☑ Pravila foruma i savjeti

Ukrajina

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 13 feb 2015 10:28

"Uspjeh Hrvatski plaćenika u Ukrajini:
http://www.jutarnji.hr/ukrajinci-prired ... a/1293642/
Vojnici bataljuna Azov, u kojem se bore i hrvatski vojnici, jučer su doživjeli toplu dobrodošlicu po povratku u Mariupolj nakon uspješnog protunapada u kojem su oslobodili nekoliko sela i pomaknuli liniju fronta prema istoku.
slika

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 13 feb 2015 10:46

11.02.2015
Borba protiv terorizma i svih oblika ekstremizma trenutno je jedno od najvažnijih pitanja u BiH i Republici Srpskoj, zbog čega je potrebna saradnja na višem nivou, rečeno je na sastanku ministra unutrašnjih poslova Srpske Dragana Lukača i direktora Agencije za istrage i zaštitu BiH /Sipa/ Gorana Zupca..
Komentarišući informacije o odlasku građana zemalja regiona na ratište u Ukrajini, Lukač je rekao da se na građane BiH mora apelovati da ne odlaze na bio kakva ratišta u svijetu, ali da su u ovom trenutku mnogo bitniji radikalni elementi koji su više okrenuti sirijskom ratištu.
"To moramo da stavimo pod maksimalnu kontrolu, jer je riječ o ljudima sa veoma radikalnim uvjerenjima i koji nakon povratka mogu da naparve mnogo veće probleme nego što to izgleda u ovom trenutku", rekao je Lukač.

Komentarišući izlazak na ulicu građana Sarajeva u majicama sa obilježjima ISIL–a, Lukač je rekao da se u Republici Srpskoj, na osnovu Zakona o javnom redu i miru, takvo ponašanje može sankcionisati.
"Hoćemo li iz Zakona izbaciti te članove, pa da dozvolimo da se nose fašistička ili obilježja ISIL–a a da ne možemo to da sankcionišemo?", rekao je Lukač.

On je poručio da se takva zakonska rješenja sada pokazuju kao dobra i da će svi koji u Republici Srpskoj budu nosili takva obilježja biti sankcionisani.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Na ... 88528.html

slika

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ukrajina

Post Postao/la ABen » 13 feb 2015 13:05

Abidaga je napisao/la:11.02.2015
Borba protiv terorizma i svih oblika ekstremizma trenutno je jedno od najvažnijih pitanja u BiH i Republici Srpskoj, zbog čega je potrebna saradnja na višem nivou, rečeno je na sastanku ministra unutrašnjih poslova Srpske Dragana Lukača i direktora Agencije za istrage i zaštitu BiH /Sipa/ Gorana Zupca..
Komentarišući informacije o odlasku građana zemalja regiona na ratište u Ukrajini, Lukač je rekao da se na građane BiH mora apelovati da ne odlaze na bio kakva ratišta u svijetu, ali da su u ovom trenutku mnogo bitniji radikalni elementi koji su više okrenuti sirijskom ratištu."To moramo da stavimo pod maksimalnu kontrolu, jer je riječ o ljudima sa veoma radikalnim uvjerenjima i koji nakon povratka mogu da naparve mnogo veće probleme nego što to izgleda u ovom trenutku", rekao je Lukač.

Komentarišući izlazak na ulicu građana Sarajeva u majicama sa obilježjima ISIL–a, Lukač je rekao da se u Republici Srpskoj, na osnovu Zakona o javnom redu i miru, takvo ponašanje može sankcionisati.
"Hoćemo li iz Zakona izbaciti te članove, pa da dozvolimo da se nose fašistička ili obilježja ISIL–a a da ne možemo to da sankcionišemo?", rekao je Lukač.

On je poručio da se takva zakonska rješenja sada pokazuju kao dobra i da će svi koji u Republici Srpskoj budu nosili takva obilježja biti sankcionisani.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Na ... 88528.html

slika
Znaci mozes biti cetnik i klati dijecu i silovati po drugim zemlljama. Jer oni nisu neki ratnici kad se treba ratovati izmedju vojnika. To im je dozvoljeno da kolju. Mozes nositi cetnicke simbole, prodavati ih na ulici i tako dalje.

U kojoj mi zemlji zivimo. :kenjo:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 13 feb 2015 13:25

ewW9Wbs_p-o

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41216
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 19 feb 2015 14:00

Prosle godine glavna tema je bila kako da ustashama dadnu treci.Posebno onaj obrijani Njemac Stefan Fule mislim na ''Slovaka''
I sad?
Sad je sve skoncetrisano na Ukrajinu

Uskoro Grci ce mozda izaci iz Europske Unije jer tamo je dogorilo
Rastuca islamofobija u Europi

Nece smjeti da zakinu Bosnjake

Podsjeca me na pricu iz 2000 godine

Brcko ce vjecno biti Srpski grad.Amerikanci parkirali tenkove.Poslije su promjenili ulice.Prije 10 godina je bio kamen temeljac za glavnu gradsku dzamiju.Cetnici su to kao i kad je bila Ferhardija primjenili silu
Na kraju evo sad jos usvojen u parlamentu zakon o glavnoj gradskoj dzamiji

Zakljucak:Sila radi

Evo,sad su Ruje usle u Debaltseve ili Novorusi

I to par dana nakon sto je primirje potpisano

Sta je troma Europska unija uradila?Nista

Najveci gubitnici ustashe

Prosle godine je cijela Europa pricala ili Brisel jos su navalili da dadnu Ujkama sve

Gdje su danas?Niti pricaju nit se spominju
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Ukrajina

Post Postao/la Drina » 19 feb 2015 20:55

Ma kakva Europa. Tu se ne zna ni ko pije ni ko placa. Ustvari EU je pod patronatom SAD. Oni rade sto im kaze SAD.
A neki rat EU vs Rusija.... Ne budimo smjesni. Nece Conchita Wurtz brigade pobijediti Ruse. Rusi bi za par dana ponovo bili u Berlinu i nad berlinkama....
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ukrajina

Post Postao/la ABen » 19 mar 2015 20:26

Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Ukrajina

Post Postao/la Abidaga » 15 maj 2015 21:48

Nakon 6000 mrtvih: Ukrajina gradi veliki zid na granici sa Rusijom
http://www.nezavisne.com/novosti/svijet ... 05373.html
Program za tehničko obezbjeđivanje granice sa Rusijom je usvojen 14. aprila, a tek mjesec dana kasnije u javnost su dospjeli detalji, koji predviđaju izgradnju zida koji bi imao protivtenkovske barijere i osmatračnice sa oružjem kojim će se kontrolisati daljinskim upravljačem.. Plan bi trebalo da uključi projekat sa radnim nazivom “Evropski bedem“. Njegovu osnovu bi trebalo da čine gvozdene kule visoke 17 metara oko kojih bi bila razapeta bodljikava žica, a ispred njih bi se nalazili kanali dubine dva metra, koji bi trebalo da spriječe prodor oklopnih vozila. Projekat bi trebalo da bude započet u toku ove godine, a kraj izgradnje je planiran za 2018. godinu..

"Zid" će koštati 200 miliona dolara.

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Ukrajina

Post Postao/la sarajlija » 15 maj 2015 23:11

Abidaga je napisao/la:Nakon 6000 mrtvih: Ukrajina gradi veliki zid na granici sa Rusijom
http://www.nezavisne.com/novosti/svijet ... 05373.html
Program za tehničko obezbjeđivanje granice sa Rusijom je usvojen 14. aprila, a tek mjesec dana kasnije u javnost su dospjeli detalji, koji predviđaju izgradnju zida koji bi imao protivtenkovske barijere i osmatračnice sa oružjem kojim će se kontrolisati daljinskim upravljačem.. Plan bi trebalo da uključi projekat sa radnim nazivom “Evropski bedem“. Njegovu osnovu bi trebalo da čine gvozdene kule visoke 17 metara oko kojih bi bila razapeta bodljikava žica, a ispred njih bi se nalazili kanali dubine dva metra, koji bi trebalo da spriječe prodor oklopnih vozila. Projekat bi trebalo da bude započet u toku ove godine, a kraj izgradnje je planiran za 2018. godinu..

"Zid" će koštati 200 miliona dolara.
Nista im to nece pomoci. Bolje za tih 200 miliona uzeti antitenkovskog oruzja. Jedino sto dobijaju sa ovim je to da salju jaku poruku Rusima da nisu dobro dosli ali onda i stvaraju kontra efekat ako misle ikad dobiti kontrolu nad istocnim dijelom Ukrajine.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Ukrajina

Post Postao/la Drina » 16 maj 2015 12:03

Za proruse :

v6AnjV8S6Xw


Za Ukrajince


2dig-_5r5dI



Imaju dobre patriotske pjesme :mrgreen:
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Ukrajina

Post Postao/la Bosni » 21 jul 2015 11:46

http://www.slobodnaevropa.org/content/c ... 38254.html
Čečen s nadimkom “Mansur”: Pomažemo Ukrajincima

Na istoku Ukrajine ratuje mnogo Čečena. Formirana su dva čečenska bataljona. Jedan nosi naziv “Džohar Dudajev” (prvi predsjednik Čečenije početkom 1990-ih), drugi “Šеjh Mansur” (lider ustanka protiv ruskog jarma u Čečeniji krajem 18. vijeka).

Ovi bataljoni ratuju rame uz rame s ukrajinskim snagama. Šta to motiviše Čečene, od kojih su mnogi došli kao dobrovoljci iz zemalja zapadne Evrope, da se bore u Ukrajini?

Čečenska redakcija Radija Slobodna Evropa razgovarala je s jednim od glavnih komandira bataljona “Mansur”, lociranog pored sela Širokine u Donjeckoj oblasti, koji je naziv svoje jedinice iskoristio za svoj pseudonim.

RSE: “Mansure”, koliko dugo ste već u Ukrajini?

“Mansur”: Počnimo razgovor s molitvom… Ovde sam, hvala Allahu, sreo mnogo dobre braće і brižnog komandira koji zna kako da vodi odred i dobro se orijentiše u svakoj situaciji. Cijene ga. Sva braća oko mene su takođe iskusna – prošli su rat u Čečeniji.

RSE: Gdje se nalazi vaš bataljon? Kakva je situacija oko vas?

“Mansur”: Mi smo sve vrijeme u prvim redovima, u mjestu Širokine. Мoj bataljon nosi naziv “Šejh Mansur”. Odmah nakon prvih napada Rusa počeli smo da im pružamo otpor, uzvraćamo im kada nas napadaju i borimo se protiv njih.

Postavljamo fotografije i video-snimke na internetu, ne zbog toga što želimo da se pravimo da smo hrabri, već da bi ljudi znali šta radimo ovdje, i da bi Čečeni i ostali narodi bili ponosni i svijesni da mi zaista iscrpljujemo ruske snage.

Ratujemo bez gubitaka, hvala bogu, niko od nas nije poginuo.


Ruse smo odbili od Širokina, iako oni kažu da su sami otišli. To nije istina. Oni su otišli jer smo ih zajedno s ukrajinskim vojnicima primorali na povlačenje.

RSE: Stalno se šire informacije o gubicima ukrajinske vojske. Ima li istine u tome?

“Mansur”: U našem bataljonu nema poginulih, iako imamo ranjenika. Pored nas su razmješteni ukrajinski bataljoni
“Donbas” i “Azov” – među njima ima i poginulih, і ranjenih.
Granatiranje je često, pucaju na nas iz topova, automatskog oružja. Rusi često upadaju na ukrajinsku teritoriju. Rat nije stao.

RSE: Da li vaš bataljon ima dokaza da protiv vas ratuje upravo ruska vojska?

“Mansur”: Nemamo ni najmanje sumnje da protiv nas ratuje regularna ruska armija. Putin je duž granice razmjestio ogromni broj vojnika, i oni prelaze u Ukrajinu i napadaju nas. Nema sumnje da pripremaju nove napade. Njihova artiljerija neprestano gađa i ubija civile. Topovi, samohodke, rakete “Grad” – sve to “tuče” po Ukrajini.

RSE: Kakvu taktiku imaju Rusi?

“Mansur”: Taktika Rusa je sljedeća: iz daljine granatiraju naš teritorij, а zatim tvrde da je ukrajinska strana prva počela da granatira .Rusi sve vrijeme pribjegavaju ovakvim trikovima. Ali, mi ih dobro poznajemo iz dva rata u Čečeniji –sva njihova politika temelji se na lažima i obmanama. Tvrde da ovdje nema njihove vojske, ponavljaju da nisu agresori. Ipak, činjenice ne mogu da se sakriju.

RSE: Šta će dalje biti s Donbasom?

“Mansur”: Teško je reći kada će se sve završiti. Nakon potpisivanja Sporazuma o primirju u Minsku, ruska vojske nije prestala s akcijama. Sve tu kažu jedno, a nastavljaju sa ubijajanjem, granatirajem, te zauzimaju sela i gradove.

RSE: Zašto ste vi ovdje došli?

“Mansur”: Ruska vojska vijekovima uništava Čečene, genocid nad mojim narodom ne prestaje. Posljednjih godina ubijen je veliki broj mojih sunarodnjaka – djece, staraca, žena, mladića. Mnogo Čečena je na spiskovima nestalih, mnogi su u zatvorima. U posljednjih 20 godina moj narod je pretrpio stradanja i nasilje od strane ruskih snaga. A sada se kremaljska hunta okrenula protiv Ukrajine, Putinov program sprovodi se u cijelosti.

RSE: Dakle, vi sa Rusijom imate stare račune?

“Mansur”: Naš glavni neprijatelj je Rusija. Moskva je u Ukrajini razmjestila svoje snage, i mi namjeravamo da se borimo do posljednjeg čovjeka. To je osveta za Čečene і odbrana ukrajinskog naroda. Kada smo došli da pomognemo Ukrajincima, pokazali smo pravi obraz Čečena. Mnogi su nam zahvalni na tome.
Vidi se da su obični Čečeni protiv rusije, a ne kako bi Kadirovci htjeli da prikažu.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Ukrajina

Post Postao/la ABen » 15 aug 2015 11:47

0N0rplcH32g

nziva proruskih snaga dozivjela fijasko.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ukrajina

Post Postao/la ZV Keli » 05 aug 2016 23:06

Prati li ko ovaj sukob. Ja sam pratio preko nasih medija, ako neko prati neka ostavi linkove portala ili twitter profila. Znam da se zakuhalo tamo pravo ponovo.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Ukrajina

Post Postao/la Crow Jane » 07 aug 2016 13:48

Russia massing tanks near Crimean Dzhankoy at border with mainland Ukraine

http://www.unian.info/society/1457063-r ... esses.html
Potpis

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ukrajina

Post Postao/la ZV Keli » 12 aug 2016 14:56


Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Ukrajina

Post Postao/la ZV Keli » 12 aug 2016 14:57


Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41216
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 16 aug 2016 23:24

Europska unija ima velikih problena.S jedne strane migranti iz Sirije i velika Turska.Koja moze da pusti milione preko njenih granica.Pa da vidim kako su to stabilne granice Eu,kako danas rece Kurc,isti onaj mladi fasista koji je podrzavao Hrvatski Mostar.Za nas je jos bolja situacija stanje u Ukrajini

Sjecate li se kako je primje uslijedilo tek nakon sto su Novorusi zauzeli aerodrom u Donjecku.Europska unija nije nista radila do tad.Sto je idealno za nas

Putin samo gleda sta se radi,i ne bi me cudilo da krene prema Odesi.Ako Rusi uzmu Odesu.Eto njih na granicama Balkana.I veoma,veoma blizu Rumunije.Unistit ce im totalno Europsku uniju ako Rusi uzmu Odesu.To je njihov plan
Krim su vec uzeli.Donjeck.Luhansk.Bit ce ovdje jos rata.Kvotirajte me ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Crow Jane
Član
Postovi: 1506
Pridružen/a: 10 feb 2016 13:52

Re: Ukrajina

Post Postao/la Crow Jane » 19 dec 2016 16:44

Ruska ofanziva na Svitlodarsk propala, 30 ruskih i 5 ukrajinskih vojnika ubijeno.
Potpis

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41216
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Ukrajina

Post Postao/la Jack » 01 feb 2017 18:32

Krenuli su ponovo na Avdivku.To je valjda grad ili gradic kraj Donjecka
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Ukrajina

Post Postao/la Zmaj » 01 feb 2017 21:58

slika
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Odgovorite