☑ Pravila foruma i savjeti

Arapske i turske investicije u Bosni

Moderator/ica: abu seid

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la amkos » 15 sep 2016 15:41

I onda neko kaže da se neke stvari ne mogu kupiti novcem. A ima i ona reklama. Malo morgen. Sve se danas novcem kupuje. Samo jedna stvar se ne može kupiti, a to je vječni život. :geek:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 15:43

Dezidijat je napisao/la:Ja bi trgovo i sa Mongolima jebe me se! Sto se tice IK Banke i njihovog preuzimanja Moje banke to je dobra ideja vrijeme ce pokazat koliko je profitabilno.mislom da neko ciljano stoji iza projekta stvaranja jake domace banke . Da li ce znaciti ujedinjenje tuzlanske, vakufske sa IK to ce vrijeme pokazat! Mene interesuje ko stoji iza ovog projekta jel SDA ? Jer znam da je centrala IK banke u Zenici popunjena njihovim kadrom, Vakufske banke isto?
to ti druze moj nebi mogo odgvorit,ko iza cega sada stoji,letimicno mi samo napomenuto,u mom svijetu iz kojeg dolazim stranke ,politicari.mediji su igracka,tako manje vise da je to nebitno,jedino je mozda vama bitno ko ce prodat,mene zanima ko ce kupit. :D a od koga ce se kupit sda,sdp,snsd,sds manje vise bitno.....to je njihova sposobnost ko ce omastit brk....ruzno zvuci madaa ja samo kazem sta je realnost...koje vec bacio pik na njih neznam,a dole ko god bio taj priprema teren :D pa bio to sda,sdp neznam nisam da nenabrajam....

Evo primjer, vidi ko je prodo na Ilidzi(SDA) a ko na Trebevicu(SDS),koga to zanima.... :D zanimiljivije je ko je kupio.

Obrati paznju sad druze na ovo,ja to piso prekucer a danas je na berzi puko FDS, kupac je British American Tobacco.
Posto ti volis bankarski sektor i pratis to .Nevidim British American Tobacco u bankarskom sektoru prodace svoje udjele dalje...ocigledno kad se stope one 4 dolaze i "vakufljani" kao peti
pa ces imat 5 u 1.

FDS, naime, većinski kontroliše Vakufsku banku, gdje posjeduje 66,5 posto, udjela, a značajno je vlasnički uključen u Privrednu banku Sarajevo gdje je najveći pojedinačni dioničar sa 17,2 posto, te BOR banku gdje posjeduje 8,7 posto i drugi je dioničar iza preduzeća Pobjeda-Rudet d.d. Goražde koje posjeduje oko 13 posto.

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 15:50

Sve u svemu ak imate ponudu da prodate visak zemlje ili necega prodajte i kupite dionice vec nekih od tih banaka. Ulozite 10 .000 Eura. Nakon par godina zaradite 20.000 nije neka svota al tako to krene.Tako sam na pocetku kreno ja.Reko sam necete se boze moj obogatit,ali jbg kupite mrvice.Ali korak po korak....

I savjet Hercegovcima ,nekad se ljubav isplati,ako odluce, a mislim da hoce da izdaju obveznice/udjele/glasacka prava FK Veleza.Kupite ih.Ljubi vas brat bit ce te mi jednog dana zahvalni. :D

Otvarajte oci,trgujte,para mora da se vrti,informisite se,kopajte,rujte.upoznajte se.povezuj te se....pustite medije,akademike,stranke,hodze i popove i vase profesore sa fakulteta,oni da su pametni vrtili bi milionima a ne predavali za par hiljada maraka i vrh njihovog uspijeha je kad ga podmite za ispit ili "dobije" vec od neke studentkinje....sutra ce te i njih i njihovo uvazeno misljenje kupovat :respekt: pa ce oni uvazeno pricat ono sto im vi budete diktirali.... :D

Opet u svemu kazem cast izuzetcima,koji nezele da pripadaju svom tom prljavom drustvu,al rekoh lovac ili zrtva svako sam bira......Ali ja vam iznosim realnost ovog prljavog nemoralnog svijeta,a ja,ja vam pisem iz mocvare tog svijeta.

Kao zrtva necete porazit one koji vam misle zlo sa lijeve vam i desne vase strane.Postanite lovac i zgazite ih.Da bi to mogli u prethodnom postu sam vam napisao moracete malo nastranu moral,vjerska ubjedenja,postenje stavit.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la amkos » 15 sep 2016 16:49

To aludiras @hadžibeg da ce Arapi kupiti FK Velez. Pa da Velez iz Prve lige Pederacije udje mozda u Ligu prvaka, dugoročno. :mrgreen: :respekt: :huhu:

Evo i pomocni stadion su izgradili, ali lose stoje na "tablici". :bench:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 16:52

amkos je napisao/la:To aludiras @hadžibeg da ce Arapi kupiti FK Velez. Pa da Velez iz Prve lige Pederacije udje mozda u Ligu prvaka, dugoročno. :mrgreen: :respekt: :huhu:

Evo i pomocni stadion su izgradili, ali lose stoje na "tablici". :bench:

Sumnjam da ce sad,imaju precih stvari a i nemogu...prvo ce se usvojit statut koji daje tu mogucnost.....uglavnom svremena na vrijeme bacte oko na stvari na i oko veleza :huhu:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la amkos » 15 sep 2016 16:55

Haj iz tvojih usta u Bozije usi. Daj Boze. Jer FK Velez trenutno nikad losije ne stoji. Pri kraju tabele u Prvoj ligi Federacije. To ti dodje kao pri kraju druge lige. :panker: :sos: Vidjecemo.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 16:57

Sad se vratimo ponovo FDS.I o ovim agencijama pricam.
http://www.firmenabc.at/cid-adriatic-in ... -gmbh_MptW
a oni pripadaju opet ovima
http://www.firmenabc.at/s-a-l-e-m-asset ... -gmbh_KQSG
a oni pripadaj upet ovima
http://www.firmenabc.at/tmf-austria-gmbh_Gice

Pazite kad su osnovani prije 4 mjeseca i oni kupili za 42 miliona FDS. :respekt: Kao sto sam reko British Tobacco ce uzet Fabriku Duhana i nije nista slagano,ali sam izrazio sumnju da ce british tobacco ostat u bankarskom sektoru,udjele FDS u bankama ce ostat toj agenciji koja radi jel vec za koga.....2 uposlenika i registrovani prije 4 mjeseca :respekt:


Pogledajte vrijeme mog posta i objavu klixa.Ko je brzi ja ili klix i sdp :rocky:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-bih- ... /160915098

A pozivam administratore da pogledaju odakle pisem pa ce ustaovit da mi je ta agencija u komsiluku. :huhu:


Ma ko god je uzeo tu agenciju amateri su,tek sad ce te vidjet krvenja izmedju stranki u bosni..... :glasses: agencija nije smijela dopustit polemike prilikom ove prevare,krenel kopat tuzilastvo et belaja,nebi kolegi Walther Alexander bilo prvi put :huhu: nevjerujete mi..... :rofll: ubacte to ime u google.com

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la amkos » 15 sep 2016 17:08

Sta mislis o komentarima citalaca ispod ? :lolcina:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 17:13

nemam sta da mislim,na to se neosvrcem,samo bi molio da se nepetljate previse,ovo moze biti ozbiljna situacija....pogotovo sad kad je agencija napravila gresku i ispliva sve van.Vidicemo koliko je kupac mocan kako i na koji nacin ce to zataskat i kojima ce se metodama bavit .,...ovo im nije trebalo....

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la amkos » 15 sep 2016 17:17

Meni ovdje nista nije jasno, ko kupuje FDS, ko prodaje, kakve agencije ? :lolcina: :lool: :oci:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 17:29

Ukratko.

ruska banka baci pik na par nasih banaka.Nasi nisu bas toliko zeljni da ih rusi kupe.rusi to znaju.angazuju agenciju.agencija pripremi teren i dovede na svrsen cin i onda oni prodaju rusu. :D
agencija dodje pita British Tobacco jesul za kupovinu Fabrike Duahana.Oni kazu da .agencija kupi sve u paketu preproda fabriku duhana British Tobaccu.A udjele u Bankama ostavi seb.Nakon nekog vremena povecavaju svoj udjel u tim bankama spoje ih i prodaju rusu i rus upravlja dijelom vaseg financijskog sektora. :D ako je blizak sberbanki spoji sve u jednu banku i rus moze da kontrolise ogromnu vecinu naseg bankarskog sektora u FBIH.

reko sam agencija alexandra je radila traljavo prethodno su morali usutkat sve medije......usrali su stvar

cim je sve ovako...krajnji kupac i nije nam bas drag(jevreji,arapi,rusi,domaci politicari)...... :D zato se krije.....on ce se pojavit za par godina kad sve bude kasno,legalno i legitimno....
uglavnom glupo je rec da agencija tek onda proda,ne ona vec radi kupcevim parama.....ono ostalo su samo formalnosti i gluposti, alexandar nema tih 42 miliona al ih ima kupac

Sve u svemu vidjecemo kako ce Tuzilastvo i SIPA reagovat......nebudul reagovali kupac je veoma veoma mocan.


uglavnom to je ukratko i jedna verzija i taktika ima ih mnogih.....

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Crow Jane » 15 sep 2016 17:47

Hadzibeze, obavijesti nas ko je taj krajnji kupac.
Potpis

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 17:50

Uglavnom kad agencija kupuje a ne krajnji kupac.

Ili se kupac krije.Ili je prevara u pitanju.Arapi dosli imenom i prezimenom i kupili Hepok.Jel taj isti slucaj kod FDS ?Nije.

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 17:51

imeprezime je napisao/la:Hadzibeze, obavijesti nas ko je taj krajnji kupac.
Niti znam niti mogu da znam.Niti ces imat nacin da saznas.Osim reko sam Tuzilastvo.Ali ako je istina da su CID Adriatic Investments GmbH ovi kupili dionice a ne direkt British Tobacco,onda je slucaj za ispitivanje ili ako je nasa vlada i malo normalna mora da zna ko ce u tim bankama steci upravljacka prava,ako nezna neka ispita.Ova tema vam je braco vaznija od bosanskog grunta i arapa,ko cem vam kontrolisat bankarski sektor.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Dezidijat » 15 sep 2016 21:05

hadzibeg je napisao/la:
imeprezime je napisao/la:Hadzibeze, obavijesti nas ko je taj krajnji kupac.
Niti znam niti mogu da znam.Niti ces imat nacin da saznas.Osim reko sam Tuzilastvo.Ali ako je istina da su CID Adriatic Investments GmbH ovi kupili dionice a ne direkt British Tobacco,onda je slucaj za ispitivanje ili ako je nasa vlada i malo normalna mora da zna ko ce u tim bankama steci upravljacka prava,ako nezna neka ispita.Ova tema vam je braco vaznija od bosanskog grunta i arapa,ko cem vam kontrolisat bankarski sektor.
Zadnja izmjena: Dezidijat, dana/u 15 sep 2016 21:09, ukupno mijenjano 1 put.

Dezidijat
Član
Postovi: 901
Pridružen/a: 20 dec 2012 00:56

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Dezidijat » 15 sep 2016 21:07

Dezidijat je napisao/la:
hadzibeg je napisao/la:
imeprezime je napisao/la:Hadzibeze, obavijesti nas ko je taj krajnji kupac.
Niti znam niti mogu da znam.Niti ces imat nacin da saznas.Osim reko sam Tuzilastvo.Ali ako je istina da su CID Adriatic Investments GmbH ovi kupili dionice a ne direkt British Tobacco,onda je slucaj za ispitivanje ili ako je nasa vlada i malo normalna mora da zna ko ce u tim bankama steci upravljacka prava,ako nezna neka ispita.Ova tema vam je braco vaznija od bosanskog grunta i arapa,ko cem vam kontrolisat bankarski sektor.
Skoro 22 miliona EUR za 39% vlasništva u duhanskom dijelu nije nimalo beznačajna cifra ali moglo se dobit jos koji milion vise. Što se planova BAT tiče, sve je moguće, od gašenja duhanske proizvodnje do potpunog ozivljavanja FDS.
SDA i SBB operacija je izvedena putem ove CID Adriatic Investments GmbH, koja će očistiti FDS od svog ne-duhanskog biznisa, a potom duhanski biznis predati BAT-u
Ne-duhanski biznis potom u tišini ide u ruke SDA&Fahri&Co...
Vrlo, vrlo profesionalno odrađeno, neuobičajeno za BiH, očito napredujemo u korporativnom managementu..Sberbanka ima potencijal da preuzme dosta bankarskog sektora u BH (trenutno imaju 7.6%) ali mislim da im to nece uspjeti iz dodatnih socio ekonomskih razloga. Odbijanje naseg naroda na rusku dominaciju, ovdje ce doci do toga ako se ne stvori jaka bosnjacka banka da ce se bitka za cjelokupni bankarski sektor u BH voditi izmedju Zirat banke, UniCredit i Raifaizena.

Evo zanimljiv prikaz : http://www.profitiraj.ba/2015010921917/ ... aktive.php

Po ovoj analizi UniCredit i Raiffeisen dominiraju ali imamo taj prostor od 18.3% u kojem su ''ostale'' banke ja mislim da je to prostor kojim dominiraju BH odnosno banke kojima upravlja bosnjacki kapital npr. Vakufska, Tuzlanska, IK Zenica, BBI. Svakako je interesantno ovo oko FDS ali vrijeme ce pokazat sta je s tim bilo i daljnji rad Vakufske ce otkrit namjere SDA..

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 15 sep 2016 22:19

Volio bi samo da je krajnji kupac neko sa zapada,nebi valjalo da su to rusi i da nam oni imaju ozbiljan dio kolaca u bankarskom sektoru fbih, to bi za nas bilo pogubno,pogotovo sada kada nam ide sto se tice te grane sve u prilog mislim na propadanje nekih njihovih genocidnih banaka.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Abidaga » 16 sep 2016 01:12

15.09.16
Posao za 90 radnika: Turski UVAK d.o.o. u Tuzli želi izgraditi novu proizvodnu halu
http://www.faktor.ba/vijest/posao-za-90 ... alu-214957

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41375
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Jack » 16 sep 2016 03:46

http://sandzakpress.net/arapi-zele-kupi ... sela-u-bih

http://ba.n1info.com/a79262/Vijesti/Vij ... Breze.html

"Kupuju zemlju gdje ima puno u jednom komadu, oni vole da je malo odvojena ta njihova zemlja, da nije direkt u selu. Vječito od Srba uzimaju zemlju i kuće. Kod nas su kupili gotovo sve od Srba", izjavila je Elbisa Čolan, mještanka Smrekovice.


Rekao sam da su Arapi uzeli dosta zemlje u Crnom Vrhu kraj Konjica.Takodjer dosta ih zanima i Kostajnica kraj Konjica.Iz prve ruke
Napustena imanja Srba su Srpsko vlasnistvo.Ako se neciji sin ne vrati.Mozda hoce unuk.On ce se vratiti na svoju zemlju.I ponovo poceti da Srbuje.Kupovanjem napustene zemlje.Posebno po brdsko-planinskim podrucjima.Mi itekako imamo koristi jer se rjesavamo Srpskog ali i Hrvatskog pitanja.To je realnost.Prije 3 mjeseca glavna tema je bila popis stanovnistva,a sad su Arapi,dulumi i da ce Bosnjaci biti sprceni

Ili da ce vlaski kmetovi i konjusari nas optuzivati da mi prodajemo zemlju.Kakve budale.Mi imamo koristi u malom.Niko ovdje ne prica da dolaze Arapi u nasa sela,tipa Vrhpolje kraj Sane ili oko Bihaca,pa da uzima zemlju.Sve ima neki svoj tok,i sta treba da se uzme.No,ako se uzima napustena zemlja Srba i Hrvata.Ogromne kolicine.Onda itekako imamo razlog za slaviti a ne da tugujemo.Pa,pokupovat ce nam Arapi sve
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 16 sep 2016 10:48

Ispade jack da nasi mediji i akademici jos brane srpski grunt,umjesto da jedva cekaju bilo ko da kupi,nisu im arapi,kinezi,mongoli djecu ubijali, vec ovi drugi :(

Sve u svemu moje je misljenje da arapske investicije treba sve vise usmjeravat u HNK :rofll:

Odgovorite