☑ Pravila foruma i savjeti

Arapske i turske investicije u Bosni

Moderator/ica: abu seid

dennis
Član
Postovi: 461
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la dennis » 12 sep 2016 19:11

A pricati o nekoj asimilaciji Arapa a oni ovi prave POSEBNA, izolirana naselja i imanja samo za sebe, koja ce poslije i ograditi radi "sigurnosti ". Znaci mi im zapravo smetamo, inace zasto bi se izdvajali i izbjegavali nasa naselja gdje vec postoji infrastruktura, nasa kultura i nasa civilizacija. Sve frca od zelje za asimilacijom u Bosnjake
==BOSNA==

dennis
Član
Postovi: 461
Pridružen/a: 09 dec 2012 06:46

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la dennis » 12 sep 2016 19:30

Klima se mijenja, temperatura na Zemlji ce porasti par stepeni do kraja 2100.

Arapi ce morati traziti novu zemlju.

Ovo kupovanje nase zemlje i gradnja posebnih naselja me jako podsjeca na jedan drugi uspjesni projekat, kada su Palestinci prodavali zemlju jevrejima za njihova posebna naselja
==BOSNA==

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la ABen » 12 sep 2016 20:33

dennis je napisao/la:Abenu je vazniji interes islama od interesa bosnjastva. Bosnjastvo je mozda isto sto i islam, ali samo kad nema drugih muslimanskih naroda s kojima smo u doticaju.
Naravno da mi je vijera prije nacije. Bosnjastvo nije isto sto i Islam. Islam je sve, nacin kako zivis i dises. Ako nezelis arapima da prodajes zemlju, onda je nemoj prodavati. Ja nikad nebi prodao komad zemlje u Bosni, nikad i nikom.

Sad da se nebi prepucavali oko prodane zemlje, zna li neko koliko je tacno arapa koji posjeduju preko firme komad zemlje? Ima li ih 1.000 vec i koliko bi po vasem misljenju bio maksimum?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la kliker » 12 sep 2016 20:52

ABen je napisao/la:
dennis je napisao/la:Abenu je vazniji interes islama od interesa bosnjastva. Bosnjastvo je mozda isto sto i islam, ali samo kad nema drugih muslimanskih naroda s kojima smo u doticaju.
Naravno da mi je vijera prije nacije. Bosnjastvo nije isto sto i Islam. Islam je sve, nacin kako zivis i dises. Ako nezelis arapima da prodajes zemlju, onda je nemoj prodavati. Ja nikad nebi prodao komad zemlje u Bosni, nikad i nikom.

Sad da se nebi prepucavali oko prodane zemlje, zna li neko koliko je tacno arapa koji posjeduju preko firme komad zemlje? Ima li ih 1.000 vec i koliko bi po vasem misljenju bio maksimum?
Sto se tice biznisa, turizma tu po meni nema limita nek ljudi dolaze rade, skoluju sve super. Al i neka idu kuci to je moje misljenje. Nedavaju ni oni svoja drzavljanstva nikom.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Drina » 12 sep 2016 21:15

Ja evo opet na Baščaršiji. Arapa masa. Ko sto kaze Amkos idu li im djeca u školu? :) Bio sam u Morica Hanu. Pokraj mene sjedila dva srednjovjecna Arapa, jedna starija i jedna mlada žena.

Arapi. Kad ovaj jedan progovori na bosanskom s konobarima. Sta kako. Kaze lik otac mu iz Libije a majka iz Bosne. A ovo mu došla u posjetu rodbina iz Egipta.

Ovi arapski turisti su prava financijska bomba za Sarajevo a u nekoj manjoj mjeri ua Bosnu. Ovo su najbolji mogući turisti! To vam ja kažem kao neki pa hajde recimo "svjetski čovjek". Oni dolaze porodično, sa ženama i djecom. Neće praviti probleme a potrosice velike sume novca.

Npr u Barcelonu ide najviše mladarija koja se masovno opija, pravi nerede po ulicama, galami, povraća a troši minimum minimuma. I stanovnici Barcelone to vise ne mogu da trpe. To je postala destinacija za masovno opijanje.

Tu sam i gledam ove Arape i ovo su najbolji turisti.

Da ih samo 5% posjeti npr Sanski Most digli bi taj grad iz mrtvih.

Njih treba samo uputiti da idu širom Bosne. Oni mogu preporoditi neka mjesta tipa Sanski Most i slično.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la krhan » 12 sep 2016 22:30

kliker je napisao/la:
krhan je napisao/la:Kliker ja neznam na kojoj planeti i u kojem vremenu ti zivis? Pa svaka drzava ima svoje skupe carsije ili npr. dijelove carsije gdje obican svijet nemoze da prismrdi tu a kamoli da sebi tu neki stan ili kucu da kupi.

Nase komsijske zemlje se nebune a mi se nasli buniti uz pomoc komsija kojima itekako smeta sto sve vise vole ti turisti da kod nas provedu godisnji ili da kod nas se smjeste.

Da je u pitanju cifra npr. od 100 000 godisnje slozio bih se stobom a ovo sto par dusa nesto kupilo naprivse tolika hajka na taj narod.

Da se ovako ti i tvoj akademik i slicni digli ili dignete protiv djikana ili ujki onda bih vas svrsto u najzesce branitelje Bosnjaka i muslimana, ali ovako.

Gje je urlanje od tih akademika i njegove djece i unucadi kad je u pitanju nana Fata i crkva u njezinoj avliji, to im nesmeta, sta je sa bosanskim jezikom, trecim entitetom, referendumom, napadima na povratnike itd itd itd to nesmeta i necuju se ti likovi a i medije. Poneka medija malo nesto napise bez velike paznje i to bi.

Gdje su ti likovi, "mozgovi", da zatraze da se vrati Bosnjacima njihova zemlja koja je oteta.

Nema nedize se tim temama prasina, to nije bitno, jer se vise voli djikan/vlah nego musliman ma odakle dolazio.


Takvi likovi su i kukali prije nekoliko godina kukajuci. Preplavise nam Sarajevo Sandzaklije. Hejjjjjjjjj molim te lijepo mrcinama smeta vlastiti narod a sta nas mora cuditi za komentare uvezi Arapa ili Turaka. :vomit:

Ukratko Balijama smeta sve sto je islamsko, da smo nacisto.
Jesi li se ono ti isprovaljivao kako treba zene dat arapima jer oni znaju sa njima?
Ne provaljuj se, ako nisi kapiro moju poruku sta ti ja mogu. Drugi znaju na sto sam ja mislio a kod tebe je poenta kako sam ja primijetio bitno je da kontriras pa i nebio upravu.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la krhan » 12 sep 2016 22:59

BosnjackaHercegovina je napisao/la:Mi smo za to krivi.

Mi dozvoljavamo da nam medije vode neprijatelji u mrzitelji Bošnjaka Bosne i naravno Islama. Mi imamo klix koji je najveći internet portal u državi a pljuje na sve muslimansko svakodnevno. Mi nemamo svoh tv kanal. Mi nemamo svoj lobi. I ovako nam i jest jer nemamo svoje "ja".

Njima, ovim jugo-balijama je najgore kad se negdje džamija obnovi, a to što ruševina stoji i džamija spaljena 20 godina trune, drveća iz nje rastu - to im ni malo ne smeta.

Ja ovdje u Americi imam prijatelje koji su Kršćani i vjernici ali nemam prijatelje koji su mrzitelji Islama. Čak imam prijatelja koji lobira da se dovede što više Sirijskih izbjeglica u SAD, i lobira protiv diskriminacije Muslimana, a čovjek je Katolik, vjernik, i čak u u crkvi traži da se angažuju da pomognu dovesti izbjeglice. Kad se to može raditi u Americi, što ne može u Bosni? Ne podnosim rasistička govna i tačka. I ne razumijem kad Muslimani po BiH ne kritikuju i ne izbegavaju takve primitivce. Ne razumijem kako takav odnos prema braći i sestrama u nevolji nije nepopularan i sramotan. I ne razumijem kako ovakvi ljudi koji stoje na putu braći i sestrama u nevolji da dođu u BiH, ili im smetaju braća i sestre koje kupuju vikendice u BiH, ikako mogu ulicom proći a da ih 10 ljudi ne pljune u lice.

Ko god mi kaže da mu imigrant iz Sirije ili Egipta smeta iz nekih totalno nebuloznih razloga a uz to mu ne smeta mu Genocidni Vlah koji my je pola rodbine poklao u 10 genocida, kao da mi šamar opali.
Aferim brate skuzio si u kojem grmu lezi zec. Zbog par Arapa digla se prasina. A vidimo silnu reakciju kad nam dodju silni "turisti" sa one druge strane Drine, kako se ono folklorno drustvo zove. Ah ja RAVNOGORSKI POKRET.

Taj pokret hoce isto bosansku zemlju ali dzaba a uz to hoce da je nato sa Bosnjackom krvi.

Taj turizam nikome nesmeta.

Masovni turizam djikana i nikome nesmeta, nesmeta im sto su djikani oteli toliku zemlju, sto su toliko naseg naroda pobili, silovali, mucili, klali, pljackali. Nek mi niko nekaze da ima masovne reakcije, taj laze. Da je reakcija ko ovo sa Arapima nebi nas narod imao masu problema u genocidnoj a vallahi ni ondje gdje su ujke vecina.

Mi sutimo i podvijemo rep u vecini slucajeva gdje se treba pokazati reakcija a gdje se netrba mi hralje otvorimo ko da je neko bacio atomsku bombu, vidi u ovim slucaju ovo sa Arapima.

Prvo su krenuli vidi ih svugdje klanjaju, da na taj nacin probude islamofobe eh kad su usijali temeraturu onda su ovo pustili u javnost da se Bosnje izmedju zamrze i svadjaju.

JER CETAMA I USTASAM A I BALIJAM NEODGOVARA OVO STANJE BOSNJAKA NA POLITICKOJ SCENI GDJE SU SE PRESTALI SVADJATI I MRZITI.

Dobar je poso tu IZ odradila.

Politicki nemoramo se slagati ali nesmijemo se razjedinjavati i mrziti.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Jack » 12 sep 2016 23:52

Haj da vam kazem 2 razloga zasto dolazak Arapskih izbjeglica je nesto najbolje sto se moglo desiti Bosnjacima


1)Kupovna moc.Realno.Ako zelis imovinu,Moras imati pare.Srbi ako imaju pare.Traze da kupe imovinu po gradovima.Sela im se raspadaju.Ko mi ne vjeruje nek obidje vlaska sela oko Manjace.Sve se je to spakovalo i otislo za Banja Luku.Kupovna moc,znaci da ti uzimas grunt.Uzimas grunt i kad ga uzmes.Sin ili unuk onog ko je prodao.Nece se vracati.Srbi su uzeli dosta nase imovine.Ali njihova kupovna moc je pala.I vecinom su uzeli imovine po gradovima.Cak su napravili i svoja nova naselja za izbjeglice tipa Nova Janja.9 km od Janje iz pomoci vlade cetniteta koja im je dala grunt drzavni.I na tome nakockala 4000 vlaha.Kome smetaju Arapi.Eto im Nova Janja gdje je drzava ,citaj cetnici naselili na drzavnoj zemlji ljude.Kupovna moc je velika stvar.Haj naprimjer pogledajmo Sarajevo.90%+ imovine u Sarajevu su uzeli Bosnjaci.To je istina.Neka vlaska naselja vise Sarajeva su danas Bosnjacka.Primjer Barice i Poljice kraj Sarajeva.Nekad je i Kobilja Glava imala pravoslavnu vecinu ili danasnje naselje Kosevo.Sve je to kupovna moc.Sad,kupuju Arapi

Ako imas kupovnu moc.Da kupujes masu nekretnina na selima.Znam jedna nasa Bosnjakinja uzela 120 duluma zemlje od cetnika u Ilidzi kraj Sane.Srbin kad proda imovinu.On ce odseliti.To je sad primjer za Kljuc,Donji Vakuf i Sarajevo,Kupovna moc gdje nije REALIZOVANA.Primjer Bosanskog Petrovca.Sin ili unuk onog cetnika dolaze iz Prijedora u Bosanski Petrovac.Polahko preuzimaju opcinu i vlast gore jer im vlast sve daje.Ponajprije jer Bosnjaci nisu imali kupovnu moc za Bosanski Petrovac.Kraj price.Ako nisu imali Bosnjaci za Bosanski Petrovac,jer realno Bosnjaci danas gledaju ako imaju para da kupe sta u gradu.Onda vala moze i Arap.Sta je kupovna moc.Kupovna moc je turizam.,Kupovna moc je izgradnja tog sela.Pogledaj Hresu.U zadnjih 5 godina ovdje je prodano 300 duluma Srpske zemlje.Navodno Srpske,jer je Hresa nekad bila Muslimanska.Jel ijedan Bosnjak uzeo zemlju u Hresi?Nije.On misli da je to bacanje para.Nema snage.Nema hrabrosti.Ne zeli da ulaze pare.Ali jeste Arap


Arap je izgradio Sunyland na Trebevicu.Gdje su cetnici granatirali Sarajevo danas imas nesto.To se zove ULAGANJE.On je takodjer i na Hresi uzeo.To je sve Istocno Sarajevo.Boo-Hoo

Prodali smo zemlju Arapima?Ima nas 22% ?Kako cemo na tako maloj povrsini da zivimo?Nema mjesta za sve Bosnjake?Arapi nam sve uzimaju?

Ok,zelis povrsinu.Kazes da su Bosnjaci slabi?Bujrum.Ti reci da dolaze Bosnjaci u Glamoc.Popis je neumoljiv i jasan.Srba je tek za par stotina vise od Bosnjaka u opcini Glamoc na 1100 km2.Realno,sta ako Arapi koji su uzeli vukojebine tipa Popovici kraj Ilijasa ili Osenik kraj Hadzica.I kazu im da je dobro.Sta ako ubjedis Arape da uzmu ogromne parcele u Glamocu.Jel dobro ili lose?Dobro.Ko ce od Bosnjaka da daje pare za 100 duluma u Glamocu?Ko

Manite se seljacina kojim je dijaspora kriva za sve.Ja sam iz dijaspore,ne pljujem po onim iz Bosne,cjenim skoro svakog.Nisam rekao da sam najpametniji ovdje.Ali tamo ustaske lazi o ''22% vecina'' ala Poskok i Herceg Bosna portali.,Gdje su megalomani glupi koji nikad nisu pogodili nista demografski.Isplivali o tome.

Kupovna moc je jaka stvar.Ako su Arapi uzeli komad brda kraj Hrese u cetnitetu.I Vece parcele.Gdje nijedan Bosnjak nije ulagao.Onda sta kaze meni majka.Za uhar je.Pa ja.Za uhar je da mi naselimo sto vise Muslimana i da ih sto vise ubjedimo.Jel ja smatram da je dobro da Arapi kupuju zemlju.Smatram.Jer ako i dodju vise.Bujrum.Znam da je jedan Arap uzeo kucu u centru Jajca.Vec se raspituju za Plivska jezera.Ako oni uzimaju katolicku imovinu.Onda je to itekako pozeljno




2)Natalitet

Pogledajte Arape.Svaka porodica koja dodje.5 djece.Bosnjak rijetko koji ima 3.A 5 je san snova.Ako vidis 5 porodica Arapskih u Sarajevu s 5 djece.To se zapazi.To se vidi.To vide i nasi.Nasi ljudi moraju da znaju da je idealno ako imas zenu.Da imas 4 djece.To je tako,kako jeste.Ako budes imao ovaj Europski standard.Arapi nam dobro dodju.Da nam opale plesku.Udare nas i kazu.Jadnici.Sve vam je tesko,samo se zalite.Nemate djece.Pa ako imas fobiju od Arapa.Hoce li ti Arap sterilizovati zenu.Jel Arap dosao u Bosnu 1992 da ubija Bosnjaka.Boooo-Ho.To nam dobro dodje.Jer realno ako mi za 5 godina ne dodjemo sebi.Pa i prije.Bijela kuga ne kuca na vrata u Ceceniji,Jemenu,Siriji ili Kazahstanu.Mi smo jedinI Muslimanski narod.Jedini.Koji ce uskoro u negativu.Bujrum u Aziju i Afriku i nadji mi jedan narod Muslimanski koji ima los natalitet ili gdje bijela kuga uzela maha.Jesu li nam Arapi krivi.Jel znate da oko 80% Muslimana svijeta nisu Arapi.Samo njih 1./5 su Arapi.Pa,sto ostali ne izumiru.Nego samo Bosnjaci

Na kraju krajeva.Nek Bosna bude i Arapska ako mi budemo sami sebe ubijali abortusom.Nije do mene.Nego je do nas.Do nas kao naroda.Umjesto da dadnemo gas.Mi spustamo loptu.I ponizavamo sami sebe

Za one kojim smetaju Arapi.Bujrum.U avliju Fate Orlovic i onu pravoslavnu crkvu ukloni.To je tako.Bujrum.Na privatnoj zemlji Bosnjaka u Kotorskom.Niklo je Srpsko naselje.Bujrum i tamo.Ukloni to

Koliko smo mi jadni da pravimo fobiju radi par stotina duluma zemljista.Hocemo li da budemo zatucani kao Butan.Ili da trazimo sto vise turista i sto vise ulaganja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Jack » 13 sep 2016 00:17

dennis je napisao/la:A pricati o nekoj asimilaciji Arapa a oni ovi prave POSEBNA, izolirana naselja i imanja samo za sebe, koja ce poslije i ograditi radi "sigurnosti ". Znaci mi im zapravo smetamo, inace zasto bi se izdvajali i izbjegavali nasa naselja gdje vec postoji infrastruktura, nasa kultura i nasa civilizacija. Sve frca od zelje za asimilacijom u Bosnjake
To je djelomicno tacno ali i nije.To je samo fobija i glupe predrasude.Evo svi znaju da sam jz Krajisnik,pa cu vam navesti primjer Bihaca.Imas selo Lohovo.1 Arapska porodica je tamo dosla.Uzela fino imanje od ''Srbina'',Sa komsijama Bosnjacima.Sve fino.Dolaze tamo ljeti.Imaju vikendicu.Pomazu i nasim ljudima gore.Lohovo prvi put u historiji ima cestu s Bihacem.Prije si makadamom isao.Turizam znaci i pare.Ako imar pare.Mozes da ulazes u sredinu


I na tome je digla nesto.Arapi su uzeli samo u Hresi preko 300 duluma zemlje.A ako su uzeli samo u Hresi.Koliko su drugdje.Koji Bosnjak bi imao muda da kupi 300 duluma u Hresi.Haj ako odes danas u Bos Grahovo ili Drvar ili oko S.Mosta neka vlaska sela.Vecina ce nas reci.Joooj.Koje vukojebine.Ovdje ni medjed ne bi mogao da zivi.To je nama

Popovici kraj Ilijasa.,Zesca vukojebina.Zesca.Arap dodje i uzme imanje.,Kazu Bosnjaci.Ja nisam nikad pomislio da ce neko htjeti da zivi tu.To je do nas.Mi prodajemo imovinu.Jer zelimo da zivimo u gradu

Naprimjer imas selo Carakovo kraj Prijedora.U Tom selu su Srbi ubili 310 Bosnjaka.Haj sad skopcaj ako je u selu bilo 2800 stanovnika,to je 1400 muskaraca.Da su ubijeni 99% Muskarci,oni vojno sposobni.Jel ti mislis da ce se neko vratiti u to selo ili da ce biti masovniji povratak.Da gledas svoje ubice.Bujrum.Arapi.On ce doci.Lijep komad zemlje.Kupuj


Mi ne kopcamo da smo mali narod.Beznacajan.Da nas aerodrom Sarajevski nema ni milion putnika godisnje .Da nismo niko i nista u globalnom geopolitickom svijetu.Ponasamo se kao da smo Kina.Londonski aerodrom je veci od cijelog grada Sarajeva ko je prosao tamo.Do nas je da dolaze i Arapi,ali da se razvija i turizam.Da Bosnjaci imaju koristi.Da nema Arapa.Dosta nasih bi se iselilo iz Trnova,jer nema posla.A ovako on fine pare zaradi od tih Arapa

A sad vidi Kalinovik gdje niko nije prodao Arapu.Pa na sta lici Kalinovik.Na jednu veliku mrtvacnicu.Hocemo li se zaliti.Ili cemo raditi na tome


Ako pricaju nas jezik.Sta je to neka asimilacija?De mi ti reci.
Ako hoce da nauce Bosanski.Ova prva generacija.Njihovi unuci ce lagano biti Bosnjaci

Nije tako

Pa 2/3 katolika Sarajeva su Njemackog porijekla.Pa su svi oni danas ''Hrvati''

Sta fali.Probajmo

Nazovimo to eksperiment.Na 10 godina

Uzmimo lijepo papir u ruke.

i Racunajmo od danasnjeg dana.Do iducih 10 godina

1)Sta su Arapi uzeli izmedju 2016-2026
2)Koliko su radnih mjesta otvorili
3)Potencijal Turizma
4)Sarajevski aerodromn
5)Asimilacija


Dajmo ljudima 10 godina vremena.Pa da vidimo,sta su uzeli.Sta su napravili.I ko ce doci

A mi se bunimo ko Grk u zatvoru ili vlaska snasa.Arapi ovo i ono

Eno ti defter u ruke.Pisi na papir.,Sta je uradjeno.Sta nije.Koliko asimiacije.Koliko radnih mjesta

Ima li asimilacije.Kraj price

Ja vam svima od danasnjeg dana savjetujem da bas jednu svesku kupite.I zapisujete.I tako poredite to u 10 godina periodu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 13 sep 2016 00:50

Bajram Mubarek Olsun Braco Bosnjaci.

http://www.faktor.ba/vijest/potpisan-me ... ija-214544


Potpisan Memorandum o razumijevanju između Vlade KS i Arapskog fonda iz Dubaija
Premijer Kantona Sarajevo (KS) Elmedin Konaković, koji je danas uime Vlade KS potpisao u Vijećnici Memorandum o razumijevanju sa Investment Corporation of Dubai (Arapski investicioni fond), kazao je da ovaj dokument predstavlja početak saradnje sa jednim od najvećih investitora ne samo u BiH, već na ovim prostorima.







Memorandum je uime Arapskog investicionog fonda potpisao izvršni direktor kompanije Mohammed Ibrahim Al Shaibani.

Konaković je pojasnio da Memorandum o saradnji neće specificirati projekte koji će biti realizirani niti koliko je vremena potrebno za njihovu realizaciju. Kao neke od mogućih oblasti saradnje naveo je poljoprivredu te turizam, koji se već ubrzano razvija u KS, ali i cijeloj BiH.

Istakao je da će prvi fokus saradnje biti na cjelokupnom prostoru Skenderije.

- Bit će urađena detaljna i dubinska analiza prostora Skenderije sa aspekta prostorno-planske dokumentacije i investicija – kazao je Konaković, dodajući da je za to predviđeno 12 do 15 mjeseci.

Izvršni direktor Al Shaibani istakao je da su Sarajevo i BiH značajni za ovu kompaniju te da današnje potpisivanje Memoranduma o razumijevanju predstavlja pokušaj za jednom većom investicijom u Sarajevu. Napomenuo je da je već posredovao prilikom dovođenja aviokompanije Fly Dubai u BiH te da je osnovao poljoprivrednu korporaciju Zera u našoj zemlji.

Poručio je da je njegov tim spreman te da se nada podršci sa bh. strane jer želi ozbiljno ući u ove projekte.

Memorandumom, koji je rezultat više održanih sastanaka između predstavnika Vlade KS i Arapskog investicionog fonda, daje se mogućnost kompaniji da izradi studiju izvodljivosti na više lokacija u Sarajevskom kantonu te predloži Vladi KS zahtjeve za eventualna buduća ulaganja, javlja Fena.

Šeik Mohammed Al Shaibani jedan je od pet najbogatijih monarha svijeta, a njegovo bogatstvo se procjenjuje na više od 20 milijardi dolara. Do sada je pokrenuo i nadzirao brojne projekte u svom emiratu, među kojima su najpoznatiji "Palm Islands" te superluksuzni hotel "Burdž el Arab".

Potpisivanju Memoranduma, između ostalih, prisustvovali su predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić, premijer Federacije BiH Fadil Novalić, federalni ministar unutrašnjih poslova Aljoša Čampara te delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Fahrudin Radončić.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Abidaga » 13 sep 2016 00:51

dennis je napisao/la:Abenu je vazniji interes islama od interesa bosnjastva. Bosnjastvo je mozda isto sto i islam, ali samo kad nema drugih muslimanskih naroda s kojima smo u doticaju.
Sa 100 000 arapa to vise nije slucaj, oni postaju nama ono sto su Hrvatima Talijani ili Madjari, s kojima su se ovi vjekovima grebali za dalmatinske otoke ili Slavoniju. Bi li htjeli Hrvati 100 000 Talijana u Istru?
Da li Talijane i Madjare nazivaju "bracom katolicima"
Prirodno je da se nacionalisti mrze. To je dio njihove kulture kao sto je multietnicnost prirodan dio nase kulture. 100.000 Arapa bi zato samo ojacalo Bosnu.
enis1991 je napisao/la:i mi smo 50 godina emigrirali u tuđe zemlje pa se mozda sad i nemamo pravo zaliti kad neko dolazi u nasu . Mozda bi bili licimjerni. Opet , ako nista makar da postavimo jake uslove , koji bi omogucili asimilaciju istih. Da ljudi poprime od nas kulturu nasu, da shvate ipak neku vrstu evropskog nacina zivota.
Asimilacija brace Arapa uopce nije potrebna. Treba im sto prije dati status nacionalnih manjina i onda ih masovno postavljati na politicke pozicije "ostalih" koje trenutno dominiraju panslavenski islamofobi titoisti (antidemokrate).

hadzibeg
Član
Postovi: 240
Pridružen/a: 19 nov 2012 16:02

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la hadzibeg » 13 sep 2016 00:57

kliker je napisao/la:
Dezidijat je napisao/la::ljulja:
kliker je napisao/la: Ti si vise o sebi rekao nego o akademiku Durakovicu...
ja sam davno shvatio da u BH rijec "multikultura" podrazumjeva kada Bosnjaci i drugi narodi zive u sjeni a kulturno prosvjetnim zivotom kao njihovim ekonomijama vladaju nacionalisticki nastrojeni Hrvati ili Srbi. Evo primjer Zenica nije multi kulti a Bileca ili Siroki Brijeg jeste - kako objasnit ovo ? Treba pitat "akademike" koji su tu floskulu pretvorili u pravilo.
Stvar je u tome sto si ti obezvrijedio jednog od najumnijih ljudi u Bosnjaka a ko si ti da to radis? Ta multikultura koju ti opisujes sigurno nije ista o kojoj akademik govori. No nisi ti nista tome kriv mi Bosnjaci smo uvijek ponizavali i blatili svoje a uzdizali tudje to nam je sudbinski usud izgleda.

Akademik Durakovic i ostali kvazi akademici su svojim istupima obezvrijedili sami sebe.Nazalost. :rat:

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5511
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 13 sep 2016 02:06

Prvo, kao neko ko živi van Bosne već 20 godina i imao priliku dobro upoznati i Amerikance i razne Evropljane, i Arape i Pakistance i Irance i Sirijce, i mnoge druge, dok sa druge strane gledam Bosansku kablovsku (Hayat, OBN, FTV i sve ostalo) razumijem Bošnjake koji su nafilovani antimuslimanskim medijskim lažima nervozni radi dolaska Arapa.

1) Arapi koje ja znam su 10x bolji ljudi i od nas, a da ne govorim o Vlasima i Škutorima. Pošteni su. Vrijedni. Talentovani. Poduzetni. Njihove teme se na sijelima ne odnose na politiku nego na biznis - kako nešto kupiti pa prodat, kako napraviti firmu, kako srediti karijeru, kako sarađivati - to su njihove preokupacije. To je narod koji bi sam sebi radna mjesta našao i zaposlio dosta naših ljudi koji iskreno zaostaju za poduzetnim duhom.

2) Nije tačno da su ekstremi. Toga ima naravno. Ali ništa više nego kod nas. Sličniji su nama mnogo više nego što su različiti. Neki jesu vjerski konzervativni ali su prijateljski naklonjeni pogotovo braći i sestrama.

3) Bijela kuga će napasti i Bošnjake uskoro i sljedeći napad Vlaha i Škutora (koji će se desiti kad tad) ćemo lakše odbraniti sa 2.5 miliona ljudi nego sa 1.5 milionom. Bijela kuga može uništiti Bošnjake dok sa imigracijom Muslimana koji će se zbližiti sa nama, možemo imati rješenje tog problema kojeg Vlasi i Škutori neće imati.

4) Arapi koji dođu u Bosnu će imati SAMO Bošnjake kao prijatelje jer će ih Vlaška i Škutorska govna odbiti od sebe svojom mržnjom i predrasudama. Oni će biti naši saveznici UVIJEK jer će morati, jer će u naše džamije dolaziti, jer će samo u Bošnjacima vidjeti prijatelje. Ili asimilacija ili jako blizak odnos između nas i njih je neizbježan.

Arapska imigracija je odlična za Bošnjake i kobna za Vlahe i Škutore.
Samo BiH.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Jack » 13 sep 2016 04:44

http://pressrs.ba/info/vijesti/arapi-u- ... 18-12-2015

http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... -i/6r6mqyk

http://www.narodne.net/2016/08/06/seici ... -sarajevo/

http://www.faktor.ba/vijest/na-zlatistu ... oto-206661

https://www.youtube.com/watch?v=8E-m2hvAE24

https://www.youtube.com/watch?v=RnJaWdGwI48



Kakva granica?Ako pogledas lokaciju Sunnylanda.To je fin komad Zlatista.Rub one sume prema Sarajevu je u Federaciji.Imas znaci strateski pocetak Zlatista da je nas.Onda gusta suma.Pa Sunnyland.Slijedeci korak treba da bude krcenje ove sume.

Tu cemo posaditi Sunny-Naselje.Taman uz Sunnyland

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/372 ... _foto.html

Navodno kazu da su Arapi kupila sva Srpska sela i zemlju oko Visokog.Mic po mic



2006 Godine kad bi rekao da su Jajce i Brcko Bosnjacki gradovi
Proglasili bi te budalom,strpali u zatvor.Danas Brcko je sve vise Bosnjacki grad

Inace.Arapi su dolazili i na Plivska jezera.Htjeli su ogromne parcele uzeti tamo.Hrvati su ih odbili,ali dokad

Danas djeca prvi put dolaze na Trebevic,Ko je dolazio na Trebevic prije 5 godina iz Sarajeva.Haman pa niko

Sta mislis jedan Sunnyland u Jajcu s 60 zaposlenih.Ha,ja

Nama nista ne valja.Arapi,ovo-ono
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la kliker » 13 sep 2016 06:10

krhan je napisao/la:
kliker je napisao/la:
krhan je napisao/la:Kliker ja neznam na kojoj planeti i u kojem vremenu ti zivis? Pa svaka drzava ima svoje skupe carsije ili npr. dijelove carsije gdje obican svijet nemoze da prismrdi tu a kamoli da sebi tu neki stan ili kucu da kupi.

Nase komsijske zemlje se nebune a mi se nasli buniti uz pomoc komsija kojima itekako smeta sto sve vise vole ti turisti da kod nas provedu godisnji ili da kod nas se smjeste.

Da je u pitanju cifra npr. od 100 000 godisnje slozio bih se stobom a ovo sto par dusa nesto kupilo naprivse tolika hajka na taj narod.

Da se ovako ti i tvoj akademik i slicni digli ili dignete protiv djikana ili ujki onda bih vas svrsto u najzesce branitelje Bosnjaka i muslimana, ali ovako.

Gje je urlanje od tih akademika i njegove djece i unucadi kad je u pitanju nana Fata i crkva u njezinoj avliji, to im nesmeta, sta je sa bosanskim jezikom, trecim entitetom, referendumom, napadima na povratnike itd itd itd to nesmeta i necuju se ti likovi a i medije. Poneka medija malo nesto napise bez velike paznje i to bi.

Gdje su ti likovi, "mozgovi", da zatraze da se vrati Bosnjacima njihova zemlja koja je oteta.

Nema nedize se tim temama prasina, to nije bitno, jer se vise voli djikan/vlah nego musliman ma odakle dolazio.


Takvi likovi su i kukali prije nekoliko godina kukajuci. Preplavise nam Sarajevo Sandzaklije. Hejjjjjjjjj molim te lijepo mrcinama smeta vlastiti narod a sta nas mora cuditi za komentare uvezi Arapa ili Turaka. :vomit:

Ukratko Balijama smeta sve sto je islamsko, da smo nacisto.
Jesi li se ono ti isprovaljivao kako treba zene dat arapima jer oni znaju sa njima?
Ne provaljuj se, ako nisi kapiro moju poruku sta ti ja mogu. Drugi znaju na sto sam ja mislio a kod tebe je poenta kako sam ja primijetio bitno je da kontriras pa i nebio upravu.
Stvar je u tome sto se nemoze diskutovat sa uvredama i izmisljotinama. Sta ja sa tobom da diskutujem o srbalijama i arapima. Ti koji si kapacitet, si u stanju da izvrjedjas covjeka koji tebi treba da je autoritet da ga slusas i ucis. Kazes da si musliman, sta te islam uci druze? Jel da vrijedjas svoje vodje ili da slusas? Ti patis od podanickog mentaliteta ko i dobar dio Bosnjaka, svoj nevalja blesav je srbalija a tudjina u guzicu poljubi. Ti si se za mene isprovaljivao za sva vremena covjece. Takvi ko ti bi i zenu i zemlju dali da neko upravlja njima to je za mene podanicki mentalitet. Imaj ponosa covjece, sta ste se svi objesili ko sline na ovom forumu. Daj arapima Trnovo, Kalinovik, Sarajevo deder him prodaj i Sanu. Jebote kakav je patriotski forum gdje svaki drugi navija da se zemlja prodaje tudjinu. Allahselamet.

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la kliker » 13 sep 2016 06:30

Realno govoreci ovdje se nece nastanit ni 1000 arapa u buducnosti a kamo li 100.000 ili 1.000.000. Evo proslo ih je nekoliko miliona tik uz nasu granicu i braca muslimani ne svratise nisu ludi odose oni u razvratni zapad.

Zar je vrh nase strategije postalo da poklapamo Kalinovik ili pitaj Boga koju zabit Arapima i sta ti ja znam cime? Jel to sva pamet? Imamo grdnih problema i rjesit cemo ih tako sto cemo pravit luksuzne apartmane?

Bez tezih rijeci,ako moze

Ovo vazi i za ostale:Jack

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Jack » 13 sep 2016 06:44

Daj arapima Trnovo, Kalinovik, Sarajevo deder him prodaj i Sanu. Jebote kakav je patriotski forum gdje svaki drugi navija da se zemlja prodaje tudjinu. Allahselamet.

Kakva zemlja?Tudjinu?A sta je to tudjin?Arap?A,ako je tako.Zasto se ti borci za prava ne bore za avliju Fate Orlovic
Ovo je forum gdje se cijeni svacije misljenje.Naravno bez uvreda.I ovog puta cu ja regulisati grube rijeci.Bez obzira na bilo sta
Ovo je forum gdje se ne dobija ban na mjesec dana ili na vise.Ako slucajno sta kazes.Forum klixa

Argumentovano.I lijepo
Sa svakim lijepo,rece moj rahmetli otac.Pa cu tako i s onim s cijim misljenjem se ne slazem
No,kao sto sam rekao

Pobornici Anti-Arapske haj da kazemo.Paranoje

Mogu da napisu sta hoce

Dapace.Ja sam napisao svoje 2 tacke zasto dolazak Arapa je san snova za Bosnjake

I dao sam dokaze

1-2

Ko zeli da ih obori.I napise tezu.Zasto ne valja.Bujrum


I ako mislite da sam selektivan.Ovog puta cu svaku grubu rijec malo ''prepraviti''
Ovo vazi za sve


Kakav je ovo patriotski forum?Forum koji je makar pokusao da bude forum.

Zar je vrh nase strategije postalo da poklapamo Kalinovik ili pitaj Boga koju zabit Arapima
U biti ti pricas da ne dolaze Arapi,da je to haram.A sad zoves Kalinovik zabit.Pa,to je tako.

I gdje ce Bosnjaci da zive molim te.Oko Sarajeva i Tuzle.Pa da dadnemo sva prava onim drugim

Ps:Previse fragmentacije imas.Sad ne valja.Sad je zabit.Arapi

Budimo realni.Realnost boli

Realnost je da mi nemamo kupovne moci,niti da imamo nacionalnu strategiju kao naroda
Realnost je da mi imamo 2 foruma.Oba su Bosanska.I Bosnjaci nemaju nikakav glas na sirem planu
Realnost je da sam ja uradio,nasao i uradio sta sam mogao.I da nisam politicki obojen.
Realnost je da meni ne smeta tudje misljenje.Ako ti mislis ili bilo ko drugi.Da mi obore teze 1-2.Bujrum

Ha,ja
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la Jack » 13 sep 2016 06:53

deder him prodaj i Sanu
Sanski Most je totalno propao grad,gdje se gleda samo put na zapad,ili bjezanija.Savjetujem ti da makar obidjes te krajeve ako nisi.Jer ja nisam expert za neke krajeve Bosne

Deder im prodaj i Sanu?

Hm.

Zemlja bez ljudi je zemlja gdje ce Bosnjaci biti kao Indijanci u 2 rezervata
Jel bolje ulaganja strana
Ili lagano nestajanje Trnova,pa da bude ''nase'' ali da nema naroda
Ili da svak ima svoj komad zemlje

Niko ovdje ne prica o prodaji
Ja nisam prodao kucu Srbinu.Nudio mi je 40 000 km.Odbio sam
Ja nisam taj koji ce reci da neko dodje i uzima zemlju Bosnjaka,ali jednostavno realnost je takva da ako mi ne nadjemo naftu.A mi je nemamo.Moramo traziti investitiore

Bujrum za sve koji zele da ulazu.Vidjeli smo Ruse u Brodu kako su to fino ulozili pare
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la ABen » 13 sep 2016 07:06

kliker je napisao/la:Realno govoreci ovdje se nece nastanit ni 1000 arapa u buducnosti a kamo li 100.000 ili 1.000.000. Evo proslo ih je nekoliko miliona tik uz nasu granicu i braca muslimani ne svratise nisu ludi odose oni u razvratni zapad.

Zar je vrh nase strategije postalo da poklapamo Kalinovik ili pitaj Boga koju zabit Arapima i sta ti ja znam cime? Jel to sva pamet? Imamo grdnih problema i rjesit cemo ih tako sto cemo pravit luksuzne apartmane?

Bez tezih rijeci,ako moze

Ovo vazi i za ostale:Jack
U pravo i ja vidim bas ovako kako si ti napisao. Nema sanse da se u Bosnu doseli vise od 1.000 arapa i da dole stalno zive. Ali ako naprave vikendice za nekoliko hiljada, pa makar to bilo 10.000 hiljada vikendica u sledecih 10-20 godina, gdje bi dolazili godisnje na nekoliko mijeseci. To uopste nebi nikom trebao da bude problem. To je 10.000 familija koji ce dolaziti ovdje i trositi milione € godisnje u tim sredinama gdje su im vikendice. to znaci odrziv opstanak Bosnjacima tog kraja koji nece gledati da zapale za zapad. Nije rijec o poklapanju sa arapima nego uz poklapanje kroz Bosnjake sa arapskim parama.

Od mene nije bilo grubih rijeci.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
kliker
Član
Postovi: 916
Pridružen/a: 31 okt 2012 21:12

Re: Arapske i turske investicije u Bosni

Post Postao/la kliker » 13 sep 2016 08:24

Jack je napisao/la:
Daj arapima Trnovo, Kalinovik, Sarajevo deder him prodaj i Sanu. Jebote kakav je patriotski forum gdje svaki drugi navija da se zemlja prodaje tudjinu. Allahselamet.

Kakva zemlja?Tudjinu?A sta je to tudjin?Arap?A,ako je tako.Zasto se ti borci za prava ne bore za avliju Fate Orlovic
Ovo je forum gdje se cijeni svacije misljenje.Naravno bez uvreda.I ovog puta cu ja regulisati grube rijeci.Bez obzira na bilo sta
Ovo je forum gdje se ne dobija ban na mjesec dana ili na vise.Ako slucajno sta kazes.Forum klixa

Argumentovano.I lijepo
Sa svakim lijepo,rece moj rahmetli otac.Pa cu tako i s onim s cijim misljenjem se ne slazem
No,kao sto sam rekao

Pobornici Anti-Arapske haj da kazemo.Paranoje

Mogu da napisu sta hoce

Dapace.Ja sam napisao svoje 2 tacke zasto dolazak Arapa je san snova za Bosnjake

I dao sam dokaze

1-2

Ko zeli da ih obori.I napise tezu.Zasto ne valja.Bujrum


I ako mislite da sam selektivan.Ovog puta cu svaku grubu rijec malo ''prepraviti''
Ovo vazi za sve


Kakav je ovo patriotski forum?Forum koji je makar pokusao da bude forum.

Zar je vrh nase strategije postalo da poklapamo Kalinovik ili pitaj Boga koju zabit Arapima
U biti ti pricas da ne dolaze Arapi,da je to haram.A sad zoves Kalinovik zabit.Pa,to je tako.

I gdje ce Bosnjaci da zive molim te.Oko Sarajeva i Tuzle.Pa da dadnemo sva prava onim drugim

Ps:Previse fragmentacije imas.Sad ne valja.Sad je zabit.Arapi

Budimo realni.Realnost boli

Realnost je da mi nemamo kupovne moci,niti da imamo nacionalnu strategiju kao naroda
Realnost je da mi imamo 2 foruma.Oba su Bosanska.I Bosnjaci nemaju nikakav glas na sirem planu
Realnost je da sam ja uradio,nasao i uradio sta sam mogao.I da nisam politicki obojen.
Realnost je da meni ne smeta tudje misljenje.Ako ti mislis ili bilo ko drugi.Da mi obore teze 1-2.Bujrum

Ha,ja
Kao prvo mislim da nisam koristio previse teske rijeci, jesam koristio malo zesce rijecnik cisto da stavim stvari malo na ostricu nebili se bolje shvatilo ono sto zelim da kazem. Jer meni ovdje smeta taj defetisticki duh, mentalitet podanika koji mi budi bijes. Nakon svega, svih zrtava mi nismo u stanju da stvorimo drzavu. Stalno kao narod blejimo u Amerikance, Europljane evo sad je novi hit Arapi. Ma nece nam niko pomoc. Nece ti Arap maknut crkvu u Fatinom dvoristu. Nema sanse i sutra kad prigusti nece te branit ni Turcin ni Arap kao sto nas nisu branili 92-95. Mi kao narod se moramo probudit i radit a ne cekat da nam neko odradi za nas!!

Odgovorite