☑ Pravila foruma i savjeti

Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Moderator/ica: Drina

Tarik94

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Tarik94 » 18 jul 2022 00:32

Super vijest. :zastava:

Pricati o tzv. 'Starom Neumu' u gradicu od 2000-3000 stanovnika je smijesno, to su izmisljotine ciste i to jednostavno ne postoji niti iko moze jasno reci gdje se to uopste nalazi odnosno gdje pocinje i gdje tacno zavrsava taj 'Stari Neum'.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 03 aug 2022 13:39

Bio sam u Neumu nedavno. Lijep gradić. Ima se šta vidjeti. Dosta našeg svijeta izdaje apartmane dole. Treba ih podržati. Posebno sada je Neum privlačan sa novom cestom koja povezuje Stolac s Neumom. Moraš proći kroz centar Stoca u kojem vidiš nekoliko Ljiljana da bi došao do Neuma. Jako puno Bošnjaka dole na ljetovanju. Pa čak i dosta konzervativnih Bošnjaka, mislim na žene sa hidžabima i muškarce s dužim bradama.

Neum - Stolac je sada 35 minuta, od prilike. Mislim da će sada dosta našeg svijeta ići dole. Vjerujem da će dosta naših kupovati kuće dole. Iskreno, lijepo je. Voda je divna. Čista. Jeste gužva - ali to je samo znak da je veća potražnja od ponude, što je odlično.
Samo BiH.

Avatar
Steve_Rogers
Član
Postovi: 421
Pridružen/a: 06 jul 2020 21:38

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Steve_Rogers » 03 aug 2022 17:50

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 03 aug 2022 13:39 Bio sam u Neumu nedavno. Lijep gradić. Ima se šta vidjeti. Dosta našeg svijeta izdaje apartmane dole. Treba ih podržati. Posebno sada je Neum privlačan sa novom cestom koja povezuje Stolac s Neumom. Moraš proći kroz centar Stoca u kojem vidiš nekoliko Ljiljana da bi došao do Neuma. Jako puno Bošnjaka dole na ljetovanju. Pa čak i dosta konzervativnih Bošnjaka, mislim na žene sa hidžabima i muškarce s dužim bradama.

Neum - Stolac je sada 35 minuta, od prilike. Mislim da će sada dosta našeg svijeta ići dole. Vjerujem da će dosta naših kupovati kuće dole. Iskreno, lijepo je. Voda je divna. Čista. Jeste gužva - ali to je samo znak da je veća potražnja od ponude, što je odlično.
Nije bas voda divna, čista, Neum je u sezoni kao zamućena bara, da ne spominjem hotele koji odmah u plicak ispuste prljavu vodu od pranja sudja ili čega već, jer se toliko zapjeni podno tih hotela nekoliko puta u toku grada. Kupiti kuću ili stan dole Bosnjaku nije lahko. Lokalna vlast radila je sve da se našim ljudima onemogući preuzimanje ili gradnja imovine dole. Istina, ima naših što dole izdaju apartmane ali malo u odnosu na lokalne katolike ili one iz susjednih općina koji tu imaju apartmane i zaradjuju prevashodno na Bosnjacima. Volio bih da ubuduce situacija bude drugačija. A svakako je nova cesta bitna za Bosnjake kako Stoca tako i okolnih mjesta i treba promovisati ideju da se sto više svraca i u bošnjačke lokale i od Bošnjaka kupuju voce, povrće, proizvodi usput. Jedini hotel u Stocu drži Bošnjak. Trebamo raditi sve da Mostar i Stolac postanu većinski bošnjački kao nekad.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5846
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Abidaga » 03 aug 2022 20:00

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 03 aug 2022 13:39 Neum - Stolac je sada 35 minuta, od prilike.
Ako je tako onda mozemo ocekivati demografsko poklapanje citavog tog koridora do Neuma.

Prolaznik
Član
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 maj 2019 16:15

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Prolaznik » 04 aug 2022 08:23

Zna li iko dokle je dosla kupovina hotela Zenit?
To je Bingo kupio mislim jos 2015 g. i sada je to na sudu.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 aug 2022 13:41

Abidaga je napisao/la: 03 aug 2022 20:00
BosnjackaHercegovina je napisao/la: 03 aug 2022 13:39 Neum - Stolac je sada 35 minuta, od prilike.
Ako je tako onda mozemo ocekivati demografsko poklapanje citavog tog koridora do Neuma.
Brate od Stoca do Neuma sam ja vidio 3 zastave ljiljana. Bošnjaka dole ima. 100%. Plus, bez obzira što ustaša ima u cijeloj zapadnoj Hercegovini, većina ljudi iz Neuma razumije kristalno jasno da im ekonomija prvenstveno zavisi od klijentele iz BiH koji kod njih najviše i ljetuju. Tako da vjerujem da ima poteškoća ko želi kupiti stan ili kuću u Neumu ali također vidio sam dosta apartmana koji drže i Bošnjaci - tako da ta priča da je Bošnjaku nemoguće kupiti apartman u Neumu jednostavno netačna.

Plus, u Neumu sam vidio i konzervativnih Bošnjaka i žena sa hidžabom i liberalnih Bošnjaka i omladine stranaca i Srba i Hrvata i Turaka i Azijata, i crnaca i Zapadnih Evropljana, ma nema šta nema.
Zadnja izmjena: BosnjackaHercegovina, dana/u 04 aug 2022 13:52, ukupno mijenjano 1 put.
Samo BiH.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 04 aug 2022 13:49

Steve_Rogers je napisao/la: 03 aug 2022 17:50
BosnjackaHercegovina je napisao/la: 03 aug 2022 13:39 Bio sam u Neumu nedavno. Lijep gradić. Ima se šta vidjeti. Dosta našeg svijeta izdaje apartmane dole. Treba ih podržati. Posebno sada je Neum privlačan sa novom cestom koja povezuje Stolac s Neumom. Moraš proći kroz centar Stoca u kojem vidiš nekoliko Ljiljana da bi došao do Neuma. Jako puno Bošnjaka dole na ljetovanju. Pa čak i dosta konzervativnih Bošnjaka, mislim na žene sa hidžabima i muškarce s dužim bradama.

Neum - Stolac je sada 35 minuta, od prilike. Mislim da će sada dosta našeg svijeta ići dole. Vjerujem da će dosta naših kupovati kuće dole. Iskreno, lijepo je. Voda je divna. Čista. Jeste gužva - ali to je samo znak da je veća potražnja od ponude, što je odlično.
Nije bas voda divna, čista, Neum je u sezoni kao zamućena bara, da ne spominjem hotele koji odmah u plicak ispuste prljavu vodu od pranja sudja ili čega već, jer se toliko zapjeni podno tih hotela nekoliko puta u toku grada. Kupiti kuću ili stan dole Bosnjaku nije lahko. Lokalna vlast radila je sve da se našim ljudima onemogući preuzimanje ili gradnja imovine dole. Istina, ima naših što dole izdaju apartmane ali malo u odnosu na lokalne katolike ili one iz susjednih općina koji tu imaju apartmane i zaradjuju prevashodno na Bosnjacima. Volio bih da ubuduce situacija bude drugačija. A svakako je nova cesta bitna za Bosnjake kako Stoca tako i okolnih mjesta i treba promovisati ideju da se sto više svraca i u bošnjačke lokale i od Bošnjaka kupuju voce, povrće, proizvodi usput. Jedini hotel u Stocu drži Bošnjak. Trebamo raditi sve da Mostar i Stolac postanu većinski bošnjački kao nekad.
Brate jedino gdje je voda zamućena bara je pred hotelom Sunce jer tu dođe 500 ljudi na 70-80 metara plaže koja je u uvali. Niko te ne goni da ideš u gužvu. Izmakni se iz najveće gužve i nećeš imati problema - to je svugdje tako. Ni na Havajima ti voda nije čista na sredini Waikiki plaže kao što je na krajevima.

Sve ostalo je čisto i to ekstremno čisto. Ja sam ronio oko 2-4 metra dubine. Sve se vidi. Riba mali milion. Morskih ježeva - čega god hoćeš. Voda je odlična a i usluga je fina. Pogotovo ovamo prema onom dijelu dole blizu hotela Vapore kad se odvojiš od hotela Sunce sa ove strane ili sa one druge strane od Hotela Subce kad prošetaš Mimozom prema apartmanima dole na dnu Neuma - tamo je također lijepo.
Samo BiH.

Avatar
Gorcin
Član
Postovi: 1619
Pridružen/a: 20 okt 2012 15:37

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Gorcin » 04 aug 2022 15:33

Neum nema razuđenu obalu ko makarska rivijera i to se nekima ne sviđa, ali Bože moj. Hiljadu ljudi, hiljadu ćudi.
Većina obale je otimana od litice, čitav dio Neuma prema Pelješkom mostu je takav, usječen u liticu ispod magistrale, a plaže su mahom betonske.
Prirodnih plaža s oblucima ima u centru i tu je najveća gužva, ali toga ima i sa druge strane zaliva na poluotoku Kleku. Makadamom se može doći i na dio poluotoka koji gleda na Pelješac I tamo ima lijepih uvala i "loga".
Što se tiča dijela ispod Stoca prema Neumu koji narod tek polako otkriva zahvaljujući novoj brzoj cesti, treba znati da na tom potezu u prvih 10-15 kilometara ima nekoliko naših sela, uglavnom dalje od same saobraćajnice koja i jest pravljena tako da se provuče što dalje od naseljenih mjesta. Tako odmah ispod Stoca imate naselja Poplati, Njivice, zatiim na samom početku nove ceste (iza prevoja Drenovac) poveliko selo Duboku (lijevo), Kadića Dubravu, Bačnik i Orahovicu (desno). Ima još nekih zaselaka tipa Zagnježđe prema Deranskom i Hutovom blatu, a jedino selo sa većinskim bošnjačkim stanovništvom na neumskoj općini su Rabrani (Tucakovići) koji imaju i mesdžid. Novom cestom su na nekih 25 km od centra Neuma.
Čuvaj Stoca, ne daj Počitelja, ni Mostara ne ostavljaj sama...

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Drina » 04 aug 2022 16:55

Puno nasih ima nekretnine u Stocu. I to odavno. I puno imucnijih Bosnjaka ima nekretnine. Evo nedavno se i Pjanic upisaona listu.


Miralem Pjanić renovira kuću u Neumu, uskoro stiže i na odmor

U jedinom bh. gradu na moru vlasnici nekretnina su brojne poznate bh. ličnosti.

Oni su odlučili dio zarađenog novca investirati u vile i raskošne kuće u Neumu, a na listi su brojni sportisti, biznismeni, pjevači, političari...

Tako u svom imovinskom kartonu nekretninama u Neumu mogu se pohvaliti Miralem Pjanić, Enes Begović, Mirsad Hadžikadić, braća Aljoša i Dubravko Čampara, načelnik Općine Kalesija Sead Džafić, Đemila Gabriel, Muharem Serbezovski, vlasnik Crvenog taksija Jasmin Erović, estradni menadžer Sabit Dervišević...

Najzvučnije ime svakako je naša fudbalska zvijezda Miralem Pjanić, koji uveliko renovira svoju kuću koja je udaljena 30-ak metara od mora. Majstori imaju pune ruke posla jer popularni Mire želi napraviti nekretninu koja će sigurno biti jedna od najljepših u Neumu.

Na renoviranju je angažirano nekoliko firmi iz Tuzle i Živinica, a sve bi trebalo biti završeno do kraja juna, kada Pjanić planira nekoliko dana odmarati sa porodicom u bh. biseru na Jadranu.

slika
slika
https://faktor.ba/cs/vijest/miralem-pja ... mor/164132
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7353
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Drina » 04 aug 2022 16:58

Gorcin je napisao/la: 04 aug 2022 15:33 Neum nema razuđenu obalu ko makarska rivijera i to se nekima ne sviđa, ali Bože moj. Hiljadu ljudi, hiljadu ćudi.
Većina obale je otimana od litice, čitav dio Neuma prema Pelješkom mostu je takav, usječen u liticu ispod magistrale, a plaže su mahom betonske.
Prirodnih plaža s oblucima ima u centru i tu je najveća gužva, ali toga ima i sa druge strane zaliva na poluotoku Kleku. Makadamom se može doći i na dio poluotoka koji gleda na Pelješac I tamo ima lijepih uvala i "loga".
Što se tiča dijela ispod Stoca prema Neumu koji narod tek polako otkriva zahvaljujući novoj brzoj cesti, treba znati da na tom potezu u prvih 10-15 kilometara ima nekoliko naših sela, uglavnom dalje od same saobraćajnice koja i jest pravljena tako da se provuče što dalje od naseljenih mjesta. Tako odmah ispod Stoca imate naselja Poplati, Njivice, zatiim na samom početku nove ceste (iza prevoja Drenovac) poveliko selo Duboku (lijevo), Kadića Dubravu, Bačnik i Orahovicu (desno). Ima još nekih zaselaka tipa Zagnježđe prema Deranskom i Hutovom blatu, a jedino selo sa većinskim bošnjačkim stanovništvom na neumskoj općini su Rabrani (Tucakovići) koji imaju i mesdžid. Novom cestom su na nekih 25 km od centra Neuma.

Zanimljivo. Nama je upravo bitno da nasi ljudi pokupuju to neumsko zalede. Ja sam jos prije X godina svakom prilikom govorio nasim ljudima da je Hercegovina nasa kalifornija i da je najbolje imati ledinu u zaledu ili okolini Stoca. Da ce tu prolaziti ceste i da ce zemlja dobiti na vrijednosti.

Ovaj put do Neuma je prva etapa ka tome.
Sada je bitno da se tu odmah uz cestu nizu dzamije cime ce se formirati i dzemati. Svakako insistirati da se taj meszid u Rabranima preuredi u dzamiju
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12079
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la amkos » 05 aug 2022 01:57

Bio sam danas u Stocu i Mostaru sa familijom, pogurao sam malo finansijski Bošnjake dolje.
Bili smo na ručku u restoranu "Old mill" u Stocu, znam da to drži naš čovjek. Odlična je hrana, preporučujem onima koji nisu ovdje bili.

Kasnije smo malo prošetali po čaršiji i vidim ispred Prve osnovne škole Stolac spomenik hrvatskom vojvodi za borbu protiv Turaka. Zaboravih mu ime. To je odmah do Čaršijske džamije i stolačke sahat kule a ispred ove osnovne škole.

Vidim malo niže i Partizanski spomenik,
neka bošnjačka imena i prezimena ali je malo oštećen i devastiran. Što mi je ovo odnekud poznato ! (Primjer: Mostar i Partizansko spomen obilježje). Pa povežite i skontajte.

Vozio sam se novom cestom Stolac - Neum prošle godine i vidio sam jedan poveliki krst na toj trasi, blizu jednog tunela. Gorčin sigurno zna gdje je to.

Mislim da je i da će to biti plan HDZ crkve na tom potezu. Da izgrade što više krstova i crkava na novom putu prema Neumu i da pofino zapišaju taj prostor.
Mislim da im je to plan i strategija na toj trasi.
Pogotovo jer je HDZ čovjek načelnik Stoca. Mi smo tu prošle izbore doživjeli debakl. Tako da imaju sve uslove za ovo gore navedeno.

Nadam se samo da IZ ima neki plan i da ima naših ljudi koji su tu kupili zemlju i plac ili koji će ga kupiti u budućnosti.
Nadam se da će taj mesdžid u Rabranima nekad prerasti u džamiju ali očigledno da trenutno ili nema dovoljno džematlija za džamiju ili lokalna vlast u Neumu to stopira ako već postoji inicijativa da taj mesdžid preraste u džamiju.
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
Steve_Rogers
Član
Postovi: 421
Pridružen/a: 06 jul 2020 21:38

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Steve_Rogers » 09 aug 2022 20:47

Ono sto ja želim reci jeste da da, Bosnjaci trebaju uzimati sto više zemlje dole ali ići masovno na more i davati pare katolibanima koji ne plaćaju porez… Suludo je. Konjic prošle godine prijavio više noćenja od Neuma. Tako negdje procitah. A Stolac je jedna od kljucnih tački bosnjastva i države BiH.

Avatar
Pita sirnica
Član
Postovi: 1418
Pridružen/a: 31 dec 2017 09:28

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Pita sirnica » 09 aug 2022 21:10

I ovo he dobar primjer zašto trebamo što nasovnije izaći na izbore. Dok je kra-de-ze u vlastima i drži 50% entitetske moći u svojim rukama i sve i svašta blokira nikada mafijaši iz Neuma, Međugorja, Ljubuškog neće uplaćivati PDV i ostale poreze, sve će kra-de-ze činiti da porezna uprava nikada ne uđe na kontrole i kažnjavanje upravo kra-de-ze-ovaca koji su mahom vlasnici svih hotela, motela, ....

I tek kasa se oni izbace iz vlasti može se ići ba to ali I kupovati državno imanje u Neumu itd.
B -> B -> B

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5508
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 21 aug 2022 00:54

Steve_Rogers je napisao/la: 09 aug 2022 20:47 Ono sto ja želim reci jeste da da, Bosnjaci trebaju uzimati sto više zemlje dole ali ići masovno na more i davati pare katolibanima koji ne plaćaju porez… Suludo je. Konjic prošle godine prijavio više noćenja od Neuma. Tako negdje procitah. A Stolac je jedna od kljucnih tački bosnjastva i države BiH.
Ti već sada imaš Bošnjake koji izdaju svoje apartmane u Neumu. Imaš u Neumu dosta mjesta gdje možeš naći i proizvode iz BiH, a ne iz HR. Sada sa zatvorenom granicom toga će biti još više.
Samo BiH.

Avatar
interista_1908
Član
Postovi: 270
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:28

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la interista_1908 » 07 sep 2022 06:27

Jack je napisao/la: 17 jul 2022 23:17 Samo ove godine uzeto je 85 stanova u Neumu.Od tog samo 1 Srbin je uzeo stan u Neumu.Sve ostalo mi.
Uplakani normalni ustasha rece.Ajme.Pa Balije su nam uzele najveci dio Starog Neuma.Gdje Stari Neum ja veze nemam.Ali receno mi je da je to tzv ulica Franje Tudjmana.Nikad nisam bio u Neumu a i necu biti.Tako

Mozda neko zna gdje dodje Stari Neum?Ko ce ga znati

Stari Neum se zove dio vise magistrale gdje je vecina stanovnistva i zivila prije odluke o izdvajanju Neuma iz opstine Capljina i ulaganju citave BiH u njega. Malo lokalca je prije rata imalo kuce ispod magistrale

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41196
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Jack » 30 jul 2023 04:33

Naravno.To je svakom jasno.Danas je 21 stoljece i borbe se vode drugacijim metodom
Kupovina imovine u centru Neuma i ako ces ljetovati.Ne davati pare ustashama je nesto glavno
Isto za Stolac.Ako ces u centru Stoca ici.Idi u nase restorane.Ako ima nas motel.Jos bolje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

beco
Član
Postovi: 13
Pridružen/a: 15 apr 2023 01:42

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la beco » 31 mar 2024 11:35

Kad se izlazi iz Neuma ka Dubrovniku s lijeve strane kraj puta prodaje se neka stara kuća, piše na njoj "prodaje se". Dobra prilika ako neko ima love za uloziti

BOSNI4K
Član
Postovi: 40
Pridružen/a: 03 dec 2020 10:44

Re: Kupujmo nekretnine: Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BOSNI4K » 31 mar 2024 21:02

Jack je napisao/la: 30 jul 2023 04:33 Naravno.To je svakom jasno.Danas je 21 stoljece i borbe se vode drugacijim metodom
Kupovina imovine u centru Neuma i ako ces ljetovati.Ne davati pare ustashama je nesto glavno
Isto za Stolac.Ako ces u centru Stoca ici.Idi u nase restorane.Ako ima nas motel.Jos bolje
[flash=][/flash]

:zastava:

Odgovorite