☑ Pravila foruma i savjeti

Poplave, bura, zemljotresi

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 25 maj 2014 17:28

Tacno tako, i najmanje stete je kod nas.Opcina Kljuc je vec uradila procjenu.Tek nesto malo vise od 2 700 000 km.

Tamo imas jaku bolan Bosnjacku dijasporu, po Svicarskoj i Americi.Ta steta ce biti sanirana u roku godinu-dvije.Ocekivao sam znatno gore da ce Kljuc proci.Sve zavisi kolika ce steta sad biti u S.Mostu

U Krnjeusi 11 kuca poplavljeno.Hehe.Zna se cije li su

Kljuc je prosao veoma dobro.Usk kanton, ce proci super

http://www.sodalive.ba/lukavac/prelimin ... iliona-km/

Evo, ga neke jace cifre za Tuzlanski kanton

Prvi preliminarni podaci govore da se štete od posljedica poplava i klizišta u TK iznose više od 519 miliona KM:



Po opcinama:

Doboj Istok 5.5 miliona km
Gracanica 44 miliona km
Gradacac 20 miliona km
Kalesija 6.6 miliona km.Dobro je Kalesija prosla
Kladanj 8 miliona km
Sapna 14.3 miliona km
Teocak 6 miiona km
Zivinice 8.9 miliona km
Lukavac 13.7 miliona km
Celic 10 miliona km
Tuzla 353 miliona km
Srebrenik 15 milIona km



Preliminarni izvještaj od jutros već treba dopuniti novim procjenama, jer je u toku dana prijavljeno oko 30 novih klizišta na području Kalesije, Srebrenika, Banovića i Tuzle. Općinske komisije zadužene su da naprave konačne izvješaje dva mjeseca nakon što zvanično bude proglašen prestanak stanja prirodne nesreće.


Kljuc je veoma dobro prosao

Ovo sve ce se sanirati.Kalesija nije puno stradala.Zivinice takodjer nisu dosta stradala.Tamo je dosta nasih

Tuzla je najgore stradala ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 25 maj 2014 17:59

Sanski Most 12 000 000 km

Kljuc ispod 3 000 000 km, tacnije 2 715 000 km
Bos Petrovac 1 000 000 km,Najgore stradala Krnjeusa
Bos Krupa 1 500 000 km
Buzim par stotina hiljada km
Bihac oko 1 000 000

Ovo su stete za cijeli Usk kanton.Naravno, taj broj ce rasti, ali ne previse.Posebno ne u Kljucu

Oko 15 000 000-20 000 000 km. To je godinu dana za dijasporu dole

Prica se da ce steta u Odzaku biti preko 200 000 000 km, mozda cak i vise

Naravno,sve kod njih

Eto nama Bosnjackog Odzaka

:mashallah:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Poplave

Post Postao/la Bosni » 25 maj 2014 18:14

Jack je napisao/la: Prica se da ce steta u Odzaku biti preko 200 000 000 km, mozda cak i vise

Naravno,sve kod njih

Eto nama Bosnjackog Odzaka

:mashallah:
I to jos u izbornoj godini. Bit ce zanimljivo vidjeti izborne rezultate za Odzak. Gdje ce ovi kojima su kuce unistene biti u to vrijeme? Hoce li htjeti glasati? Veoma zanimljivo.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 25 maj 2014 18:24

Nemamo sanse jer na hiljade katolika Odzaka zivi u Hrvatskoj i glasa ''redovno''.Izbori nisu neki pokazatelj

Ono sto je bitno je da sem Zenice i Zepca, Maglaja.Steta kod nas je najgora u Tuzli opcini

Usk kanton je minimalno stradao.Steta ce ici na ispod 20 000 000 km, za cijeli kanton.Odzak najmanje 200 000 000.Tako se prica..Sanski Most steta ce ici na oko 12 000 000 km

Opcina se nece dici 10 godina kaze nacelnik Odzaka nas covjek .Potopljeno 65 km2 Odzacke opcine .Najvise kod njih.Grad Odzak sacuvan.Sve nase firme, industrija, sve je to citavo u Odzaku.Jel ti znas koliko je to plodne povrsine katolika otislo?

90% industrije i firmi u centru Odzaka drzimo mi.Znaci nasa industrija, nase ceste, nas grad, i sad nam se nudi i opcina demografski.Iseljeno 5500 ljudi, citaj skoro svi katolici, dole ih stalno nema vise od 7000.Mislim na katolike Odzaka


Eto nama Sjevernog Logora, aka Novog Odzaka po katolickim selima Odzaka.Biraj.Koliko ce prodavati

Odzacki katolici zive vecinom u Hrvatskoj

Kljucki Bosnjaci po Svicarskoj, Njemackoj, Austriji

Sta mislis sta je lakse nadoknaditi.3 000 000 km s takvom dijasporom, ili ovo za Odzak

Dobro je

Joj, bojim se samo Zeljeznog Polja.Samo da to prodje dobro :o
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 25 maj 2014 18:34

http://www.bosanskipetrovac.gov.ba/


Krnjeusa stradala fino :gut:

Najgori cetnici u
1 svjetskom ratu
2 svjetskom ratu
Ovom ratu

:mashallah:

Svaka prilika za klanje Muslimana, oni su je iskoristili.Evo im poplava dosla

:gut:

:chef:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Poplave

Post Postao/la Drina » 25 maj 2014 19:56

Nasi ljudi u sjevernoistocnoj Bosni imaju jaku dijasporu. Mislim na potez Zavidovici-Kalesija. Gdje se nalazim najvise je ljudi iz tog kraja i Sandzaka. Upuceno je 6 kamiona i gomila kesa. Dosta ljudi je uzelo odmor i otislo da vidi kakve su stete i da radena terenu.


Ono sto ce kostati je obnova puteva a to mora raditi drzava. To nece moci raditi narod. Trebamo sacekati i vidjeti kolika ce biti pomoc sa strane. Moze se desiti da neka sela dobiju bolju infrastrukturu nego sto imaju danas. Danas su na srbistanskoj tv ukratko prciali o naselju Jasa Tomic. Nakon velikih poplava je ulozeno puno i danas imaju bolje uslove nego sto su imali prije poplava.

Nas poseban fokus treba biti ka povratnicima. To je najugrozeniji dio nasih ljudi.

A Odzak postaje druga nasa opcina na Savi. Brcko + Odzak. :gut:
Zadnja izmjena: Drina, dana/u 25 maj 2014 19:58, ukupno mijenjano 1 put.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Poplave

Post Postao/la Drina » 25 maj 2014 19:58

Turska: Pomoć za BiH se skupljala u 90 000 džamija
U petak je poslije Džuma namaza u 90 000 džamija u Turskoj skupljala pomoć za Bosnu i Hercegovinu.

Prognozira se da će se do kraja ove akcije skupiti oko 100 miliona Eura za pomoć ugroženim područjima u BIH. Ovakav vid pomoći je dovoljan za izgradnju oko 7000 kuća.

U ime portala zahvaljujemo se svima onima koji misle na BIH i region u ovim teškim trenutcima!

http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=73

Ima li ikakva mogucnosti da mi usmjerimo ovu pomoc nasim ljudima?
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Poplave

Post Postao/la ABen » 25 maj 2014 20:05

Drina je napisao/la:Turska: Pomoć za BiH se skupljala u 90 000 džamija
U petak je poslije Džuma namaza u 90 000 džamija u Turskoj skupljala pomoć za Bosnu i Hercegovinu.

Prognozira se da će se do kraja ove akcije skupiti oko 100 miliona Eura za pomoć ugroženim područjima u BIH. Ovakav vid pomoći je dovoljan za izgradnju oko 7000 kuća.

U ime portala zahvaljujemo se svima onima koji misle na BIH i region u ovim teškim trenutcima!

http://istocnabosna.com/myjoomla/index. ... &Itemid=73

Ima li ikakva mogucnosti da mi usmjerimo ovu pomoc nasim ljudima?
samo da neode preko neke lijeve organizacije koja ce dijeliti i cetnicima i ustasama ili da ide preko vlade. :? bolje je onda nikakva pomoc nego gdje cemo mi pomagati njima.

Ali svi vi zaboravljate Doboj, Bos. Samac i druga naselja koja su isto unistina. Gdje bi lahko mogli naseliti nas narod i biti vecina.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Poplave

Post Postao/la bilbo » 25 maj 2014 20:07

Najbolje bi bilo da Islamska zajednica preuzme ovu pomoć iz Turske.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Poplave

Post Postao/la ABen » 25 maj 2014 20:11

bilbo je napisao/la:Najbolje bi bilo da Islamska zajednica preuzme ovu pomoć iz Turske.
Ako ce dijeliti Bosnjackom stanovnistvu, onda da.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 25 maj 2014 20:13

Nek ta pomoc ide u nase krajeve, sto da dajemo katolicima Odzaka ista.No, sve se bojim da ce tamo neke ljevicarske organizacije dobiti dio tih para, i oni ce cetaljima i ustashama djeliti pare

Df, Radoncic, ima dosta takvih ulizica po Sarajevu
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Poplave

Post Postao/la ABen » 25 maj 2014 20:16

Gatački povratnici poslali šleper stočne hrane u Janju
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/21749 ... Janju.html

MOSTAR - Gatački povratnici, koji već decenijama nadljudskim naporima pokušavaju stvoriti normalne uvjete za život i rad učinili su krajnje neobičnu gestu u znak solidarnosti s poplavama pogođenim stanovništvom u Bosni i Hercegovini, javlja Anadolu Agency.

Danima su prikupljali, organizirali i volontirali da bi poslali šleper stočne hrane, sijena, za povratnike u poplavljenom mjestu Janja.

"Mnogo toga i nama nedostaje u Gacku. Međutim, sa stočnom hranom ne oskudijevamo", za Anadolu Agency kazao je Eno Tanović. Istakao je kako oni najbolje razumiju šta će značiti ova vrsta pomoći onima kojim je stočna hrana uništena.

Gatački povratnici ovu vrstu pomoći realizirali su kroz tri bošnjačke organizacije u ovom istočno hercegovačkom gradići, Medžlisa IZ Gacko, OO SDA Gacko i Mjesne zajednice Fazlagića kula.

"Ovom simboličnom pomoći neki domaćini moći će nahraniti svoju stoku", kaže Tanović.

Gatačli Bošnjaci-povratnici odlučni su da se i dalje aktivno uključe i da daju svoj doprinos u prikupljanju hrane za stoku kao vid humanitarne pomoći. Za područje Janje odlučili su iz dva razloga: "Ljudski je da se i mi solidarišemo s onima kojima je pomoć potrebna. Drugi, i sami smo bili korisnici humanitarne pomoći. Dobri ljudi koji su nama pomagali zadužili su nas da se i mi odazovemo, iako smo u malom broju", rekao nam je Tanović, koji obavlja dužnost predsjednika Medžlisa IZ Gacko i OO SDA Gacko.

Svjestan da se jednim šleperom sijena i stočne hrane ne mogu zadovoljiti sve potrebe, naglašava kako je njihovo djelo učinjeno u ime Boga i da je siguran da će Bog zbog dobrih djela i iskrenih namjere olakšati iskušenja svima koji su pogođeni nesrećama.
:gut: Evo primjera kako se salje i gdje pomoc, nije puno ali je 100 puta vrijednije nego sto ovi druge rade.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Poplave

Post Postao/la Drina » 25 maj 2014 20:24

bilbo je napisao/la:Najbolje bi bilo da Islamska zajednica preuzme ovu pomoć iz Turske.

Odlicna ideja. I tako i tako to skuplja islamska zajednica Turske. S tim parama bi mogli obnoviti masu kuca i dati novi impuls nasim ljudima u povratnickim sredinama.

Inace Turska se vraca na velika vreata na Balkanu. Sve druge balkanske drzave su propale po svim parametrima samo oni grabe ka gore. Ako budemo imali pameti, oni bi nam mogli dati logistiku da sve pometemo po Bosni.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Poplave

Post Postao/la bilbo » 25 maj 2014 20:27

Drina je napisao/la:
bilbo je napisao/la:Najbolje bi bilo da Islamska zajednica preuzme ovu pomoć iz Turske.
Odlicna ideja. I tako i tako to skuplja islamska zajednica Turske. S tim parama bi mogli obnoviti masu kuca i dati novi impuls nasim ljudima u povratnickim sredinama.
I mislim predložiti ljudima koje znam u IZ.
Zadnja izmjena: bilbo, dana/u 26 maj 2014 07:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Poplave

Post Postao/la Drina » 25 maj 2014 20:49

To bi bilo dobro ako imas ikakvog uticaja. Tu se ne radi keksu i peskirima vec o znatnoj sumi novca s kojom mozemo uraditi dosta toga i prekrenuti stvar u nasu korist u nekim podrucjima
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Poplave

Post Postao/la bilbo » 25 maj 2014 21:41

Drina je napisao/la:To bi bilo dobro ako imas ikakvog uticaja. Tu se ne radi keksu i peskirima vec o znatnoj sumi novca s kojom mozemo uraditi dosta toga i prekrenuti stvar u nasu korist u nekim podrucjima
Ja sam ti sitna boranija.
Zadnja izmjena: bilbo, dana/u 26 maj 2014 07:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Mraz
Član
Postovi: 55
Pridružen/a: 26 jan 2014 21:03

Re: Poplave

Post Postao/la Mraz » 25 maj 2014 22:23

Sta mislite o mogucnosti da je nasip kod Bijeljine miniran?

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 25 maj 2014 22:46

Usk kanton nije mnogo stradao.To je veoma vazno.Takodjer i izvan Tuzle nije bilo nista, sto se ne moze srediti

Kljuc i neke opcine su vec uradile procjenu stete.One vece tipa Bijeljina, Doboj, Samac.Tu ce procjena trajati jos duze vrijeme

Mi nemamo neke sad jace gubitke oko ovih poplava.Pa, samo u Odzaku katolici i pravoslavni ce imati oko 200 000 000 km, mozda i vise gubitka.Nije to mala stvar.Sad da viidmo kako je prosao Maglaj i Zeljezno Polje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Poplave

Post Postao/la amkos » 26 maj 2014 01:56

Mraz je napisao/la:Sta mislite o mogucnosti da je nasip kod Bijeljine miniran?

Moguće, jer mi jedan poznanik govori da stanje povratnika u istočnu Bosnu je loše, da ne kažem katastrofalno. I da su minirali nasip da ide na naše krajeve, a ne na Beograd. E sad koliko je to istina. :what: :roll:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41393
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Poplave

Post Postao/la Jack » 26 maj 2014 10:25

Nek drugi koji citaju ovo ne misle da sam ja neki ''manijak'' ili gore.Gledao sam veselje narodno, staro i mlado od 6-66 godina, koji vicu.Pobijmo balije, cak i neke stare Pantelije koji su jedva hodali.U svakoj normalnoj zemlji, bilo bi me stid i sramota da ovo kazem, tesko bih i rekao.

No, mi moramo misliti o sebi.Komsije u zadnjih par stotina godina, ostre kame i nozeve, pripremaju logore,nabijaju krstove, uzimaju nam nasu zemlju.Ja znam da cu umrijeti,ali malo je tesko skopcati sve.Naravno, ja imam i vise razloga, ali nije to vazno

Ako ce nam poplave pomoci za Odzak?Pa, sto da ne.Sto da ne, ja kazem.Mi moramo sto vise uzeti zemlje, kuca, nekretnina, iako ova poplava je bila fina u Krnjeusi takodjer,Jer bez obzira sta vi mislili.Mi moramo da mislimo na sebe.Mozda jednog dana budemo imali cijelu Bosnu.Ali, ako mi sad ponudis Jajce, Odzak i Glamoc.Ja cu naravno to prihvatiti.U to nema sumnje


http://info.odzak.ba/index.php/2-uncate ... anih-osoba

Odzak bi normalnim tempom, oko 2033 godine bio Bosnjacki.Nas natalitet, njihov visoki mortalitet, bolje unutrasnje migracije, kao sto svi znamo da nas smrt ceka.Tako i ja vjerujem, dovoljno je osnove matematike znati, i da skopcas nesto.Sad, ako ce poplave uciniti Odzak.Nasim krajem od 2025 godine.Ja, kazem.Sto da ne?


Sto da ne? Mozda je ruzno?Mozda nekom i nije lijepo?Ali, ako ce poplave umjesto 2033 oznaciti pocetak Bosnjackog Odzaka 2025 godine.Dovoljno ti je da vidis sta su uradili nekad s Pociteljom, i jos uvijek zele da ga potope.Ili s nama

Mozda je ruznije za Odzak, ali cuj.Bosnjacka vecina, ako i preko poplave?Hej.Bosnjacka opcina, s sto vise Bosnjackih sela, znaci jos jacu nasu bazu u Posavini.


Zao mi je sto je Modricki Lug stradao vise.
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite