☑ Pravila foruma i savjeti

Filmovi

Avatar
e-din
Član
Postovi: 1036
Pridružen/a: 19 okt 2012 23:19

Re: Filmovi

Post Postao/la e-din » 22 nov 2013 06:17

Jack je napisao/la:Napokon, dolazi Hunger games 2 dio.Bit ce ukupno 4 dijela

Imam knjige Suzane Kolins, i sad dolazi taj dugo ocekivani 2 dio

Steta sto do kraja 2015 ce tek biti zadnji 4 dio

:)
ja ga aBd danas ili sutra gledam...

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Filmovi

Post Postao/la Bosnjak » 22 nov 2013 15:54

Jack je napisao/la:Napokon, dolazi Hunger games 2 dio.Bit ce ukupno 4 dijela

Imam knjige Suzane Kolins, i sad dolazi taj dugo ocekivani 2 dio

Steta sto do kraja 2015 ce tek biti zadnji 4 dio

:)
Ja gledao juče u Zenici, nisam ni znao da je bio prvi dio. Mislim nisam znao za film uopšte, onako nasumice gledao. Odličan.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Filmovi

Post Postao/la ZV Keli » 22 nov 2013 19:01

Od kraja ispitnog roka u septembru do prije 10 dana pogledao sam vise od 100 filmova, napravit cu spisak, mozda nekome bude i preporuka.
Naravno ocekujem filmska izdanja Marvelovih stripova naredne godine, kao i par odlicnih akcionih i horor filmova, ali tek sto ce 2015. biti odlicna filmski... Pogledajte na wikipedia-i sta sve izlazi 2014. pa i 2015. godine i bice malo reci sokirani :mrgreen: :rocky:

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Filmovi

Post Postao/la amkos » 22 nov 2013 19:44

Jel ja jedini ne gledam filmove, ili ih gledam možda 4-5 godišnje.. :rofll:

Prije sam više gledao, danas manje, nekako izgubi čovjek dodir sa realnosti, valjda je to i suština filmova. Nezz, meni sve nekako izgleda kao presipanje iz šupljeg u prazno, zato ih skoro i ne gledam. :mrgreen: :maestro:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Bosnjak
Član
Postovi: 877
Pridružen/a: 30 okt 2012 01:32

Re: Filmovi

Post Postao/la Bosnjak » 22 nov 2013 19:46

Ni ja ne gledam često, najviše volim da gledam sport.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Filmovi

Post Postao/la ABen » 31 jan 2014 09:17

slika
Cijeli film možete pogledati ovdje:
https://distrify.com/films/6224
Amra Silajdžić se umiva vodom na seoskom potoku u vrijeme Omahe (Đurđevdan). Druge djevojke pjevaju "Hej, Munira, gdje ti je Muharem", koja je i muzički lajt motiv čitavog filma,
Insert iz filma Jasmina Durakovića
Pogledat cu ja kad budem kuci da ga nadem. Ovaj link nekako neide.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Filmovi

Post Postao/la amkos » 31 jan 2014 16:49

Ovo je neki novi naš film ?
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Filmovi

Post Postao/la ZV Keli » 01 feb 2014 01:30

Jos par dana do posljednjeg ispita, pa onda od Thora novog dijela do Herculesa, do Vuka sa Wall Street-a, pa onda Last Vegas, Hunger games 2, ovako iz glave i preporuka svima.

Na ljeto Transformes, nova trilogija i TMNT(crtani koji mi je obiljezio djetinjstvo, a ove nove nasilne nindza kornjace bas su bezveze). :rocky:

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41245
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Filmovi

Post Postao/la Jack » 01 feb 2014 01:47

Treba platiti 3.43$ za gledanje filma

Ko zna.Mozda i platim.Ionako sam narucio tonu filmova a neke sam i gledao, sta mi fali ovo
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Filmovi

Post Postao/la ABen » 01 feb 2014 09:37

Jack je napisao/la:Treba platiti 3.43$ za gledanje filma

Ko zna.Mozda i platim.Ionako sam narucio tonu filmova a neke sam i gledao, sta mi fali ovo
Sacekaj koji dan, naci ce se. Ako ne onda plati. Ja cu ga potraziti jer se i meni gleda taj film.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Filmovi

Post Postao/la ZV Keli » 01 feb 2014 11:58

Pratis li Jack seriju The Walking Dead ? :mrgreen: Ubrzo nastavak 4. sezone, tacnije sutra na HBO, a u ponedjeljak na FOX

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Filmovi

Post Postao/la ABen » 01 feb 2014 12:30

ZV Keli je napisao/la:Pratis li Jack seriju The Walking Dead ? :mrgreen: Ubrzo nastavak 4. sezone, tacnije sutra na HBO, a u ponedjeljak na FOX
Pratim ja. Ali cusacekati da izadu 4 serije, da negledam jednu po jednu.

Ko gleda serije mogu mu preporuciti vikings, game of thrones i jos neke.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41245
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Filmovi

Post Postao/la Jack » 04 feb 2014 06:51

ZV Keli je napisao/la:Pratis li Jack seriju The Walking Dead ? :mrgreen: Ubrzo nastavak 4. sezone, tacnije sutra na HBO, a u ponedjeljak na FOX
Serija je apsolutno sranje.Strip je mnogo bolji.Mnogo detaljniji.

Zasad je preko 120 epizoda izaslo.

Ja naravno imam sve

Kao i seriju, ali kazem.Serija nije nista kao strip
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41245
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Filmovi

Post Postao/la Jack » 01 mar 2014 15:03

Pogledao sam juce film NON-STOP.Nije los.Pravi mali triler.Isplati se pogledati
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Filmovi

Post Postao/la ABen » 14 apr 2014 14:44

Ako ga neko dobije link neka postavi.
Večeras premijera dokumentarnog filma "Na Drini krvavi Višegrad"
B. A. 14/04/2014 11:14:00
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/20897 ... egrad.html

SARAJEVO - Premijera dokumentarnog filma "Na Drini krvavi Višegrad", autora Avde Huseinovića bit će održana večeras u 19.00 sati, u multimedijalnoj sali Općine Novi Grad-Sarajevo.

"Na Drini krvavi Višegrad" je dugometražni film i zasigurno prvi dokumentarni film koji svjedoči o stoljetnim zločinima nad Bošnjacima ovog prelijepog grada na Drini. Višegrad je mjesto gdje su se nad Bošnjacima najčešće kroz historiju događali najteži oblici zločina, saopćeno je iz Udruženja Pravda - Sarajevo.

Ovaj film kroz autentične dokumente i svjedočenja preživjelih svjedoka prezentuje nepoznate detalje i činjenice o agresiji i okupaciji Višegrada od Užičkog korpusa Jugoslavenske armije 14. aprila 1992. godine i stravičnim zločinima nad bošnjačkim stanovništvom općine Višegrad od maja 1992. do marta 1993. godine.

Općina Višegrad u novijoj historiji ostat će upamćena kao područje na kojem su pripadnici Vojske i MUP-a Republike Srpske, zajedno sa specijalnim jedinicama pod kontrolom Službe državne bezbjednosti Srbije, izvršili najmonstruoznije zločine tako što su palili bošnjačku djecu, žene i starce u Pionirskoj ulici i na Bikavcu, silovali i ubijali djevojke i žene u hotelu "Vilina vlas", masovno ubijali civile na Mostu "Mehmed-paše Sokolovića", u školi "Hasan Veletovac", i okolnim selima...

Također, rijeka Drina nizvodno od Višegrada prema Bajinoj Bašti ostat će zasigurno najveća masovna grobnica Bošnjaka.

Novinar Ed Vulliamy u časopisu The Guardian, 11. augusta 2005., napisao je: "Ako ono što je Milan Lukić radio u Višegradu nije genocid, onda ja zaista ne znam značenje te riječi", navodi se u saopćenju.

Film "Na Drini krvavi Višegrad" traje jedan sat i 57 minuta. Sastavljen je iz tri dijela i ovo je šesti dugometražni film reditelja Avde Huseinovića.

- U prvom dijelu obrađujem historijat zločina nad Bošnjacima do 1992., agresiju Jugoslavenske armije tačnije Užičkog korpusa u aprilu 1992. kad Užički korpus okupira Višegrad, a onda i genocid 1992.-1993. godine, genocid koji je na primjeru Višegrada imao svoje najmonstruoznije metode izvršenja, jer poznati su slučajevi paljenja bošnjačkih civila, žena, staraca, djece u Pionirskoj ulici, na Bikavcu - kazao je Agenciji FENA Avdo Huseinović, povodom zakazane premijere ovog filma koji je rađen godinu dana.

Naglašava da je "Višegrad grad gdje je ubijeno više od 100 djece i gdje su ubijene stotine žena".

- Najveći dio tih ljudi je završio tako što su njihova tijela bačena u Drinu. Nažalost, većina njih još nije pronađena i zasigurno Drina će ostati najveća grobnica Bošnjaka - kazao je Huseinović.

Navodi da "u filmu svjedoče desetine ljudi, analitičara, akademika".

- Čak u jednom dijelu obrađujemo i dio otpora koji su preživjeli Višegrađani pružali na području slobodne višegradske teritorije, a kasnije su igrali važnu ulogu u samoj odbrani grada Goražda, jedinog dijela Podrinja koji je ostao pod kontrolom Armije RBiH - kazao je Huseinović.

Nakon večerašnje premijere, film će imati i projekcije širom Evrope.

Ulaz na premijeru filma "Na Drini krvavi Višegrad" večeras je slobodan.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Filmovi

Post Postao/la ZV Keli » 14 apr 2014 22:39

300 novi, nije los , dosta realniji od proslog dijela samo mu fali jos akcije.
47 ronina me odusevio, svaka preporuka.
Iron Man 3, malo kasnim sa njim ali odlican film, i za nasmijati se i malo napetosti sve u jednom.
Avengers cofindential, animirani sa Black Widow i Punisherom, odlican, odavno bolji crtani nisam gledao.
Ko voli komedije neka pogleda Last Vegas :mrgreen:
Mr.Peabody i Sherman, odlicna avantura, sa djecom ga mozete gledati ili ako ste sludjeni student poslije ispita bujrum sami :mrgreen:
The Legend of Hercules, razocaranje ali normalno ne moze svaki film biti odlican, mada se moze pogledati

Sto se tice serija, razacaram se iz epizode u epizodu The Walking dead, ali tako ide i u stripu pa ko sam ja da sudim.
New girl Jess, odlicna serija, ko voli otkacene ekipice u kasnim dvadesetim i ranim tridesetim.
I zavrsi mi How I met your Mother, :( nakon toliko godina i godina, i to na najgluplji nacin, mada sam dobio opkladu da ipak Ted sa Robin zavrsi :mrgreen:
Ps koja je logika da cijela 9. sezona bude vjecanje Robin i Barney a sljedeca scena je da su se razveli nakon 3 godina :roll:

don kacunko

Re: Filmovi

Post Postao/la don kacunko » 15 apr 2014 11:50

Cuj razocaran u Walking Dead, nemojte ljudi :)

Bas je jaka i 4. sezona bila, po meni je 3. bila malo losija

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Filmovi

Post Postao/la ABen » 15 apr 2014 12:27

don kacunko je napisao/la:Cuj razocaran u Walking Dead, nemojte ljudi :)

Bas je jaka i 4. sezona bila, po meni je 3. bila malo losija
I meni isto, posebno kad onog zubima zakolje. Sad je sve otvoreno za 5., posebno ovo sa ovim ljudozderima na kraju. Pitanje je samo ko ce prvi zavrsiti u sudzuku i na rostilju. :mrgreen:
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Filmovi

Post Postao/la ZV Keli » 15 apr 2014 15:47

Kako necu biti razocaran posljednim epizodama, koliko su 1. i 2. sezona pa donekle i 3. bile interesantne toliko su posljednje epizode 4. sezone ubile volju za tom serijom

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Filmovi

Post Postao/la ABen » 15 apr 2014 18:44

ZV Keli je napisao/la:Kako necu biti razocaran posljednim epizodama, koliko su 1. i 2. sezona pa donekle i 3. bile interesantne toliko su posljednje epizode 4. sezone ubile volju za tom serijom
Sad bas pocinje akcija sa ovim ljudozderima ili mislis da ce seson 5 oni provesti u onom vagonu i pricati price?
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Odgovorite