije u Virdziniji, 3 sudije u Kaliforniji i ko zna koliko jos stotine sudija do sada - jer se tuzbe vode svaki dan po ovom pitanju. Cak je i glavni advokat Bijele Kuce dala ostavku radi ovog, to jest naredila federalnim advokatima da ne reprezentiraju ovaj Executive Order jer je protivustavan, pa je Trump odpustio. A Trump je sam priznao da je Executive Order protivustavan jer je izjavio da ga nece apelirati na Vrhovni Sud (zasto ne? - pa zato sto ce izgubiti opet).

I za kraj - cak i Trumpov predlozeni kandidat za Vrhovni Sud, Sudija Gorsuch (koji bi trebao biti konzervativac) - je izjavio da je "demoralizirajuce" i "rastuzujuce" da Trump ponizava Sudstvo nazivajuci sudije "liberalima" ili "politicki motivisanim" - drugim rijecima saljuci mu poruku da je u krivu. Procitaj sam: https://www.nytimes.com/2017/02/08/us/p ... n-ban.html
Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:5) Bio u dosluhu s Rusima tokom kampanje dok su Rusi razvaljivali Clintonovu kampanju - sto je korak do izdaje drzave.
Nema nikakvih dokaza za to. Wikileaks mu jeste pomagao ali zato sto je on predstavljao manje zlo od Hillary koja je htjela direktnu konfrontaciju s Rusima.
[/quote]

FBI izjavila da se slaze sa CIAom da su Rusi pomagali da pobjedi na izborima: https://www.washingtonpost.com/politics ... b0639edf0f

CIA cinovnici koji su u penziji masovno izjavljuju da Trumpa treba smjeniti jer mu ne mogu vjerovati: http://www.vox.com/conversations/2017/2 ... hite-house

CIA, FBI i NSA - sve tri agencije se slazu da su Rusi gurali Trumpa i da je on s njima bio u dosluhu: http://www.news.com.au/finance/work/lea ... 4cd802a29c

Sta, jesu li to CIA, FBI i NSA liberali?
Misljen je napisao/la:
BosnjackaHercegovina je napisao/la:6) Covjek je totalni bjelacki rasista
Ni za to nema dokaza. Demokrati su najveci rasisti jer oni koriste etnicke manjine samo za svoje politicke svrhe. A inace ih zaboli ona stvar za manjine.
Trump nije rasista??? WOW!!!

https://youtu.be/oh4WuJgXTpo?t=21s
Samo BiH.

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 873
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Amerika

Post Postao/la Bosman » 17 feb 2017 03:57

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 1) Preko 500,000 legalnih imigranata sa zelenim kartonom su afektirani njegovim banom protiv 7 drzava. To su ljudi koji po zakonu SAD imaju sva prava osim pravo glasa. Procitaj sam: http://www.vox.com/2017/1/28/14425150/g ... slim-trump
2) 67,669 putnika i poslovnih putnika, 14,135 studenata na univerzitetima, 1,005 privremenih radnika i 772 vjerenika i vjerenica ne mogu su usli u SAD u 2015 - i takvi slucajevi su zabranjeni Trampovim banom. Procitaj sam: https://www.nytimes.com/interactive/201 ... .html?_r=0

Priznajem da je pretjeran ban za taj narod sto ima green card , ali ne i za ostale koji je nemaju.


BosnjackaHercegovina je napisao/la: Momak, ako ti mislis da su ovo lazi, ti zivis u svijetu snova. Licno poznajem advokate koji rade na slucajevima gdje su ljudi kojima su zagarantovana prava boravka u SAD napadnuti od strane Trumpa i sudovi konstantno dosudjuju da je Trump u krivu. Upravo danas sam imao takvu priliku da pricam upravo s tim ljudima. Ovdje se ne radi o 5-10 slucajeva. Ovdje se radi o 100,000-500,000 slucajeva. I svi ti ljudi su nelegalno napadnuti i svi ti ljudi imaju pravo da tuze. I svi su u pravu. Ne postoji sud koji se slozio s tobom a nije samnom po ovom pitanju.
Ja sam rekao da mediji lazu i izvrcu Trumpove rijeci. Nisam mislio na taj konkretan slucaj.
Ali sta god da Trump uradi, CNN ce to prikazati u losem svijetlu.


BosnjackaHercegovina je napisao/la:Prvo, Trump jeste obecao da ce imati masovnu deportaciju Latino Amerikanaca. Procitaj sam: http://www.politifact.com/truth-o-meter ... -families/
Drugo, postoje stotine slucajeva gdje je Americki drzavljanin ozenio Meksikanku, i djeca im se rodila u SAD, a Trumpovci majku pokusavaju izbaciti iz drzave. Postoje takodjer slucajevi gdje su djeca se rodila ovdje, sto ih cini drzavljanima automatski, a Trump ih salje u Meksiko (u drzavi gdje nisu nikad ni bili). https://www.bostonglobe.com/news/politi ... story.html

Opet kazem - ono sto je on potpisao afektira stotine hiljada ljudi, a ne samo par stotina. I takve stvari se ne rade slucajno nego planski.

I ja opet kazem, deportacija ILEGALNIH latino amerikanaca, kao sto je i Obama deportovao 2.5 miliona ljudi u svom mandatu.
I kad se izvrse deportacije, opet ce ostati milioni LEGALNIH latinosa medju kojima ima i puno Trumpovih fanova.


BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ne vidis nista rasisticko da se pravi zid u 21 vijeku duzine 3,000 milja?
Ama bas nista.

Rasizam = mrznja na rasnoj osnovi.


Zid ce stitit americku granicu. To je samo odgovor na bezobrazluk Meksikanaca koji misle da mogu profitirati od Amerike koliko im volja. Zid ce takodje pomoci u borbi protiv narkotrafikanata.



BosnjackaHercegovina je napisao/la:A ja bi naravno ABSOLUTNO podrzavao i podrzavam da u BiH dodje svaka izbjeglica koja trazi novi dom - bez ikakve dvojbe. Sto se mene tice niko ne bi sretniji od mene bio da vlada BiH dozvoli ulazak 100,000 Sirijskih izbjeglica danas.
Ja vala ne bih. Bosna je premala da primi toliko naroda iz iskljucivo jedne drzave. Ne zelim da Bosna postane leglo islamista i da imamo probleme s jos jednom etnickom manjinom. Imamo vec dovoljno problema sa Srbima i Hrvatima.
Nego pusti Arape... Ovo je bolja usporedba i molim te da odgovoris...

Bi li ti volio da SVAKE GODINE u Bosnu ulazi 100.000 Roma i Srba?


BosnjackaHercegovina je napisao/la:Po pitanju izmisljotine da Trump ne zeli izbaciti Arape iz US: frgc_Lb0Qsg
Mozda je nekad izjavio da zeli blokirati ulazak muslimana (tu je prvenstveno mislio na Sirijce) ali nije to uradio. Nego je blokirao 7 drzava koje predstavljaju prijetnju i to samo na TRI mjeseca. (Lista drzava koju je napravila Obamina administracija)

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Po pitanju napada na Americku Ambasadu - radi se o napadu Al kaide, koja je internacionalna teroristicka organizacija. Arapi nisu napali Americku Ambasadu. Teroristi jesu. Arapi najvise ginu u borbi protiv Terorista, ginu na hiljade - haj ti meni navedi 10 SAD vojnika koji su poginuli u borbama sa Al Kaidom ili ISISom?
Cinjenica je da velika vecina terorista dolazi iz Sirije, Iraka i Libije. Ne zivimo u zemlji utopiji gdje je svako dobronamjeran.. Ozbiljna drzava mora preuzimati prevetivne mjere za sigurnost svojih gradjana.
Ti Arapi su izvrsili napade u Evropi, na Bliskom Istoku i na americku ambasadu. Ne mozes cekati da se nesto desi u USA pa tek onda preuzeti mjere.



BosnjackaHercegovina je napisao/la:Ti ocito nisi upoznat sa pravnom osnovom SAD uredjenja.

Jesam upoznat nego mi se ucinilo da si rekao da je Executive order totalno nevazna stvar i da Trump ne zna sta radi.
A sto se tice odluke Suda. OK. Razumijem da su smatrali da je anti-ustavno zbog onih sto imaju Green card. Ali bice novi Order koji ovaj put ne bi trebao obuhvatati taj narod sto ima green card, i ako bude ponovo ponisten, tu ce Sud pokazati da je politicki motivisan.


BosnjackaHercegovina je napisao/la:FBI izjavila da se slaze sa CIAom da su Rusi pomagali da pobjedi na izborima: https://www.washingtonpost.com/politics ... b0639edf0f

CIA cinovnici koji su u penziji masovno izjavljuju da Trumpa treba smjeniti jer mu ne mogu vjerovati: http://www.vox.com/conversations/2017/2 ... hite-house

CIA, FBI i NSA - sve tri agencije se slazu da su Rusi gurali Trumpa i da je on s njima bio u dosluhu: http://www.news.com.au/finance/work/lea ... 4cd802a29c

Sta, jesu li to CIA, FBI i NSA liberali?

The agencies attempted to find out whether Mr Trump’s campaign was colluding with Russia to release damaging information about Hillary Clinton, but found no evidence.

Procitao sam i nigdje nema dokaza da je Trumo bio u "dosluhu s Rusima" kao sto si rekao.
Ne negiram da su ga Rusi favorizirali kroz Wikileaks ali ne mozes reci da je ON bio u dosluhu s Rusima.
Ja mislim da ce Rusi zalit sto su ga "favorizirali" jer se nece skoro nista promjenit u vanjskoj politici Amerike.


BosnjackaHercegovina je napisao/la:Trump nije rasista??? WOW!!!

https://youtu.be/oh4WuJgXTpo?t=21s
Opet ne vidim relevantnost... To su poneki njegovi fanovi. Imas takodje stotine napada na Trumpove fanova od strane "kulturnih" demokrata.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5484
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Amerika

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 17 feb 2017 06:12

Ima ona izreka u Americi, možeš konja dovest do vode, ali ga ne možeš natjerat da pije.

Misli šta hoćeš. Zemlja je ravna. Sunce se okreće oko Zemlje.... neozbiljno je dalje nastavljat ovu raspravu.
Samo BiH.

abeveg
Član
Postovi: 498
Pridružen/a: 04 okt 2013 03:01

Re: Amerika

Post Postao/la abeveg » 26 feb 2017 03:37

@Misljen
valjas gluposti i to malo zesce...
"Ja vala ne bih. Bosna je premala da primi toliko naroda iz iskljucivo jedne drzave. Ne zelim da Bosna postane leglo islamista i da imamo probleme s jos jednom etnickom manjinom. Imamo vec dovoljno problema sa Srbima i Hrvatima.
Nego pusti Arape... Ovo je bolja usporedba i molim te da odgovoris...

Bi li ti volio da SVAKE GODINE u Bosnu ulazi 100.000 Roma i Srba? "

Kao prvo - Bosna ima problem s "neislamistima" poput tebe , i to vec nekih 100ak godina. Kao drugo - dje ces bolan porediti srbe i rome sa arapima i nas sa amerima? ameri su ili gori ili u rangu sa vlasima. U Bosni vlahadija nije donila ama bas nista korisno, a ameri od arapa samo mogu da nauce. Kao trece - pricas nesto o "SVAKE GODINE " ulazi ovaj i onaj , a ne pricas koliko svake godine poubijaju ljudi po svijetu i otimaju, pljackaju i kradu resurse svjetskih naroda a da bi to uradili SVAKE GODINE na hiljade i hiljade svojih vojnika salju u te iste zemlje, to nikom nije vredno pomena cini mi se. Gadi mi se na osobe koje na bilo koji nacin pravdaju zlocinacku pljackasku i ubijajucu bandu - bio to idis ili bio to tamo neko preko bare (a idis je po svim statisticima ne mala maca nego mali mrav u odnosu na ove druge...)

Odgovorite