☑ Pravila foruma i savjeti

NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

atif
Član
Postovi: 6270
Pridružen/a: 19 okt 2012 11:28

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la atif » 10 sep 2021 10:49

Zasto Šmit nije posjetio Reisa i ostale vjerske predstavnike u Bosni i Hercegovini a otišao je posjetiti nekog popa u susjednoj državi???

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/21 ... gionu.html
SCHMIDT RAZGOVARAO SA PATRIJARHOM PORFIRIJEM: Razmijenili mišljenja o regionu
Dogovoreno je da će nastaviti održavati kontakt.
Visoki predstavnik Christian Schmidt sastao se u srijedu sa Njegovom Svetošću, patrijarhom Srpske pravoslavne crkve Porfirijem, saopćeno je iz Ureda OHR-a u Bosni i Hercegovini.

Tokom posjete Beogradu visoki predstavnik je iskoristio priliku da sa patrijarhom razmijeni viđenja i mišljenja o regionu. Dogovoreno je da će nastaviti održavati kontakt.

Avatar
bilbo
Član
Postovi: 899
Pridružen/a: 30 dec 2012 11:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la bilbo » 10 sep 2021 19:23

Braćo, dobre analize ste ispisali u prethodnim postovima. Drago mi je da se razvila svijest da je potrebno Hrvatima slomiti kičmu u Bosni, pa i po cijenu ekonomskih sankcija i sukoba sa Hrvatskom. Čak i po cijeni da dajemo teške ustupke Srbina, bitno je da Hrvati prestanu biti ikakav faktor u Bosni a sa Srbima ćemo se poslije obračunati. Lakše je tući se sa jednim protivnikom nego sa dvojicom udruženih.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Abidaga » 11 sep 2021 09:00

natalitetlija je napisao/la: 10 sep 2021 10:08 Legalno bi je oni nama bez nas u građanskoj gdje važi samo vladavina parlamentarne većine, mogli preurediti u neke milozvučne "evropske regije" kroz parlamentarnu većinu, a suštinski bi odgovarale ljepše poklopljenim i zamaskirnim 2 Srpskoj i Herceg Bosni.A ko bi ih spriječio i na koji način da urade po modelu 'savremenih regija', a po konceptu Aleksandra Karađorđevića suštinski? Multivitaminske "Drinske/Krajske/Ramske/ Regije sa 70% Srba i regije sa 70% Hrvata. Misliš li da, kad bi imali šansu ne bi zaokružili veći RS pod drugim imenom ili HB pod drugim imenom zamaskirano da to ne bi ekspresno izveli legalno kroz parlament uz vatromet, jer se modernizujemo.
Mislim da ne postoji gradjanska drzava u kojoj za promjene ustava nije potrebna dvotrecinska parlamentarna vecina ili referendum.
natalitetlija je napisao/la: 10 sep 2021 10:08 Nas je kantonalna vlast i Dejton spasio da ti ne razvale državu skroz na legalan način, kolko god je apsurd, probaj realno zamisliti šta bi bilo ukoliko bi bila od starta ili od 2000 g. nekom reformom građanski uređena uz politički srpskohrvatski dogovor oko vlasti, bar jedan mandat. A geopolitika današnja! 😁 Pa bi vidio javna preduzeća i uprave. Mi kao opozicija i sve ko bajagi naše stranke skupa ne bi uspile dobiti ni 10% javnih preduzeća, da ne govorim o bitnim funkcijama. HDZ bi imao u Članstvu nezavisnih evropejaca Kasumovića, ko Zemljana Kalaj u Zemaljskoj vladi Ka und Ka Zemaljske Bosne i Hercegovine. Sve poluge bi bile u njihovim rukama, a ako bi primijetili da im se približavamo po broju glasova i da ih možemo ugroziti i da nema više papaka među nama, iscenirali bi opet neko odvajanje regija i visoke autonomije, elektore po regijama u izbornom sistemu, sebi da opet mogu kontrolisat legalno sve. I Srbi i Hrvati su mlade nacije, al nisu nesvjesni i neuki i itekako bi znali kako držati takvu Bosnu, da njome vladaju još dugo dugo, a znali bi i kad i kako je legalno razvalit kroz institucije koje bi kontrolisali u potpunosti, a da bude upakovao i da se i ne okreneš. Opet kažem da je bilo, ali hvala Allahu Dž. Š. nije bilo. Dejton je, što je apsurd ipak kratkoročno izvadio stvar i dao nam da do jedne granice ipak nešto i kontrolišemo.
Prije Dejtonskog i Vasingtonskog sporazum probosanske stranke su imale 100% drzavne vlasti. Da je Armija BiH oslobodila privremeno okupirane teritorije RBiH cetnicki i ustaski separatista bi bilo samo pod zemljom. Ostali Srbi i Hrvati bi glasali za gradjanske stranke u skladu sa svojim ekonomskim interesom: SDP, NS ili Liberalna Stranka BiH i Narodna stranka radom za Boljitak.
natalitetlija je napisao/la: 10 sep 2021 10:08 Što se tiče današnje situacije i stvarnosti. Nama danas najbolje pašu, 2 građanska entiteta
To jedino pase cetnicima i mislim da je to zvanicni prijedlog Vuka Draskovica. Nama jedino pase ukidanje genocidnog eniteta i stvaranje gradjanske drzave RBiH u kojoj ce svaka vrsta odbrane genocidnog eniteta biti krivicno djelo.
natalitetlija je napisao/la: 10 sep 2021 10:08 Ni kad bi se nekad izborili sa tjesnom većinom u građanskom uređenju nije ti nikakva garancija, al daleko smo od toga, imaš Crnu Goru, sve ti je jasno.
Crna Gora za razliku od Bosne nema vecinski narod i vjecitih 55-59% patriotski glasova u drzavnom parlamentu.
natalitetlija je napisao/la: 10 sep 2021 10:08 Realno ako sad prespavamo Šmita i očuvanje Dejtonskih mehanizama zastite će nam biti nemoguće, poslije.
Taj mehanizam jedino stiti cetnike od probosanske vecine.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 12 sep 2021 11:22

Natalitetlija je baniran.

On ovdje nije dolazio 2 godine tacno.I onda je poceo da vedri i oblaci,siri defetizam i prosipa podjelu.Kako ga nije sramota.Ovo nije forum Klixa.Postoji sloboda govora i razmjena misljenja.I postoji sloboda nemorala,lazi.Postoji sloboda genocida i masovnih grobnica.Sloboda prevara i ostalog

Ovdje se nece tolerisati cetnicki i ustaski fasizam kao i polukreteni koji bi se za malo mira zavukli u misju rupu Kakanjsku.Lik je iz Kaknja inace.I lijepo suptilino djelili Bosnu.Ne,dok sam ja ziv.Ovdje nece postojati takva sloboda.Da sam ja zelio takvu slobodu.Dovukao bih sepet ustasha i cetnika.I zaradjivao bih para na njima kao sto to radi ''slobodni '' forum Klixa i slobodni ''Bosanski'' forumi





Postoji razlika izmedju slobode govora da ti kazes sta hoces.I slobode da djelis Bosnu.Zavrsio si s forumom.Za mene si mrtav covjek.Svak onaj ko zeli da djeli Bosnu je mrtav covjek.Mrtav


Nema pregovora s izdajnicima.Domacim i stranim


Nema price,nema razgovora,nema slobode.Nema nicega.Tu ''sloboda'' zavrsava ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 12 sep 2021 11:48

Neko ko nije bio na ovom forumu 2 godine pune i dosao je ovdje.I bas krenuo ovdje da spama.Ne,draga gospodo.Jack stari je hladan kao spricer.Bas me briga hoces li mi opsovati.I hoces li reci ovo ili ono o meni.No,kad ako i samo u sali spomenes podjelu Bosne.Tu svaka prica zavrsava.Nema tu price

Ko zeli takvu pricu.Ima foruma gdje ustasko-cetnicki trolovi slobodno pisu o podjeli Bosne.Gdje sloboda ''cvjeta'' na komentarima raznoraznih Kikseva gdje se svakakve gadosti pisu.Ako sam ja diktator jer ne zelim i fala bogu.Ne finansiraju me cetnicko-ustaske zadruge.Onda hvala i vama.Ali razlaz.I onda sam ja ponosan DIKTATOR.Jer ne zelim takvu vrstu ''slobode''

To je kraj price za mene.Nema rasprave.Nema rasprave s Abdicevicima iz Kladuse,s nekim iz Kaknja.S nekim iz Sarajeva,s par Jugobalija,idiota i ostalog.Pa,boze dragi


Da sam ja htio takvu slobodu.Zakljucao bih ovaj forum i pisao na kliksu.Jedini razlog zasto ovdje nema dosta ljudi i slabo ljudi pisu jer ja zelim kvalitet.Mozes naci 100 kretena,100 spamera.Ali radije bih volio da nadjem i procitam dobar komentar.A ne ovo

Ovo je sve vec vidjeno

I brate.Kakav brat.Kakav mumin.Sta vam je.

Nemam ja brace i sestara.Imao sam i rodjaka,i rodbine,oca, i sestru i haman zenu pa je vise nemam.Mogu da podnesem sve to tesko.Ali da samo pogledam podjelu Bosne.Pa makar na sekund.U Virtualnom svijetu.Ma,vjerujte mi

Ne mogu da gledam to.



I na ovom forumu.Pa covjece.Bolje da si me ubio komotno nego da ovo gledam.I veoma sam ozbiljan ovdje
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 12 sep 2021 12:14

Koliko sam ja mogao da shvatim, i ispravite me ako nisam u pravu, natalitetlija nije zagovarao podjelu drzave , vec bas suprotno , nacin da se izbjegne podjela drzave od Zagreba- Beograda a u reziji evrope.

I zato sam i ja zagovarao to jer ovo sto se radilo do sada vidimo da vodi u sve gore stanje. Meni je dosta vise prica o tome sto ne valja, sto je lose i ostalog kukanja, vrlo malo ima prijedloga kako da se popravi stanje a da nije " amerika i evropa ce da shvate da smi mi civilizovani i demokrate pa ce da nam pomognu", " hrvatima ce da opadne broj pa ce se sve samo rijesiti od sebe ", " nece svijet dozvoliti ponavljanje genocida" , "genocidasi pjene na Schmita jer im on ne odgovara tj nama ce da pomogne " ..
Vidjeli smo da ne samo da ne mozemo da ocekujemo pomoc od amerike i evrope vec da oni , direktno ili indirektno stoje iza ovog stanja. Vidjeli smo da opadajuci broj sokaca ne znaci i opadanje njihovog uticaja. Vidimo sve sto se desava oko nas i ponavljamo jedne te iste postupke a nadamo se drugacijem rezultatu a svi znate cega je to definicija .....!

Mozemo mi zabiti glavu u pijesak i nadati se dolasku nekoga ko ce da nam pomogne, da nastavimo brojati sokce kao da ce nam to promjeniti stanje ali na zalost nece.
Ja smatram da je vazno da se prate brojevi stanovnistva ali to nije strategija, to nije politika, to nije odgovor na popravak situacije u kojoj se nalazimo i sto je najvaznije to nije odgovor kako da izbjegnemo klopku koja se zatvara oko nas.

Ja sam prvi protiv podjele drzave, protiv defitizma i bas zato sam za diskusije o nacinu kako da se izbjegne sudbina Palestinaca, Rohinja, Kasimiraca jer u to vodi podjela drzave koja nam se sprema i koliko sam shvatio natalitetlija je zagovarao to a ne podjelu. Ako ima neko prijedlog koji je bolji ,kako to da uradimo ja bi prvi bio spreman da to saslusam a ne da guramo glavu u pijesak.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 12 sep 2021 12:42

Nema se tu sta izbjeci.Njemac da je mogao odavno bi podjelio Bosnu.Ali ne moze.Samo dolaze raznorazne fildzanije koji bi za malo sadake.Podjelile Bosnu uzduz i poprijeko.Ista takva rasprava,identicna ima i na forumu kiksa.I lik je 2 godine bio odsutan ovdje i onda je poceo ovdje da pise.Dosao je s zadatkom.Spreman da siri podjele,defetizam i gore.Ne trebaju mi takvi ljudi
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5510
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 12 sep 2021 12:46

Razočaran sam sa ovim banom.

Ovo što je natalitetlija radio nije bio defetizam ni zagovaranje podjele BiH. Ovo je bila racionalna rasprava o tome šta uraditi ako je Schmidt ustaša - a kao primalac ordena Ante Starčevića, on to vrlo moguće i jeste.

Niko ne može negirati ogroman doprinos zajednici koju je Jack dao ovim forumom - ali jako često je taj doprinos uskraćen ovakvim situacijama gdje Jack jednostavno odstrani ljude jer izgubi živce. I forum bi bio još bolji da nije tako.

Sjećam se jednom je jedan lik pisao mnogo toga o namjenskoj industriji - pa dobio ban isto tako bez potrebe jer se proturječio nešto. Natalitetlija je sada samo učestvovao u razumnoj raspravi - jednoj od boljih odavno. To što nije tu bio 2 godine - ne znači da nije čitao forum redovno bez logiranja - kao što to mnogi rade. A i da nije bio 2 godine - šta ima veze? Zar je to razlog?

PS… Nijemac NIJE mogao podijeliti BiH radi Amerike. Ali sad je Amerika prepustila kontrolu Njemačkoj i ovo je prvi put da Njemačka odlučuje. Ono što Njemci nisu mogli ranije, mogu danas.
Samo BiH.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 12 sep 2021 12:56

Jack je napisao/la: 12 sep 2021 12:42 Nema se tu sta izbjeci.Njemac da je mogao odavno bi podjelio Bosnu.Ali ne moze.Samo dolaze raznorazne fildzanije koji bi za malo sadake.Podjelile Bosnu uzduz i poprijeko.Ista takva rasprava,identicna ima i na forumu kiksa.I lik je 2 godine bio odsutan ovdje i onda je poceo ovdje da pise.Dosao je s zadatkom.Spreman da siri podjele,defetizam i gore.Ne trebaju mi takvi ljudi
Sto smatras da evropa koju vodi Njemacka i cije interese Schmitd ovdje predstavlja ne mogu da podijele Bosnu , fizicki ili politicki ?
Sta ih to onemogucuje da proguraju IZ po zelji Zagreba ?
Da prakticno nastave sa finansiranjem smrdije i njene politike a teoretski da prizivaju na demokratske principe ?
Sta ih to onemogucuje da nastave da financijski, politicki, medijalno podrzavaju politicare u Sarajevu koji odgovaraju njihovoj politici ?

Otvoreno govore sta je cilj Schmidta i natalitetlija je pisao o nacinu kako da se to izbjegne, da se drzava ne podijeli na liniji Zagreb-Beograd vec da se izbace ustase iz ekvacije i tako preduhitri Njemacka i njezin plan. Znaci pricao je o realnoj politici i interesimaa ne o moralu, pravdi ili svemu onome sto nama ne moze da pomogne. To da li je bio 2 godine ili ne, on je bio ovdje sada da diskutuje o necemu sto je vazno za nas narod .

Ako ima neko bolji prijedlog a da se nije do sada pokazao pogresan/potrosen ja bi rado cuo za njega.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 12 sep 2021 13:05

Naravno stvar da ne mogu.Da mogu podjelili bi je u danu kao sto su u Jalti podjelili Istocni i Zapadni pakt.Ili ti mislis da su se tek tako Sovjetske snage povukle iz Beca i pola Bavarske a Amerikanci iz najveceg dijela Istocne Njemacke.Radilo se o dogovoru iz Jalte


Meteor/Guadalara je jedino.I jedino baniran zbog razloga.A on je vjerovali ili ne.Cinjenica da je covjek vise puta slao slike pune virusa.I par puta ovdje je na portalu bilo problema.I 2 Puta sam ga zamolio da prestane djeliti slike.Kako ovo nije portal od 42 zaposlena.Ja nisam mogao da dobijem pomoc tehnicke prirode.I to je to

Jel mi zao sto sam ga banirao?Jeste.Jel mi zao sto ljudi nikad ama bas nikad u zivotu mene ne poslusaju kad sam mu lijepo rekao da prestane?Jeste

Nemam nista protiv covjeka zelim mu svako dobro u zivotu.Cak sta vise vjerujem da je zanimljiv sagovornik i aka nista ima zelju da pomogne i zanima ma namjenska industrija.Ako nista drugo.Ali jedno je portal Sarajevo x i stavljanje slika na tom forumu.Pardon klix.A jedno je ovdje.Jer ja nemam ljude koji rade i obradjuju portal na osnovu tehnickih pitanja.I jedino je to razlog zbog cega je baniran
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 12 sep 2021 13:12

Moj jedini prijedlog je da je u Buzimu bilo 144 prvacica 1 upisnog roka i 129 konacnog upisnog roka i masovna su iseljavanja iz Buzima.I da Sda i ostala vlast nisu 300 radnih mjesta stvorili.

Toliko o tome.Nemas sta da predlazes.Radi na necemu konstruktivnom sta moze.Slabo se ti pitas tu.Ako krenes u tu avanturu.Dao si ga sugorovnike raznorazne ustashe i cetnike i njihove prijedloge.I onda na kraju dajes time i konacnu podjelu drzave.

Moj prijedlog je da nema prijedloga.Posebno bilo kakva rasprava oko izbornog zakona.Jer ako se stvori izborni zakon i dadne ustashama to.Ja cu ovaj portal prodati.Prestati da pisem ovdje.Ne dobijam pare,nemam nikakve materijalne podrske.Pa na kraju krajeva.Nisam ja Snsd ili Sda trol

A nek drugi predlazu kad mene ne bude bilo.Eno pun sepet prijedloga,cestitki,zelja i pozdrava na portalu klixa.Oni su majstori za prijedloge
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 12 sep 2021 13:45

To nije prijedlog , to je konstatacija brojcanog stanja.
I bas zbog toga je i ovaj forum poznat, da ima podatke o demografiji koji su mnogo bolji i korektniji od drugih izvora, pa zasto se onda skroz ne skoncentrisati na to ? Ako je zabranjeno pisati o prijedlozima, diskutovati o politickim alternativama, zasto ne ugasiti onda druge teme pa se skoncentrisati samo na demografiju ? Nema svrhe imati druge teme ako se na njima ne moze imati razmjena misljenja.

Jer ja se ne bi slozio sa tvojim misljenjem da Njemacka ili vazne sile u MZ ne mogu da podijele Bosnu ako ta Bosna nema neku jacu podrsku , a vidimo da vec odavno to nema, ali kako se ne moze diskutovati , razmjeniti misljenje o trenutnoj situaciji, ili kako da se to stanje promjeni onda da ne idemo dalje u to.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

enis1991
Član
Postovi: 335
Pridružen/a: 24 nov 2012 21:16

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la enis1991 » 12 sep 2021 18:27

Ja takodjer smatram da se BiH moze vrlo lako podijeliti, pa makar me 100 puta blokirao moderator. Ona je vec podijeljenja u glavama ljudi. Danas mi zena bosnjakinja kaze da joj je neprijatno kada predje u Vojkovice poslom i da je strah. Hej 500.000 muslimana strah od 50.000 srba okolo.
Nazalost, ne moze se protiv dva protivnika jaca, od tebe boriti. A tu imas aferu respiratore, aferu Memica, i bezbroj afera u privredi gdje je krao gdje je ko mogao, bezobzirno i bezobrazno.

E sad kad nas je mladost odjebala, kad su ljudi shvatili da od ovog ovdje nema nista, kad su krenuli preko grane onda je kuku lele kao vlaske babe.

Kad je neko spreman da za 2000 eura pere guzice, onda ti je jasno sta nam je sda ostavila. A mogli su bolje. Itekako su mogli bolje i postenije.

E sad, Smidt ili Incko... ista je to prica.

Ja radim na individualnom nivou. Sam sam uzrok sto je min 6 ljudi ovdje ostalo. I ti neposredno. Radim maksimalno svaki dan. Svako moze dati svoj doprinos. Marku, marku.

Opet shvatam i Jacka i upravu je. Ako ovdje padne nas duh onda razmisljaj kako je na klixu tek pao ili na drugim portalima.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5854
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Abidaga » 12 sep 2021 22:58

enis1991 je napisao/la: 12 sep 2021 18:27 Ja takodjer smatram da se BiH moze vrlo lako podijeliti, pa makar me 100 puta blokirao moderator.
Moze ali samo u vlaskim snovima gdje nema patriota koji bi Bosnu opet branili do zadnje kapi krvi.

Član 89.
Odbrana Republike Bosne i Hercegovine je neprikosnoveno i neotuđivo pravo i najviša dužnost i čast svakog građanina.

Član 155.
Niko nema pravo da prizna ili potpiše kapitulaciju, niti da prihvati ili prizna okupaciju Republike Bosne i Hercegovine ili pojedinog njenog dijela. Niko nema pravo da spriječi građane Republike Bosne i Hercegovine da se bore protiv neprijatelja koji je napao Republiku. Takvi akti su protivustavni i kažnjavaju se kao izdaja Republike. Izdaja Republike je najteži zločin prema narodu i kažnjava se kao teško krivično djelo.

Član 92.
Smrtna kazna može se izreći za najteže oblike teških krivičnih djela.

Član 116.
Svako je dužan da se pridržava Ustava.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 13 sep 2021 02:07

Nema se tu sta pricati i polemisati.Dok vam Srbija hapsi generale.Dok onu staru zenu maltretiraju.Sarajlije drze paradu pedera i zaboli ih cosak za Istocnom Bosnu.Puna su im usta Srebrenice s Marin Dvora

Za to vrijeme imaju Albanci 3 Albanske drzave i priznat su narod u 3 drzave svijeta danas.Izborili su se za prava i postali narod od nacionalne manjine u Makedoniji.Dotle ovaj iz Kaknja polemise kako da se mir sklopi s Srbima i da onda okrenes na Hrvate.Ovaj drugi kaze sto si ga banirao.A treci Jack ti kaze da zivis u Sarajevskom Pasaluku gdje se sve pare slijevaju.Dok ti sela nestaju,prosjecna starost Bosnjaka prelazi 40 godina a u 20 godina nije niko 300 radnih mjesta napravio u Buzimu.

Dok u Cetinju gradicu velicine Travnika s manje od 15 000 stanovnika skupi se izmedju 5000-10 000 protestanata.Onaj Senad dovlaci cetnike na svoju televiziju ti gledas i prodajes cetnicke robe i ovdje mi pametujes.I na kraju znam sta

Ja sam 'dijasporac'' pa ti najbolje znas.Najbolje znas kako da zivis u Sarajevskom Pasaluku.Najbolje znas da sam ja fasista.Najbolje znas da ja ne tolerisem raznorazne Kolinde,Ako te pitaju,ostale neprijatelje samo radi malo vlasti.Kurva se placa.Obraz imas ili nemas.Nakon mog baniranja s onog smijesnog komi foruma Srbije x prije 15 godina.Ja nikad nisam dosao.Ne samo sto zelim staro ime,nego kad vidim ko sve pise,sta se sve pise i tolerise.Ne isplati se


Kako ima forum ''Neko bi ovdje mogao da bude bijen''/.Meni je svejedno za vas privatni zivot.Vas zivot je vas zivot.Hoces li ici u dzamiju ili neces.To je do tebe.Ja te necu siliti.Sto se mene tice meni je svejedno za sve.Danas neko ovdje kaze nisi Bosnjak ako nisi u dzamiju.Jedan drugi nisi ako nisi u Sda



Do tad djeco.A vecina i jeste djeca mentalna i to nazalost tesko je stanje kod vas.Gledajte u novinama kako ce Senad da dovuce jos jednog ili 20 cetnika.Kako Mirhunisa prica o 100 000 iseljenih iz Bosne,i to su podatci iz snova i njene maste.Ovakva vrsta traca,sijela i gluposti moze da prodje i prolazi samo na Krmetnjaku

A vi ako mislite i ne slazete se sa ,mnom.Boze dragi.Imate forum Klixa pa probajte tamo da pisete.Meni je svejedno.Ja znam da se nisam prodao i nisam guzice prodao radi 2 km,radi 2 kliksa.

A da sam mogao.Mogao sam.I to samo pustim ustashe i cetnike da pisu.Otvorim skroz ovaj forum da se sve vidi sta se pise.Posebno pod Statistika.Pa kad je bal nek je maskenbal
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 13 sep 2021 02:17

Da je Huska Miljkovic mislio ovako usko i jadno kao ti Enise 1991.Bosnjaci u Krajini bi danas iz Ankare gledali u bivsa Bosnjacka sela Cazinske Krajine.
Izet Nanic se ne bi ni rodio.A Bosnjak u Bihacu i Kljucu bi bio pojam snova



Sto bih te banirao.Tvojn privatni zivot me ne zanima,ne zanima ne djeca tvoja ni sve.To je tvoje.To je sveto.Meni psuju oca na dan dzenaze.Razbiju mi rodjaka iz cista mira.I jos gore.U tome je fazon.Dodju mi i kazu ovo i ono.


Za 20 godina ti mentalno neces izaci iz cumeza zvan Sarajevski Pasaluk.Tvoji sinovi nece.I neces nikad imati Bosne.Zapamti kad bi ovako nesto napisao kod Albanca i Turcina.Progutala bi vas noc.

Ali meni je svejedno za vase misljenje.Misli ti i dalje.Banirati je nesto najlkase,cak i kreten zna da banira ljude.Malo je teze poslusati me

Kad ja kazem nemoj slati slike.Saljes viruse na portal.Mozes reci.Da,Jack.Poslusat cu te.Ipak si ti u pravu.Ali i dalje on nastavlja po svome.Kad ti ja kazem kako stvari stoje.Ti i dalje ces pricati neke svoje price

i to je to.Zatrpaj se zemljom odmah sad.Dzaba da vas sinovi i unuci zale.Ili bjezite za Njemacku i postanite neki novi Njemci





Naucite se ziviti u Sarajevskom Pasaluku.I da zivite u ponizavanju ovako

A ja.Sta me briga.Ja sam samo jedan ''dijasporac'' koji huska i poziva na ''mrznju''

Eto vam forume Bosanske.Oni ce vas guliti i guziti do zadnje marke



Jes mi stalo.Boze jel vi mislite da je meni stalo.Bas me briga ako me neces poslusati.Ha,ja

:lol: :lol:
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
BosnjackaHercegovina
Član
Postovi: 5510
Pridružen/a: 23 nov 2014 17:39

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la BosnjackaHercegovina » 13 sep 2021 14:53

Ja se slažem sa prethodnikom koji je rekao da sve teme osim demografije treba zatvoriti. Pa i ovu. Ako se ne može normalno diskutovati zašto onda praviti iluziju normalne diskusije i time lagati posjetioce?

Bošnjacima je potreban forum gdje mogu slobodno diskutovati. KBS je napravio jedan forum ali nikad se nije podigao, to jest nije posjećen i nema ništa od njega. Ovaj forum je uspješan i stoga bi to trebao biti upravo to jer ima stalne posjetioce ali nažalost ne pruža ono što je potrebno Bošnjacima jer Jack banira ko mu god mu povuče živac - a to ubija samo svrhu i važnost ovog foruma.

Izvini Jack, ljutio se ti na mene ili ne ljutio, ovo što si uradio sa Natalitetlijom (kao i s onim likom šro je vodio namjensku industriju, a i drugima sličnim ranije) je isto kao kad krava dadne 50 litara mlijeka i postane rekorder svih krava i onda sve to odjednom šutne nogom i prolije.

Ne vjerujem da si banirao Natalitetliju radi nekih slika jer slike nije ni slao ovaj put - to se možda desilo nekad ranije i to ste riješili davno. Nego si ga banirao jer ti je povukao živac diskutujući nešto s čim se ti ne slažeš.

Ali ti ne kontaš da poenta ovog foruma i jeste razmjena mišljenja među svjesnim Bošnjacima - a ti to ovakvim pristupom ne dozvoljavaš jer čim dođe do diskusije ako nije po tvom, ti baniraš.

Jednoumlje je opasno jer to je slučaj kad dvije glave nisu pametnije od jedne - nego su jednako pametne/glupe. Razmjena mišljenja služi učenju i sazrijevanju. Mišljenja, čak i pogrešna, su korisna jer se uvijek nešto novo nauči - a ona tačnija su još korisnija.

Bošnjacima treba SLOBODAN FORUM. Banuju nas vlasi sa klixa. Banuju sa svih ostalih portala čim se digne glas protiv FGR/četnika ili ustaša - pusti barem da ljudi pišu slobodno ovdje.


A ako iz nekog razloga ne možeš. Ok. Poštujem. Ali barem reci - ne mogu - i budi dosljedan pa ugasi sve ove teme i ostavi samo demografiju. Pa nek se pravi negdje drugo slobodan forum za diskusiju - ako tebi smeta već toliko, nemoj stajat na putu drugima privlačeći ljude na forum gdje diskusije izgledaju slobodne ispočetka pa tek onda kasnije skontaš da nisu. To ne koristi nikome.
Samo BiH.

Avatar
amkos
Član
Postovi: 12080
Pridružen/a: 18 okt 2012 20:55

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la amkos » 13 sep 2021 18:16

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 13 sep 2021 14:53 Ja se slažem sa prethodnikom koji je rekao da sve teme osim demografije treba zatvoriti. Pa i ovu. Ako se ne može normalno diskutovati zašto onda praviti iluziju normalne diskusije i time lagati posjetioce?

Bošnjacima je potreban forum gdje mogu slobodno diskutovati. KBS je napravio jedan forum ali nikad se nije podigao, to jest nije posjećen i nema ništa od njega. Ovaj forum je uspješan i stoga bi to trebao biti upravo to jer ima stalne posjetioce ali nažalost ne pruža ono što je potrebno Bošnjacima jer Jack banira ko mu god mu povuče živac - a to ubija samo svrhu i važnost ovog foruma.

Izvini Jack, ljutio se ti na mene ili ne ljutio, ovo što si uradio sa Natalitetlijom (kao i s onim likom šro je vodio namjensku industriju, a i drugima sličnim ranije) je isto kao kad krava dadne 50 litara mlijeka i postane rekorder svih krava i onda sve to odjednom šutne nogom i prolije.

Ne vjerujem da si banirao Natalitetliju radi nekih slika jer slike nije ni slao ovaj put - to se možda desilo nekad ranije i to ste riješili davno. Nego si ga banirao jer ti je povukao živac diskutujući nešto s čim se ti ne slažeš.

Ali ti ne kontaš da poenta ovog foruma i jeste razmjena mišljenja među svjesnim Bošnjacima - a ti to ovakvim pristupom ne dozvoljavaš jer čim dođe do diskusije ako nije po tvom, ti baniraš.

Jednoumlje je opasno jer to je slučaj kad dvije glave nisu pametnije od jedne - nego su jednako pametne/glupe. Razmjena mišljenja služi učenju i sazrijevanju. Mišljenja, čak i pogrešna, su korisna jer se uvijek nešto novo nauči - a ona tačnija su još korisnija.

Bošnjacima treba SLOBODAN FORUM. Banuju nas vlasi sa klixa. Banuju sa svih ostalih portala čim se digne glas protiv FGR/četnika ili ustaša - pusti barem da ljudi pišu slobodno ovdje.


A ako iz nekog razloga ne možeš. Ok. Poštujem. Ali barem reci - ne mogu - i budi dosljedan pa ugasi sve ove teme i ostavi samo demografiju. Pa nek se pravi negdje drugo slobodan forum za diskusiju - ako tebi smeta već toliko, nemoj stajat na putu drugima privlačeći ljude na forum gdje diskusije izgledaju slobodne ispočetka pa tek onda kasnije skontaš da nisu. To ne koristi nikome.
:aplauz: :aplauz: :aplauz:
Onaj ko ima natalitet, ne mora uzimati pušku u ruke!!
Bošnjaci su najzapadniji muslimanski narod koji u svom posjedu ima zemlju!!
Mostar je mjesto našeg konačnog pada ili ponovnog uzdizanja!!
Milorad Dodik je Milan Martić bosanskih Srba!!

Burek
Član
Postovi: 611
Pridružen/a: 29 apr 2017 20:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Burek » 13 sep 2021 18:54

Daleko je od svake pamet kad se nagovara na miran raspad Bosne jer se tacno zna da bih iduci korak bio nas skros unistit. Vidilo se prija haman 30 godina kad su se ustase na nihovu stetu sa cetnicima dogovarali nas unistiti. Jasta bih se sa jednom stranom mogo protiv drugu dogovoriti. Ja mogu Jacka razumiti.

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41337
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 13 sep 2021 19:50

Burek je napisao/la: 13 sep 2021 18:54 Daleko je od svake pamet kad se nagovara na miran raspad Bosne jer se tacno zna da bih iduci korak bio nas skros unistit. Vidilo se prija haman 30 godina kad su se ustase na nihovu stetu sa cetnicima dogovarali nas unistiti. Jasta bih se sa jednom stranom mogo protiv drugu dogovoriti. Ja mogu Jacka razumiti.
Jarane ovakav post,ovakav nacin izlaganja u Turskoj.Albaniji,Kosovu ili Americi kad bih napisao ovako.Ne samo da bi ti Fbi upao u kucu prve minute nego bi u Guantanamu zavrsio.Pa ti sad vidi.Sloboda govora je kad ti kazes svoje politicko misljenje.A ne kad se prica o podjeli Bosne.Glupo i irelevantno.Uostalom ima tema identicna na forumu Kliksa.

Jer ako vi ovo zovete slobodom govora gdje se raspravlja o podjeli Bosne.Onda samo da vam kazem da su ovako Bosnjaci Krajine razmisljali.Ne bi ni Izeta Nanica bilo ni Bosnjaka danas.Ali cuj.Svak ima svoj ukus


Albanci imaju 3 Albanske drzave na Balkanu.Bosnjaci imaju trecinu Bosne gdje dijele vlast s raznoraznim Jugobalijama vlast.To je on ko je ozbiljan.Turska je htjela da zaratuje s Grckom radi otoka koji je nenaseljen.A ovdje se non-salantno prica o podjelama
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Odgovorite