☑ Pravila foruma i savjeti

Referendum iz 1992 godine

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la Jack » 09 maj 2013 00:48

Imam skoro sve statisticke podatke.Imam ih toliko da me glava boli od silnih podataka statistickih.Pa mi je danas sinulo nesto?Sta ja nemam statisticki, a da bi bilo vazno sad?

Prije sat mi je jedan prijatelj dostavio statisticke godisnjake Bih iz 1991 i 1992 godine.Veoma dobri i zanimljivi podatci.I ono cim sam vidio 1992 godinu?Sinu mi nesto, neka ideja, ne znam sta?


Da, ja taj nemam podatak

Sta?


UKUPAN BROJ BIRACA PO OPCINAMA TADA IZ 1992 GODINE BIH.Kao i ukupan broj biraca koji su izasli na izbore(Izlaznost).Kao i broj biraca koji su zaokruzili Da ili Ne, na referendumu Iz 1992

Vjerujem da je taj podatak veoma vazan i vrijedno je da ga se nabavi.Ja ne znam kako bih mogao da ga nadjem, ali ako mi mozete ovdje, a ja sam se raspitao i preko drugih izvora.Bilo bi super

Znaci

Opcine broj biraca/izlaznost biraca po opcinama/Da ili ne za te opcine.Ako je koja opcina Bojkotovala referendum.Da mi kazete koja

Mislim da je ovaj podatak vrijedno imati, i da se rasiri
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la Jack » 10 maj 2013 18:59

Ako ne uspijem da nabavim te podatke sad znaci do Ljeta.Ici cu licno dole u Rajvosa.Ali, nabavit cu.Smatram da je veoma vazno da se nadje takav podatak, to je dio nase historije, ali i da se vidi tacno.Gdje je i u kojim opcinama je referendum bio bojktovan i pod prijetnju sile nad Bosnjacima.Mora se i to jasno naglasiti.Nadam se opet da cu taj vrijedan podatak naci, jer to bi bilo od opsteg interesa za sve Bosnjake, a ne samo mene
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la BosniaUser » 20 jun 2013 14:23

Na referendum je izašlo 2074 523 odnosno 64.31% a za nezavisnu BiH je glasalo 99,52% ili 2064 783 glasača

Znam da referednum nije obavljen u Drvaru,B.Grahovu,a mislim da jeste bio u Šekovićima il ne al nisam siguran...
U Jajcu je npr izlaznost bila 85%,u M.Gradu 34%,Šipovu 21%,Cazinu 98,6%..a ost općine ne znam

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la Jack » 20 jun 2013 20:23

Vatandzija meni treba kompletan spisak opcina, ukupan broj biraca i izlaznost po opcinama, i ako je bio negdje bojkot.Da mi kazu gdje tacno
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

BosniaUser
Član
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 okt 2012 21:48

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la BosniaUser » 21 jun 2013 22:36

[quote="Jack"]Vatandzija meni treba kompletan spisak opcina, ukupan broj biraca i izlaznost po opcinama, i ako je bio negdje bojkot.Da mi kazu gdje tacno[/q

Aham to ne znam...ovo sam morao znai zbog fakulteta...
Znam da je bojkot referenduma i zabrana njegovog održavanja bila u Drvaru i B.Grahovu..

U Jajcu je bilo 27004 birača od čega je izašlo 23671 ili 87,66% a važno je naglasiti da je udio srba bio 22% u ukupnom broju odnosno 5950,a jasno je da svi Bošnjaci i hrvati nisu izašli na referendum(npr. moj did rahmetli nije izašao na referendum jer je bio star i bolestan)...pa samim tim je jasno da je na referendum izašlo nekih 45% srba,a s obzirom da je za nezavisnu BiH glasalo 99,5% od ukupnog broja jasno je da su i srbi glasali za nezavisnu BiH

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la Jack » 22 jun 2013 20:31

Nevazno je to,.dok ne vidis cifre.A, ja ne mogu da dodjem u Bosnu i ganjam te podatke.Steta, jer ovaj podatak bi bio vrijedan naci, ali.....?
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la Jack » 12 jul 2013 04:27

Vatandzija.Svakom loncu poklopac.Jes cuo za tu izreku ;)

Sticajem okolnosti, najvjerovatnije sad idem za Bosnu, ispalo je nesto iznenada.Pa, cu ici da nadjem taj spisak svih opcina.Probat cu u Sarajevu da to nadjem, pa najkasnije da kad se vratim iz Bosne, ako bog da

Onda cu nadam se i ovo rijesiti.Veoma je vazno da se to ima, u elektronskom formatu, tako probat cu ja sve to
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la sarajlija » 04 sep 2013 00:40

Da ne otvaram novu temu ovdje cu vas pitati da prokomentarisete ovaj video klip Stipe Mesica gdje kaze da bi u slucaju pokusaja otcjepljenja genocidne tvorevine poslao vojsku da presjece koridor kod Brckog http://www.youtube.com/watch?v=KguguHZH88Y cak kaze da je za Hrvatsku neprihvatljiv raspad BIH. Onako malo razmisljam o tome i razumijem njegovu izjavu jer fakticki Srbija bi im bila na Dalmaciji sto im se nikako ne svidja + sto bi srbima to najvjerovatnije dalo krila da pokusaju uzeti i dijelove Hrvatske.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la Jack » 04 sep 2013 00:59

Bolje bi ti bilo da otvoris novu temu onda jer ovo nema veze s ovim

Hvala
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
sarajlija
Član
Postovi: 875
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:07

Re: Referendum iz 1992 godine

Post Postao/la sarajlija » 05 sep 2013 00:16

Jack je napisao/la:Bolje bi ti bilo da otvoris novu temu onda jer ovo nema veze s ovim

Hvala
Ma spominju referendum za otcjepljenje pa zato sam stavio ovdje.
Hrvatski historicar priznaje da je Tvrtko bio samo osvajac hrvatske zemlje a ne oslobodilac kako se to od nekih drugih prikazivalo https://www.youtube.com/watch?v=PDrx0a2Gx5M

http://www.youtube.com/watch?v=9GiTzVdWX5Q obavezno pogledati

Odgovorite