☑ Pravila foruma i savjeti

NJemacki nacista tzv novi visoki predstavnik Sarajevskog Pasaluka

Dzumrukcija
Član
Postovi: 411
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Dzumrukcija » 08 sep 2021 19:53

Ne mogu Nijemci biti protiv Rusa.
Rusi su njima poklonili Istočnu Njemačku.

Schmidt nije papin katolik, lik je protestant.
Zašto se dodvorava papinim katolicima (šokcima) ?
Jer je šokadija ruski igrač.

Neće Nijemac na Rusa.

Njemačka jednostavno slabi utjecaj SAD na Balkanu i Evropi općenito, jer nema više Londona.
EU je njemački projekt i to je tako. Nijemci su glavni u EU, nema više Engleza, utjecaj SAD je sve manj i manji.

Nijemci će zaposjesti EU i to će biti njihov teren, ono što je van EU će biti pod Rusijom i Anglikanci će imati svoj otok.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 00:58

BosnjackaHercegovina je napisao/la: 08 sep 2021 16:40 Kasno nije nikad. Apsolutno nikad.

Ta tvoja zadnja recenica je proizvod velikosrpskog i velikohrvatskog projekta u zadnjih 150 godina. To je kruna njihovog uspjeha - taj urodjeni osjecaj nemoci, beznadja, slabosti... To je ono sto se mora iskorjeniti iz Bosnjaka.

Kasno nije nikad. 100% tacno.

Treba samo krenuti od sebe i pitati sebe na CEMU TI RADIS da to zaustavis?
Da li si dio neke aktivne organizacije koja se bavi Bosnjackim temama?

Dosta naseg naroda kojeg ja znam aktivno radi jacanju Bosnjacke pozicije i podrske Domovini. Aktivnosti ukljucuju kontakte i lobiranje sa stranim vladama, diskusije i rasprave u vezi BiH gdje se raskrinkava Srpsko-Hrvatska politika i prezentira istina, te mnogi pomaci koji su rezultirali u jacoj podrsci Bosnjacima i BiH. Takodjer znam ljude koji aktivno investiraju u Bosnjacke firme i biznise i time jacaju nasu ekonomiju, povecavaju broj zaposlenih itd... Ali za sve te stvari potrebni su i aktivisti unutar BiH - ne samo u dijaspori. Jer to je sve jedna mreza koja prekriva i Domovinu i dijasporu.

Najlakse je spustit ruke niza se i reci "kasno je". Je li Hujka reko "kasno je" kad je Mostar bio slabo naoruzan i u okruzenju izmedju Srpskog korpusa s jedne strane i Hrvatskog sa druge?

Taj mentalitet moras da izbrises - nego skontaj koliko sati svog vremena mozes da ulozis za Bosnjacku stvar i aktiviraj se.
Mislio sam da je kasno jer nemamo Armiju.OSBIH naoružavat može bi mač s dvije oštrice.Evo sad dolazi isporuka 4 helikoptera koji su bukvalno civilni,pa hoćeli išta ovoj vojsci dat sem transportni vozila i helikoptera?Više mi liči na civilnu zaštitu nego na vojsku.Stvaranje OSBIHA nije nikakav uspjeh,OSBIH je na prvu izgledao kao da se nešto država ujedinjuje,a ustvari je urađeno to da se Bošnjaci razoružaju,da se spasi genocidna vojska od gašenja nisu imali love da održavaju.Ovako smo u šah mat poziciji gdje bi Srbija sve dala ponovo njima,a mi ne možemo kupit gotovo ništa ozbiljnije jer će odmah blokirat sve.Ne možeš imat ekonomiju jaku bez sigurnosti,a nema sigurnosti bez jake vojske,sem ako si nebitna država kojoj niko ne prijeti.92-3 su srpski avioni mig 21 i galeb bombardovali BNT Travnik jer su bili gotovo završili Oganj povećan domet i ako im je NATO prijetio gotovo svi su oboreni,ali su prije toga uništili BNT.Evo sad da se zapuca eto ti migova 29 ode sve u zrak,s čim da ih oborimo? Još će im sad ubacit navođene rakete gdje se mig ne mora spuštat na 15km da bi dejstvova,a naš radar ni jedan od Kuba nema domet veći od 15 kilometara bukvalno će mig bit nevidljiv za nas.I šta smo sebi dozvolili,niko ne spušta gard pred genocidašima samo bolje da kažemo kako jest,da narod ne živi u iluziji.Da imamo ozbilnijeg političara odmah bi tražio vraćanje Armije.Evo sad požari neda Dodik saglasnost nema gašenja.Kakva je to vojska ako ne služi narodu u OSBIHU ima Bošnjački puk komponenta imaju piloti.Mogao je Šefik reći idite gasite ja vam naređujem ko mu šta može 5 hiljada Bošnjaka je u OSBIHU moj prvi komšija je pilot kaže da je dobio naredjenje od Bošnjačkog člana predsjedništva poletio bih odmah.I niko ne traži ukidanje vrs poslje presude o genocidu kako može bit ta vojska dio OSBIH-a.Dakle ako ovaj narod misli išta lista prioriteta je vraćanje Armije.Ne zaboravi da je vojska federacije imala veći budzet od OSBIHA i više vojnika duplo.Genocidni vrs nebih imao para ni zašto živio bi na teret Srbije,a nebi mu ni oni mogli puno pomoć.Narod je ponižen mi smo kao narod poniženi udarali su na čast naših majki pa i očeva i daju školi ime po zločincima,zamisli da je tu Armija da imamo eskadrilu brobeni aviona Rafal i da kaže otvaramo školu,samo kažeš odmah će bit srušena,ko ti šta može kad si jak.Samo vojska moraju nas se bojat.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 09 sep 2021 08:32

Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 00:58
BosnjackaHercegovina je napisao/la: 08 sep 2021 16:40 Kasno nije nikad. Apsolutno nikad.

Ta tvoja zadnja recenica je proizvod velikosrpskog i velikohrvatskog projekta u zadnjih 150 godina. To je kruna njihovog uspjeha - taj urodjeni osjecaj nemoci, beznadja, slabosti... To je ono sto se mora iskorjeniti iz Bosnjaka.

Kasno nije nikad. 100% tacno.

Treba samo krenuti od sebe i pitati sebe na CEMU TI RADIS da to zaustavis?
Da li si dio neke aktivne organizacije koja se bavi Bosnjackim temama?

Dosta naseg naroda kojeg ja znam aktivno radi jacanju Bosnjacke pozicije i podrske Domovini. Aktivnosti ukljucuju kontakte i lobiranje sa stranim vladama, diskusije i rasprave u vezi BiH gdje se raskrinkava Srpsko-Hrvatska politika i prezentira istina, te mnogi pomaci koji su rezultirali u jacoj podrsci Bosnjacima i BiH. Takodjer znam ljude koji aktivno investiraju u Bosnjacke firme i biznise i time jacaju nasu ekonomiju, povecavaju broj zaposlenih itd... Ali za sve te stvari potrebni su i aktivisti unutar BiH - ne samo u dijaspori. Jer to je sve jedna mreza koja prekriva i Domovinu i dijasporu.

Najlakse je spustit ruke niza se i reci "kasno je". Je li Hujka reko "kasno je" kad je Mostar bio slabo naoruzan i u okruzenju izmedju Srpskog korpusa s jedne strane i Hrvatskog sa druge?

Taj mentalitet moras da izbrises - nego skontaj koliko sati svog vremena mozes da ulozis za Bosnjacku stvar i aktiviraj se.
Mislio sam da je kasno jer nemamo Armiju.OSBIH naoružavat može bi mač s dvije oštrice.Evo sad dolazi isporuka 4 helikoptera koji su bukvalno civilni,pa hoćeli išta ovoj vojsci dat sem transportni vozila i helikoptera?Više mi liči na civilnu zaštitu nego na vojsku.Stvaranje OSBIHA nije nikakav uspjeh,OSBIH je na prvu izgledao kao da se nešto država ujedinjuje,a ustvari je urađeno to da se Bošnjaci razoružaju,da se spasi genocidna vojska od gašenja nisu imali love da održavaju.Ovako smo u šah mat poziciji gdje bi Srbija sve dala ponovo njima,a mi ne možemo kupit gotovo ništa ozbiljnije jer će odmah blokirat sve.Ne možeš imat ekonomiju jaku bez sigurnosti,a nema sigurnosti bez jake vojske,sem ako si nebitna država kojoj niko ne prijeti.92-3 su srpski avioni mig 21 i galeb bombardovali BNT Travnik jer su bili gotovo završili Oganj povećan domet i ako im je NATO prijetio gotovo svi su oboreni,ali su prije toga uništili BNT.Evo sad da se zapuca eto ti migova 29 ode sve u zrak,s čim da ih oborimo? Još će im sad ubacit navođene rakete gdje se mig ne mora spuštat na 15km da bi dejstvova,a naš radar ni jedan od Kuba nema domet veći od 15 kilometara bukvalno će mig bit nevidljiv za nas.I šta smo sebi dozvolili,niko ne spušta gard pred genocidašima samo bolje da kažemo kako jest,da narod ne živi u iluziji.Da imamo ozbilnijeg političara odmah bi tražio vraćanje Armije.Evo sad požari neda Dodik saglasnost nema gašenja.Kakva je to vojska ako ne služi narodu u OSBIHU ima Bošnjački puk komponenta imaju piloti.Mogao je Šefik reći idite gasite ja vam naređujem ko mu šta može 5 hiljada Bošnjaka je u OSBIHU moj prvi komšija je pilot kaže da je dobio naredjenje od Bošnjačkog člana predsjedništva poletio bih odmah.I niko ne traži ukidanje vrs poslje presude o genocidu kako može bit ta vojska dio OSBIH-a.Dakle ako ovaj narod misli išta lista prioriteta je vraćanje Armije.Ne zaboravi da je vojska federacije imala veći budzet od OSBIHA i više vojnika duplo.Genocidni vrs nebih imao para ni zašto živio bi na teret Srbije,a nebi mu ni oni mogli puno pomoć.Narod je ponižen mi smo kao narod poniženi udarali su na čast naših majki pa i očeva i daju školi ime po zločincima,zamisli da je tu Armija da imamo eskadrilu brobeni aviona Rafal i da kaže otvaramo školu,samo kažeš odmah će bit srušena,ko ti šta može kad si jak.Samo vojska moraju nas se bojat.
Ja sam jos misljenja da naoruzanje nije nas najveci problem jer naoruzanje se moze kupiti , nabaviti , oteti ali znati sta se hoce i kako hoce ne i to nama kao narodu fali. Talibani nisu imali naoruzanja ni 1 % od americkog pa su ih pobijedili. Ili na drugoj strani nije manjak naoruzanja sto fali arapima pa ih svako gazi kako stigne pa cak ih ismijava vec sto ne znaju jesu li posli ili dosli , kao i mi.

Mi koliko malo naoruzanja imali danas to je mnogo vise nego sto se imalo 1991/92. Ma koliko puno imali genocidasi i ustase to je mnogo manje nego 1991/92. Ali sve to nema veze jer mi kao narod nismo jos shvatili sta mi to hocemo. Cast pojedinicima ali narod kao narod, od obicna covjeka pa do politicara nije.

I to da se u OS BiH slusa naredba samo jednog clana, to je otvaranje Pandorine kutije jer sta sprijecava onda i genocidase na na osnovu tog primjera i oni pocnu tako ? Ako Bosnjaci prvi pocnu da cijepaju OS to bi bio dar za genocidase i njihove segrte jer bi Bosnjaci postali tada pobunjenici a ne oni , mi bi tada urusili OS a ne oni. Znam da je tesko ali ici njima na ruku nije rjesenje.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 09 sep 2021 13:00

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 11:16 Trenutna situacija u koju smo upali je rezultat par ključnih grešaka. Slažem se da naoružanje je važno, ali se lahko može i nabaviti, kupiti i da odnos nije ni blizu ko s početka devedesetih iako smo i tu propustili mnoge šanse zbog mentaliteta zauhara i ušićara, kroz sam proces formiranja OSABiH i razoružavanja, ali na stranu to. Ovo je ključno. Bošnjačka politika je imala samo jedan i isključivo jedan koncept i ideal da vremenom stvori građansku BiH. Zamagljeno i nikad do kraja objašnjeno šta bi to značilo, izuzev lijepe priče da smo svi građani i svi jednaki. Tom konceptu i idealu nije bilo alternative. Jednostavno nismo imali plan B i plan C. Takvi planovi se nisu ni nazirali. Iako ni taj koncept A nije bio koncept, nego politička stihija i nešto što se ko biva podrazumijevalo.
Ali evo da maluu analizu napravim.
Da su hipotetički bile posložene stvari tako da u jednom momentu zaista i kamenjarci i vlasi podrže građansku BiH, i evo uzećemo da smo došli do tog cilja, šta bi imali? To se niko nije usudio analizirati.
-Imali bi jednog predsjednika države, ali iz koalicije HDZ-SNSD itd, ili samo SNSD po broju glasova, ili u najgorem slučaju po njih jednog kandidata te koalicije +20% naših izdajnika, nisu to ni izdajnici, to je hamelj koji je uvijek prisutan i kojeg kad ti treba možeš kupit za mekinje. A takođe obzirom da mi obično imamo desetine kandidata ova srpskohrvatska opcija bi imala suverena države i vrhovnog komandanta Armije ogroman broj mandata, ogroman broj mandata, uslijed kojih bi kroz državne institucije mogli razvalit državu, gore nego što je razvalio Dejton. I to bi i radili punom parom. Manje bi iseljavali, a više se uhljebljavali, ali opet po nama.
- Što se tiče eventualnog jednog državnog parlamenta slična stvar, uz neke naše Dritane, obezbijeđena bi bila srpskohrvatska država sa zastavom Kraljevine SHS u najblažoj varijanti.
- za ostale institucije direktore javnih preduzeća bi imao iz Mrkonjića, Širokog itd.
Protesti i nemiri u Bosni bi bili kao sabahajrulah, svakodnevnica. Vlast postavlja direktore i upravne odbore. Montirali bi ti sve terorizma svijeta. Idila jedna.

Eh sad kako bi se mi proveli u takvom uređenju upitno je da li bi bolje prošli nego sa Dejtonskim. A i sam koncept za koji smo se zalagali je samo dugoročno u našu korist, iišlo bi na jedan spor i dugotrajan način. Tu bi takođe imali i dezintegraciju i integraciju i pitanje je na šta bi izašlo.

Žalosno je samo što Bošnjačka politika nije ponudila nikakvu alternativu tome, jer šta ako plan A nije dobar, šta ako plan A propadne, šta ako se ne poklope okolnosti pa da ne uspije? Niko o tome nije davao nikakve odgovore.

Sad kad smo u ovoj situaciji kakvoj jesmo, moramo imati više opcija ili će nas zaista Evropa zajedno sa fašiziranim komšilukom prinudno strpati u Evropsku Palestinu. A i nju će kontrolisati.

Mislim da je jedno od rješenja, a greška je što se do sad nije iskoristilo, radit na tome da se skupa sa Srbima napravi dogovor da se hrvatska manjina trajno isključi iz odlučivanja u BiH, pa i po cijenu da se Srbima daju neki manji ustupci, a poslije gledati kako stvari stoje i raditi dalje na pravima Bosnjaka u genocidnoj. Nije tu stvar ljubavi nego pragmatičnosti. Nema šanse da se iko bori u bilo kom smislu pa i političkom na dva fronta istovremeno. A mi smo Dejtonom uvjetovani da moramo. Dakle prva stvar je jednog otpiliti.

I plan B i C bi morali imati, ali na žalost nemamo ni realan plan A.
Tu stoji sva naša tragedija.
Amerika koja je zaustavila rat ovdje više nije ta Amerika, sad imamo i nove igrače, sve treba uzeti u obzir, ali prvo u se i u svoje kljuse.

Meni ova sadašnja situacija ne miriše na dobro.
I ja isto tako vidim neko rjesenje jer je tzv Evropa otvoreno stala na stranu ustasa, to je do sada radila hinjski i to radi jos od prijasnje agresije ali sada su pokrenuli to otvoreno. Tako da od Evrope mi nemamo sta dobro dobiti jer se vidi da je dosta zemalja na celu sa Njemackom a da o Francuskoj i ne pricamo otvoreni neprijatelji Bosne i Bosnjaka, Amerika se o svome jadu zabavila, tzv "muslimanske " zemlje su jos gore tako da ostaje da preko Rusije i Turske se napravi neka vrsta sporazuma sa Srbijom.
Da se uticaj Zagreba skroz eliminise, da se smanji ratnohuskacka retorika iz Beograda i Laktasa a zauzvrat da se napravi neka politicka zajednica od koje bi imali korist i Bosna i Srbija. Jer i da Srbija uspije da podijeli Bosnu zajedno sa Hrvatskom to bi jos vise ojacalo Hrvatsku i NATO a to ne bi dugorocno odgovaralo ni Srbiji, ni Rusiji a ni Turskoj jer bi islamofobija koja dolazi sada iz Evrope bila jos jace okrenuta prema njima.
Ovako bi Bosnjaci i Srbi kontrolisali cijelu Bosnu jer mnogo je lakse kada 90 % stanovnika to zeli nego kada je to manje od polovine, Srbija bi odmakla Hrvatsku i Nato od svojih granica, Rusija bi potkresala krila NATO-u a i Turska bi imala koristi od svega toga da ima usticaj na ovo podrucje.
Jedino bi izgubila fasisticka politika Zagreba i evorpskih zemalja koji ih u tome podrzavaju a to bi bilo dugorocno dobro za Bosnu da se smanji njihov uticaj.

Znam da mozda sporazum sa Srbijom i Rusijom zvuci lose ali izmedju izbora da nas Evropa svojom politikom zgura u rezervate kao Palestince gdje bi izgubili ne samo drzavu vec i mogucnost bioloskog opstanka kao naroda i sporazuma sa neprijateljima gdje bi dobili i mi i oni onda je ovo drugo bolje.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 14:08

Mehmed beg Catic je napisao/la: 09 sep 2021 08:32
Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 00:58
BosnjackaHercegovina je napisao/la: 08 sep 2021 16:40 Kasno nije nikad. Apsolutno nikad.

Ta tvoja zadnja recenica je proizvod velikosrpskog i velikohrvatskog projekta u zadnjih 150 godina. To je kruna njihovog uspjeha - taj urodjeni osjecaj nemoci, beznadja, slabosti... To je ono sto se mora iskorjeniti iz Bosnjaka.

Kasno nije nikad. 100% tacno.

Treba samo krenuti od sebe i pitati sebe na CEMU TI RADIS da to zaustavis?
Da li si dio neke aktivne organizacije koja se bavi Bosnjackim temama?

Dosta naseg naroda kojeg ja znam aktivno radi jacanju Bosnjacke pozicije i podrske Domovini. Aktivnosti ukljucuju kontakte i lobiranje sa stranim vladama, diskusije i rasprave u vezi BiH gdje se raskrinkava Srpsko-Hrvatska politika i prezentira istina, te mnogi pomaci koji su rezultirali u jacoj podrsci Bosnjacima i BiH. Takodjer znam ljude koji aktivno investiraju u Bosnjacke firme i biznise i time jacaju nasu ekonomiju, povecavaju broj zaposlenih itd... Ali za sve te stvari potrebni su i aktivisti unutar BiH - ne samo u dijaspori. Jer to je sve jedna mreza koja prekriva i Domovinu i dijasporu.

Najlakse je spustit ruke niza se i reci "kasno je". Je li Hujka reko "kasno je" kad je Mostar bio slabo naoruzan i u okruzenju izmedju Srpskog korpusa s jedne strane i Hrvatskog sa druge?

Taj mentalitet moras da izbrises - nego skontaj koliko sati svog vremena mozes da ulozis za Bosnjacku stvar i aktiviraj se.
Mislio sam da je kasno jer nemamo Armiju.OSBIH naoružavat može bi mač s dvije oštrice.Evo sad dolazi isporuka 4 helikoptera koji su bukvalno civilni,pa hoćeli išta ovoj vojsci dat sem transportni vozila i helikoptera?Više mi liči na civilnu zaštitu nego na vojsku.Stvaranje OSBIHA nije nikakav uspjeh,OSBIH je na prvu izgledao kao da se nešto država ujedinjuje,a ustvari je urađeno to da se Bošnjaci razoružaju,da se spasi genocidna vojska od gašenja nisu imali love da održavaju.Ovako smo u šah mat poziciji gdje bi Srbija sve dala ponovo njima,a mi ne možemo kupit gotovo ništa ozbiljnije jer će odmah blokirat sve.Ne možeš imat ekonomiju jaku bez sigurnosti,a nema sigurnosti bez jake vojske,sem ako si nebitna država kojoj niko ne prijeti.92-3 su srpski avioni mig 21 i galeb bombardovali BNT Travnik jer su bili gotovo završili Oganj povećan domet i ako im je NATO prijetio gotovo svi su oboreni,ali su prije toga uništili BNT.Evo sad da se zapuca eto ti migova 29 ode sve u zrak,s čim da ih oborimo? Još će im sad ubacit navođene rakete gdje se mig ne mora spuštat na 15km da bi dejstvova,a naš radar ni jedan od Kuba nema domet veći od 15 kilometara bukvalno će mig bit nevidljiv za nas.I šta smo sebi dozvolili,niko ne spušta gard pred genocidašima samo bolje da kažemo kako jest,da narod ne živi u iluziji.Da imamo ozbilnijeg političara odmah bi tražio vraćanje Armije.Evo sad požari neda Dodik saglasnost nema gašenja.Kakva je to vojska ako ne služi narodu u OSBIHU ima Bošnjački puk komponenta imaju piloti.Mogao je Šefik reći idite gasite ja vam naređujem ko mu šta može 5 hiljada Bošnjaka je u OSBIHU moj prvi komšija je pilot kaže da je dobio naredjenje od Bošnjačkog člana predsjedništva poletio bih odmah.I niko ne traži ukidanje vrs poslje presude o genocidu kako može bit ta vojska dio OSBIH-a.Dakle ako ovaj narod misli išta lista prioriteta je vraćanje Armije.Ne zaboravi da je vojska federacije imala veći budzet od OSBIHA i više vojnika duplo.Genocidni vrs nebih imao para ni zašto živio bi na teret Srbije,a nebi mu ni oni mogli puno pomoć.Narod je ponižen mi smo kao narod poniženi udarali su na čast naših majki pa i očeva i daju školi ime po zločincima,zamisli da je tu Armija da imamo eskadrilu brobeni aviona Rafal i da kaže otvaramo školu,samo kažeš odmah će bit srušena,ko ti šta može kad si jak.Samo vojska moraju nas se bojat.
Ja sam jos misljenja da naoruzanje nije nas najveci problem jer naoruzanje se moze kupiti , nabaviti , oteti ali znati sta se hoce i kako hoce ne i to nama kao narodu fali. Talibani nisu imali naoruzanja ni 1 % od americkog pa su ih pobijedili. Ili na drugoj strani nije manjak naoruzanja sto fali arapima pa ih svako gazi kako stigne pa cak ih ismijava vec sto ne znaju jesu li posli ili dosli , kao i mi.

Mi koliko malo naoruzanja imali danas to je mnogo vise nego sto se imalo 1991/92. Ma koliko puno imali genocidasi i ustase to je mnogo manje nego 1991/92. Ali sve to nema veze jer mi kao narod nismo jos shvatili sta mi to hocemo. Cast pojedinicima ali narod kao narod, od obicna covjeka pa do politicara nije.

I to da se u OS BiH slusa naredba samo jednog clana, to je otvaranje Pandorine kutije jer sta sprijecava onda i genocidase na na osnovu tog primjera i oni pocnu tako ? Ako Bosnjaci prvi pocnu da cijepaju OS to bi bio dar za genocidase i njihove segrte jer bi Bosnjaci postali tada pobunjenici a ne oni , mi bi tada urusili OS a ne oni. Znam da je tesko ali ici njima na ruku nije rjesenje.
Bošnjacima i treba biti cilj otvaranje pandorine kutije.I rasformiranje OSBIH-a koliko god to zvučalo kao razbijanje države to je glupost.OSBIH ne služi nikom sem što onemogućava Bošnjake da se naoružaju,mnogo teže je nabavit oružije kad se zapuca,embargo nije isključen u okruženju smo kuda ga doturit,a pri tom kad će to doći,dok se to dobije obući vojska prođe vremena mnogo to je nedopustivo za nas.OSBIH je spasio gašenje vrs-a to niko ne govori.Upravo su Srbi pristali na OSBIH jer ih je spasio,a samim tim nas ugrozio treba malo čitat izjave njihovi akademika i vidjet kako su proslavili formiranje OSBIH-a.Kad su se ujedinili ovi i z vrsa su imali plate tri puta manje od vojske federacije,danas imaju iste plate.Ono što možemo uradit je dat pare Turcima da kupe za nas avione u svoje ime,poslat naše ljude da tamo se obuće,lete,isto i helikoptere i svašta nešto.Ne treba zaboravit da helikopteri mi23 koje jek upio Alija nisu nikad isporučeni u BiH jer nisu željeli da pripadnu Srbima.Jer bi pola išlo u Banja Luku održavani su u Turskoj,naši piloti su tamo išli letjeli itd.Sve se to i sad može uradit kad se zapuca nema se vremena za obuku složeniji sistemi zahtjevaju dosta vremena i obuke tu su još i Mupovi recimo mogu kupit helikoptere kiowa warrior koje kroisti vojska Hr itd itd.Ako mislimo išta moramo krenut djelovat ili ćemo nestat.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 14:15

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 11:16 Trenutna situacija u koju smo upali je rezultat par ključnih grešaka. Slažem se da naoružanje je važno, ali se lahko može i nabaviti, kupiti i da odnos nije ni blizu ko s početka devedesetih iako smo i tu propustili mnoge šanse zbog mentaliteta zauhara i ušićara, kroz sam proces formiranja OSABiH i razoružavanja, ali na stranu to. Ovo je ključno. Bošnjačka politika je imala samo jedan i isključivo jedan koncept i ideal da vremenom stvori građansku BiH. Zamagljeno i nikad do kraja objašnjeno šta bi to značilo, izuzev lijepe priče da smo svi građani i svi jednaki. Tom konceptu i idealu nije bilo alternative. Jednostavno nismo imali plan B i plan C. Takvi planovi se nisu ni nazirali. Iako ni taj koncept A nije bio koncept, nego politička stihija i nešto što se ko biva podrazumijevalo.
Ali evo da maluu analizu napravim.
Da su hipotetički bile posložene stvari tako da u jednom momentu zaista i kamenjarci i vlasi podrže građansku BiH, i evo uzećemo da smo došli do tog cilja, šta bi imali? To se niko nije usudio analizirati.
-Imali bi jednog predsjednika države, ali iz koalicije HDZ-SNSD itd, ili samo SNSD po broju glasova, ili u najgorem slučaju po njih jednog kandidata te koalicije +20% naših izdajnika, nisu to ni izdajnici, to je hamelj koji je uvijek prisutan i kojeg kad ti treba možeš kupit za mekinje. A takođe obzirom da mi obično imamo desetine kandidata ova srpskohrvatska opcija bi imala suverena države i vrhovnog komandanta Armije ogroman broj mandata, ogroman broj mandata, uslijed kojih bi kroz državne institucije mogli razvalit državu, gore nego što je razvalio Dejton. I to bi i radili punom parom. Manje bi iseljavali, a više se uhljebljavali, ali opet po nama.
- Što se tiče eventualnog jednog državnog parlamenta slična stvar, uz neke naše Dritane, obezbijeđena bi bila srpskohrvatska država sa zastavom Kraljevine SHS u najblažoj varijanti.
- za ostale institucije direktore javnih preduzeća bi imao iz Mrkonjića, Širokog itd.
Protesti i nemiri u Bosni bi bili kao sabahajrulah, svakodnevnica. Vlast postavlja direktore i upravne odbore. Montirali bi ti sve terorizma svijeta. Idila jedna.

Eh sad kako bi se mi proveli u takvom uređenju upitno je da li bi bolje prošli nego sa Dejtonskim. A i sam koncept za koji smo se zalagali je samo dugoročno u našu korist, iišlo bi na jedan spor i dugotrajan način. Tu bi takođe imali i dezintegraciju i integraciju i pitanje je na šta bi izašlo.

Žalosno je samo što Bošnjačka politika nije ponudila nikakvu alternativu tome, jer šta ako plan A nije dobar, šta ako plan A propadne, šta ako se ne poklope okolnosti pa da ne uspije? Niko o tome nije davao nikakve odgovore.

Sad kad smo u ovoj situaciji kakvoj jesmo, moramo imati više opcija ili će nas zaista Evropa zajedno sa fašiziranim komšilukom prinudno strpati u Evropsku Palestinu. A i nju će kontrolisati.

Mislim da je jedno od rješenja, a greška je što se do sad nije iskoristilo, radit na tome da se skupa sa Srbima napravi dogovor da se hrvatska manjina trajno isključi iz odlučivanja u BiH, pa i po cijenu da se Srbima daju neki manji ustupci, a poslije gledati kako stvari stoje i raditi dalje na pravima Bosnjaka u genocidnoj. Nije tu stvar ljubavi nego pragmatičnosti. Nema šanse da se iko bori u bilo kom smislu pa i političkom na dva fronta istovremeno. A mi smo Dejtonom uvjetovani da moramo. Dakle prva stvar je jednog otpiliti.

I plan B i C bi morali imati, ali na žalost nemamo ni realan plan A.
Tu stoji sva naša tragedija.
Amerika koja je zaustavila rat ovdje više nije ta Amerika, sad imamo i nove igrače, sve treba uzeti u obzir, ali prvo u se i u svoje kljuse.

Meni ova sadašnja situacija ne miriše na dobro.
Da nemamo jasnu strategiju,jasno je da je multietnička BiH nemoguća misija.A kad se zapuca teško je oružije nabavit,a pogotov mi smo u okruženju kuda ga dobit,a tu je i obuka koja dugo traje.Da je tako onda bi sve države bile bez oružija i nabavljale kad zagusti,samo obuka pilota traje dugo,borbeni sistemi treba godina dana itd.Za to se nema vremena,ne možemo sebi dopustit da ratujemo s puškicama i gerilska borba nema nas 10 miliona veliki gubitci bi značili demografski nestanak.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 15:18

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 14:35
Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 14:15
natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 11:16 Trenutna situacija u koju smo upali je rezultat par ključnih grešaka. Slažem se da naoružanje je važno, ali se lahko može i nabaviti, kupiti i da odnos nije ni blizu ko s početka devedesetih iako smo i tu propustili mnoge šanse zbog mentaliteta zauhara i ušićara, kroz sam proces formiranja OSABiH i razoružavanja, ali na stranu to. Ovo je ključno. Bošnjačka politika je imala samo jedan i isključivo jedan koncept i ideal da vremenom stvori građansku BiH. Zamagljeno i nikad do kraja objašnjeno šta bi to značilo, izuzev lijepe priče da smo svi građani i svi jednaki. Tom konceptu i idealu nije bilo alternative. Jednostavno nismo imali plan B i plan C. Takvi planovi se nisu ni nazirali. Iako ni taj koncept A nije bio koncept, nego politička stihija i nešto što se ko biva podrazumijevalo.
Ali evo da maluu analizu napravim.
Da su hipotetički bile posložene stvari tako da u jednom momentu zaista i kamenjarci i vlasi podrže građansku BiH, i evo uzećemo da smo došli do tog cilja, šta bi imali? To se niko nije usudio analizirati.
-Imali bi jednog predsjednika države, ali iz koalicije HDZ-SNSD itd, ili samo SNSD po broju glasova, ili u najgorem slučaju po njih jednog kandidata te koalicije +20% naših izdajnika, nisu to ni izdajnici, to je hamelj koji je uvijek prisutan i kojeg kad ti treba možeš kupit za mekinje. A takođe obzirom da mi obično imamo desetine kandidata ova srpskohrvatska opcija bi imala suverena države i vrhovnog komandanta Armije ogroman broj mandata, ogroman broj mandata, uslijed kojih bi kroz državne institucije mogli razvalit državu, gore nego što je razvalio Dejton. I to bi i radili punom parom. Manje bi iseljavali, a više se uhljebljavali, ali opet po nama.
- Što se tiče eventualnog jednog državnog parlamenta slična stvar, uz neke naše Dritane, obezbijeđena bi bila srpskohrvatska država sa zastavom Kraljevine SHS u najblažoj varijanti.
- za ostale institucije direktore javnih preduzeća bi imao iz Mrkonjića, Širokog itd.
Protesti i nemiri u Bosni bi bili kao sabahajrulah, svakodnevnica. Vlast postavlja direktore i upravne odbore. Montirali bi ti sve terorizma svijeta. Idila jedna.

Eh sad kako bi se mi proveli u takvom uređenju upitno je da li bi bolje prošli nego sa Dejtonskim. A i sam koncept za koji smo se zalagali je samo dugoročno u našu korist, iišlo bi na jedan spor i dugotrajan način. Tu bi takođe imali i dezintegraciju i integraciju i pitanje je na šta bi izašlo.

Žalosno je samo što Bošnjačka politika nije ponudila nikakvu alternativu tome, jer šta ako plan A nije dobar, šta ako plan A propadne, šta ako se ne poklope okolnosti pa da ne uspije? Niko o tome nije davao nikakve odgovore.

Sad kad smo u ovoj situaciji kakvoj jesmo, moramo imati više opcija ili će nas zaista Evropa zajedno sa fašiziranim komšilukom prinudno strpati u Evropsku Palestinu. A i nju će kontrolisati.

Mislim da je jedno od rješenja, a greška je što se do sad nije iskoristilo, radit na tome da se skupa sa Srbima napravi dogovor da se hrvatska manjina trajno isključi iz odlučivanja u BiH, pa i po cijenu da se Srbima daju neki manji ustupci, a poslije gledati kako stvari stoje i raditi dalje na pravima Bosnjaka u genocidnoj. Nije tu stvar ljubavi nego pragmatičnosti. Nema šanse da se iko bori u bilo kom smislu pa i političkom na dva fronta istovremeno. A mi smo Dejtonom uvjetovani da moramo. Dakle prva stvar je jednog otpiliti.

I plan B i C bi morali imati, ali na žalost nemamo ni realan plan A.
Tu stoji sva naša tragedija.
Amerika koja je zaustavila rat ovdje više nije ta Amerika, sad imamo i nove igrače, sve treba uzeti u obzir, ali prvo u se i u svoje kljuse.

Meni ova sadašnja situacija ne miriše na dobro.
Da nemamo jasnu strategiju,jasno je da je multietnička BiH nemoguća misija.A kad se zapuca teško je oružije nabavit,a pogotov mi smo u okruženju kuda ga dobit,a tu je i obuka koja dugo traje.Da je tako onda bi sve države bile bez oružija i nabavljale kad zagusti,samo obuka pilota traje dugo,borbeni sistemi treba godina dana itd.Za to se nema vremena,ne možemo sebi dopustit da ratujemo s puškicama i gerilska borba nema nas 10 miliona veliki gubitci bi značili demografski nestanak.
Možemo mi konstatovati to, ali to je gotovo, propuštene prilike. Sad ne vrijedi o tome raspravljati, nego o tome šta se još može učiniti. Nije samo naoružat se. Amerika sa svenaoružanjem dobila po njušci u Afganistanu, u Siriji u Iraku, Rusi sa svenaoružanjem dobili po njušci u jednoj Čečeniji od 500 hiljada ljudi. Stoji da je trebalo svašta nešto, ali to saznanje nas ne vadi.

Mehmed beg Čatić je dobro objasnio.
A ja tvrdim ovo u prethodnom postu što sam napisao, da je za ovo stanje gdje smo u polupat poziciji kriva činjenica da smo uvijek imali i gurali samo neki podrazumijevaju plan A, bez ikakve analize, bez alternativa tom konceptu, bez plana B i C, bez prilagođavanja novom geostrateškom stanju na terenu. Samo smo se oslanjali na činjenicu da će i nakon Franjine smrti, kamenjarci dizati ruke protiv Srba i da će Amerika vječno splahavati Evropsku islamofobiju prema nama, jer je jednom zaustavila rat. Prosto nemamo puno isbora, ali je jedno sigurno da sad ako ne budemo tražili alternative, ono što sam u prethodnom postu pomenuo kao koncepti B i C, nas će Evropa strpati u dva rezervata u Bosni i u to nemaj sumnje. građansku BiH sam objasnio prethodno da bi bila poligon za nestanak Bosnjaka, potiho.

Do nas je samo.
Nekad treba progutati i ne zbog ljubavi nego zbog pragmatičnosti i opstanka napraviti nešto sa Srbima, da bi izbacili trajno Hrvate iz odlučivanja, inače sa nožem u leđima ćemo jednog dana iskrvarit ko i svaki organizam. Nema tog ko se na dva fronta može borit.
Nemamo mi ljudi za rat s velikim gubitcima,zbog toga je potrebno oružije u tome je fazon.Talibani imaju po 5 djece minimum mogu oni.Pa na tome se i radi da se isključe Hrvati,a Srbi ti u tome neće nikad biti saveznici jer što bi nam pomogli,kad znaju da bi se onda orjentisali samo na njih.Hrvati sami sebe isključuju za 5 godina ako ne izganjaju izborni zakon u SBK će izgubit i ovo malo,a u HNK postat manjina.Postoji plan b sve više se radi na stvaranju Bošnjačke države.Ima još debila koji nisu skontali,ali et.Srednju Bosnu je Hrvatska prepustila davno nama još 93 kad su pravili naselja po hercegovini za Hrvate srednje Bosne kao što je ovo dakle njima je granica uvjek bila Kupreška vrata istočni Mostar.S.Bosna im je bio samo bazen da nasele hercegovinu i postanu entička većina.Neće prstom mrdnut da spase Hrvate s.Bosne i nisu mrdnuli,sad im je taj bazen presušio,ali kad Bošnjaci krenu da uzimaju Stolac Mostar tad možemo očekivat svašta.Srbi nam nemaju šta pomagat nisu ludi,mi samo trebamo izdržat za 5 godina ćemo imat SBK sto posoto naš i HNK većinu.Samim tim isključili smo Hrvate Livanjski kanton prazan zapadna hercegovina totalno nebitna,a i tu će grohnut.Pogledaj mape izbornog što je predložio HDZ Bugojno i Donji Vakuf su dali Bošnajcima ostale općine kao mix za 5 godina će se sto posto odreći i Fojnice i Gornjeg Vakufa i Travnika,Busovače možda i Novog Travnika.A samim tim Vitez,Kiseljk i Krešvo i Jajce ništa neće predstavljat kad ćemo i tu bit većina.Slažem se da nemamo plan kao nacija šta i kako,valjda ćemo se osvjestit

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 09 sep 2021 18:12

Zaboravite ljudi sada oruzje , nisu zbog naoruzanja ustase u vlasti u Tuzli, abdicevci u Bihacu ili da su zbog oruzja za Baraliju glasali mostarci koje je ona javno izjednacila sa ustasama i agresorima , ne haraju jugobalije , pederi i komunjare u Sarajevu zbog oruzja niti su uklonjeni liljani i spomen na agresiju u Maglaju. I ti i stotine drugih primjera samo pokazuju da se to radi bez ispaljenog metka a rade jer nemamo kao narod neku crvenu liniju a toga nema jer ne znamo sta hocemo.

I to je najveci problem, jer su krenuli da uniste drzavu i narod bez ispaljena metka i nikakvo oruzje nam tu primarno ne moze da pomogne. Ovo nije defitizam jer mi sada hvala Bogu imamo mnogo vise oruzja nego sto smo ikada imali u zadnjih 150 godina ali trebamo primarno da radimo na drugim stvarima jer to je sada veci problem od oruzja.

Zato se i slazem sa natalitetlijom kakvi trebaju da budu sljedeci potezi da bi se izaslo iz situacije u kojoj se nalazimo i koja moze postati jos samo gora.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 18:47

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 15:55
Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 15:18
natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 14:35
Možemo mi konstatovati to, ali to je gotovo, propuštene prilike. Sad ne vrijedi o tome raspravljati, nego o tome šta se još može učiniti. Nije samo naoružat se. Amerika sa svenaoružanjem dobila po njušci u Afganistanu, u Siriji u Iraku, Rusi sa svenaoružanjem dobili po njušci u jednoj Čečeniji od 500 hiljada ljudi. Stoji da je trebalo svašta nešto, ali to saznanje nas ne vadi.

Mehmed beg Čatić je dobro objasnio.
A ja tvrdim ovo u prethodnom postu što sam napisao, da je za ovo stanje gdje smo u polupat poziciji kriva činjenica da smo uvijek imali i gurali samo neki podrazumijevaju plan A, bez ikakve analize, bez alternativa tom konceptu, bez plana B i C, bez prilagođavanja novom geostrateškom stanju na terenu. Samo smo se oslanjali na činjenicu da će i nakon Franjine smrti, kamenjarci dizati ruke protiv Srba i da će Amerika vječno splahavati Evropsku islamofobiju prema nama, jer je jednom zaustavila rat. Prosto nemamo puno isbora, ali je jedno sigurno da sad ako ne budemo tražili alternative, ono što sam u prethodnom postu pomenuo kao koncepti B i C, nas će Evropa strpati u dva rezervata u Bosni i u to nemaj sumnje. građansku BiH sam objasnio prethodno da bi bila poligon za nestanak Bosnjaka, potiho.

Do nas je samo.
Nekad treba progutati i ne zbog ljubavi nego zbog pragmatičnosti i opstanka napraviti nešto sa Srbima, da bi izbacili trajno Hrvate iz odlučivanja, inače sa nožem u leđima ćemo jednog dana iskrvarit ko i svaki organizam. Nema tog ko se na dva fronta može borit.
Nemamo mi ljudi za rat s velikim gubitcima,zbog toga je potrebno oružije u tome je fazon.Talibani imaju po 5 djece minimum mogu oni.Pa na tome se i radi da se isključe Hrvati,a Srbi ti u tome neće nikad biti saveznici jer što bi nam pomogli,kad znaju da bi se onda orjentisali samo na njih.Hrvati sami sebe isključuju za 5 godina ako ne izganjaju izborni zakon u SBK će izgubit i ovo malo,a u HNK postat manjina.Postoji plan b sve više se radi na stvaranju Bošnjačke države.Ima još debila koji nisu skontali,ali et.Srednju Bosnu je Hrvatska prepustila davno nama još 93 kad su pravili naselja po hercegovini za Hrvate srednje Bosne kao što je ovo dakle njima je granica uvjek bila Kupreška vrata istočni Mostar.S.Bosna im je bio samo bazen da nasele hercegovinu i postanu entička većina.Neće prstom mrdnut da spase Hrvate s.Bosne i nisu mrdnuli,sad im je taj bazen presušio,ali kad Bošnjaci krenu da uzimaju Stolac Mostar tad možemo očekivat svašta.Srbi nam nemaju šta pomagat nisu ludi,mi samo trebamo izdržat za 5 godina ćemo imat SBK sto posoto naš i HNK većinu.Samim tim isključili smo Hrvate Livanjski kanton prazan zapadna hercegovina totalno nebitna,a i tu će grohnut.Pogledaj mape izbornog što je predložio HDZ Bugojno i Donji Vakuf su dali Bošnajcima ostale općine kao mix za 5 godina će se sto posto odreći i Fojnice i Gornjeg Vakufa i Travnika,Busovače možda i Novog Travnika.A samim tim Vitez,Kiseljk i Krešvo i Jajce ništa neće predstavljat kad ćemo i tu bit većina.Slažem se da nemamo plan kao nacija šta i kako,valjda ćemo se osvjestit
Bruda, skrećeš mi s teme skroz. Sve to stoji, ali o tome nisam pričao, nego o namjerama kurve Evrope i dobro informisanog Šmita, koji se izjasnio odmah da ovdje nije došao kao diplomata, nego kao političar, svi znamo za njegov orden Starčevića koji je primio u Zagrebu, svi znamo za odnos Rusije i Njemačke (a Njemačka je EU otkad nma Britanije) , da je sjeverni tok završena priča, nema ljubavi, tu je interes, energent im treba. Šmit eno ode Porfiriju na noge, čovjeku koji zajedno sa SPC dovodi i odvodi vlast u 3 zemlje na balkanu. I govorim gdje smo tu mi i kazao sam u prethodnim postovima koje su greške i propuštene šanse gdje smo mogli izolirati Hrvatsku manjinu iz odlučivanja skroz. Još nije kasno, ali je zadnji voz i bilo bi nam i tu kačenje na zadnji vagon, jer su latini uletili tu prije nas, ali nije nemoguće. Eh sad. Nije opet stvar u pomaganju Turske, Rusije, Srba ni ljubavi, nego o interesu nas da ne ostanemo u rezervatu, pred pojačanom islamofobijom ovakve Evrope i Amerike koja to više nije ona Amerika koja je ovdje zaustavila rat, i govorim o tome da mi ništa ne mijenjamo i da smo još uljuljani bajkom da Hrvati moraju dizati rukice protiv Srba ko kad je Franjo krivousti bio živ. Mnogo toga se izmijenilo, a mi jadikujemo što se nismo naoružali i raspravljamo jel trebalo.
Pa naravno da se nisu smjele desit te stvari, ali gotovo, prošlo... Treba vidit šta se sad može. A to što je mimo teme za centralnu Bosnu to je završena stvar. Hrvati su od nje odustali nakon što nisu uspilo fingirati izbore u Jajcu. Moje je mišljenje da ćemo najveći kiks napraviti ukoliko ne uspijemo Hrvatsku manjinu isključiti iz odlučivanja, pa makar to značilo i davanje manjih ustupaka Srbima. Građanska je glupost, objasnio sam da bi to značilo srpskohrvatsku državu. I da su vlasi i kamenjarci pametniji nego što jesu, odavno bi bili glavni zagovornici građanske BiH, jer bi je objasnio sam i kako i zašto, u takvom sistemu lakše razvalili nego u Dejtonskom.
Kontam ja tebe,ali rekao sam ne vjerujem da će Srbi pristat na bilo šta jer znaju oni ako sredimo Hrvate ko je na udaru.Nismo mi po meni propustili Hrvate izolirat.Još uvjek je jak pritisak Hrvatske ovdje,to ćemo moći kad još malo demografski padnu a to je nekih par godina,stoji da smo im dali više nego što zaslužuju u vlasti,ali poptuna izolacija teško,ako ne dobiju izborni to će bit moguće za 3,4 godine.Kad i zvanično kažu da su ispod 300.000a u realnosti 250.000.Onda neće niko da se zamara u europi sa 200.000 ljudi nit će oni šta nas moći kontrolisat.Mi smo kao narod još nezreli dovoljno je pogledat SDP,NIP te mulkulti stranke postoje samo gdje su Bošnjaci dominantni.Slažem se da treba njih sad dovršit imamo ogromnu šansu,samo pameti mudrosti i dobra strategija.Ja ne znam pratili ovaj forum iko ko je u politici i ima neku funkciju išta da nam kaže imaju li oni ikakvu ideju izašta.Naša najveća pobjeda će biti ako ne dobiju izborni.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 20:07

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 19:57
Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 18:47
natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 15:55
Bruda, skrećeš mi s teme skroz. Sve to stoji, ali o tome nisam pričao, nego o namjerama kurve Evrope i dobro informisanog Šmita, koji se izjasnio odmah da ovdje nije došao kao diplomata, nego kao političar, svi znamo za njegov orden Starčevića koji je primio u Zagrebu, svi znamo za odnos Rusije i Njemačke (a Njemačka je EU otkad nma Britanije) , da je sjeverni tok završena priča, nema ljubavi, tu je interes, energent im treba. Šmit eno ode Porfiriju na noge, čovjeku koji zajedno sa SPC dovodi i odvodi vlast u 3 zemlje na balkanu. I govorim gdje smo tu mi i kazao sam u prethodnim postovima koje su greške i propuštene šanse gdje smo mogli izolirati Hrvatsku manjinu iz odlučivanja skroz. Još nije kasno, ali je zadnji voz i bilo bi nam i tu kačenje na zadnji vagon, jer su latini uletili tu prije nas, ali nije nemoguće. Eh sad. Nije opet stvar u pomaganju Turske, Rusije, Srba ni ljubavi, nego o interesu nas da ne ostanemo u rezervatu, pred pojačanom islamofobijom ovakve Evrope i Amerike koja to više nije ona Amerika koja je ovdje zaustavila rat, i govorim o tome da mi ništa ne mijenjamo i da smo još uljuljani bajkom da Hrvati moraju dizati rukice protiv Srba ko kad je Franjo krivousti bio živ. Mnogo toga se izmijenilo, a mi jadikujemo što se nismo naoružali i raspravljamo jel trebalo.
Pa naravno da se nisu smjele desit te stvari, ali gotovo, prošlo... Treba vidit šta se sad može. A to što je mimo teme za centralnu Bosnu to je završena stvar. Hrvati su od nje odustali nakon što nisu uspilo fingirati izbore u Jajcu. Moje je mišljenje da ćemo najveći kiks napraviti ukoliko ne uspijemo Hrvatsku manjinu isključiti iz odlučivanja, pa makar to značilo i davanje manjih ustupaka Srbima. Građanska je glupost, objasnio sam da bi to značilo srpskohrvatsku državu. I da su vlasi i kamenjarci pametniji nego što jesu, odavno bi bili glavni zagovornici građanske BiH, jer bi je objasnio sam i kako i zašto, u takvom sistemu lakše razvalili nego u Dejtonskom.
Kontam ja tebe,ali rekao sam ne vjerujem da će Srbi pristat na bilo šta jer znaju oni ako sredimo Hrvate ko je na udaru.
😁 Tu i jest stvar što mi još uvijek vjerujemo u prijatelje i neprijatelje, a od toga dvoga ničeg u realnosti nema, nego samo interes. Kažeš zašto bi Srbi pristali? Pa naveo nam je Mehmed beg Čatić nekoliko interesantnih razloga zašto bi mogli pristati. A pristaju sa Hrvatima jel de? A ne razmišljaju o tome da bi od njih mogli biti na udaru? Od njih ne bi, a od nas će biti 😁 Znaju itekako, znaju i Rusi i Turci da jedni od drugih mogu biti pa opet prave sve moguće i nemoguće dogovore, ako je u pitanju interes. Za narode, za gas, geostratešku koordinaciju oko Jermenije, Sirije, Krima,Libije, a realno ne vole se. Ma bolan svaki Hrvat više mrzi Srbina nego mi oboje zajedno kad sastaviš, ali to ih ne sprečava da prave bilo kakav deal. Zašto bi nas u našem interesu išta sprječavalo da osiguramo 90% vlasti u Bosni, mir u kući i za početak reduciramo jedan fašizam u BiH na razumnu mjeru? Da ne kažem da spasimo državu i narod da ne završi u rezervatu. Tu se ne razmišlja. Nijemac bolan odbije Ameriku kad je u pitanju nabavka gasa od Rusa, zajedno naprave sjeverni tok uprkos sankcijama, a mi se pitamo hoće li Srbi pristati na deal. Pa hoće! Već je bilo mini dealova sa SDS-om, imao si Mektića u Vladi, Šarovića, radili kako je dogovoreno. Ali to su mini dogovori. I kratkog daha. Ovo su sad manje političke, a više geostrateške igre sa posla im Šmitom i trećim entitetom, izbornim zakonom i za to nam je potreban širi deal sa Srbima, preko Turaka i Rusa, bar kao neka sigurica ili plan B ukoliko budemo stjerani u čošak, a bićemo. I trebaće nam otvorena ta opcija.
Sve je to uredu i da mi kod Turaka apleujemo da Rusi pritisnu Srbe da se dogovrimo,da eliminišemo jedne.Sviđa mi se to što govoriš i sam sam tog mišeljenja.Šta više mislim da ako ostanu samo Bošnjaci i Srbi da bi bilo bolje jer lakše se dvojici dogovorit nego trojici,ali Srbima Hrvati dodju kao kec na desetku ne znam šta bi im mi to mogli ponudit da se odreknu tog aduta,a relano nisu oni više prijetnja jedni drugima oni su riješili Srbe iz Hr,ovi Hrvate iz genocidne.Srbi ako pristanu moraju bit ludi,ja nebi nikad na njihovom mjestu,jedino probat pa šta bude.Možda se tako nešto i kuha.Jedino ići na kartu da ćemo i mi bit manje agresivni prema genocidnoj jer imamo čistu federaciju Bošnjačku pa ih stim pridobit.Kako god treba to pokušat pa šta bude,nadam se da neko na vlasti razmišlja na ovaj način.Samo ja mislim da će teško pristat na to Srbi,ali dobro.Upravo HDZ okrivljuje Bošnjake da od federacije prave Bošnjački entitet ja se nadam da ima istine u tome.

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 09 sep 2021 20:41

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 20:12
Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 20:07
natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 19:57

😁 Tu i jest stvar što mi još uvijek vjerujemo u prijatelje i neprijatelje, a od toga dvoga ničeg u realnosti nema, nego samo interes. Kažeš zašto bi Srbi pristali? Pa naveo nam je Mehmed beg Čatić nekoliko interesantnih razloga zašto bi mogli pristati. A pristaju sa Hrvatima jel de? A ne razmišljaju o tome da bi od njih mogli biti na udaru? Od njih ne bi, a od nas će biti 😁 Znaju itekako, znaju i Rusi i Turci da jedni od drugih mogu biti pa opet prave sve moguće i nemoguće dogovore, ako je u pitanju interes. Za narode, za gas, geostratešku koordinaciju oko Jermenije, Sirije, Krima,Libije, a realno ne vole se. Ma bolan svaki Hrvat više mrzi Srbina nego mi oboje zajedno kad sastaviš, ali to ih ne sprečava da prave bilo kakav deal. Zašto bi nas u našem interesu išta sprječavalo da osiguramo 90% vlasti u Bosni, mir u kući i za početak reduciramo jedan fašizam u BiH na razumnu mjeru? Da ne kažem da spasimo državu i narod da ne završi u rezervatu. Tu se ne razmišlja. Nijemac bolan odbije Ameriku kad je u pitanju nabavka gasa od Rusa, zajedno naprave sjeverni tok uprkos sankcijama, a mi se pitamo hoće li Srbi pristati na deal. Pa hoće! Već je bilo mini dealova sa SDS-om, imao si Mektića u Vladi, Šarovića, radili kako je dogovoreno. Ali to su mini dogovori. I kratkog daha. Ovo su sad manje političke, a više geostrateške igre sa posla im Šmitom i trećim entitetom, izbornim zakonom i za to nam je potreban širi deal sa Srbima, preko Turaka i Rusa, bar kao neka sigurica ili plan B ukoliko budemo stjerani u čošak, a bićemo. I trebaće nam otvorena ta opcija.
Sve je to uredu i da mi kod Turaka apleujemo da Rusi pritisnu Srbe da se dogovrimo,da eliminišemo jedne.Sviđa mi se to što govoriš i sam sam tog mišeljenja.Šta više mislim da ako ostanu samo Bošnjaci i Srbi da bi bilo bolje jer lakše se dvojici dogovorit nego trojici,ali Srbima Hrvati dodju kao kec na desetku ne znam šta bi im mi to mogli ponudit da se odreknu tog aduta,a relano nisu oni više prijetnja jedni drugima oni su riješili Srbe iz Hr,ovi Hrvate iz genocidne.Srbi ako pristanu moraju bit ludi,ja nebi nikad na njihovom mjestu,jedino probat pa šta bude.Možda se tako nešto i kuha.Jedino ići na kartu da ćemo i mi bit manje agresivni prema genocidnoj jer imamo čistu federaciju Bošnjačku pa ih stim pridobit.Kako god treba to pokušat pa šta bude,nadam se da neko na vlasti razmišlja na ovaj način.Samo ja mislim da će teško pristat na to Srbi,ali dobro.
Bruda moj, nisu tu samo ti parametri koje navodiš u igri, ima tu još parametara sijaset, Brčko samo s Hrvatima mogu riješit NIKAD. Pa npr. Kosovo, Turski tok, Autoputevi, Sandžak, investicije, kanton 10, Brčko distrikt, Srebrenica, haški presuđen UZP i agresija Hrvatske na BiH, vraćanje državne imovine, vrijednost premašuje entitetske budžete itd. mali milion stvari koje Srbi mogu riješiti s nama, da ne dodajem Ruse i Turke onda je tu milion i jedna kombinacija, a to ne mogu sa Hrvatima. Naša šansa i jest što oni nemaju mnogo stvari za rješavati, a to što bi mogli s Hrvatima ne daje im trajno rješenje. I pitanje je kolko bi im se isplatilo. Njima se nije isplatila ni jedna država, ni nagodba koju su pravili s Hrvatima, ako ima neka u zadnjih 200 godina, a da ih latini nisu presvukli kaži 😂
Sve je to za njih ništa,naspram ideje o razbijanju BiH.To bi moglo samo kad bi Rusi pritiskli Srbe.Njihov cilj nije stabilan balkan i neka sigurnost rs,njihov cilj je samostalnost,to realno mogu dobit samo uz pomoć Hrvata.Bitno je da ne dobiju izborni,ako dobiju onda će vjerovatno ići onaj sistem po općinama,a u tom slučaju smo donji,ovo što govoriš valja probat stim da ne bude izbornog ili da bude,ali u drugačijoj formi od prijedloga HDZ-a.Daj bože da je istina to što HDZ tvrdi da žele od federacije bošnjački

Dzumrukcija
Član
Postovi: 411
Pridružen/a: 31 aug 2020 17:01

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Dzumrukcija » 09 sep 2021 21:43

Da se razumijemo, mi u Evropi nemamo prijatelja, niti smo ga ikada imali.
Sada se vidi da je cijela EU protiv nas, isključivo protiv Bošnjaka.

UZP-ovci ne mogu blokirati izbore. Ako sam dobro shvatio oni neće usvojiti budžet?
Ako nema budžeta, ko će vraćati tranše MMF-u? To bi već bio svjetski skandal.

Ako bi probali nešto s općinama uraditi, to se mora sasijeći prije nego i krene.
Ali njih nema dovoljno da bi krenuli s općinama.

Uglavnom, ne smije se pustiti i ništa ne raditi.
Oko za oko zub za zub.

Ako nema budžeta, nema niti posla, sve institucije u Sarajevu treba preuzeti silom i dovesti u pitanje Dayton.
Dayton se može srušiti samo u Sarajevu, tako piše i u njemu samome. :popkorn:

EU nema kapaciti niti za bilo šta.
Pa oni ne mogu riješiti jedan Kipar, usrali su svaku državu, koju su dotakli, od Gruzije, Ukrajine do Armenije.

Mislim da EU traži kompenzaciju za degenek koji su fasovali Jermeni od Azera. :D
A sad je prpa zbog Afganistana i Talibana.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Abidaga » 09 sep 2021 23:20

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 11:16 Da su hipotetički bile posložene stvari tako da u jednom momentu zaista i kamenjarci i vlasi podrže građansku BiH, i evo uzećemo da smo došli do tog cilja, šta bi imali?
Imali bi gradjansku drzavu RBiH u kojoj bi drzavni parlament sa vjecitom probosanskom i bosnjackom vecinom formirao drzavnu vladu bez cetnika i ustasa koja bi sve cetnike i ustase proglasila teroristima i progonila ih kao sto Erdoganova vlada progoni PKK i gulenovce.

DjerzelezAle
Član
Postovi: 54
Pridružen/a: 31 aug 2016 22:18

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la DjerzelezAle » 09 sep 2021 23:50

Zaboravio si dodati da bi ljubili sultanove guzice, postali vijalet i turske sluge. Da ti se ispuni 'želja'.

Nikad ali nikad vjerovati turskoj politici! Na istom nivou kao i njemačka ili evropska i srpska.
Smrt fašizmu, nacizmu i KOMUNIZMU. Sloboda narodu!

Batonac
Član
Postovi: 187
Pridružen/a: 14 okt 2018 00:42

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Batonac » 10 sep 2021 01:47

natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 21:28
Batonac je napisao/la: 09 sep 2021 20:41
natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 20:12
Bruda moj, nisu tu samo ti parametri koje navodiš u igri, ima tu još parametara sijaset, Brčko samo s Hrvatima mogu riješit NIKAD. Pa npr. Kosovo, Turski tok, Autoputevi, Sandžak, investicije, kanton 10, Brčko distrikt, Srebrenica, haški presuđen UZP i agresija Hrvatske na BiH, vraćanje državne imovine, vrijednost premašuje entitetske budžete itd. mali milion stvari koje Srbi mogu riješiti s nama, da ne dodajem Ruse i Turke onda je tu milion i jedna kombinacija, a to ne mogu sa Hrvatima. Naša šansa i jest što oni nemaju mnogo stvari za rješavati, a to što bi mogli s Hrvatima ne daje im trajno rješenje. I pitanje je kolko bi im se isplatilo. Njima se nije isplatila ni jedna država, ni nagodba koju su pravili s Hrvatima, ako ima neka u zadnjih 200 godina, a da ih latini nisu presvukli kaži 😂
Sve je to za njih ništa,naspram ideje o razbijanju BiH.To bi moglo samo kad bi Rusi pritiskli Srbe.Njihov cilj nije stabilan balkan i neka sigurnost rs,njihov cilj je samostalnost,to realno mogu dobit samo uz pomoć Hrvata.Bitno je da ne dobiju izborni,ako dobiju onda će vjerovatno ići onaj sistem po općinama,a u tom slučaju smo donji,ovo što govoriš valja probat stim da ne bude izbornog ili da bude,ali u drugačijoj formi od prijedloga HDZ-a.Daj bože da je istina to što HDZ tvrdi da žele od federacije bošnjački
Znaju da ideja o razbijanju Bosne bez Bošnjaka je 3 puta doživila poraz, na način da je nakon svakog tog pokušaja Hrvatska izlazila veća, a da je Srba i Bošnjaka nakon svakog tog pokušaja s Hrvatima ostajalo manje. To su činjenice. I Srbi imaju neka iskustva s Hrvatima, nisu vesla sisali. Nije ovo igra Srba da bi razbili Bosnu, nego igra Rusije da preko SPC, kontroliše politike na Balkanu, što je moguće zapadnije i što je moguće trajnije. Da bi pričali o ovome prvo trebamo neke stvari razjasnit, da bi bilo jasnije.

1. SPC je filijala Ruske P. Crkve koja je pod direktnim uticajem svake Ruske vlasti, od Carske Rusije do danas je tako. Ona je uz pomoć Rusije na Balkanu napravila Srpku Kneževinu i Kraljevinu Crnu Goru, a danas svojim djelovanjem dovodi i odvodi vlast u Srbiji, Crnoj Gori (bila je neko vrijeme splahana, al više nije) i BH entitetu GT, posredno i za nivo BiH organa, skoro sve predstavnike iz GT-a, blagoslovi.

2. SPC uvijek sluša Ruse
3. Vlast u Srbiji nekad sluša, nekad ne sluša SPC i tad biva u Srbiji nestabilno.
4. Vlast u CG kad sluša SPC, Crna Gora je u službi Ruske geopolitike, kad se odmentne od SPC, nema s za čiji interes ne rade
5. Hrvatska je država sa najviše međudržavnih ugovora s Vatikanom u SVIJETU.
6. U Hrvatskoj je najveće sjemenište Opus Dei skolastičara (Zagreb)
7. Bošnjaci, kasni nam pamet, žilave budale koje su spremne izginuti u za svako Carstvo i za svaku vlast, koje Allah Dž. Š. spašava, samo da mu se toprak ne dira, bez puno kalkulisanja i vođenja računa o okolnostima. Da su nam kakvi jači susjedi oko nas bili, spominjali bi nas danas ko Andalužane.

Šta to može dugoročno biti u interesu Srba da dobiju od Hrvata? 🖐️

Naši ako imalo pameti imaju, trebaju se riješiti jednog fašizma na način da se dogovori sa Srbima da se trajno Hrvati isključe iz odlučivanja, sad imamo šansu i jedni i drugi.
Te šanse nisu često. Ako te šanse propustimo, ratovaćemo između sebe, a kao i uvijek do sad imaćete samo veću Hrvatsku i istočniji uticaj Vatikana. A ovoga puta je još alarmantnije jer ide direktno i na najveću štetu Bošnjaka, ako ne skontamo poentu da nema prijatelja i neprijatelja, nego interes. To sam ranije objasnjavao i na primjeru Rusa i Turaka itd.

I još nešto, za sada su za nas mnogo bolja 2 entiteta građanska (ta reforma) sa formulom entitetskog glasanja na Državnom nivou i uz dogovor sa Srbima, nego građanska BiH, jer bi to bila srpskohrvatska BiH. U takvoj građanskoj bi bio jedan neki Dodik predsjednik suveren, ispred koalicije SNSD-HDZ-ISPRDCI. FGR obavještajna služba, direktori javnih preduzeća iz Glamoča, Sušice, pizde materine u pola Sarajeva i Zenice..... A sa 2 građanska entiteta riješio si i presude iz Strazbura i začepio Evropi gubicu, a UZP skutore trajno izbacio iz odlučivanja. Gdje ima bolja prilika i kad će opet biti? Ali nisam optimista, naši će ovu priliku haman osaburat. 😁
Sve to stoji djelim isto mišljenje da se treba riješit hrvata pa onda šta bude i sve ide tim tokom,samo pitanje je da li će europa dozvolit da ovaj prostor prepusti Rusima i Turcima vrlo je upitno.Evo sad će bit nametnut izborni kako to spriječit jedino da sad Bošnjaci blokiraju sve.Nisam ni ja nešto optimističan,ali ima neki stvari koje ukazuju na to da rade ovo što govorimo.A pitanje je bili Srbi na to pristali ne treba zaboravit da su Rusi dobri s Njemcima i dosta eu zemalja da dosta posluju itd itd.Samo nek oni iseljavaju još malo i ovo što govrimo će doći samo po sebi,ako ne bude nametenja izbornog.Dok HDZ govori da Bošnjaci žele od federacije bošnjački entitet ima tu nešto sigurno bar se nadam.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 10 sep 2021 08:03

Postavlja se pitanje sta srbi imaju od toga da sklope savez sa Bosnjacima a ne sa hrvatima. Najvazniji razlog je da realno gledano Bosnjaci nisu prijetnja srbiji. Nemamo mi tih kapaciteta primarno ljudskih i ekonomskih a koji su preduslov za bilo kakav vojni kapacitet da ugrozimo srbiju. Da se branimo i da nanesemo gubitke srbima ako napadnu to imamo , ali da na bilo kakav nacin ugrozimo srbiju to nemamo.
Dok sa druge strane hrvatska to ima, pogotovo ako se jos i vise ojaca povecanjem teritorije, ekonomije, pa i ljudskim potencijalima poklapanjem dijela Bosne. Srbija bi bila mnogo sigurnija da ima savez sa Bosnjacima gdje se pod kontrolu sa nama stavlja cijela Bosna nego sa hrvatima gdje bi njima pripalo pola dok bi sa drugom polovinom hrvatska iza koje stoje NATO i EU jos vise ojacala. Gledajte 10, 20 ,50, 100 godina unaprijed a ne samo na stanje sada.
Isto tako sam ranije objasnio sta bi dobili Rusija i Turska a i Kina ne bi ostala kratkih rukava, na te karte mi treba sada da igramo i da sklapamo saveze sa njima jer vidimo da od Amerike nema hajra a evropa nam je neprijatelj koji stoji iza svega ovoga sto se desava od 90-ih.

Ostalo je natalitetlija super objasnio pa da se ne ponavljam.

Samo da poentiram da ovo nije pitanje koga volimo ili ne , sta mislimo o cetnicima i ustasama, ovo je pitanje realnosti i hladne glave gdje emocije ne smiju da donose odluke vec razum i briga za nasu drzavu i nas narod.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Jack
Administrator
Postovi: 41238
Pridružen/a: 18 okt 2012 15:43

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Jack » 10 sep 2021 08:13

Naravno.Demografija je glavni razlog ovdje.Naprimjer zupa Fojnica je imala 3188 katolika krajem 2011 godine i 1677 katolika krajem 2020 godine.Moze se reci da je ova katolicka zupa prepolovljena.I nije se ovo desilo u 30 godina nego manje u 10.Svake godine broj katolika naglo pada.Imas rekordno velik broj umrlih katolika u Busovaci,.Bugojnu i Gornjem Vakufu.Provjereno

I imas naravno i paniku ustashe Covica.On jednostavno zna da Hrvatska je propala drzava i njihove inicijative.I sad tu dolazi visoki,inace niski moze se reci predstavnik cim je za 2 glave manji od Vucica.Iako znam da je onaj cetnik visok ali opet.Njemacka ne zeli da gleda ponizavanje katolika.Njemacka zna da nakon odlaska Engleske to vise nije Europska unija nego Njemacka.Realno jel neko misli da se Portugal puno pita ovdje ili Italija?Kako da ne?

Cilj je razbiti Bosnu.Jer niko nece htjeti da dadne bilo kakva prava katolicima kako im brojka bude padala.Ne smetaju mu status Madjara u Slovackoj ima ih oko 200 000 dole.Nesto malo manje od broja katolika u Bosni.Ili status Njemaca u Italiji.Ali mu smeta sto katolic nestaju.Jer Europska unija ne zeli da Bosnjaci se puno pitaju.Kao sto Zagreb odavno radi.Naravno demografija igra ulogu bitnu.Sta mislis za 5-10 godina kakvo ce stanje biti u Fojnici naprimjer.Mozes sastaviit 3 na 3 basket kod katolika koliko su jak faktor tamo.Ali i u ostatku iste.Ne ja bih rekao da mi nemamo petlje da kazemo ne.Pa nam dolaze razni Svarcovi i ovaj niski zemljoradnik iz Njemacke da nam prijete i sole pamecu.Mi treba da kazemo javno i glasno da manjina od 10% prvacica sk 2021/2022 ne moze i ne smije da imaju neka prava.Jer fakticki ko od Bosnjaka potpise bilo sta sto je priblizno trecem.Zavrsit ce razapet na grani historije
Lets go clean them up.Every single one of them.Untill nothing is left :gut:
Never had i imagined.Living without your smile Angelene :cry: :(
Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti, a možda su baš takvi i najsrećniji.

Avatar
Abidaga
Član
Postovi: 5848
Pridružen/a: 20 okt 2012 21:29

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Abidaga » 10 sep 2021 08:46

DjerzelezAle je napisao/la: 09 sep 2021 23:50 Zaboravio si dodati da bi ljubili sultanove guzice, postali vijalet i turske sluge. Da ti se ispuni 'želja'.
Meni kao demokrati je vazno da se postuje demokratska volja gradjana RBiH. Ukoliko gradjanska RBiH procjeni da je turski model unitarne NATO-drzave koja salje dronove na separatiste bolja alterantiva od EU-vilajeta sa dva entiteta onda su turski dronovi nas nacionalni interes.
natalitetlija je napisao/la: 10 sep 2021 00:21
Abidaga je napisao/la: 09 sep 2021 23:20
natalitetlija je napisao/la: 09 sep 2021 11:16 Da su hipotetički bile posložene stvari tako da u jednom momentu zaista i kamenjarci i vlasi podrže građansku BiH, i evo uzećemo da smo došli do tog cilja, šta bi imali?
Imali bi gradjansku drzavu RBiH u kojoj bi drzavni parlament sa vjecitom probosanskom i bosnjackom vecinom formirao drzavnu vladu bez cetnika i ustasa koja bi sve cetnike i ustase proglasila teroristima i progonila ih kao sto Erdoganova vlada progoni PKK i gulenovce.
Ja bi brate volio da je tako, a svi znamo da tako bilo ne bi, jer mi uvijek imamo bar 20% Bošnjaka koji će birati neke nove Baralije, Forte, Abdiće i ostalo. Tako je bilo od Aliage Rizvanbegovića, a tako će kod nas biti još dugo dugo. Njima bi bilo dovoljno jednom da formiraju većinu i da dobiju predsjednika države jedan mandat i mi bi mogli reć komotno Allahimanet RBiH. A o progonu dva naroda u bilo kakvom sistemu, onako kako to radi Turska sa PKK, 😂 nas bi Evropa sravnila, to ne bi trajalo ni u pokušaju. Pa nema nas ko Turaka, a ni njih procentualno ko Kurda. To mi je lijepo čut, ali stvarnosti ni hipotetički ne bi odgovaralo. Poštujem tvoje stavove, ali znaš i sam da bi u takvom uređenju brže razvalili Bosnu nego u Dejtonskom.
Brate tvoja hipoteticka teza je bila da su "kamenjarci i vlasi" podrzali gradjansku BiH. U tom scenariju i njihov gradjanski interes postaje Zeljko Komsic i gradjanska RBiH a ne RS, HRHB i rusenje gradjanske RBiH. I nikad nisam reako da treba progoniti srpski i hrvatski narod nego cetnicke i ustaske teroriste.
DjerzelezAle je napisao/la: 09 sep 2021 23:50mi se prepuštamo kurvi Evropi i nekakvom međunarodnom pravu koje je samo po sebi bez nekog šireg interesa NIKAD zaštitilo NIKOG.
Internacionalno pravo po prvi put u historiji kaznjava krstase za ubijanje muslimana u Bosni i bez internacionalnog prava vladao bi samo zakon jaceg kao 1939 godine kada su Cvetkovic i Macek podjelili Bosnu izmedju velike Srbije i velike Hrvatske.

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 10 sep 2021 08:46

Na nasu zalost pokazalo se da imamo i previse fikreta, dina, fahri, zlaja, baralija i ne znam vise koji su spremni da zbog para, fotelja, ega da potpisu sve sto im se stavi pred nos a sto je na stetu drzave i naroda.

Zato je ovo sto natalitetlija ( sto ne izabra neki laksi ili kraci nick :) ) opisao o gradjanskoj drzavi apsolutno tacno. Da su cetnici i ustase bili imalo pametni u Dejtonu bi zagovarali drzavu bez eniteta, kantona i sa " jedan covjek -jedan glas". Sa time bi odma na prvim izborima mogli da podijele Bosnu bez ijednog ispaljenog metka, skroz legalno i "demokratski " tako da im niko ni u drzavi a ni u svijetu ne bi mogao ista da prigovori.
Tako je sve do danas, ima i previse kukolja u nasim redovima , pa samo cinjenica da je Baralija dobila hiljade glasova u Mostaru i da sada ne ponavljam sta je prije toga govorila i sta se znalo sta ce da uradi ako dobije vlast. Ni jedan drugi primjer ne treba a ima ih od prodaje glasova u Srebrenici, uvlacenja ustasa u vlast u Tuzli a nemaju ni jednog predstavnika u OV, abdicevaca u Bihacu a da Sarajevo ni ne spominjemo. Nemojte biti naivni, to sto ima 51 % Bosnjaka na papiru ne znaci da u tom broju nema dovoljno izdajica koji su vec danas javno na strani cetnika i ustasa.

Isto tako za eliminisanja ustasa iz ekvacije, ne zagovaram a polazim da to ni drugi na forumu ne rade da se fizicki eliminisu vec iz vlasti. A to je mnogo lakse nego sto izgleda, vec sada postoje pretpostavke da to Bosnjaci sami urade na sljedecim izborima dok bi sa srbima to mnogo lakse islo, samo da svi oni srbi iz federacije koji su do sada glasali za hdz pocnu da glasaju protiv njih sta bi znacilo.
Ili da na nivou drzave, od parlamenta , vrhovnog suda i sl se donose odluke i postavljaju "hrvati " koji bi odgovarali nama i srbima , da se na mjestima gdje je preglasavanje moguce kao sto su to do sada rada radili srbi-hrvati okrene situacija. To se moze odraditi skroz legalno tako da nema ko sta da prigovara.

Razum a ne emocije nama sada mogu da pomognu i to je ono sto treba da radimo.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Avatar
Mehmed beg Catic
Član
Postovi: 4241
Pridružen/a: 31 jan 2017 10:49

Re: Christian Schmidt - novi visoki predstavnik

Post Postao/la Mehmed beg Catic » 10 sep 2021 09:29

I sve ovo o cemu pricam je ustvari samo reakcija na ustasku politiku jer da su oni bili imalo pametni nikada ne bi isli u savez sa cetnicima , i oni bi dobili mnogo vise da su isli da zajedno sa Bosnjacima kontrolisu citavu Bosnu. Kratkovidna , sovinisticka politika bazirana na mrznji a ne na razumu i strateskim odlukama koja im se do sada razbila od glavu a moze jos i vise ako Bosnjaci odigraju pametno.
Tražim od vas kad se rasformira ova brigada, kad vi svi borci budete na svojim radnim mjestima, da se isto ovako družite, poštujete i uvažavate. Samo tako ćemo biti skupa svi zajedno! JER JE I POSLIJE RATA RAT!” Brigadni general Izet Nanić

Odgovorite