☑ Pravila foruma i savjeti

Dnevno-politički događaji

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Roger Wilco » 21 nov 2013 09:11

ABen je napisao/la:
Roger Wilco je napisao/la:
ABen je napisao/la:Sta ces. Budale, ponavljat ce oni tu lekciju vise puta. Ako se ne nauce onda do kraja zivota.
Ali šta je alternativa....mislim realno.
OHR i cijela MZ u BiH (osim Turske) očigledno podržavaju Srbe, Bošnjački političari im poručuju da se kupe ispred OHR-a i idu kući, plaćenićki okupatorski NVO sektor šuti jer im Bošnjačka ljudska prava nisu u opisu posla, Bošnjake kao narod apsolutno boli dupe za prava ove djece (čak ih i nerviraju)...šta da rade?
Tako nam je kako nam je.[/quote]

Nije resenje da se pomirimo sa tim. Sta je sledece? Plan B i podjela Bosne kao oni kreteni na klixu.
Slažem se ali pokušaj se staviti u njihovu poziciju.
Ljudi vide da nemaju apsolutno nikakve podrške u cijelom presjeku Bošnjačkog naroda, vide da ih MZ sikteriše a onda im još i Dodik prijeti. Znaju da nemaju nikakvu zaštitu, podršku, možda ni simpatije, ni od vlastitog naroda. Realno mi smo kao narod pokazali šta mislimo o ovoj temi onom sramotnom šutnjom i prazninom ispred OHR. Vjerovao ti meni ili ne ali upravo to je odredilo stav i ponašanje kako MZ u BiH tako i "Bošnjačkih" političara. Da se predružilo makar nekoliko hiljada ljudi, danas bi slušali drugačiju pjesmu. Bezube babe koja prijeti se niko ne boji, još je nabiju nogom u guzicu. To je današnja slika Bošnjaka u vezi ove teme i to nije pesimizam nego tužna realnost. Teško je sam jurišati protiv vjetrenjača.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 21 nov 2013 09:20

Roger Wilco je napisao/la:Slažem se ali pokušaj se staviti u njihovu poziciju.
Ljudi vide da nemaju apsolutno nikakve podrške u cijelom presjeku Bošnjačkog naroda, vide da ih MZ sikteriše a onda im još i Dodik prijeti. Znaju da nemaju nikakvu zaštitu, podršku, možda ni simpatije, ni od vlastitog naroda. Realno mi smo kao narod pokazali šta mislimo o ovoj temi onom sramotnom šutnjom i prazninom ispred OHR. Vjerovao ti meni ili ne ali upravo to je odredilo stav i ponašanje kako MZ u BiH tako i "Bošnjačkih" političara. Da se predružilo makar nekoliko hiljada ljudi, danas bi slušali drugačiju pjesmu. Bezube babe koja prijeti se niko ne boji, još je nabiju nogom u guzicu. To je današnja slika Bošnjaka u vezi ove teme i to nije pesimizam nego tužna realnost. Teško je sam jurišati protiv vjetrenjača.
Slazem se i sa tobom ovdje. Ali nemozemo se pomiriti sa tim. Dijeca ce izgubiti ovu skolsku godinu na to su se roditelji odlucili, a za sledecu se pripremiti da idu u Federaciju ili u Srebrenicu u skolu. A oni mogu tu skolu da zatvore. Jer bez Bosnjacke dijece nemaju dovoljno ucenika. Nemoj nas sve stavljati u istu ladicu, nismo svi mi Bosnjaci isti i nije nam sve svejedno.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 21 nov 2013 09:23

Razgovori Mutabdžije i Ademovića u Istočnom Sarajevu: Bez pomaka
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... bez-pomaka

U Istočnom Sarajevu, jučer i dan ranije su razgovarali ministar prosvjete i kulture RS-a Goran Mutabdžija i Nedim Ademović, advokat roditelja iz Konjević-Polja, koji već 46 dana žive u šatorima kod OHR-a protestirajući protiv diskriminacije njihove djece u obrazovnom sistemu RS-a.

"Ne mogu, nažalost, govoriti ni o kakvom bitnom pomaku", rekao nam je Ademović jučer, ali je razgovor u utorak advokat ocijenio konstruktivnim.

Ništa novo

"Mi ćemo i dalje nastaviti pregovarati", dodao je Ademović, do kojeg su u međuvremenu došle informacije iz Banje Luke sa jučerašnje konferencije za medije, na kojoj je predsjednik RS-a Milorad Dodik roditeljima djece iz Konjević-Polja poručio da njihova djeca najkasnije u ponedjeljak trebaju krenuti u školu ili ih čekaju sankcije.

"To što je rekao gospodin Dodik, nije ništa novo. Slušamo isto od ministra sve vrijeme, ali ako već govorimo o politizaciji, onda je to upravo ovaj Dodikov istup, koji pokazuje ko u RS-u drži svu vlast i ko o svemu odlučuje", ističe Ademović, podsjećajući na to da nije suprotno zakonu ne slati djecu u školu, kada roditelji smatraju da su ugrožena njihova osnovna ljudska prava.

"Svi imamo pravo na građanski neposluh ukoliko je to opravdano", kaže Ademović, uvjeren da bi, umjesto priče o politiziranju slučaja, bilo mnogo korisnije provoditi zakone koji ovim roditeljima apsolutno daju prava.

Jedan od tih roditelja Muhizin Omerović nije uopće želio komentarisati Dodikov istup, a Vehid Dedić, otac četvero mališana, napominje da je najveća kazna to što njihova djeca nemaju pravo koje je ostaloj djeci zagarantovano:

"Da li je Dodik to rekao ponukan izjavama ombudsmena BiH, koji su dan ranije, u Parlamentu BiH, jasno iznijeli stav o ovome? Recimo, ombudsmen Nives Jukić je kazala da mi ne želimo ništa drugo nego ono što i svi roditelji u BiH, da njihova djeca uče na maternjem jeziku", ističe Dedić, napominjući da je Dodik u krivu kada kaže da oni žele mijenjati zakone u RS-u.

Lideri se ušutjeli

"Upravo je suprotno. Ti zakoni daju prava koja su uskraćena našoj djeci, i mi samo hoćemo njihovo striktno provođenje", kazao je Dedić, nazvavši podvalom i Dodikovu tvrdnju o tome kako njihovim protestima manipulira SDA, napose Bakir Izetbegović.

"Govorimo od početka da ne želimo biti dio ničije igre, ali primit ćemo u šator svakog ko nam želi pomoći. I dolazili su mnogi, da ih ne nabrajam", nastavlja Dedić, nazvavši manipulacijom i Dodikovu tvrdnju da su šatore dobili od Izetbegovića, odnosno opremu za njih.

"Dobili smo ih od Civilne zaštite i od kantonalnog Crvenog križa, a mnogi dobri ljudi su pomogli da nam život bude sigurniji i mi svima zahvaljujemo", govori Dedić.

A o gromoglasno najavljenom susretu lidera četiri stranke (SDA, SDP, SBB i SBiH) povodom ovog slučaja, ni traga ni glasa, ali se Dodik po drugi put oglašava.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Roger Wilco » 21 nov 2013 09:32

ABen je napisao/la:
Roger Wilco je napisao/la:Slažem se ali pokušaj se staviti u njihovu poziciju.
Ljudi vide da nemaju apsolutno nikakve podrške u cijelom presjeku Bošnjačkog naroda, vide da ih MZ sikteriše a onda im još i Dodik prijeti. Znaju da nemaju nikakvu zaštitu, podršku, možda ni simpatije, ni od vlastitog naroda. Realno mi smo kao narod pokazali šta mislimo o ovoj temi onom sramotnom šutnjom i prazninom ispred OHR. Vjerovao ti meni ili ne ali upravo to je odredilo stav i ponašanje kako MZ u BiH tako i "Bošnjačkih" političara. Da se predružilo makar nekoliko hiljada ljudi, danas bi slušali drugačiju pjesmu. Bezube babe koja prijeti se niko ne boji, još je nabiju nogom u guzicu. To je današnja slika Bošnjaka u vezi ove teme i to nije pesimizam nego tužna realnost. Teško je sam jurišati protiv vjetrenjača.
Slazem se i sa tobom ovdje. Ali nemozemo se pomiriti sa tim. Dijeca ce izgubiti ovu skolsku godinu na to su se roditelji odlucili, a za sledecu se pripremiti da idu u Federaciju ili u Srebrenicu u skolu. A oni mogu tu skolu da zatvore. Jer bez Bosnjacke dijece nemaju dovoljno ucenika. Nemoj nas sve stavljati u istu ladicu, nismo svi mi Bosnjaci isti i nije nam sve svejedno.
Nije svejedno nama kojih 2000-3000 razbacanih po BiH i svjetu.
Očigledno većini drugi jeste, manje ili više.
Ovo je moralo biti nacionalno pitanje No.1, Bošnjački mediji su morali vrištati crvenim naslovnicama, Bošnjački akademski građani držati govore u holovima fakulteta, Bošnjački umjetnici se vezati za stubove, mase od desetina hiljada Bošnjaka se talasati kao more ispred OHR-a, Bošnjački političari padati jedan preko drugog u trci koji će prije da rješi ovo i pokupi glasove i tako dalje i tako dalje.
Ali nije bilo ništa od ovoga jer nemamo niti jednu od ovih kategorija.
To je suština ovog što pišem, ne neki defetistički pesimizam nego konstatacija da će svako ovakvo pitanje prolaziti na ovaj način dok ne uspostavimo nešto od gore nabrojanog.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 21 nov 2013 09:50

U zadnje vrijeme je pocela opasna propaganda o podjeli Bosne u miru. Samo neki clanci o podjeli i na onom forumu klixu guraju ovu pricu kako bi to trebao biti nas plan B. :vomit:
Luđačka košulja ili mrtvački sanduk za usporeno cijepanje BiHhttp://www.vijesti.ba/vijesti/bih/17972 ... e-BiH.html
Zato je vazno da ne odustajemo od nasih prava, a svi koji misle da ce podijeliti Bosnu nek im bude jasno da je to samo moguce sa novim ratom. Nemozemo se pomiriti i pasivni biti na tome. A dijeci iz Konjevic polja ako nedobiju pravo na bosanski jezik da ne odustanu od toga i da krenu u skolu sledece godine u Federciji.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Roger Wilco
Član
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:23

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Roger Wilco » 21 nov 2013 09:57

E upravo o tome i pričamo.
Ispituju se reakcije Bošnjaka na ovakve stvari, prave se ankete, okolo hodajo kojekakvi bjelosvjetski emisari i ispipavaju teren. Nismo se dobro pokazali na ovom jako bitnom pitanju i to je opasno jer daje poprilično pogrešnu sliku Bošnjačkih reakcija u vezi "problema svih problema" tj. opstanka BiH i potiče druge na neke potencijalne avanture.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 21 nov 2013 10:21

Roger Wilco je napisao/la:E upravo o tome i pričamo.
Ispituju se reakcije Bošnjaka na ovakve stvari, prave se ankete, okolo hodajo kojekakvi bjelosvjetski emisari i ispipavaju teren. Nismo se dobro pokazali na ovom jako bitnom pitanju i to je opasno jer daje poprilično pogrešnu sliku Bošnjačkih reakcija u vezi "problema svih problema" tj. opstanka BiH i potiče druge na neke potencijalne avanture.
Jos nije kasno da se pokazemo na tom bitnom pitanju, sve je do nas.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la noel malcolm » 21 nov 2013 10:32

Roger Wilco je napisao/la:E upravo o tome i pričamo.
Ispituju se reakcije Bošnjaka na ovakve stvari, prave se ankete, okolo hodajo kojekakvi bjelosvjetski emisari i ispipavaju teren. Nismo se dobro pokazali na ovom jako bitnom pitanju i to je opasno jer daje poprilično pogrešnu sliku Bošnjačkih reakcija u vezi "problema svih problema" tj. opstanka BiH i potiče druge na neke potencijalne avanture.
Mi ćemo se uključiti ako počne provedba na terenu,
možda kasno, ali nije prekasno..
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 22 nov 2013 10:23

Roditelji iz Konjević Polja ne odustaju od svojih zahtjeva
A. A. 21/11/2013 18:29:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/17989 ... tjeva.html

SARAJEVO - Djeca iz Konjević Polja ni u ponedjeljak, 25. novembra, neće sjesti u školske klupe, uprkos prijetnjama vlasti iz Republike Srpske, rekao je večeras jedan od roditelja Vehid Dedić, prenosi Anadolu Agency (AA). Roditelji djece bošnjačke nacionalnosti iz Konjević Polja, nastavio je Dedić, ovlastili su advokata, koji će ih dalje predstavljati.

"Ima i ono naše zbog čega smo mi ovdje došli, kao roditelji. I mi to kao roditelji nećemo pogaziti", poručio je Dedić u izjavi za AA.

Ukoliko njihovi zahtjevi ne budu ispoštovani, Dedić je rekao da će oni ipak ostati ispred Ureda Visokog predstavnika u BiH (OHR).

"Nismo još uvijek razgovarali da li ćemo vraćati djecu kući sa majkama, vidjećemo kakvi će biti uslovi", pojasnio je Dedić.

Podsjećamo, djeca bošnjačke nacionalnosti iz Konjević Polja ne pohađaju nastavu od 2. septembra. Roditelji traže da njihovoj djeci bude uvedena nacionalna grupa predmeta, po kojoj bi oni pohađali nastavu. Prije više od mjesec dana, roditelji i djeca došli su iz Konjević Polja u Sarajevu, gdje u šatorskom naselju postavljenom ispred OHR-a traže ispunjenje svojih zahtjeva. Oni pozivaju lokalne vlasti, ali i međunarodnu zajednicu, da se uključe u rješavanje njihovih problema, kako bi se djeca što prije vratila u školske klupe.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Abidaga » 22 nov 2013 11:21

pv8oj-bgWT4
__WIhDlFwjY
tkGylAiBULc

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 22 nov 2013 15:09

Djeca iz Konjević-Polja bit će upisana u OŠ na Skenderiji
T. C. 22/11/2013 14:23:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/18003 ... eriji.html

SARAJEVO - Više od 100 djece iz Konjević-Polja bit će već danas upisana u OŠ "Vladislav Skarić" na Skenderiji, potvrdio je Agenciji Fena predstavnik roditelja ove djece Muhizin Omerović. Rezultat je ovo danas održanog sastanka roditelja s predstavnicima Ministarstva obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo.

- Mi nemamo, za sada, drugog izbora jer ne možemo dozvoliti da nam djeca, iako su to pojedinci željeli, izgube godinu. A svi ovi kojima su usta puna BiH, a koji ništa ne rade o ovom pitanju, neka ih bude stid i sram - kazao je Omerović.

Dodao je da je Sindikat osnovnog obrazovanja KS-a ponudio svoju pomoć u pronalaženju rješenja za djecu Konjević-Polja.

- Oni su nam ponudili da u Konjević-Polje pošalju nastavnike koji su na čekanju, a Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke obećalo je finansijsku pomoć u realizaciji ovog prijedloga. Ali, tek trebamo vidjeti može li i hoće ovo biti urađeno - pojasnio je Omerović.

Roditelji i djeca i dalje ostaju ispred OHR-a tražeći poštivanje svojih prava u potpunosti.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la ABen » 22 nov 2013 18:07

Zna li neko kako izgledaju ti paralelni sistemi kakvi postoje na Kosovu?
EKSKLUZIVNO Rješenje problema roditelja i djece iz Konjević-Polja: Kosovizacija RS-a
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... zacija-rsa

Nakon dugotrajne borbe roditelja djece iz Konjević-Polja, Vrbanjaca i drugih mjesta iz RS-a sa aparthejdnim sistemom koji je tamo očit i koji se ne krije, danas je doneseno konačno rješenje.

Ovo rješenje je u interesu djece, a doneseno je u suradnji sa Ministarstvom obrazovanja Federacije BiH i Sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja KS.

Naime, danas je odlučeno da će se izvršiti prepis djece iz Konjević-Polja u Osnovnu školu "Vladislav Skarić" u Sarajevu. U Konjević-Polju će na mjestima gdje se to mogne biti organizirana nastava po planu i programu kakva postoji u Kantonu Sarajevo, a djeca će formalno pohađati navedenu školu. Savjet roditelja je dobio pismene garancije od Sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja Kanotna Sarajevo da će organizirati proces nastave i obezbijediti neophodan nastavni kadar. Ovaj projekat će podržati i Vlada Federacije BiH. Na sličan način će se riješiti problem djece iz Vrbanjaca koja će, po istom principu, biti upisana u jednu osnovnu školu u Tešnju. A nastava će se odvijati u prostorima kao što su privatne kuće ili mektebi u Vrbanjcima.

Edin Ikanović iz Prvog marta, koji se trenutno nalazi sa roditeljima u šatorskom naselju ispred OHR-a, rekao nam je šta roditelji misle o ovome. Na naše pitanje da li su roditelji zadovoljni, odgovorio je:

"Roditelji nisu imali izbora, već da prepišu djecu kako bi izbjegli mogućnost prekršajnih prijava kojima im se prijeti iz RS-a. Ovim će se u Republici Srpskoj uspostaviti paralelni sistem obrazovanja, a mi smo dobili garancije Sindikata iz KS-a da će organizirati nastavne procese."

Ovim bi RS mogao platiti cijenu sistemske diskriminacije koju nije imao namjeru niti da otkloni, tako što će se stvoriti paralelni sistemi kakvi postoje na Kosovu.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Agron » 22 nov 2013 18:10

Abidaga je napisao/la:pv8oj-bgWT4
__WIhDlFwjY
tkGylAiBULc
Obratite samo pažnju koliki je licemjer ovaj Damir Mašić iz SDP-a, boli njega briga za djecu iz Konjević Polja on baca svoju šuplju multikulti retoriku. Tipični primjer odroda od naroda kojih je SDP-e pun. :vomit:
S druge strane ovaj Marjanović samo potvrda onoga što smo odavno znali a to je da srbi i hrvati ne mogu braniti interese ili u ovom slučaju prava bošnjaka, kome to nije jasno u dubokoj je zabludi.
Emir Suljagić i advokat jedine dvije svijetle tačke jer je i ova voditeljica pokazala zašto nama trebaju bošnjački novinari, a nek ona svoj rvatski priča negdje drugo. :maestro:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Agron
Član
Postovi: 289
Pridružen/a: 29 mar 2013 12:14
Lokacija: Sarajevo

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Agron » 22 nov 2013 18:11

ABen je napisao/la:Zna li neko kako izgledaju ti paralelni sistemi kakvi postoje na Kosovu?
EKSKLUZIVNO Rješenje problema roditelja i djece iz Konjević-Polja: Kosovizacija RS-a
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... zacija-rsa

Nakon dugotrajne borbe roditelja djece iz Konjević-Polja, Vrbanjaca i drugih mjesta iz RS-a sa aparthejdnim sistemom koji je tamo očit i koji se ne krije, danas je doneseno konačno rješenje.

Ovo rješenje je u interesu djece, a doneseno je u suradnji sa Ministarstvom obrazovanja Federacije BiH i Sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja KS.

Naime, danas je odlučeno da će se izvršiti prepis djece iz Konjević-Polja u Osnovnu školu "Vladislav Skarić" u Sarajevu. U Konjević-Polju će na mjestima gdje se to mogne biti organizirana nastava po planu i programu kakva postoji u Kantonu Sarajevo, a djeca će formalno pohađati navedenu školu. Savjet roditelja je dobio pismene garancije od Sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja Kanotna Sarajevo da će organizirati proces nastave i obezbijediti neophodan nastavni kadar. Ovaj projekat će podržati i Vlada Federacije BiH. Na sličan način će se riješiti problem djece iz Vrbanjaca koja će, po istom principu, biti upisana u jednu osnovnu školu u Tešnju. A nastava će se odvijati u prostorima kao što su privatne kuće ili mektebi u Vrbanjcima.

Edin Ikanović iz Prvog marta, koji se trenutno nalazi sa roditeljima u šatorskom naselju ispred OHR-a, rekao nam je šta roditelji misle o ovome. Na naše pitanje da li su roditelji zadovoljni, odgovorio je:

"Roditelji nisu imali izbora, već da prepišu djecu kako bi izbjegli mogućnost prekršajnih prijava kojima im se prijeti iz RS-a. Ovim će se u Republici Srpskoj uspostaviti paralelni sistem obrazovanja, a mi smo dobili garancije Sindikata iz KS-a da će organizirati nastavne procese."

Ovim bi RS mogao platiti cijenu sistemske diskriminacije koju nije imao namjeru niti da otkloni, tako što će se stvoriti paralelni sistemi kakvi postoje na Kosovu.
Ovo mi zvuči dobro, ključno je zaustaviti srbizaciju naše djece u genocidnoj. :fes:
Bošnjak koji nije nacionalista nije ni Bošnjak!

Nama treba nacionalna a ne demokratska fronta!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Bosnjak » 22 nov 2013 18:24

Agron je napisao/la: Obratite samo pažnju koliki je licemjer ovaj Damir Mašić iz SDP-a, boli njega briga za djecu iz Konjević Polja on baca svoju šuplju multikulti retoriku. Tipični primjer odroda od naroda kojih je SDP-e pun. :vomit:
S druge strane ovaj Marjanović samo potvrda onoga što smo odavno znali a to je da srbi i hrvati ne mogu braniti interese ili u ovom slučaju prava bošnjaka, kome to nije jasno u dubokoj je zabludi.
Emir Suljagić i advokat jedine dvije svijetle tačke jer je i ova voditeljica pokazala zašto nama trebaju bošnjački novinari, a nek ona svoj rvatski priča negdje drugo. :maestro:
:rofll: :rofll: :rofll:

Kakvo neinteligentno stereotpino mediokritetsko šupljiranje :lol:

Tebi bi bilo najbolje da se prihvatiš nekog posla koji ne zahtjeva pretjerano uključivanje mozga.

Ovaj forum jednostavno ne može da istrpi tvoje pametovanje.

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la e-din » 22 nov 2013 20:25

nikako mi se ne svidja ako se kosovo u bilo kojem smislu poredi sa genocidnom.
kosovo je postalo nezavisno, genocidna to ne smije nikada i nece aBd!

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la bilbo » 22 nov 2013 22:05

noel malcolm je napisao/la:Bošnjak, hvala bogu da si ga i ti skontao,

Agron maksimalno sluđuje cijeli forum svojim komentarima,

"razvlači nam pamet" kao četnički general Mladić sarajlijama!

Mada gledam, neki uveliko gutaju njegovu priču, samo što mu ne jedu iz ruke.

:vomit:
Kao što sam prošli put napisao,najbolje bi bilo da administracija ili moderatori putem PP provjere identitet.

Da ne bi pomislio da branim Agrona koji piše probosanske postove,on mi je zapravo šuhveli jer često
njegovi komentari imaju tu prefinjenu zamku da nas uvlače u spiralu trzavica i svađe.

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Bosni » 22 nov 2013 22:55

http://www.slobodnaevropa.org/archive/n ... d=25177101
BiH: Oslobađanje Samira Honde pobjeda pravde

Zamjenik predsjedavajućeg Vijeća ministara i ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Zlatko Lagumdžija pozdravio je presudu Višeg suda u Beogradu kojom je Samir Hondo oslobođen po svim točkama optužnice kojom ga je teretilo Tužilaštvo za ratne zločine Republike Srbije.

“Oslobađajuća presuda u slučaju Hondo je pobjeda pravde. Niti jednog trenutka nisam sumnjao da će presuda biti u korist gospodina Samira Honde, jer sve informacije kojima su raspolagale nadležne institucije Bosne i Hercegovine su ukazivale da se radi o nevinom čovjeku koji je bio izložen ucjenama, od kojega je traženo da plati određenu sumu novca kako bi izbjegao lažno svjedočenje i hapšenje. Kada je to odbio, uslijedilo je hapšenje u martu” istaknuo je Lagumdžija.

On je pozdravio rad nadležnih pravosudnih institucija BiH koje su pravovremenim i temeljitim postupanjem osigurale dostavljanje neophodne dokumentacije i iskaza svjedoka, što je omogućilo da pravosudni organi Srbije donesu oslobađajuću presudu, saopćio je Ured za odnose s javnošću Ministarstva vanjskih poslova BiH.

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la noel malcolm » 23 nov 2013 17:13

Nakon posljednjih izjava Dodika, koji je na predavanju studentima Pravnog fakulteta u Beogradu slavodobitno ponavljao floskule o raspadu BiH, pismom mu se obratila Jovana Kljajić iz Mrkonjić Grada, otvoreno pitajući:
"O čemu vi to pričate?".

http://www.klix.ba/vijesti/bih/pismo-jo ... /131123031
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Bosni
Član
Postovi: 3916
Pridružen/a: 22 nov 2012 04:38

Re: Dnevno-politički događaji

Post Postao/la Bosni » 24 nov 2013 06:53

qt0BlsCxcAI
wAK5vgk7bSg
Ovaj advokat odlicno radi svoj posao. Dobro je izlozio stav roditelja i djece. Razumije da obecanja onog Mutabdzije nista ne vrijedi bez potpisa. Da su prihvatili njegove ponude bez potpisa on bi ih sutra odbacio cim se djeca vrate tamo i medije zaborave na ovo. Uz to nebi imao nikakavu osnovu da podigne tuzbu za krsenje sporazuma nego bi morao sve ovo preko Ustava i krsenje ljudiskih prava opet; sto bi samo bilo gubljenje vremena.

Odgovorite