☑ Pravila foruma i savjeti

Srbistan

Avatar
apilk5
Član
Postovi: 293
Pridružen/a: 07 nov 2020 21:16

Re: Srbistan

Post Postao/la apilk5 » 03 apr 2022 22:27


Zašto ne postoji nijedna bošnjačka nacionalistička stranka?

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Srbistan

Post Postao/la Abidaga » 10 apr 2022 13:09

apilk5 je napisao/la: 03 apr 2022 22:27
Zašto ne postoji nijedna bošnjačka nacionalistička stranka?
Zato sto je Bosnjacki nacionalni interes jacanje multietnicke Bosne, multietnickog Sandzaka, multietnicke Makedonije pa i Crne Gore, Vojvodine, Kosova i svega sto srpski nacionalisti zele strpati u Veliku Srbiju.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41193
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srbistan

Post Postao/la Jack » 10 maj 2022 00:47

Inace sto se tice Pravoslavne crkve.Postoji priznanje unije,znaci polupriznanje.Kao i puna autokefalnost nesto sto je Ukrajinska crkva dozivjela od strane Carigradske Patrijarsije

Jer svima je promakla vijest da je Carigradska patrijarsija priznala uniju Makedonske pravoslavne crkve.A to je jedan veliki korak ka punom priznanju crkve od strane Carigradske Patrijarsije.Inace Makedonska crkva je od 1959 godina autonomna u odnosu na Spc
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Dzumrukcija
Član
Postovi: 411
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Srbistan

Post Postao/la Dzumrukcija » 11 maj 2022 08:14

Ovo je odmazda Vlasima zbog podrške Rusiji.
Carigradska patrijaršija je Grčka pravoslavna crkva.

Grci grade sebi poziciju glavnog vođe istočne crkve.

Ista ova Carigradska patrijaršija priznala je i dala punu autokefalnost Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi 2018. godine.
Znam da su se Rusi i Grci posvađali isti dan i prekinulu svaku komunikaciju zbog toga.

Rusi nemaju moć u istočnom kršćanstvu zbog Grka.

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Srbistan

Post Postao/la Zmaj » 31 aug 2022 19:00

"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Srbistan

Post Postao/la Zmaj » 11 sep 2022 18:51

Srpska pravoslavna crkva odlikovala ratnog zločinca Vojislava Šešelja



Eparhija novograničko-srednjezapadnoamerička Srpske pravoslavne crkve odlikovala je presuđenog ratnog zločinca Vojislava Šešelja ordenom Svetog vladike Mardarija.

Ovo visoko priznanje SPC Šešelju je u ime vladike Longina dodijelio episkop bački Irinej.

Episkop bački Irinej Bulović rekao je da mu je čast uručiti Šešalju ovaj orden.

"Blagoslovom Preosvećenog Episkopa Vasilija, kao i blagoslovom Preosvećenog Episkopa Longina, ukazana mi je čast i ugodna dužnost da u ime Preosvećenog Episkopa Longina uručim ovaj divni orden, izrađen u ime divnog ugodnika Božjeg, sveca, našeg gotovo suvremenika, svetog brata Mardarija", navodi se u saopćenju SPC.

Šešelj je rekao kako mu je čast i zadovoljstvo primiti ovo visoko crkveno priznanje.

"Svojevremeno, dok sam boravio u Americi, Kanadi i Australiji, tamo sam zatekao Srbe podijeljene, tučene do krvi i noža. Ja sam se trudio, na svakom mjestu gdje sam boravio, da se taj raskol prevaziđe, da se crkva ponovo ujedini i imao sam prilično uspjeha", rekao je Šešelj.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Srbistan

Post Postao/la Zmaj » 17 sep 2022 18:32

Episkop SPC napisao pjesmu Orbanu: Čuvar hrišćanske Evrope od lažnih bogova

slika

Episkop zvorničko-tuzlaski Fotije objavio je pjesmu "Orban" u kojoj mađarskog premijera naziva čuvarem stare Evrope ustanovljene na hrišćanskim temeljima.

Kroz stihove, episkop Fotije navodi da je Evropa postala Vavilonska kula koja dijeli narode.

Pjesma je objavljena na zvaničnoj web stranici Eparhije.

"Mađarski premijer, čuvar stare Evrope, koja je svim narodima ulivala nadu u zajednicu dobra, na hrišćanskim temeljima ustanovljenoga;

Evropa međutim, Vavilonska kula posta, koja sve narode podeli jer se od hrišćanske Istine za zlo opredeli i započe lažnim bogovima, lažnim vrednostima služiti, koje će Evropi smrt umesto života doneti;

Orban i njemu slični ljudi, takvoj Evropi - Vavilonskoj kuli, ne hte da služi, već svojom politikom tradicionalnu Evropu sačuva, koja na reč Bog - ne osta gluva, već nastavi hrišćanski da živi, da joj se kao i nekad čitav svet divi", riječi su pjesme koju je episkop Fotije posvetio mađarskom premijeru.

Podsjećamo, Evropski parlament je prije dva dana donio izvještaj u kojem kaže da Mađarska više nije potpuno funkcionalna demokratija.

Umjesto toga, zemlju treba smatrati "hibridnim režimom izborne autokratije" u kojem se izbori održavaju redovno, ali bez poštovanja osnovnih demokratskih normi.
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Srbistan

Post Postao/la Abidaga » 29 apr 2023 18:47

Broj srba svaki dan sve manji
1991: 6.252.405
2002: 6.212.838
2011: 5.988.150
2022: 5.360.239

Avatar
Bosman
Administrator
Postovi: 874
Pridružen/a: 15 okt 2012 23:16

Re: Srbistan

Post Postao/la Bosman » 18 dec 2023 06:30

Preliminarni rezultati izbora u Srbiji: Vučićev SNS dobio 46,6 posto glasova

slika

Jusuf Mehonjic
Član
Postovi: 14
Pridružen/a: 10 nov 2023 00:54

Re: Srbistan

Post Postao/la Jusuf Mehonjic » 18 dec 2023 10:10

Majstor manipulacije pokrao izbore za Beograd.Fiktivnih Srba iz manjeg Bh entiteta prema opozicionim informacijama oko 40 hiljada.Dovezeni autobusima u Bg Arenu tu cekali na raspored glasali i vratili se u svoja rodna mjesta u susjednu drzavu.
I mada mi je zao da opozicija nije bolje prosla,ne mogu a da ne likujem nad sudbinom Beogradjana.
Njihov patent vec decenijama AUTOBUS DEMOKRATIJA im se ovoga puta olupao o glavu.
30 godina Srbi iz Rudog,Pljevalja itd...glasaju po Priboju i Prijepolju.....ali sada su digli uloge i otisli na izvor direktno u prestonicu. :goofy:

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Srbistan

Post Postao/la bilbo » 18 dec 2023 12:17

Jusuf Mehonjic je napisao/la: 18 dec 2023 10:10 30 godina Srbi iz Rudog,Pljevalja itd...glasaju po Priboju i Prijepolju.....ali sada su digli uloge i otisli na izvor direktno u prestonicu. :goofy:
Osim na izborima, šta misliš jesu li se popisivali i na ovogodišnjem Popisu te tako uvećali broj Srba u Prijepolju i ostalim općinama Sandžaka?

Jusuf Mehonjic
Član
Postovi: 14
Pridružen/a: 10 nov 2023 00:54

Re: Srbistan

Post Postao/la Jusuf Mehonjic » 18 dec 2023 19:27

Za Prijepolje nisam siguran,vjerujem da da.(dvojna drzavljanstva +blizina Crne gore).
U Priboju 100% takodje dvojna drzavljanstva(Rudjani uglavnom).

Vjerujem da je sasvim realno da smo na knap u Prijepolju 50:50,uz veci broj omladine kod nas.
U Priboju nazalost ne vise od 20-22%,kao posljedica politike 90ih ratni zlocini (Sjeverin,Strpci,Kukurovici),masovna otpustanja i sikaniranja od strane policije itd.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41193
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srbistan

Post Postao/la Jack » 19 dec 2023 11:34

viewtopic.php?p=164333#p164333

Hahaha.Gledao sam kako u autobusu glasaju svi za Vucica i dosli iz Visegrada i Rudog.Kad se nisam valjao od smijeha

:lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite