☑ Pravila foruma i savjeti

Srebrenica

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ABen » 23 okt 2012 14:41

Cijepaj je Camile u tri dijela!
Duraković: Počele konsultacije u Skupštini Općine Srebrenica
http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/11172 ... enica.html
B. A. 23/10/2012 12:11:00
Ćamil Duraković SREBRENICA - Novoizabrani načelnik Općine Srebrenica Ćamil Duraković je u prvom razgovoru za Agenciju FENA nakon objave konačnih izbornih rezulata rekao da je već započeo konsultacije u Skupštini općine te da će uskoro biti poznato kako će se raditi na implementaciji predizborne platforme koja je vizija razvoja Srebrenice za deset godina.

Najavio je da će prioriteti njegovog djelovanja biti u reorganizaciji obimne općinske administracije jer Srebrenica ima oko 7.000 stanovnika, a u administraciji je zaposleno njih stotinu.

"To ne znači da će biti otpuštanja nego je potrebno napraviti reorganizaciju i formirati tim za izradu projekata što nedostaje Općini Srebrenica. Do sada je sve rađeno ad hok ili spontano zbog čega ćemo određene ljude, za koje smtram da bi dali svoj veći doprinos na nekim drugim mjestima, preusmjeriti", ističe Duraković.

Podsjetio je da je do kraja godine potrebno usvojiti općinski budžet za 2013. godinu te da je važno posvetiti više pažnje i vremena formiranju stabilne skupštinske većine koja će moći odgovoriti izazovima i riješiti probleme.

Prema konačnim rezultatima glasanja, koje je jučer objavila Centralna izborna komisija BiH, Duraković je osvojio 4.455 glasova ili 47,10 posto ukupno važećih glasova, dok je Vesna Kočević, kandidatkinja Koalicije za RS dobila 3.663 glasa ili 38,73 posto ukupnih glasova, a nezavisni kandidat Radojica Ratkovac 1.298 glasova ili 14,17 posto.

Duraković je u razgovoru za Agenciju FENA, rekao da je već nakon prvih preliminarnih rezultata bio uvjeren da će nakon što se prebroje glasovi pristigli putem pošte i glasovi iz odsustva imati oko 500 glasova više od protukandidatkinje Vesne Kočević.

Novoizabrani načelnik Općine Srebrenica je naglasio da će povjerenje koje su mu dali birači opravdati "do posljednjeg slova".
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la atif » 23 okt 2012 17:42

Cijepaj je Camile u tri dijela!!!! :)

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la amkos » 23 okt 2012 18:14

hamza je napisao/la:Cijepaj je Camile u tri dijela!!!! :)

Gdje je sad onaj Jackov tekst o plovnosti Drine i kako bi bilo dobro uzeti nacelnika...da ne bude "srpska" Drina..volio bih to jos jednom procitati..
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ZV Keli » 23 okt 2012 21:20

Gorazde-Srebrenica sta je sljedece najblize da uzmemo na NASOJ rijeci Drini ?

Avatar
Zmaj
Član
Postovi: 10783
Pridružen/a: 18 okt 2012 23:58

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la Zmaj » 23 okt 2012 23:54

Ja mislim Bratunac ili Zvornik. Samo naprijed! :vojnik4:
"Velika civilizacija nije pokorena dok se ne uništi sama iznutra." - Will Durant

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la amkos » 24 okt 2012 00:58

Danas bas citam u novinama, glasanje da li Srebrenici treba porodiliste i 98 % ispitanika kazu treba. Pa zar Srebrenica nema porodiliste pitam se ?
Ovo bi bilo dobro izgraditi. Al valja docekati. :zastava:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ZV Keli » 24 okt 2012 13:44

Zmaj je napisao/la:Ja mislim Bratunac ili Zvornik. Samo naprijed! :vojnik4:
Ah da upravu si,mada Bratunac je vec blizu,Zvornik ima nas dobar natalitet ali fali nam ljudstva tako kada bi se 'odmetnuta' opstina vratila u okvir zvornicke opstine mislim da bi bili bara-bara

Avatar
Drina
Moderator
Postovi: 7383
Pridružen/a: 20 okt 2012 19:53

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la Drina » 24 okt 2012 19:54

ZV Keli je napisao/la:Gorazde-Srebrenica sta je sljedece najblize da uzmemo na NASOJ rijeci Drini ?
Kopaci. To je ono sto oni zovu Novo Gorazde. Mi smo inace vecina u Kopacima i Ustipraci ali su oni dodadli nekih okolnih rusofilskih sela i nabacili prividnu vecinu.

To se moze poklopiti uz minimalna ulaganja.
Biće onako kako Bošnjaci odluče

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ZV Keli » 24 okt 2012 20:12

Drina je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:Gorazde-Srebrenica sta je sljedece najblize da uzmemo na NASOJ rijeci Drini ?
Kopaci. To je ono sto oni zovu Novo Gorazde. Mi smo inace vecina u Kopacima i Ustipraci ali su oni dodadli nekih okolnih rusofilskih sela i nabacili prividnu vecinu.

To se moze poklopiti uz minimalna ulaganja.
Koliko vidim i na tom podrucju ide ka boljem.

Krajinu vjerovatno necemo u narednih 120 godina "osvojiti" ali istocna Bosna je vec nagrizena i naravno necemo uzeti ist.Hercegovinu i Bijeljinu ali postoji ogromna prilika trenutno da uzmemo sve ostalo.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la Abidaga » 24 okt 2012 21:39

ZV Keli je napisao/la:Krajinu vjerovatno necemo u narednih 120 godina "osvojiti"
Krivoslavaci nemaju toliki rok trajanja ni u Sumadiji. Znamo da ih godisnje nestane oko 40.000 u Srbiji sto znaci da ce ih biti oko 1.000.000 manje za 20 godina. Bosanske posrbice ce rado popuniti tu rupu.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ZV Keli » 24 okt 2012 22:23

Abidaga je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:Krajinu vjerovatno necemo u narednih 120 godina "osvojiti"
Krivoslavaci nemaju toliki rok trajanja ni u Sumadiji. Znamo da ih godisnje nestane oko 40.000 u Srbiji sto znaci da ce ih biti oko 1.000.000 manje za 20 godina. Bosanske posrbice ce rado popuniti tu rupu.
Bubnuo sam broj ali kako 120 da bubnem pored nezaobilaznih 100 :mrgreen: prehlada sta li vec.

Ne volim sto ovoliko Jacka ispitujem ali covjek ima najvise informacija da nam poblize kaze da li mozemo u narednih 50 godina nagristi i Krajinu ili su to samo snovi?Prijedor mislim da ce nam tu broj i narasti,Banja Luka info iz prve ruke tu cemo cak mozda i nestati,zalosno ali je tako,Bos.Gradiska i Bos. Novi i Bos.Kostajnica kako stojimo tamo ? Prnjavor je imao nesto Bosnjaka na posljednjem popisu i koje bosnjacko selo ima li sada ista ?

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la krhan » 24 okt 2012 22:38

Ja mislim da cemo u Osmacima i u " Novom Gorazdu" u blizoj buducnosti imati naseg nacelnika i vecinu stanovnistva sto stalno tu zive. Jedan mi je poznanik prico koji dolazi iz Osmaka da ima nas dosta a i natalitet je dobar, samo je problem sto je dosta naseg naroda prijavljeno u Kalesiji. E, tu bih politicari nasi mogli nesto da urade da se taj narod umjesto Kalesije prijavi u Osmacima.

Drina sta ti mislis da li je isti problem kod nasih ljudi u "Novom Gorazdu"?
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5863
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la Abidaga » 24 okt 2012 22:39

ZV Keli je napisao/la:
Abidaga je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:Krajinu vjerovatno necemo u narednih 120 godina "osvojiti"
Krivoslavaci nemaju toliki rok trajanja ni u Sumadiji. Znamo da ih godisnje nestane oko 40.000 u Srbiji sto znaci da ce ih biti oko 1.000.000 manje za 20 godina. Bosanske posrbice ce rado popuniti tu rupu.
Bubnuo sam broj ali kako 120 da bubnem pored nezaobilaznih 100 :mrgreen: prehlada sta li vec.

Ne volim sto ovoliko Jacka ispitujem ali covjek ima najvise informacija da nam poblize kaze da li mozemo u narednih 50 godina nagristi i Krajinu ili su to samo snovi?Prijedor mislim da ce nam tu broj i narasti,Banja Luka info iz prve ruke tu cemo cak mozda i nestati,zalosno ali je tako,Bos.Gradiska i Bos. Novi i Bos.Kostajnica kako stojimo tamo ? Prnjavor je imao nesto Bosnjaka na posljednjem popisu i koje bosnjacko selo ima li sada ista ?
Krajina im sigurno pada samo treba izracunati kojom ce brzinom nestajati za 10, 20, 50 i 100 godina.

2001: -20 573
2002: -24 684
2003: -24 921
2004: -26 134
2005: -34 591
2006: -31 887
2007: -34 703
2008: -33 628
2009: -33 701
2010: -34 907
2011: -37 337

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Serbia

Avatar
krhan
Član
Postovi: 2278
Pridružen/a: 18 okt 2012 19:02

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la krhan » 24 okt 2012 22:56

Mi nemoramo gledati kako ce za 50 godina stanje izgledati vec 10 god. sve jednu po jednu etapu da se odradjuje.
Samo pogledajmo sta se sve promijenilo u ovih zadnjih 10 godina koliko smo napredovali a aBd do 2020 cemo imati sjajne rezultate. Samo pozitivno razmisljati.
Samo par primjera Brcko. Ko bih reko da cemo imati spomenik u centru Brckoga pa Jajce i srednja Bosna pa sad Srebrenica. Ja sam optimista samo se bojim nasih kilavih politicara kojima je fotelja bitnija od naroda i drzave.
Rekao je Omer ibnul-Hattab, radijellahu anhu:"Nije rob (vjernik), nakon islama, dobio vece dobro od cestita brata, pa kada neko od vas primjeti ljubav od strane svoga brata neka ga se drzi."
:zastava: :mashallah:

Avatar
noel malcolm
Član
Postovi: 3276
Pridružen/a: 18 okt 2012 21:50

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la noel malcolm » 24 okt 2012 23:52

krhan je napisao/la:Mi nemoramo gledati kako ce za 50 godina stanje izgledati vec 10 god. sve jednu po jednu etapu da se odradjuje.
Samo pogledajmo sta se sve promijenilo u ovih zadnjih 10 godina koliko smo napredovali a aBd do 2020 cemo imati sjajne rezultate. Samo pozitivno razmisljati.
Samo par primjera Brcko. Ko bih reko da cemo imati spomenik u centru Brckoga pa Jajce i srednja Bosna pa sad Srebrenica. Ja sam optimista samo se bojim nasih kilavih politicara kojima je fotelja bitnija od naroda i drzave.
Tako je Krhane, samo oštro i po pravdi :)
“Radimo kao da ce sto godina biti mir,
a spremajmo se kao da ce sutra biti rat!”/Povijest Bosne/Noela Malcolma:
http://www.camo.ch/povijestbih.htm

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41369
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la Jack » 25 okt 2012 02:55

Krivoslavaci nemaju toliki rok trajanja ni u Sumadiji. Znamo da ih godisnje nestane oko 40.000 u Srbiji sto znaci da ce ih biti oko 1.000.000 manje za 20 godina. Bosanske posrbice ce rado popuniti tu rupu
Kao prvo, prije sam rekao.Njihova metodologija proslog popisa nije bila tako stroga.Popisani nisu bili oni s Kosova, ali jesu tada oni iz Bosne i Hrvatske najvise i nesto malo iz Crne Gore i Makedonije.Nije to mala stvar.Prije 60 tak godina, prosjecan vlah je imao 6 djece, i 2 je naselio u Vojvodinu.I ovi ostali mogli su da budu na sve strane prisutni.Danas, prosjecno vlasko selo u Hrvatskoj, izumire brzinom svjetlosti.Mozda to potraje jos 10-20 godina, ali kada nema jednostavno mladezi, to je to za njih.Ostat ce samo na podrucju Istocne Slavonije

Rekao sam i za Crnu Goru prije.Pogledajte samo njihov najbolji ucinak dole, sta imaju tamo.Pravoslavne vukojebine gdje pocev od 2030, imat ces vise koza nego ljudi, najbolji primjer te vukojebine bit ce Andrijevica. A i Albanija nije daleko od njih.Prije par dana dobio sam podatak da Bosnjaci cine 11% nacionalno deklarisanih osnovaca u toj Crnoj Gori.Ja to kazem, puna kapa.Ima nas vise od procenta Bosnjaka u Crnoj Gori.A, gdje su Muslimani, ostali i Crnogorci, po meni i do 25% osnovaca u toj Crnjoj Gori su Muslimani


Socijalna slika se mijenja,naprimjer.Pogledaj Njemacku, kada se je pocela mjenjati socijalna slika.Bila je prije 50 godina duldung viza, pa je tada moja rahmetli tetka otisla kao djevojka za Njemacku.Danas, imas takvu socijalnu sliku da oni ne mogu da PREZIVE.Ako ne dobiju znaci jeftinu radnu snagu.Od koga ce je dobijati?Hrvatske?Pa, da nije.Sta vam je


Glavna migracija ce ici iz Podrinja, sto se vec sad i desava, i posebno bi bilo pravo nase angazovanje oko popisa, da ne bude kradje na proljece 2013 godine



Ma, samo pitajte
Ne volim sto ovoliko Jacka ispitujem ali covjek ima najvise informacija da nam poblize kaze da li mozemo u narednih 50 godina nagristi i Krajinu ili su to samo snovi?Prijedor mislim da ce nam tu broj i narasti,Banja Luka info iz prve ruke tu cemo cak mozda i nestati,zalosno ali je tako,Bos.Gradiska i Bos. Novi i Bos.Kostajnica kako stojimo tamo ? Prnjavor je imao nesto Bosnjaka na posljednjem popisu i koje bosnjacko selo ima li sada ista ?
Krajina je vec sad nagrizena.Vlaska sela koja su valjala u Usk kantonu ista.Danas su nasa zemljisno ili populaciono, i mnoga imaju i dzamiju.A, imas i na temeljima dzamije tipa ona u Pobrijezju kraj Sanskog Mosta natpis velik na dzamiji.Dzamiju srusile komsije Srbi.Bosnjacki narod Pobrijezja.To je selo 3 km od centra Sanskog Mosta, iduci na putu za Prijedor

http://www.youtube.com/watch?v=8Ek5YCO353o

Koga zanima kako to izgleda.Ovaj momak je snimak cijelu rutu Sanski Most-Prijedor kolima 22 minuta


Vlasi sjeverno od Prijedora imaju tesku zemlju, sumovitu i nema bas interesa ni medju njihovim zenama da idu dole, i ostaju kao nekad, i radjaju cetnicku djecu kao nekad 1918 i 1941.Svaka zeli u pitomiji kraj, vidi pod Banja Luku

Dubica i to,tamo kao da je rat bio gori u Mostaru, tako zestoko izgledaju a nisu ni vidjeli rata.Ekonomija ih je totalno porazila, ali i demografija.Kod nas su i plodnija sela ali i znas kako

Navescu vam primjer.Iz Prijedora za Banja Luku fura 32 autobusa na dan.Od ta 32.Samo 4 staju u Kozarcu.Dok nekih 19 autobusa tog dana staju u Omarskoj.Razlog tome, je da ne zele da ostavljaju cetnicki vozaci ni dinar nasima, i da izoloju Kozarac, iako je uz magistralu.Pa, pobogu.Od 1992.Voz Sarajevo-Prijedor nikad nije stao u Kozarcu, a nekad je stajao.A, staje sad u u Omarskoj, i to koliko staje

Krajinu ne mozemo da nagrizemo do kraja, ali mozemo ih malo provocirati, na podrucju oko Prijedora, imamo sela bogata dole

http://www.youtube.com/watch?v=IozNYrqVJhA

http://www.youtube.com/watch?v=s2T1f1oP ... re=related

Ukucajte jos i

Biscani, Rakovcani, Rizvanovici, Kozarac, Kevljani

Jarane, poslije Lijevca Polja.Najbolja zemlja ti je Potkozarje, a to je sve nase.Sve.Ima nesto malo vlaha, najamnika dole, na putu


A, da ce pasti.Gledaj, nece oni iz Prijedora jos.Ako Prijedor pukne kod njih.Oni su pukli

:rocky:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
ZV Keli
Član
Postovi: 2096
Pridružen/a: 21 okt 2012 11:06

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ZV Keli » 25 okt 2012 11:30

Ova akcija oko Srebrenice je pokazala da ako se Bosnjaci ujedine nema te sile na svijetu koja ce te zaustaviti. Ponosan sam na to

Avatar
ABen
Član
Postovi: 9868
Pridružen/a: 18 okt 2012 17:45

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la ABen » 25 okt 2012 11:45

ZV Keli je napisao/la:Ova akcija oko Srebrenice je pokazala da ako se Bosnjaci ujedine nema te sile na svijetu koja ce te zaustaviti. Ponosan sam na to
Ja bih prije rekao da smo imali srece i da nije bilo dva srpska kandidata, sad bi bio nacelnik Srbin.
Mi Bosnjaci vjerni Bosni

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la amkos » 25 okt 2012 12:37

ABen je napisao/la:
ZV Keli je napisao/la:Ova akcija oko Srebrenice je pokazala da ako se Bosnjaci ujedine nema te sile na svijetu koja ce te zaustaviti. Ponosan sam na to
Ja bih prije rekao da smo imali srece i da nije bilo dva srpska kandidata, sad bi bio nacelnik Srbin.


I jedno i drugo..dosta srece a bogami i angazmana Bosnjaka.. :huhu:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

atif
Član
Postovi: 6271
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Srebrenica, sve o Srebrenici

Post Postao/la atif » 25 okt 2012 14:39

cjepaj je Ćamile :)

Odgovorite