☑ Pravila foruma i savjeti

Namjenska industrija BiH

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 07 sep 2016 21:05

Malo su nejasni ovi članci. Mjestu koliko je ugovoreno, isporuceno... I imam osjećaj da svaki put mjenjaju cifru u vezi istog perioda.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 21 sep 2016 04:37

Gledaj.Zlocinac Tito.U svim svojim mahanama.Jedinu ispravnu i korisnu stvar.Koju je napravio Bosnjacima.To je da je svu ondasnju vojnu industriju Jna.Tada sile

Bacio u Bosnu.Nije nam ostavio km autoputa.Rekao nam je.Sta ce nam autoput.Nije vazno.Meni je bolje da mi imamo


IMAMO

Namjensku industriju u svojim rukama.To je ogroman business,koji moze da se jedino siri.U slucaju bilo kakve agresije.Neki ne kopcaju sta znaci imati to.I da mozes proizvoditi metke ili haubice,granate,Vbr.A mi mozemo sve.Sem tenka.A ako nam Turci pomognu.A moramo raditi na tome.Jednog lijepog dana mi cemo i tenk proizvoditi.

http://www.zenicablog.com/namjenska-ind ... pjesnijih/

http://www.bnt-tmh.com.ba/vojni_program.htm

Ovo je samo jedna od tih fabrika.Takodjer je vazno naglasiti da je zlocinac Tito.Ostavio ogromne zalihe bojnih otrova.Azot.Klor i Antraks.Mi smo prvi u Bosni proizveli Antraks.Prije nego sto je poceo da postane ''popularan''.Valjda je Tito mislio da Bosanske sume su idealne za nove bojne otrove.Tako da je i to ponekad bas ''lijepo'' imati.Onako nek se nadje


http://www.zenicablog.com/namjenska-ind ... pjesnijih/

Inace Travnik,Bugojno,Novi Travnik,Sarajevo,Vogosca,Konjic,Gorazde

Od snajpera do haubica.A ovo je samo jedna od ovih ''fabrika'.Pretis je bio najveci gigant bivse Jugoslavije.I to kad bi se diglo.Gdje bi nam kraj bio

Kako lijepo zaradjujes.Eno ti Konjic.A sta mislis koliko bi Pretis koji je 10 puta veci od Konjickog Igmana.Mogao bi da donese para.Pa sa 10% kapaciteta on radi i proizvede.Uhhh

http://www.faktor.ba/vijest/namjenska-i ... oto-201145

Jos samo Tenk nam fali.Ovo ostalo smo skopcali.Moraju Turci ili Arapi da prebace jednu fabriku.Maksuz za tenkove.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mraz
Član
Postovi: 55
Pridružen/a: 26 jan 2014 21:03

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Mraz » 23 sep 2016 13:04

Ja inace mislim da tenkovi u BiH nisu ni potrebni, vecinski dio gdje Bosnjaci zive je planinski. Na takvom terenu su tenkovi vrlo ranjivi...Mislim da je bolje fokusirati na kupovinu Humvees ili transportere, protiv oklopno oruzje i artiljerija...Ako imas dovoljno RPGs, cak i civili mogu unistiti tenkove.
Pogledaj samo sta je Hezbollah pjesadija uradila Israelskim Merkava 2006-e, a susjedi su daleko od Merkava.

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la enis1991 » 23 sep 2016 13:24

Jest ali necemo mi zauzimati krajeve koji su vec nasi :D . Ima u BiH dosta ravne povrsine koja nije pod nasom kontrolom . Tenk ima svoju svrhu danas i imat ce je jos par decenija sigurno.

Da li neko zna koliko bošnjacka komponenta ili makar u nasim gradovima se nalazi ovog krupnog naoruzanja? Sta je pripalo nama , a sta srbima ? Sa koliko cega mi uopste raspolazemo. Mozemo proizvoditi metkove i granate , ali sta je sa hardverom ? Imamo li uopste artiljerije isl ? Zna li iko poblize ?

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la ABen » 23 sep 2016 14:05

enis1991 je napisao/la:Jest ali necemo mi zauzimati krajeve koji su vec nasi :D . Ima u BiH dosta ravne povrsine koja nije pod nasom kontrolom . Tenk ima svoju svrhu danas i imat ce je jos par decenija sigurno.

Da li neko zna koliko bošnjacka komponenta ili makar u nasim gradovima se nalazi ovog krupnog naoruzanja? Sta je pripalo nama , a sta srbima ? Sa koliko cega mi uopste raspolazemo. Mozemo proizvoditi metkove i granate , ali sta je sa hardverom ? Imamo li uopste artiljerije isl ? Zna li iko poblize ?
100 do 200 tenkova u Tuzli.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 29 sep 2016 14:58

NAJBOLJA VIJEST MOGUCA - AKO SE OBISTINI - Dechetnizacija OSBiHa :beret: :rat: :zastava:



Podžić: Pripadnici OS BiH koji su glasali na referendumu prekršili su Ustav BiH i zakone

Piše: Er. M./Klix.ba

Pripadnici Oružanih snaga BiH koji su glasali na neustavnom referendumu o Danu Republike Srpske prekršili su Ustav i zakone BiH, što može biti predmet istrage Tužilaštva BiH.


Nakon što su mediji objavili fotografije pripadnika Oružanih snaga BiH kako glasaju na referendumu o Danu RS-a, postavilo se pitanje ko to uopće štiti ustavni poredak naše zemlje.

Naime, Oružane snage BiH prema Zakonu o odbrani BiH ne smiju biti korištene u političke svrhe dok Zakon o službi u Oružanim snagama BiH precizira da pripadnici Oružanih snaga BiH moraju štititi suverenitet i teritorijalni integritet BiH u skladu sa Ustavom BiH i međunarodnim pravom.

Predsjednik Zajedničke komisije za odbranu i sigurnost Parlamentarne skupštine BiH Sifet Podžić najavio je da će komisija kojom predsjedava raspravljati o ponašanju pripadnika Oružanih snaga BiH i da će tražiti očitovanje Ministarstva odbrane BiH.

"Zakonom o odbrani BiH vojna lica su depolitizovana i ne smiju biti uključivana u bilo kakve političke procese osim da imaju pravo izaći na glasanje kada su u pitanju opći ili lokalni izbori u BiH", rekao je Podžić.

Ističe da van te zakonske odredbe postoje pravilnici i kodeksi ponašanje kojima se isključivo precizira da pripadnici Oružanih snaga BiH ne smiju podržavati neustavne aktivnosti u zemlji.

"Mislim da će Ministarstvo odbrane BiH poduzeti mjere. Ako ne bude mi ćemo upozoriti ministricu Marinu Pendeš da utvrdi ko su ti pripadnici Oružanih snaga BiH i da poduzme mjere", kazao je Podžić.

Upozorava da su pripadnici Oružanih snaga BiH koji su učestvovali na referendumu prekršili zakone i da se zbog toga slučaj može rješavati i u Tužilaštvu BiH.

"Ovakvim postupanjem pripadnika Oružanih snaga BiH šalje se loša poruka da i nakon ovoliko godina imamo pojedinaca u vojsci koji ne razmišljaju o državi BiH nego o entitetu", zaključio je Podžić.

Sjednica Zajedničke komisije za odbranu i sigurnost Parlamentarne skupštine BiH najavljena je za 6. oktobar.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 01 okt 2016 06:23

NAJBOLJA VIJEST MOGUCA - AKO SE OBISTINI - Dechetnizacija OSBiHa
Oruzane snage Bih takodjer moraju da rade prema nadleznosti ustava.Ako se popis prizna a 12 Oktobar je Dan D.Ukupan broj i procent Bosnjaka u Oruzanim snagama Bih morat ce da iznosi preko 50% sklodno zakonu.Sad vrijedi onaj zakon iz 1991 godine gdje Bosnjaci nisu apsolutna vecina ovdje.To znaci da ce se morati u sluzbu primiti par nasih.Par cetnika ce morati da dadnu otkaze.Ili da dobiju.Uglavnom.Prvi put od formiranja Oruzanih snaga Bih.Bosnjaci ce ciniti APSOLUTNU vecinu ovdje.Ocekujem to da se desi znaci iduce godine.2017 godine.To je takav standard kakav je potpisan.

I jos nesto.Naime postoji ogromna kolicina oruzja u nekim dijelovima Bih.Posebno Bihacu.Mnogi ne znaju,da najvise topova 155 mm.Nalazi se na podrucju Bihaca.To je top buducnosti.Zapamti da su Bosnjaci naprimjer Bihaca danas prvaci sto se tice TESKOG NAORUZANJA.To oruzje bastini Bosnjacki dio Oruzanih snaga Bih.Postoje kasarne koje su izmjesane tipa Kozara i sad ova vojna vjezba na Manjaci.Zapamti da prva presuda ustavnog suda 2000 godine je rekla da je Sumska entitet 3 naroda.Prije tog ustav je samo spominjao Sumsku kao drzavu Srba i ostalih gradjana.

Nas vojni potencijal je jos bolji jer sem teskog naoruzanja,kao i cinjenice da se naprimjer haubice ili topovi od 155 mm mogu proizvoditi u nas

http://www.bnt-tmh.com.ba/vojni_program.htm

Takodjer tvornica Konjic Igman je 4 fabrika u svijetu po proizvodnji municije..Jedna mala Bosna ima fabriku koja je 4 u svijetu.Sto se tice proizvodnje municije.Zapamti sa 6 miliona metaka su naprimjer ustashe porazene u Bijelom Polju kraj Mostara.Bilo kakva ofanziva podrazumijeva izmedju 5-10 miliona metaka.Sta da su Bosnjaci bili fakticki prinudjeni da KUPUJU.Kupuju municiju.Ovako mi nju mozemo da proizvodimo

http://www.igman.co.ba/bih/kategorija.php?id=3

http://novovrijeme.ba/namjenska-industr ... ati-imamo/

Zapamti da je bivsa Jna bila 4 sila Europe i da vecina namjenske industrije ondasnje Jugoslavije bila je locirana u Bosni.I najvecim dijelom je locirana na podrucju gdje su Bosnjaci danas vecina.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 29 okt 2016 11:25

Nabavljeno pet novih terenskih vozila za specijalnu policiju MUP-a TK

U krugu sjedišta MUP-a TK u Tuzli održana je promocija pet novonabavljenih terenskih transportnih vozila za potrebe Jedinice policije za specijalnu podršku i OBL MUP TK-a, koje je ovo ministarstvo nabavilo uz pomoć Vlade Tuzlanskog kantona, a sve u cilju kontinuiranog unapređenja materijalno-tehničke opremljenosti policije.

Promociji su prisustvovali premijer Tuzlanskog kantona Bego Gutić sa saradnicima, ministar Husein Topčagić, načelnik Sektora uniformisane policije MUP TK Miralem Malkić sa saradnicima.„Nabavka novih vozila nastavak je ostvarivanja programskih ciljeva MUP TK-a i Vlade TK-a, odnosno rada na stvaranju efikasne i jake policije materijalno-tehnički opremljenje i kadrovski osposobljene, čime se pospješuje operativnost i efikasnost policije za izvršavanje najsloženijih zadataka, a što ćemo nastaviti i u narednom periodu“, istakao je u svom obraćanju ministar Topčagić.

„Korištenjem novih specijalizovanih vozila, koje po karakteristikama odgovaraju vozilima koja koriste i druge policijske agencije, obezbjeđuje se dodatna efikasnost i puna operativnost Jedinice policije za podršku, a samim tim i cjelokupnog sastava policije. Očekujemo u narednom periodu nabavku sofisticirane opreme i tehnike, kao što su radarski uređaji, te specijalizovanih motocikala namijenjenih za kontrolu učesnika u saobraćaju, čime bismo dali doprinos aktuelnom problemu stanja sigurnosti u saobraćaju“, rekao je načelnik Malkić.

slike
http://tip.ba/2016/10/28/foto-pet-novon ... -mup-a-tk/
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
natalitetlija
Član
Postovi: 268
Pridružen/a: 13 feb 2013 11:20

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la natalitetlija » 10 nov 2016 23:03

INTERESANTNO....

http://direktno.hr/en/2014/direkt/66803 ... k.facebook

Budimir: U uhićenja Hrvata upleteni su Rusi, ovo su pripreme za rat
Rojs je ponovno iznio niz reških optužbi protiv povjesničara Ive Lučića, nazvavši ga nadridoktorom iz udbaške obitelji

Datum objave: 08.11.2016 | 13:52 Autor: direktno.hr/Bujica
Gost jučerašnje Bujice bio je Živko Budimir, general-bojnik Hrvatske vojske i general-pukovnik HVO-a. Budimir je tijekom Domovinskog rata imao impresivnu vojnu karijeru – bio je savjetnik predsjednika Tuđmana za vojna pitanja, zapovjednik Južnog bojišta, načelnik Stožera 5. gardijske brigade, načelnik Glavnog stožera HVO-a, a nakon Daytona i glavni čovjek Vojske Federacije. Budimir je ratovao u Bosanskoj Posavini i sjajno poznaje sigurnosni sustav Bosne i Hercegovine pa je u Bujici komentirao uhićenja desetorice Hrvata u Orašju.

- U pravosudnim i sigurnosnim tijelima BiH koja su bila nadležna za provođenje akcija u Orašju ima toliko Hrvata da je gotovo nemoguće da hrvatski politički vrh u Bosni i Hercegovini za uhićenja nije znao! Vršiteljica dužnosti Glavnog tužitelja u Bosni i Hercegovini je Gordana Tadić, koja je u rodbinskim odnosima s Mijom Krešićem, a on je zamjenik ministra sigurnosti BiH i bliski suradnik Dragana Čovića! Ne može se reći da među njima nije bilo komunikacije i da ništa nisu znali... Ja mogu s velikom sigurnošću reći da je Mijo Krešić znao za Orašje! Ali, uputite se u njegovu biografiju; on je već dugi niz godina prvi čovjek sigurnosti za Hrvate u sustavu BiH, ovo mu je drugi mandat. Završio je vojnu akademiju u Pančevu, napustio je JNA tek u ljeto 1992. godine, ušao je u Armiju BiH i rat završio kao pripadnik Armije BiH. Ni jedne sekunde u ovome ratu nije bio pripadnik niti jedne hrvatske oružane postrojbe! Ako od 50.000 pripadnika pobjedničkog HVO-a, mi nismo mogli pronaći čovjeka koji će u sigurnosnim institucijama BiH štititi interese Hrvata, onda nismo trebali staviti ni Miju Krešića! A na to mjesto stavio ga je Dragan Čović i HDZ Bosne i Hercegovine!

BUDIMIR: - Ovakva se uhićenja ne mogu dogoditi bez potpisa Glavnog tužitellja. Ako je Glavna tužiteljica Hrvatica, onda je mogla vidjeti da se u slučaju Orašja radi isključivo o Hrvatima, samo da se unijela u predmet... Nemoguće je da od 28 ljudi otpadne 18 i da ostane samo deset Hrvata, a da ona to ne vidi! Uhititi deset ljudi nije mala stvar, a uhititi deset ključnih ljudi obrane Bosanske Posavine, iz perioda neviđene srpske agresije, uopće nije slučajno. To nije moglo proći bez znanja politike!

Treba postaviti i pitanje u kojoj je mjeri hrvatski politički vrh u Bosni i Hercegovini bio inicijator uhićenja u Orašju – izjavio je Budimir i šokirao gledatelje: - Slažem se s generalom Ćesićem koji kaže da je cijela inicijativa došla iz Beograda. Ja čak mislim da se sve kuha istočnije. Ove događaje ne možemo gledati izvan trenutačne geopolitičke slike Balkana. Odluka o ulasku Crne Gore u NATO, u značajnoj je mjeri zakomplicirala cijelu situaciju. Rusi su razočarani potezom Podgorice, pa sada to nastoje kompenzirati u Bosni. Okidač za posljednje događaje je bio referendum o 'Danu Republike Srpske' i dobri poznavatelji prilika u Bosni i Hercegovini ne isključuju čak niti mogućnost novog rata! Orašje je bitno jer se jedino tu može presjeći srpski koridor... Ovo su pripreme za rat i tim potezima se želi dodatno narušiti odnose između Hrvata i Bošnjaka kako bi se ojačala pozicija 'Republike Srpske' koja je inicijator i pokretač svih ovih događaja.

NEDOPUSTIVO JE DA KRSTIČEVIĆ NE MOŽE U SARAJEVO!

Budimir je u Bujici komentirao otkazani posjet Sarajevu hrvatskog ministra obrane, generala Damira Krstičevića: - Iako je Krstičević opovrgnuo da je razlog njegova neodlaska u Sarajevo eventualna optužnica i moguće uhićenje, ipak mislim da je nedopustivo da hrvatski ministar obrane ima makar i u podsvijesti, nekakvu sumnju da bi mogao biti uhićen na teritoriju Bosne i Hercegovine!

U izjavi za Bujicu general Ljubo Ćesić – Rojs komentirajući posjet člana Predsjedništva BiH Dragana Čovića Zagrebu, još je jednom ponovio kako misli da je Čović znao za uhićenja koja se pripremaju u Orašju, a „namjerno je to prešutio“ hrvatskom premijeru Plenkoviću. Potvrdio je podatak da Hrvatski generalski zbor nije htio primiti Dragana Čovića: - Nama nisu problem niti Srbi, niti muslimani, nego izdajnici u vlastitim redovima!

Nije isključeno niti da je Čović ucijenjen, a što bi moglo biti posrijedi, otkrila je Bujica, objavivši dokument iz lipnja 1993. godine, iz kojeg se jasno vidi da je Dragan Čović kao direktor Zrakoplovne industrije „Sokol“ iz Mostara, zatražio da mu se ustupi desetoricu ratnih zarobljenika za prisilni rad!

ROJS: 'LUČIĆ JE NADRIDOKTOR, PISAO JE LAŽNA IZVJEŠĆA PROTIV HVO-a!'

Rojs je komentirao i neslavnu ulogu kontroverznog povjesničara, a zapravo obavještajca i bivšeg šefa SIS-a u Herceg Bosni – Ive Lučića:

''Ja njega nikada nisam nazvao doktorom, on je za mene nadridoktor! Ovo nije osobni obračun mene i Ive Lučića. Poznato mi je da je tijekom Domovinskog rata Ivo Lučić radio protiv hrvatskih nacionalnih interesa! Njegova je obitelj udbaška, a tijekom Domovinskog rata je Zagrebu slao negativna i lažna izvješća o aktivnostima HVO-a! Iza leđa ministra Šuška dokumente je pokušavao doturiti do Tuđmana!'', rekao je Rojs.

Bujica je objavila strogo povjerljive dokumente, označene kao 'vojna tajna', koje je Lučić zajedno sa bivšim šefom mostarskog SIS-a Miroslavom Musićem svojedobno slao u Zagreb, a koji su kasnije završili u Haagu. U dokumentima se hrvatske ratnike, pripadnike HVO-a, optužuje za zločine nad Srbima, a osim Mostara, spominje se i Posavina. Miroslav Musić danas je treći čovjek SOA-e, bio je povezan sa službama bivše Jugoslavije i spojio je bivšeg predsjednika Josipovića s Draganom Čovićem. Rojs je komentirao dokumente: - Iz njih se jasno vidi da govore i o Bosanskoj Posavini! Znači, nama nisu krivi ni Srbi, ni muslimani, ti dokumenti su proizvedeni u režiji Ive Lučića i njegovih udbaša i suradnika, koji su sada u Hrvatskoj i koji kontroliraju sve procese. Dokumenti protiv pripadnika HVO-a prvo su poslani u Haag, a onda vraćeni u Sarajevo i temeljem njih će našim ljudima sada suditi tzv. Mini Haag!

Budimir je komentirao otkriće skandaloznih dokumenta koji su prikazani u Bujici i koji govore o tome da su tajne izvještaje protiv pripadnika HVO-a pisali pripadnici SIS-a, bivše hrvatske vojne obavještajne službe, od kojih neki danas rade u SOA-i, u Zagrebu: - I sam sam bio u prilici u rukama držati neke od tih dokumenata, u ratno vrijeme, ali i kasnije. Imao sam prilike čitati izvješća koja su djelatnici SIS-a pisali i o meni! Riječ je o informacijama u kojima je bilo jako puno laži i dokumentima koje su koristili za međusobne obračune i kako bi se ljude eliminiralo, ako nisu bili dovoljno poželjni tadašnjim obavještajnim, a dijelom i političkim strukturama u Bosni i Hercegovini. Žalosno je da se takvi dokumenti, u kojima ima jako puno neistina, danas koriste kako bi se procesuirali hrvatski ljudi!

VUČIĆ I ČOVIĆ SE KONTINUIRANO DRUŽE!

U Bujici je iznijeta zanimljiva teza, prema kojoj dobrim dijelom tzv. hrvatskog kadra u sigurnosnom sustavu Bosne i Hercegovine rukovode bivši udbaši: Stanko Čolak, Širokobriježanin s beogradskom adresom i Anđelko Hrgić, Livnjak, kojeg je Anto Đapić prije tri godine optužio za ubojstvo strica, hrvatskog političkog emigranta u Njemačkoj. Budimir je i to komentirao: - I meni su svojedobno pakirali, a u sve je bio umiješan Hrgić! Bivše službe i dalje egzistiraju i imaju utjecaj na politička zbivanja u Bosni i Hercegovini. Nije to slučaj samo s Hrvatima i kod drugih naroda u vrhu službi su ljudi koji su navezani na bivše strukture. Takvi ljudi postoje i u vrhu bošnjačkih i srpskih službi. U krajnjoj liniji, svi su navezani na Beograd, to je jedno veliko paraobavještajno 'bratstvo i jedinstvo'.

Na pitanje što je Dragan Čović u jeku predizborne kampanje u Hrvatskoj, radio u Beogradu kod Aleksandra Vučića, Budimir je odgovorio: - Znam iz prve ruke da je takvih posjeta bilo i ranije i da ovaj posjet nije bio ni prvi, ni zadnji! Oni se kontinuirano druže, čak i privatno. A kako ja na to gledam? Pa, ja još nisam bio u Beogradu, nakon završetka rata, čak niti privatno! Ne da se bojim otići u Beograd, nego jednostavno nemam potrebe.

HVIDRA ORAŠJE: NEZADOVOLJNI HRVATSKIM POLITIČARIMA U BiH!

U Bujicu se iz Orašja javio predsjednik Hvidre Županije Posavske i ratni zapovjednik satnije 106. brigade HVO-a Predrag Mišković – Fred: - Svi mještani Orašja, svi mi koji smo prošli rat, naši očevi i majke, s nevjericom promatramo ova događanja. Ovdje se vodio obrambeni rat, nemamo nikakvih mrlja, samo smo branili svoje domove, Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku, zato je velika nepravda sve ovo što se sada događa. Nezadovoljni smo hrvatskom politikom u Bosni i Hercegovini, puno više nego politikom Hrvatske. Hrvatska je rekla da će nam pomoći, a od hrvatskih političara iz BiH još uvijek nemamo nikakvih jasnih uputa. Ne mogu vjerovati da govore istinu kada kažu da nisu znali za sve ovo! Za što onda primaju plaću?!

Mišković je komentirao i braniteljske prosvjede u Orašju: - To je poruka svima da stojimo iza naših ratnih zapovjednika i da ćemo učiniti sve, demokratskim sredstvima, da se brane sa slobode i dokažu svoju nevinost, kada je već na žalost, moraju dokazivati. Na vrijeme ćete biti obaviješteni kada se odlučimo za blokadu mostova, prometnica i graničnih prijelaza prema 'Republici Srpskoj'. Niti jedan scenarij nije isključen. Ne bojimo se nikoga, kao ni 1992. godine.
Bošnjački prioriteti: 1. Bog 2. Bosna 3. Bošnjaci 4. Brojnost 5. Bezbjednost

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 15 nov 2016 05:34

Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 24 nov 2016 12:40


Položen kamen temeljac za novu zgradu MUP-a ZDK, policijskim stanicama uručena nova vozila

Na lokalitetu Lukovo Polje u Zenici danas je svečano položen kamen temeljac za izgradnju nove zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona koja će biti namijenjena pripadnicima Specijalne policijske jedinice.


Novi objekat, čija je gradnja u punom jeku, imat će i poligon za taktičku obuku s tornjem za alpinizam, poligon za obuku s preprekama, streljanu, teretanu, bazen namijenjen za ronilačku obuku, trim kabinet, prostorije za smještaj i obuku službenih pasa, prostorije za smještaj službenih konja i mnoge druge sadržaje namijenjene za edukaciju i psiho-fizičku obuku policijskih službenika.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/polozen- ... 61124040#9
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 24 nov 2016 15:31

Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la amkos » 24 nov 2016 15:38

Extra oprema i vozila. :respekt: :gut:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 24 nov 2016 16:46

Zvanično dogovoreno smanjivanje OSBiH sa 10,000 na 9,200.

Strašno. Šta smo dobili u zamjenu za još gori položaj odbrane BiH?

http://www.klix.ba/vijesti/bih/predsjed ... /161124082
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 24 nov 2016 16:54

Ukupno 40 ljudi. Da se radi o 400 Ok.
Ali kad uzmemo u obzir da Srbija ima 50,000 profesionalnih vojnika i oficira, pitam se šta može učiniti 10tak ovakvih jedinica od ukupno 500 policajaca i 45% od 9,200 vojnika?

Kako u momentu Vlaškog iznenadnog napada na Brčko odbraniti koridor kad svi znamo da će, kad dođe taj momenat, na Bosnu napasti desetine hiljada Vlaha, u skladu sa tradicijom i kulturom te pičkaste i umno poremećene nacije?

U tom momentu i u ovom položaju sačuvati Bosnu ne znači odbraniti Zenicu ili Tuzlu. U tom momentu ako GE bude jedan cjelovit teritorij EU i Trump će prisiliti naše izdajnike da prihvate "miroljubivu" podjelu zemlje.

Taj rat neće trajati duže od par mjeseci ako se koridor zauzme od strane Vlaha. A ako se koridor odbrani, rat će trajati dok ili koridor ne padne u ruke Vlaha ili dok Bošnjaci ne počnu uzimati masivan teritorij od GEa i Škutora (koji će nas također istovremeno napasti, kao i prošli put).

Bošnjaci moraju biti spremni na brzi, moderni rat gdje se dodgovor na napad daje u roku od 12-24 sata. A ne kao prošli put da se čekaju 3 godine da se izgradi vojska dovoljno jaka za jednu jaču ofanzivu.

BiH će biti podijeljena ako ne budemo imali ljude, tehniku, sposobnost i volju da zaustavimo bilo kakve napade na državnost BiH u roku od 24 sata.

A to sada nemamo. Ni u blizu. Nije ni čudo da je Dodik podivljao. Vidi priliku. Pogotovo sad sa Brexitom, anti-Muslimanskom retorikom po EU i sada Trumpom u Bijeloj Kući. I još sada smanjujemo vojsku sa 10,000 na 92,000.

Nama će namjenska industrija pomoći samo u onolikoj mjeri u kojoj rat bude trajao godinama. U prvim danima, kada je najbitnije, sve će se odvijati u skladu sa onim što imamo u tom momentu.

U gradovima kod Brčkog treba praviti ovakve policijske jedinice što više.
Samo BiH.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 24 nov 2016 22:43

Nije dovoljno ali svaki kanton ima svoju specijalnu jedinicu. Izgradnja ovog centra je pravi potez i nesto sto bi trebali imati u svim većim gradovima. Svaki kanton bi mogao izdvojiti novac iz budžeta i nabaviti helikopter za specijalnu jedinicu. Na taj način bi mogli obezbjediti i do 10 borbenih helikoptera.

To je samo jedan primjer na koji način se može izvršiti solidna militarizacija. Novac je tu. Samo ga treba usmjeriti na pravo mjesto.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 nov 2016 04:40

Situacija po pitanju policije nije ni malo bolja od vojne situacije.

Po zbiru policajaca u BiH, 2013 godine GE je imala 8100 Vlaha u uniformi, dok je u Federaciji bilo oko 10300 kantonalnih policajaca i oko 930 federalne policije plus nekih 330 iz DB. Ostatak je granična policija, Sipa, i slično još nekih 3000 ljudi. Ali to uključuje sve.

Drugim riječima mi nemamo ni neku nadmoć ni u policiji.

Računaj da je od prilike 10000-11000 Bošnjaka policajaca tu i nekih 8300 Vlaha i nekih 1000 Škutora. Računaj da od 9200 vojnika OS BiH, Bošnjaka je pola, znači u danu napada imamo od prilike 14 hiljada ljudi koji mogu Bosnu braniti taj prvi dan Vlaškog napada na državu.

A kao što sam rekao gore, to će biti Blitz - belaj koji će trajati par sedmica i onda će se umiješati dušebrižni Evropljani i tražiti mirnu raspodjelu BiH - pod uslovom da Brčko padne u ruke Vlasima.

Jedina je nada da pad Brčkog bude nemoguć - demografija tu definitivno ide u našu korist donekle ali treba nam 2/3 većina u ljudstvu i homogen gusto naseljen teritorij Bošnjaka koji presijeca Vlaški koridor da bi nam dao neku nadu da se to neće desiti jer nemamo nadmoć niti putem vojske a niti putem policije.

Evo pregleda policijskih snaga BiH iz 2013 godine. Najsmiješnije je da ZHK ima manje policajaca od Kantona 10, svega 410.

http://css.ba/wp-content/uploads/2011/0 ... %20bih.pdf
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Jack » 25 nov 2016 09:04

Policija ne igra nikakvu ulogu.Cak sta vise policija sumske ne moze da kontrolise grad Brcko danas bez uplitanja Srbije ili teskog naoruzanja.Ima 2 godine da se je znalo da ce se smanjiti broj vojnika s 10 000 na cirka 9200.To ce opet znaciti da Bosnjaci moraju da budu najmanje 50% vojnika,kao i oficira u toj istoj vojsci.I taj broj ce da raste

Malezija je 1971 godine imala 50% Muslimana.Malezija danas 40 tak godina kasnije ima 60% Muslimana.Realno mi danas imamo namjensku industriju i jedino kod nas i samo kod nas imas tehniku kako specijalne municije vidi Igman Konjic,kao i haubica od 122 i 155 mm.

U tom slucaju municija+ haubice+ ostale stvari dosta tog mogu da nam pomognu.Da smo mi ovisni o Hrvatima,zamisli da glavna fabrika namjenske industrije je u Grudama danas a da Bosnjaci nemaju nijednu takvu.Davnih dana bi ustashe i cetnici proglasili raznorazne samouprave i referendume.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 25 nov 2016 13:30

Ne kažem da imati namjensku industriju nije povoljna i olakšavajuća okolnost za Bošnjake. Jeste. Ali ona neće igrati ulogu u prvih 30 dana napada na BiH. Tada ćemo mi Bošnjaci opet biti u situaciji da nemamo sredstva za adekvatnu odbranu u tom momentu, ako se nešto ne promijeni.

1) Ovo nisu 1990te. Ovaj sukob ja ne vidim da će trajati koliko i prošli jer ne mora. Razlog je što ovaj put Vlaško-Škutorski agresor ne traži totalno uništenje Bošnjaka kao prošli put, nego traži samo odcjepljenje teritorije koju već kontroliše od prošlog genocida. Oni će ovaj put biti u prilici da kažu "mi hoćemo mir i da sukob stane sad odmah i da se lijepo odvojimo" što bi Bošnjake stavilo u položaj da neće da prihvate tu "mirnu" rezoluciju sukoba čineći nas one koji žele sukob. Prošli put su tražili sve. Ovaj put traže samo odcjepljenje i to je mnogo lakše nego ono prvo.

2) U vremenu u kojem živimo gdje bilo kakav rat s Vlasima ili Škutorima bi bio okarakterisan van BiH kao "još jedan sukob Muslimana i Evropljana" (ma kako ta karakterizacija bila smiješna i ironična jer smo mi stariji Evropski narod od njih) i mi moramo prihvatiti realnu mogućnost da će EU i SAD pod Trumpom pogotovo stati na stranu agresora. Pogotovo kad oni budu tražili "mirno odcjepljenje".

3) Kad se prihvati to dvoje iznad, onda je jasno da bi namjenska industrija igrala ulogu samo u slučaju da:
1) ona ne bude uništena Vlaško-Škutorskom avijacijom u prvim danima rata - jer mi nemamo neku adekvatnu zračnu odbranu da to spriječimo, i
2) rat bude potrajao barem 6 mjeseci jer tek tada bi vojna industrija počela dolaziti do izražaja kad nas kada se novi vojnici počnu obučavati i kad vojska BiH bude jačala iznad nekih 50,000 ljudi

Kad pogledamo sa te tačke gledišta, sve što Vlaško-Škutorski agresor treba da uradi jeste samo da odpočne rat (ne mora niti jedan metar prostora zauzeti, osim Brčkog) i spoji zapadnu GE s istočnom preko Brčkog, dok Škutori stvore liniju fronta u Mostaru i to je to - a zapadne vlade, koje su iz godine u godinu sve više Islamofobične će se brzo zauzeti za zaustavljanje sukoba pod svaku cijenu - a to prvenstveno znači, pod cijenu brisanja Bošnjačkih prava, jer ko j... Muslimane i njihova prava, pogotovo u EU u kojoj vlada ovakav odnos prema Muslimanima.

Znači jedina stvar što Bošnjaci mogu da učine tu jeste da imaju što homogeniju teritoriju u i oko Brčkog i što jaču oružanu silu koja bi odbila iznenadni napad agresora na Brčko u tih prvih mjesec dana. A napad bi bio iznenadan i bi bio neosnovan - jer su to Vlasi i Škutori radili kroz cijelu svoju historiju.

Znači od ključnog je značaja da Bošnjaci imaju način da se odbrane u slučaju takvog napada a ja mislim da OS BiH koje su miješane nam to neće pružiti. Samo policija može ili demografija. A Brčko nije apsolutno-većinski Bošnjački grad. Jedna je stvar kad nas ima 2/3 ili 3/4 a druga je kad smo jedva 50%. Pitanje je da li je policijska opcija izvodljiva.
Samo BiH.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Oružane snage BiH i Namjenska industrija BiH

Post Postao/la Drina » 25 nov 2016 17:27

Policija genocidne tvorevine ima oko 6800 zaposlenih i taj broj opada iz godine u godinu.

http://www.faktor.ba/vijest/opada-broj- ... ike-192692

Tu spadaju i razni inspektori i administrativni radnici. Tako da ih ni trecina nije fizicki spremno za borbene aktivnosti.


Svaki kanton u FBIH ima specijalnu jedinicu.Plus specijalna jedinica na razini FBIH. Tako da mi imamo vise tih specijalaca i policajaca koji su dobro obuceni i opremljeni.
Rekao sam da bi svaki kanton mogao nabaviti helikopter za tu specijalnu jedinicu. Tako bih mogli imati +-10 borbenih helikoptera. Cijena je oko 30 miliona dolara. Budzet kantona Sarajevo je oko 700 miliona KM npr.
Dovoljno je da izdvoje 7.5miliona tokom 4 godine.

Civilna zastita FBIH może nabaviti 1 ili 2 helikptera. Budet FBIH je preko 2 milijarde KM. Sredstva su tu.
I tako se daju pare za svakakve gluposti

U biti nama je potrevno imati sto vise tih specijalnih jedinica i dobro obucenih ljudi koji bi uradili prve korake. Jer kao sto kaze stara narodna poslovica : Bolje je imati vuka na celu 100 ovaca, nego ovcu na celu 100 vukova.

Dakle jedan obucen i sposoban covjek może da smisli i izradi akciju.


Sto se tice sukoba. Potpuno sam ubjeden da ce Beograd gurnuti vlahe u sukob.
Ima vise kritivnih tacki osim samog Brckog. Jendo od tih je i Sarajevo. Tu imamo apsolutnu nadmoc. I u ljudstvu i u poziciji. Tu je dovoljno „probiti” Lukavicu i Vojkovice i onda se oni vise ne bi sastavili do Foce jer nema nikakvog znacajnog naselja od Sarajeva do Foce.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Odgovorite