☑ Pravila foruma i savjeti

Kresevo i Ivo Komsic

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41201
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Kresevo i Ivo Komsic

Post Postao/la Jack » 14 dec 2021 13:48

Hvo odbranio Kresevo.Hvo jaka vojska.Udarna vojska Hrvatskog naroda.Kresevski puk je odbranjen.Hvo herojski se bori u Kresevu

https://crodex.net/28-godina-od-agresij ... a-kresevo/

Cinjenica je da je Armija Bih dosla na 500 metara od centra Kreseva.I da su cak 2 puta mogli da usetaju u to selo.Armija Bih je drzala 70% opstine mnogi ovo ne znaju.I da prve linije odbrane gradica/sela su vec pale.Naime prve linije su bile u susjednom selu Kojsina.I kaze Ivo Komsic inace lijepo ''Muslimansko '' ime.A ja cuh da je Armija evo haman pred ulazom u Kresevo.Molim ja Aliju.Alija,nemoj molim te da ulazis u Kresevo.Alija,bilo sta ali ostavi nam Kresevo

Cinjenice su da su sva brda kraj Kreseva vec bila pod nadzorom Armije Bih da prva susjedna sela Kojsina i Vranci su bila zauzeta od strane Armije i da je Armija Bih vec vidjela prve kuce Kreseva.Da je Hvo tako jak kao sto nije,i da Armija Bih nije nikad mogla da uzme Kresevo kako Uzp propaganda tvrdi

Kad je to Hvo uzeo ili preuzeo jedno selo.Pa nisu cijelog rata mogli da vrate Kojsinu kraj Kreseva a to je fakticki predgradje Kreseva


slika
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41201
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Kresevo i Ivo Komsic

Post Postao/la Jack » 14 dec 2021 13:53

BiH.Prvog dana agresije Armije R BiH na područje općine Kreševo čiji je cilj bio slomom obrane hrvatskih prostora Kreševa, zauzeti Lepeničku dolinu i protjerati hrvatsko ali i srpsko stanovništvo, poginulo je deset, teže ranjeno osam, a zarobljeno šest pripadnika HVO-a.Napadi se nastavljaju a u iduća dva dana Armijia R BiH zauzela je selo Pirin i do temelja ga spalila. Nekoliko dana poslije dobrim dijelom spaljeno je i selo Deževice, a svi su njegovi stanovnici protjerani.Postrojbama HVO-a nakon početkom šoka uspjelo je zaustaviti ovaj pokušaj zauzimanja Kreševa od strane muslimanske Armije R BiH kojoj je prije toga uspjelo slika

Znaci Armija Bih je uspjela do temelja da spali sela Toplicu,Zabrdje i Bukovicu u opstini Kiseljak

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:P ... :_Kiseljak

Zabrdje je imalo 3 puta vise Bosnjaka od katolika na popisu 1991.I do temelja su Bosnjaci jel to spalili svoje kuce u Bosnjackom selu?Kakvi biseri


Pirin.Pirit.Mozda je tamo tvornica eksploziva bila.A mozda se selo samo zapalilo od sebe.Mozda je tamo neko sijeno bilo.Sta ja znam
I pola tih sela je pod upravom Herceg Sumske i Elektroprivrede.Borci Kresevski nema sta
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Kresevo i Ivo Komsic

Post Postao/la Abidaga » 05 feb 2022 10:42

31.01.2022
Ivo Komsic, ratni clan predsjednistva RBiH, se na CNN:u hvali kako je 1994:e zaustavio protjerivanje HVO-terorista iz centralne Bosne: "Zaprijetio sam Aliji da cu napustiti predsjednistvo, pridruziti se hrvatskim izbjeglicama u Hercegovini ili Splitu i postati njegov neprijatelj!"
(od 21:e minute)

Odgovorite