☑ Pravila foruma i savjeti

SDA

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: SDA i politika

Post Postao/la noel malcolm » 19 okt 2012 22:00

ABen kaže :

Koji je kreten ovaj Tihic, cuj ciju sve podrsku on ima.
Ocekujem uskoro PRUD 2
Sastanak starih jarana Tihic dodik i Covic i eto nam treceg entiteta. Nesto se uvijek najezim kad tihic daje izjave.
I jos nesto bojim se da nije bilo ovo namjestaljka na izborima Vitez nasi uzeli i Odzak. Kao evo vam srednja Bosna i Posavski kanton a daj te vi nama Mostar i da napravimo sebi hrvatsku samoupravu.
Ovo ja onako predpostavljam jer Tihicu i vrhu u SDA ja licno nevjerujem suvise su mi mutni.




Ti si gledao previše filmova sa teorijom zavjere.

Otiđi malo na hercegbosna.forum pa vidi kako jebu i mrtvo i živo zbog Odžaka i Viteza,

i kako obećavaju smjenu tih načelnika čim povuku prvi pogrešan potez.

I ne samo na taj forum, nego i na portal Poskok i slične hercegovačke bljuvotine.

Da te malo podsjetim da je Lagumdžija sa Čovićem bio u junu potpisao

Sporazum o osnivanju trećeg entiteta (posebne hrvatske izborne jedinice)


pa ga nije smio u javnosti objaviti dok ga nije sda objavila,

nakon čega se povukao i do septembra se crveni krmak praktički

nije više ni pojavio u javnosti, pokušavajući minimizirati učinjenu štetu,

kako bi javnost smetnula šta je učinio.

Ako ti ABen ne pamtiš ili imaš selektivnu memoriju ima nas koji pamtimo!
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 19 okt 2012 22:10

A sto meni spajas cijeli tekst?
Moje je samo ovo:
Koji je kreten ovaj Tihic, cuj ciju sve podrsku on ima.
Ili Mislis da je pametno se oslanjati na podrsku Dodika i Covica?


Ovo dole nije od mene!
Ocekujem uskoro PRUD 2
Sastanak starih jarana Tihic dodik i Covic i eto nam treceg entiteta. Nesto se uvijek najezim kad tihic daje izjave.
I jos nesto bojim se da nije bilo ovo namjestaljka na izborima Vitez nasi uzeli i Odzak. Kao evo vam srednja Bosna i Posavski kanton a daj te vi nama Mostar i da napravimo sebi hrvatsku samoupravu.
Ovo ja onako predpostavljam jer Tihicu i vrhu u SDA ja licno nevjerujem suvise su mi mutni.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: SDA i politika

Post Postao/la noel malcolm » 19 okt 2012 22:14

ABen je napisao/la:A sto meni spajas cijeli tekst?
Moje je samo ovo:
Koji je kreten ovaj Tihic, cuj ciju sve podrsku on ima.
Ili Mislis da je pametno se oslanjati na podrsku Dodika i Covica?


Ovo dole nije od mene!
Ocekujem uskoro PRUD 2
Sastanak starih jarana Tihic dodik i Covic i eto nam treceg entiteta. Nesto se uvijek najezim kad tihic daje izjave.
I jos nesto bojim se da nije bilo ovo namjestaljka na izborima Vitez nasi uzeli i Odzak. Kao evo vam srednja Bosna i Posavski kanton a daj te vi nama Mostar i da napravimo sebi hrvatsku samoupravu.
Ovo ja onako predpostavljam jer Tihicu i vrhu u SDA ja licno nevjerujem suvise su mi mutni.
Aha, moja greška, oprosti ABen, na tebe se moj odgovor samo djelimično odnosi,

a veći dio na Krhana. :shock:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 19 okt 2012 22:19

Nema veze. svak moze napraviti takvu gresku. :mrgreen:

Ali ipak Tihic i njegova podrska: Dodo i Cova Navuce ga ponovo ova dvojica na praznu slamu. Vidjet cemo u ponedeljak sta i ko ce koga smijeniti i podrzati.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA i politika

Post Postao/la krhan » 19 okt 2012 22:22

noel malcolm je napisao/la:ABen kaže :

Koji je kreten ovaj Tihic, cuj ciju sve podrsku on ima.
Ocekujem uskoro PRUD 2
Sastanak starih jarana Tihic dodik i Covic i eto nam treceg entiteta. Nesto se uvijek najezim kad tihic daje izjave.
I jos nesto bojim se da nije bilo ovo namjestaljka na izborima Vitez nasi uzeli i Odzak. Kao evo vam srednja Bosna i Posavski kanton a daj te vi nama Mostar i da napravimo sebi hrvatsku samoupravu.
Ovo ja onako predpostavljam jer Tihicu i vrhu u SDA ja licno nevjerujem suvise su mi mutni.




Ti si gledao previše filmova sa teorijom zavjere.

Otiđi malo na hercegbosna.forum pa vidi kako jebu i mrtvo i živo zbog Odžaka i Viteza,

i kako obećavaju smjenu tih načelnika čim povuku prvi pogrešan potez.

I ne samo na taj forum, nego i na portal Poskok i slične hercegovačke bljuvotine.

Da te malo podsjetim da je Lagumdžija sa Čovićem bio u junu potpisao

Sporazum o osnivanju trećeg entiteta (posebne hrvatske izborne jedinice)


pa ga nije smio u javnosti objaviti dok ga nije sda objavila,

nakon čega se povukao i do septembra se crveni krmak praktički

nije više ni pojavio u javnosti, pokušavajući minimizirati učinjenu štetu,

kako bi javnost smetnula šta je učinio.

Ako ti ABen ne pamtiš ili imaš selektivnu memoriju ima nas koji pamtimo!

Noel to sam ja piso, ono o cemu razmisljam jer Tihicu nevjerujem a za Zlaju Guantanamo je suvisno ista pisati obicna lesina od covjeka njega organski nepodnosim tog slucajnog prolaznika i kojim je stranka preca od drzave.

Ma vjerujem ti da ujke na svojim stranicama laju i da nisu zadovoljni. Mi neznamo sta se iza zatvorenih vrata dogovara. Ja sam veliki pesimista kad vidim da Tihic ide na pregovore sa Dodikom i Covicem.
Moj utisak ili je izdajica ili slab politicar kojeg dodo moze zednog prevest preko vode.

Nego vrati mi se cesto puta film kad su se ta trojca jarana sastajala pa znamo svi sta je bilo nadam se da su sada svi iz SDA dosli do pameti jer znaju dobro kako su prosli na zadnjim izborima pa su sad dobili novu sansu.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: SDA i politika

Post Postao/la noel malcolm » 19 okt 2012 22:30

krhan je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:ABen kaže :

Koji je kreten ovaj Tihic, cuj ciju sve podrsku on ima.
Ocekujem uskoro PRUD 2
Sastanak starih jarana Tihic dodik i Covic i eto nam treceg entiteta. Nesto se uvijek najezim kad tihic daje izjave.
I jos nesto bojim se da nije bilo ovo namjestaljka na izborima Vitez nasi uzeli i Odzak. Kao evo vam srednja Bosna i Posavski kanton a daj te vi nama Mostar i da napravimo sebi hrvatsku samoupravu.
Ovo ja onako predpostavljam jer Tihicu i vrhu u SDA ja licno nevjerujem suvise su mi mutni.




Ti si gledao previše filmova sa teorijom zavjere.

Otiđi malo na hercegbosna.forum pa vidi kako jebu i mrtvo i živo zbog Odžaka i Viteza,

i kako obećavaju smjenu tih načelnika čim povuku prvi pogrešan potez.

I ne samo na taj forum, nego i na portal Poskok i slične hercegovačke bljuvotine.

Da te malo podsjetim da je Lagumdžija sa Čovićem bio u junu potpisao

Sporazum o osnivanju trećeg entiteta (posebne hrvatske izborne jedinice)


pa ga nije smio u javnosti objaviti dok ga nije sda objavila,

nakon čega se povukao i do septembra se crveni krmak praktički

nije više ni pojavio u javnosti, pokušavajući minimizirati učinjenu štetu,

kako bi javnost smetnula šta je učinio.

Ako ti ABen ne pamtiš ili imaš selektivnu memoriju ima nas koji pamtimo!

Noel to sam ja piso, ono o cemu razmisljam jer Tihicu nevjerujem a za Zlaju Guantanamo je suvisno ista pisati obicna lesina od covjeka njega organski nepodnosim tog slucajnog prolaznika i kojim je stranka preca od drzave.

Ma vjerujem ti da ujke na svojim stranicama laju i da nisu zadovoljni. Mi neznamo sta se iza zatvorenih vrata dogovara. Ja sam veliki pesimista kad vidim da Tihic ide na pregovore sa Dodikom i Covicem.
Moj utisak ili je izdajica ili slab politicar kojeg dodo moze zednog prevest preko vode.

Nego vrati mi se cesto puta film kad su se ta trojca jarana sastajala pa znamo svi sta je bilo nadam se da su sada svi iz SDA dosli do pameti jer znaju dobro kako su prosli na zadnjim izborima pa su sad dobili novu sansu.

Ne branim ni ja sda samo da bi ih branio, nego nastojim argumentima potkrijepiti ono što pišem.

Znam da grozno zvuči da Tihić pregovara sa Čovićem i Dodikom,

a s kime će pregovarati kada je Bosna takva?

Nijedna odluka u Domu naroda BiH se ne može donijeti bez predstavnika srpskog i hrvatskog naroda.

Sda je pružila ruku Lagumdžiji i nakon ovih izbora a on opet tvrdoglavo odbija saradnju

i nada se da će sa onom lopužom iz Avaza opet nešto smuljati.

Uostalom ko je kriv za aktuelnu krizu vlasti u zemlji?

Koja je stranka otkazala saradnju sda i okrenula se radončiću?

Tek kada je sdp krenuo sa smjenama sda-ovih kadrova iz vlasti

Dodik, kao i Čović su se osokolili i krenuli u podjebavanje sviju po redu. :roll:

Uostalom, ko je razbjesnio hrvate i sve hrvatske stranke,

nametanjem hrvatskog kandidata iz sdp-a za člana predsjedništva, sda nije sigurno!

Šta im je to trebalo, znali su u sdp-u da će se hrvati osjetiti zajebanim!

Onda je Zlajoglu oba hdz-a izbacio iz federalne vlade, a sada kao bajagi ne može bez njih, :roll: :roll:
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA i politika

Post Postao/la krhan » 19 okt 2012 22:53

Pa zato je Zlajo Guantanamo dobio po usima i to pravo.

Ma znam sve to sta je radio, slicno je bilo sa Sda-Tihic i stranka za BiH Silajdzic stalno se svadjali nas Bosnjake podijelili itd itd itd pa su oba dvojca dobili racun od glasaca na proslim izborima.

A znamo kakve je pregovore vodio Tihic i u kojem pravcu je nas vodio suvise je pricat znamo svi.

Ja bih najvise volio da imamo ljude i stranku poput one erdoganove oni bih nas kao narod i zemlju pravo zastupali. A normalno je da moramo saradjivati i dogovarati se sa srbima i hrvatima ali ne ko Tihic da njima sve udovolji a nama sipak.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 20 okt 2012 21:04

BiH mora biti država vladavine prava
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/11136 ... prava.html

B. A. 20/10/2012 16:19:00
Sulejman Tihić
SARAJEVO - Predsjedavajući Doma naroda PS BiH i predsjednik SDA Sulejman Tihić sastao se s ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država u našoj zemlji Patrickom Moonom s kojim je razgovarao o aktualnoj situaciji u Bosni i Hercegovini.

Ambasador Moon čestitao je predsjedniku SDA na velikom uspjehu koji je Stranka ostvarila na lokalnim izborima.

Iskazana je zabrinutost zbog blokade euroatlantskog puta Bosne i Hercegovine i negativnog izvještaja Evropske komisije po tom pitanju.

- Lokalni izbori dali su legitimitet i obavezu Stranci demokratske akcije da se više angažira na rješavanju aktualnih problema koji najviše štete nanose građanima i državi Bosni i Hercegovini. Nakon što je SDP-e bahato odbio ponudu SDA da u interesu Bosne i Hercegovine nastave raditi zajedno, SDA je krenula u razgovore s drugim političkim strankama, kako bi što prije bio deblokiran rad institucija Bosne i Hercegovine, kazao je Tihić.

Borba protiv organiziranog kriminala i korupcije bila je također jedna od ključnih tema ovoga razgovora.

Na sjednici Glavnog odbora SDA još jednom je potvrđena opredijeljenost te stranke za nastavak beskompromisne borbe protiv organiziranog kriminala i korupcije, što je definirano i kao jedan od četiri strateška cilja i pravca djelovanja SDA u predstojećem periodu.

- Bosna i Hercegovina mora biti država vladavine prava, a institucije za provođenje zakona moraju imati apsulutnu podršku kako vladinog i nevladinog sektora, tako i samih građana, istakao je lider SDA.

O aktualnoj političkoj situaciji predsjednik SDA također je razgovarao i s ambasadorom Ruske Federacije u našoj zemlji Aleksandrom Bocan-Harčenkom, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću SDA.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 22 okt 2012 09:26

Ja stvarno nemam rijeci vise za Gargamela, ako su pametni predstavnici srpskog i hrvatskog naroda onda ce izabrati tebe jer si budala.
Tihić: Srbi i Hrvati treba da se odluče između SDA i SDP
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ti ... 63910.html

.Srna - 21.10.2012 13:10
SARAJEVO - Predsjednik SDA Sulejman Tihić očekuje da na sutrašnjoj sjednici Doma naroda parlamenta BiH potrebnu podršku neće dobiti odluka predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH Vjekoslava Bevande o smjeni dva ministra i zamjenika ministra iz SDA.

"Odgovornost o tome je na predstavnicima srpskog i hrvatskog naroda i oni treba da odluče koga će podržati - SDP ili SDA", rekao je Tihić.

On je pojasnio da optimizam temelji na razgovorima sa predstavnicima stranaka i argumentima da je na jednoj strani pogrešna politika SDP-a, koja BiH stalno vodi u krizu, a na drugoj SDA sa ozbiljnom politikom kojom se mogu rješavati problemi.

"Nadam se da će biti poštovan izborni legitimitet i naše dosadašnje višegodišnje iskustvo u radu i da se neće prikloniti ovoj novoj politici koja BiH i cijelo društvo dvije godine dovodi u krizu zbog neprincipijelne, neodgovorne i nerealne politike", istakao je Tihić.

Prema njegovom mišljenju, logično je da nakon sutrašnjeg glasanja bude poznato ko je parlamentarna većina i da bi narednih dana trebalo potpisati sporazum o rekonstrukciji Savjeta ministara BiH.

"Lagumdžija je rekao da će SDP napustiti vlast ukoliko SDA ostane u njoj, tako da u utorak na sjednici Predstavničkog doma parlamenta BiH neće biti ni potrebno glasanje o smjenama (Zlatka) Lagumdžije i (Denisa) Bećirovića ako sutra bude odbijena Bevandina odluka o smjeni ministara SDA", rekao je Tihić.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: SDA i politika

Post Postao/la krhan » 22 okt 2012 11:32

Moj savjet Sda-u. Nedajte ovom uhonji da pregovara. On kad ide na pregovore kod dodika i covica, ja svaki put moram ici da mi stravu izljevaju. Isprepada me uhonja. :oops: :mrgreen:
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: SDA i politika

Post Postao/la ZV Keli » 22 okt 2012 12:42

krhan je napisao/la:Moj savjet Sda-u. Nedajte ovom uhonji da pregovara. On kad ide na pregovore kod dodika i covica, ja svaki put moram ici da mi stravu izljevaju. Isprepada me uhonja. :oops: :mrgreen:
Imaju strasne ljude u stranci i umjesto da napreduju oni stagniraju radi glavnog dvojca...

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 22 okt 2012 15:18

Bravo Gargamel i SDA, jebem vam vasu podrsku Covica i Dodika. Dajte im jos poziciju nacelnika Sarajeva. zato smo glasali za vas.

Izgleda da je samo moguce kod nas Bosnjaka da nase delegate svi smijenjuju, hajde da to pokusamo kod rvata i srba pa da vidimo tamo reakciju.
8 "za", 7 "protiv": Smijenjeni ministri Ahmetović i Ibrahimović, te zamjenik ministra Kasumović!
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/11153 ... movic.html
B. A. 22/10/2012 08:54:00
Dom naroda PSBiH / Vijesti.ba
SARAJEVO - Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH na današnjoj sjednici je potvrdio odluku predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH o smjeni ministara sigurnosti i odbrane BiH Sadika Ahmetovića i Muhameda Ibrahimovića i zamjenika ministra finansija i trezora BiH Fuada Kasumovića, kadrova SDA.

Za ovu odluku glasalo je osam delegata, sedam ih je bilo protiv dok nije bilo suzdržanih.

Za smjenu ministara i zamjenika ministra iz SDA su glasali Hasan Bećirović, Mehmed Bradarić, Dragan Čović, Borjana Krišto, Martin Raguž, Krunoslav Vrdoljak, Ognjen Tadić i Mladen Ivanić. Protiv su bili Halid Genjac, Nermina Kapetanović, Stjepan Krešić, Sulejman Tihić, Staša Košarac, Krstan Simić i Dragutin Rodić.

Predsjedavajući Vijeća ministara Vjekoslav Bevanda ovu je odluku donio na inicijativu SDP-a BiH, a odluku je početkom jula potvrdio Predstavnički dom državnog parlamenta.

Kako je navedeno u Odluci, ona stupa na snagu danom potvrđivanja od Parlamentarne skupštine BiH.

14.05

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH na današnjoj sjednici razmatra odluku predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH o smjeni ministara sigurnosti i odbrane BiH Sadika Ahmetovića i Muhameda Ibrahimovića i zamjenika ministra finansija i trezora BiH Fuada Kasumovića, kadrova SDA. Nakon diskusije poslanika, na prijedlog zamjenika predsjedavajućeg Doma naroda Ognjena Tadića, data je pauza, prije koje se poslanici nisu izjašnjavali o predloženoj odluci.

12.00

Na dnevnom redu smjena ministara iz SDA u Vijeću ministara BiH

Sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH počela je danas oko podne u Sarajevu, a na dnevnom redu je, između ostalog, potvrđivanje odluke predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH o smjeni ministara sigurnosti i odbrane BiH Sadika Ahmetovića i Muhameda Ibrahimovića i zamjenika ministra finansija i trezora BiH Fuada Kasumovića, kadrova SDA.

Predsjedavajući Vijeća ministara Vjekoslav Bevanda ovu je odluku donio na inicijativu SDP-a BiH, a početkom jula odluku je potvrdio Predstavnički dom državnog parlamenta.

Ova odluka bila je tema rasprave na sjednici Doma naroda PSBiH 19. jula, kada su je delegati iz SDA proglasili štetnom po vitalni nacionalni interes bošnjačkog naroda i cijeli slučaj upućen je Ustavnom sudu BiH.

Ustavni sud BiH je donio Odluku prema kojoj predložena odluka predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH o smjeni dvaju ministra i jednog zamjenika ministra u Vijeću ministara nije destruktivna za vitalni interes bošnjačkog naroda u BiH.

Kako je navedeno u Odluci predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, ona stupa na snagu danom potvrđivanja od Parlamentarne skupštine BiH.

08:54

Dom naroda danas glasa o smjeni ministara i zamjenika iz SDA

Delegati Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH trebali bi danas glasati o odluci predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Vjekoslava Bevande o smjeni ministara i zamjenika ministra iz SDA. Lider SDA Sulejman Tihić, koji je i predsjedavajući Doma naroda, rekao je Srni da očekuje da će Bevandina odluka o smjeni biti odbijena, odnosno da neće dobiti potrebnu podršku.

"Odgovornost o tome je na predstavnicima srpskog i hrvatskog naroda i oni trebaju odlučiti koga će podržati – SDP BiH ili SDA", rekao je Tihić.

Bevanda je na inicijativu SDP-a BiH 25. juna dostavio Parlamentarnoj skupštini BiH odluku o smjeni ministra sigurnosti BiH Sadika Ahmetovića, ministra odbrane BiH Muhameda Ibrahimovića i zamjenika ministra finansija i trezora BiH Fuada Kasumovića.

Većina delegata u Klubu bošnjačkog naroda je na sjednici Doma naroda 19. jula dostavila izjavu da je postupak razrješenja ministara i zamjenika ministra SDA štetan po vitalni nacionalni interes Bošnjaka, a nakon što Kolegij Doma nije postigao saglasnost o tom pitanju, slučaj je završio pred Ustavnim sudom BiH.

Ustavni sud BiH odlučio je 24. augusta da Bevandina odluka o smjeni Ahmetovića, Ibrahimovića i Kasumovića nije destruktivna po vitalni nacionalni interes bošnjačkog naroda u BiH.

Delegati bi na sjednici u dugom čitanju trebali razmatrati i Prijedlog zakona o dopunama Zakona o finansiranju institucija BiH, čiji je predlagač Zajednička komisija za administrativne poslove, Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o ministarstvima i drugim organima uprave BiH i Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o kretanju i boravku stranaca i azilu.

U prvom čitanju pred delegatima će se naći Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o finansiranju institucija BiH, čiji je predlagač Vijeće ministara BiH, i Prijedlog zakona o finansiranju političkih stranaka.

Na dnevnom redu sjednice, čiji je početak zakazan za 11 sati, su i informacija o stanju javne zaduženosti BiH na dan 31. decembar 2011. godine i izvještaj o radu Istražne komisije oba doma Parlamentarne skupštine BiH za provjeru zakonitosti procesa uništavanja municije, minsko-eksplozivnih sredstava, naoružanja i vojne opreme.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA i politika

Post Postao/la amkos » 22 okt 2012 20:56

sdp izdajnicku stranku treba ukinuti..Unistice nas !!! :vojnik4:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 22 okt 2012 20:58

Tebe i onu budalu iz SDP-a treba objesiti. Da ce te Covic i Dodik zajebati i napraviti budalu od vas je bilo svima jasno.
Tihić: Čović izigrao dogovor
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/11164 ... govor.html
S. B. 22/10/2012 18:14:00
Sulejman Tihić / vijesti.ba
Predsjednik SDA Sulejman Tihić, u razgovoru za "TV1" nakon današnje sjednice Doma naroda PSBiH, kazao je da je predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović izigrao dogovor.

Opširnije u prilogu "TV1".
HT0fH-PVdyQ
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA i politika

Post Postao/la amkos » 22 okt 2012 20:59

izgleda da se vanjskim djelovanjem pokusava stvoriti to da Bosnjaci sa oko 53 % stanovnika BiH se ne pitaju skoro nista..Dusmanima sad zasad dobro ide !!
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA i politika

Post Postao/la amkos » 22 okt 2012 21:00

tihicu napolje..**** ti konj mater...izdajnku jadni...
sve cete prodat majku vam...


Izvini amkos ali mislim da iako vidno iznerviran ne treba psovati po forumu koji je bosnjacki i islamski . Zv Keli :fes:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 22 okt 2012 21:05

Pokvari mi ovaj gargamel dan i ove rezultate izbora. Kreten od covjeka i onaj komunista. Picka im materina izdajnicka.
SDA osvojio 37 načelničkih pozicija, SDS 26, SNSD 19, HDZ BiH 13, SDP 10...
http://www.vijesti.ba/izbori2012/111633 ... H-SDP.html

S. B. 22/10/2012 17:55:00
Izborni štab SDA / vijesti.ba
Centralna izborna komisija /CIK/ BiH donijela je danas na sjednici odluku o utvrđivanju i objavljivanju rezultata lokalnih izbora za 2012. godinu.

Rezultati su objavljeni po izbornim jedinicama na nivoima za načelnike, opštinska vijeća, skupštine opština, skupštine gradova i za Brčko distrikt.

Što se tiče osvojenih načelničkih pozicija, najviše je dobio SDA 37, SDS 26, SNSD 19, HDZ BiH 13, a SDP 10.

Kada je riječ o skupštinama opština, SDA je osvojio 516 mandata, SNSD 387, SDS 323, SDP 312.

U BiH su 7. oktobra održani lokalni izbori na kojima su birani članovi 58 skupština opština u Republici Srpskoj, 78 opštinskih skupština u Federaciji BiH, te poslanici Skupštine Brčko distrikta.

U Srpskoj je birano i pet gradonačelnika /Banjaluka, Prijedor, Bijeljina, Doboj i Trebinje/. U distriktu Brčko biran je gradonačelnik distrikta.

Za lokalne izbore u Srpskoj i Federaciji BiH ovjerena su ukupno 383 politička subjekta – 84 političke partije, 59 koalicija, 224 nezavisna kandidata i 16 lista nezavisnih kandidata.

Ovjeren je ukupno 30.351 kandidat – za načelnike, odnosno gradonačelnike 550 kandidata; za odbornike 29.652 i 149 kandidata za garantovana mjesta za predstavnike nacionalnih manjina.

Ukupno je upisano 3.144.296 birača, i to po kategorijama: redovnih 3.085.546, a za glasanje putem pošte 37.359.

Tu su i lica koja imaju status raseljene osobe, ona koja glasaju u odsustvu - 10.709 birača i oni koji su odlučili da glasaju lično u opštini prebivališta iz 1991. godine, a takvih je 10.682 birača.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: SDA i politika

Post Postao/la amkos » 22 okt 2012 21:13

I meni...

izbacise nas dusmani iz VM ko ebac prostitutku iz nocnog bara...
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDA i politika

Post Postao/la ABen » 25 okt 2012 19:02

Gargamel pravi novu koaliciju sa HSP-om i Narodnom strankom Radom za Boljitak. On je stvarno prolupo!

YdnRd2lzSzw
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDA i politika

Post Postao/la Abidaga » 25 okt 2012 19:14

ABen je napisao/la:Gargamel pravi novu koaliciju sa HSP-om i Narodnom strankom Radom za Boljitak. On je stvarno prolupo!
To je stara probosanska koalicija platformasa koju je SDP izdao da bi napravio novu koaliciju sa 2 HDZ-a.

Odgovorite