☑ Pravila foruma i savjeti

SDU

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: SDU

Post Postao/la ABen » 15 okt 2013 21:05

Agron je napisao/la:
noel malcolm je napisao/la:koja čistka, pa samo je Mehmedović smijenjen

očito je u pitanju lični animozitet i starh da ih on ne ugrozi na predstojećim

unutarstranačkim izborima

:offtopic:
Mislim na Sadovića i društvo koji su davno istjerani, masa ljudi za koju javnost slabo zna je sklonjena. :offtopic:
Sto manje komunista sa muslimanskim imenima to bolje za nas u SDU. Manje nas narod glasati za njih i tako ce manje glasova kupiti od nasih.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: SDU

Post Postao/la ZV Keli » 24 okt 2013 20:03


Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDU

Post Postao/la Abidaga » 24 okt 2013 21:14

ZV Keli je napisao/la:http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/17420 ... acke-ideje[/b]-lebde-nad...
Evo i jedne zlocinacke ideje iz vrha SDU:
http://www.radiosarajevo.ba/content/view/16119/30/
Ivo Komšić pokrenuo inicijativu ispitivanja ustavnosti zabrane svinjskog mesa i alkohola

Komšić smatra da BBI vrši diskriminaciju prema posjetiocima koji konzumiraju alkohol i krmetinu.. Inicijativu za pokretanje pitanja ustavnosti ugovora i podugovora koje vlasnik BBI centra postiže sa zakupcima poslovnih prostora, Komšić upućuje Federalnom ministarstvu pravde.

Rekao je da su ga na to zapravo ponukali građani iz Sarajeva, ali i izvan njega koji su bili neugodno iznenađeni u BBI trgovačkom centru. Iako je ovakva politika BBI Centra do sada mnogo puta kritikovana i osporavana niti jednom se to nije desilo od strane političkog predstavnika.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: SDU

Post Postao/la ZV Keli » 24 okt 2013 22:12

Ne branim ga, daleko bilo, samo prenosim vijesti. Don't harm the messenger :mrgreen:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDU

Post Postao/la Abidaga » 24 okt 2013 22:31

ZV Keli je napisao/la:Ne branim ga, daleko bilo, samo prenosim vijesti. Don't harm the messenger :mrgreen:
Sve pozitivno i negatvino treba prenositi kako bi dobili objektivnu sliku o stranci. Zato sam i otvorio ovu temu. :gut:

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: SDU

Post Postao/la Bosnjak » 24 okt 2013 22:50

Ustavnosti? Pa kakve veze ima vrsta mesa sa Ustavom, ovaj je načisto prolup'o. Svako ima pravo da prodaje i ne prodaje šta god želi, isto kao što i vlasnik prostora ima pravo da ugovorom traži od zakupca šta god hoće. Nevjerovatno.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: SDU

Post Postao/la ZV Keli » 25 okt 2013 15:54

Lici mi na mog profesora ustavnog prava, koji popljuva sve zivo od judeizma, krscanstva, islama, pa do stranak od jmo do sda, da bi na kraju rekao pa eto ja sam komunista, iako prethodno popljuvao od Trockog do Broza. Znaci prolupao godinama.

Ps kao sto kaze kolega forumas, sve dobro i lose se postavlja tako sam i ja. Jer mislim da i neko ko pripada nekoj stranci mora i dobre i lose stvari pricati, objektivnost je majka uspjeha koja nama fali

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDU

Post Postao/la Abidaga » 26 okt 2013 19:32

Ivo Komšić & co: Kongres SDU-a koji je zakazao Nermin Pećanac nema statutarni legalitet i legitimitet ?
25.10.2013
"Predsjedništvo SDU-a BiH u sastavu:
prof. dr. Ivo Komšić (potpredsjednik SDUBiH),
prof.dr. Slavko Dragičević (potpredsjednik SDUBiH),
Miro Lazović (potpredsjednik SDUBiH),
prof.dr. Meliha Lekić,
doc.dr. Elmir Sadiković,
Refik Avdić,
Goran Crnogorac,
Muazem Gerin,
Stjepan Kljuić i Emir Zlatar,
kao i statutarno legalno i legitimno rukovodstvo Glavnog odbora SDU-a BiH u sastavu: Darko Ružić, predsjednik i Muazem Gerin, podpredsjednik, obavještavaju javnost, članove i organe SDU-a BiH da skup koji je zakazan kao kongres SDU-a BiH za nedjelju, 27. oktobra 2013. godine, koji je zakazao Nermin Pećanac, nema statutarni legalitet i legitimitet.

Samozvani Kongres SDU-a BiH nije sazvan na način i po proceduri koju propisuje Statut SDUBiH i na sceni je nestatutaran i nezakonit pokušaj ovladavanja strankom i njenim organima", navedeno je u saopćenju. Predsjedništvo SDU-a nije donijelo niti jedan dokument propisan Statutom, koji se odnosi na kongresne aktivnosti koje je zakazao Pećanac.
- Ovo saopćenje, kao i druga dokumenta organa SDU-a BiH (Predsjedništva i Glavnog odbora) dostavljena su u nadležni sud u Sarajevu, tako da bilo kakve odluke skupa koji je zakazan za nedjelju 27.10.2013. godine ne mogu imati nikakvo pravno dejstvo i svakako će biti predmetom sudskog postupka.

Javnost želimo izvjestiti da će se Kongres SDUBiH, koji je sazvan na Statutom utvrđen način, odlukama Glavnog odbora i Predsjedništva SDU-a BiH, održati 09. novembra 2013. godine u Sarajevu, o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena - navodi se u saopćenju.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... statutaran

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDU

Post Postao/la Abidaga » 28 nov 2013 21:30

Kq9_YUTSGoQ

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDU

Post Postao/la Abidaga » 25 apr 2014 23:31

Lazovic osnovao Uniju socialdemokrata:
v7MV25vyJG8
Crveni sada u Sarajevu imaju 5 partija a Grebo najavio da planira jos jednu.. :stareci:

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: SDU

Post Postao/la ZV Keli » 26 apr 2014 11:19

Neka imaju, daj Boze da ih budu imali 100, tako ce se lijevo biracko tijelo razvodniti, sto je odlicno. A lose je sto nemamo desne stranke koja bi to iskoristila.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: SDU

Post Postao/la Abidaga » 29 nov 2014 22:25

Ivo Komsic i Miro Lazovic ukidaju svoju tek osnovanu USD (6700 glasaca) i vracaju se u SDP:
2Cnk0CDziLw
Ali i ovaj SDU-Pecanac se pokazao kao razocarenje onom koalicijom Zajedno za Fikreta Abdica (13600 glasaca).

Odgovorite